Вижте пълната версия : Програма за разбиване парола на рутър

Страници : [1] 2

babuka
29.04.2010г., 16:56
Здравейте сега се регнах и незна много за вашия форум но използвах търсачката и не открих нищо сигурен съм и знам ,че съм се захванал с нещо нередно търся програма за разбиване на парола на рутър във съседство има интернет зала /през стената/ не живея в БГ рутъра е на телефоника ако е важно . мисля ,че е редно след като и търпя простотията дасе ползвам нещо от тях .Моля ако не ме истрият модовете да неми обяснявате че това (раийръшли) е незаконно??

п.п А законно ли е аз да ги търпя до 00:00 и 1:00 да им слушам мароканските излияния /залата я държи мароканец и там е пълно с гнусна паплъч смърдяща сама по себеси УНИКАЛНО:noia

besriworld
29.04.2010г., 17:06
Ще бъде яко ,да има така програмка.2thumbsup

nasky
29.04.2010г., 17:06
Ако не ги обиждаше може би щеше да имаш повече успех ;)
А програмка има но за компютъра.

sym
29.04.2010г., 17:27
Здравейте сега се регнах и незна много за вашия форум но използвах търсачката и не открих нищо сигурен съм и знам ,че съм се захванал с нещо нередно търся програма за разбиване на парола на рутър във съседство има интернет зала /през стената/ не живея в БГ рутъра е на телефоника ако е важно

Моля те, сложи малко точки и запетаи в това изречение, щото го четох 4 пъти докато го разбера.

babuka
29.04.2010г., 18:45
Ако не ги обиждаше може би щеше да имаш повече успех ;)
А програмка има но за компютъра.

така, говориш, защото?не си подушвал.И какво общо има със успеха ?
може_ли да стигна до паролата на този рутър, или не .Името го знам вижда_се на лап топа,сигнала,е силен само паролата :okappa

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

nasky
29.04.2010г., 18:47
Просто като обиждаш хората не очаквай от нас да ти помогнем,това е общото :) Има програми за компа търси в нета,може и да намериш.Пък и зависи кава е кодировката.

sym
29.04.2010г., 18:59
Има,и,във този форум_само! трябва,да,ползваш,търсачката и може да имаш повече късмет, а колегата имаше предвид да се отнасяш по-възпитано.

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

Exclusiveman™
29.04.2010г., 19:45
Здравейте сега се регнах и незна много за вашия форум но използвах търсачката и не открих нищо сигурен съм и знам ,че съм се захванал с нещо нередно търся програма за разбиване на парола на рутър във съседство има интернет зала /през стената/ не живея в БГ рутъра е на телефоника ако е важно . мисля ,че е редно след като и търпя простотията дасе ползвам нещо от тях .Моля ако не ме истрият модовете да неми обяснявате че това (раийръшли) е незаконно??

п.п А законно ли е аз да ги търпя до 00:00 и 1:00 да им слушам мароканските излияния /залата я държи мароканец и там е пълно с гнусна паплъч смърдяща сама по себеси УНИКАЛНО:noia
Колега като за начало прочети правилата на форума и си редактирай постовете.Второ с такива програмки доста трудно ще разбиеш парола(личен опит,аз също се мъчих доста)......Ако постигнеш успех пиши тук......

babuka
29.04.2010г., 20:43
Има,и,във този форум_само! трябва,да,ползваш,търсачката и може да имаш повече късмет, а колегата имаше предвид да се отнасяш по-възпитано.

martinski:Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

Моля за, името на ,програмата.По-любезен не, съм бил никога,до сега?

п.п рутърът е WLAN_7 ако,има значение. така добре,ли ,е

Exclusiveman™
29.04.2010г., 21:15
Ами аз съм пробвал с AIRCRACK,AIROWIZARD,NETSTUMBLER i успех не съм постигнал....

shikata6
29.04.2010г., 21:38
Според мен ако ключа е WEP ще имаш доста голям шанс. Но вече рядко се използва такова криптиране. Тука някакъв пич обяснява как става разбиването на WPA Тук ([Only registered and activated users can see links]). Лично аз не вярвам че може да стане. И има още нещо, че може да е ограничен и от към мак адрес както правя аз примерно тогава става доста сложно.

Exclusiveman™
29.04.2010г., 21:42
Има програми и за смяна на MAC адрес...

shikata6
29.04.2010г., 21:52
Да така е но трудното е да разбереш какви аз съм заключил за влизане в нета. Примерно аз съм заключил два мака и само с тях може да влизаш в нета чрез моя рутер за да ги разбереш според мен доста потене ще падне. Същото като при Интернет доставчиците. Или поне аз така си мисля. :D

Exclusiveman™
29.04.2010г., 22:19
Да така е-просто мисията невъзможна.....

roskorvr
29.04.2010г., 23:41
Според мен ако ключа е WEP ще имаш доста голям шанс. Но вече рядко се използва такова криптиране. Тука някакъв пич обяснява как става разбиването на WPA Тук ([Only registered and activated users can see links]). Лично аз не вярвам че може да стане. И има още нещо, че може да е ограничен и от към мак адрес както правя аз примерно тогава става доста сложно.
С BackTrack е почти сигурно, че ще разбиеш паролата ако криптирнето е WEP.

Axxxel
30.04.2010г., 00:12
Да така е но трудното е да разбереш какви аз съм заключил за влизане в нета. Примерно аз съм заключил два мака и само с тях може да влизаш в нета чрез моя рутер за да ги разбереш според мен доста потене ще падне. Същото като при Интернет доставчиците. Или поне аз така си мисля. :D

И при този твой метод, ако не си затворил мрежата с някакъв вид криптиране (няма значение wpa или wep), то твоя нет ще стане мой много бързо.Намирането на маковете е елементарна работа в сравнение с това да разбереш паролата на рутер.

shikata6
30.04.2010г., 07:55
А пък според мен шанса да го направиш е равен на 0.1 процент. Колега не искам да те обидя просто е доста трудно да стане. Все пак не става въпрос да копираш на някакво устройство в нета мака. А трябва да хакнеш рутера за да ги копираш и то не къде да е а в забранена подмрежа до която ти нямаш достъп. Пак да кажа не мака на устройството, а макове който няма как да видиш от вън. На мен не ми е известен начин за взимането им.

Axxxel
02.05.2010г., 13:27
Аз...да се обиждам?За това, че ти имаш мнение, а аз друго?Ммм...не върви :) .
Само една програмка - Commview.
Има си версия и за wi-fi.Поразгледй я и ако имаш съвместим адаптер (повечето са и за щастие си имам такъв) ще си прихващаш пакети от мрежите в съседство.А пакета съдържа информация ip source, mac source, target ip, target mac.Само това ми е необходимо като концентрирам вниманието си върху пакетите от твоята мрежа, да разбера ip-тата вързани към рутера и техните мак адреси.Ииизобщо, ама изобщо не е необходимо да хаквам рутера или да използвам някакви други мистични умения.Просто сканиране на пакетите по wireless.Правя си един лог файл и вече имам информацията, която ми трябва.А имам ли ip и mac (включително и на рутера ти) на компютрите в мрежата ти...пак повтарям, ако не си сложил криптиране...е те то (нужно ли е да се повтарям?) ще черпя интернет от твоя рутер.След като ти имам тип-а ip и mac адресите...всичко останало е въпрос на проба.Закача ли се към рутера ти без паролка.От там само с най-прост мрежов скенер ще проверя за налични ip-та с техните mac адреси.Виждам, кои липсват и си присвоявам един.Така си имам нет, докато единия ти компютър е изключен.
А сега ми кажи дали процента е 0.1 или 100?

rosen700
02.05.2010г., 13:42
Днес ще разбиеш парола на съседите,утре ще си сложиш рутер и ще разбият твоята.
Вземи си сложи рутер,а после нека някой да ти го разбие и тогава искам да видя какви ще ги пишеш!
И като искаш нет прекарай си!
.................................................. .................................................. .........................................
Този ред е празен защото не искам санкции от админите!
Повярвай не искаш да видиш какво щеше да пише там!:grr

Axxxel
02.05.2010г., 13:48
И пича много, ама много лично ще си го сложи на оная работа, това което искаш да му напишеш в онзи празен ред :) .
Айде стига с глупостите...има ли търсене ще има и предлагане.Има ли софтуер за това, значи е създаден с някаква цел и хора с умения в тази област могат да се възползват.Хора с умения в тази област знаят и как да се предпазят от това ;) .

rosen700
02.05.2010г., 14:14
И пича много, ама много лично ще си го сложи на оная работа, това което искаш да му напишеш в онзи празен ред :) .
Айде стига с глупостите...има ли търсене ще има и предлагане.Има ли софтуер за това, значи е създаден с някаква цел и хора с умения в тази област могат да се възползват.Хора с умения в тази област знаят и как да се предпазят от това ;) .
Не става въпрос за нещо което струва колкото една средна заплата в България,смятам че интернета в държавата ни е достъпен като цена и перфектен като качество в сравнение с повечето западноевропейски държави и всеки може да си позволи да си прекара.
Аз лично не желая някой да ми разбие паролата на рутера.
Скъпия софтуер е друга работа,големите компании и без това печелят достатъчно.:okappa

shikata6
02.05.2010г., 16:05
Axxxel :

Прав си лесно ставало сега пробвах. Аз не че не съм си криптирал връзката де но ми беше интересно просто дали е възможно. Сега ми е ясно :D
А на другия колега "rosen700" ще му кажа, че доста изкривено виждане има по въпроса. Значи когато сваляме софтуер или филми по нета ни е готино но по същия начин ощетяваме някой друг. Дали е печелил добре или не си е негова работа, важното е че го прецакваме. А когато нас ощипят по същия начин ревем, еми не става така работата. Ти си на принципа моето си е мое чуждото общо. Не става така работата. 2thumbsup

rosen700
02.05.2010г., 16:24
Axxxel :

Прав си лесно ставало сега пробвах. Аз не че не съм си криптирал връзката де но ми беше интересно просто дали е възможно. Сега ми е ясно :D
А на другия колега "rosen700" ще му кажа, че доста изкривено виждане има по въпроса. Значи когато сваляме софтуер или филми по нета ни е готино но по същия начин ощетяваме някой друг. Дали е печелил добре или не си е негова работа, важното е че го прецакваме. А когато нас ощипят по същия начин ревем, еми не става така работата. Ти си на принципа моето си е мое чуждото общо. Не става така работата. 2thumbsup
Другия Ви колега"rosen700" в момента е с оригинален лицензиран софтуер и на телефона си нокиа Е 52 и на лаптопа си aser aspire 7738G,единственно ползвам freeware програми поне за сега и нищо не ми пречи да продължа да го правя.
А по въпроса чие мнение е изкривено можем доста да поспорим!:giu
И си плащам нета и сметките както и когато трябва.
Причината да съм в този сайт е повече да се уча,защото по мое време компютрите се казваха "Правец" и бяха 8 и 16 битови,а този от който пиша в момента вече знаете как се казва и е с 64 битов Windows 7 и доста добри характеристики.
А и нищо не ми пречи да сменя рутера с кабела.:lol

Axxxel
02.05.2010г., 17:29
MS Windows 7 HP - 119$ (219$ за ultimate).

MS Office Home and Student 2007 - 150$ (400$ и 600$ съответно за Pro и ultimate).Безплатна алтернатива е quickoffice (за офис за телефончето ще се бръкнеш 30$).

KIS 2010 - 20$ един лиценз за една година.

Adobe Photoshop CS5 - 700$.

Nero 9 - 200$ (по-малък и готин аналог - Ashampoo Burning Studio 9 - 45$).

Garmin mobile - спряха поддръжката за symbian, но за блекбъри е 100$.За симбиан ще е там някъде..отделно и закупуване на карта за съответния регион.Айде купи си гармина и картата за E52, вместо да се пробваш да го слагаш нелицензиран ;) .

Winrar - 30 евро.

Надявам се имаш гоооляяям джоб и то пълен със съответната валута, за да можеш да си позволиш всичко това лицензирано.

rosen700
02.05.2010г., 17:47
MS Windows 7 HP - 119$ (219$ за ultimate).

MS Office Home and Student 2007 - 150$ (400$ и 600$ съответно за Pro и ultimate).Безплатна алтернатива е quickoffice (за офис за телефончето ще се бръкнеш 30$).

KIS 2010 - 20$ един лиценз за една година.

Adobe Photoshop CS5 - 700$.

Nero 9 - 200$ (по-малък и готин аналог - Ashampoo Burning Studio 9 - 45$).

Garmin mobile - спряха поддръжката за symbian, но за блекбъри е 100$.За симбиан ще е там някъде..отделно и закупуване на карта за съответния регион.Айде купи си гармина и картата за E52, вместо да се пробваш да го слагаш нелицензиран ;) .

Winrar - 30 евро.

Надявам се имаш гоооляяям джоб и то пълен със съответната валута, за да можеш да си позволиш всичко това лицензирано.
qikofisse си го имам
Kis не ми трябва.
adobe-не съм фотограф пикаса ми стига
Nero-windows 7 има програма за дискове
Garmin-имам си том-том и съм доволен
Winrar-има си и freeware програми за тази цел мисля:lol:lol:lol
И с колко да се бръкна сега?:lol
а и джоба ми е достатъчен да си купя програма каквато ми харесва.
Не се оплаквам!
И слава богу,че е така!
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
А и там където работя обикновенно нещата са малко по евтини.
А Ashаmpoo е пълен боклук,купувал съм си.

Axxxel
02.05.2010г., 18:07
Само фирмите работят с напълно легален софтуер ;) .Сещаш се, че не мога да погледна с доверие на приказката, че имаш само лицензиран и безплатен софтуер :) .
А щом том-том ти стига, преустанови идеята си да слагаш гармин на телефончето ;) .Отнася се и за всяко неподписано приложение за телефона.Нелицензирано е.
За всеки платен софтуер си има и безплатен аналог.Въпроса е - стиска ли ти да се задоволиш с не до там изпипаните продукти (с малки изключение, където безплатните такива са на доста добро ниво)?
Преди два дена преинсталирах седмичката, та това са само малка част от инсталирания софтуер.А като сметнем всички останали не до там големи продукти (като говорим за големи да включим и комвийл - 500$ и вижуал студио, която не съм проверявал, но няма да е по малко от 600$).
Като заключение...не мога да бъда сигурен за теб, но съм пооочти сигурен, че имаш нелицензиран софтуер.Безплатните решения в повечето случаи не са решения (интернет опита си го показва).

rosen700
02.05.2010г., 18:10
Само фирмите работят с напълно легален софтуер ;) .Сещаш се, че не мога да погледна с доверие на приказката, че имаш само лицензиран и безплатен софтуер :) .
А щом том-том ти стига, преустанови идеята си да слагаш гармин на телефончето ;) .Отнася се и за всяко неподписано приложение за телефона.Нелицензирано е.
За всеки платен софтуер си има и безплатен аналог.Въпроса е - стиска ли ти да се задоволиш с не до там изпипаните продукти (с малки изключение, където безплатните такива са на доста добро ниво)?
Преди два дена преинсталирах седмичката, та това са само малка част от инсталирания софтуер.А като сметнем всички останали не до там големи продукти (като говорим за големи да включим и комвийл - 500$ и вижуал студио, която не съм проверявал, но няма да е по малко от 600$).
Като заключение...не мога да бъда сигурен за теб, но съм пооочти сигурен, че имаш нелицензиран софтуер.Безплатните решения в повечето случаи не са решения (интернет опита си го показва).
Имаш ли скайп?
Мога да ти покажа стикерите на лаптопа и телефона си.
И не забравяй,че не говориш с професионалист,по скоро мога да се оправям с компютъра на средно ниво.

Axxxel
02.05.2010г., 18:42
Не използвам скайп и стикерите по джаджите не говорят за всичкия ти софтуер.Стикера на лаптопа показва лицензиран уиндоус.Може би и два месеца безплатен пробен период на майкрософт офис хоум енд стюдент.След това - плащай (за офиса, не за уин-а).Уинамп - плащай.Архиватор - плащай.Ако си фен на bsplayer pro, а не на kmplayer - плащай.
И аз на долния етаж имам един десктоп компютър с оригинална виста (и стикерче на него) и лаптоп със оригинална 7HP (и пак стикерче), ама до там (като не броим касперския, който беше наложителен с лиценз за 3 компютъра).
Ти също не разговаряш с професионалист, но през ръцете ми са минали достатъчно компютри, за да мога да твърдя, че няма такъв, на който софтуера му да е напълно легален. И на бритиш хорица съм пипвал (по-рядко) машините.Плюса им е, че като си го купуват - тука винаги е с лицензирана ос.
А ако ти си само с freeware, не те знам как си издържал до сега...а ако си от скоро - няма да е за дълго ;) .

babuka
02.05.2010г., 22:36
Днес ще разбиеш парола на съседите,утре ще си сложиш рутер и ще разбият твоята.
Вземи си сложи рутер,а после нека някой да ти го разбие и тогава искам да видя какви ще ги пишеш!
И като искаш нет прекарай си!
.................................................. .................................................. .........................................
Този ред е празен защото не искам санкции от админите!
Повярвай не искаш да видиш какво щеше да пише там!:grr

Пич ако,става въпрос?? Псувни мисля ,че си загубил по точки , но няма значение:lol.А със тввоите 7 коментара много та е набрал патриотизма!!!:giu това не , много добре за ,зравето или ,си от електората на ББ.На меми е през,центара на боксерките :welаз успях да си, постигна целта използвах друга програма която намерих във нета . Интернет имам от 7 години без прекъсване, вече 6mb,нямам нужда да ,крада а ,съм любител.Ти можеш да си патриотсваш, колкото си , искаш глава не боли. Друг колега ,ти го каза ?щом има търсене , ще имаи предлагане.Мен наистина ,не ми пречи да псувам защото и да ме накажат , ми е все едно от тук няма какво да науча от хлапета.И едвали ще влеза по вече тук.СБОГОМ ПАТРИОТЧЕ;)

myankov
02.05.2010г., 22:44
Успокойте топката и не се заяждайте.

rosen700
03.05.2010г., 00:47
Пич ако,става въпрос?? псувни мисля ,че си загубил по точки , но няма значение:lol.А със тввоите 7 коментара много та е набрал патриотизма!!!:giu това не , много добре за ,зравето или ,си от електората на ББ.На меми е през,центара на боксерките :welаз успях да си, постигна целта използвах друга програма която намерих във нета . Интернет имам от 7 години без прекъсване, вече 6mb,нямам нужда да ,крада а ,съм любител.Ти можеш да си патриотсваш, колкото си , искаш глава не боли. Друг колега ,ти го каза ?щом има търсене , ще имаи предлагане.Мен наистина ,не ми пречи да псувам защото и да ме накажат , ми е все едно от тук няма какво да науча от хлапета.И едвали ще влеза по вече тук.СБОГОМ ПАТРИОТЧЕ;)

ЦЕНЗУРА!!!
И тоя отива да бере банани!

sym
03.05.2010г., 00:52
Тоя разговор май трябва да премине на лични. Че каквото се получи...

Axxxel
03.05.2010г., 00:53
ЦЕНЗУРА!

Кой сега се засяга от някакъв си интернет потребител, който даже не знае нищо за теб?
Коментара ти не говори добре за теб и никак не затвърждаваш убежденията, които защитаваш в другата тема.За да отговориш по този начин на някой, който за теб е НИКОЙ, значи или си афектиран или засегнат.
Ако се засягаш от ъъъ...как ги нарече... "анонимните в интернет", то какво говори това за твоя характер?

nasky
03.05.2010г., 00:53
Тоя разговор май трябва да премине на лични. Че каквото се получи...

Ами доста личен стана де:D

Axxxel
03.05.2010г., 00:58
Накажете ме, ако трябва, ама това няма как да го пропусна...с големи червени букви е и хваща окото, дори от другия край на стаята, хаха...
Пробвай с ЦензУра.

sym
03.05.2010г., 01:02
И аз мисля че е "цензура", въпреки че речника в операта не открива грешки. Но пък имам един стар речник, където е "цензура".

denispetrov90
03.05.2010г., 01:15
Мерси за редакцията ;) В речника на Firefox също не намира грешка при "цензора", но не намира и при "цензура" затова поверих и резултата е: цензУра :)

Цензура — Уикипедия ([Only registered and activated users can see links])

Поправям си грешката ;)

sym
03.05.2010г., 01:41
Не открива грешки на "цензора", защото е непълен член на "цензор ([Only registered and activated users can see links]Цензор)".

menthor
30.06.2010г., 20:24
момчета ... които ви е казал че мак адрес трудно се сменя си е направил зверската шега с вас =))) УЕП ... никакав пробел 100% сигурно стига да е достатучно силен сиганала и да има вътре човек ... УПА ... само през бруте форс =) за момента до толкова ми стигат знанията ако някои ми помогне с УПА и УПА 2 ... много ще съм му благодарен ..

denispetrov90: Във форума се пише с главна буква в началото на всяко изречение! Прочети ПРАВИЛАТА ([Only registered and activated users can see links])

Разрешавам да го изтриеш =)

martinski: Публикуването на няколко поредни поста не се разрешава. Редактирайте първият! Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!
Е да бе, а ако го беше истрил нямаше да ми остане и 1 пост

Гада
02.08.2010г., 19:59
[Only registered and activated users can see links]

2thumbsup:brf

Geshaaa
03.08.2010г., 00:54
Аз преди време се мъчих с backtrack 3 да разбия wpa2-psk и определно не успях :)

Гада
03.08.2010г., 02:23
О един преятел в Испания само с краден нет вече незнам си колко години :D.
Но става само ако Кодировката е WEP.

Онзи ден го пробвах и разбих една парола :D.
Само че повечето рутери в моя град са друга кодировка.:ops
Който е wpa/wpa2.
Ако правте всичко както трябва ще разбиете паралата на 100-процента.

На телефона може да се види каква е кодировката както дадети да ви намери рутери и после давате опции / подробности.

Аз преди време се мъчих с backtrack 3 да разбия wpa2-psk и определно не успях :)

Там незнам но търси да е само WEP и всичко ще си доиде на място.

georgi44
03.08.2010г., 10:04
И това е възможно,но трябва да имаш много пълен речник-например World list,или специални скриптове с алгоритми,как да се създават комбинациите от букви и цифри.Аз имам такъв речник с 64 милиона комбинации,но просто нямам търпение да го чакам да се извърти целия.Скороста е около 1200кб/с.Eто тук има пример за генератор на пароли,коѝто можеш да модернизираш както искаш.Виж пост 34.

Geshaaa
03.08.2010г., 11:53
Добре би ли го споделил този речник тук или на лично :) Аз сега почвам да чета онзи форум.

georgi44
03.08.2010г., 13:54
Мога да ти дам торент от където да си го изтеглиш:
Има на много места и са с различна големина-от 10МБ до 7-8 ГБ.Просто потърси в интернет.Eто и тук втора част:

familiozo
03.08.2010г., 15:06
Речника е пълен т.....к особенно за Бг,разгледай го малко какво има вътре.

georgi44
03.08.2010г., 15:34
Аз затова му предложих вариант сам да си направи своѝ личен генератор на пароли и така ще може да добави кирилица,числа,символи и каквото иска.Скрипта за генератора е даден в по-горния пост.Лично аз го предпочитам,защото една парола като "иван91софия",например никога няма да е в този лист.Изобщо WPA,WPA2 e трудна работа да се разбият.

sym
03.08.2010г., 15:43
Аз ползвах тая програмка да си направя парола за рутера. Измисля ги всякакви, но май няма кирилица.

georgi44
03.08.2010г., 15:56
Тук не става дума за програма,а за поредица от команди,които определят алгоритъм за съставяне на комбинации.Могат да се добавят и българските букви.Ето така изглежда част от него:
alphanum = ('0123456789abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKL MNOPQRSTUVWXYZ')
alpha = ('abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUV WXYZ')
num = ('0123456789')
Blafioras = ('abcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789')
if str(choice).lower() == "alphanum":
choice = alphanum...........

Geshaaa
03.08.2010г., 19:38
Очевидно си доста навътре в нещата.Аз тепърва ще разучавам ,но едва ли ще се справя с промяна на алгоритъма с цел наличието на български символи в него.Да попитам след като изтегля този world list как да го свържа с бак трак ? Нали отговора от бак трак беше паролата ,но не както ние я пишем ,а както е кодировката :? Прав ли съм (говоря по спемени) и после трябваше да се обърне в ascii за нас :? Не съм сиг. в това ,което пиша.

georgi44
03.08.2010г., 19:56
По принцип в BackTrack си има речник,трябва само да отвориш фаѝловете в Мedia storage и да го намериш.Наѝ добре е да го копираш на десктопа за да ти е под ръка.Ако искаш да ползваш външен лист трябва да се сложи в главната директория на BackTrack,където се основните фаѝлове и после да се запише на диск.Моя съвет е да опиташ първо с кракване на Wep и по-нататък като понаучиш нещата, тогава да се занимаваш с речници и скриптове.Има и още нещо много важно -съвместимоста на wireless картата със системата.Ако BackTrack не ти открие картата става вече сложно-трябва външен адаптер,драѝвери,настроѝки и т.н.Освен това картата трябва да поддържа инжектирането на пакети,иначе нищо не става.

familiozo
03.08.2010г., 20:02
Речника т.е word lista-a се използва само при wpa/wpa2...задава се от aircrack-ng,пример:
aircrack-ng -а 2 -0 -w password.lst wpa.cap

-a = force attack mode
2 = wpa/wpa2 psk
-0 = aply color
-w = path to a dictionary
пример 2:
аircrack-ng -w /root/word.lst -b 00:19:5B:52:AD:F7 /root/wpa.cap
-b =bssid
/root/word.lst=път към речника където се намира..
/root/wpa.cap= път към хандшейк(handshake)
Tрябва да имаш инсталиран Backtrack или Comview и подходяща карта...иска и много четене.
За Atheros AR5007 мисля че MADWIFI-NG

Geshaaa
03.08.2010г., 20:03
Преди като пробвах с бак трак 3 точно там ми беше проблема.Изписа някакъв проблем с инжектирането на пакети и нямах идея как да го оправя.Добре това с листата определено няма да се справя.Картата ми е Atheros AR5007 и дано да има решение на проблема с инжектирането на пакетите.

georgi44
03.08.2010г., 20:22
До колкото съм чел,точно тази карта не поддържа инжектиране на пакети.Решението е външен адаптер,като предварително трябва да провериш дали поддържа всичко.

Geshaaa
03.08.2010г., 20:35
Ахам аз си мислех ,че новата версия на бак трак може да реши проблема.Явно всичко отива на вятъра.

familiozo
03.08.2010г., 23:36
Виж това..

MadWifi Support for AR5007 (AR2425) With Injection (Aircrack) - inportb ([Only registered and activated users can see links])

georgi44
04.08.2010г., 01:04
Ахам аз си мислех ,че новата версия на бак трак може да реши проблема.Явно всичко отива на вятъра.
Проблема не е в програмата,а в компа,така че не се притесняваѝ.И аз не можах да използвам вградената карта,но с външния адаптер всичко е наред.Ползвам TP-LINK TL-WN321G,също и Belkin 7051B.Има и други,които са съвместими,само трябва да се поразровиш из нета.Не се отказваѝ толкова лесно!

---------- Предходен коментар публикуван в 22:58 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 23:04 ----------

Виж това..

MadWifi Support for AR5007 (AR2425) With Injection (Aircrack) - inportb ([Only registered and activated users can see links])
Колега,много сложен вариант му предлагаш,по лесно е да си намери адаптер,коѝто е съвместим.Тези драѝвери няма начин да ги подкара,още повече,че ползва live Cd.Как според теб ще ги вгради на диска и после да ги инсталира?Човека няма толкова опит,както разбирам по думите му.

Geshaaa
04.08.2010г., 01:19
Да нямам опит с линук-са.Колкото до тази идея да четох по форуми и това си мислех за вграждане и после инстал от там,но първо не мисля да инсталирам бак трак-а ,а само да я ползвам като лайф сд и второ тук незнам как се вграждат неща в инсталацинен диск ..то да не ти е нлайт :)

familiozo
04.08.2010г., 12:10
Аз също съм с лайв цд, или бутвам от флашка,но си инсталирам драйверите.Не е толкова трудно...защо да дава пари...Като казваш Тп линк 321г виж това..
47346

georgi44
04.08.2010г., 16:11
Eто да видиш моята система.Без антена имах само 2 мрежи,а с нея са 8.Е имах и разправия с жена ми за цедилото,ама купих ново

familiozo
04.08.2010г., 18:19
:) Добре измислено...как е с получаването на инфорнация.конектват ли се.При мен всеко ден е различно,дори и с тая антена не ми харесва.Увеличих му и txpower-a на 36..Сега си поръчах GSKY 500MW RT8187L чип.Проблема е в бавния ми комп..бавно смята.
47380

georgi44
04.08.2010г., 19:09
Страшно съм доволен и от антената и от адаптера.Дори пробвах и други модели,но с TP-LINK-a е наѝ-добре.Всичко работи и се конектва и инжектира пакети много бързо.Явно съм намерил точния размер и фокуса защото сигнала ми скача нагоре с 18dB.Виждал съм наѝ различни антени-от бирени кутии,от метални съдове,закачени адаптери на сателитни антени,изобщо варианти много.Трябва да се експериментира,няма точна рецепта.

nin4ev
27.08.2010г., 04:09
Хей,другарчета стигнах до втора страница с коментарите и ми писна да чета простотии.
1.човека живее в испания (аз също съм в испания) а не в българия.
2.Абе вие помирисва ли ли сте мароканец мангалите пасти с маилонов крем да ядът пред тия Мароканци.
3. Знаете ли че в Испания интернета е 10 и дори 20 пъти по скъп от българия и със 100 пъти по бавен колегата както каза фирмата е TELEFONICA това е като бтк в българия аз преди бях при тях знаете ли колко плащах за 3 мб интернет 80 ЕВРО това е плюс линия на телефон която на месец е 15 евро вие в българия тия 15 евро ги давате за 20 мб интернет според вас нормално ли е........
И като ви помоли някои от чужбина МОЛЯ помогнете,а не само да говорите тва не законно онова не законно вие не сте ли крали интернет ай замислете се малко.ВСЕ ПАК ТУК НЕ СМЕ ДА СЕ КАРАМЕ И ДА СЕ ОБИЖДАМЕ,А ДА СИ ПОМАГАМЕ

:ipbest

sym
27.08.2010г., 12:20
Не си актуализирал цените в България... плащам 33лв (16,87€) за 40Mb/s :D:D
И наистина не мисля, че ми е скъпо.:$

Drake
27.08.2010г., 13:39
3. Знаете ли че в Испания интернета е 10 и дори 20 пъти по скъп от българия и със 100 пъти по бавен колегата както каза фирмата е TELEFONICA това е като бтк в българия аз преди бях при тях знаете ли колко плащах за 3 мб интернет 80 ЕВРО това е плюс линия на телефон която на месец е 15 евро вие в българия тия 15 евро ги давате за 20 мб интернет според вас нормално ли е........

Няма абсолютно никакво значение дали е нормално или не. Когато живееш в определена държава си задължен да се съобразяваш с правилата ѝ, независимо дали ти изнасят или не. Ако не те кефят цените на интернет доставчиците в Испания, премести се в друга държава. Или пък стани един доставчик и предлагай конкурентни цени. Просто е.
Кражбата (ако сте забравили дефиницията на "кражба": [Only registered and activated users can see links]) си е кражба и, доколкото съм запознат, тя не е оправдана в никое общество. И моля, не излизайте с лафа, че "законът е врата в полето и само глупаците минават през нея".

nin4ev
27.08.2010г., 13:44
Няма абсолютно никакво значение дали е нормално или не. Когато живееш в определена държава си задължен да се съобразяваш с правилата ѝ, независимо дали ти изнасят или не. Ако не те кефят цените на интернет доставчиците в Испания, премести се в друга държава. Или пък стани един доставчик и предлагай конкурентни цени. Просто е.
Кражбата (ако сте забравили дефиницията на "кражба": [Only registered and activated users can see links]) си е кражба и, доколкото съм запознат, тя не е оправдана в никое общество. И моля, не излизайте с лафа, че "законът е врата в полето и само глупаците минават през нея".
Абе приятел стига си ми говорил за закони че целата българия е от измислени закони.А след като нета ми е скъп не мога да си позвля да смена държавата заради некакъв нет всеедно ако съседите викат много траа да смениш градът стига сте говорили и сте се правили на патриоти че ми е смешно целата българия затъва в какви ли боклуци вие сте седнали да ми говорите че не било морално да крадеш интернет :D :D:D

Drake
27.08.2010г., 13:55
Абе приятел
Не мисля, че сме се запознавали, че да съм ти приятел.

стига сте говорили и сте се правили на патриоти че ми е смешно целата българия затъва в какви ли боклуци вие сте седнали да ми говорите че не било морално да крадеш интернет
Ти докато живееше в България какво направи, за да промениш положението? Следваше ли правилата или, аналогично на поведението ти в Испания, се опитваше да минеш по "тънката лайсна"? В предния си пост споменах, че доводът с вратата в полето не е приемлив.

nin4ev
27.08.2010г., 14:22
Не мисля, че сме се запознавали, че да съм ти приятел.

Ти докато живееше в България какво направи, за да промениш положението? Следваше ли правилата или, аналогично на поведението ти в Испания, се опитваше да минеш по "тънката лайсна"? В предния си пост споменах, че доводът с вратата в полето не е приемлив.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

georgi44
27.08.2010г., 19:29
Nin4ev,не разбрах последно от каква помощ имаш нужда.Оставете заяжданията и сметките,всеки си ги прави за себе си.Задаѝ конкретен въпрос и ако мога ще ти помогна.

nin4ev
27.08.2010г., 21:20
Ами просто видях темата и си помислих че ше открия отговор,а само чета че тва било незаконно не морално и т.н.
Ето например аз извадих софийски стационарен номер но не мога да го ползвам защото тоя дето ми дава интернет и сложил неква защитнна стена и нищо не става това просто пример ако можех да разбия некоя парола просто да врътна един телефон през интернета на жертвата едва ли толкоз интернет ще му изразхода
Опитвал съм с бактрак 3 но не става може би защото линукса съм го инсталирал като втора операционна система незнам.......

georgi44
27.08.2010г., 21:38
Защо не опиташ по нова версия-например BackTrack 4 final или BT4 R1.Последната има нови вградени драѝвери за доста Wireless карти,които по старите не откриваха.Освен това има и нови вградени програмки,които не изискват писане на команди и стартират директно събиране на пакети и кракване.Направи си един Live disk или флашка с операционната система,без да я инсталираш в компа.Във форума има качени няколко програми с които можеш да си направиш диск или флашка с BackTrack.Можеш да свалиш всички версии и програмки от саита на BackTrack.

nin4ev
28.08.2010г., 02:13
Защо не опиташ по нова версия-например BackTrack 4 final или BT4 R1.Последната има нови вградени драѝвери за доста Wireless карти,които по старите не откриваха.Освен това има и нови вградени програмки,които не изискват писане на команди и стартират директно събиране на пакети и кракване.Направи си един Live disk или флашка с операционната система,без да я инсталираш в компа.Във форума има качени няколко програми с които можеш да си направиш диск или флашка с BackTrack.Можеш да свалиш всички версии и програмки от саита на BackTrack.
Благодария :ipma да го запиша както записвам уиндоус нали имейдж фаила :ilove: и трябва ли да имам инсталиран линукс и ако трябва може ли да е като втора операционна система

п.п. Сега не мога да ти дам репутация отново като мога веднага ше го направя

georgi44
28.08.2010г., 10:26
Не се опитваѝ да го инсталираш като втора OS,да не объркаш нещо.Запиши ISO фаѝла с програмата с която си правиш диск за Windows,рестартираш и избираш от Boot менюто да стартира от DVD.Ползваѝ програмата като Live ,без инсталация докато свикнеш,а после можеш да я инсталираш .

vedo69
29.08.2010г., 19:46
qikofisse си го имам
Kis не ми трябва.
adobe-не съм фотограф пикаса ми стига
Nero-windows 7 има програма за дискове
Garmin-имам си том-том и съм доволен
Winrar-има си и freeware програми за тази цел мисля:lol:lol:lol
И с колко да се бръкна сега?:lol
а и джоба ми е достатъчен да си купя програма каквато ми харесва.
Не се оплаквам!
И слава богу,че е така!
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
А и там където работя обикновенно нещата са малко по евтини.
А Ashаmpoo е пълен боклук,купувал съм си.

Не мога да разбера тук ли е мястото да си мерите "пишките"? Човека от чужбина задава конкретен въпрос, колко е правилно това което иска да прави е друга тема, но и ние не сме господ или който и да е че да го съдим! Ако можете му помогнете, а софтуера който може да си позволите си го ползвайте, но не давайте наклон на оная работа на хората ТЕ какво да ползват! Всеки сам решава за себе си и съответно си носи одговорноста!:ipbest

jorge1973g
31.08.2010г., 03:16
Абе и аз живея в Испания от 10 год. И съм съгласен че тука малко прекаляват с цените пък и нета им е умрел,затова и аз съм им обявил воина и си ми е добре с безплатния:Евала NIN4EV.Апа оня смешник явно живее в някаква виртуална реалност от рода на матрицата,маи трябва да се дисконектне :)

martinski:Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

nin4ev
27.09.2010г., 18:41
Абе и аз живея в Испания от 10 год. И съм съгласен че тука малко прекаляват с цените пък и нета им е умрел,затова и аз съм им обявил воина и си ми е добре с безплатния:Евала NIN4EV.Апа оня смешник явно живее в някаква виртуална реалност от рода на матрицата,маи трябва да се дисконектне :)

Благодария :tnx
Един приятел ми каза една програма подобна на BACK TRACK казва се Wifi way и много по бързо се краква интернет поне по видео материалите така гледам.сега съм поръчал GSKY 500 Mw и ше видим дали ще се справя.Благодария на всички отзовалисе на темата:vn
:ipbest

georgi44
27.09.2010г., 19:57
На всеки Линукс можеш да сложиш програми за кракване,не се заблуждаваѝ,че ще стане по-бързо.Това зависи от времето за което ще събереш пакетите и от скороста на компютъра.Ако няма трафик в дадена мрежа,каквото и да ползваш не може да се съберат данните за кракване,колкото и да чакаш.Аз съм пробвал няколко различни линукса,но програмите за хакване са едни и същи-Airodump,Aircrack,Aireplay,Grimwepa,Gerix,Wepbuste r и т.н.Просто в BackTrack са събрани на едно място,а при други дистрибуции трабва да ги инсталираш.

jorge1973g
28.09.2010г., 01:18
Абе прав е донякъде georgi44 ама нин4ев пробваи с wifiway 1.0 final по добре е от бактрак 4 специално за испания ама за wep мрежи ,за wpa ти трябва речник и късмет......и така нататък макар че малко са хората които ще помогнат

---------- Предходен коментар публикуван в 00:08 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 00:18 ----------

Повечето дето помагат са като туристи в Китай дето се лутат насам на там и се чудат на къде да тръгнат за да не изпуснат някоя атракция с змейове :)

ivkoto™
28.09.2010г., 01:30
Аз си ползвам wifiway 1.0 final oт доста време и съм много доволен! Някой от живущите в Испания, ako живее около Toledo-Madrid може да се обади и ще помагам :)

jorge1973g
28.09.2010г., 16:14
Аз си ползвам wifiway 1.0 final oт доста време и съм много доволен! Някой от живущите в Испания, ako живее около Toledo-Madrid може да се обади и ще помагам :)

Можеш ли да помогнеш за wpa wpa2 мрежи че съм полудел вече :)

nin4ev
28.09.2010г., 17:01
Абе прав е донякъде georgi44 ама нин4ев пробваи с wifiway 1.0 final по добре е от бактрак 4 специално за испания ама за wep мрежи ,за wpa ти трябва речник и късмет......и така нататък макар че малко са хората които ще помогнат

---------- Предходен коментар публикуван в 00:08 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 00:18 ----------

Повечето дето помагат са като туристи в Китай дето се лутат насам на там и се чудат на къде да тръгнат за да не изпуснат някоя атракция с змейове :)
Като ми пристигне GSKY ше почна да се уча и ше пиша :ipbest

ivkoto™
28.09.2010г., 18:17
Можеш ли да помогнеш за wpa wpa2 мрежи че съм полудел вече :)

За сега само с WEP се справям... Мъчих се доста, но все не попадам на вклюен комп към избраната мрежа... Това е едно от основните изисквания, за да се получи....

jorge1973g
03.10.2010г., 13:19
За сега само с WEP се справям... Мъчих се доста, но все не попадам на вклюен комп към избраната мрежа... Това е едно от основните изисквания, за да се получи....

При мене всичко е наред ама немога да намера речник и да го сложа в бак трака4 или в wifiway1.0 final,имаш ли на идея откъде да го дръпна и как да го вкарам в линукса.Мерси предварително :)

trafik
04.10.2010г., 01:27
Здравейте искам да попитам кои мрежови карти подържат инжектиране на пакети .Аз съм със Ralink 2561 rt61 pci тя от този тип ли е или не .Благодаряви предварително.

georgi44
04.10.2010г., 02:00
Картата ти е съвместима с BackTrack и поддържа инжектиране на пакети,остава само да я настроиш в режим монитор и да пробваш airodump-ng и aireplay-ng.Прочети малко и изгледаѝ няколко видео клипа как става това.В You Tube e пълно с такива.Без проблем и с минимум знания можеш да кракнеш мрежа с WEP кодиране.В linux форумите също ще намериш информация за всички карти и адаптери,които поддържат режим монитор и инжектиране.Наѝ-добрия начин си остава да пробваш,например с live disk и някоя от версиите на BackTrack.Препоръчвам ти версия 4 R1,в нея са вградени нови драѝвери и поддържа много от мрежовите карти.

trafik
04.10.2010г., 05:13
Аз сам точно с р1 но когато правя опити да кракна уеп на финала ми изписва failed нещо си ,каквае е причината правя всичко както в клипчетата ,дали причината е в това че сам я инсталирал на usb 2gb .

Lotharioss
04.10.2010г., 08:17
Само да ви напомня, че всичко това е престъпление и се наказва от закона на всяка една страна в ЕС. :)

nin4ev
04.10.2010г., 14:02
Само да ви напомня, че всичко това е престъпление и се наказва от закона на всяка една страна в ЕС. :)
Бай ганьо американец , Бай ганьо французин и Бай ганьо ги вкарали в затвора.Надзиратела питал американеца ти за какво си тук - за убийство ,а ти попитал французина - за обир на банка и надзиратела попитал и нашия бай ганьо ами ти за какво си тук - хванаха ме да крада интернет и ми дадоха 5 години,но шефа на затвора не знае че имам джобен компютър и мога да му хакна неговия нет казал Бай ганьо :D:D:D:D

blueeye
05.10.2010г., 13:51
Здравейте, искам да ви помоля за помощ и да ви задам няколко въпроса свързани с Backtrack. Как може да се разбере дали направения Handshake e пълен, тоест complete handshake. Достатъчно ли е само да се появи в горния десен ъгъл на конзолата Handshake. Също при използване на речника, може ли да се забърза скоростта, защото при мен е 200 k/s, а гледам някой клипове хората го правят с над 2000 k/s. Може би с клъстер незнам и аз. Някой знаели за други методи освен с Handshake, например за това Безжична Wi-Fi мрежа може да се разбие за 1 минута ([Only registered and activated users can see links])
Благодаря.

trafik
08.10.2010г., 04:36
Здравейте искам да попитам този тип карта "Atheros AR5212" подходяща ли е за настолен компютър и савместималие с backtrack 4. Благодаря .

georgi44
08.10.2010г., 19:07
Картата поддържа режим монитор и инжектиране на пакети и е съвместима с BackTrack,само трябва да видиш как ще ти излезе с командата "iwconfig",а после и задаваш режим монитор с "iwconfig(interface) mode monitoring"Деѝстваѝ.

nin4ev
09.10.2010г., 02:04
Здравейте получих тоя gsky ,но като пусна wifiway или backtrack не ми излизат имената на рутерите пиша командата за режим монитор и ми показва енаблед но пак не излизат какво трябва да се направи малко помощ ако може.Благодария

georgi44
09.10.2010г., 02:11
След като пуснеш режим монитор,трябва да стартираш airodump-ng и тогава трябва да видиш мрежите.

nin4ev
09.10.2010г., 03:08
като напиша airodump-ng wlan0 ми излиза неква грешка и неще да покаже мрежите

това ми излиза от какво може да е :tnx

trafik
09.10.2010г., 08:20
Картата поддържа режим монитор и инжектиране на пакети и е съвместима с BackTrack,само трябва да видиш как ще ти излезе с командата "iwconfig",а после и задаваш режим монитор с "iwconfig(interface) mode monitoring"Деѝстваѝ.

Товае стъпка по стапка
.

trafik
09.10.2010г., 08:23
Каде греша .

trafik
09.10.2010г., 08:27
Странното е че съм сабирал над 30 000 дата пакети и когато пробжам с aircrack-ng ми изписва failed next 35 000 и така до безкраи сащо когато се закъча за рутера слад известно време ме шътва ,а дата пакетите продължават да се трупат защо се получава това ?

georgi44
09.10.2010г., 11:25
Nin4ev,от снимката виждам че интерфеѝса ти е wlan0,защо даваш команда airodump-ng mon0 ?
trafic,при теб нещата са както трябва,нещо накрая се обърква като пуснеш aircrack вероятно.Опитаѝ програмката wepbuster или Gerix,там нещата стават автоматично без команди,да видим какво ще се получи.

trafik
09.10.2010г., 13:32
А имали начин да разбера скрит MAC на ритер защото някои ми ги дажа като не помня точно, но "not acss........ " ?И също така на 1-вата снимка ако сте обарнали внимание прекалено много "off" и "0" има това нормално ли е.И защо се получава така че след като изляза от бактрака се връщат първоначалните настроики ? Благодаря за помоща .

georgi44
09.10.2010г., 15:55
За mac адреса не мога да ти кажа,а за първата снимка-всичко е нормално.Настроѝките се връщат ако не използваш "percistent installation".Toва се прави когато инсталираш на флашка или на usb hard,от програмката с която инсталираш.Ако ползваш live disk никакви настроѝки не могат да се запазят след излизане от програмата.

SneeKeR
09.10.2010г., 16:40
Само да попитам информационно, някой успял ли е да разбие парола или не ?

trafik
09.10.2010г., 17:12
Благодаря georgi44 и да знаиш, че носиш касмет ,правя едно и сащо от седмица поне и не ставаше, а сега се получи :) страхотно но само веднъж имали вариант картата ми да е няква 'ши*ана' и за това да не се получава винаги .Почти винаги се сварзвам с рутера обаче тези дата пакети или ще се получи така че 3 часа ще събирам 1000 от тях или ваобще не тръгват.А иначе инсталирах бактрака с ето тази програма unetbootin-windows-408 на усб-то."percistent installation"--това не го разбрах каде се намира?

georgi44
09.10.2010г., 17:28
Използваѝ тази програма за да си направиш инсталацията persistent.
За да събереш пакети бързо е необходимо да има трафик в съответната мрежа,т.е някоѝ да я ползва в момента.Иначе нищо няма да събереш.

jorge1973g
10.10.2010г., 01:53
[QUOTE=SneeKeR;173781]Само да попитам информационно, някой успял ли е да разбие парола или не ?[/QUOT
За ква парола питаш по точно wep или wpa wpa2

SneeKeR
10.10.2010г., 16:21
[QUOTE=SneeKeR;173781]Само да попитам информационно, някой успял ли е да разбие парола или не ?[/QUOT
За ква парола питаш по точно wep или wpa wpa2

К'вато и да е :D

jorge1973g
10.10.2010г., 18:55
[QUOTE=jorge1973g;174004]

К'вато и да е :D
Аз специално съм разбил доста Wep мрежи,с wpa wpa2 още не мога да се оправя.

trafik
11.10.2010г., 05:10
Здравеите отново ,мерак ми е вече да инсталирам бактрака на харда .Работата е там че,имам 3 харда в компа разделени на 4-ри секции :1 C,D 2 E 3 F в парвият има инсталиран XP в С-то ,та въпростами е ако инсталирам бактрака в D-то ще се получили когато рестартна да мога да избирам кам коя ОС да се вклиуча.А ми хрумна и нещо друго което незнам дали е възможно ,дали може да се инсталира на DVD-RW бактрака и да го използвам като хард тоест да ми остават настроиките след рестарт да е все едно че е на хард?Благодаря.

georgi44
11.10.2010г., 10:08
Мисля,че няма да стане точно както искаш.Аз направих тази грешка-инсталирах BackTrack на харда.Може и да съм объркал нещо,но се скапа Windows-a и преинсталирах.Реших проблема,като вместо на диск или на флашка сложих BackTrack-a на отделен дял от USB hard с размер 20GB и persistent install.На DVD може да се направи само live вариант,без да запазва настроѝки и промени.Сега стартирам програмата от харда и мисля,че това е наѝ-доброто решение.Освен,че стартира много бързо,имам и възможност да добавям промени, да инсталирам допълнителни програми и да запазвам всички настроѝки, за които колегата спомена,че се губят след излизане.Така също не се притеснявам,че Windows-a ще се омаже нещо.Хем вълкът сит,хем агнето цяло.Има много саѝтове в които е обяснено как се прави dual boot c Windows и BackTrack,но нещата не са толкова прости.Коѝто иска нека се пробва.Аз съм доволен от моя вариант.Хард диска ми е с 320GB и 20-те,които съм отделил не го бъркат изобщо и цялата информация,която имам си е запазена на втория дял от 300GB.Инсталацията направих с програмата,която е качена тук:
В наѝ-горното поле избрах дяла от usb hard-a,на които да инсталирам,а по надолу се избира колко да се отдели за persistence.Това пространство се използа за допълнителните неща и настроѝки,които ще направите в последствие и влизат в 20-те GB в моя случаѝ.Създава се фаѝл с име casper-rw,където се пази всичко.Достатъчно е да оставите между 300 и 500Мб,но може и повече,което обаче почва да забавя работата.Също така по този начин може да се ъпдеѝтва самата система. В поле 4 оставете отметка само на format(дяла трябва да е форматиран под FAT32).Още нещо-версията,която използвам е 4 R1,затова изписва,че инсталацията се прави като за финалната версия,но това не е проблем.По късно програмата се ъпдеѝтва и сега вече разпознава и R1.Да добавя и това,че ако искате версията 4 R1 на флашка,флашката трябва да е наѝ-малко 8GB,с по малка не става.
Надявам се тази информация да помогне и да спести много ядове на "мераклиите" да инсталират BackTrack в компютъра.Успех!

nin4ev
11.10.2010г., 14:56
Мисля,че няма да стане точно както искаш.Аз направих тази грешка-инсталирах BackTrack на харда.Може и да съм объркал нещо,но се скапа Windows-a и преинсталирах.Реших проблема,като вместо на диск или на флашка сложих BackTrack-a на отделен дял от USB hard с размер 20GB и persistent install.На DVD може да се направи само live вариант,без да запазва настроѝки и промени.Сега стартирам програмата от харда и мисля,че това е наѝ-доброто решение.Освен,че стартира много бързо,имам и възможност да добавям промени, да инсталирам допълнителни програми и да запазвам всички настроѝки, за които колегата спомена,че се губят след излизане.Така също не се притеснявам,че Windows-a ще се омаже нещо.Хем вълкът сит,хем агнето цяло.Има много саѝтове в които е обяснено как се прави dual boot c Windows и BackTrack,но нещата не са толкова прости.Коѝто иска нека се пробва.Аз съм доволен от моя вариант.Хард диска ми е с 320GB и 20-те,които съм отделил не го бъркат изобщо и цялата информация,която имам си е запазена на втория дял от 300GB.Инсталацията направих с програмата,която е качена тук:
В наѝ-горното поле избрах дяла от usb hard-a,на които да инсталирам,а по надолу се избира колко да се отдели за persistence.Това пространство се използа за допълнителните неща и настроѝки,които ще направите в последствие и влизат в 20-те GB в моя случаѝ.Създава се фаѝл с име casper-rw,където се пази всичко.Достатъчно е да оставите между 300 и 500Мб,но може и повече,което обаче почва да забавя работата.Също така по този начин може да се ъпдеѝтва самата система. В поле 4 оставете отметка само на format(дяла трябва да е форматиран под FAT32).Още нещо-версията,която използвам е 4 R1,затова изписва,че инсталацията се прави като за финалната версия,но това не е проблем.По късно програмата се ъпдеѝтва и сега вече разпознава и R1.Да добавя и това,че ако искате версията 4 R1 на флашка,флашката трябва да е наѝ-малко 8GB,с по малка не става.
Надявам се тази информация да помогне и да спести много ядове на "мераклиите" да инсталират BackTrack в компютъра.Успех!
Същия проблем и аз получих кво направих та ми излезе грешка на уиндоуса и не можах да го пусна повече и се наложи преинстал а имах страшно много неща на комютъра над 1000 снимки клипове и отделно 3 сайта дето бях направил сега всичко наново трябва да права и от сега на там сичко ще правя на виртуална програма :giu:giu:giu:giu

trafik
13.10.2010г., 10:51
Здравеите отново изтеглих WPA-PSK WORDLIST 2 (107 MB) във rar format сложих го на декстопа на бактрак ,и от там започнаха експериментите 1-ви aircrack-ng -w password.list/root/wpa-01.cap
2 . aircrack-ng -w WPA-PSK WORDLIST 2 (107 MB).rar.list /root/wpa-01.cap ----неуспешно .Реших че трябва да баде разархивиран като папка "WPA-PSK WORDLIST 2 (107 MB).list"---неуспешно :)) после ми хрумна че някои файл от ватре е клучът. Вътре открих тези файлове:argon-outher,names,READ.ME !,wpa и в краина сметка най-логичното по което можеше да се получи е това :aircrack-ng -w wpa.list/root/wpa-01.cap но отново нистатна .Каде греша отново ?Благодаряви .

---------- Предходен коментар публикуван в 09:02 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 09:51 ----------

Здравеите отново изтеглих WPA-PSK WORDLIST 2 (107 MB) във rar format сложих го на декстопа на бактрак ,и от там започнаха експериментите 1-ви aircrack-ng -w password.list/root/wpa-01.cap
2 . aircrack-ng -w WPA-PSK WORDLIST 2 (107 MB).rar.list /root/wpa-01.cap ----неуспешно .Реших че трябва да баде разархивиран като папка "WPA-PSK WORDLIST 2 (107 MB).list"---неуспешно :)) после ми хрумна че някои файл от ватре е клучът. Вътре открих тези файлове:argon-outher,names,READ.ME !,wpa и в краина сметка най-логичното по което можеше да се получи е това :aircrack-ng -w wpa.list/root/wpa-01.cap но отново нистатна .Каде греша отново ?Благодаряви .

Мисля че съм допуснал много същественни грешки.Може би трябва да стане по този начин:
aircrack-ng -а 2 -0 -w word.lst wpa.cap ----като "word" е архива самоче с променено име за по кратко, след това :аircrack-ng -w /root/word.lst -b 00:18:5C:57:DA:G5 /root/wpa.cap
-b 00:11:22:33:44:55 макът на клиента.Така да ли е правилно, не мога да пробвам защото няма трафик в момента.Благодаряви.

viktoriordanov
13.10.2010г., 17:43

2thumbsup:brf

И след като открием ключа какво правим ?

cecio89
13.10.2010г., 17:54

След като откирем ключа се свързваме към мрежата и като ни поиска кода го пишем.

georgi44
13.10.2010г., 19:49
Ключа в такъв вид: FB:7A:9B:1A:D0:D и се поставя без двете точки между групите.Можеш да го използваш в Windows или Linux докато те усетят и сменят паролата.

viktoriordanov
13.10.2010г., 21:11
Ясно,значи го пишем без точките.Благодаря!

georgi44
13.10.2010г., 22:13
Oще една интересна програма за BackTrack-Wifite.
Ако имате BackTrack инсталирана на компютъра или на флашка с persistent install,може да добавите програмката за автоматично кракване на мрежи.При стартирана BackTrack в persistence mode(възможност за добавяне на програми и настроѝки със запазване),отваряте терминал и всичко се прави от там.
Ето последователноста за инсталация и работа с програмата:
Сваляне и инсталация:
wget -O wifite.py [Only registered and activated users can see links]
Промяна на разрешение за стартиране:
chmod +x wifite.py
Стартиране
python wifite.py
Различните опции за автоматична работа:
to crack all WEP access points:
./wifite.py -all -nowpato - crack all WEP access points with signal strength greater than (or equal to) 50dB:
./wifite.py -p 50 -nowpato - attack all access points, use 'darkc0de.lst' for cracking WPA handshakes:
./wifite.py -all --dict /pentest/passwords/wordlists/darkc0de.lstto - attack all WPA access points, but do not try to crack -- any captured handshakes are saved automatically:
./wifite.py -all -nowpa --dict noneto -crack all WEP access points greater than 50dB in strength, giving 15 minutes for each WEP attack method, and send packets at 600 packets/sec:
./wifite.py --power 50 -wepw 15 -pps 600 -to attempt to crack WEP-encrypted access point "2WIRE752" endlessly -- program will not stop until key is cracked or user interrrupts with ^C):
./wifite.py -e "2WIRE752" -wepw 0
Всички команди се поставят в терминал.Програмата я тествах,работи много добре.

trafik
31.10.2010г., 00:34
Здравеите хора, искам да пипитам дали е възможно да бада с 2 интернет доставчика едновременно, тоест да се натрупва вразката?

nin4ev
31.10.2010г., 16:18
Не, аз опитах с кабелен и бежичен нет, но не става - и двата са свързани, но ползва само единия нет.

ilindenj
08.11.2010г., 19:07
И аз съм пробвал, но без успех :)

stanimirgb
08.11.2010г., 19:37
То има, ама само такава, с която си писал паролите на рутъра на самото PC.

trafik
12.11.2010г., 16:26
Ясно Благадоря.Искам и още нещо да попитам,опитвам се да открия паролата на собствения си рутер за тази цел го сложих на WPA2 CCMP PSK та вапросът ми е след като напиша "aireplay-ng -0 1 -a mac-на рутера -c mac-на клиента wlan0" кога трябва да ми изпише "handshake" на някакъв определен брои пакети ли ?Защото събирам над 200 000 и в краина сметка не го изписва в предия терминал каква е пречината? С WEP е лесно всичко става ,но с този WPA2 нещо не се получава ?Благодаря ви.

trafik
13.11.2010г., 14:24
Оправих го :) .Абе хора ако канала е да речем примерно 123 а кодировката е WEP как се прави?

nin4ev
13.11.2010г., 15:33
Оправих го :) .Абе хора ако канала е да речем примерно 123 а кодировката е WEP как се прави?
До колкото знам това са антени и не може да се разкодира каналите са до 13

trafik
13.11.2010г., 15:52
Разбирам може би и за това не открих нощо в нета :) ,а колкото до WPA2 мисля че няма вариант да се кракне сложих една парола "medaly15marfi" и започна ги варти тези пасове :Д 1-во ако трябва да се чака ще мине месец сигорно докато се изввъртят мисля че няма да стане а тези от youtube си мисля че са си написали паса някаде в текстовия документ и в един момент просто го намира от списакът :Д

georgi44
13.11.2010г., 17:05
Ти чак сега ли го разбра?Точно така се правят видео клиповете.И аз съм го правил.Като сложа моята парола в някоѝ малък речник я намира за 2 минути.Така можеш да спечелиш някоѝ бас.Но реално кракване-не знам,може би трябва супер мощна машина и време.

nin4ev
13.11.2010г., 19:11
Ти чак сега ли го разбра?Точно така се правят видео клиповете.И аз съм го правил.Като сложа моята парола в някоѝ малък речник я намира за 2 минути.Така можеш да спечелиш някоѝ бас.Но реално кракване-не знам,може би трябва супер мощна машина и време.
Аз хакнах wpa мрежа за 2 минути но паролата беше лесна знаете ли как беше 12345678 :Dнормално в испания хората не се затормозяват да помнат цифри :D :tnx:ipma

Denk0
13.11.2010г., 19:56
Ами и аз съм с тази.. добре че незнате къде живея :D :)

georgi44
13.11.2010г., 19:58
Даѝ си IP адреса и чакаѝ да видиш какво ще стане.:D

nin4ev
14.11.2010г., 01:29
Ами и аз съм с тази.. добре че незнате къде живея :D :)
:D:D:D:D:ipma

jorge1973g
15.11.2010г., 01:37
Аз хакнах wpa мрежа за 2 минути но паролата беше лесна знаете ли как беше 12345678 :Dнормално в испания хората не се затормозяват да помнат цифри :D :tnx:ipma

С къв речник я хакна бе нин4ев?Аз още не мога да си намеря добър.Помагай нещо че около мене пълно с Wpa:ops.Дай некаква информация порфавор:vn

sym
15.11.2010г., 01:50
Аз със 58цата съм влизал в заключени мрежи. Случайно пробвам, паролата е като името на мрежата:) А какво ви е мнението за мойта парола: IKS6zzT5ZXGoOuWqo8tRLpLkyGg46ep0l2BrqhfVx5UinwjbQ6 1tdUM3JQ9jTYb :D

nin4ev
15.11.2010г., 02:11
С къв речник я хакна бе нин4ев?Аз още не мога да си намеря добър.Помагай нещо че около мене пълно с Wpa:ops.Дай некаква информация порфавор:vn
Тия дни ще кача няколко речника :okappa :ilove:
Едит: Или ако искаш ме добави в скайпа да ти ги прата, щото нета ми е бавен и като почна да качвам файлове в Megaupload ми изписва грешка.

trafik
17.11.2010г., 15:44
Нинчев възможно ли е и на мен да ги пратиш?

nin4ev
17.11.2010г., 15:52
Нали сме тук да си помагаме. :okappa Който иска ше му прата речници,но бавно ще се пращат защото нета ми е бавен. :ipbest

trafik
17.11.2010г., 16:50
Благодаря :) как да стане ?

nin4ev
18.11.2010г., 00:05
Скайпа ми е yordan__85 с две долни тирета :okappa
(skype:yordan__85?chat)

georgi44
18.11.2010г., 00:20
Защо се мъчите по скаѝпа,в нета е пълно с речници.Ето:

trafik
18.11.2010г., 00:59
Ехее супер много са кои да си избера :Д дали има само с цифри?

---------- Предходен коментар публикуван в 01:56 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 01:59 ----------

Само че нямат сиидари за жалост

georgi44
18.11.2010г., 01:03
Избора си е твоѝ,не знам какви са.Няма как да ги сваля всичките.

trafik
18.11.2010г., 01:31
[Only registered and activated users can see links] От този линк се сваля един речник, големината му е 533мб мисля че са събрани всички в него , но не съм сигорен туко що го свалих.

nin4ev
18.11.2010г., 01:44
Аз имам 1.87 Gb Английски и Испански думи и цифри който е що годе пълен след като е 1.87 Gb.Trafik ако ти го прата на скайпа да го качиш в Megaupload и да сложиш линк и другите да го теглят ще има доволни,ако ти е по бърз нета де :) Той е във формат Winrar и е 72 мб като се екстрактне става 1.87 гига байта.

Защо се мъчите по скаѝпа,в нета е пълно с речници.Ето:
Всички речници са една и съща големина само името е различно.Възможно ли е да са едни и същи ?

georgi44
18.11.2010г., 01:45
Пробваѝте,но няма гаранция за успех.

trafik
18.11.2010г., 02:16
Няма проблем нинчев, аз ти изпратих пълномощно в скайпа. Когато можеш ми го прати, аз ще го кача след това.

georgi44
18.11.2010г., 02:18
Направени са с еднакъв размер,разбира се че не са еднакви.

nin4ev
18.11.2010г., 15:19
Направени са с еднакъв размер,разбира се че не са еднакви.
Аз сега тегля един, но малко бавно го тегли. Пише, че след 4 дни ще се изтегли :D дано да го изтегли и ще го видя :tnx

trafik
20.11.2010г., 17:49
Това е линка за речника на Нинчев - [Only registered and activated users can see links]

Научи се как се постват линкове!!!!
[/URL]

---------- Предходен коментар публикуван в 18:01 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 18:48 ----------

Този линк мисла че ще е работещ [url="[Only registered and activated users can see links]"]Download complete7.zip, upload your files and earn money. ([Only registered and activated users can see links])

---------- Предходен коментар публикуван в 18:48 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 18:49 ----------

ОК сорка за тва незнаех как

nin4ev
24.11.2010г., 00:45
Здравейте отново :okappa
Искам да ви питам,някой знае ли програма като aircrack но да чете речници на кирилица,защото гледам в един руски сайт има речници на кирилица но айркрака не ще да ги чете къде ли не търсих,но без успех.Ако може някои да помогне :tnx :ipbest

georgi44
24.11.2010г., 01:07
За да може да чете кирилица трябва да си създадеш своѝ собствен лист с пароли.Преди време дадох линк към един такъв питон скрипт с коѝто можеш да си направиш въпросния лист и да добавиш кирилица,гръцки букви и символи.
Прочети тук.Пост 43

nin4ev
24.11.2010г., 06:37
Да копирах го,но нещо не става.Значи аз имам речник с кирилизирани букви само,че аиркрака не ги разчита нали знаеш като сложиш в двд-то филм със фаил със субтитри как ти ги показва на маймуница аиркрака ми ги показва така некви букви с точки отгоре и дори да има българка буква в кода няма как да я намери щото аиркрака не я разчита кирилизираната буква.

kemryan
02.12.2010г., 18:51
Здравейте, може ли някой да ми помогне да си инсталирам BackTrack4 и трябва ли нещо допълнително. Програмата я имам изтеглена но до толкова? Благодаря Ви.

---------- Предходен коментар публикуван в 18:47 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 18:51 ----------

Здравейте, може ли някой да ми помогне да си инсталирам BackTrack4 и трябва ли нещо допълнително. Програмата я имам изтеглена но до толкова? Благодаря Ви.

georgi44
02.12.2010г., 20:56
Първо трябва да решиш какъв тип инсталация искаш-на диск,на флашка,на външен usb хард диск или в компютъра.За всеки вид инсталация има различна процедура и програми.Още в първия пост(имам предвид в темата BackTrack) има линкове за програми,с които се инсталира на флашка и външен хард.На DVD можеш да запишеш ISO фаѝла с програма по избор.За инсталацията в компютъра също е писано в първите постове,но там има някоѝ особенности и ако не си правил такава,внимаваѝ защото може да не ти тръгне после Windows-a.

kemryan
03.12.2010г., 14:35
Публикувано чрез мобилно у-во

---------- Предходен коментар публикуван в 14:29 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 14:31 ----------

Първо трябва да решиш какъв тип инсталация искаш-на диск,на флашка,на външен usb хард диск или в компютъра.За всеки вид инсталация има различна процедура и програми.Още в първия пост(имам предвид в темата BackTrack) има линкове за програми,с които се инсталира на флашка и външен хард.На DVD можеш да запишеш ISO фаѝла с програма по избор.За инсталацията в компютъра също е писано в първите постове,но там има някоѝ особенности и ако не си правил такава,внимаваѝ защото може да не ти тръгне после Windows-a.

---------- Предходен коментар публикуван в 14:31 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 14:35 ----------

Значи ISO файла искам на диск, абе направо да си кажа искам да си изнамеря паролата на един съсед, не живея в БГ.Ако може някой по-подробно да ми каже как да инсталирам програмата и да работя с нея, ще съм много благодарен.

nin4ev
03.12.2010г., 17:25

---------- Предходен коментар публикуван в 14:29 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 14:31 ----------

---------- Предходен коментар публикуван в 14:31 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 14:35 ----------

Значи ISO файла искам на диск, абе направо да си кажа искам да си изнамеря паролата на един съсед, не живея в БГ.Ако може някой по-подробно да ми каже как да инсталирам програмата и да работя с нея, ще съм много благодарен.
Къде живееш,в коя държава и каква е мрежата дето искаш да хакнеш wep,wpa,wpa2:ipbestКаква програма ползваш за записване на дискове nero или roxio

Как се записва с неро виж тук.

georgi44
03.12.2010г., 21:48
Nin4ev,какво значение има в коя държава е човека?ISO фаѝлове се записват с много програми,не е задължително с Неро.А за работата с BackTrack e писано толкова много,само трябва да се разрови човек в интернет.Не е възможно да се обясни с две три приказки.

nin4ev
04.12.2010г., 18:12
Nin4ev,какво значение има в коя държава е човека?ISO фаѝлове се записват с много програми,не е задължително с Неро.А за работата с BackTrack e писано толкова много,само трябва да се разрови човек в интернет.Не е възможно да се обясни с две три приказки.
Да де просто ми беше любопитно в коя държава е,а аз сложих линк как се записва с неро защото е една от най известните програми за запис на дискове. :ipma

kemryan
05.12.2010г., 00:05

---------- Предходен коментар публикуван в 00:01 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 00:05 ----------

В Гърция живея, да програмката ми за записване е NERO, иначе криптирането на връзката е WEP. След записването на диска го инсталирам и после незнам какво да правя. Разчитам на на вас, благодаря.

georgi44
05.12.2010г., 00:17
Kато запишеш диска,нищо не инсталираш,а стартираш системата от него.Това е Live disk.Не се опитваѝ да инсталираш,да не объркаш нещо, щом не знаеш.

kemryan
05.12.2010г., 01:49
Kато запишеш диска,нищо не инсталираш,а стартираш системата от него.Това е Live disk.Не се опитваѝ да инсталираш,да не объркаш нещо, щом не знаеш.
Да не съм инсталирал нищо, но имам един въпрос опитвам да задам команда за мониторинг и ми дава not found, в момента ползвам интернет по кабел това проблем ли е май трябва да открия мрежата по wireless моля да ме опътите какво да правя.

nin4ev
05.12.2010г., 03:17
Да не съм инсталирал нищо, но имам един въпрос опитвам да задам команда за мониторинг и ми дава not found, в момента ползвам интернет по кабел това проблем ли е май трябва да открия мрежата по wireless моля да ме опътите какво да правя.
Каква ти е джаджата дет фащаш wifi мрежи? трябва да е realtek или ralink поне за тези знам че работат може и други да работат,но не знам кои са.

това е chipshet realtek

[Only registered and activated users can see links] enna.jpg

От този модел на alfa има realtek и ralink

Или като тази която е вътрешна

:ilove:

georgi44
05.12.2010г., 11:20
Тук има лист с всички съвместими карти,адаптери и драѝвери.
compatibility_drivers [Aircrack-ng] ([Only registered and activated users can see links])
Ако разполагаш с някои от тях,може да продължиш.Интернет връзката по кабел не ти върши работа.Можеш да провериш с командата:iwconfig-дали имаш съвместима карта или адаптер.Ако ти изпише no wireless extention,на възможните интерфеѝси,трябва да търсиш нещо друго.Обикновенно wireless картите или адаптерите са от типа wlan0/1,rausb0,eth0 и др,на всеки компютър е различно.В режим монитор се подкарва с команда airmon-ng start (твоя интерфеѝс),без скобите.Освен това картата или адаптера трябва да поддържа инжектиране на пакети,за да работи програмката aireplay-ng.Някои карти влизат в режим монитор,но не инжектират-това също не върши работа.За успешно кракване трябва да има пълна съвместимост и да работят всички функии,иначе забрави.Nin4ev e показал два от добрите адаптери,но стават и много други от марките Belkin,Netgear,TP Link,също така и много от вградените карти.Версиите BT4R1/R2 са с нови драѝвери и разпознават карти от типа Atheros,Ralink,Broadcom и други,трябва само да се провери.

kemryan
06.12.2010г., 00:48
Тук има лист с всички съвместими карти,адаптери и драѝвери.<br />
<a href="[Only registered and activated users can see links]" target="_blank">compatibility_drivers [Aircrack-ng]</a><br />
Ако разполагаш с някои от тях,може да продължиш.Интернет връзката по кабел не ти върши работа.Можеш да провериш с командата:iwconfig-дали имаш съвместима карта или адаптер.Ако ти изпише no wireless extention,на възможните интерфеѝси,трябва да търсиш нещо друго.Обикновенно wireless картите или адаптерите са от типа wlan0/1,rausb0,eth0 и др,на всеки компютър е различно.В режим монитор се подкарва с команда airmon-ng start (твоя интерфеѝс),без скобите.Освен това картата или адаптера трябва да поддържа инжектиране на пакети,за да работи програмката aireplay-ng.Някои карти влизат в режим монитор,но не инжектират-това също не върши работа.За успешно кракване трябва да има пълна съвместимост и да работят всички функии,иначе забрави.Nin4ev e показал два от добрите адаптери,но стават и много други от марките Belkin,Netgear,TP Link,също така и много от вградените карти.Версиите BT4R1/R2 са с нови драѝвери и разпознават карти от типа Atheros,Ralink,Broadcom и други,трябва само да се провери.<br />
Значи моята работа е такава, имам Антена Nano Station2 с chipset Atheros. Хваштам някаква незаключена мрежа и така ползвам в момента от Nanoto към пс-то съм по кабел. А тази мрежа на която искам да и разбия паролата, също я хваятам с Nanoto по wireless.

georgi44
06.12.2010г., 01:27
Пробваѝ тогава,имаш да напишеш няколко команди в терминала
1. airmon-ng -за да видиш коѝ ти е интерфеѝса
2.аirmon-ng start (твоя интерфеѝс)
3. airodump-ng (твоя интерфеѝс)
4.Сега ще видиш всички достъпни мрежи около тебе.Избираш си някоя WEP и запомняш или записваш BSSID, NAME, CHANNEL и МАC адреса
5.Следващата команда е: airodump-ng -w wep -c(канала на коѝто е мрежата) --bssid (BSSID) (твоя интерфеѝс) Винаги на командите завършваш с твоя интерфеѝс и пишеш без скобите.
6.Сега отваряш нов терминал и пишеш: aireplay-ng -1 0 -a(BSSID) (Interface)
7.Оставяш двата терминала да работят и отваряш трети.Пишеш в него командата:aireplay-ng -3 -b (BSSID) (interface)
8.Следиш в първия терминал колко дата пакети имаш събрани.Ако мрежата е активна ще ги събере бързо.Целта е да се съберат около 20000
9.Когато имаш събрани поне 20000 и повече,натискаш CTRL+C в някоѝ от терминалите,например в първия.Пишеш вече последната команда за самото кракване : aircrack-ng wep-01.cap ,или ако има на десктопа ти фаѝл с по голяма цифра- wep-02.cap или wep-03.cap.Винаги избираш фаѝла с наѝ-голяма цифра.
10.След малко ще ти бъде изведена паролата във вид: А3:G5:CE:45:23,разбира се с други цифри и букви,това е само пример.
Когато я въвеждаш,пишеш без двете точки и без интервали между групите.Това е.Успех!

kemryan
06.12.2010г., 03:12
Благодаря за вниманието което ми обръщате. Но при мен пак нещо не се получава, когато му задам командата: airmon-ng за интерфейса ми исписва ето така: interface chipset driver. А когато продължа на третата ми дава: No interface specified.

nin4ev
06.12.2010г., 17:03
Когато напишеш airmon-ng излиза ли ти какъв модел ти е wifi устроиството?ако не излиза значи няма съвместимост в такъв случай най добре си купи от тези антели дето ти дадох снимки gisky или alfa, но за мен по добрия вариант от двата модела е този на gsky.

pepy17
06.12.2010г., 19:34
Zdraveite!Neznam kade da pi6a i kade da pitam zatova tuk pi6a.Iskam da popitam nqkoi znae li kak da sloja android na n900 :( pls pomognete mi

4. Писането на кирилица е задължително. Българският език е официалният език. Явни демонстрации на неуважение или нежелание да се използва ще се смятат за “неуважение към останалите участници”. Такива мнения на участници, които отказват да пишат на кирилица, ще бъдат редактирани или отстранявани и авторите наказвани.

hacked
06.12.2010г., 20:28
Добре 1-во не гледаш ли заглавието на темата???
2-ро за това което питаш не може да стане!!
3-то пиши на килирица!!!

nin4ev
06.12.2010г., 21:36
Те тука е страницата с всичко за телефончетата

Тук е отдел Hack :D :ilove:

kemryan
08.12.2010г., 21:20
Когато напишеш airmon-ng излиза ли ти какъв модел ти е wifi устроиството?ако не излиза значи няма съвместимост в такъв случай най добре си купи от тези антели дето ти дадох снимки gisky или alfa, но за мен по добрия вариант от двата модела е този на gsky.

Не не ми излиза казваш, че моето Nano station може да не е съвместимо ли.

georgi44
08.12.2010г., 21:55
Не мога да кажа дали е съвместимо или не,не съм пробвал такова.След като не го разпознава значи не става.

kemryan
09.12.2010г., 01:29
Не мога да кажа дали е съвместимо или не,не съм пробвал такова.След като не го разпознава значи не става.

Много кофти.

nin4ev
09.12.2010г., 16:59
Не не ми излиза казваш, че моето Nano station може да не е съвместимо ли.
Да те питам ти на виртуална програма ли пускаш бак трака или на компютъра защото има случаи дето на виртуална програма не засича устроиството а на компютъра си работи. :ilove:

kemryan
09.12.2010г., 20:23
Да те питам ти на виртуална програма ли пускаш бак трака или на компютъра защото има случаи дето на виртуална програма не засича устроиството а на компютъра си работи. :ilove:
Здравей, ами как го пускам поставям диска в cd-до и то си се boot-ва и отваря програмата. Незнам по кой начин го пускам.:nq

nin4ev
09.12.2010г., 22:56
Здравей, ами как го пускам поставям диска в cd-до и то си се boot-ва и отваря програмата. Незнам по кой начин го пускам.:nq
Да на компа не на програма го пускаш начи трябва да си купиш друга антена :nvg

kemryan
10.12.2010г., 00:44
Да на компа не на програма го пускаш начи трябва да си купиш друга антена :nvg
Много кофти защото доста се израсих за тази. С лаптоп има вариант нали?:qtt

nin4ev
10.12.2010г., 17:08
Много кофти защото доста се израсих за тази. С лаптоп има вариант нали?:qtt
Ами да то това е usb antenna става за всеки компютър.Като идеш на драивърите какво ти пише за антената какво име има на wifi драивъра. :ilove:

LadyTT
29.01.2011г., 10:35
Здрасти! Как да си направя антена, че хващам едни мижави WEP сигнали. ТП-линк. Иначе триабжа да се хварля на разбиване на VPA-PSK, които имат супер сигнал, но аз ниамам опит. Или препорачай по-добър адаптер.

vedo69
29.01.2011г., 10:51
Здрасти! Как да си направя антена, че хващам едни мижави WEP сигнали. ТП-линк. Иначе триабжа да се хварля на разбиване на VPA-PSK, които имат супер сигнал, но аз ниамам опит. Или препорачай по-добър адаптер.

Пиши WIFI в Vbox7 и ше видиш много нагледни матеряли и за антени и за хакване.А тази антена съм я ползвал и бях страшно доволен от нея, AirLive WL-1600USB -актуална цена 21 $.

georgi44
29.01.2011г., 19:39
Ето виж моята антена,направена с подръчни материали.

True Blood
05.03.2011г., 02:16
А как се казва програмката?Мерси предварително :)

mistarfix
02.04.2011г., 00:07
Програма/Wifiway 2/ антена със чип Realtek RTL8187 Съвместима е.Марки:Kasens,Alfa и др.В you tube има обяснения.

mr24
02.04.2011г., 19:22
Справих се с една WEP мрежа, благодарение на georgi44 ([Only registered and activated users can see links]). Само да попитам кода, който получавам разделен с две точки самата парола ли е или е някакъв друг код, който рутера приема за истински? Тъй като на въпросната мрежа ми излезе GSM номер.
Сега може да си поиграя и с WPA, но с моя рутер, че там разбрах нещата са тежки

georgi44
02.04.2011г., 19:26
Слагаш всичко без точките между групите и си готов.

mr24
02.04.2011г., 20:33
Да де, сложих го всичко е точно. Свързва се, имам интернет и т.н. Но ме интересува това, което виждам (без точките), това истинската ли парола е или е код, който рутера приема?

georgi44
02.04.2011г., 20:36
Не,паролата може да е друго,това е в Хексидецимал,16-чна система

mr24
02.04.2011г., 20:42
А означава ли, че ако го обърна в ASCII ще получа истинската парола?

georgi44
02.04.2011г., 20:46
Опитаѝ,не съм се замислял за това,пък и няма защо.Нали имаш достъп,за какво ти е притрябвала истинската парола?

mr24
02.04.2011г., 20:49
Ами първоначално се зачудих как така рутера може да приеме различна комбинация от символи за вярната парола. После се зачудих дали правилно съм разбрал, затова попитах. След една настройка изгубих връзка с моя рутер, а не ми се ходи до него, че да експериментирам сега

icopopov
11.05.2011г., 15:39
Програмата е "Back Track 4" (линукс дистрибуция)

mr24
14.05.2011г., 23:05
Само дето ще ти трябва речник, който да съдържа на един от редовете си абсолютно точната парола! Сещаш се че може да е всяка често използвана дума, но и с някоя залепена цифра, или симфол нали?! Правил съм го много пъти и е ставало само когато знам паролата :) Шанса да улучиш парола е нищожен и от там... реално ефект нулев!
Точно за клипчето, което си цитирал не ти трябва речник

icopopov
15.05.2011г., 10:17
Четох някъде статистика, че 80 % от използваните пароли са цифри (от 8 до 10 символа). Намираш или си създаваш "речник" с цифри и ако си направил всичко както трябва - шансът за успех е ГОЛЯМ.
Естествено , че от първия път може да не стане , но с упоритост и търпение всичко се постига :) .
И естествено , че трябва и малко късмет (но с нужните програми - късмета се свежда до много ниски нива и се заменя със знания) :) . ЧЕТИ, ЧЕТИ, ЧЕТИ ...

mr24
20.05.2011г., 17:36
Как да разбия WPA2 паролата на моя рутер? Четох от един блог, обаче стигам до момента, в който трябва да използвам мак адрес на клиент на тази мрежа, а аз като си използвам лаптопа за хакването няма какво да закача като клиент

badboybadboy
20.05.2011г., 19:40
Дай си паролата на комшията да се закачи той. :)

icopopov
22.05.2011г., 20:13
На рутера ти (отзад) има едно копче - reset. ЦЪК, и си разбил паролата ... :)

karakala1960
23.05.2011г., 21:01
А означава ли, че ако го обърна в ASCII ще получа истинската парола?
като го обърнеш в ascii ще получиш букви.и още какви ли не странни символи, та са общо 33 на брой, примверно ако паролата е 123456789, в hex в ascii ще е ?4Vx?

mr24
24.05.2011г., 19:39
Да... разбрах вече

shikata6
30.05.2011г., 08:07
Колеги върти ми се една идея от известно време.
Относно WPA някой знае ли как да се види hash-а от cap файла и какво криптиране е смисъл md5 или някакво друго. Понеже има доста онлайн бази и търсенето става за секунди.

Иначе благодаря за хубавата тема!

badboybadboy
04.06.2011г., 14:49
То ако ставаше толкова лесно все някой щеше да се сети до сега. ;)

jivkodonev
09.06.2011г., 23:31
Абе колеги, защо толкова се притеснявате и си кодирате нета. Вече всички доставчици предлагат неограничен нет. Моят е оставен некодиран и най -много да влезне някой комшия да го ползва от време на време когато му се скапе неговия и това е . Няма нищо лошо в това. Иначе е много хубаво като хванеш некодиран чужд интернет и го ползваш за малко нали , а пък да не даваш от своя на някой комшия е лошо,т ака ли ????. За да получиш нещо трябва и да дадеш от себе си .Нета няма да ти свърши или да се изхаби. Трябва да сме по- отворени и щедри. И кой ще ни ползва нета, най-много или някой комшия или някой преминаващ с GSM. Не е чак толкова лошо. Призовавам ви да си отключите интернета, ако нямате някакви секретни данни на компа.:D

badboybadboy
10.06.2011г., 20:55
Ти може да нямаш секретни данни но ако някой изпрати имейл със заплаха за живота да речем към Обама после нали черните нинджи ще дойдат при теб.

nnkol3v
28.08.2011г., 14:01
Някой ползвал ли е друго освен paswordlist примерно rainbow tables и ако е ползвал ще помоля да ми обясни как става днеска си направих експеримент на моята мрежа която е wpa да я кракна с aircrack през backtrack-a нали с passwordlist и се оказа че ако паролата ми я няма в листа си ги върти паролите но без ефект а като я сложих в листа моята парола и ми я изведе за секунди,та въпроса ми е някой дали знае вариант или начин чрез който си прави комбинации от думите в речниците или ти търси самата парола символ по символ мерси предварително.

nickgr7
28.08.2011г., 15:53
@jivkodonev все едно да си оставя апартамента отключен и който няма къде да спи да идва в нас.Все едно да си оставиш колата нощно време отключена.Все пак ти си плащаш за интернет,другия за какво трябва да го ползва на аванта?За глупости Българите имат пари да дават,но за 15-20лева на месец за интернет нямат.

Boxsi11
20.09.2011г., 15:21
От прочетеното до сега разбрах,че много от колегите имат затруднение с Линукс Операционната система Вак Трак.За целта Ви препоръчвам на всички програмата
Beini 1.2.3. Чрез нея с помоща на натискане само на два бутана и и при добър трафик от другата страна ключа WEP се разбива за не повече от 6 минути.Не се пише абсолютно нищо.

nnkol3v
20.09.2011г., 16:41
Така добре ами да кажеш нещо за разбиването на wpa.

georgi44
20.09.2011г., 18:05
Това Beini 1.2.3 не е нищо ново,просто събрани същите програми на едно място.На коѝто му е по лесно нека го ползва,но е с по ограничени възможности.Например не ми разпозна външния адаптер TP LINK 7200ND,a вградената карта не е достатъчно чувствителна.Не видях също така никъде възможност да се свържа с интернет.Хубавото е че може да се сложи на една малка флашка (само 43МБ е)и да се ползва само за хакване на мрежи с добър сигнал.

Boxsi11
24.09.2011г., 18:53
Не казвам, че е нещо ново? Просто се избягват многото писаници при Вак Трака.Тущ само две натискания на 2 бутони започва сканирането и ти дава резултата.Не мога да кажа дали е с ограничени възможности, и според мен всичко зависи от външният адаптер.Аз съм пробвал с външен адаптер Алфа и съм доволен, и то най-вече, че се работи много лесно,като дори и най-незнаещият човек може да работи с тази програма.За целта има даже и филмче .

jorge1973g
16.10.2011г., 13:16
Така добре ами да кажеш нещо за разбиването на wpa.

За wpa пробвай wpamagickey става за някои мрежи при мен разби една за 1 минута.Виж в youtube за какво Става въпрос,зависи къде живееш,на nin4ev
Му върши работа за испания за мрежи Wlan_XXXX и Jaztel_XXXX с wpa криптиране.2thumbsup

NikeX
16.10.2011г., 15:12
Някой може ли да обясни малко по-подробно как става номера с wpamagickey. BSSID - май е мак адреса, но ESSID, какво е и от къде да го видя. И тия ключове изобщо не ми приличат на пароли за мрежите.

georgi44
16.10.2011г., 15:59
Изобщо не ми е вярва че става,ако е било толкова лесно.....!А ЕSSID е името на мрежата.По добре не се занимаваѝ с глупости,до сега няма читав метод за кракване на WPA.

jorge1973g
16.10.2011г., 17:00
Изобщо не ми е вярва че става,ако е било толкова лесно.....!А ЕSSID е името на мрежата.По добре не се занимаваѝ с глупости,до сега няма читав метод за кракване на WPA.

Момчета уточних че е за мрежи WLAN_XXXX JAZZTEL_XXXX в ИСПАНИЯ и стана за по малко от 1 минута

jorge1973g
16.10.2011г., 17:12
Е за тия мрежи става въпрос тая лично си я хакнах с wpamagickey,не пиша в форума за да се правя на Всезнаещ,просто казвам с какво я разбих.....

NikeX
17.10.2011г., 20:23
Кой метод ще е успещен срещу тези мрежи? Аз мисля да пусна backtrack през vmware или направо да го инсталирам, но ако има и друг начин?

([Only registered and activated users can see links])

jorge1973g
17.10.2011г., 22:52
Май с бактрака най добре ама трябва да имаш и речник доколкото знам,иначе не правиш нищо.georgi44 e по запознат с тая операциона система консултираи се с него,специално аз съм я ползвал само за wep ключове и става ама за wpa не се справих.Успех:okappa

---------- Предходен коментар публикуван в 20:21 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 21:52 ----------

@jivkodonev все едно да си оставя апартамента отключен и който няма къде да спи да идва в нас.Все едно да си оставиш колата нощно време отключена.Все пак ти си плащаш за интернет,другия за какво трябва да го ползва на аванта?За глупости Българите имат пари да дават,но за 15-20лева на месец за интернет нямат.

Точно затова сме в вечна криза в БГ щото всички мислят като тебе колега......Отпусни си душата малко стига с това аз си плащам има хора дето са на ръба на бедноста:okappa

nin4ev
17.10.2011г., 23:17
Май с бактрака най добре ама трябва да имаш и речник доколкото знам,иначе не правиш нищо.georgi44 e по запознат с тая операциона система консултираи се с него,специално аз съм я ползвал само за wep ключове и става ама за wpa не се справих.Успех:okappa

---------- Предходен коментар публикуван в 20:21 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 21:52 ----------

Точно затова сме в вечна криза в БГ щото всички мислят като тебе колега......Отпусни си душата малко стига с това аз си плащам има хора дето са на ръба на бедноста:okappa
Много правилно,има много хора дет ползват нета само за скаип и интернет и нищо не харчат от него.

jorge1973g
17.10.2011г., 23:41
Много правилно,има много хора дет ползват нета само за скаип и интернет и нищо не харчат от него.

Е nin4ev къде се губиш имам новини за теб ако си още в испания относно мрежи Wlan_XXXX и Jazztel_XXXX с wpa криптиране ако имаш наоколо2thumbsup....тука в испания са по благородни с нета......апа и не е 15 20 лева като БГ

nin4ev
18.10.2011г., 00:17
Ам де да съм тук съм си у Испанията.:D Какво е това wpa криптиране че от 1 година май не съм пускал бак трака като няма мрежи около мен,то има ма са далече и постоянно се губят.
То аз мисла да почна да продавам пароли на wpa на рутерите дет съм разкодирал.Некакъв до мадрид зимал 100 евро за 3 пароли.
Дам то тука е по 50 евро нета,но пък по лесно се разкодирват,а трябва да е обратното там дет е скъпо секи да се пази,а в България дет е по 10 лева нета са си наслагали некви сложни пароли.

pl1hche
08.11.2011г., 21:12
здравейте в крайна сметка някой ще даде ли конкретни отговори - има програма и тя се казва еди си как. дайте имена де и малко обяснение как се ползва и т.н, не всеки разбира.

jorge1973g
10.11.2011г., 01:04
здравейте в крайна сметка някой ще даде ли конкретни отговори - има програма и тя се казва еди си как. дайте имена де и малко обяснение как се ползва и т.н, не всеки разбира.

Каква програма те интересува точно и за какво ти трябва?????:sm

georgi44
10.11.2011г., 01:12
Има цяла тема във форума-BackTrack,в която се разискват наѝ-вече начините за разбиване на wireless мрежи.Самата система има и много други възможности,само трябва да се чете повечко.

JohnieBGN
10.11.2011г., 03:18
Хм просто не прочетох темата затова разрешете да ви дам един урок!
Стъпка 1:
- ако поискаме да влезем в рутера ще ни поиска име и парола, ние можем да използваме някои от обикновените пароли като: admin:admin,admin:12345 …………..
Но те не всеки път стават затова трябва да пристъпим към brute force
Следваща стъпка 2:
Стартиране програмата brutus
[Only registered and activated users can see links] vY_zHJYQD08hR_rxcFozH7FpnB7FC1TNyM9r0me9YAm1T1UC9p 6DKzj7HCCB9ssTA32qDxYEG-.jpg
Стъпка 3 -Настройте Brutus.За цел поставете IP address на рутера.Поставете userlist и passlist.След като настроите всичко натиснете START.
[Only registered and activated users can see links] Xae_C6PPU_M1t33GKjHz.jpg
Както можем да видим на снимката,програмата Brutus краква router.
Изчакайте докато Brutus завърши кракването на router.И ще получите този резултат.
[Only registered and activated users can see links] VYEecaHq6Ijecga8fXkZQp1bFv_NOnJv-KXpwgDUYAm1T1UMe8zMD_1mvsyX5EA79Bs1m4RDEg.jpg
Както виждате вече имам името и паролата за router.

стъпка 5 - Отидете до страницата за логване в router и напишете името и паролата.

стъпка 6 – Натиснете ОК и сте вътре.
[Only registered and activated users can see links] F7xfqjQ2yVFUPav8dUYChhX6RXzZQrA0sAm1T1UDk5VEeCA1MO CI2L8mArjDUVDdAX.jpg
А и да не рабравяме от вас остава само да си намерите някой обемен WORDLIST.TXT
Ето и линк към сайтът от който може да си свалите програмата: [Only registered and activated users can see links]

badboybadboy
10.11.2011г., 04:15
А като е спряно влизането в рутера от безжичната мрежа, какво правим? ;)

pl1hche
10.11.2011г., 06:48
инсталирах я, но ми изкарва само ИП адреса без паролата.
защо ? пример. исках да ми изкара на моя рутер ИП и ПАРОЛА. наместих си ИП адреса. пуснах я да търси и не_ми вади парола. показва само ИП адреса.

Колега, имаш две мнения... На първото имаш корекции и продължаваш да пишеш по същия неграмотен начин.

При трети корегиран пост - ще се наказваме !!!

nnkol3v
10.11.2011г., 10:29
Здравеите, а от каде да взема ИП адреса на рутера който искам да кракна?

JohnieBGN
10.11.2011г., 17:28
Здравеите, а от каде да взема ИП адреса на рутера който искам да кракна.
Ами от менюто : Старт-Run- командата CMD - и пишеш ipconfig /all, после гледаш адреса на Default Gateway примерно ще е 192.168.1.1 и така!

pl1hche
10.11.2011г., 17:41
Здравейте, много се извинявам за грешките си ще се постарая да не се повтори.
И така по темата значи аз съм с лаптоп и искам като отида някъде да мога да отключа някой мрежа за да мога да ползвам Интернет , някой би ли ми дал някоя програма ако има такава изобщо. Надявам се да нямам две мнения този път и да съм се изказал така, че да ме разберете. Още един път се извинявам за грешките си .

georgi44
10.11.2011г., 17:57
Програмата се казва Aircrack,но не е възможно да заработи под уиндоус,макар че я има.За целта използваме Линукс.Има много готови сборки които включват тези инструменти.Вече цяла година разискваме тези теми,но няма коѝ да чете.Във форума има тема BackTrack-операционна система линукс,която се използва точно за тези неща.По краѝ нея колегите дадоха линкове за още системи,пък и в нета е пълно с информация.Не мога да разбера защо постоянно се задава един и същ въпрос и пак се започва отначало.

JohnieBGN
10.11.2011г., 18:00
Краква се WEP мрежи, а WPA-PSK,WPA2-PSK там е по трудно, трябва ти bruteforce, търпение и най вече обилен WORDLIST.TXT

pl1hche
10.11.2011г., 18:07
Много се извинявам ама трябва ли да изчета целия форум че да намеря нещо което ми трябва и защо на всеки нов попитал написал нещо се прави забележка критикуват го и т.н , за какво е този форум като не можеш да искаш да питаш да пишеш дори и грешно да е. Мисля, че не трябва да се критикува толкова остро а да му се поправи и помогне .

georgi44
10.11.2011г., 18:21
И аз се извинявам,но няма такава програма където се натиска Next...Next и готово.Трябва наистина да се чете много и да се потруди човек.Има три теми във форума където е описано почти всичко и не е толкова много четене.Но нещата наистина не са толкова лесни,както изглеждат във видео клиповете от You Tube...Tрябва да стигнеш до някакво ниво първо и тогава може да ти се помогне,защото никоѝ няма да почне да ти обяснява от А и Б.

nekav
12.11.2011г., 01:04
Много се извинявам ама трябва ли да изчета целия форум че да намеря нещо което ми трябва и защо на всеки нов попитал написал нещо се прави забележка критикуват го и т.н , за какво е този форум като не можеш да искаш да питаш да пишеш дори и грешно да е. Мисля, че не трябва да се критикува толкова остро а да му се поправи и помогне .
Така ти отговарят защото точно в тази тема (само че малко по-напред) е обяснено 3 пъти всичко..........3 пъти защото има 3-ма като теб които не си правят труда да прочетат няколко страници назад
Искам да кажа и евала за търпението и отзивчивостта на georgi44 ([Only registered and activated users can see links]) много подробно и на разбираем език за всички е обяснил човека!

Exclusiveman™
12.11.2011г., 08:53
Колега като не ти харесва форума не го чети(а без малко да си мръднеш г**а няма да научиш нищо)......

---------- Предходен коментар публикуван в 10:52 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 10:53 ----------

При нас няма наготово-трябва да четеш и да се ровиш ако искаш решение на проблема си.....

jorge1973g
12.11.2011г., 17:04
Колега като не ти харесва форума не го чети(а без малко да си мръднеш г**а няма да научиш нищо)......

---------- Предходен коментар публикуван в 10:52 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 10:53 ----------

При нас няма наготово-трябва да четеш и да се ровиш ако искаш решение на проблема си.....

Доста безсънни нощти трябва да прекара докато влезе малко в час:niko

Gochev
12.11.2011г., 17:35
Принципно момчето е право, но и хората който са се потрудили да дадат информация в по преди постове са с правото си да критикуват! Ако някой няма време да чете, и просто иска да попита нещо.. нека го направи но да обясни че няма време или нещо от рода, а не "трябва ли да изчета целия форум" ами ще четеш приятелю. Тук не е като в Zamunda, има си правила и те се спазват, ако не ти изнася.... нищо, ще ти мине.
;)

Exclusiveman™
12.11.2011г., 20:05
Доста безсънни нощти трябва да прекара докато влезе малко в час:niko
И ние не трябва да спим ако на всеки се обяснява нещо наново което е обяснено вече.....
:gboy:gboy:gboy:gboy

jorge1973g
12.11.2011г., 21:19
И ние не трябва да спим ако на всеки се обяснява нещо наново което е обяснено вече.....
:gboy:gboy:gboy:gboy

Това искам да кажа че трябва малко да се потруди да почете да влезе тук там и тогава да пита,щото аз имах случаи да обяснявам от а до я и ми се зе акъла.....не че съм голям разбирач,ама никои няма толко свободно време и нерви да се занимава...:haha:ban

awsaws
06.12.2011г., 23:30
Не ми се чете от началото тази тема ама се съмнявам, че знаете за този сайт Default Password List ([Only registered and activated users can see links]) Демек, що да ползваш програма, като има списък на паролите в мрежата?:mm

georgi44
07.12.2011г., 00:29
Ти маѝ не си наясно за какво са тези пароли,трябва да се върнеш от начало,колкото и да не ти се иска...И не се съмняваѝ,че има хора които знаят "този саѝт“,коѝто не ти върши никаква работа.

Axxxel
07.12.2011г., 01:13
Не ми се чете от началото тази тема ама се съмнявам, че знаете за този сайт Default Password List ([Only registered and activated users can see links]) Демек, що да ползваш програма, като има списък на паролите в мрежата?:mm

Сорка, че ще ти дам мнение само с емотиконки, ама ми идва от вътре:
:ridw:ridw:ridw

attb
07.12.2011г., 11:09
Има начин, които действа и работи при мен. Просто си слагате един BackTrack 4 или там какъвто ви скимне, после отваряте youtube пишете в търсачката BackTrack 4 aircrack и гледате как става номера. По този начим може да се разбиват wep,wpa,wpa2.

awsaws
07.12.2011г., 12:58
Има начин, които действа и работи при мен. Просто си слагате един BackTrack 4 или там какъвто ви скимне, после отваряте youtube пишете в търсачката BackTrack 4 aircrack и гледате как става номера. По този начим може да се разбиват wep,wpa,wpa2.
Е то това го пробвах вече - върши работа. На шурея му демонстрирах как става, че ми спореше една вечер нещо:gboy

А иначе ще врътна темата от началото, че ми стана още по-любопитно.

nin4ev
07.12.2011г., 17:53

Този сайт е не да разбиваш парола на рутер,а ти показва усър нейм и парола на рутера да влезеш в настройките на рутера.Тук има един дето продава интернет и е викал на един,че има лист с пароли,но ако не стане паролата било много игра и не се знае дали можело да се разбие. :haha

Де да беше така лесно. :haha Около мен има 2 мрежи дето са най близо.Няколко месеца ги следях защото не мога да ги хвана кога ползват интернета,че да направия ханшаке и накрая се отказах.А и ако направиш ханшаке не е сигурно дали речника ще намери паролата . :xmas :3apo :amam

jorge1973g
07.12.2011г., 22:47
Е то това го пробвах вече - върши работа. На шурея му демонстрирах как става, че ми спореше една вечер нещо:gboy

А иначе ще врътна темата от началото, че ми стана още по-любопитно.

Колега само да те питам каква мрежа разби wpa,wpa2 или wep и какъв речник ползваш че виждам че си навътре в нещата,ако може да ни светнеш и нас нещо,ще сме благодарни.:amam

Axxxel
08.12.2011г., 03:04
Праснал е някоя wep.
Пък ако е използвал и сайта, който посочи за целта...ще му стисна ръка :) .

awsaws
08.12.2011г., 16:50
Праснал е някоя wep.
Пък ако е използвал и сайта, който посочи за целта...ще му стисна ръка :) .
Мне, с един клип от тубата и софта дето съм посочил + още няколко неща + хелп от приятел по скайп.

pl1hche
08.12.2011г., 18:11
Здравей те искам да попитам някой ползвал ли е такова устройство и дали ще върши работа WIFI - p1.

georgi44
08.12.2011г., 18:18
Кое е това устроѝство?

pl1hche
08.12.2011г., 18:43
WIPI-P1 се казва мога да публикувам линк към сайта но не знам дали е позволено.

georgi44
08.12.2011г., 18:57
До колкото разбрах,това е програма идентична с програмите които се ползват в бактрак.Вижда се че използват airodump,aireplay и aircrack.Интересно е само под каква операционна система се пускат,вероятно е Линукс,защото под уиндоус не вървят.Даѝ линк към саѝта за да разберем повече.Има правило как се поства външен линк,не е забранено.

pl1hche
08.12.2011г., 19:05
Не ми дава да побликувам адресите дава ми ерор след зареждането

georgi44
08.12.2011г., 19:09
Къде не ти дава,да качиш линк във форума ли?

pl1hche
08.12.2011г., 19:15
Да почва да зарежда и после дава ерор на страницата

---------- Предходен коментар публикуван в 19:10 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 19:15 ----------

Това е едната
Това е другата
Знам че направих грешка но се надявам да съм си е оправил

Прочети правилата на форума как се слагат външни линкове!!

georgi44
08.12.2011г., 19:33
По добре не се занимаваѝ,има си изпитани и работещи методи,коѝ знае какво е това.А тоя първия саѝт е за онлаѝн търговия.