Вижте пълната версия : Как да обновим софтуера на LG GT540

Хиена
22.07.2010г., 03:14
Всичко, което правите е на собствен риск и отговорност!!!

Как да обновим софтуера на LG GT540

1.Сваляме и разархивираме KDZ_FW_UPD.rar на работен плот.
2.От разархивираната папка стартираме Windows Enabler.exe който заключва програмата и дава достъп до менюто на самата програма.
3.Намирате го в системния трей, обикновено до часовника и два пъти с десен бутон на мишката в/у него да се появи ON
[Only registered and activated users can see links]
4.Стартираме KDZ_FW_UPD.exe
5.За Тип избираме 3GQCT, натискаме малката папка срещу KDZ файл и браузваме до файла с който ще флашваме/POM/.
Файловете задължително трябва да са в .KDZ формат!!!След като го заредите в полето Версия трябва да ви изпише нещо от тоя сорт- V10C_00

6.Свързваме телефона с компютъра.
7.Два последователни пъти натискаме Запуск обновления ПО.
Това е, започва ъпдейта с новия софт.Не правете нищо по телефона и компютъра по време на ъпдейтването.Желателно е да го правите на Лап-топ.
Изчаквате търпеливо до като ви изпише Обновлението завършено.
Успех!!!

Актуални и нови модификации .KDZ файлове /РОМ/ можете да намерите от тук:

Всичко, което правите е на собствен риск и отговорност!!!
Винаги може да се случи нещо непредвидено!!!
Лично при мен се получи, не знам при Вас как ще бъде!!!
Темата е с образователна цел, аз и форума не носим никаква вина и отговорност, ако по някаква причина телефона се БРИКНЕ!!!

martinski
22.07.2010г., 11:23
Много добра инструкцийка :)
Реп+:brf

pavel007007
01.08.2010г., 01:06
Какви са промените?

isito84
01.08.2010г., 11:51
Нещо не се получава при мен,правя всичко точно.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

axander
21.08.2010г., 13:55
Коя е последната версия и има ли някакви съществени промени аз съм с 10c. да знам има ли смисъл от ъпдейт.

d4ervenkov
21.08.2010г., 15:59
Абе хора , вие сте луди . За какво са ви тези малки ъпдейти , които не носят нищо ново . Единственият ъпдейт , който ще си заслужава е 2.1 ъпдейта на ОС , който ще дойде в БГ около октомври месец.

Scalloty
08.09.2010г., 18:32
zdr vsi4ki az imam LG GT 540 ama mai ne6to go precakah...displeq sveti sin i na nego pi6e EMERGENCY MODE....kak da go opravq pomagaite...:nvg

martinski: Писането на кирилица е задължително. Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

lazkooo
10.09.2010г., 23:27
Здравеите. Днес се опитах да инсталирам новата версия на андроид (уж официялната) android 2.1 през PC Suita. Всичко беше нормално докато не стигна до ъпдайта, зареди до 4% и ми излезна син екран на телефона с надпис EMERGENCY MODE. Някои знае ли как да го оправя.

Благодаря предварително.

stormblas
26.09.2010г., 05:29
Здравеите. Днес се опитах да инсталирам новата версия на андроид (уж официялната) android 2.1 през PC Suita. Всичко беше нормално докато не стигна до ъпдайта, зареди до 4% и ми излезна син екран на телефона с надпис EMERGENCY MODE. Някои знае ли как да го оправя.

Благодаря предварително.

Ако успееш да го оправиш или ъпдеитнеш пиши как си го направил и кое от каде си теглил защото и аз искам да сложа 2,1 заради флаша :)

m1sh0k
04.10.2010г., 12:56

Ей сега точно приключих ъпдейта. Няма български език (руска версия е)

vladovm
04.10.2010г., 19:07

Ей сега точно приключих ъпдейта. Няма български език (руска версия е)
Кажи на по неуките,как става точно процедурата,и има ли флаш,заслужава ли си или да чакаме българската версия.

m1sh0k
05.10.2010г., 14:04
Ползвах друга програма, но предполагам и по описания на първа страница начин няма да е проблем. Иначе общо взето работи бързо , по-шарено е , има live wallpapers и т.н. Тъпото е , че не иска да се рутне.. има си и английски език, за флаша .. от youtube пуска всичко , но от vbox7 реве , че няма плейър и не съм си играл повече понеже нямам навика да си гледам клипчета на телефона.

vladovm
05.10.2010г., 15:12
А инсталираните приложения губят ли се,трябва ли да махам картата памет и сим картата,телефона включен ли да е,ясно че няма Бг.в менюто а да се пише на Бг.дали ще може.И като излезе Бг.версията ще може ли да се обнови върху тази или ако тази не ми хареса ще мога ли да си върна старата.Извинявам се за нахалството и многото въпроси,но преди да започна искам да знам какво правя.

m1sh0k
05.10.2010г., 16:03
Губи се всичко, карти няма смисъл да махаш,програмата трябва все пак да открие някак си телефона .. определено трябва да е включен :) Някъде във форума имаше българска клавиатура и едва ли ще е проблем писането на бг. За връщане към стараата версия не знам не съм пробвал , но не мисля че ще е проблем.

vladovm
05.10.2010г., 16:32
Губи се всичко, карти няма смисъл да махаш,програмата трябва все пак да открие някак си телефона .. определено трябва да е включен :) Някъде във форума имаше българска клавиатура и едва ли ще е проблем писането на бг. За връщане към стараата версия не знам не съм пробвал , но не мисля че ще е проблем.

Мерси че се отзова получаваш си репчето,но аз все още като ли се двоумя, май ще изчакам и други мнения.

stbozhanov
05.10.2010г., 17:38
Така, колегата е прав- изтрива се всичката информация на телефона - приложения, контакти, смс, е-мейли и т.н. Наистина няма смисъл да махаш сим и мемори карти, но аз го направих, тъй като четох някъде из руските форуми, че така е по-сигурно. За българска клавиатура използвам "Bulgarian keyboard" -безплатно приложение от маркета. За по-следваща инсталация на новия, балкански ром и на мен ми е мътен въпроса, като си мисля, че ще се случи по начина по който се флашват и този ром - чрез KDZ Updater-а.
Връщането към старата версия за момента Е ПРОБЛЕМ! За момента не е възможно по стандартен начин да се възстанови версия 1.6.

Хиена
05.10.2010г., 20:11
Кажете с две думи има ли смисъл?

m1sh0k
05.10.2010г., 20:11
Ами то и кдз е далече от стандартен начин :) Ами за мене има смисъл добре се държи с 2.1 само ми се иска да можеше да се рутне за да изтрия руските приложения,че дразнят.

stbozhanov
05.10.2010г., 21:18
Е то може, доста отдавна дори :)

Именно това казвам, че по стандартен начин няма да стане май. Само с KDZ.

m1sh0k
05.10.2010г., 22:57
А мерси утре ще пробвам да го рутна така ,че с Universal Androot-а ставаше на 1.6 ,а тук се издъни ..

vladovm
06.10.2010г., 17:10
Няма ли още смелчаци да са обновили,гледам няма коментари нещо....

stbozhanov
06.10.2010г., 17:34
Напротив, аз казах, че съм обновил, че даже и рутнал. ;)

vladovm
06.10.2010г., 19:57
Не става при мен с програмата от първия пост,не са ми активни менютата,с уин.7 съм ако има значение.Помагайте моля.Хайде де търсих при чичо гугъл,но не намирам,дайте друг начин.Защо не става при мен,заради седмицата ли?

Не става при мен с програмата от първия пост,не са ми активни менютата,с уин.7 съм ако има значение.Помагайте моля.Хайде де търсих при чичо гугъл,но не намирам,дайте друг начин.Защо не става при мен,заради седмицата ли?

edit Няма ли помощ.

martinski: Публикуването на няколко поредни поста не се разрешава. Редактирайте първият! Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

stormblas
07.10.2010г., 14:28
edit Няма ли помощ.

И при мен е така ако някои които си има на понятие загуби 20 минутки да обясни внимателно стъпка по стъпка как става ще съм много благодарен

vladovm
07.10.2010г., 18:47
Пробвах и на друг комп.с експи,там па ми дава някаква грешка.......:sbem:sbem:sbemПо точно забива при разархивирането на файловете.

pavel007007
08.10.2010г., 00:19
Ето малко по-различна версия на първия пост (става за 2.1):
Методът за ъпгрейд е публикуван в руски сайт(4pda.ru) и според потребителите му действа безгрешно,но все пак си има риск,който всеки сам решава дали да поеме.

Първо,ако не искате да изгубите ценна информация свалете Астро Файл Менажер и си направете бекап на инсталираните приложения.След това може да си ги свалите отново и да възстановите настройките им от бекапа.

1.След това свалете и разархивирайте следните файлове;
1.1:KDZ File: [Only registered and activated users can see links]
1.2:KDZ FW UPdater: [Only registered and activated users can see links]
1.3:LG Android Driver: [Only registered and activated users can see links]

2.Инсталирайте LG Android Driver.

3.Отидете в телефона на Settings > Applications > Development включете в USB дебъг режим и същевременно се уверете че отметката от Mass storage only е махната.

4.След това в Device Manager-a забранете следните устройства : LGE Android Platform USB Modem и LGE Virtual Modem.

5.Свържете телефона през USB кабел.

6.Стартирайте Windows Enabler от файла,който разархивирахте в стъпка 1.След това щракнете в/у появилата се икона в таскбара (долу в дясно) активирайки я (On).

7.Стартирайте KDZ_FW_UPD.exe.Изберете 3GQCT от падащото меню в сиво.После браузвате до файла KDZ 2.1 (V20B_00.kdz).Натиснете дългия бутон точно под информационния екран "Запуск Обновления ПО" и изчакайте от 5 до 10 мин.Телефонът ви ще влезе в Emergency Mode 2 или 3 пъти,не правете нищо , изчакайте.Не изключвайте телефона,компютъра,не прекъсвайте процеса.Когато KDZ updater приключи може да изключите телефона от компютъра и да се наслаждавате на Версия 2.1.2thumbsup

stormblas
08.10.2010г., 01:42
:vn pavel007007 Много ти благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Тази събота или неделя смятам да пробвам и дано да стане :)

vladovm
08.10.2010г., 18:24
Ето малко по-различна версия на първия пост (става за 2.1):
Методът за ъпгрейд е публикуван в руски сайт(4pda.ru) и според потребителите му действа безгрешно,но все пак си има риск,който всеки сам решава дали да поеме.

Първо,ако не искате да изгубите ценна информация свалете Астро Файл Менажер и си направете бекап на инсталираните приложения.След това може да си ги свалите отново и да възстановите настройките им от бекапа.

1.След това свалете и разархивирайте следните файлове;
1.1:KDZ File: [Only registered and activated users can see links]
1.2:KDZ FW UPdater: [Only registered and activated users can see links]
1.3:LG Android Driver: [Only registered and activated users can see links]

2.Инсталирайте LG Android Driver.

3.Отидете в телефона на Settings > Applications > Development включете в USB дебъг режим и същевременно се уверете че отметката от Mass storage only е махната.

4.След това в Device Manager-a забранете следните устройства : LGE Android Platform USB Modem и LGE Virtual Modem.

5.Свържете телефона през USB кабел.

6.Стартирайте Windows Enabler от файла,който разархивирахте в стъпка 1.След това щракнете в/у появилата се икона в таскбара (долу в дясно) активирайки я (On).

7.Стартирайте KDZ_FW_UPD.exe.Изберете 3GQCT от падащото меню в сиво.После браузвате до файла KDZ 2.1 (V20B_00.kdz).Натиснете дългия бутон точно под информационния екран "Запуск Обновления ПО" и изчакайте от 5 до 10 мин.Телефонът ви ще влезе в Emergency Mode 2 или 3 пъти,не правете нищо , изчакайте.Не изключвайте телефона,компютъра,не прекъсвайте процеса.Когато KDZ updater приключи може да изключите телефона от компютъра и да се наслаждавате на Версия 2.1.2thumbsup
И аз ти благодаря за положения труд,репичка за което,нооо при мен за съжаление не се получава и това си е ако има друг начин кажете ако не май ще чакам Бг.версията.:(:(:(

superemo
10.10.2010г., 00:53
Пробвах и на друг комп.с експи,там па ми дава някаква грешка.......:sbem:sbem:sbemПо точно забива при разархивирането на файловете.

Здравей,
Провери да ли имаш инсталиран Microsoft - MSXML 4.0 SP3 Parser,
ако го нямаш си го дръпни, инсталирай, рестартирай компа и тогава пак пробвай с КДЗ

isito84
10.10.2010г., 15:10
Аз успешно обнових фирм-а до 2.1 преди 3-4 дни, но нещо не ми харесва как се държи телефона.Някои път натискам да отворя някоя програма иконата светва в оранжево,че е натиснато на нея,но програмата не се отваря,след 2-3-4 натискане тогава отваря приложението.Не често но се случва телефона да забия за около 10-15 секунди

Хиена
10.10.2010г., 16:08
Не става при мен с програмата от първия пост,не са ми активни менютата,с уин.7 съм ако има значение.Помагайте моля.Хайде де търсих при чичо гугъл,но не намирам,дайте друг начин.Защо не става при мен,заради седмицата ли?Програмката от 1 пост си работи идеално, както на win7 така и на win XP.
Ако си изпълнил процедурата от точка 3 щеше менютата да са ти активни.Четете и спазвайте инструкциите.

vladovm
11.10.2010г., 09:56
Програмката от 1 пост си работи идеално, както на win7 така и на win XP.
Ако си изпълнил процедурата от точка 3 щеше менютата да са ти активни.Четете и спазвайте инструкциите.
Всичко спазвам,но на седмицата не стана.Нищо аз го обнових на експито,само да кажа,че без Лджи пц суитле 4 не става обновяването,поне при мен беше така.Сега ако ми помогнете и да го рутна,ще е идиално.И още нещо,как да махна досадните руски приложения.:ipbest:ipbest

pavel007007
12.10.2010г., 01:32
Добро обяснение за руут има тук :[Only registered and activated users can see links] ,а за денисталирането си инсталирай Астро Файл Менажер и с него лесно се изтриват нежеланите приложения.2thumbsup

vladovm
12.10.2010г., 09:34
Добро обяснение за руут има тук :Р*СѓСѓС‚ РЅР° Оптимусче 2.1 + Apps2SD (Страница 1) - LG Optimus GT540 - Android Форум ([Only registered and activated users can see links]) ,а за денисталирането си инсталирай Астро Файл Менажер и с него лесно се изтриват нежеланите приложения.2thumbsup
Да мерси,точно по този начин стана рута.Менажера го имам остава да видя в коя папка трябва да трия,че да не объркам нещо.Реп когато мога.

pavel007007
12.10.2010г., 11:55
Всъщност по-лесно и сигурно става с Titanium Backup(не се налага да търсиш папки и файлове,излиза ти направо списък с инсталираните приложения).Първо правиш бекап на нежеланото приложение (за всеки случай,ако ти потрябва и се наложи да го възстановиш) ,а после ънинстал.За да има руут права Titanium Backup ще ти трябва и BusyBox.Успех.

vladovm
12.10.2010г., 13:44
А този BusyBox как се слага и за какво е,че чичо Гугъл не ми помогна много или аз нямах търпение не знам.Аз и без него и без бекъп махнах 4-5 приложения и за сеа нямам проблем,само там в титаниума ги показва като зачеркнати а не изчезват напълно,иначе в менюто на телефона ги няма вече.:ipbest:ipbest:ipbest

pavel007007
13.10.2010г., 12:59
Просто го сваляш и инсталираш от Маркета преди Титаниума.

vladovm
14.10.2010г., 03:50
Просто го сваляш и инсталираш от Маркета преди Титаниума.

Не ще да се инсталира,пише че тела е рутнат и нещо от сорта и не може,махнах титаниума пак не ще.А този бокс за какво е?

pavel007007
14.10.2010г., 20:26
Ами в първия пост съм споменал за какво е..."За да има руут права Titanium Backup ще ти трябва и BusyBox".Ти си рутнал тела по друг начин,пробвай да инсталираш само Титаниума и с него ънинстал на нежеланите приложения,то ще си каже става ли.

axander
20.10.2010г., 02:45
Аз също имах проблеми с дадената програма за ъпдейт с windows 7 съм ,но намерих английска версия, която при мене поне проработи успях да се ъпдейтна и аз ето я за други които ще се сблъскат с този проблем.

55507

m1sh0k
20.10.2010г., 12:14
Android 2.1 Greece V20A [Only registered and activated users can see links]

Честито , има Български език и няма глупави приложения :)

Хиена
20.10.2010г., 12:55
Имаш реп+, сега кажи как се държи телефона?

kamarat
20.10.2010г., 13:55
Ппобах с Android 2.1 Greece V20A ,телефона започна да се ъпдейтва ,след което даде грешка и спря. Рестартирах го но си е със стария софтуер. Явно нещо не съм напражил както трябва.

m1sh0k
20.10.2010г., 16:04
Хиена , добре се държи и единственото , което ме дразни е намаления размер на снимките на контактите ( една мацка си е останала без главата :D )

kamarat, каква грешка ти даде ?

dzola
20.10.2010г., 22:42
Тази версия наистина ли има бг език

fenomeno
20.10.2010г., 23:23
Здравейте! И аз съм един от хората със зациклил телефон. Не можах много да разбера все пак тази версия дали е наистина тествана, но вече от 10 мин. си гледам телефона и се чудя какво да правя. Телефонът остана в emergency mode и дори с повторен флаш не става нищо. Изписа някаква грешка и до там. Някой може ли да даде някакви съвети, че много е интересно чувството. Хем си бях решил да си изчакам официалната версия, но като видях това и не издържах. Може и проблемът да е в мен. Това, което направих беше: забраних модемите в device manader, стартирах win... enabler-a, след това kdz upd.exe и така. Моля за съдействие!

axander
21.10.2010г., 00:56
Здравейте! И аз съм един от хората със зациклил телефон. Не можах много да разбера все пак тази версия дали е наистина тествана, но вече от 10 мин. си гледам телефона и се чудя какво да правя. Телефонът остана в emergency mode и дори с повторен флаш не става нищо. Изписа някаква грешка и до там. Някой може ли да даде някакви съвети, че много е интересно чувството. Хем си бях решил да си изчакам официалната версия, но като видях това и не издържах. Може и проблемът да е в мен. Това, което направих беше: забраних модемите в device manader, стартирах win... enabler-a, след това kdz upd.exe и така. Моля за съдействие!
махни батерията и пак я сложи би трябвало да тръгне и аз се бях шяшнал и на мен ми даде грешка при единия опит, а относно версията аз съм с нея и си работи и наистина има български език пробвай с този ъпдейтър дето съм качил.

fenomeno
21.10.2010г., 01:02
Като гледам едва ли ще я бъде тая, защото и това правих и нищо. Не включва тел-а. PC-то не го открива телефона. Абсолютно нищо не става. Някой има ли представа какво се случва в такъв момент с гаранцията? Или това трябва да е риторичен въпрос?

Хиена
21.10.2010г., 15:07
Вчера и аз не устисках и качих 2.1, ми мога да кажа, че се държи по-добре от оригиналния 1.6, но е хубаво след като инсталнете новия софт да му бутнете един хард ресет.Наистина има БГ език и не само, доста езици има.
Колегата по-горе с проблема, защо си забранявал каквото и да е?
Не е нужно при флаш на този модел да се забраняват драйвърите.
Извади карта памет и пробвай дали ще запали.

П.П. Всичко съм правил по моите инструкциите от 1 пост и всичко мина гладко, вече няколко пъти.

superemo
21.10.2010г., 16:03
@хиена,

Имам някои питания за тази версия (Android 2.1 Greece V20A), ако може едно реплайче:

1. След хард ресет колко свободно място има на телефона?
Аз съм с Baltics V20B и свободното място е 121 МВ.

2. Кои са приложенията които са инсталирани допълнително с версията?

m1sh0k
21.10.2010г., 17:15
Допълнителните приложения са по-малко от на 1.6 от мтел :) lg app advisor , facebook for lg(не дава грешки за разлика от руската версия) , twiter for lg.

Хиена
21.10.2010г., 18:32
@хиена,

Имам някои питания за тази версия (Android 2.1 Greece V20A), ако може едно реплайче:

1. След хард ресет колко свободно място има на телефона?
Аз съм с Baltics V20B и свободното място е 121 МВ.

2. Кои са приложенията които са инсталирани допълнително с версията?

128mb след софт ресета.С инсталиране са сиджици, сателитни програми и всичко, което ми е необходимо си имам 124мб свободни.
AAP2SD работи супер, каквото и да се инсталира се си е 124мб свободната памет.

vladovm
21.10.2010г., 20:42
Може ли да го сложим върху руската версия?:wel:ipma

kamarat
22.10.2010г., 01:26
Не разбирам къде да открия Device Manager ? 4.След това в Device Manager-a забранете следните устройства : LGE Android Platform USB Modem и LGE Virtual Modem.

Axxxel
22.10.2010г., 02:14
Device manager на уиндоус-а, не на телефона.

nero88
22.10.2010г., 08:25
:sm А дали все пак някой не знае дали скоро ще излезе и официалната версия за мтел или да рискувам с КДЗ упдейт с тази Грътска измислица :{

Хиена
22.10.2010г., 12:09
От къде го измисли, че е гръцка измислица.
Който го е страх от мечки-не ходи в гората.
Абсолютно работеща версия....
Колко пъти съм го префлашвал с “КДЗ“ не съм имал каквито и да е проблеми и не забранявам каквито е и да е било драйвъри...

nero88
22.10.2010г., 15:20
упдейт с тази Грътска измислица :{[/QUOTE]
:ops Мерси за редакцията

vladovm
23.10.2010г., 08:25
Да си отговоря на въпроса,може да е в помощ на някой.Може да се сложи върху руската версия,но е хубаво да махнете преди това сим картата и картата памет,аз първия път не ги махнах и ми даде грешка при свързването с оператор,постоянно ловеше и губеше обхват през 7-8 секунди.След като ги махнах и за втори път ъпнах всичко е ОК,за всеки случай му направих и софт ресет и сега хфърчи.За картата памет нд съм сигурен дали трябва да се маха но за всеки случаи.....нищо не ви пречи да я махнете.

Сега да попитам,в руската версия имаше едно приложение за четене на Е-книги някой знае ли дали има в маркета подобно и как се казва.

kamarat
23.10.2010г., 21:03
Над 10 пъти пробах и не|става дава грешка ъпдейт. Пробах да сваля и сим и карта памет и не|става. Като почне да се ъпдейтва на последния ред пише ( Step Complete:D load Change) ,телефона ми влиза в режим Emergency Mode, и след 6-7 минути ,на компютъра ми излиза надпис (Upgrade Error, W Param:100, L param:6 ) Моля за помощ.

Хиена
24.10.2010г., 12:27
Само да попитам чекнал ли си опцията "USB Debbuging Mode"?
Телефона трябва да влезе в “Download Mood“, а не в “Emergency Mode“.
Нещо май бъркаш!!!

kamarat
24.10.2010г., 20:55
Може ли по подробно, къде да чекна ?

pavel007007
24.10.2010г., 22:28
...в телефона на Settings > Applications > Development включете в USB дебъг режим и същевременно се уверете че отметката от Mass storage only е махната.

Хайде ,както казал Мечо Пух:"Колкото повече,толкова повече!"::sorv
"Здравейте колеги по телефон [Only registered and activated users can see links]
Тъй като вече има официална версия на Андроид 2.1 за Оптимус (макар,че БГ версията още не е готова), колегите от руският форум 4ПДА са започнали една кампания която има за цел да накара LG electronics да пуснат след време и ъпдейт до Андроид 2.2 FROYO за LG GT540 Optimus. Колкото повече хора сме в петицията, толкова вероятността да имаме 2.2 е по-голяма. [Only registered and activated users can see links] Ето това е линка за петицията":
([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links]
:ipbest
([Only registered and activated users can see links])

isito84
25.10.2010г., 08:23
Имате глас от мен ... дано излезе по скоро тази версия 2.1 за БГ.

m1sh0k
25.10.2010г., 11:43
kamarat, откъде ти е телефона ? мтел ? При мен например uk версията дава същата грешка. Най-вероятно няма да успееш да флашнеш с този ром.

kamarat
25.10.2010г., 12:14
Мтел, пак опитах и не|става. Имали друг начин ?

Хиена
25.10.2010г., 14:13
За мен вече е излязъл 2.1, близо седмица тела бачи на пушка.

m1sh0k
25.10.2010г., 14:22
kamarat, едва ли .. аз uk firmware-то по никакъв начин не успях да го кача и явно при теб е аналогична ситуацията.

vladovm
25.10.2010г., 20:43
128mb след софт ресета.С инсталиране са сиджици, сателитни програми и всичко, което ми е необходимо си имам 124мб свободни.
AAP2SD работи супер, каквото и да се инсталира се си е 124мб свободната памет.

Моля те обясни как да го направя това AAP2SD,но ми трябва по-подробно обяснение тия партишани са ми сложни,па и другото дето четох също.:ilove::wel:wel:ipbest:ipbest

Хиена
26.10.2010г., 11:24
Мисля, че го има писано в форума, но ето заповядай:

Apps2SD:
1. Изваждате картата от телефона и я свързвате към компютъра с четец на карти
2. Запазвате (backup) си файловете
3. Отваряте Paragon Partition manager и избирате Partition Manager 9.0
4. Намирате точно SD картата и изтривате партишъна и създавате нови:
*Първата да е 70% от паметта на картата и файловата система - FAT32
*Втората - 25% обаче с файлова система: linux ext2
*Третата - остатъка с файлова система: swap.

5. След като успешно сте направили новите 3 партишъна на картата, компютъра няма да може да я отвори, но не се притеснявайте, андроида е линукс и си знае работата.
6. Сваляте архива - [Only registered and activated users can see links] и го разархивирате в картата, така че в руут директорията и да се намира папка apps2sd и в нея ключовия файл app2sd.sh
7.Интсалирате си android-sdk_r07-windows./търсите в google/

8. Напишете съответните команди в терминала на компютъра:
- adb shell - su (когато ви се поиска руут пермишън, разрешете му-това става след командтата и се разрешава на телефона)
- sh /sdcard/app2sd/app2sd.sh като съответно можете да промените името на папката за да съвпадне или да промените пътя до файла.

Ето и лога: # sh /sdcard/app2sd/app2sd.shsh /sdcard/app2sd/app2sd.shAPPS2SD by Arekl1988r/dev: 86488K total, 12K used, 86476K available (block size 4096)/data: 142848K total, 50740K used, 92108K available (block size 4096)/cache: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)/sqlite_stmt_journals: 4096K total, 0K used, 4096K available (block size 4096)/system: 250880K total, 214732K used, 36148K available (block size 4096)/lgdrm: 2816K total, 1180K used, 1636K available (block size 4096)/sdcard: 1330744K total, 1008K used, 1329736K available (block size 4096)/system/sd: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)/data/app: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)/data/dalvik-cache: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)/cache: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)Aplikacje Dalvik-cache oraz Cache zostaя┐╜y przeniesione na kartя┐╜ pamiя┐╜citelefon zresetuje siя┐╜ za 20 sekund

kamarat
26.10.2010г., 13:58
Да ли ще излезе за моя телефон ?

vladovm
26.10.2010г., 15:48
Мисля, че го има писано в форума, но ето заповядай:

Apps2SD:
1. Изваждате картата от телефона и я свързвате към компютъра с четец на карти
2. Запазвате (backup) си файловете
3. Отваряте Paragon Partition manager и избирате Partition Manager 9.0
4. Намирате точно SD картата и изтривате партишъна и създавате нови:
*Първата да е 70% от паметта на картата и файловата система - FAT32
*Втората - 25% обаче с файлова система: linux ext2
*Третата - остатъка с файлова система: swap.

5. След като успешно сте направили новите 3 партишъна на картата, компютъра няма да може да я отвори, но не се притеснявайте, андроида е линукс и си знае работата.
6. Сваляте архива - [Only registered and activated users can see links] и го разархивирате в картата, така че в руут директорията и да се намира папка apps2sd и в нея ключовия файл app2sd.sh
7.Интсалирате си android-sdk_r07-windows./търсите в google/

8. Напишете съответните команди в терминала на компютъра:
- adb shell - su (когато ви се поиска руут пермишън, разрешете му-това става след командтата и се разрешава на телефона)
- sh /sdcard/app2sd/app2sd.sh като съответно можете да промените името на папката за да съвпадне или да промените пътя до файла.

Ето и лога: # sh /sdcard/app2sd/app2sd.shsh /sdcard/app2sd/app2sd.shAPPS2SD by Arekl1988r/dev: 86488K total, 12K used, 86476K available (block size 4096)/data: 142848K total, 50740K used, 92108K available (block size 4096)/cache: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)/sqlite_stmt_journals: 4096K total, 0K used, 4096K available (block size 4096)/system: 250880K total, 214732K used, 36148K available (block size 4096)/lgdrm: 2816K total, 1180K used, 1636K available (block size 4096)/sdcard: 1330744K total, 1008K used, 1329736K available (block size 4096)/system/sd: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)/data/app: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)/data/dalvik-cache: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)/cache: 451007K total, 26307K used, 424700K available (block size 1024)Aplikacje Dalvik-cache oraz Cache zostaя┐╜y przeniesione na kartя┐╜ pamiя┐╜citelefon zresetuje siя┐╜ za 20 sekund

Мерси,хубаво обяснено, но на мен явно ми е малко багажа.До сега се справях,но тук май няма да мога,все още ми звучи сложно.Ако реша да пробвам все пак,при карта 8 гб пак ли така трябва да се дели.

Хиена
26.10.2010г., 16:08
При 8гб си правиш дяла .ext2 не повече от 500-600мб, за да не се тормози телефона, 10% процента за swap и останалото за FAT32.
Няма нищо сложно в цялата процедура, просто следваш стъпките!2thumbsup

vladovm
29.10.2010г., 15:25
На мен третата част ми е суап2,защото в менюто на партишън мениджъра няма опция суап,а само суап2 това пречи ли?Още нещо,изтеглих един терминал от маркета и задавам първата команда,разрешавам достъпа до руут пермишън и терминала забива,като преди това приема и всичко е ОК.Рестартирам терминала,задавам втората команда и дава грешка-не намира файла,а той си е там,къде бъркам?:vn:vn:vn

И с тоя СДК Менаджер не се справям.

Infernal
31.10.2010г., 12:19
здр,искам да попитам,защо като пусна програмата KDZ_FW_UPD.exe не ми дава да правя нищо по нея,парво включвам другата програма,давам на он и до там,нищо повече, ако някой може плс да каже с windows 7 съм.

stef4ogot ([Only registered and activated users can see links]) :Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!

Хиена
31.10.2010г., 12:37
Не би трябвало да имаш проблеми!
Пробвай и на двете .exe да промениш съвместимостта с Vista sp2 след това ги стартирай като администратор.
Успех!

Infernal
31.10.2010г., 14:11
мерси много, стана с windows xp sp2. благодаря за барзия отговор.

16. Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително! Забранено е писането изцяло с главни букви!

Infernal
31.10.2010г., 16:46
Някой може ли да ми подскаже защо телефона ми като почна да го апдеитна влиза в download mode и нищо не става ...

busa
01.11.2010г., 11:37
Здравейте искам да попитам,телефона ми е закупен от Гърция,но го ползвам тук.Трябва ли да си кача гръцката версия или да изчакам българската?

Хиена
01.11.2010г., 13:11
Качвай я няма какво да чакаш, че дорде пуснат чистата бг, то ще излезе android 3 за телефончето ти! 2thumbsup

axander
01.11.2010г., 23:28

ето по лесен начин за app2sd

56861

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

busa
02.11.2010г., 11:35
Здравейте,значи успях да сложа гръцката версия и го подкарах доста добре се държи телефона.Въпроса ми е трябва ли да му правя руут?Свободната ми памет е около 115мб нужен ли е руут при това положение?И кога точно се налага да се руутва телефона.Благодаря предварително.
И случайно някой да ми даде съвет как да премахна Sims, Foursquare или Shazam ?

isito84
03.11.2010г., 08:26
Излезе ли вече БГ ROM ? Може ли някои да даде линк към официален 2.1 ,може и да не е с БГ .

superemo
03.11.2010г., 10:34
Излезе ли вече БГ ROM ? Може ли някои да даде линк към официален 2.1 ,може и да не е с БГ .

Заповядай:

Android 2.1 Greece V20A (има и Български) [Only registered and activated users can see links]

Android 2.1 Baltic Black V20B [Only registered and activated users can see links]

Android 2.1 Australia V20C [Only registered and activated users can see links]

axander
03.11.2010г., 14:04
Някой знае ли какво означават тея букви A,B,C в смисъл разликата в ромовете само в наличните езици ли е?

Infernal
03.11.2010г., 15:20
Аз съм с тоя на водафона и ми е на бг

isito84
03.11.2010г., 18:20
Заповядай:

Android 2.1 Greece V20A (има и Български) [Only registered and activated users can see links]

Android 2.1 Baltic Black V20B [Only registered and activated users can see links]

Android 2.1 Australia V20C [Only registered and activated users can see links]

Колега кои от трите е официален?

axander
04.11.2010г., 13:02
[QUOTE=isito84;184670]колега кои от трите е официален?

Трите колега за втория не съм 100 про сигурен, но слагаи първия има си български и си е супер.

baepe6o
07.11.2010г., 18:51
Колеги дайте някакво по-подробно разяснение как да руутна лг540 с ъпдейта се справих но с руута засега немога.Претърсих нашия и други форуми,много има писано но каквото и да пробвам нещо не се получава с команд порта не става,все реве,че не намира телефона.Изтрих драйвърите на лг и ги сложих наново,пак неще.:ops

axander
09.11.2010г., 00:33
Колеги дайте някакво по-подробно разяснение как да руутна лг540 с ъпдейта се справих но с руута засега немога.Претърсих нашия и други форуми,много има писано но каквото и да пробвам нещо не се получава с команд порта не става,все реве,че не намира телефона.Изтрих драйвърите на лг и ги сложих наново,пак неще.:ops
Трябва да си в режим отстраневане на грешки ако си на български или usb debugging ако си на английски това малко по нагоре което съм дал става и за рут ето и другия вариант по който аз рутнах супер елементарно Р*СѓСѓС‚ РЅР° Оптимусче 2.1 + Apps2SD (Страница 1) - LG Optimus GT540 - Android Форум ([Only registered and activated users can see links]).А аз да попитам ако има хора които са с картата от комплекта (2 гб) и app2sd имат ли лаг защото моя телефон стана супер забавен след слагането му?

baepe6o
10.11.2010г., 23:54
Трябва да си в режим отстраневане на грешки ако си на български или usb debugging ако си на английски това малко по нагоре което съм дал става и за рут ето и другия вариант по който аз рутнах супер елементарно Р*СѓСѓС‚ РЅР° Оптимусче 2.1 + Apps2SD (Страница 1) - LG Optimus GT540 - Android Форум ([Only registered and activated users can see links]).А аз да попитам ако има хора които са с картата от комплекта (2 гб) и app2sd имат ли лаг защото моя телефон стана супер забавен след слагането му?

Ами добре разбрах се грешката бях оставил отметката за картата включена,но сега опитах с деленето на картта памет успях да я разделя 500мб линукс 200слап и другото сис32 4 гбайтова е.Всичко изглеждаше наред докато не инсталирах script и следвах стъпките от английската тема дето си дал линк и рестарт и край-Lg-то неще да чете карти с памет пробвах няколко но все едно,че си стои празен слота никаква реакция.Естествено направих софт ресет,но същата работа.Сега въпроса е дали мога да си преинсталирам ос-то със същата версия която бях а именно гръцката:nvg

Infernal
11.11.2010г., 21:54
Здр. имам един вапрос. след като изпалня това с програмата root.bat, след това има ли нужда да си разделям картата? тя е 2 ГБ. (след като почна да я разделям, стигам до там каде се трият партишантите и до там. не ми дава да направя други. някои може ли да помогне)

16. Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително! Забранено е писането изцяло с главни букви!

axander
13.11.2010г., 19:48
Ако има хора с телефони останали в download mode вече знам как се оправя.Както си е така телефона затваряте kdz update-ra и го пускате на ново от падащото меню phone mode сменяте на emergency и пускате updatera.Ако съвсем ви е угаснал телефона задържате копчето за намаляване и копчето за включване на phone mode давате cs_emergency и пак пускате ъпдейтъра.

baepe6o
14.11.2010г., 17:23
Ако има хора с телефони останали в download mode вече знам как се оправя.Както си е така телефона затваряте kdz update-ra и го пускате на ново от падащото меню phone mode сменяте на emergency и пускате updatera.Ако съвсем ви е угаснал телефона задържате копчето за намаляване и копчето за включване на phone mode давате cs_emergency и пак пускате ъпдейтъра.

Колега дай някакъв линк към твоя кдз ъпдейтър,че нещо моя няма в падащото меню такива cs_emergency и emergency мод.Спешно ми трябва,че от правене на дялове та до тука стигнах-седи си на надпис андроид и това е.:giu:vn

pavel007007
16.11.2010г., 00:28
Зравейте.Да споделя,вече съм с български еклер.Първо махнах (ънинстал) ЛГ драйвери,ПС синк,Ъпдейт тула на ЛГ.После рестарт на ПСто(Уин ХР).Инстал наново на ЛГ ъпдейт тула(последния свален от сайта на ЛГ B2CApp),от него инстал на драйверите на ЛГ и накрая от него си пускаме стартъпдейт.Изчакваме зарежда сотуер ъпдейт после флашва излиза в емърджънси мод ,ребутва телефона бъдете търпеливи на 4% позабавя после пак излиза емърджънси мод(2РИ ПЪТ) и после дозарежда еклера.Успех!2thumbsup

prizrak
16.11.2010г., 17:07
Зравейте.Да споделя,вече съм с български еклер.Първо махнах (ънинстал) ЛГ драйвери,ПС синк,Ъпдейт тула на ЛГ.После рестарт на ПСто(Уин ХР).Инстал наново на ЛГ ъпдейт тула(последния свален от сайта на ЛГ B2CApp),от него инстал на драйверите на ЛГ и накрая от него си пускаме стартъпдейт.Изчакваме зарежда сотуер ъпдейт после флашва излиза в емърджънси мод ,ребутва телефона бъдете търпеливи на 4% позабавя после пак излиза емърджънси мод(2РИ ПЪТ) и после дозарежда еклера.Успех!2thumbsup
Може ли малко по-вече подробности да дадеш? Или някакъв линк ако има.

pavel007007
17.11.2010г., 22:35
Първо деинсталирах от Add Remove Programs всички неща свързани с LG: PC Suite,LG Modem Drivers и всичко от сорта.После рестарт на компа.После свалям от LG сайта Mobile Support Tool от GT540 All Phones Mobile Phone ([Only registered and activated users can see links]) тука щракаш на How to upgrade,а после на Phone Update и отстрани има линкове за LG Mobile Support Tool и за USB Driver Download.Инсталирам първо драйвера,после тула,рестарт на компа.После включваш телефона през usb и стартираш LGMobile update(червена иконка на десктопа на компа,появила се от инсталацията на тула).След като програмката провери телефона вързан ли е и има ли за него ъпдейт става активен дългия бутон Start Updating щракаш.След това се отварят няколко прозореца един след друг. Спира на 4% download и седи така поне 3-4 минути в режим "Emergensy Mode" чакаме.Флашва телефона.След това продължава да зарежда и се задържа малко и на 91% чакаме пак излиза "Emergensy Mode" , но накрая след 15 минути програмката ми изписа, че всичко е ОК и телефона се ресетна сам последно и готово изключваш от компа и настройваш език,час gmail acaunt и т.н. blow out candles.

kamarat
21.11.2010г., 15:14
Изпълнчвам всичко, но като свържа телефона ,ми дава че няма ъпдейт за него. телефона ми е от м-тел

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

krystev
23.11.2010г., 01:13
Първо деинсталирах от Add Remove Programs всички неща свързани с LG: PC Suite,LG Modem Drivers и всичко от сорта.После рестарт на компа.После свалям от LG сайта Mobile Support Tool от GT540 All Phones Mobile Phone ([Only registered and activated users can see links]) тука щракаш на How to upgrade,а после на Phone Update и отстрани има линкове за LG Mobile Support Tool и за USB Driver Download.Инсталирам първо драйвера,после тула,рестарт на компа.После включваш телефона през usb и стартираш LGMobile update(червена иконка на десктопа на компа,появила се от инсталацията на тула).След като програмката провери телефона вързан ли е и има ли за него ъпдейт става активен дългия бутон Start Updating щракаш.След това се отварят няколко прозореца един след друг. Спира на 4% download и седи така поне 3-4 минути в режим "Emergensy Mode" чакаме.Флашва телефона.След това продължава да зарежда и се задържа малко и на 91% чакаме пак излиза "Emergensy Mode" , но накрая след 15 минути програмката ми изписа, че всичко е ОК и телефона се ресетна сам последно и готово изключваш от компа и настройваш език,час gmail acaunt и т.н. blow out candles.
Приятелю,стриктно спазвам написаното по-горе от тебе-стъпка по стъпка ,но когато включа телефона и стартирам тулса ми изписва,че не открива устройство и не е инсталиран драйвър,а той всъщност е първата ми работа--If the drivers have not been installed on your PC,
please download and install drivers before connection. Не ще и неще-хелп!:ipma

pavel007007
24.11.2010г., 01:21
Изпълнчвам всичко, но като свържа телефона ,ми дава че няма ъпдейт за него. телефона ми е от м-тел

martinski:Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!
Ами пропуснах да кажа,че телефонът ми е от Виваком,т.е. не е брандиран.От Мтел не знам дали е минал за одобрение ъпдейта на ЛГ.Може би ще им трябва малко повече време да пуснат техния ъпдейт.

---------- Предходен коментар публикуван в 00:16 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 00:21 ----------

Приятелю,стриктно спазвам написаното по-горе от тебе-стъпка по стъпка ,но когато включа телефона и стартирам тулса ми изписва,че не открива устройство и не е инсталиран драйвър,а той всъщност е първата ми работа--If the drivers have not been installed on your PC,
please download and install drivers before connection. Не ще и неще-хелп!:ipma
Три неща:Драйверът от посочения линк ли е?Пробва ли на различен usb порт?В режим отстраняване на грешки(на български) или usb debugging ако си на английски ли си?Ъпдейтнах моя на ХП,а на един приятел на Уин 7,така че не би трябвало да е от Операционната система проблема.

krystev
24.11.2010г., 19:11
Моят телефон,сащо като твоя е от Виваком.А ти може би в по-горното описание си пропуснал да споменеш,че трябва рестарт и на телефона-сега ъпдейтъра откри телефона ми,но пак не става работата,защото изписва,че няма наличен ъпдейт за този телефон.Софтуерната ми версия е V-10d.Давай някакви други напътствия!

pavel007007
25.11.2010г., 01:13
Пробвай няколко пъти в различни часове от денонощието.При мен на обед даде,че няма,а 23.30 хоп има.2thumbsup

krystev
28.11.2010г., 20:46
Павка,2 дена не спах заради тая щуротия и няма и няма.Да не са го спряли вече?

stormblas
03.12.2010г., 03:14
Понеже аз въобще не отбирам отези работи брат ми ъпдеитна телефона знам само че момчето се занимаваше няколко часа. Та аз радостен се опитвам да си инсталирам флаш плеар и греда това е 2.1 ая за флаш се иска 2.2 та въпроса ми е следният има ли версия 2.2 ако има от къде да я изтегля и по същия начин ли се ъпдеитва ??? благодаря предварително:m:m:m

pavel007007
05.12.2010г., 09:20
Засега няма,но от xda са писали,че се работи по въпроса и от LG и от братята-руснаци.

polll79
31.12.2010г., 00:48
---------- Предходен коментар публикуван в 21:49 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 23:48 ----------

Това е най лесният начин да ъпдейтнеш дзверо даже и да ти липсва сиво вещество,като на мен пак ще се оправиш.Всичко е описано подробно даже и с картинки.:ilove::ilove::ilove::brf

kamarat
06.01.2011г., 16:48
Най-после успях да го ъпдейтна. Има вече и ъпдейт и за М-тел телефони, стана за 10 минути, както е посочил по-горе polll79.

krystev
07.01.2011г., 15:21
:ipbestЗначи спазвам всички горе описани стъпки,ъпдейтъра вижда телефона само,когато го изключа от бутона му и го включа отново.За кратка време бутона-ъпдейт е активен и в следващият момент ми изписва,че телефона ми не е включен-HELP!

durvenchuk
25.01.2011г., 21:45
Благодаря на колегата за обяснението.Ъпдейтнах телефона до 2,1 по начина описан в 1-я пост и стана с версия V20A_00.kdz.Въпросът е следния:Значи с костъма има 2 приложения който искам да махна но не знам как а именно(darik news и The Sims 3).Някакви идеи???

stef4ogot
06.02.2011г., 13:03
---------- Предходен коментар публикуван в 21:49 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 23:48 ----------

Това е най лесният начин да ъпдейтнеш дзверо даже и да ти липсва сиво вещество,като на мен пак ще се оправиш.Всичко е описано подробно даже и с картинки.:ilove::ilove::ilove::brf

Програмата не може да ми засече телефона.Идеи?:nvg

Пробвах и по начина от първия пост,но пак същата история.:ops

65956

vankogotinoto
06.02.2011г., 13:50
Според мен и картинката която даваш мисля че нямаш инсталиран Visual C++. Някой програми изискват версията Visual C++ 2005 други 2008. Хубаво е да имаш и двете.

stef4ogot
06.02.2011г., 14:29
Мне :sm
Ето какво става и при втория метод.
Please connect your phone...
65960

vankogotinoto
06.02.2011г., 15:02
Ами сега иска драйвъри за телефона. Както аз съм инсталирал за Самсунг и се вижда в картинката от предния ми пост. В страницата на LG може да се изтеглят.

stef4ogot
06.02.2011г., 15:05
Там е работата,че съм ги инсталирал....
Сега си поиграх още малко и вече има някакъв минимален напредък. :D
Но...зарежда само до средата.
65964

vankogotinoto
06.02.2011г., 15:08
Предполагам че ако се рестартира компютъра ще стане. Все пак провери за по-нови драйвъри. Защото от картинката се разбира че все още не ти разпознава модела на телефона.

stef4ogot
06.02.2011г., 15:17
Предполагам че ако се рестартира компютъра ще стане. Все пак провери за по-нови драйвъри. Защото от картинката се разбира че все още не ти разпознава модела на телефона.

За съжаление,не се получи.:(
Все пак съм ти благодарен за оказаната помощ.:vn

polll79
07.02.2011г., 21:21
Програмата не може да ми засече телефона.Идеи?:nvg

Пробвах и по начина от първия пост,но пак същата история.:ops

65956

За да го открие трябва да си направил гореописаните след ,което влизаш в настройки на тела/SD карта и памет на телефона/само външна памет -махаш отметката ,настройки /приложения /blow out candles:ilove:blow out candlesразработка /USB отстраняване на грешки -слагаш отметка,свързваш тела и следваш инструкциите на програмата и се наслаждаваш на верси
я 2.1.
Телефона ми се държи много добре с новата версияblow out candlesblow out candles

stef4ogot
07.02.2011г., 21:27
Забравих да спомена,че вече се справих с проблема.:okappa
Преди да успея пробвах поне 5 начина да си обновя софта,но без успех.
Въпреки това ти благодаря за включването.Получаваш реп+ ;)

P.S. Специални благодарности на колегите Iso,lancer4eto и Onch :brf

jelew73
24.02.2011г., 12:48
Аз се насочих към официалния сайт на LG , инсталирах си всички необходими програми и драйвери. Ъпдейта започна , на 4% влезе в Emergency Mode , но след 2-3 мин излезе съобщение , че връзката с телефона е прекъсната. След това същото се повтори 5-6 пъти. Телефона си работи ,но с версията 1.6 , купен е от Водафон Германия. Имате ли някакви идеи , защо прекъсва ъпдейта?

isito84
24.02.2011г., 13:38
Недеи го мъчи повече,че да не останеш без телефон!!! 75 процента от GT540 забиват на 4 процента и после ремонта е колкото нов телефон,ако не е гаранционен както твоя.Казвам ти от опит. Ако си сръчен и знаеш какво правиш,може да го флашнеш с 2.1, ако ли пък не занеси го на сервиз за ъпдеит,няма да е повече от 15-25лв. Послушаи ме,мяма да сбъркаш.

П.п Изненадан съм,че 6 пъти е тръгвал след като забия на 4% ,по принцип един път е достатъчен.Късметлия...

jelew73
24.02.2011г., 13:59
Добре де , но нали съм с официалния ъпдейт или пак може да умре телефончето? Както и да е ще си го ползвам така без да рискувам. Благодаря за съвета.2thumbsup

isito84
24.02.2011г., 14:11
Не си първия нито последния,отлакъл се от калпавата им подръжката.Много е рискован този ъпдеит,особенно за телефон без гаранция. 2.1 е официална да,но пак казвам подръжката е лоша и затова се получава така.Обиколи няколко сервиза да ти кажат цена и си прециняваш.Ако си от Варна бих ти помогнал с ъпдеита.

jelew73
24.02.2011г., 14:22
От Стара Загора съм. Благодаря ти още веднъж за помощта. Като му се порадвам малко ще се пробвам с неофициалните ъпдейти , но дотогава ще си трая.