Вижте пълната версия : Global Mapper

evvel
27.01.2010г., 14:56
Global Mapper е универсална програма, позволяваща преглеждане, конвертиране, преобразуване, редактиране и разпечатване на различни карти и набор от. Тези данни може да бъдат заредени като слоеве или като сканирани топографски карти за 3D изображения на местности. Програмата може да работи в реално време, зареждайки данни с присъединен към компютъра GPS приемник. Global Mapper поддържа огромно количество формати, има много различни инструменти и опции. С нейна помощ може да се изчисли разстояние от един обект до друг, да се полагат контурите на изображения, да се настройва контраста и много други. Освен това, програмата включва възможността за директен достъп до множество онлайн източници на образност, топографски карти, както и релефни данни на терена. Това включва достъп до висока резолюция на цветовите образи от DigitalGlobe (свободен достъп до данни за водни знаци) и достъп до цялата база данни TerraServer-САЩ на сателитните изображения и USGS топографски карти на свободна такса. Global Mapper има също така възможността за лесен достъп до източници на WMS данни, включително вграден достъп до кота-данни (разрез на издигане на възвишения) и цветова образност за целия свят, за да се покажат кота-данните в 3D, изпълнени с растерни изображения и векторни данни.

Възможности на програмата:
» Поддръжка гледане на основните формати за данни
» Пряк достъп до DigitalGlobe, TerraServer-USA, WMS и други източници
» Поддръжка преглед на 3D ландшафти
» Изрязване, препроектиране и сливане на всякакви комбинации растерни данни и данни за възвишения
» Цифровизация на нови вектори (площ, ред и точка), с възможност за преместването им
» Съвместимост с GPS устройства чрез компютърен сериен или USB порт
» Поддръжка на конверт между голям списък проектни системи и изходни данни
» Експорт във векторни и растерни данни
» Графична поправка на всякакви JPG, TIFF или PNG изображения и съхранение на резултата в ново изображение
» Създаване контури за всякакви комбинации данни на възвишения
» Зареждане и отразяване на JPG изображения с вградени EXIF данни за позиции
» Поддръжка на NASA World, Google Maps, Virtual Earth
» И много други възможности

[Only registered and activated users can see links]

martinski
27.01.2010г., 19:55
Сложи един скрийншот от програмата.:ihih

ivailovd
27.01.2010г., 23:35
[QUOTE=evvel;75538]Global Mapper е универсална програма, позволяваща преглеждане, конвертиране, преобразуване, редактиране и разпечатване на различни карти и набор от.

Колега , тая програмка след ,като е инсталирах ми иска няква регистрация.Трябва ли да се регистрирам или има някакъв регистрационен код.Пачът които е даден в папката нещо не деиства.:D

evvel
28.01.2010г., 07:10
Това не е пач а кракнато .ехе. Просто го копираш в C:\Program Files\GlobalMapper11\ и се замества оригиналното .ехе. Ето и снимка на началния ми екран - погледни най-отгоре в дясно - REGISTERED.

ivailovd
29.01.2010г., 11:33
Да ,стана.Благодарности
Реп+

shtarkel
30.01.2010г., 18:13
Тази програма само когато си сварзан с интернета ли можеш да работиш ,питам защото ми трябват подробни карти който да използвам без активен нет?

evvel
30.01.2010г., 19:33
Ето снимка от компютъра ми с файловете които отваря:

asterix85
07.03.2010г., 17:36
Глобал Мапър е хубав конвертор между различни картографски векторни и растерни формати, но дотам се простират възможностите и. Не отваря напълно последните версии на аутокадския dxf формат, а само част от него. Програмата става за любителско чертане на GPS карти, сваляне и качване на информация от GPS, създаване на DEM модели (само TIN и то със не добра резолюция), контури и д.р. Но е на светлинни години от професионалните CAD/CAM и GIS програми. Последната версия 11.02 излезе преди няколко дена.

Тази програма само когато си сварзан с интернета ли можеш да работиш ,питам защото ми трябват подробни карти който да използвам без активен нет?Става, няма проблем. :) То ако става въпрос и GE може да се ползва офлайн с GPS.
...
Но хиляда пъти по-големи опции дава, не само като възможност за сваляне на различни карти, сателитни снимки от конкурентни спътници и производители, ползване на офлайн с GPS, за момента все още безплатната руска програма SAS.Планета. Жестока прогарама, направо помете Google Earth! Програмaта има версия и за WM, за Symbian не знам.

Поздрави,

qpr
30.03.2010г., 00:04
Ще ме прощавате ама аз явно нещо не правя като хората - какво точно да се копира в папката?

evvel
30.03.2010г., 07:03
Ще ме прощавате ама аз явно нещо не правя като хората - какво точно да се копира в папката?

Копираш файла global_mapper11.exe от папката crack в C:\Program Files\GlobalMapper11 като се замества оригиналния файл.

qpr
30.03.2010г., 15:10
Копираш файла global_mapper11.exe от папката crack в C:\Program Files\GlobalMapper11 като се замества оригиналния файл.
Стана! Благодаря :tnx:vn