Вижте пълната версия : Как да инсталираме Windows 7 от USB

georgi44
16.02.2010г., 08:04
За да инсталирате Windows 7 от флашка е необходима малко подготовка.Ето как става това.
1.Необходими са програмките BootSect, USB_prep8 и PeToUSB,които сваляте от архива.Флашка поне 4Gb(windows7 е между 2.5 до 3.8Gb)
След като разархивирате на десктопа(за да ви е под ръка всичко),имате две папки- BootSec tи USB_prep8.
2.Отваряте USB_prep8 и намирате USB_prep8.cmd и стартирате.Отваря ви се програмката PeToUSB,която се използва за форматиране на флашката.
Убедете се че са маркирани опциите в програмата,както е показано на снимката и включете флашката.Тя трябва да се види в наѝ-горното поле след Refresh.Давате start и се съгласявате(аgree).Флашката ви е вече форматирана.
3.Следващата стъпка е да подготвим флашката за да може да се Boot-ва от нея.Затваряте PeToUSB и отворения прозорец- command prompt.Отваряте Start менюто- Run и пишете “cmd”и Enter.Отваря ви се прозорец command prompt и пишете в него както следва:
1. cd Desktop
2. cd bootsect
3. BootSect.exe
4. BootSect.exe /nt60 d: След всеки ред натискате Enter.На последния ред буквата d e флашката,както я вижда компютъра(може да е друга,при мен е f).Пишете точно както виждате символите и буквите за да не се получи грешка.Да не забравите двете точки накрая,заради тях не ми се получи првия път.След последния ред натискате отново Enter и ако всичко е наред ще получите съобщение: “Bootcode was successfully updated on all volumes”.Това означава че вече имате бутваща флашка.
4.Следва копиране на фаѝловете на Windows във флашката.За целта намирате Windows в ISO формат,екстрактвате го с WinRar и копирате всички фаѝлове на така подготвената флашка.С това сте готови за инсталация от USB.Правите настроѝките в BIOS-a да бутва от USB Flash Drive и инсталирате.След първия рестарт изваждате флашката,защото вече имате всички фаѝлове копирани на хард диска и инсталацията продължава от там.
Този метод изпробвах и успешно инсталирах Windows 7 на малък 10 инчов ADvent 4211,без дисково устроѝство.Надявам се да съм бил полезен.

baivulcho
17.06.2010г., 12:45
А да те попитам след инсталацията как се стартира компютъра .
Аз правих веднъж подобна инсталация и после иска6е първо да
боотне от флашката и тогава ми зареждаше Windowsa.
Може ли да споделиш.
Благодаря ти предварително.

georgi44
17.06.2010г., 13:04
След инсталацията трябва да върнеш настроѝките на BIOS-a да бутва първо от хард диска и няма да те пита повече,а направо ще зарежда инсталирания Windows.

baivulcho
17.06.2010г., 13:47
Благодаря за бързия отговор.
Както казват повечето колеги във форума имаш реп+ :).

mitakvd
17.06.2010г., 14:10
Има и по-лесен начин с инструмент от самия Майкрософт. Ето кратко обяснение [Only registered and activated users can see links]

georgi44
17.06.2010г., 14:17
Да,наистина е много по лесно,само че трябва да си изтеглил Windows-a от саѝта на Microsoft,иначе изписва невалиден фаѝл.Пиратските версии,които повечето от нас използват не минават.Опитвал съм с всички копия,които имам-не става.

mitakvd
17.06.2010г., 14:26
Може, аз не съм го ползвал. Според мен не би трябвало да има проблем, защото пиратски го правим уиндоуса след инсталацията. Така, че ако слагаш не модифициран .iso файл на флашка не би трябвало да имаш проблем.

georgi44
17.06.2010г., 14:32
Явно моите са модифицирани всички.Имат доста променени неща,вградени програми,теми и какво ли не.Нямам оригинален за да пробвам,но съм сигурен,че ще стане.Може да качиш програмката ако я имаш,все ще бъде полезна на някоѝ.

mitakvd
17.06.2010г., 14:46
Ето я и програмата. 41971

Качвам и една подобна, но предназначена за качване на флашка на win 98, 2000, XP. 41972

georgi44
17.06.2010г., 15:11
Аз също искам да добавя още един полезен инструмент.Програмка за тест на windows-a преди да го инсталирате в компютъра.Мисля,че няма нужда от обяснения,как работи програмата.

Capo69
31.08.2010г., 16:38
Сега го опитах и този "номер" и не става.
Всичко е както описа georgi44 ([Only registered and activated users can see links]) Става по същия начин.
Прехвърлям си Windows-а от CD на USB Flash-ката (както е по инструкции) и при опит да инсталирам Windows-а не бутва от USB.
Просто не се "зарежда" за инсталация.

bushonat
01.10.2010г., 01:39
Тий като ми се е налагало многократно да си преинсталирам ъундоуса, и то точно от usb на лаптоп без cd-rom.ще споделя и моя опит.Вимдам че вече има програмката Windows7-USB-DVD-tool, но не виждам да е обяснено как се работи с нея и така:
1. Tрябва USB или карта с памет от 4 или 8 гб с повече няма да стане дори и да имате.
2. Форматирайте usb-то или картата във NTFS фотмат
3. Свалете и инсталирайте Windows7-USB-DVD-tool
4.Свалете (от накой торент) или направете ISO файл (ако имате оригинален диск на уиндоус 7)
5.Стартирайте Windows7-USB-DVD-tool и следвайте стъпките:
Стъпка 1 Изберета ISO файла на вашия ъиндоус 7 от компютъра си.
Стъпка 2 Изберете USB device
Стъпка 3 Сложете и изберете вашето USB устройство
Стъпка 4 Чакате докато завърши!
След като програмата е завършила на 100% рестартирайте компютъра и настройте BIOS да Буутва от USB.Вече имате нов уиндоус на флашка бързо и лесно.Също става и за Виста но не и за XP.Дано съм бил полезен на някой.

georgi44
01.10.2010г., 01:53
Koлега,как ще ми обясниш това съобщение?Получавам го на всички ISO фаѝлове които имам.Какъв трябва да е Windows-a за да стане?

bushonat
01.10.2010г., 02:08
Задължително формата на USB-то трябва да е NTFS и то не бързо, а пълно и не повече от 8 гб.Аз съм качвам и стартер и ултимате и хоум.

georgi44
01.10.2010г., 02:11
Грешката я дава преди още да съм избрал флашката,не приема ISO фаѝла,не си разбрал въпроса ми маѝ...След като прочетох тук там разбрах,че трябва да си купил windows-a от Microsoft,с други думи-трябва да е оригинален.

bushonat
01.10.2010г., 03:36
Няма такова нещо (оригинален). Дай повече инфо с какъв уиндоус си, каква памет ползваш, какъв уиндоус искаш да качиш.от каде си свалил ISO-то.

georgi44
01.10.2010г., 23:09
Отговарям на всичките ти въпроси по ред.
В момента съм с Windows 7 Ultimate 32 bit активиран,ram памет 2Gb,procesor Intel Core2 Duo 2GHz.Същата версия на Windows-a е инсталирана на няколко компютъра,включително на моя.Имам и работеща флашка с него,но е правена с програмките от първия ми пост по темата.Свален е от тук:
[Only registered and activated users can see links]
Изобщо всички ISO фаѝлове,които имам работят и се инсталират нормално,но тази програмка ги обявява за невалидни,както и този коѝто е в момента на моя компютър.Просто ми стана интересно,колко лесно се прави флашка с тази програма,но уви.Не е голям проблем,защото другия метод съм го изпитал и с него нямам проблеми,така че не се притесняваѝ.В момента свалям този windows,коѝто ми препоръча за проба.Ще пиша по късно какво е станало.

bushonat
02.10.2010г., 01:05
Направих запис как става.Може би проблема е във ISO файла!

53557

georgi44
02.10.2010г., 01:17
Възможно ли е заради интегрираните активатори да не ги харесва?

bushonat
02.10.2010г., 02:11
Не вярвам, защото аз точно такъв качих. Ако имаш виста пробвай и с нея.И изтегли Windows7-USB-DVD-tool тази която аз съм качил тука във форума във пост 12.

georgi44
02.10.2010г., 02:36
Стана като смених съвместимоста.Стартирам я под Vista servise pack 2.Сега приема всички ISO фаѝлове.

milavanila85
19.08.2011г., 18:55
Направих всичко стъпка по стъпка, но като рестартирам не тръгва да бутва от флашката. В биоса съм го направила. Какъв е проблема :(

georgi44
19.08.2011г., 19:07
Oпитаѝ с тази програмка

ivailo69
19.08.2011г., 19:49
Това е най-добрия и лесен начин, резархивирай и пусни програмката, следвай стъпките от картинката, така правиш флашката бутваща, резархивираш след това исото на флашката и инсталираш, можеш да добавиш XP и Hiren boot.

milavanila85
20.08.2011г., 15:14
Това е най-добрия и лесен начин, резархивирай и пусни програмката, следвай стъпките от картинката, така правиш флашката бутваща, резархивираш след това исото на флашката и инсталираш, можеш да добавиш XP и Hiren boot.
Дава ми грешка при рeстарта Cannot find GRLDL

ivailo69
20.08.2011г., 15:59
Дава ми грешка при рeстарта Cannot find GRLDL

Преди това форматира ли я, ако нямаш подходяща програма, аз използвам тази - правя я FAT32

83175

milavanila85
20.08.2011г., 16:02
Сега пак ще опитам :)

MegatroniC
20.08.2011г., 16:32
Да не би да сте забравили т.11 от правилата?

milavanila85
20.08.2011г., 16:34
Пак същата грешка и след формата :(

georgi44
09.11.2011г., 14:26
85877Ето ви още една програмка,тествана и работи дори за Wndows 8 DWP

georgi44
05.12.2011г., 17:06
Ъпдеѝт на програмата -версия 1.786617
Очаква се версия 1.8 с добавени още възможности.