Вижте пълната версия : APP : Google Maps 4.4.0/ up to v8.1.1 build 801010124/

yordaniy
12.08.2010г., 11:37
По подразбиране, Froyo дойде с Google Maps 4.3.1.

Това е официалното обновление до версия 4.4.0, което по принцип е недостъпно в Android Market-а за неруутнати апарати през българските оператори.

New in Google Maps 4.4.0:
* Places icon in the app launcher
* Tap the Navigation icon to see the map view for 3D maps

Also:
* Navigation (Beta) - за момента не работи в България
* Search by voice
* My Location
* Business listings
* Directions
* Traffic
* Layers
* Street View
* Latitude
* Google Buzz

СВАЛИ: 48106

Вижте още: Brut Google Maps 4.4.0.4414-brut16 ([Only registered and activated users can see links])

bo6o
10.09.2010г., 10:03
google maps v4.5

50855

chitalov
13.09.2010г., 02:32
Ще имали Brut Google Maps на тази верси я?

myankov
30.09.2010г., 13:38
Google Maps 4.5.1 (freeware)

New in Google Maps:
* Walking Navigation (Beta)
* Filter search results by distance or ratings

Also:
* Navigation (Beta)
* Search by voice
* My Location
* Business listings
* Directions
* Traffic
* Layers
* Street View
* Latitude
* Google Buzz

[Only registered and activated users can see links]

mirror:

myankov
29.10.2010г., 03:34
Google Maps 4.6.0 (freeware)

bo6o
16.11.2010г., 09:26
Google Maps 4.7.0 (freeware)

Нов Places уиджет, с гласуване за "места" и всякакви други работи, както и общуване с приятели.

yordaniy
17.12.2010г., 00:40
Google Maps 5.0.0

Новости (превод от appbrain.com ([Only registered and activated users can see links])):

* 3D-карта - действа с плъзгане надолу по дисплея с два пръста едновременно. В обратна посока (нагоре) възстановява 2D-изгледа.

Завъртане с два пръста пък върти картата - за съжаление тази функционалност работи само при следните Android апарати:

Samsung Nexus S
Samsung Galaxy S
Motorola Droid
Motorola Droid 2
Motorola Droid X
HTC Incredible
HTC EVO 4G
HTC G2

* Компас-бутон горе вдясно - активира завъртане на картата според посоката, в която гледате в момента. Изисква активна GPS-свързаност, разбира се.

* Подобрени кеширане на картите и офлайн навигация с преизчисления на маршрута - в случай, че изгубите интернет-свързаност.

61707

ivkoto™
17.12.2010г., 00:44
Определено не ми трябва допълнителна навигация (Sygic, tomtom .., etc), с този ъпдейт няма какво повече да се желае :) (има го в маркета)

bo6o
17.12.2010г., 10:24
Ама май пак ще трябва да чакаме брут версията, за да ползваме навигацията...

myankov
17.12.2010г., 13:52
Ама май пак ще трябва да чакаме брут версията, за да ползваме навигацията...

Много си прав. Това не става.

AJO
18.12.2010г., 16:34
За навигация не съм го пробвал, но е доста радващо в 3D режим и пуснат компас :)

monogamnia
27.01.2011г., 16:02
Колеги,а как можем да подкараме навигацията? и какво означава брут версия,демек кракната ли?

stef4ogot ([Only registered and activated users can see links]) :Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!

apokatastasis
27.01.2011г., 18:38
При мен работи навигацията, но изтощава батерията с невъобразима скорост :(

nsbop
31.01.2011г., 00:50
На ЛГ gw620 ,аз сам в Бургас то ме показва в Поморие и нито една версия не работи.Има ли някъв начин да се оправи :ops:ops

lancer4eto
02.02.2011г., 00:29
Google Maps v5.1.0

Recent changes:
* Check in at places with Google Latitude to let friends know you're there.
* Get automatically checked out when you leave.
* Turn on automatic check-ins at places you choose or check-in notifications in Latitude's settings.
*Navigation: Free, voice-guided GPS navigation system
*Places with Hotpot: Find, rate, and get recommendations for places
*Latitude: See friends on the map and check in at places

Download com.google.android.apps.maps-2.apk for free on Filesonic.com ([Only registered and activated users can see links])

zonian
05.02.2011г., 21:58
Че я пробваме, ама трябва ли да деинсталирам старата версия, която е на телефона ми 4.4 ?

lancer4eto
05.02.2011г., 22:02
Може да се инсталира върху старата, но аз винаги преди да инсталирам по-нова версия на която и да е игра/програма махам старата :) Първо ако искаш пробвай да инсталираш върху старата ако не стане тогава я деинсталирай :)

NeverOutGunned
10.02.2011г., 12:59
Мисля тука е най-подходящото място да питам... Че да не отварям нова тема. Колеги Desire HD идва с Google Maps, нали така? Има една много приятна програмка Car Panel, която днес за 1ви път ползвам. Като исках навигация ме пита от къде да навигира през Premium Navigation или през Google Navigation. Като дадох Premium ми заяви че е 30 дневна пробна версия. Дайте идея има ли я кракната, хакната и т.н; че доста ме зарадва как рутира. А си лови сателити доста по-бързо от гуугъла.

P.S. ако това помага отдолу пишеше Powered by Route 66. Ако не става, дайте идея за няква навигация, че чета от 2 дни и доста различни мнения има, коя от коя е по-добра... Ако имах дата план да си ползвам гуугъл мапс... ама пусто...

todorakiggg
11.02.2011г., 16:43
Точно и аз за това влязох във форума да проверя, че тези 30 дена само, не ме кефят нещо.
Ако някой знае нещо моля да сподели.

Poisyx
20.02.2011г., 16:05
Колеги аз я ползвам от 3 месеца и съм много доволен. Супер прецизна програмка. Пъти по добра от суджуци, аури и ндрайвс... Наистина липват много ефекти и шарении, но на мен ми е да си свъша работа а не се радвам на цигански сергии :)

Имам само едно въпросче.... Има ли начин да се сложи Български език? Все още няма по подразбиране. Не че ми пречи на английски ама си предпочитам БГ:)

myankov
21.02.2011г., 01:46
Имам само едно въпросче.... Има ли начин да се сложи Български език? Все още няма по подразбиране. Не че ми пречи на английски ама си предпочитам БГ

Няма начин.

yordaniy
04.03.2011г., 10:50
Google Maps 5.2

Recent changes:
* Post your reviews of places to Twitter.
* Check in at places with Google Latitude to earn status and share with friends.
* Ping Latitude friends to ask them to check in. Friends will get a check-in request notification from you.
* Search for a place to check in from Latitude if it's not in the suggested list of places.

68913

fissikela
29.03.2011г., 20:34
Тая Google Maps или не работи като хората или аз не я разбирам.
Опитах през Navigaation опитах и през Maps и от нито едно от свете места ня успях да я подкарам.
Първо много време търси ГПС и второ като му задам Direction не намира ул.Казбек и ул.Пирин.

Дайте идея от какво може да е проблем.Пуснат е и ГПС и 3Ги не става.

Оправих се ... но се оказа че не говори за разлика от Igo

elfmaster78
30.03.2011г., 21:24
Как се оправи,кажи,че нещо и аз не се оправям.Не мога да я подкарам.

И аз се оправих.

WizardBGR
06.04.2011г., 12:58
Google Maps v5.3.0

Google обяви пускането на Maps 5.3 за Android устройства. Тази мобилна версия на Google Maps разполага с история на местоположенията на потребителите. Същевременно им предоставя възможност да добавят собствените си впечатления, свързани с определени места. Историята на местоположенията има същата функционалност като Google Latitude. Единствената разлика е, че с нея се работи посредством телефона. При написване на view location history (виж историята на местоположенията), Google Latitude ще пресмята какво разстояние сте изминали, както и приблизителното време, което сте прекарали вкъщи, на работното си място или някъде навън.От Google са добавили и регистрация при прибиране вкъщи. Клиентите могат да добавят " At home" (вкъщи) като местоположение чрез изписването на своя адрес. Новост при Google Maps е и възможността за лична оценка на посетени места. Мобилното приложение Google Maps 5.3 е безплатно и е достъпно за клиентите на Android пазара. Използването му изисква Android 1.6 или по-актуална версия на операционната система.Източник:

This release adds the ability to view your Latitude location history directly from your device, the ability to check in to a "Home" location through Latitude Check-ins, and you can now add your own custom rating aspects to a location through Google Places. Read all about it on the Google Mobile Blog: [Only registered and activated users can see links]

Pe7u
13.04.2011г., 22:02
Зравейте , нов съм във форума и изобщо не разбирам много много от телефони , та въпросът ми е за Гугъл мапс , който ми е в телефона ( Xperia x8 ъпдейтнат на 2.1 андроид ) казват , че е най добрата навигация а дали ще дърпа пари можете ли да ми кажете и ако дърпа коя друга безплатна е добра? Благодаря предварително !

Поздрави

musasho
13.04.2011г., 22:43
Този ъпдейт не предлага много нови функции, но носи някои корекции на бъгове, които подобряват част от функциите му свързани с Google Latitude. По-конкретно, новата версия на Google Maps за Android в общи линии оправя някои бъгове свързани с автоматичната проверка (check-in) и с Manage My Places. Освен тези подобрения обаче ъпдейтът не предлага други новости.

myankov
13.04.2011г., 22:52
Зравейте , нов съм във форума и изобщо не разбирам много много от телефони , та въпросът ми е за Гугъл мапс , който ми е в телефона ( Xperia x8 ъпдейтнат на 2.1 андроид ) казват , че е най добрата навигация а дали ще дърпа пари можете ли да ми кажете и ако дърпа коя друга безплатна е добра? Благодаря предварително !

Поздрави

Ще ти дърпа пари, ако нямаш неограничен мобилен интернет, защото програмата изисква интернет. Пробвай Sygic, Copilot, Igo.

idolbios
18.04.2011г., 18:46
Този ъпдейт не предлага много нови функции, но носи някои корекции на бъгове, които подобряват част от функциите му свързани с Google Latitude. По-конкретно, новата версия на Google Maps за Android в общи линии оправя някои бъгове свързани с автоматичната проверка (check-in) и с Manage My Places. Освен тези подобрения обаче ъпдейтът не предлага други новости.

Работи ли навигацията за БГ ? - защото тази от маркета не работи!

Мерси предварително !

bo6o
18.04.2011г., 20:01
В раздела има Бруг Гугъл мапс, която работи.

truden
29.04.2011г., 18:49
Здравейте
Имам следния проблем с google maps.Като го отворя картата има бъгове.Като се приближи и се получават някакви странни лъчи,сякаш не може да покаже резолюцията.Реших да деинсталирам и да сложа нова версия,но телефона ми не беше root.и не можах да изтрия google maps.Сега уж го root-нах с visionary + ,но пак не ми дава да я изтрия и да я преинсталирам. Някой има ли някаква идея как да я изтрия и преинсталирам, за да ми проработи нормално.Телефона ми е Z3 от globul. Или да им дам на сервиза на globul да ми го оправят.

askata92
05.05.2011г., 20:03
Google has released Maps version 5.4.0 today and now is available download from Android market .This updated Google Maps version 5.4.0 offers important new features for navigation. The New features are,
- Show Google Maps search in Google web history for your account.
- See further details on business activities and info for each search result on the map.
- Reporting of incorrect destinations in Navigator (Beta).

Unlimited free file storage and free file hosting ([Only registered and activated users can see links])

askata92
15.06.2011г., 15:23
Google Maps[5.5] и BG Navigation Нуждае се от Root.

1. Теглите този архив [Only registered and activated users can see links] или [Only registered and activated users can see links]
2. Инсталирате com.google.android.apps.maps.v5.5.0.apk
3. Инсталирате TitaniumBackupPROrootv383_Market_Militia_.apk
4. Стартирате TitaniumBackup отивате на "backup-restore" намирате "maps 5.5" цъкате на него давате wipe data след което uninstall.
5. Отново с TitaniumBackup намирате в "backup-restore" апликацията "Street View" цъкате на нея давате и backup след което wipe data и uninstall.
6. Инсталирате maps5.5.0-ownhere-resign.apk
7. Влизате в TitaniumBackup отивате на "backup-restore" намирате пак апликацията "Street View" цъкате на нея и давате Restore.

TaPaToP
16.06.2011г., 15:31
Здравейте,
Тъй като аз съм с CM7 и както други с този ром (не съм сигурен дали зависи точно от ром-а, но предполагам), при инсталацията на официалния файл ми се появява само "Maps", без "Street view", та за инструкции по въпроса, и поради това, че след като следвах ръководството и пропуснах стъпка 5 именно със стрийт вю, имах проблем с лог-ването в гугъл през картите, и съответно липсващи любими места и т.н.
Та, как аз се справих с проблема:

1. Теглите този архив [Only registered and activated users can see links] или [Only registered and activated users can see links]
2. Инсталирате com.google.android.apps.maps.v5.5.0.apk и стартирате приложението, за по-сигурно може да се лог-нете в lattitude за да се запази кеш за профила Ви.
3. Инсталирате TitaniumBackupPROrootv383_Market_Militia_.apk или по-нова версия.
4. Стартирате TitaniumBackup отивате на "backup-restore" намирате "maps 5.5" цъкате на него давате backup, wipe data след което uninstall.
5. Инсталирате maps5.5.0-ownhere-resign.apk и рестартирате, без да пускате GMaps преди това!
7. Влизате в TitaniumBackup отивате на "backup-restore" намирате пак апликацията "Maps" цъкате на нея и давате Restore > Data Only.

Надявам се да съм бил полезен и благодаря на askata9213 . ([Only registered and activated users can see links])
Идеи как да се справя с проблема черпих от подобна тема:

askata92
16.06.2011г., 20:54
А добре де нямаш ли го инсталиран Street view и ? В смисъл Street view изтрит ли е от CM7 или го има но като инсталираш com.google.android.apps.maps.v5.5.0.apk и изчезва.

Аз не го направих точно по описания по горе начин. Ъпдейтнах си Google maps от market-a имах си titanium back up, Wipe i uninstal на maps, back up na street view wipe и uninstall и си инсталирах maps5.5.0-ownhere-resign.apk върнах бекъпа на Street view. Не съм рестартирал телефона.

TaPaToP
17.06.2011г., 00:14
Тук пропуснах нещо...Street view го инсталирах преди време с по-старата версия 5.4.0, където си беше отделна инсталация (справка пост #32), та преди да сложа 5.5.0 деинсталирах 5.4.0 и Street view (което напомням съм инсталирал отделно още преди) и след инсталацията на 5.5.0, го нямаше вече :) Мисля, че и без него върви, но всъщност тази функция е от полза само в чужбина - тук в България няма снимки от улици, нали така?

!! Когато опитах да извърша нещата без бекъп и ристор на "Data only" ми излизаха едни триъгълни предупреждения в старус бар-а и не можех да се лог-на, та затова предлагам точка 7!

pepogt
17.06.2011г., 10:56
Google Maps v5.6

Recent changes:
* Added 'Best Ever' ratings and restaurant awards to Place pages.

askata92
30.06.2011г., 18:51
Който иска ъпдеит до 5.6 + БГ навигация:
1. Теглите този архив [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) или [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
2. Инсталирате com.google.android.apps.maps.v5.5.0.apk
3. Инсталирате TitaniumBackupPROrootv383_Market_Militia_.apk
4. Стартирате TitaniumBackup отивате на "backup-restore" намирате "maps 5.5" цъкате на него давате wipe data след което uninstall.
5. Отново с TitaniumBackup намирате в "backup-restore" апликацията "Street View" цъкате на нея давате и backup след което wipe data и uninstall.
6. Инсталирате maps5.6.0-ownhere-resign.apk MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service ([Only registered and activated users can see links])

DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове ([Only registered and activated users can see links])
7. Влизате в TitaniumBackup отивате на "backup-restore" намирате пак апликацията "Street View" цъкате на нея и давате Restore.

За тези които имат Google Maps[5.5] и BG Navigation инсталират само това: MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service ([Only registered and activated users can see links])

DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове ([Only registered and activated users can see links])

askata92
07.07.2011г., 18:44
Google Maps 5.7.0:

What's in this version:
Bug fixes
Offline maps - Има функция download area и чрез нея може с предварително изтеглена част от картата да си я разглеждате без нужда от интернет. Е не всеки обяд е безплатен: има ограничение в зоните - само 10. Половин България горе долу.

Download m570.apk for free on Filesonic.com ([Only registered and activated users can see links])
Filefat, Easy file Sharing ([Only registered and activated users can see links])

Ето и хакнатата версия с работеща БГ навигация. Инсталира се по методите описани по горе...

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service ([Only registered and activated users can see links])

И някой да промени заглавието...:ipbest

dp4u4umi6ev
11.07.2011г., 20:47
Пфффф сега някой ,ако обясни как да я сложа ,че в рома ми незнайно защо липсва.Опитвам като обикновенно приложение пише нот инстал ,слагам я в систем/апп и от там пробвам и пак същото ,нот инстал.

mastaeit
11.07.2011г., 22:59
Ако не става по обикновения начин, то опитай да намериш flashable Zip с гоогле мапс за твоя ром

Sent via swype (dirtyplay mod)

askata92
12.07.2011г., 16:57
Пфффф сега някой ,ако обясни как да я сложа ,че в рома ми незнайно защо липсва.Опитвам като обикновенно приложение пише нот инстал ,слагам я в систем/апп и от там пробвам и пак същото ,нот инстал.

Google Maps 5.7 with Worldwide Navigation [CWM Flashable Zip]

Това е Flashable zip през CWM с който получаваш всичко на готово. Инсталираш го и имаш работеща на всякъде навигация. Не съм пробвал но и аз като колегата мисля, че ще ти свърши работа.

П.С: Тествах го и работи обаче не съм сигурен за Street View дали ще се появи след инстал.

moreofview
19.07.2011г., 19:05

Това е Flashable zip през CWM с който получаваш всичко на готово. Инсталираш го и имаш работеща на всякъде навигация. Не съм пробвал но и аз като колегата мисля че ще ти свърши работа.

П.С: Тествах го и работи обаче не съм сигурен за Street View дали ще се появи след инстал.

Няма ли да оправите линк-а :( не работи!

myankov
19.07.2011г., 23:02
Ето работещ линк:

veskoga
27.07.2011г., 13:52

Това е Flashable zip през CWM с който получаваш всичко на готово. Инсталираш го и имаш работеща на всякъде навигация.

Колега, как точно става това. Би ли го описал step-by-step. :tnx
аз съм със Samsung Galaxy Pro (ver.2.2.2.)

askata92
27.07.2011г., 14:00
Телефона трябва да е хакнат и да имаш инсталирано моднато рекавъри (как става това трябва да потърсиш из форума). Качваш архива, без да го разархивираш, на паметта на телефона. Изключваш телефона > натискаш и задържаш: бутона за усилване на звука, хоум бутона след това бутона за включване, докато не се покаже надписа Galaxy (така се влиза в рекавъри режима на телефона) > Избираш Install zip from SDcard >choose zip from sdcard > избираш архива и инсталираш. След това Go back > reboot system now. И готово...

veskoga
27.07.2011г., 14:27
Опитах инструкциите ти, но тел-а ми заби и не помръдна докато не извадих батерията :(
Все пак благодаря ти!

askata92
27.07.2011г., 14:51
А root-нат ли е телефона и има ли моднато recovery (ClockworkMod Recovery - CWM)?

veskoga
27.07.2011г., 14:53
Aska, от една седмица съм с този телефон. Мисля, че е "руут-нат", но дали има CWN - незнам.

askata92
27.07.2011г., 15:03
Това е много важно, защото няма как да се инсталира навигацията без CWM... А иначе влезе ли в recovery режима на телефона поне, защото сега се усетих че си с galaxy pro, а аз те напътствам за Galaxy S?

veskoga
27.07.2011г., 15:05
След като натиснах 3-те бутона в последователността, в която ми каза излезе "'странен dos-овски" надпис Самсунг и после умря всичко. Нито дисплея реагира, нито който и да е от бутоните.

askata92
27.07.2011г., 15:30
Значи аз не мога да ти помогна. Потърси някъде как да влезеш в Recovery за твоя телефон и как да му сложиш CWM. След като си инсталирал CWM влизаш в рикавъри и стъпките са същите дето съм ти дал: Избираш Install zip from SDcard >choose zip from sdcard > избираш архива и инсталираш. След това Go back > reboot system now.

askata92
31.07.2011г., 01:05
Google Maps v5.8.0 Mod – With World Navigation activated

Тази версия на Google maps е хакната, за да може да работи дори и в България.

Какво получавате:
Световна навигация използваща Google Maps Directions.
Карта която запазва кеш на SD card.
Ако сте с Eclair или някой custom Donut и нямате multitouch zooming, това може би ще го отключи.
Опция за скриване на zoom бутоните.
Възможност за инсталиране на не root-нати устройства. ( Flashable zip-a се нуждае от Root и CWM, за други начин на инсталиране не съм сигурен дали Titanium Back up не се нуждае от Root. )
Новото в тази версия:

Персонализирани Place страници, чрез качени снимки, на посетени места, от вашето устройство.
Управление на вашите starred и recently visited Places в ‘My Places’ tab.
Виждате допълнителни бележки за Places в търсените резултати и Places pages.
Добавя ново място в Places когато го отбележите (check in).

[Flashable zip]

Това е *.Zip файл който се инсталира през моднато рикавъри (CWM) и получавате работеща навигация Google maps 5.8.0. Тъй като го не го намерих в интернет го направих аз. Пробвах го инсталира се и за сега работи без проблеми...

Качвате Maps_With_Worldwide_Nav_5.8.zip [Only registered and activated users can see links] в памета на телефона (SD card). Влизате в CWM, избирате Install zip from SDcard >choose zip from sdcard > избирате архива и инсталирате. След това Go back > reboot system now.

Друг начин за инсталиране:
1. В Titanium Backup, избирате Maps и правите backup.
2. Избирате Maps и wipe data, след това uninstall.
3. Избирате Street View и wipe data, след това uninstall (Тази точка може да бъде пропусната според мен защото после няма от къде да инсталирате Street View)
4. Инсталирате maps5.8.0-ownhere-resign.apk Download Google Maps 5.8.0 ownhere testkeyresign (703) ([Only registered and activated users can see links]) & Download Google Maps 5.8.0 ownhere (273) ([Only registered and activated users can see links])
5. Отивате в market, намирате Street View и го преинсталирате. (Не съм сигурен, че ще го намерите в маркета)

Бележка:
За тези на които им дава “Login Failed”
1. Инсталирате maps 5.8 от market или Download Google Maps 5.8.0 (1006) ([Only registered and activated users can see links])
2. Sign in и join latititude.
3. Back up maps в titanium, app и data.
4. Wipe date и uninstall maps
5. Инсталирате maps5.8.0-ownhere-resign.apk НЕ СТАРТИРАЙТЕ MAPS ПРЕДИ ДА РЕСТАРТИРАТЕ ТЕЛЕФОНА.
6. След рестарта отивате в titanium и само restore DATA.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

hinov
29.08.2011г., 11:11
Има ли вече начин за гласово навигиране на български?

bo6o
09.09.2011г., 22:39
Google Maps 5.10.0
What's in this version:
Voice and ring tone notifications for Transit Navigation (Beta)
Tablet support for Transit Navigation (Beta)
'Bubble Buttons' Lab to add call and navigate buttons to results on the map

Googlemaps_5.10.0.apk ([Only registered and activated users can see links])

askata92
18.09.2011г., 16:20
Google Maps v5.10 Mod – With World Navigation activated

Разархивирате и следвайте стъпките описани по горе. Това не е flashable zip. Такъв очаквайте към сряда, ако някой може нека го качи.

Четвърък е но все пак:

Flashable zip:

Manafcho
26.09.2011г., 15:15
При мен навигацията не иска да работи с този Flashable.zip

onimusha
02.10.2011г., 00:38
Може ли за се ползва без интернет . няма ли няказе да се свали карта

mastaeit
02.10.2011г., 01:04
Има възможност да се свали част от картата за офлайн ползване. Поразрови се из самата програма.

askata92
02.10.2011г., 01:25
При мен навигацията не иска да работи с този Flashable.zip
Грешката е изцяло моя, защото не го пробвах след като го направих. Оправих линка с работеща версия.

Може ли за се ползва без интернет . Няма ли някъде да се свали карта Има обаче не става за навигиране а само да си разглеждаш. Меню > more > Labs > Precache map area трябва да се появи тикче. После само задържаш на зоната дето искаш да запазиш, намира адреса, натискаш на стрелката и precache map area.

martinski
02.10.2011г., 13:19
Google Maps v5.10.1

Recent changes:

Download
m5101.apk ([Only registered and activated users can see links])

askata92
02.10.2011г., 13:48
Google Maps v5.10.1 + Bg navigation [flashable zip]
Made by askata9213 for iPmart Форум България ([Only registered and activated users can see links])

Google Maps v5.10.1 Mod GlobalVersion v3

maps5.10.1-ownhere-changepn.apk [No need root access, just install directly]
([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links]

neol23
10.10.2011г., 11:20
Ако инсталирам това:Google Maps v5.10.1 Mod GlobalVersion v3 - ще ми работи ли навигацията за цял свят + България? ...
Или да флашна първата версия - тя ли е пълната? ;)

Нещо като ръководство, какво трябва да се направи - или само инсталирам/замествам и готово?

Благодаря!

EDIT: Инсталирах това - Google Maps v5.10.1 + Bg navigation [flashable zip] - не работи пак навигацията - след пускане ми казва, че не се поддържа за моя регион! :(

И тук ли трябва да се прави врътката с Titanuim-a?
Някой да помогне, моля ;) ?!

bug1man
10.10.2011г., 15:43
Аз флашнах това зипче Google Maps v5.10.1 + Bg navigation [flashable zip] през рекавърито и си работи перфектно навигирането 2thumbsup

neol23
10.10.2011г., 15:57
При мене флашването не стана - но след това махнах оригиналната Maps и инсталирах една от дадените горе - така се получи и сега всичко си работи!

Може би трябваше преди да флашвам да махна оригиналната... Ако е така - ще знам за следващият път ;) ...

Благодаря!

zazaq77
12.10.2011г., 14:37
Ако инсталирам това:Google Maps v5.10.1 Mod GlobalVersion v3 - ще ми работи ли навигацията за цял свят + България? ...
Или да флашна първата версия - тя ли е пълната? ;)

Нещо като ръководство, какво трябва да се направи - или само инсталирам/замествам и готово?

Благодаря!

EDIT: Инсталирах това - Google Maps v5.10.1 + Bg navigation [flashable zip] - не работи пак навигацията - след пускане ми казва, че не се поддържа за моя регион! :(

И тук ли трябва да се прави врътката с Titanuim-a?
Някой да помогне, моля ;) ?!

При мен флашването на Google Maps v5.10.1 + Bg navigation стана от първия път без никакви проблеми,директно върху оригиналния Maps.Но пробвай варианта и на neol23.

neol23
12.10.2011г., 15:19
Викаш, да си пробвам собствения вариант, а ;) ? ...

Благодаря все пак! :D

askata92
25.10.2011г., 18:49
Google Maps v5.11.0

Recent changes:
* Reduced app storage size with downloads for different screen resolutions

Original Version :
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Flashable zip в долния пост от dirtyplay. ([Only registered and activated users can see links])

Google Maps v5.11.0 ( + World Navigation Activated) :
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Singed :

dirtyplay
25.10.2011г., 19:21
Ето я версия 5.11.0 с преправен скрип за инсталация през рековъри. Тествал съм я на оптимуса за всички с проблеми да ползват тази.

everlethal
26.10.2011г., 16:48
Ето я версия 5.11.0 с преправен скрип за инсталация през рековъри. Тествал съм я на оптимуса за всички с проблеми да ползват тази.

Работи перфектно на галакси с.

All Tornado

nokian79
30.10.2011г., 07:44
GOOGLE MAPS при мен върви перфектно, без да изисква интернет, само на GPS!?2thumbsup

martinski
11.11.2011г., 22:25
Google Maps v5.12.0

Recent changes:
Nearby live events added to Place pages in New York, San Francisco, Paris, Zurich, and London.

Download m512.apk for free on Filesonic.com ([Only registered and activated users can see links])
Get m512.apk on Wupload.com ([Only registered and activated users can see links])
Unlimited free file storage and free file hosting ([Only registered and activated users can see links])

askata92
14.11.2011г., 00:00
Google Maps v5.12.0 с навигация и в България

Flashable Zip благодарение на dirtyplay ([Only registered and activated users can see links]):

Инстаация за root-нати устройства:
1. In Titanium Backup, select Maps and make a backup.
2. Select Maps and wipe data, then uninstall.
3. Select Street View and wipe data, then uninstall
4. Install Google Maps 5.x ownhere.apk
5. Go to market, and reinstall street view.

or ADB

first uninstall Maps from /system/app

adb remount
adb push /maps5.x.apk /system/app

Алтернативен метод :
If you don't get the three warning triangles
1. Install original maps from market.
2. Sign in and join latititude
3. Back up maps in titanium, app and data.
4. Wipe date and uninstall maps
5. Install resign version. DO NOT RUN, reboot right after installing.
6. After reboot, go to titanium and restore DATA only.

yea and unchecking auto-update on the marked.

Download Apk (Signed) ([Only registered and activated users can see links])

salsero
14.11.2011г., 16:54
Версията от маркета става ли за навигиране?

mastaeit
14.11.2011г., 19:17
В България-не. Ако искаш навигиране флашни зип-а на askata92 (над твоя пост).

salsero
14.11.2011г., 22:45
Като чуя за флашване, руутване, хакване, и т.н. изпитвам панически страх от неясното което ме очаква. За много от хората от форума това са рутинни действия, но за мен е бездна от неизвестни. Май ще си чакам официално да я пуснат. Благодаря за отговора!!!

askata92
30.11.2011г., 20:42
Google Maps 6.0 for Android with indoor navigation.

Google just announced the new version of its Maps app for Android. The mapping and navigation software got indoor maps and navigation, allowing you to find your way around malls, airports, IKEAs and whatnot.
Google Maps 6.0 is also said to be able to detect on what floor of the building you are and adjust the map data appropriately, so you will only be seeing what is around you. According to the developers, the location algorithm is finely tuned, so it should work as well indoors as it does outdoors.

bo6o
30.11.2011г., 20:46
Абе не знам вътре-вънка, ама колкото ъпдейти на мапс-а съм направил, толкова пъти я имам стартирана програмата в Advanced Task Manager. Успокоява ме само, че другите викат, че е само един процес с 2мб рам :D

askata92
30.11.2011г., 20:59
Изглежда добре, стига да хваща сигнал вътре в моловете, случайно да не се загубиш. Чакам да извадят и работеща навигация и ще кача и Zip file. :up

P.S: Снимките са от Андроид 4.0 или Нексус Праим bla) :up кефи :bo

askata92
02.12.2011г., 18:19
Google Maps v6.0.0 с навигация и в България

Flashable Zip благодарение на dirtyplay ([Only registered and activated users can see links]): [Only registered and activated users can see links]
Инсталира се през Recovery.

Инсталация за root-нати устройства:
4. Install Google Maps 5.x ownhere.apk

or ADB

adb remount
adb push /maps5.x.apk /system/app

Алтернативен метод :

Apk : [Only registered and activated users can see links]

vankogotinoto
02.12.2011г., 20:39
Едното разбрахме какво е. А това Apk какво е? След това ли се слага? Изобщо слага ли се? Или може би да си изберем едно от двете?

torpedobot
02.12.2011г., 22:31
Едното разбрахме какво е. А това Apk какво е? След това ли се слага? Изобщо слага ли се? Или може би да си изберем едно от двете?
Виж как сам си отговаряш. ;)

myankov
02.12.2011г., 22:37

Инсталирай само зип файла.

geohala
06.12.2011г., 01:35
Здравейте,
На андроид 4.0.1 някой подкарвал ли е навигацията за БГ? Има ли някакви особености?

askata92
06.12.2011г., 15:51
Аз съм с Galаxy S с някакъв бета ICS 4.0 Никакви особености няма, просто флашваш zip файла през рикавъри и си готов.

martinski
10.12.2011г., 21:55
Google Maps v6.01

Recent changes:

Download Googlemaps_6.0.1_111208.apk for free on Filesonic.com ([Only registered and activated users can see links])

neol23
11.12.2011г., 09:55
Worldwide Navi? :)

askata92
11.12.2011г., 18:49
Worldwide Navi? :)

Има някаква но не работи... Като я оправят ще я кача. :bo
Това е не работещата :)

TaPaToP
12.12.2011г., 14:35
За опитвалите с инсталация на официалната версия, бекъп, деинсталация и т.н., но не получили успешен ъпдейт до 6.0, ето ви още една версия, която при мен се инсталира от първия път директно върху старата кракната без никакво премахване:

geohala
12.12.2011г., 16:31
За опитвалите с инсталация на официалната версия, бекъп, деинсталация и т.н., но не получили успешен ъпдейт до 6.0, ето ви още една версия, която при мен се инсталира от първия път директно върху старата кракната без никакво премахване:

А има ли версия, която направо да отключва навигацията, без да трябва да се правят подмяна на файлове, дейнсталации и т.н ?

---------- Предходен коментар публикуван в 14:07 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 15:31 ----------

При инсталацията на файла ми дава следната грешка:
Application Not installed:
An existing package by the same name with a conflicting signature is already running

Uninstall-нах update-a до 6.0.0, но пак не се оправи....

TaPaToP
12.12.2011г., 18:01
Аз инсталирах тази версия върху 5.8.0 - Worldwide Nav (т.е. кракнатата) директно и нямах никакви проблеми... Не знам защо се получава така при теб :( Но разбирам, че си с Андроид 4, т.е. не знам дали там няма различни алгоритми за проверка на приложенията...:nain

martinski
17.12.2011г., 00:45
Google Maps v6.0.3

Recent changes:
6.0.3
All Bug fixed for newer devices

dirtyplay
24.12.2011г., 02:00
Google Maps v6.0.3 Mod - World Navigation Активирана за цял свят включително и България.

flashable zip

kkirov
29.12.2011г., 23:04
Здравей,

Извинявам се за тъпия може би въпрос, но как се слага този flashable zip? И наистина ли има активна навигация за БГ вече, защото аз съм сложил 6.0.3, но пак ми казва че за БГ не е активна....?

dirtyplay
29.12.2011г., 23:11
Флашва се през рековъри тази версия.

martinski
11.01.2012г., 23:00
Google Maps v6.1.0

Recent changes:
6.0.1 – 6.0.3
Bug fixes for newer devices
6.0.0
Indoor maps (beta) are now available for select airports, shopping malls, and more. Learn more at g.co/indoormaps
Menu added to the top toolbar for easy switching between common features.
Updated home screen for Places, now with popular searches based on your location.
Option to disable automatic screen dimming for Navigation.

martinski
20.01.2012г., 12:25
Google Maps v6.1.1 ( + World Navigation activated)

What's in this version:
6.1.1:
Fixes for bugs on tablets and phones

ccc
21.01.2012г., 13:14
Това само на рутнати телефони ли работи, защото при мен не иска да го инсталира?

askata92
21.01.2012г., 13:34
Пробвай с тази версия: [Only registered and activated users can see links] Пише, че не е нужен руут.

ccc
21.01.2012г., 18:32
Има ли някаква разлика от версиите в маркета? И с тази пише, че не се поддържа навигация за този район и версията от маркета също ?

Axxxel
21.01.2012г., 18:35
Версиите са същите като в маркета.

dirtyplay
21.01.2012г., 18:35
Има ли някаква разлика от версиите в маркета? И с тази пише, че не се поддържа навигация за този район и версията от маркета също ?

Щом ти пише, че не поддържа значи няма.

ccc
21.01.2012г., 18:58
Версиите са същите като в маркета.
Ясно, благодаря.
" World Navigation activated " - това нещо ме подведе, че инсталирайки от тук ще получа нещо повече

dirtyplay
21.01.2012г., 19:08
Ясно, благодаря.
" World Navigation activated " - това нещо ме подведе, че инсталирайки от тук ще получа нещо повече

Ами то това като е активирано навигацията ти работи и в България, без него ти казва, че не се предлага за нашето местоположение и това е.

ccc
21.01.2012г., 20:17
Малко се обърках. На мен пак ми казв,а че няма навигация и с версията, която е World Navigation activated
За кои райони в България се поддържа тогава?

dirtyplay
21.01.2012г., 20:52
Качи някоя по стара версия от предните постове, работи за всички региони затова е world (свят).

askata92
22.01.2012г., 17:41
Google Maps v6.1.1 ( + World Navigation activated)

За руутнати устройства.
Сваляте файла и го преименувате на Maps.apk
Качвате го в телефона и с помощта на Root explorer замествате новия файл с този в system/app
Задържате на Maps.apk избирате permisions слагате тикчета на първата колонка и трите на втората само първото, другите ги махате.
Рестартирате телефона и пробвате дали работи. При мен работи.

Asenov
23.01.2012г., 22:48
При мене работи перфектно,обаче не ми дава най-преките пътища до дадена дестинация.
Освен това има и някой разминавания,като например OMV -Люлин"тунела"ми го показва някъде зад Бриколаж

martinski
27.01.2012г., 22:52
Google Maps v6.2.0 ( + World Navigation activated)

What's in this version:
Google Maps Navigation (Beta) will enter 'night mode' when going through tunnels

За руутнати устройства.
Сваляте файла и го преименувате на Maps.apk
Качвате го в телефона и с помощта на Root explorer замествате новия файл с този в system/app
Задържате на Maps.apk избирате permisions слагате тикчета на първата колонка и трите на втората само първото, другите ги махате.
Рестартирате телефона...

Maps_mod_620.apk (4,73 MB) - uploaded.to ([Only registered and activated users can see links])
Maps_mod_620.apk download Extabit.com - file hosting ([Only registered and activated users can see links])

neol23
30.01.2012г., 13:23
Пробва ли го някой това? Крашва, като се стартира навигацията и пак стартира Maps. :)

nargile
30.01.2012г., 16:49
И при мен е така.

Sent from my Infuse 4G

neol23
30.01.2012г., 17:14
Ам като не се тестват нещата, а само се качват, е така...

Копи&Пейст да има - дали работят или не - няма значение!

п.п. Нищо лично и не искам да обидя никой, ама поне, като не знаете, дали нещо работи - пишете, че не е тествано! nicea)

andrewbg
06.02.2012г., 21:02
Здравейте,

аз съм със Samsung Galaxy Tab 10.1. При мен оригинално качената версия на Google Maps е 6.2.0. Таблета не съм го краквал и още не съм проверил дали може. Въпросът ми е трябва ли да го краквам и тогава да кача някоя от версиите на Google който са в тази тема или може директно. Благодаря

askata92
07.02.2012г., 00:00
Първо си изясни какво означава "краквам" сигурно имаш предвид руут (Root). За да инсталираш последната версия ти трябва руут. Ако поразгледаш по назад в темата има и версия за не руутнати телефони.

WRIGLI
17.02.2012г., 00:14
Maps 6.30mod [Only registered and activated users can see links]
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

martinski
18.02.2012г., 14:19
Google Maps v6.3.0 With WorldWide Navigation Activated

Още линкове:

Mirrors :
Deposit Files ([Only registered and activated users can see links])

Signed :

Mirrors :

Nonrooted :

Mirrors :

Original Version :

martinski
10.03.2012г., 23:33
Google Maps v6.4.0

What's in this version:
New, simplified menu for Google Maps Navigation (Beta)

zan4o
11.03.2012г., 12:22
6.4.0 с активирана навигация за целия свят ли е, или ъпдейта от маркета?

martinski
11.03.2012г., 13:06
За сега е само ъпдейта от market-а. nicea)
Все още няма активирана навигация за цел свят, като излезе ще бъде постната в темата ;)

martinski
12.03.2012г., 23:53
Google Maps v6.4.0 Ownhere Mod + World Navigation Activated

[Only registered and activated users can see links] yDgAO9BopzwLkSOw=w705

What's in this version:
New, simplified menu for Google Maps Navigation (Beta)

Installation for root:

4. Install maps6.4.0-ownhere.apk

Alternative installation method:

Note:
For those who get the "Login Failed" message Pull down the status bar and press all three triangles and give permission then closing maps.

maps6.4.0-ownhere-changepn.apk Dosen't need root permission.
maps6.4.0 ownhere-signFile.apk instructions can be found in the text above.
maps6.4.0 ownhere.apk rename the file name to "Maps" and then use ROOT explorer app put in system/app permission is rw-r-r.

Download:
maps6.4.0-ownhere.apk

Mirror:
maps6.4.0-ownhere.apk (6,50 MB) - uploaded.to ([Only registered and activated users can see links])

maps6.4.0 ownhere-signFile.apk

Mirror:

maps6.4.0-ownhere-changepn.apk

Mirror:
maps6.4.0-ownhere-changepn.apk (6,54 MB) - uploaded.to ([Only registered and activated users can see links])

martinski
23.04.2012г., 16:31
Google Maps v6.5.1 ( + World Navigation activated)

What's in this version:
6.5.1:
Includes a critical bug fix
6.5.0:
New home screen design for Google Maps Navigation (Beta)
Options to get transit directions for preferred transit mode

What's in this version:
Google Maps Navigation (Beta) will enter 'night mode' when going through tunnels

Google Maps v6.5.1 Mod - With World Navigation activated
This map is for the country that cant use navigation on google map. It has been hacked and can be used by any country now.

Features:
worldwide navigation using Google Maps Directions
map tiles caching on SD card
force-enable MT. If you're on Eclair or some custom Donut and don't have multitouch zooming, then maybe this will enable it.
force-enable Buzz feature
fix for map shift issue in China
option to hide zoom buttons
installable on non-rooted devices

Root version

Mirror:

Non-root version

here is the xml script for rooted phones which have maps in /system/app only.

martinski
29.04.2012г., 13:35
Google Maps v6.6.0 Ownhere Mod + World Navigation Activated

What's in this version:
Elevation data added to "Measure" Lab
Scale bar and zoom buttons graduate from Labs into Settings

Google Maps v6.6.0 ownhere Mod - With World Navigation activated
This map is for the country that cant use navigation on google map. It has been hacked and can be used by any country now.

What's features in Google Maps v6.6.0 ownhere Mod version:
(1) This version of the navigation icons can be used directly, different previous versions can only be to call the navigation through the map;
This version is the accelerated version. Some phones gprs under .. can not download the map cache (Heavenly shield the Google server reasons);
(3) This version supports Samsung TTS voice navigation (Samsung Mobile), for the first time support Iflytek voice, the addition of a choice to select the voice navigation for oil;
(4) This version is not like the low-capacity version by other Modifiers, may lead to some low-end phones can not be installed;

Installation for root:

3. Select Street View and wipe data, then uninstall.
4. Install maps6.6.0-ownhere-signed.apk
5. Go to market, and reinstall street view.(download it from the second post).
Or
1.Uninstall maps from Titanium Backup.
2.Install maps from the Market.
3.Uninstall it normally (not from Titanium).
4.Install the re-signed version.

Or ADB

maps6.6.0-ownhere.apk
Download file maps6.6.0-ownhere.apk ([Only registered and activated users can see links])
maps6.6.0-ownhere.apk download Extabit.com - file hosting ([Only registered and activated users can see links])

maps6.6.0 ownhere-signFile.apk
Download file maps6.6.0-ownhere-signed.apk ([Only registered and activated users can see links])
maps6.6.0-ownhere-signed.apk download Extabit.com - file hosting ([Only registered and activated users can see links])

NeverOutGunned
02.05.2012г., 01:46
Някой дали може да спретне 1 флашабъл зипче? Благодаря.

askata92
12.05.2012г., 03:46
Maps 6.7.0 World Navigation Activated

Инсталиране - по познатия начин.

Maps 6.7.0 [Only registered and activated users can see links]
Maps 6.7.0-signed [Only registered and activated users can see links]

ilia1996
15.05.2012г., 19:50
В България има ли навигация на Google maps или са само указания ?

TheBlueOne
15.05.2012г., 20:29
В България има ли навигация на Google maps или са само указания ?

Да беше прочел първият пост на тази страницa! Там ти е решението.

Edit: Втория пост :).

nikesg
16.05.2012г., 17:19
На Samsung Galaxy S+ (рутнат) Android 2.3.5, не работи по никакъв метод. Някой с подобен апарат подкарвал ли го е?

askata92
20.05.2012г., 03:17
Преименувай фаила от първия линк в пррдишния ми пост на: maps.apk замести го в system/app с rootexplorer задръж на произволно приложение в тази папка избери permitions запомни къде има и къде няма тикчета. Задръж на maps.apk и задай абсолютно същите права. Рестартирай и ако не стане се откажи :D

Sent from my Galaxy S using Tapatalk 2

cooldown
23.05.2012г., 13:14
Линковете на работят.

STARS
23.05.2012г., 22:04
Maps 6.7.0 World Navigation Activated

Инсталиране - по познатия начин.

Maps 6.7.0 [Only registered and activated users can see links]
Maps 6.7.0-signed [Only registered and activated users can see links]

Линковете не са активни ...

ccc
24.05.2012г., 22:57
Тези версии може ли да се преместят на картата памет?

Axxxel
24.05.2012г., 23:30
Не съм виждал версия на мапс-а, която да може да се мести.
Ако си с руут ще успееш. Иначе забрави.

ccc
25.05.2012г., 09:05
По напред в темата имаше една, която се инсталираше на картата, но пък тогава не можех да махна тази, която беше в телефона. Сета съм с руут, но не знам как да преместя тази, която отново се исталира на телефона
Sent from my ST18i using Tapatalk

momodo1304
03.06.2012г., 01:33
По напред в темата имаше една, която се инсталираше на картата, но пък тогава не можех да махна тази, която беше в телефона. Сета съм с руут, но не знам как да преместя тази, която отново се исталира на телефона
Sent from my ST18i using Tapatalk

Пробвай със System tuner pro. Има опция за преместване на системни приложения.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2

martinski
06.06.2012г., 14:43
Google Maps v6.8.0 Ownhere Mod + World Navigation Activated

What's features in Google Maps v6.8.0 ownhere Mod version:
(1) This version of the navigation icons can be used directly, different previous versions can only be to call the navigation through the map;
This version is the accelerated version. Some phones gprs under .. can not download the map cache (Heavenly shield the Google server reasons);
(3) This version supports Samsung TTS voice navigation (Samsung Mobile), for the first time support Iflytek voice, the addition of a choice to select the voice navigation for oil;
(4) This version is not like the low-capacity version by other Modifiers, may lead to some low-end phones can not be installed;

Installation for root:

4. Install maps6.6.0-ownhere-signed.apk
Or

Or ADB

Signed(Unistall the old version,then install this one):
maps6.8.0-ownhere.apk - Yunfile.com - Free File Hosting and Sharing, Permanently Save ([Only registered and activated users can see links])
Download file maps6.8.0-ownhere.apk ([Only registered and activated users can see links])

Unsigned:
maps6.8.0-ownhere unsigned.apk - Yunfile.com - Free File Hosting and Sharing, Permanently Save ([Only registered and activated users can see links])
Download file maps6.8.0-ownhere_unsigned.apk ([Only registered and activated users can see links])

koceto2010
07.06.2012г., 16:15
Има вече и верция 6.8.1, аз я ползвам в момента.

martinski
09.06.2012г., 15:28
Google Maps v6.8.1 Ownhere Mod + World Navigation Activated

What's features in Google Maps v6.8.1 ownhere Mod version:

Installation for root:

4. Install maps6.8.1-ownhere-signed.apk
Or

Or ADB

Signed:
DepositFiles ([Only registered and activated users can see links])
Download file google_maps_v6.81_ownhere.apk ([Only registered and activated users can see links])

Unsigned:
DepositFiles ([Only registered and activated users can see links])
Download file google_maps_6.81_ownhere.apk ([Only registered and activated users can see links])

askata92
28.06.2012г., 14:08
Google maps 6.9.0

Запазва картите за офлайн навигация.

Скоро очакваме излекувана версия работеща в България.

Maps - Android-apps op Google Play ([Only registered and activated users can see links])

kalant
29.06.2012г., 18:26
Тази версия ще сработи ли на нерутнат телефон?

Google maps 6.9.0

Скоро очакваме излекувана версия работеща в България.

Maps - Android-apps op Google Play ([Only registered and activated users can see links])

mastaeit
29.06.2012г., 18:31
Би трябвало, официално я пуснаха от маркета.

askata92
05.07.2012г., 16:40
Google maps 6.9.0

Излекувана версия работеща в България.

Инсталиране по познатия начин. Най-лесния - преименувате на maps.apk и замествате в System/App със Root explorer. Рестарт. Root-а е задължителен.

kalant
05.07.2012г., 19:17
Сега остава да кажете дали работи добре(особено ме интересува на SGS), какво значи "излекувана" ХD и дали няма да ми "излекува" и останналата част от телефона? ;D
Ако ме разбирате какво имам предвид? хахахха

Google maps 6.9.0

Инсталиране по познатия начин. Най-лесния - преименувате на maps.apk и замествате в System/App със Root explorer. Рестарт. Root-а е задължителен.

askata92
05.07.2012г., 20:23
Излекувана означава че навигацията работи и в България. По принцип с версията от маркета навигацията не работи, може да си преглеждаш само картата но не и да навигираш. Телефона трябва да ти е руутнат (излекуван :D) А ако питаш дали не може да ти навреди на телефона, слагаш го на собствен риск, но за да го кача значи съм го изпробвал.

П. С: Свалих си и част от картата за офлайн навигация(към 85 mb.)

dingila
06.07.2012г., 01:41
Добре де...толкова пъти съм се опитвал да направя нещо с тази навигация...как навигира вобще?
Като другите ли...така говори ала бала или само ти начертава маршрута който да следваш?
Аз нещо не чаткам...може ли някой да ме светне ?!

dirtyplay
06.07.2012г., 01:50
Добре де...толкова пъти съм се опитвал да направя нещо с тази навигация...как навигира вобще?
Като другите ли...така говори ала бала или само ти начертава маршрута който да следваш?
Аз нещо не чаткам...може ли някой да ме светне ?!

Прави ти маршрута, преди завой изкарва един звук от типа "биб", за момента не говори на български.

kalant
06.07.2012г., 11:40
ОК, на Български не може да говори за сега! А на друг език може ли да говори?
Мисълта ми е не е проблем че не говори на български но все пак ако трябва всеки път докато шофираш
да се вторачваш в екрана е малко кофти. Ако може да говори на английски например е предостатъчно за момента!?!

dirtyplay
06.07.2012г., 12:25
За да говори на енг трябва езика на телефона ти да е също на енг., а може и локализацията да трябва да смениш.

neol23
07.07.2012г., 18:27
Google maps 6.9.0

При мен с тази версия е работи навигацията!

Върнах 6.8.1.

troi4o
07.07.2012г., 21:36
При мен също не се получи с офлайн навигацията.

Axxxel
07.07.2012г., 21:41
Тая тема от доста време не съм я поглеждал.
Както се каза, за да имаш гласово навигиране, то трябва локацията ти да го поддържа.
Колкото до офлайн навигиране. Все още няма такова нещо при гугъл мапс. Позволява изтегляне на регион и зареждането му в офлайн режим. За изчисляване на маршрут и навигиране си иска интернет свързаност.

neol23
08.07.2012г., 19:16
Тая тема от доста време не съм я поглеждал.
Както се каза, за да имаш гласово навигиране, то трябва локацията ти да го поддържа.
Колкото до офлайн навигиране. Все още няма такова нещо при гугъл мапс. Позволява изтегляне на регион и зареждането му в офлайн режим. За изчисляване на маршрут и навигиране си иска интернет свързаност.

Извинявай ама тука бъркаш. За да навигира офлайн, се прави следното:
- сваля се картата (на София или район например).
- пускаш навигацията с пуснат нет на телефона.
- задаваш маршрут и натискаш "заведи" или нещо от рода да почне да навигира.
- и като почне, може да спреш нета - навигирането ще продължи до преди това зададената точка.

На английски става, ако езика на телефона е английски. За локализацията няма проблем - мойта е на автоматична, демек България и си работи... Не, че я ползвам де ;).

Axxxel
08.07.2012г., 19:42
Ммм...да видим колко бъркам...
Значи все пак интернет ти трябва, за да изчисли маршрута.
Добрем...спираш интернета и недай си боже се отклоняваш от него (шофьор си, знаеш колко често се случва). И като почне да цикли или да ти каже, че няма връзка, да го преизчисли.
Изобщо щом ми трябва интернет за да изчисли маршрута, не ми гивори за офлайн навигация ;) .

askata92
29.07.2012г., 14:39
Работеща 6.9.0 в Българя:

dell
30.07.2012г., 12:18
Някой да има представа как мога да си пусна някой да ми говори на тази навигация. С галакси нот 4.0.3 официален английски съм, в Англия съм, С 6.9.0 съм. Влизам в настройки- език- текст то спиич- гугъл спиич и там не ми е активна опцията инсталиране на гласови данни.

stef4ogot
30.08.2012г., 12:15
Google Maps v6.11.1

За:Android 1.5+

What's in this version:
* See borders of cities, postal codes, and more highlighted on search.
* Browse a day-by-day display of where you've been using location history.
* Improved transit information layer and added the ability to browse by mode of transportation.

DOWNLOAD:
([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
MIRROR:
([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ... 2.apk.html ([Only registered and activated users can see links])

metost
30.08.2012г., 12:42
Google Maps v6.11.1

За:Android 1.5+

What's in this version:
* See borders of cities, postal codes, and more highlighted on search.
* Browse a day-by-day display of where you've been using location history.
* Improved transit information layer and added the ability to browse by mode of transportation.

DOWNLOAD:
([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
MIRROR:
([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ... 2.apk.html ([Only registered and activated users can see links])

Трябва ли root за тази версия?

dirtyplay
30.08.2012г., 13:52
Трябва ли root за тази версия?

Ами пробвай и сподели, така като гледам си се инсталира като нормално приложение, но е възможно да се наложи да се махне вградената версия ако имаш такава, тогава вече ще ти трябва root.

myankov
30.08.2012г., 17:09
Ако това си е нормалния ъпдейт не ти трябва руут. Може да си го свалиш и от маркета.

metost
30.08.2012г., 18:20
Инсталира се и е същото като от маркета - просто последния ъпдейт. Пак казва, че навигацията не е достъпна за този район (България). Така и не успях да я подкарам тази навигация на google, явно ще чакаме някога да я пуснат официално.

askata92
31.08.2012г., 03:58
Google Maps v6.11.1 ( + World Navigation activated)

Download:
maps6.11.1-ownhere.apk
[Only registered and activated users can see links] ... e.apk.html

Mirror:

maps6.11.1-ownhere-signed.apk
[Only registered and activated users can see links] ... d.apk.html

Mirror:

Преименувах maps6.11.1-ownhere.apk (първия линк) на maps.apk, заместих го в System/app, зададох permisions, рестартирах и навигацията работи.

За не рутнатите телефони пробвайте signed версията(инсталирате като обикновенно приложение).

watcher
03.09.2012г., 23:38
Пробвах signed-версията, но ми казва, че вече я имам инсталирана... а гласовата навигация/Navigation НЕ работи (услугата не била достъпна за нашия регион).

Срамота, Nokia Maps-а я пуснаха free преди близо две години!?

askata92
20.09.2012г., 18:18
Google Maps v6.12 ( + World Navigation activated)

Current Version: 6.12.0 Requires Android: 2.2 +
Overview:

* Detailed maps with 3D buildings
* Voice guided turn-by-turn GPS navigation
* Driving, public transit, biking, and walking directions
* Live traffic information to avoid congestion
* Local search and business reviews
* Google Maps Street View
* Indoor maps for select airports, hotels, retail stores, and more
Whether you need directions to your destination, the closest good place for a bite to eat, or just a sense of where you are, Google Maps for Android can help.
Keywords: maps, navigation, places, latitude, directions, indoor maps, local search, Street View, traffic, transit

V6.12.0 update:
* Access your desktop and mobile search history through My Places.
* Single-handed zoom; double tap, then hold down your finger and slide to zoom.

Google Maps v6.12.0 от Google Play

Google Maps v6.12.0 Mod – With World Navigation activated
Installation for root:

maps6.12.0-mod.apk [Only registered and activated users can see links] rename the file name to “Maps” and then use ROOT explorer app put in system/app permission is rw-r-r.

maps6.12.0-mod-cwm-update.zip maps6.12.0-mod-cwm-update.zip ([Only registered and activated users can see links]) install zip in CWM/Recovery mode (Recommend)

Thanks to ownhere and Brut.all.

torpedobot
22.09.2012г., 23:17
Signed версията след като е преименувам и сложа в apps ми изписва,че е 6.6.0.

askata92
22.09.2012г., 23:46
Аз пробвах зипа - работи перфектно, сега пробвах и signed версията въобще не ми я показва в менюто, явно има някакъв проблем. Ползвай .zip файла през recovery.
Ако държиш да е през руут експолрера разархивирай зипа на компютъра и файла maps6.12.0-mod.аpk го преименувай на Maps.apk и замести или сложи в System/app.

Обнових линка с работеща signed версия 6.12.0.

XmUrF
07.10.2012г., 14:46
Два от линковете вече не работят.

dingila
23.10.2012г., 22:38
Извинявам се предварително, но да попитам тази навигация е взела да говори ли вече :)
Щото преди само ми определяше разни завойчета каде трябва да се направят...сега вече навигира както всяка друга ли?

askata92
24.10.2012г., 18:29
Излекуваната версия говори и навигира в България, но не съм сигурен дали поддържа български език. На английски говори. cool)

dirtyplay
24.10.2012г., 18:30
Говори на английски, ако менюто ти е на английски иначе само издава нечленоразделни звуци.

askata92
02.11.2012г., 14:08
Google Maps 6.14.1 [World Navigation Activated]

Инсталиране по познатия начин.

Signed:
maps-6.14.1-mod-signed.apk ([Only registered and activated users can see links])
Flashable zip:
maps-6.14.1-mod-cwm-update.zip ([Only registered and activated users can see links])

ccc
12.11.2012г., 22:46
Аз ползвам едно китайско устройство с андроид 2,2. Имаше инсталирана гугъл мапс, ъпдейтнах я през маркета и навигацията си работи. Устройството няма БГ език, но пък естествено знае, че съм в България ... чудя се защо за някои работи, за някои не
Иначе това иска много интернет, аз не мога да му го осигуря в движение и за това изобщо не я ползвам

XmUrF
20.11.2012г., 23:47
Вече има възможност да се свалят предварително парчета от картата, за да не се налага да ползва онлайн нет. По принцип когато ми трябва маршрут до населено място ползвам други офлайн навигации, но за точни адреси в градовете МАПС-а е ненадминат. Лично мнение разбира се.

mom4ence
07.12.2012г., 01:01
Google Maps 6.14.1 [World Navigation Activated]

Инсталиране по познатия начин.

Signed:
maps-6.14.1-mod-signed.apk ([Only registered and activated users can see links])
Flashable zip:
maps-6.14.1-mod-cwm-update.zip ([Only registered and activated users can see links])

Сложил съм тая версия.

Вече има възможност да се свалят предварително парчета от картата, за да не се налага да ползва онлайн нет. По принцип когато ми трябва маршрут до населено място ползвам други офлайн навигации, но за точни адреси в градовете МАПС-а е ненадминат. Лично мнение разбира се.

Как става тегленето на картата , искам да изтегля цялата на България и къде се поставя ? Искам да ползвам навигацията ofline.

dirtyplay
07.12.2012г., 01:32
Нико за да изтеглиш за офлайн картите отваряш приложението карти, натискаш меню бутона и ще видиш опцията за офлайн работа избираш региона който искаш и се изтегля сам, не е нижно да го поставяш никъде.

mom4ence
07.12.2012г., 09:27
Е то така доста ще трябва да си играя ,докато обиколя цялата карта.Мерси все пак , ще свалям малко по малко.

mom4ence
07.12.2012г., 19:31
Не става да се свалят повече от 6 парчета , как да ги обединя в едно ,за да мога да си смъкна и останалата част.

dirtyplay
07.12.2012г., 19:35
Нямам си на идея аз съм свалил само 3 парчета, горе долу половин България имам, някъде до след Пловдив, то като се опиташ да свалиш по голямо парче не ти разрешава, ще потърся някакво решение ако има ще пиша.

mom4ence
07.12.2012г., 20:36
3 парчета не стигат , смъкнах 6 и повече не иска , а като гледам има поне за още 4.

smartstyle
18.12.2012г., 15:09
Google Maps v6.14.2

Ново:
* Bug fixes

Изтегли: [Only registered and activated users can see links]

PGM
18.12.2012г., 17:06
И все още чакаме да се сетят за нас :)

Bay Gudjan
18.12.2012г., 17:07
Със сигурност вече поне си имаме магистрала Тракия.

ccc
21.02.2013г., 19:34
Днес програмата се обнови и вече не мога да зуумна повече от 200м. При вас така ли е?

martinski
04.03.2013г., 23:11
Google Maps v6.14.3

Recent changes:
* Bug fixes

vampire14
19.03.2013г., 10:27
Някаква приблизителна дата за пускането на Google Navigation в България има ли?

metost
19.03.2013г., 11:23
Ако историята се повтори като при другите държави - първо се появява дадената държава в списъка ([Only registered and activated users can see links]), след няколко дни я премахват и до сега обикновенно до 3-4 седмици пускат ъпдейт на Maps заедно с появяването отново на държавата в списъка. България заедно с още 9 други беше за няколко дни в този списък, след което я махнаха, така че надявам се до месец да имаме и ние навигация от google :dan

AndrOne
03.04.2013г., 16:34
[Only registered and activated users can see links] nicea)

ivanivanovvv
04.04.2013г., 00:21
За разлика от темата с Гармин, това не е шега и е добра и дългоочаквана новина.Честито на всички собственици на Андроид и iOS. Споделете как е, и най вече ми е интересно в офлайн режим работи ли навигацията,при предварително свалени карти(дадена местност).

mastaeit
04.04.2013г., 08:20
МНОГО съм разочарован! Това е най-гадната навигация, специално за Варна. Бавно преизчисляване, тих глас, объркващи насоки и не на последно място прекалено заобиколен маршрут, на всичкото отгоре с много трафик. Дано всичко това да се дължи на факта, че е бета версия.
Едит: ползвах я в ОНЛАЙН режим.

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2

mafozi
04.04.2013г., 20:51
До колко четох за момента е само онлайн и нямало опции за офф.
Което, ако е вярно и остане така я хвърля в кошчето директно.
Тези хора не мислят, че в БГ нета не е като навън и не всеки го има.

myankov
04.04.2013г., 22:49
Може да се изтегли карта на дадена област и да се ползва офлайн. Има си го в менюто като опция.

mafozi
06.04.2013г., 13:00
Възможно, чета отрицателни мнения само за навигирането и не бих я пробвал все още.
Който я ползва да каже как е и при него, поне хората да имат представа.

kissthebullet
06.04.2013г., 13:20
Някой да има предложения защо Google Maps не иска да ми намери местоположението дори и с включен GPS ?

asenna5
06.04.2013г., 15:28
На познат му се случи наскоро и след като чистенето на кеша не помогна направо махнах ъпдейтите на Maps и ги инсталирах отново от Google Play. Всичко си заспа. Дано ти е полезна тази информация.

kissthebullet
11.04.2013г., 14:39
На познат му се случи наскоро и след като чистенето на кеша не помогна направо махнах ъпдейтите на Maps и ги инсталирах отново от Google Play. Всичко си заспа. Дано ти е полезна тази информация.
Беше някакъв бъг. Оправи се всичко. :)

МНОГО съм разочарован! Това е най-гадната навигация, специално за Варна. Бавно преизчисляване, тих глас, объркващи насоки и не на последно място прекалено заобиколен маршрут, на всичкото отгоре с много трафик. Дано всичко това да се дължи на факта, че е бета версия.
Едит: ползвах я в ОНЛАЙН режим.

Днес ходих към мола и пуснах навигацията да пробвам и нямаше проблеми.

mastaeit
11.04.2013г., 15:31
Да не би мола да е бил само направо? При мен навигацията работи както трябва, просто навигирането и маршрутите са грешни. Останалото е наред. ( то нищо не остана)

kissthebullet
11.04.2013г., 15:38
Да не би мола да е бил само направо? При мен навигацията работи както трябва, просто навигирането и маршрутите са грешни. Останалото е наред. ( то нищо не остана)

Ами не е само направо. Ето ти целия маршрут към мола. Всичко беше ток и жица, нямаше проблеми.

mastaeit
11.04.2013г., 15:49
До тук добре, а това ли беше най-удобния маршрут? За най бързо стигане ( по малко светофари, по малко трафик) става въпрос. Опитай следващия път да се отклониш и да видим какво ще стане. То не става само да следваш маршрута, трябва и да преизчислява правилно.

ccc
11.08.2013г., 21:21
Някакви отзиви за последното издание? Няма Latitude, няма офлайн изтегляне на карти, няма линийка за измерване на разстояние ...
От всички устройства давам негативен рейтинг, гледам че и други го правят - дано върнат обратно нещата.

mastaeit
11.08.2013г., 21:57
Няма да ги върнат. Латитуде го ползват малко хора и затова прекратяват услугата. Линийка трябва да има, не съм проверил все още.

Aleksandars
12.08.2013г., 09:35
Един бърз въпрос относно тази навигация - може ли да работи, без да е включен интернет?

mafozi
12.08.2013г., 09:52
И да и не.
Май по правилния отговор е не.
За изчисления иска нет.
После може да рутира без.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Aleksandars
13.08.2013г., 08:18
Благодаря за отговора.

achodemo
15.08.2013г., 15:39
Има възможност за сваляне на офлайн регион от картата , но е скрита опция , достъпна след написване в полето search на Ok maps. За съжаление обаче няма възможност все още за България , а дали ще има изобщо. ..

achodemo
03.09.2013г., 13:59
Някой да е с версия 6.14.4 ? Аз вече съм с тази версия след последния ъпдейт и пак са разделени карти и навигация , както преди .!?

martinski
06.05.2014г., 21:55
Google Maps v8.0.0

What's in this version:
*This update will be gradually rolling out to Android 4.0.3+ users over the next few weeks. Users with Android versions below 4.0.3 should visit Maps for mobile Help to find out more about the Google Maps app available to you.
- New design for Android phones and tablets
- Enhanced navigation including live traffic updates, incident reports and dynamic re-routing
- Explore: a new way to browse and discover popular local places to eat, drink, shop, play and sleep

martinski
01.07.2014г., 01:27
Google Maps v8.1.1 build 801010124

What's New
• Search results appear right on the map with descriptions to help you make choices quickly
• Transit results now display total walking time of your trip and the next scheduled bus or train
• Access Terrain view from the side menu to get a 3D view of the landscape and elevation

mizken
20.07.2014г., 11:07
Google Maps v8.2.0

What's New
- Support for Android Wear devices
- Bug fixes

Google Maps v8.2.0 ([Only registered and activated users can see links])