Вижте пълната версия : Nokia n8 , n9 или Андроид ???

xaugyk
12.09.2010г., 13:02
Здравейте.Имам мерак да си сменя н96-ката с нокиа н8 (н9) или някакъв андорид.Моля който разбира да каже кое е по-добро.Знам че зависи за какво ми трябва тела но общо взето...Значи искам да има най-малко 5мпх фотоапарат,акселометър,touch screen.nokia н8 има всички тези работи но операционнта и система нещо не ми вдъхва много доверие (незнам дали ще бъде разпространена) за това незнам дали някой андроид да не си купя (кой?)...Благодаря на всички отзовали се ;) :ipbest:tnx:kapo

smarttiger
12.09.2010г., 13:21
Категорично N8!2thumbsup2thumbsup2thumbsup

qvorrr
12.09.2010г., 21:34
Андроид.
HTC, ако не държиш на радио си вземи SE Xperia x10.

bo6o
12.09.2010г., 21:45
Със сигурно Галакси С е по-евтин и добър от колкото ще бъде Н8, ако все някога се появи след цяла година рекламиране, клипове и други глупости. Това, смея да твърдя е най-добрият телефон в момента на пазара, с най-добрата ОС.

Lotharioss
12.09.2010г., 22:17
Droid разбира се! Хадук, I9000 e най-добрият телефон на пазара, а единствен конкурент му е iPhone 4.

xaugyk
12.09.2010г., 23:45
Хмм..самсунг?Чесно казано не се доверявам на самсунг.Досега само нокиа.Ейпъл ифон 4 е двойно по скъп (изобщо не ми е по джоба :D ) А с какво е по-добър самсунга от н8?например гледам на н8 фотото ще бъде 12мпл. а самсунга само 5.сравхих ги в един сайт и почти нямат разлика освен че нокията има доста по добро фото и операционните им системи са различни (но коя е по-добрата и защо..)

lancer4eto
12.09.2010г., 23:51
На Галаксито екрана е прехваления СУПЕР АМОЛЕД ... :) А иначе процесора и рам-а на Галаксито са двойно повече от на Нокиата което е добре и се говори, че Галаксито с 2.2 ще кърти кочината по производителност и т.н ... ако пък държиш толкова на камера Н8 се очаква да заслепява евтини цифрови фотоапарати ( Което ме съмнява, но.... :) ) Аз не бих ти препоръчал Галакстио защото и аз не съм фен на Китайците ( Което не значи, че един ден може да падна на техния ... )

xaugyk
12.09.2010г., 23:56
Ами той самсунга е корейски май :) а кое тогава ще ми препоръчаш като не галксито и какво е това галакси с 2.2?

dirtyplay
13.09.2010г., 00:03
2,2 e Android Froyo, това ще е бъдещия ъпдейт на галаксито, и на някой други андройд смартфони.

lancer4eto
13.09.2010г., 00:06
Корейска е марката и според мен в момента в Корея е само офиса на фирмата :) Но не знам ;)

bo6o
13.09.2010г., 00:07
Значи и аз до сега все съм се прецаквал с различна техника от самсунг, но с мойта Спица ми се промени мнението. Супер Амоледа хич не е прехвален, хардуера на Галакси С е в пъти по-добър от на Н8, а пък като знам софтуера на Нокия, въобще не очаквай по-добри снимки от самсунга. С Андроида и моя куча марка сензор 3мп правя много по-добри снимки от аналогични камери в нокия телефони, които разбираш ли, са с Карл Цайс оптика.

Да споменавам ли колко дървено изглежда Симбиан, и че дори и да излезат некви модове за Н8, които да наподобяват Андроид, ще е поне след година. С Андроида можеш да си го модифицираш както си искаш с налични Лоунчери тук и сега. Като му сложиш Фройо-то ще можеш да се включиш и да правиш онлайн изчисления за ЦЕРН ако искаш и в същото време да джиткаш някоя HD игра, която и на компа ти не върви толкова мазно.
И за бране на чушки да го ползваш, пак ще е по-добър от Н8 :D

xaugyk
13.09.2010г., 00:16
Хехехехе Бо6о ти ме уби с чушките по главата направо :D :D :D
Обаче наистина това което каза за камерите карл цайс бла бла бла оптика тесар,5мпиксела правя снимка с мойта нокийка а един другар тук има едно смотано сониериксонче с 3 мега или дори 2 мегапиксела камера и като ги сравним....Срам ме е да покажа разликата.Все едно е снимал с 12 мега с дигитален фотоапарат а не с неговият телефон.Така че това го вярвам че камерите са малко (дори доста :) ) прехвалени с което викаш плюсовете на н8 май се изчерпват :D

dirtyplay
13.09.2010г., 00:28
Колега, като говорим за камерите на СЕ, има само няколко модела дето не са добри в снимките останалите с по 2-3мп, на по 2 години модели минават качеството от що годе всички пинокий с карал цайс и неговите другари, като почнем от жълти петна до шум в обувките на хората на снимката.

xaugyk
13.09.2010г., 00:33
[Only registered and activated users can see links]

Тук намерих няколко андроида :) те били много.... А за сонитата май наистина са по-добри от прехвалените нокии...

П.С Незнам как се слага скрит линк :)

dirtyplay
13.09.2010г., 00:37

Тук намерих няколко андроида :) те били много.... А за сонитата май наистина са по-добри от прехвалените нокии...

П.С Незнам как се слага скрит линк :)

Добре си ги намерил, аз малко чешки не разбирам ама карай, а линка се слага като ползваш синята стрелка надолу докато пишеш темата.

xaugyk
13.09.2010г., 00:48
Ахааа така се правело значи :) мерси!

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Между другото сега сравних СЕ Хпериа Х10 със Самсунга и9000.Сонито има 8мега камера но андроида е 1,6 докато самсунга има 5 мега камера но няма нито диод нито лампа нито прожктор :) което прави снимането мнооого кофти...Имам и друг въпрос.Като е с операционна система 1,6 неможели да му се сложи 2,1 и 2,2 както на комповете се слага виста,7,хп....?

beleg
13.09.2010г., 01:38
Н8
това е най-доброто на пазара
по добро от всякакъв друг симбиан
или които и да е смартфон
АМОЛЕД диплей
12МП камера Карл Цаис ХД видео
ХДМИ изход
апсолютно всички видео формати
СИМБИАН^3

който не се е заинтригувал и не е прочел нещо за това чудо
не знае за акво иди реч другите бучми като самсунзи (сумсук)
не струва това е и първия смартфон с новия симбиан^3

Мултитъч диплей
16Гб жградени и до 32Гб микросд

bo6o
13.09.2010г., 02:00
Н8
АМОЛЕД диплей
ХДМИ изход
СИМБИАН^3

Мултитъч диплей

Само фен на Нокия може да пише толкова неграмотно....
А СЕ ги мани - назад са още в играта с Андроид. В момента Самсунг са начело със СуперАмолед-а и нововъведенията.
Н8 има само камера, чието качество е под въпрос и нищо повече. Екрана ако е АМОЛЕД, значи е произведен от Самсунг :) Мултитъч има и мойта Спица.
Липсата на светкавица да не те притеснява, нощните снимки при наличие на малко светлинка стават перфектни и без никакъв шум.
Нокия според мене трябва да зарежат телефоните и да почнат да се занимават с реклама :D

bodonance
13.09.2010г., 02:39
Н8
или които и да е смартфон.....
Напълно си прав, че Нокия Н8 е най доброто сред симбианите и най добрия смартфон, само, че къде си тръгнал да сравняваш смартфон със суперфон.

celebrate
13.09.2010г., 02:43
Не зависи колко мега пиксела ти е камерата а какво качество вади защото мога да ви изкарам 2 пъти по - добра снимка от к750 от колкото на Нокиа N73

bodonance
13.09.2010г., 03:10
Не зависи колко мега пиксела ти е камерата а какво качество вади защото мога да ви изкарам 2 пъти по - добра снимка от к750 от колкото на Нокиа N73
Стига с тези мегапиксели и качества на снимки. Става въпрос за телефон в който е вграден сензор 2 на 3 мм. Какво качество, какви мегапиксели, какви пет лева. Като искаш да снимаш има DSLR.

Pipone
13.09.2010г., 06:35
Оставете мегапикселите, сензора в Н8 ще е около 50% по-голям от всичко виждано до сега в телефон. Има си инфо прочетете. Клипчетата с камера сцепват (както и zoom-a).

Единствената причина поради, която те съветвам да изчакаш е това че това ще е последния N с symbian. Symbian отива в low end телефоните. Само MeeGo ще са новите N. Ако не те интересува толкова ОС си го вземай, никой не спомена USB host mode, 720p video recording и editing. Само да подчертая, това че няма да има повече N с симбиан не означава, че няма да има апликации за него. Програмите писани на Qt за Maemo/MeeGo/последния Symbian ще са съвместими, a Qt вече е официалния framework на Нокиа.

myankov
13.09.2010г., 08:07
Н8
АМОЛЕД диплей
ХДМИ изход
СИМБИАН^3

Мултитъч диплей

Оставете мегапикселите, сензора в Н8 ще е около 50% по-голям от всичко виждано до сега в телефон. Има си инфо прочетете. Клипчетата с камера сцепват (както и zoom-a).

Единствената причина поради, която те съветвам да изчакаш е това че това ще е последния N с symbian. Symbian отива в low end телефоните. Само MeeGo ще са новите N. Ако не те интересува толкова ОС си го вземай, никой не спомена USB host mode, 720p video recording и editing. Само да подчертая, това че няма да има повече N с симбиан не означава, че няма да има апликации за него. Програмите писани на Qt за Maemo/MeeGo/последния Symbian ще са съвместими, a Qt вече е официалния framework на Нокиа.

Хора я вземете малко прогледнете. Аз също имам Нокиа н97, НО В МОМЕНТА НАЙ-ДОБРОТО Е АНДРОИД. Къде сте тръгнали да сравнявате N8 с Samsung Galaxy S. Nokia N8 не може да се сравнява нито по процесор, нито по графичния ускорител, нито по дисплей, нито по операционна система и по още други неща.......Хора вземете прочете малко или вземете някой телефон с Андроид и тогава пишете.

Pipone: клипчетата на N8 сцепвали. Ами Н8 снима с 25fp, а Samsung Galaxy S снима с 30fps. Честно се чудя кои ли кого сцепва. Прекалено много се прехласвате по Нокиа. За операционната система няма да говоря, защото Андроид е много,много по-напред от Symbian макар, че ползвам такъв.

bo6o
13.09.2010г., 08:54
За операционната система няма да говоря, защото Андроид е много,много по-напред от Symbian макар, че ползвам такъв.
Още малко само... :D

myankov
13.09.2010г., 08:56
Още малко само... :D

Ей, обаче ме следиш дали съм си взел Андроидче:D. Скоро, скоро.

Morgul
13.09.2010г., 09:07
В интерес на истината бъдещето на смартовете май ще се казва Андроид ;)

И аз следя развитието му и мисля, че на пазара няма по добро от него в момента и както каза bо6о: "Още само малко..."
Просто не виждам място за сравнение между Симбиан и Андроид, единия е на пазара от години другия от година, но е напред, напред.
Следващият ми телефон ще е базиран на "робота" :ipma

myankov
13.09.2010г., 09:10
В интерес на истината бъдещето на смартовете май ще се казва Андроид ;)

И аз следя развитието му и мисля, че на пазара няма по добро от него в момента и както каза bо6о: "Още само малко..."
Просто не виждам място за сравнение между Симбиан и Андроид, единия е на пазара от години другия от година, но е напред, напред.
Следващият ми телефон ще е базиран на "робота" :ipma

Това "Още само малко..." се отнасяше за мен:D.

Morgul
13.09.2010г., 09:17
Това "Още само малко..." се отнасяше за мен:D.

Колега, моля не бъдете егоист :P
:D:D:D

myankov
13.09.2010г., 09:56
Колега, моля не бъдете егоист :P

Не съм егоист моля,моля :P. Просто поста беше насочен към мен с цитат и аз знам защо:D.

qvorrr
13.09.2010г., 10:00
Ахааа така се правело значи :) мерси!

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Между другото сега сравних СЕ Хпериа Х10 със Самсунга и9000.Сонито има 8мега камера но андроида е 1,6 докато самсунга има 5 мега камера но няма нито диод нито лампа нито прожктор :) което прави снимането мнооого кофти...Имам и друг въпрос.Като е с операционна система 1,6 неможели да му се сложи 2,1 и 2,2 както на комповете се слага виста,7,хп....?
Този месец ще пуснат упдейт на оса си до 2.1.
При положение, че х10 с 1.6 версия беше толкова вървежен, представи си какво ще стане като му пуснат обновената версия.
Аз х10 не си взех защото няма радио, а минито не се предлагаше преди при глобул (сега го предлагат). В момента от СЕ ми допада най-много х8, има си всичко, което искам, с изключение това, че не се предлага още у наз.
От другия месец ще има нови имена на СЕ с нова версия на андроида.

xaugyk
13.09.2010г., 10:22
Добре ами тея тъпани от нокия защо не сложат на н8 андроид?Има ли изобщо нокиа с андроид?

Morgul
13.09.2010г., 10:24
Добре ами тея тъпани от нокия защо не сложат на н8 андроид?Има ли изобщо нокиа с андроид?

Все едно Мерцедес да сложат двигател на БМВ

xaugyk
13.09.2010г., 10:27
Все едно Мерцедес да сложат двигател на БМВ

Ами как има СЕ,Самсунг и куп други най-различни марки с андроид?

Pipone
13.09.2010г., 10:54

Щото Маемо/МееГо е в пъти по-добро от Java UI, Dalvik OS (android). И за разлика от гугъл, не са нарушили сумати GPL лицензи, те скоро май трябва почнат ги съдят за това :wel. Не ги мислете Нокия, един път да пуснат Н8 след това следващия Н с МееГо и андроид много ще го издуха :)

bodonance
13.09.2010г., 10:55
Оставете мегапикселите, сензора в Н8 ще е около 50% по-голям от всичко виждано до сега в телефон. Има си инфо прочетете. Клипчетата с камера сцепват (както и zoom-a).... Сигурен си в това което казваш или говориш наизуст. Отдавна има андроид телефон който има 50% по голям сензор от N8. Справки тук ([Only registered and activated users can see links]).

... ако пък държиш толкова на камера...

В такива случаи се купува фотоапарат не телефон. Ако човек иска да снима и то качествена снимка определено няма как да го направи нито с нокия нито със самсунг или който и да е телефон. Нелепо е някой да каже, че си взима телефон за над 1к лв. заради камерата му. Ами купи си DSLR за тези пари. При телефоните камерата е просто екстра, която върши работа само ако си забравил DSLR-a или камерата у дома.

.. Pipone: клипчетата на N8 сцепвали. Ами Н8 снима с 25fp, а Samsung Galaxy S снима с 30fps. Честно се чудя кои ли кого сцепва. ...

Че галакси С не прави добри снимки е факт (че кой ли телефон прави). За клип обаче ми се струва, че нокия доста ще се поизпотят понеже галаксито снима 720п с 30 кадъра с над 12Мбит/с докато ето с какво може да се похвали нокията:
1 QCIF 15fps 60kbps, audio 3gpp 12.2kbps 8kHz.
2 H.264 baseline profile 3.1 720p 25fps 6Mbps mp4, audio AAC-LC 128kbps 48kHz stereo.

Хмм..самсунг?Чесно казано не се доверявам на самсунг.
По принцип и аз не се доверявам на самсунг, въпреки, че вече съм собственик на самсунг, но марката не е от значение а хардуера, софтуера към него и качеството на изработка, а от към хардуер и 3Д происзодителност нещата са така:

Motorola Droid - до 7 милиона полигона в секунда - PowerVR SGX530
iPhone 3GS до 28 млн - PowerVR SGX535
Samsung I9000 Galaxy S - до 90 млн. полигона за секунда - PowerVR SGX540
Nexus One до 22 млн. за секунда - Adreno 200
и накрая Nokia N8 има 3D производителност от 32 милиона полигона за секунда - Broadcom BCM2727
Или казано с две думи:
Broadcom BCM2727 - 32,000,000 триъгълника в секунда
PowerVR SGX540 - 90,000,000 триъгълника в секунда

Pipone
13.09.2010г., 11:12
Сигурен си в това което казваш или говориш наизуст. Отдавна има андроид телефон който има 50% по голям сензор от N8. Справки тук ([Only registered and activated users can see links]).

Това трудно бих му казал телефон, по скоро камера с gsm modul, ма здраве да е. Но се съгласявам, че има по добра камера, тъй де телефон с по-добра камера.

xaugyk
13.09.2010г., 12:21
А дали това меего ще е по-добро от андроида?Например ако чакам за следваща н-ка с меего?

Lotharioss
13.09.2010г., 12:49
Като видим какво стана с N8, можем да съдим, че следващия мобилен апарат от Nokia с МееGo ще излезе след половин година. :D

Pipone
13.09.2010г., 13:18
А дали това меего ще е по-добро от андроида?Например ако чакам за следваща н-ка с меего?
Maemo-то като ОС е много напред сравнение с Dalvik OS. По пре-алфа реилиизите които има за меего, смятам, че то ще бъде още по-напред :). За таблети интерфейса е почти готов може да разгледате из youtube.

todir
13.09.2010г., 13:26
Много ме дразнят нокия напоследък... От както започнаха да изкарват тъчове няма един модел дето да е конкурентоспособен на останалите. Не знам защо все залагат на остарял хардуер. Така беше и 5800 и с Н97 дето уж трябваше да конкурират айфона. Ше конкурират ама дръжки... И сега тоя Н8. Може ли 2010 година когато Самсунг, ХТЦ и Ейпъл гонят 2Гхз тея да ми слагат 600Мхз процесор с 256 рам и както се видя от по-горните постове един от най-слабите 3Д ускорители. А и дисплея с 2 пъти по-малка резеолюция от конкурентите... Иначе Симбиан 3 ми хареса от ревютата.

Pipone
13.09.2010г., 13:40
/off
Що си мислите, че има смисъл от 2гхз процесор и 1гб рам за дисплей 800х480? (освен HD video от което няма полза заради резолюция на дисплай-а) След 2-3 години да. Но в момента няма програми/игри и т.н. които да имат нужда от такова нещо. На Н900 съм пускал OpenOffice (тежко java приложение) и се работеше прилично с него. Та за къв ви е тоз 2гхз процесор? Ще компилирате на него ли? С пренаписаното libc от гугъл?

bo6o
13.09.2010г., 13:55
Ми хората джиткат игри.
А относно това, че МииГо ще е евентуално по-добро от Андроид - братле от 1 година само вървят реклами и клипове "снимани" с Н8. 1 Година само се говори за Симбиан 3, но реално няма нищо на пазара. Докато пуснат свестен телефон с МииГо и докато приложенията за него станат достатъчно много, че да почне въобще някой да ги купува ще минат поне 3-4-5 години, а като гледам Н8, може и повече.
До тогава Андроид сигурно ще е софтуера на компа на космическия кораб с хора към Марс, братле.
И аз съм чувал за идеалните жени, ама за сега са само по телевизията :D
Отделно, че Далвика на фройо е така оптимизиран, че и пръчка като Wildfire би показала добри резултати.
Х10 ще получи най-много 2.1. И там ще си остане. Поредната сапунерка с един мехур отгоре та СЕ.
Ако още некой пусне тема "Нокия или Андроид" напускам форума, баси :D:D:D

ОТГОВОРА Е - АНДРОИД!!!!

xaugyk
13.09.2010г., 13:58
А игри и програми за андроид тръгват ли на всички марки андроиди и има ли значение с коя версия е дриода 1.6 2.1 2.2.....както при нокиите с60в2 с60в3 и така нататака.

bo6o
13.09.2010г., 14:07
Ми доста от програмите са широко скроени, но голяма част от новите се пишат основно за 2.0 на горе. По-нагоре от 2.2 за телефони няма да има, така че споко. Това не трябва да те притеснява.

Pipone
13.09.2010г., 14:25
Ми хората джиткат игри.
А относно това, че МииГо ще е евентуално по-добро от Андроид - братле от 1 година само вървят реклами и клипове "снимани" с Н8. 1 Година само се говори за Симбиан 3, но реално няма нищо на пазара. Докато пуснат свестен телефон с МииГо и докато приложенията за него станат достатъчно много, че да почне въобще някой да ги купува ще минат поне 3-4-5 години, а като гледам Н8, може и повече.
До тогава Андроид сигурно ще е софтуера на компа на космическия кораб с хора към Марс, братле.
И аз съм чувал за идеалните жени, ама за сега са само по телевизията :D
Отделно, че Далвика на фройо е така оптимизиран, че и пръчка като Wildfire би показала добри резултати.
Х10 ще получи най-много 2.1. И там ще си остане. Поредната сапунерка с един мехур отгоре та СЕ.
Ако още некой пусне тема "Нокия или Андроид" напускам форума, баси :D:D:D

ОТГОВОРА Е - АНДРОИД!!!!

Тц :) Приложения ще има веднага. Колко пъти да пиша за Qt? И в момента има и ще има за необявения телефон. И няма да е евентуално по простата причина, че Маемо като ОС превъзхожда Андроид-а. Нокия се бавят по ред причини предимно software, като се мъчат да направят едно стабилно API за симбиан и меего и.е. всички програми вървят на всички телефони. Пък подръжката на андроид-а даже няма си играя я коментирам като изключим 3-4 модела всички телефони имат ~6 месеца поддръжка МАКС. Радвайте се на бат ви гошу и после всички ще страдаме :)

bodonance
13.09.2010г., 15:01
Maemo-то като ОС е много напред сравнение с Dalvik OS. По пре-алфа реилиизите които има за меего, смятам, че то ще бъде още по-напред :). За таблети интерфейса е почти готов може да разгледате из youtube.

Тц :) Приложения ще има веднага. Колко пъти да пиша за Qt? И в момента има и ще има за необявения телефон. И няма да е евентуално по простата причина, че Маемо като ОС превъзхожда Андроид-а. Нокия се бавят по ред причини предимно software, като се мъчат да направят едно стабилно API за симбиан и меего и.е. всички програми вървят на всички телефони. Пък подръжката на андроид-а даже няма си играя я коментирам като изключим 3-4 модела всички телефони имат ~6 месеца поддръжка МАКС. Радвайте се на бат ви гошу и после всички ще страдаме :)

Стига писнало ми е от такива глупости на кой му е по голям и коя била по добра. Ако трябва да гледаме обективно на нещата след като МееГо превъзхожда Андроида защо последния е лидер на деня. Днес и сега, не утре, не след година.
Меего е съвместен продукт на нокия и интел а странното е последните имат сериозни интереси към андройда. "Intel's entrance into the smartphone market with its 'Moorestown' hardware platform. ....as well as a range of operation systems, including Android*, MeeGo* and Moblin™."
Ако ще намесваме ОС къде забравяш Бада. Да не се окаже, че тя ще е лидер утре. Онези дръпнатите са много напред и не са за подценяване, особенно ако се има предвид, че във всеки телефон има част на самсунг.
Относно поддръжката какво, да сядаме и да плачем, как андроида след 6 месеца щял да ни е без поддръжка ами тогава ще си вземем бада, мего или каквото и да е там.
Извинявам се ако нещо съм по рязък ама някак си ми е смешно как всички ставаме врачки и видиш ли утре това вдругиден това. Ако се поразровиш малко на зад във времето, ще видиш, че на симбияна се залагаха големи надежди и сега какво излезе робота, ифона набра скорост и той, а симбиана умира бавно и мъчително. Гледай днес а утре може и някоя нова ОС да се пръкне и да размаже всичко.

sym
13.09.2010г., 15:17
/off
Що си мислите, че има смисъл от 2гхз процесор и 1гб рам за дисплей 800х480? (освен HD video от което няма полза заради резолюция на дисплай-а) След 2-3 години да. Но в момента няма програми/игри и т.н. които да имат нужда от такова нещо. На Н900 съм пускал OpenOffice (тежко java приложение) и се работеше прилично с него. Та за къв ви е тоз 2гхз процесор? Ще компилирате на него ли? С пренаписаното libc от гугъл?

Ти па що мислиш, че само за игри може да се ползва. Снимаш клип FullHD, после с HDMI директно на плазмата в хола. Или повече рам и голям процесор дава повече производителност. Оттам - повече отворени приложения едновременно. На тебе ако не ти трябва, зимай една нокиа с 60МБ рам и 100Мхц процесор и си се радвай на "качествените" мп3-ки които можеш да подкараш с това нещо.

Pipone
13.09.2010г., 15:34
@sym
В момента единствения телефон с multi tasking като на PC e N900 (Maemo). Пускал съм 20+ и чак тогава съм виждал забавяне. Та за какво ми е пак 2 Гхз процесор и 2гб рам? Да снимаш фул ХД с телефон? Да ще стане но проблема не е процесора :)
@bodonance
Не говоря защото това е актуално. Говоря така защото знам, че е така. За разлика от андроиди,бади,УебОС, iOS Linux базирани операционни системи Маемо/МееГо е нещо съвсем различно. В случая ми се струва, че ти говориш наизуст. Маемо/МееГо няма да умре поради простата причина че потребителя има ПЪЛЕН достъп до устройството. В случая на Н900 няма достъп само до драйвера на батерията и графичния чип, но и това ще бъде опън сорс скоро. Да повечето хора не ги интересува, че имаш пълен достъп или нещо подобно, но много от тях се възползват от това несъзнателно. Пример какво означава пълен достъп? Един клик в app manager-a и имам multiboot с напълно работещ андроид 2.2.
А туй дето го каза за Интел само е плюс за МееГо - перфектна подръжка на новите атоми :)

bodonance
13.09.2010г., 15:59
Не говоря защото това е актуално. Говоря така защото знам, че е така.
Добре ти го знаеш, аз го знам, но останалите или не го знаят или го знаят и въпреки това си купуват андроид така ли да го разбирам. Това което се опитвам да ти кажа е не, че маемо/меего не е добра ОС или че Андроида е по добър. Казвам ти, че в момента безспорния лидер по една или друга причина е андроид.

Маемо/МееГо няма да умре поради простата причина че потребителя има ПЪЛЕН достъп до устройството.

Pipone
13.09.2010г., 16:38
В спора се ражда истината :)
Съгласен съм, че няма най-добра ОС. :)

Edit: Но никога не бих препоръчал андроид поради факта, че гугъл стават по-зле от microsoft :/

SneeKeR
13.09.2010г., 21:22
ОТГОВОРА Е - АНДРОИД!!!! 2thumbsup:okappa:okappa

coree
13.09.2010г., 22:34
bo6o, искаш да ми кажеш, че грозно закръгления корейски телефон с реклами с някакъв гей(сори за изказването), ще е по хубав от изчистената семпла N8? А пък за изказването ти, че симбиан било дърво, явно никога не си бутал симбиан... Точно пък андроид изглежда претъпкано но както и да е...

dp4u4umi6ev
13.09.2010г., 22:45
bo6o, искаш да ми кажеш, че грозно закръгления корейски телефон с реклами с някакъв гей(сори за изказването), ще е по хубав от изчистената семпла N8? А пък за изказването ти, че симбиан било дърво, явно никога не си бутал симбиан... Точно пък андроид изглежда претъпкано но както и да е...
:DТова беше забавно :D bo6o не е бутал симбиан:D.

coree
13.09.2010г., 22:55
Ами не ви познавам, понеже съм от месец(че и толкова няма) тук и по това което пише така ми се струва...

dp4u4umi6ev
13.09.2010г., 23:07
Ами не ви познавам, понеже съм от месец(че и толкова няма) тук и по това което пише така ми се струва...
Ами за да не правиш друг път такива изцепки над аватара като цъкнеш на името и можеш да разгледаш публичния профил и да видиш кой,кога е регнат във форума.Това разбира се не е критерии колко разбира от Симбиан ,но повярвай всички във този форум(почти)са започнали именно със Симбиан.И като гледам всички отиват към Андройд.Ти сам си направи извод кое е по добро.;)
ПС:Ми то и под аватара си пише :Дата на присъединяване.:D
Друг ПС:Брей bo6o бил във форума с 2 месеца и 6 дена преди мен .:D

coree
13.09.2010г., 23:18
Пробвал съм андроид и за мен е претъпкан боклук, а на симбиана не му трябва нищо друго освен здрав хардуер и видео ускорител за да е перфектната ОС...

dp4u4umi6ev
13.09.2010г., 23:20
Пробвал съм андроид и за мен е претъпкан боклук, а на симбиана не му трябва нищо друго освен здрав хардуер и видео ускорител за да е перфектната ОС...
Е за тия неща ще трябва да почакаш,докато в Андройда вече ги има.:lol

Lotharioss
14.09.2010г., 00:17
Toa coree изтрепа вече измрялата риба. :D :D

lancer4eto
14.09.2010г., 00:24
Спор няма Андроида е бомба :) Обаче от тия дето викат Андроид та Андроид децата съм сигурен, че над 80% от тях дори не са пипали Андроид телефон а са така надъхани заради това, че четат само хубави работи за него :)

dirtyplay
14.09.2010г., 00:26
Спор няма Андроида е бомба :) Обаче от тия дето викат Андроид та Андроид децата съм сигурен, че над 80% от тях дори не са пипали Андроид телефон а са така надъхани заради това, че четат само хубави работи за него :)

Абе виждали са го на картинка по каталозите. :D:D:D:D

lancer4eto
14.09.2010г., 00:31
Епа то така и аз съм ги виждал почти всички :D

xaugyk
14.09.2010г., 00:39
Ахахах и аз :)

beleg
14.09.2010г., 03:11
доста мнения имаше
имаше и доста заяждания от буберчета
но нямаше нито едно компетентно мнение

Nokia държи 47% от всички импресии на мобилна реклама - Mobile Bulgaria ([Only registered and activated users can see links])

1. не само работната чистота на едно цпу е от значение
арм 11 е по бърз от арм кортекс8 нищо че чистотата му е по голяма
както изобщо арм са по бързи от куалком процесорите с които са пожече андроиди а да не говорим за самсунг цпутат които са пълна боза
не забравяйте 1е аифоните са с АРМ цпу-та ....
2. само 2 смартфона има с 12 мб камера и двата са със симбиан.....новия симбиан^3 няма нищо обяо сас старите с60в5 и още по старите
ядрото му е много по олекотено
3. за симбиан има много пове4е приловения от колкото за андроид
4.оптиката на камерата е карл цаис кадето ве4е няма никакво самнение за качество
5.HDMI изход

не става дума за вманиячаване кам дадена марка
с кой в действителност е най доврия

поне гледаите видео с представянето на самия смартфон

ИМА СМАРТФОНИ .. ПОКЕТИ ... С НЯКОИ ПО ДОБРИ НЕША ОТ Н8
НОО.... Н8 ИМА НАИ ДОБРОТО В СЕБЕ СИ ДО МОМЕНТА

БЪРЗИНАТА НА ЕИДН СМАРТФОН НЕ Е САМО В ЦПУ И ПАМЕТА А В ОС
ВСЕКИ ИМА МАЛКО ИДЕЯ ПОНЕ ЧЕ КАТ ИНСТАЛИРА ПРОСТОТИИ НА ТЕЛЕФОНА СИ ИЛИ КОМПЮТЪРА СЕ ГЪРЧИ ЦЯЛАТА СИСТЕМА ...

Н8 Е ПЪРВИЯ ОБОРУДВАН С НОВИЯ СИМБИАН^3 ...

КОЙТО Е ИМАЛ СМАРТФОНИ С УИН-МОБАЙЛ....СИМБИАН.....БЛЯК БЕРИ .... АНДРОИД И Т.Н. МОЖЕ ДА СРАВНЯВА И ДАВА КОМПЕТЕНТНО МНЕНИЕ ....... С НЕ НЯКОИ КОЙТО ТОКУ ШО СИ Е КУПИЛ 5530 ИЛИ Н95 ИЛИ НЯКОИ ЕВТЕН САМСУНГ(СУМСУК) С АНДРОИД ИЛИ УИН-МОБАЙЛ ... ДА ДАВА МНЕНИЕ БЕЗХАБЕРНО

myankov
14.09.2010г., 03:22
beleg твоето мнение изобщо не е компетентно. Вземи ти прочети малко и тогава пиши и първо провери дали случайно Айфон не е с процесор Cortex A8, същия като на Samsung Galaxy S. Поне преди да пишеш си проверявай информацията. В това за камерата което си го писал също не е вярно, но се нямам намерения да пиша обяснения, а пък и то го има писано вече в темата, че многото пиксели не са гаранция за качество.

lancer4eto
14.09.2010г., 03:27
Няма смисъл от коментар ;) Има и вярно има и грешно от това което е казал колегата с доста странното и дълго мнение :D И преди да почнете да му давате реп- си помислете от къде сте тръгнали :D ( аз съм тръгнал от моторола :X ) А някой от вас от Нокиа ... поне пазете спомена за Нокиа през 2006 и Н95 който къртеше кочината :D

myankov
14.09.2010г., 03:31
lancer4eto съгласен съм с теб, но никой не може да ме убеди, че симбиан е по-добър от андроид макар, че ползвам симбиан. През ръцете ми е минавало какво ли не: симбиан,WM и андроид ( не лично мой).

lancer4eto
14.09.2010г., 03:36
Да, на всички вече ни е ясно, че Андроид е по-добре от Симбиан, но някой хора на които не им е удобен се връщат при Андроид ... за това на който каквото му харесва и това е :) Не е нужно да се убеждаваме един друг ... :)

myankov
14.09.2010г., 03:40
Аз не убеждавам никого и нямам такова намерение. Работата е да не пишат глупости.

lancer4eto
14.09.2010г., 03:43
Не аз говоря по прицнип :) Защото всеки почна да пише, че всички тря си сменят телефоните ала бала ...:D А както вече писах сигурно половината и повече от тези фенове дето пишат даже не са пипали Андроид :) А иначе и аз съм вече на Андроид :)

dp4u4umi6ev
14.09.2010г., 08:07
Може би ,ако Нокиа поработят върху поостарелия си интерфейс и вкарат нещо новаторско а не просто един хоум с три страници (значи вече имаме 3 грозни хоума)доста поостарял.Ако поработят и върху хардуера ,малко повече рам по добър процесор,по добра персонализация и така на татък ще продължават да имат фенове(не ,че сега нямат)просто сега Андройда предлага нещо ново и мисля ,че това е причината все повече хора да минават към него,което е факт и във форума.;)

bo6o
14.09.2010г., 09:05
Аз пък ще взема да си плесна 7 хоума, и то защото мога, с по 1 иконка на всеки. Дори само заради дървенията Симбиан-а не ми харесва. За неква елементарна настройка 3 дена се лутам из менютата, на Андроида - цъкам и съм там. Н8 ако по някакъв изумителен начин подкара нещо като жив тапет, които на мойта слаба пръчка дори не лагват, ще е с клизма. Ако ще ОС-а да е супер оптимизиран и да има безброй приложения, като са грозни и трудни за управление - еми не мерси.
От време на време се появява в контролния ми панел, някое от приложенията, дето съм качвал за Симбиан - баце плашим се. Все едно да сравняваш професионална дърворезба и издялкан колец от порязано циганче.
Единственото, което има в повече Н8 е юсб хостинга, което, както изразих мнение в друга тема, не ми вдъхва никакво доверие, защото сигурно ще падне батерията за 2мин работа.
А като знам фото и видео възможностите на другите нокии, и ДСЛР обектив да ѝ турат на тая нокия, с моите 3МР пак ще я изкърта :D

Lotharioss
14.09.2010г., 09:16
Xaxaxaxa :D :D

Pipone
14.09.2010г., 09:18
Предполагам говориш само за Симбиан? Защото иначе в интерфейса Нокия са стабилно напред :)
Ей ти "хоум скриин":

Абе тез снимки нещат да седят една до друга... колкото и да си играя ги подреждам :/ ако някой мод може да ги нагласи се показват една до друга, че иначе се губи ефекта от якия тапет и резолюцията е 800х480 нз що Ови ги хостват с по-малка резолюция.

bo6o
14.09.2010г., 09:30
И това викаш е по-хубаво от това:

Pipone
14.09.2010г., 09:42
Ужасно грозно направено гифче, което сигурно ***** ма**** на батерията като гледа постоянно акселометъра :0 , ма щом те радват такива неща ^^: )

bo6o
14.09.2010г., 09:48
E с това изказване доказа, че си нямаш и представа за какво говориш и бъкел не отбираш от Андроид....

Pipone
14.09.2010г., 09:51
Ем обясни, какво е аджеба картинка, която се мърда, като се мърда телефона? Сигурно не гледа акселометъра? От въздуха получава сигнали?:D Дали е гифче, някво флашче или java не променя факта че е грозно направено i.e. шават твърде неестествено да се брои за красиво..

bo6o
14.09.2010г., 10:05
Първо че щеше да и гифче или нещо подобно, ако е Нокия!!!!
Второ това е програма и можеш да си настроиш всичко по нея - от размера и положението и чувствителността на областите които се движат, до разбира се - самата картинка.
Това, че непрекъснато следи г-сензора е пълна глупост, защото той така или иначе непрекъснато е включен - как иначе телефона ти ще разбере че е в лендскейп режим....
И това е само бегъл пример на възможностите за модифициране на хоум-а, както споменах. Взимай си ограничената от всякъде Нокия, и се радвай че си притежател на марката.
Дет се вика - блаженни са невежите :D:D
Сигурно и колата ти е Голф 2ка, щото така е модерно.
Имаше едно клипче, с анимационни герои, дето едното отива да си вземе Iphon 4g, ама нямат в магазина и продавача се опитва да го убеди, че има много по-добри и евтини телефони, но онуй тъпо и упорито си иска Айфон, щото е Епъл.
Е същото е и тоя спор. Щот е нокия, значи е дъ бест. Е за една година смених 2 нокии от различни класове, и повече нокия, дори и дъвка, нема да си взема братле, вервай ми.

Pipone
14.09.2010г., 10:16
Явно хал хабер си нямаш кво пишеш :)
Ест, че акселометъра е винаги включен. Всеки процес, които гледа акселометъра харчи ток > батерията пада по-бързо, колко по-бързо зависи как е написана програмката, която ръчка/променя ПО снимката, която може да е и гифче, докато не ми покажеш сорса твърдя че е гифче. :D
Ти на това му викаш "модифициране"?! Jesus ;) модифициране е да си настройш widget които да ти сменя, кернела, честотата на процесора да ти пуска VPN тунел с пренасочване на 80-ти и 443 порт през компютъра увас... ей такива ти неща ;). Да си напишеш firewall с iptables. Ма щом java програмка която променя едно гифче в зависимост от данните на акселометъра е голямата модификация ок :)

Пич всеки има мнение, ти се смееш на апъл фенбоуз ама си като тях на тема андроид. Никаде не съм казал, че Dalvik UI има лош интефейс, просто в някои отношение остъпва. Никои Java UI не може да се сравнява с xorg и Qt.

Аз не се радвам, че притежевам Нокиа, радвам се че притежавам мобилен компютър с линукс, който се събира в джоба ми :) марката слабо ме вълнува.

smarttiger
14.09.2010г., 11:01
Xaugyk, да погледнем истината в очите!Най-лесното нещо на този свят е да даваш съвети!Всеки може да напиши мнението си по конкретна тема,въпроса е, в каква степен човек е компетентен,върху какво са базирани знанията му!Не става с повърхностно четене от съмнителни източници!Интернет е огромна библиотека!Направи си труда да потърсиш информация от извора(или изворите),съществуват и независими лаборатории за тестване на телефони.Чети,анализирай,мисли, и направи точният избор.Последствията ще са за твоя сметка.Няма съвършен телефон,но има най-добър към определен момент...N8-перфектната комбинация на дизайн,качество и функционалност!С 100% сигурност това ще е бъдещият ми апарат,ако съм жив и здрав разбира се...(човек никога не знае какво ще му сервира утрешния ден)
Мога да развия темата в по-голям обем,но ще се огранича с горе-написаното!Това е от мен!:okappa:okappa:okappa:okappa:okappa:okappa
P.S. Нищо лично към никой!Просто съм откровен!

D-Wade
14.09.2010г., 11:25
Не мислите ли, че се навлиза в излишни спорове, в които са замесени субективни фактори като навик, лични предпочитания и т.н.? Няма смисъл от тях, понеже на моменти доближавате границата на добрия тон! В момента Андроид води всички, и това е факт. Имал съм и уин мобайл, със Симбиън съм от самото начало - вече 8 години и все още притежавам такъв, от вчера съм и с Андроид ... е мамка му, и на мен не ми се вярваше, че е чак така, но е така! Робота изкърти всички представи и ме грабна изцяло - просто не ми се вярва, че дървеняците от Нокиа (да, тъпунгери са, щото вече 2 години не разбират на къде духа вятъра и си карат по старата, изтъркана и грозна пътечка, залагайки само на марката, която значи все по-малко и по-малко!) ще извадят нещо, заслужаващо си внимание ... не и в скоро време. ;)

Това от мен, а от вас поддържането на добрия тон, за да не влизам в ролята на модератор. 2thumbsup

kiykey
14.09.2010г., 11:37
Xaugyk, да погледнем истината в очите!Най-лесното нещо на този свят е да даваш съвети!Всеки може да напиши мнението си по конкретна тема,въпроса е, в каква степен човек е компетентен,върху какво са базирани знанията му!Не става с повърхностно четене от съмнителни източници!Интернет е огромна библиотека!Направи си труда да потърсиш информация от извора(или изворите),съществуват и независими лаборатории за тестване на телефони.Чети,анализирай,мисли, и направи точният избор.Последствията ще са за твоя сметка.Няма съвършен телефон,но има най-добър към определен момент...N8-перфектната комбинация на дизайн,качество и функционалност!С 100% сигурност това ще е бъдещият ми апарат,ако съм жив и здрав разбира се...(човек никога не знае какво ще му сервира утрешния ден)
Мога да развия темата в по-голям обем,но ще се огранича с горе-написаното!Това е от мен!:okappa:okappa
P.S. Нищо лично към никой!Просто съм откровен!

Ами ще ти кажа честно, че май ти трябва да прочетеш и да потърсиш малко информация, за да видиш истината. Не залъгвайте човека. Нокиа ще трябва още бая модели да изкара след Нокиа Н8, за да могат да стигнат някакво ниво на конкуренция на Samasung Galaxy S и Андроид (като операционна система).
Моя съвет е иди в магазина и пробвай HTC Desire,Samasung Galaxy S и изчакай прочутия Н8, за да направиш сравнение и след това ще си купиш нещо с Андроид. Достатъчно показателно е, че повечето членове на екипа на форума преминават на Андроид.

Banderas
14.09.2010г., 13:18
Явно хал хабер си нямаш кво пишеш :)
Ест, че акселометъра е винаги включен. Всеки процес, които гледа акселометъра харчи ток > батерията пада по-бързо, колко по-бързо зависи как е написана програмката, която ръчка/променя ПО снимката, която може да е и гифче, докато не ми покажеш сорса твърдя че е гифче. :D
Ти на това му викаш "модифициране"?! Jesus ;) модифициране е да си настройш widget които да ти сменя, кернела, честотата на процесора да ти пуска VPN тунел с пренасочване на 80-ти и 443 порт през компютъра увас... ей такива ти неща ;). Да си напишеш firewall с iptables. Ма щом java програмка която променя едно гифче в зависимост от данните на акселометъра е голямата модификация ок :)

Пич всеки има мнение, ти се смееш на апъл фенбоуз ама си като тях на тема андроид. Никаде не съм казал, че Dalvik UI има лош интефейс, просто в някои отношение остъпва. Никои Java UI не може да се сравнява с xorg и Qt.

Аз не се радвам, че притежевам Нокиа, радвам се че притежавам мобилен компютър с линукс, който се събира в джоба ми :) марката слабо ме вълнува.

Олеле ще се пръсна от смях, мерси човече - цял ден ще ми е весело благодарение на теб и на смешния ти коментар не, не, не това не е истина хахахаха. Наял си се като пате с горещи лай*а с няколко термина и ги "плющиш" с и без причина. Похвално че си заложил на Линукс система, обаче задръж 10-тина години коментарите, и тогава се изказвай подготвен, а не да дрънкаш заучени реплики като Слави Трифонов - "Но кънекшън ту Май-ес-ку-ел-а" хахаха. А това за iptables и firewall-a ме кара да се замисля дали пък не си един мой познат дето знаеше 5 термина на кръст и събираше очите на някой абсолютен профан, но попаднеше ли на колега ставаше единствено за палячо на компанията. То и аз въпреки че не разбирам нищо от Астрофизика мога да намятам готини коментари - Напраих си куул widget работещ на ръба на измерението в черната дупка и препраща сигнали от други вселени през няколко пулсара и супернова, обаче е много готино да си имам в джоба една джаджа която работи със слънчево желязо и телепортира. Предлагам ти да седнеш да прочетеш много много неща и повече да не се изказваш буквално като ламер от преди десет години в мрежата на irc.

beleg
14.09.2010г., 13:34
beleg твоето мнение изобщо не е компетентно. Вземи ти прочети малко и тогава пиши и първо провери дали случайно Айфон не е с процесор Cortex A8, същия като на Samsung Galaxy S. Поне преди да пишеш си проверявай информацията. В това за камерата което си го писал също не е вярно, но се нямам намерения да пиша обяснения, а пък и то го има писано вече в темата, че многото пиксели не са гаранция за качество.

маи не четеш какво сам писал
не споменавам пиклеси и качество ...... а карл цаис и качество
а айфон 3гс е с арм кортекс а8
а айфон 3г и айфон .... са с цпу арм11 който е може би един от най масовите цпу-та
самсунзи..сони езиксони ... айфони ... и т.н.

виж ако си търсиш причини с какво да се заядеш
ако искаш да си налагаш мнениетоп необосновано
това е друго вече

другото което е
GPRS , EDGE .. ЗИС Н8 Е КЛАС33 А ПРИ САМСУНГА КЛАС12
3g-HSDPA ...10.2 Mbps за Н8 срещу HSDPA, 7.2 Mbps за сумсунга

за камерата едно че е KАРЛ ЗАИС ДРУГО ЧЕ ИМА КСЕНОН СВЕТКАВИЗА

ЦПУ арм11 680 е с вграден 3д ускорител

самсунга не подържа уап2.0 .... xhtml...RSS feeds
N8 има също Фм Трансмитер дето нашумяха

за HDMI нужно ли е да се споменава плюсове изобщо
Dolby Digital Plus via HDMI
TV-out (720p video) via HDMI and composite

най - големия плюс за Н8
не са всички тия неща а новата ОС която няма нищо общо със старите симбиани

---------- Предходен коментар публикуван в 13:30 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 13:34 ----------

никой не е използвал новия симбиан

никой все оше не се е докосвал и до Н8 все още

сами си задайте въпроса ЗАЩО НЯМА 12МП КАМЕРА ЗА АНДРОИД...УИН-МОБИЛЕ....И ДР. ОС

Aliken: Писането с главна буква в началото на всяко изречение и използването на препинателни знаци е абсолютно задължително! Прочети ПРАВИЛАТА ([Only registered and activated users can see links])!

Pipone
14.09.2010г., 13:36
Олеле ще се пръсна от смях, мерси човече - цял ден ще ми е весело благодарение на теб и на смешния ти коментар не, не, не това не е истина хахахаха. Наял си се като пате с горещи лай*а с няколко термина и ги "плющиш" с и без причина. Похвално че си заложил на Линукс система, обаче задръж 10-тина години коментарите, и тогава се изказвай подготвен, а не да дрънкаш заучени реплики като Слави Трифонов - "Но кънекшън ту Май-ес-ку-ел-а" хахаха. А това за iptables и firewall-a ме кара да се замисля дали пък не си един мой познат дето знаеше 5 термина на кръст и събираше очите на някой абсолютен профан, но попаднеше ли на колега ставаше единствено за палячо на компанията. То и аз въпреки че не разбирам нищо от Астрофизика мога да намятам готини коментари - Напраих си куул widget работещ на ръба на измерението в черната дупка и препраща сигнали от други вселени през няколко пулсара и супернова, обаче е много готино да си имам в джоба една джаджа която работи със слънчево желязо и телепортира. Предлагам ти да седнеш да прочетеш много много неща и повече да не се изказваш буквално като ламер от преди десет години в мрежата на irc.

Ерр и какво каза? Според теб не разбирам? Ми твой си е твой проблем не мой :D. Слабо ме интересува твойто мнение, в което не каза нищо съществено, а просто разсъждаваш без да ме познаваш (на какво основание един господ знае). Нещата които съм ги написал съм ги правил/тествал на телефона, в конкретния случай дискутирахме модификации и аз си казах какво е мойто мнение за модификации. Не съм навлизал в подробности по простата причина, че този форум не е специлизиран за такива неща. (да се чете предимства и разлики между Qt, Java и т.н.)

Banderas
14.09.2010г., 13:39
Там е работата, че ти дрънкаш без да разсъждаваш :)

sym
14.09.2010г., 13:41
най големия плюс за Н8

сами си задайте въпроса ЗАЩО НЯМА 12МП КАМЕРА ЗА АНДРОИД...УИН-МОБИЛЕ....И ДР. ОС

Не знам как реши тогава, че това е плюс, след като никой е се е докосвал. Или пишеш е така, щото чел една статия и му харесало. Само не разбрах какво се опита да кажеш с пръчките на айфон.

lancer4eto
14.09.2010г., 13:42
Не се карайте колеги, че почти винаги Banderas го отнася :D

bo6o
14.09.2010г., 13:43
а айфон 3г и айфон .... са с цпу арм11 който е може би един от най масовите цпу-та

това е друго вече

другото което е

най големия плюс за Н8

Пич, първо се научи да пишеш правилно, после пиши за неща, които не разбираш.

И стига с тая оптика на нокиите, щото това е просто име останало от едно време. Всичко се прави в Жълтурия!

А относно последното ти изречение - защото няма с какво друго да изпъкнат, освен с тлъст сензор!

Pipone
14.09.2010г., 13:52
Там е работата, че ти дрънкаш без да разсъждаваш :)

Ясно, тролче :) . За напред ще знам да не отговарям на безмислените ти постове ;)

D-Wade
14.09.2010г., 14:08
Абе аз казах ли ви нещо за добрия тон?! Следващото подобно изказване ще ви доведе наказания, ако не съм на кеф и директен голям, жълт, тлъст банан!

И не ме интересува кой започнал пръв и кой какво казал! Не сте в детската градина, големи и разумни (сравнително) хора сте, та да отговаряте за собственото си поведение!!!

bodonance
14.09.2010г., 14:32
Стига сте се занимавали с глупости бре хора. Казах Ви че всичкото това което го пишем с субективно и е различно за всеки.
Ето beleg например тръгнал да ми хвали нокията по сухи спецификации а даже и не си е направил труда да ми прочете постовете в тази тема в които съм написал, че има андроид телефон с по голяма -14,1 мегапиксела и добра камера - двойно по голям сензор и значителна оптика. Въпреки това обаче той какво прави - тръгнал да ми пише "ЗАЩО НЯМА 12МП КАМЕРА ЗА АНДРОИД...УИН-МОБИЛЕ....И ДР. ОС" Ами много просто зсащото не си прочел че има, както не си прочел за процесорите и кой ги произвежда, и колко чарка разработени и произведени от самсунг има в новата супер дупер хвалена N8. beleg приятелю не се занимавай глупости. С изключение на USB on the go и може би само правенето на снимка (не клип), макар, че и там може много да се поспори и видиш ли самсунго май май ще бие, ще ти оборя всяка едно нещо което можеш да изтъкнеш като плюс на нокията спрямо галакси С дори да гледаме само по спецификациите.
Pipone разбрахме вече че си влюбен в маемото и че няма по велико нещо от него, но това, че е сложено на нокия не значи че нокия са най великите. Ами ако имаше галакси С със маемо .... тогава мисля друго щеше да кажеш но както и да е. Освен това супер маемото след като е толкова супер защо има вратичка както ти казваш "Един клик в app manager-a и имам multiboot с напълно работещ андроид 2.2." и хоп имаме несъвършен андроид 2.2. Незнам ако е толкова съвършенна защо има опция за Андроид?
"да си настройш widget които да ти сменя, кернела, честотата на процесора да ти пуска VPN тунел с пренасочване на 80-ти и 443 порт през компютъра увас... ей такива ти неща . Да си напишеш firewall с iptables." Това 99,99% от потребителите не могат да го направят, така, че стига с глупостите и изтъкването на "екстри" които ще може да ползва 0,1 промил от потребителите.
И отново стига сте се занимавали с глупости бре хора. Казах Ви че всичкото това което го пишем с субективно и е различно за всеки.

myankov
15.09.2010г., 03:03

това е друго вече

другото което е

най - големия плюс за Н8

Aliken: Писането с главна буква в началото на всяко изречение и използването на препинателни знаци е абсолютно задължително! Прочети ПРАВИЛАТА ([Only registered and activated users can see links])!

Моля те, недей пиши повече, защото явно нищо не разбираш.Прочел си тук-таме нещо и си седнал да спориш. Вземи чети и се образовай, но най-вече се научи да пишеш грамотно. Само като те гледам как пишеш е ясно, че нищо не разбираш. Вземи прочети малко за процесори и видео ускорители и тогава спори. Прочети дали няма Андроид с повече от прехвалените 12 мегапиксела на Н8. Аз за видеозаснемането изобщо няма да коментирам. За игрите също няма да коментирам, защото който има Андроид той знае за какво става въпрос. Освен това масово целия екип на форума минава на Андроид. Явно те нищо не разбират и затова си взимат телефон с Андроид:D.

beleg
15.09.2010г., 11:56
Приятелю... кой какво разбира ... кои какво си мисли че разбира си е негова работа
мето хоби и работа е хардуер
ти какво си мислиш и въобразяваш си е твоя грижа не моя
Аако искаш да се заяждаш с някого поне се приготви малко повече
Само незнам защо смесваш софтуера и хардуера
От пуберчета акал не искам
Никоий все оше не се е докосвал до новия симбиян^3 че да има лични наблюдения

Може да си мислиш че си чел нещо за цпу-тата
ама аккво си разбрал е друга тема
тактовата чистота не е от никакво значение за бързодеиствието

Кажи един модел смартфон различен от симбиан ос които да е 12 или повече Мп
и ако ен знаеш кой е Карл Цаис си е твоя грижа
Има още 1,2 но немат никакъв ОС

Тъпчеш на едно и също место бучиш и фучиш без да си анализираш и докажеш тезата..... БУБЕР!

Lotharioss
15.09.2010г., 12:08
Aбе хора, тоя е много забавен... оставете го да ни разсмива. :D :D

Banderas
15.09.2010г., 12:27
Хахахахахахахахаа да напълно съм съгласен, определено в тая тема се изкъртвам да се смея ххаахахаха. :)

MegatroniC
15.09.2010г., 12:36
Абре какво прави тази тема тук?
Има си раздел за целта и се мести там.
Но като гледам как върви може и за раздела с лафовете да се запъти скоро.

bo6o
15.09.2010г., 12:36
Абе не знам колко е забавен, ама от такива като него ми избива акнето. Ти му даваш примери, оборваш го от всякъде - едно си beleg знае, едно си beleg бае...

myankov
15.09.2010г., 12:38
Приятелю... кой какво разбира ... кои какво си мисли че разбира си е негова работа

Тъпчеш на едно и също место бучиш и фучиш без да си анализираш и докажеш тезата..... БУБЕР!

Я, колко си забавен. За 33 годишен пишеш по-зле и от третокласник, а това е доста показателно колко си навътре в нещата. БУБЕР наричай себе си, защото съм с три години по-голям от тебе:D. Така, че аз спокойно мога да те нарека пубер (от писането също си личи, че явно си такъв). Не може да съм чул, ами съм наясно с CPU-та. Това, че твоето хоби е хардуер не означава, че разбираш нещо от него. "Само незнам защо смесваш софтуера и хардуера"- за един смартфон са важни и двете, но не е нужно да ти обеснявам, защото нали уж си наясно с нещата.

Искаш факти, чети и дерзай:

Андроид с 14 MP: [Only registered and activated users can see links]

51446

Я виж тук новинка:
Android 2.2 смазва iOS4 в тестовете за JavaScript производителност
Google обеща, че Android 2.2 ще е значително по-бърз спрямо предшественика си заради оптимизации в браузъра и новия JIT енджин в Dalvik, но какво е положението с останалите платформи? И най-вече с основния конкурент iOS 4 на Apple. От Ars Technica са успели да направят няколко сравнителни теста между Nexus One с Anfroid 2.2 Froyo и iPhone 4 и резултатите са изненадващи. Те показват в тестовете SunSpider и V8, че изпълнението на JavaScript код в браузъра на Froyo е почти три пъти по-бързо в сравнение с предходното издание на платформата. Спрямо Safari в iPhone 4, Froyo показва три пъти по-голяма производителност във V8 и почти два пъти по-висока в SunSpider. Впечатляващо.

51441

Я да видим тук какво става с GLBenchmark (ако въобще си наясно какво е):

Мога да ти дам и още факти, но нямам намерение поста ми да става книга.
Мисля, че е време да престанеш да пишеш глупости макар, че си забавен за fernandomagelan. Освен това не се заяждам, а ти явно не искаш да видиш истината. Също така като гледам май ти нещо се пробваш да се заяждаш с мен и затова вземи го раздавай по-спокойно, и въобще нямам намерение да споря повече, защото всичко е ясно и нагледно.

entr
15.09.2010г., 13:10
Относно JS benchmark и изобщо mobile browser-а на droid-а, не подлежи на съмнение, че е безапелационен лидер. Все пак и Google Chrome си е най-бързия browser, базирайки се на подобни графики при PC.

xaugyk
15.09.2010г., 13:14
А самсунга и9000 има ли навигация?И може ли да се хаква?

sym
15.09.2010г., 13:20

Примера, който даде за процесорите, могада го използвам срещу тебе, само че с оптиката. Тия 12МП са най-малкото, което може да направи една снимка по-добра. Почети малко и за оптика, не само за ЦПУ-та. Мислиш ли че контрола над пластмасовите лещи, произведени в Китай е на ниво? А качеството на тогавашните лещи, сигурно е отишло с него в гроба. Всичко е рекламен трик, за такива като теб, защото освен техните заводи има още много, които не им отстъпват по качество, а технологията е същата. Само държат по-ниски цени, понеже няма голямо име с което да ги оправдаят. И оправи правописа.

bo6o
15.09.2010г., 13:21
А самсунга и9000 има ли навигация?И може ли да се хаква?

Е ти представяш ли си да няма :)
А ако под хакване имаш предвид руут и su достъп до системата - да има. Има и къстъм ромове. Всичко има.

MegatroniC
15.09.2010г., 13:45
Давайте малко доказателства за твърденията зад които заставате.
Искам линкове, тестове, графики. :D Така постовете ви си остават чист постен спор.
Ясно е, че всеки си има предпочитания ама и да спори всеки може. :)
Taка, че изказвания без "подплата" ако има по-нататък, мисля темата няма да е от най-сериозните и ще бъде преместена в Дъра-бъра. ;)

myankov
15.09.2010г., 13:53
Давайте малко доказателства за твърденията зад които заставате.
Искам линкове, тестове, графики. :D Така постовете ви си остават чист постен спор.
Ясно е, че всеки си има предпочитания ама и да спори всеки може. :)
Taка, че изказвания без "подплата" ако има по-нататък, мисля темата няма да е от най-сериозните и ще бъде преместена в Дъра-бъра. ;)

Аз в пост 99 съм дал малко факти. Мога и още, но вече не виждам смисъл.

dirtyplay
15.09.2010г., 20:35
Малък тест за Symbian^3 Първи впечатления от Nokia C7 Symbian^3 смартфон - iPmart Форум България ([Only registered and activated users can see links])

Не видях да пише много бърз, същата пръчка си е!

st1k1
15.09.2010г., 21:42
Лелеле колко нещо се е изписало по тази тема... чак да те хване страх да пишеш да не засегнеш някой :). Аз от скоро сам със samsung wave (преди това със добре познатия 5800), който обработва скромните 90 млн. триъгълници (беше се заговорило за тях в по предните постове) и съм доста доволен от ос-а и хардуера (въпреки липсата на аппс и някои малки бъгове) мисля че има голямо бъдеще и потелциал телефона и ос-а, правейки сравнени между по-ранните версии на Айфон ОС и Андроид , бада си е направо доста доста напред и само се надявам самсунг да продължат да наливат парички в нея. Прилагам и линк да не сам голословен ;) . Ако някой не вярва на видяното мога да направя едно бързо демо с моя ;). Поздрави и си пестете нервите ;).

П.С. Телефончето струва само 600 лева чисто ново на старо го има и за 550 ;).

kauftip
15.09.2010г., 22:31
Здравейте хора,

много неща са се изписали по темата. Викам и аз да допринеса - да не остана назад, че трябва да трупам сила. Много сте се вторачили в тази битка Симбиан-Андроид, ама тук забравяте един фактор - цена на телефоните. Понеже следя "асортимента" на Нокия от доста време, май се оформя тенденцията, всички леснодостъпни телефони (евтини, демек), да преминат на Симбиан 9.3 (този на старите Н-серии) и да превърнат повечето си телефони в евтини немощни смартфони. Ясно е, че при Нокия стават неизвестни на нас процеси (напускат шефове) и това не е без значение. Истината е, че Нокия искат да останат в бизнеса с евтини телефони, които да имат и малко повече неща за потребителите. Евтини Андроиди няма. От 2 седмици съм се наканил и аз да сменя моята Н78, но това, което имам като хардуер/софтуер, не мога да го получа на цената на Н78 от никоя друга марка.
Не искам да давам 600-700 лв за телефон, щото не виждам смисъл в това, всеки път като ти звънне телефона, да вдигаш едни 600-700 лв от бюрото или масата. Честно ви казвам, на цената на която аз взех от интернет-магазин моята Н78 - 440 лв (която и продавам също така за 200 лв) не мога да взема никакъв Андроид, а много искам, щото чух и аз и видях, че много добър. И се появи - WILDFIRE, за който казвате, че също бил голямо дърво. Предполагам, единственият минус на този телефон е екранът, който е със срамно ниска резолюция, признавам. Игри не ми трябват, не мисля, че можеш да играеш нещо свястно на такива телефони. Аз на PSP не мога да играя, какво остава на 3-3,2 инчов екран. И един ден го разгледах в Мтел - хареса ми. НО .... не ми дава нищо по-съществено от Н78, освен красивия интерфейс, хоумскрийн и бързодействие. На това отгоре, трябва да го купя с програма Мтел Сърф или по-скъпа програма и така таксата ми на месец става най-малко 31 лв. Като го сметнеш - 31х24 месеца - над 740 лв общо. Или да го вземеш в брой за 529 лв. Почти със 100 лв по-скъп.
Хубаво, харесва ми Андроид, щото докато Нокия спаха, Гугъл им намери слабите места и направиха нещо различно. Докато Нокия нямаха конкуренти в ОС-ите, толкова бяха заспали, че пропуснаха изведнъж Андроида да им вземе пазара. За WinMo не говоря и съм без коментар. За Н900 (MaeGo) също не говоря - това за мен е неуспешен телефон. Толкова е неудобен, толкова е тежък, и толкова му е смотана ОС-а в сравнение със Н-сериите, че въобще няма да отбележи някакви пазарни дялове. Грешно позициониране на продукт. На това отгоре и при нас Виваком се зае първи да го продава - трагедия. Тия Виваком трябва да се научат повече на бизнес с телефони. Но това извън темата.
Като се замисля - е какво пък толкова има в тия Андроиди? Първите Андроиди нямат радио, а повечето нямат светкавица на камерите. За камера на телефон също няма да говоря, за тая цел си има фотоапарати. Едно просто радио, дори не искам РДС. Големите HTC-а - скъпи устройства без радио. Един китайски боклук за 5 лв има цифрово радио. И какво? Всичко приемливо за мен от Андроидите започва от 600 лв нагоре. Омръзна ми Нокия, но няма какво да си взема друго в диапазон 400-500 лв., което да има това, което имат Нокиите.
Ето затова става въпрос на пазара, а не колко потребители като маниаците във форума ще си хакнат/рутнат/форматират устройството и ще му направят лобектомия през микро УСБ-то и ще му присадят бъбрек, за да може да им направи мусака вкъщи.
Мога да кажа, че все още Андроида може да сърба попарата на Симбиан, поне докато направят читава навигация без да ползва интернет (ВиФи) или GPRS-а на оператора. Защо Андроида не направят наистина една добра навигация, която да ползваш без трафик данни? Каквото и да си инсталирате на Андроидите, най-добрата нави за БГ е Гармин - доста съм пробвал на Симбиан-а (Гармин, Ндрайв, Сиджик, ТомТом и др.), но при навигациите става въпрос единствено за покритие на картите. А най-добрата за БГ е на Гармин. Е докато Гармин не направят Нави за Андроид, в тази област Симбиан ще ги бие колкото си иска. Иначе карти за Европа (извън БГ) всички имат добри. Така че, това е мили хора. Не се сърдете за дългия пост, ама се открехнах повече. Ако ми дадете евтин Андроид с всичко, което имат Нокиа/Симбиан, готов съм и аз да се включа в Андроид-юзърите. И като се замислите - колко от потребителите ще изтърбушат ОС-ите си, и какво значение има за тях това, че Андроида бил с отворен код? Голямата работа - освен персонализиране на екраните и добавяне на линкове по хоумскрините, има само едно по-хубаво меню, което е доста по-лесно за боравене от това на Симбиан. И с това приключваме - повтарям за масата потребители. Иначе какво - не можах да си хакна Н78 и 5800? Не можах и на двата да им изтърбуша дробчетата? И всичко работи и всичко се инсталира без проблеми и нямам програма, която да не ми върши работа и нямам нещо, което да ми липсва. Ако е за спорта - да им обърнем хастарите, пишете ме и мен при Андроид, щото Симбиан ми омръзна.:wel:kapo

bodonance
15.09.2010г., 22:46
Лелеле колко нещо се е изписало по тази тема... чак да те хване страх да пишеш да не засегнеш някой :). Аз от скоро сам със samsung wave (преди това със добре познатия 5800), който обработва скромните 90 млн. триъгълници (беше се заговорило за тях в по предните постове) и съм доста доволен от ос-а и хардуера (въпреки липсата на аппс и някои малки бъгове) мисля че има голямо бъдеще и потелциал телефона и ос-а, правейки сравнени между по-ранните версии на Айфон ОС и Андроид , бада си е направо доста доста напред и само се надявам самсунг да продължат да наливат парички в нея. Прилагам и линк да не сам голословен ;) . Ако някой не вярва на видяното мога да направя едно бързо демо с моя ;). Поздрави и си пестете нервите ;).

П.С. Телефончето струва само 600 лева чисто ново на старо го има и за 550 ;).

Да не ти пука кой ще засегнеш, важното е да се обосновеш с факти с цел да помогнеш максимално на xaugyk - автора на темата при избора му на телефон, а не като "БУБЕРА" beleg дето му разправяме, че има андроид телефон с 14 мегапиксела камера и по добра оптика ама той не иска и да чуе и пълни темата с глупости и разсмива аудиторията.
Ей това "фенско мислене" не го разбирам. Нокия та нокия карл цайс и нищо друго.
Стига фенщина, стига симбиан/андроид войни. Гледайте обективно на нещата. Зрели гора сме все пак. За мен винаги е било важна комбинацията от софт и хард и работата която ми върши за съответната цена. Ами нокия N8 нещо като хардуер и цена не ми допада особено на фона на HTS, Motorola и Samsung за същите или по малко пари с по добър хардуер и възможности. Че какво като не е нокия, Да не би света да се върти около нокия.
Съфорумници света не се върти нито около нокия нито около самсунг, НТС или който и да е там друг производител на мобилни телефони или симбиан, андроид маемо и др ОС. Върти се около слънцето, като само ще Ви помоля да не ме изгаряте на кладата като Галилео за тази поверителна информация която ви издавам, както и се надявам да не се сърдите много, че с тази информация убивам детското у вас.:D:ilove:
А като стана въпрос за ОС iOS и Андроид са най user frendly, т.е. не ти трябват седем висши образования за да си напишеш и настроиш firewall-a.
st1k1 за бадата и малкото приложения не се притеснявай samsung apps се развива добре и куриоза тук е, че това е единствения маркет с приложения за телевизори и мобилни телефони. Жълтурковците според мен се справят удивително.

Edit: kauftip заглеждал ли се по LG GT540 струва малко над 400 лева нов и е с андроид. Във ворума има достатъчно инфо за него. Има и други подобни. Незнам защо си останал с впечатлението, че запозват от 600+ лева. HTC Tatoo също не е за изхвърляне.

kauftip
15.09.2010г., 23:32
Да, Отимус ГТ540 го разгледах, но с тази неподдържана версия на Андроид (1,6 май беше) ми се струва много изостанал вече на фона на останалите с 2.1 и бъдещия FrozenYoghurt. Да си купиш телефон в края на 2010 с пенсионер-Андроид от 2008/2009 не е много разумно. Само повтарям, за да стане ясно, че се търси Андроид, който да ми даде същото като Н78 (може и повече), за относително същите пари. По-малко хардуер не се приема - с една дума - като зададеш с филтър да има WiFi, GPS, Camera+Flash, Radio+RDS, Android и излиза следния избор -
Както виждаш, няма много приемливи опции до 500 лв. А колегата, откъдето беше тръгнала и цялата тема, май просто трябваше да задеде темата: Нов телефон с тач-скрийн и хубава ОС. Кой да бъде?
Аз лично бих му препоръчал 5800. Все още е добър и няма кой знае колко бъгове (всъщност единствения с RDS-a), ако не си го изтърбушил с криви модове. Аз бих сменил Н78 с 5800 и затова търся някоя 5800 ок. 200 лв. Харесах си Acer Liquid - няма радио и светкавица. Харесах си и следващия Acer - Stream - тоя пък няма светкавица. Е може ли телефон за 1000 лв да няма една ши**на светкавица (държа да има, за да я ползвам като фенерче, а не през екрана). Достъпен ми е единствено WILDFIRE на HTC, все пак може да се вземе и под 500 лв с разни точки мочки и отстъпки, но пък неговия екран 240х320 ме притеснява за ъпгрейда към 2.2 и дали ще има написани програмки за тази резолюция. Я си представи Гармин да направят Нави-то за Андроид и да не можеш да го инсталираш заради екрана. Това ще е трагедия. Поне Симбиан няма това ограничение с резолюциите при програмите.

kiykey
16.09.2010г., 05:35
Да, Отимус ГТ540 го разгледах, но с тази неподдържана версия на Андроид (1,6 май беше) ми се струва много изостанал вече на фона на останалите с 2.1 и бъдещия FrozenYoghurt. Да си купиш телефон в края на 2010 с пенсионер-Андроид от 2008/2009 не е много разумно. Само повтарям, за да стане ясно, че се търси Андроид, който да ми даде същото като Н78 (може и повече), за относително същите пари. По-малко хардуер не се приема - с една дума - като зададеш с филтър да има WiFi, GPS, Camera+Flash, Radio+RDS, Android и излиза следния избор -
Както виждаш, няма много приемливи опции до 500 лв. А колегата, откъдето беше тръгнала и цялата тема, май просто трябваше да задеде темата: Нов телефон с тач-скрийн и хубава ОС. Кой да бъде?
Аз лично бих му препоръчал 5800. Все още е добър и няма кой знае колко бъгове (всъщност единствения с RDS-a), ако не си го изтърбушил с криви модове. Аз бих сменил Н78 с 5800 и затова търся някоя 5800 ок. 200 лв. Харесах си Acer Liquid - няма радио и светкавица. Харесах си и следващия Acer - Stream - тоя пък няма светкавица. Е може ли телефон за 1000 лв да няма една ши**на светкавица (държа да има, за да я ползвам като фенерче, а не през екрана). Достъпен ми е единствено WILDFIRE на HTC, все пак може да се вземе и под 500 лв с разни точки мочки и отстъпки, но пък неговия екран 240х320 ме притеснява за ъпгрейда към 2.2 и дали ще има написани програмки за тази резолюция. Я си представи Гармин да направят Нави-то за Андроид и да не можеш да го инсталираш заради екрана. Това ще е трагедия. Поне Симбиан няма това ограничение с резолюциите при програмите.

Написа цели романи за нищо. Къде си тръгнал да сравняваш Н78. Каквато е цената, такъв е и телефона. Малък дисплей, бутоните с топлийка да ги натискаш-изобщо за нищо не става. Предпочитам да изкарам 200-300 лева отгоре и да взема телефон, а не подобие на телефон. Защо говориш конкретно само за един модел. Говори общо за политиката която водят Нокиа. Вече се заговори за двуядрени процесори, а Нокиа какво правят, накъде са? N97 когато излезе какви пари беше, а? Н95 колко стуваше, когато излезе като модел? За тези пари (когато излязоха моделите) мога да си купя нещо много по-добро и да ми останат и изобщо къде си тръгнал да сравняваш операционните системи. Ти май си следващия който ще развеселява хората в темата.

Pipone
16.09.2010г., 06:24
Здравейте хора,

За Н900 (MaeGo) също не говоря - това за мен е неуспешен телефон. Толкова е неудобен, толкова е тежък, и толкова му е смотана ОС-а в сравнение със Н-сериите, че въобще няма да отбележи някакви пазарни дялове. Грешно позициониране на продукт. На това отгоре и при нас Виваком се зае първи да го продава - трагедия. Тия Виваком трябва да се научат повече на бизнес с телефони. Но това извън темата.

Грешки бая :)
1. N900 е с Maemo (да има голяма разлика от MeeGo).
2. ОС-то му беше (според мен още е) най-добрата като излезе преди 1 година никой не беше виждал 15+ приложения в мултутаскинг като на PC. Мисля, че още никой телефон няма такъв мултитаскинг.
3. N900 никога не е бил масов телефон, ест че няма се продава много.
4. Виваком го продава от колко? 2-3 месеца (аз поне тогава го видях в техен магазин), а както вече споменах телефона е почти на година в продажба (миналия ноември почнаха да го шипват)
5. Ти бутал ли си ОС-то на Н900? И кое е смотаното? (моля те прави разлика между апликации и ОС)

Сега като ти прочетох пак поста, имам чустовтво че си пишеш коментари които си чул някаде? Или бъркам?

dp4u4umi6ev
16.09.2010г., 07:43
Ами на колегата темата е Nokia n8 , n9 или Андроид ???
Така ,че не му препоръчвай 5800 той се цели на високо,което ме навежда на мисълта ,че половината ,които пишат в темата не са и прочели заглавието ,а и автора едва ли вече я чете то вътре само спорове и защита на собствените си телефони.Аз предлагам всеки да вземе и да изброй и недостатъците на телефона си ,ама честно та да знаят тези които са се приготвили да дават по 700-800лв. за какво ги дават.2thumbsup

xaugyk
16.09.2010г., 08:43
Не не,чета темата с интерес!И все пак май ще се откажа от нокиа и ще си купя самсунга и9000.Но докато събера някоя стотинка (1-2-3 месеца) може доста неща да се сменят така че ще следя темата постоянно!На всички които дават мнение Благодаря!

kauftip
16.09.2010г., 10:25
Не бе, пичове. Не ме утрепвайте сега с камъни. Признавам, че не съм толкова навътре, но съм малко повече от обикновен юзър. Както казах, на повечето обикновени юзъри не им трябва самоеб***к.
Не сравнявам Н78 с никой - просто това ползвам в момента и както казах ми омръзна, точно заради малкия екран. Бутоните не са ми проблем, щото не пиша СМС-и като ненормален. Ако искам се обаждам, струва по-евтино, но признавам, че не са най-удобните на света. Но пък са стилни. Както и да е, толкова за него. Точно за политиката на Нокия говорих в първия ми пост казах, че са позаспали и пропуснали много неща покрай ушите си. Естествено, че Н95 и Н97 струваха много, но пък си заслужаваха, докато нямаше нищо друго свястно като тях. Не знам, кое по-добро визираш от тях, но тогава беше преди доста време.
Операционни системи не искам да сравнявам, гледната точка е от обикновено потребление, щото не съм толкова операционно навътре. А ако искате вие се забавлявайте :okappa, нямам нищо против.
1. N900 е с Maemo (да има голяма разлика от MeeGo) - Правилно, грешката е на езика, вече ми се спеше и съм написал не което трябва. Н900 съм го разглеждал и съм си играл с него още преди да дойде в БГ, затова не пишете празни приказки. Както казах, това е грешно направен телефон и грешно позициониран в класа на смартфоните. Може да е върхът на смартфоните, но това за Нокия беше само тест. Не знам защо трябва да дадеш 1000+ лв за един телефон. ОС-а може да му е хубав, но трябва да е юзърфрендли, а на мен ми се стори доста не-френдли. Както и да е.
Мненията, които ги давам, са от личен опит, не пиша просто така наизуст.
Относно темата - да, прочел съм я много добре и всичките 12 страници вече. Както вече стана въпрос, колегата иска да си купи Н8, Н9 или Андроид. Като гледам в Германия Н8 на каква цена започва предварителни поръчки, не ми се вярва да е следващия хит на пазара. На мен ми хареса С7 - гледам и той на предварителни поръчки малко под 500 Евро. Къде са тръгнали Нокия??? Кому е нужно? Затова и аз попитах - Андроид, ама ок. 500 лв?? Кой да е, за това което съм написал като филтър. Така че, не виждам, защо трябва да се заяждате, при положение, че нито Н8, нито Н9, нито разни други космически совалки са дошли в БГ, та да им направите личен ръчен тест - не от ревюта само. Относно романите - сори, ама пиша малко бързо и докато се огледам и съм написал някоя новела. :ops:nvg

Pipone
16.09.2010г., 10:43
1. N900 е с Maemo (да има голяма разлика от MeeGo) - Правилно, грешката е на езика, вече ми се спеше и съм написал не което трябва. Н900 съм го разглеждал и съм си играл с него още преди да дойде в БГ, затова не пишете празни приказки. Както казах, това е грешно направен телефон и грешно позициониран в класа на смартфоните. Може да е върхът на смартфоните, но това за Нокия беше само тест. Не знам защо трябва да дадеш 1000+ лв за един телефон. ОС-а може да му е хубав, но трябва да е юзърфрендли, а на мен ми се стори доста не-френдли. Както и да е.

Грешно направен - смисъл чупи се нещо или?!?:opsН900 не е смартфон, а мобилен компютър с GSM modul(за всеки последвал тъп коментар, можеш да компилираш директно на Н900).
Да не е mainstream телефон и те си го казаха преди го пуснат стъпка 4 от 5. И ест че ще дам 900лв за компютър които ми седи в джоба от колкото 900 за лаптоп. Епа кое не юзър фриендли? Цък всички отворени приложения, цък пак - инсталираните програмките, цък на бакгроунда връщаш се обратно?! Моля правете разлика от юзър фриендли и такова жиотно до сега не съм бутал. В случая е второто.

Ама ти си противоречиш, хем грешно позициониран смарттелефон, пък иначе върха на смартелефоните... :noia

MegatroniC
16.09.2010г., 10:53
Какво и е на цената на N8?
365 паунда без ддс, с ддс 429 за преордъра, което си е около 950 лева. Колкото едно Galaxy S, само дето самсунга едва ли е бил на тази цена когато излезе преди няколко месеца. Така, че зарежете ги тия цени. Нокия си има нормални цени на новоизлюпените апарати, само у нашенско не са нормални и всички го знаем. :)

kauftip
16.09.2010г., 11:21
ОК,
айде да не спорим повече за простотии. Нито аз ще дам 900-1000 лв за телефон, нито ХАИДУК (в момента), който е отворил темата.
Да се върнем на пост 1, защото отдавна сме разводнили темата в тъпи спорове - Значи искам да има най-малко 5мпх фотоапарат,акселометър,touch screen.
Това иска да има човекът - не е написал - да мога да го хакна, да му извадя процесора, за да ми направи супа вкъщи, да компилирам на него машина на времето и прочие простотии, които не знам защо, повтарям още веднъж, човек трябва да ги направи на джобното си утстройство за 1000 лв. Който иска, да го направи, но едва ли на ХАИДУК му е притрябвало това. За това и попитах, дали не е по-добре темата да беше - хубав телефон с тач-скрин и хубава ОС. Според мен, това, което ти трябва го има на пазара - HTC Wildfire, но едва ли ще ти замени Н96-цата, освен, ако не се радваш повече на тач-екрана и Андроида. И защо, по дяволите, повечето Андроид-и нямат втора камера за видео разговори?

Pipone
16.09.2010г., 11:30
ОК,
айде да не спорим повече за простотии. Нито аз ще дам 900-1000 лв за телефон, нито ХАИДУК (в момента), който е отворил темата.
Да се върнем на пост 1, защото отдавна сме разводнили темата в тъпи спорове - Значи искам да има най-малко 5мпх фотоапарат,акселометър,touch screen.
Това иска да има човекът - не е написал - да мога да го хакна, да му извадя процесора, за да ми направи супа вкъщи, да компилирам на него машина на времето и прочие простотии, които не знам защо, повтарям още веднъж, човек трябва да ги направи на джобното си утстройство за 1000 лв. Който иска, да го направи, но едва ли на ХАИДУК му е притрябвало това. За това и попитах, дали не е по-добре темата да беше - хубав телефон с тач-скрин и хубава ОС. Според мен, това, което ти трябва го има на пазара - HTC Wildfire, но едва ли ще ти замени Н96-цата, освен, ако не се радваш повече на тач-екрана и Андроида. И защо, по дяволите, повечето Андроид-и нямат втора камера за видео разговори?

/офф

Странен пост, до преди малко пишеше нещо което не е вярно според мен и написах доводите си в обратното, сега изведнъж пишете по темата. Ай реши какво искаш да кажеш :) На никои не съм казвал какво да си купи просто коментирах твоя пост в случая. И моля те недей класифицира неща, които явно не разбираш като простотии.
/он

Англичаните имат една приказка "Не съм толкова богат, че да си купувам евтини боклуци". Та мисълта ми е дали ще е 500 или 700лв за техника в частност телефон не трябва да има значение(имайки предвид, че телефона ще се ползва поне 1 година), а трябва да си сигурен в покупката си. Автора да каже кой samsung/htc/nokia/blackberry и т.н. си е харесал и човек които го има ще си каже мнението.

kauftip
16.09.2010г., 11:46
/офф

Странен пост, до преди малко пишеше нещо което не е вярно според мен и написах доводите си в обратното, сега изведнъж пишете по темата. Ай реши какво искаш да кажеш :) На никои не съм казвал какво да си купи просто коментирах твоя пост в случая. И моля те недей класифицира неща, които явно не разбираш като простотии.
/он

Англичаните имат една приказка "Не съм толкова богат, че да си купувам евтини боклуци".

Върха на смартфоните беше иронично казано и затова не си противореча. Лично на мен не ми харесва, ако ще да е суперкомпютър с изстрелващ модул. Тежък, неудобен и труден за ползване. Първото нещо, което опитах на него е да вляза в контактната книга - еми не става толкова интуитивно, като при други телефони. Явно аз не съм я намерил, но не трябва да е толкова сложно. А моите постове, ако ги четеш правилно, също съдържат мнение по темата, а не са празни приказки и надявам се насочват автора на темата нанякъде. Той да си каже. Простотии е общо казано, не обиждам никого и никой не трябва да се чувства засегнат. Н900 беше случайно даден като пример, не трябва да разводняваме повече с него. Още повече казах, че е експеримент с МАЕМО. Да има други телефони на пазара? Да не би да кажеш, че тези, които пишат като луди програми, ще направят същото за МАЕМО? Подозирам, че същото ще стане и с МЕЕГО. И кой им кръщава ОС-ите с такива странни имена. Не искам да знам, какво значат, ама и сами по себе си на нищо не навяват.
Казваш за англичаните - е тук не съм съгласен. Да дам 1000 лв за телефон, който ще го ползвам 1 година и после ще излезе друг за 1000 лв, който пак ще ти хареса и давай да въртим тука парите. Това да не ми е пералня бе или печка за вграждане, че трябвало да е най-доброто? За съжаление, такива като нас, дето си дават парите на тъпите оператори за телефони по 800-1000 лв няма никъде.
Съгласен съм - нека ХАИДУК да каже, какво от всичките изписани неща му е важно. Подозирам, че няма да е възможността с телефона да прониква в Пентагона и да взриви ядрени ракети.

dp4u4umi6ev
16.09.2010г., 12:14
Малко офтопик,ама не се сдържах.Гледам ,че доста често споменаваш не желанието си да бърникаш във "вътрешностите" на телефона.Тогава не ти трябва телефон с ОС или по простичко казано за какво ти е бърза кола като те е страх от високи скорости.:D

kauftip
16.09.2010г., 12:38
То офф-топика си е точно за тая тема. Не става въпрос, аз дали искам да бърникам, а автора на темата, дали иска да бърника. Той да каже.
Аз и сега си бърникам, но не се захласвам чак толкова. Давам пример и питам, дали просто за спорта ХАИДУК ще бърника или въобще не го интересува това. То понякога апетитът идва с яденето де, всички сме така, но дали има смисъл за него. Иначе дай ми бърза кола, пък аз ще си я карам бавно, ама пък като я настъпя, дали няма да се изкефя? По едно време спорът ми заприлича на един друг - Уиндоус или Линукс. Май нещо такова се получава. Линукс никога няма да надделее, щото ти трябват 20 изчетени книги и хиляди часове в интернет за да четеш и слагаш непрекъснато някакви *.rpm-и, за да ти тръгне безжичната лан-карта или някой филм на Линукс. След последното фиаско с поредния Линукс се отказах да се занимавам с него. Същото е и с Андроида, май. Сега не ме убивайте пак - ще ми стане много. Като гледам колко неща се изписват, само и само да руутнеш телефона и да си инсталираш приложението на картата, си викам - за какво да го правя това нещо? Ама пък за спорта съм съгласен - пишете ме и мен.

dp4u4umi6ev
16.09.2010г., 13:27
Ами това за исталиране на карта памет се реши с новата версия Фройо(само тези който правят програмите да ги направят да се инсталират там)и предполагам ,че производителите ще увеличат паметта на тела и проблема ще изчезне.А относно рута това зависи от този който ще ползва тела дали иска да бърника в системата.

Имам един въпрос към собствениците на Галакси С:Голямата му памет телефон означава ли ,че могат да се инсталират повече програми?

ПС:То рута изглежда сложен,ама и хака/флаша с Джаф изглеждаше труден а сега мога да го правя с затворени очи.;)

bodonance
16.09.2010г., 14:13
Същото е и с Андроида, май. Сега не ме убивайте пак - ще ми стане много. Като гледам колко неща се изписват, само и само да руутнеш телефона и да си инсталираш приложението на картата, си викам - за какво да го правя това нещо? Ама пък за спорта съм съгласен - пишете ме и мен.

Имам един въпрос към собствениците на Галакси С:Голямата му памет телефон означава ли ,че могат да се инсталират повече програми?

ПС:То рута изглежда сложен,ама и хака/флаша с Джаф изглеждаше труден а сега мога да го правя с затворени очи.;)

Ами kauftip може и да ти стане много ама че те "убиваме":D защото пак изръси глупост. dp4u4umi6ev ти отговаря много правилно.
1. Проблема е решен с фройо.
2. Галакси С има повече от достатъчно памет за да поеме всичко което се сетиш да използваш и пак ще остане свободна памет.
3. Вътрешната памен на галаксито е в пъти по бърза от която и да е карта памет, така, че заради скороста аз си инсталирам програмите там.
4. Административния достъп (рута) го ползвам за да си овърклоквам телефончето а то се държи прекрасно на 1200МХц. А ако нямаш намерение да го клокваш даже е и ненужен (поне при мен), освен ако не искаш да бъзикаш друго системата.
5. dp4u4umi6ev рута е в пъти по елементарен от каквото се сетиш. Виж Galaxy S Root и ъпдейт към FroYo ([Only registered and activated users can see links]) Необховимо е само слагането на една чавка в телефона свързването му към комп и натискането на един бутон на компа. Следва рестартна тела и имаш рутнат телефон. Какво по лесно от това. Даже в темата ще откриеш програма за отключване на телефона (ако е заключен към оператор), която свежда всичко до натискането на един бутон. По лесно от това незнам дали има. Освен това нама ромпачери, пачове и други подобни.

.. Е може ли телефон за 1000 лв да няма една ши**на светкавица (държа да има, за да я ползвам като фенерче, а не през екрана)...
Е пак си за "убиване". 1000 лева за фенерче .... Иди си купи един ключодържател фенерче за 50 стотинки и ще ти върши същата работа а и е значително евтино.

Pipone
16.09.2010г., 14:17
/off
@kauftip
Linux-a е надделял отдавна :)
Като изключим gaming платформите - Windows и Xbox (И крайно тясно специализирани професионални приложения за windows). Навсякаде другате си е линукс :) Това, че ти не можеш се оправиш е твой проблем. Залагам 100 лв. че човек който не е бутал през живота си PC и седна на PC с линукс и на PC с windows ще предпочете това с Linux, защото е по-лесно за непромитите мозъци.

Говориш гледане на филми? Maemo пали всичко с резолюция до 800х480 от раз. Има си и подръжка на буквички. Както казах това, че нещо не ти харесва и е ново за теб не означава,че е лошо стига си давал личното си мнение за факт.

kauftip
16.09.2010г., 14:30
Ами kauftip може и да ти стане много ама че те "убиваме":D защото пак изръси глупост.
Е пак си за "убиване". 1000 лева за фенерче .... Иди си купи един ключодържател фенерче за 50 стотинки и ще ти върши същата работа а и е значително евтино.

Малиии, аз съм като котките. Убиват ме и пак мърдам и пак пиша.:okappa
Мир братя и сестри! За фенерчето мисля, че ме разбра - ставаше въпрос за наличността на светкавица, не че ще му ползвам само фенерчето.
Въпросът е защо не слагат на повечето Андроиди светкавици и защо нямат втора камера за видео-разговори, както и флаш-браузъри? Моля за отговор от знаещите! Чета доста неща в интернет (gsmarena) и на всяко ревю, телефонът с Андроид, който си харесам, има няколко съществени недостатъка (предимно изброените във въпроса). От всичко, което изчетох и сравних, единствено мога да си позволя Wildfire, защото отговаря на условията (без видео-разговори). Повече от 500 лв за тач-телефон с Андроид не давам.
Разбирам хората, които изкарват пари с телефоните си (не само за разговори), да дадат 800-1000 лв, които ще се възвърнат за 1 година или по-малко. Но за нормално потребление - телефония, интернет, навигация, музика, радио, видео не мога да дам повече от споменатите пари. От снобария телефонът ми да е хай-енд - няма нужда.:brf

bodonance
16.09.2010г., 14:46
/off
Говориш гледане на филми? Maemo пали всичко с резолюция до 800х480 от раз. Има си и подръжка на буквички.

Като стана въпрос за филми само да вмъкна в безмисления и вече дразнещ ме спор, че андроид (макар, че тук е по важен хардуера, ама щом ти казваш маемо аз ще казвам андроид) пали всичко с резолюция 1***х720 от раз. Също си има поддръжка на буквички. Даже си има и HDMI за свързване с плазмата в хола за разлика от N900, която нама HDMI и при нея поддръжка на всичко над резолюцията на екрана а именно 800х480 е безмислено. Вече почнах да се потретвам ама спрете и ако ще пишете подкрепете се със факти за това кое наистина е по добро и кое да избере колегата xaugyk.

Едит:

.... единствено мога да си позволя Wildfire, .... Повече от 500 лв за тач-телефон с Андроид не давам.
Повече от 500 лв за телефон не давал а иска да си взима фенерче за 1000 лева :). Мен ако питаш си струва да дадеш повечко пари и да си вземеш нещо по добро от колко Wildfire. Освен това искаш да го ползваш за хиляда работи сред които "интернет, навигация, видео" а за тях един 4" екран с по голяма резолюция ще ти е от полза.

kauftip
16.09.2010г., 14:58
Мисля, че няколко пъти вече подканихме автора на темата да се обоснове, какво иска да прави, какво е важно за него и какво от нашите мнения му помага. Аз за мен казах, какво е важно и даже препоръчах модел. Предлагам наистина да спрем с МАЕМО и подробности. PIPONE за себе си е прав, аз за мен също и не искам взаимно да се нападаме и да се убеждаваме. Самата тема е грешно зададена - Н8 е телефон, Н9 няма такова животно излязло, а Андроид е ОС. Ако ще съпоставяте Н8, то нека бъде с аналогичния модел с Андроид ОС. Ако двете са на една цена, в което се съмнявам, аз бих избрал Андроид.
Ето телефоните с филтър по зададени параметри: Phone Finder results - GSMArena.com ([Only registered and activated users can see links])
Като изключим тези, които не са за пазар ЕС, лесно може да избере човек, като ги съпостави един с друг.

bodonance
16.09.2010г., 15:13
филтър по зададени параметри: Phone Finder results - GSMArena.com ([Only registered and activated users can see links])
Като изключим тези, които не са за пазар ЕС, лесно може да избере човек, като ги съпостави един с друг.
Какви параметри има зададени. Липсват доста телефони включително Галакси С за който толкова дъвчем. Иначе от тези които излизат с този филтър аз бих избрал HTC Desire HD.

kauftip
16.09.2010г., 15:19
Цък в посочения линк над телефоните "To refine your search click here." и избираш параметрите. Задал съм му камера+светкавица, затова липсват някои телефони. Във филтъра променяш каквото искаш.
Desire не е лош, но по-големият и AMOLED екран развалят картинката с пестеливостта на бактерията.
Сори - видях, че пишеш за Desire HD.
Линка вътре за промяна на търсенето при мен не работи, не знам защо. Най-долу, ляво на страницата, под марките производители има PHONE FINDER. Оттам определяш параметрите.

st1k1
16.09.2010г., 16:42
Desire HD = (Standard battery, Li-Ion 1230 mAh) + (TFT capacitive touchscreen, 16M colors, 480 x 800 pixels, 4.3 inches) + (Qualcomm Snapdragon QSD8255 1 GHz processor) = ЧЕЗ :) :) :). Иначе от този списък без да се замислям бих го взел него и wave ;).
П.С Вълната има 1500 mAh и 3.3 " Samoled и едвам карам 48 часа... като 3-4 са гейминг, 1 интернет, 1 разговори ;), другото стендбай а и малко снимчици.

kauftip
16.09.2010г., 17:52
Абе и аз загледах Wave 8500. Не съм имал допир с Бада. По ревютата пише Тъч Уиз+Бада=Андроид. Но пък и няма много софт за Бада. Както беше в началото за Нок.5800
Имаш ли работеща навигация на него?

st1k1
16.09.2010г., 18:37
В момента има Route 66 който ти предлага безплатна карта (доста постна за БГ) , но не и беплатна навигация ;), тя се заплаща долълнително :(. ГПС-а се връзва сравнително бързо използвайки допълнителен софтуер който е безплатен... Има Ndrive но само карти за Испания и Португалия за БГ ще се плаща като излязат предполагам, работи се и по порт от сайджик... Така да обобщя не мисля че ще има безплатна навигация в скоро бъдеще за бада, но ще има много добра платена такава доста скоро :). А по въпроса за софтуеъра вече има близо 2000 аппа написани 710 от които към момента са безплатни, всеки момент се очаква да пуснат платените в БГ, не са много скъпи...(2-3 $). Също така не е намерен начин да се брикне телефона засега но се работи доста услено по това. Но държа да отбележа че този телефон и бада имат огромен потенциал и функционалността на бада, и хардуера на wave са доста доста по-напред от симбиан и N8. 5 Mp камера прави доста по-добри снимки от 5800, N900... тези нокии съм пипал за тях казвам, също така снимките са по-добри и от desire и X10 и I phone 3gs, за клиповете няма да говоря много само ще кажа че прави 720p на 30 Fps и това незная дали има много други телефони да го правят , просто са уникално красиви дори и на тъмно. Светкавицата е една и е по-силна от двойната на 5800-та ми, незман как но е факт... Тъча си съперничи със този на Iphone, доста е responsive и няма почти никакъв delay. Скролирането в менюто е бързо както при галаксито... Има някой малки проблеми с бада но се очаква да бъдат изчистени в новата версия 1.5 която ще излезе до месец, два. Та така ако имаш някакви други въпроси питай. Според мене това е най-доброто което можеш да си купиш за 550 лева на българският пазар в момента.
Да долълня само, че ако самсунг омажат нещата и бада замре което малко вероятно... се работи доста усилено и по порт на андроид и бада с дуал буут :). Музикалният плеър е в пъти по-добър от всеки друг, качеството на звука е идеално, също така телефона плейва който се формат сетиш широко срещан , дори плейва 1080p без засичане, гледал сам и цели DVD-та във формат .vob кофти само че няма HDMI out , но има tv-out , незная колко е добър скоро се каня да взема кабел и ще кажа...

kauftip
16.09.2010г., 21:52
Да, така както гледам, единственият минус за мен е липсата на безплатна нави, което е съществено. Иначе почти се бях навил и след прочетеното ревю за телефона. Твоето ревю също беше полезно и се радвам, че го сподели с нас. Относно снимките, мисля, че всеки един друг телефон би бил с по-добри снимки от тези на 5800. Аз също имам един вкъщи и ги виждам какво представляват, но за мен камерата не е толкова важна и не отдавам голямо значение на нея.:tnx

st1k1
17.09.2010г., 11:25
Радвам се че сам помогнал и само да отбележа че като е готов дуал буута на андроид и бада ще има и безплатна навигация ;). Tъкмо си вързах вълната към пц-то и гледам "new firmware available", ще тествам новата версия на бада и ще пиша как е :).

xaugyk
17.09.2010г., 12:09
Takaaaa...Благодаря на всички отзовали се но темата може вече да я закрием защото в следващата половин (че и повече) година няма да си купя телефон защото си купих........кола.......

st1k1
17.09.2010г., 13:26
Хахахахахаха честито , поне за спорта си "начесахме езиците" :).

kauftip
17.09.2010г., 13:30
Ххееее,
ми честито и от мен. Дай боже всекиму вместо телефон да си купи кола.
Поне за това си заслужава да дадеш много повече от 1000 лв.
Да си я караш със здраве и безаварийно много хиляди.:nvg

xaugyk
17.09.2010г., 14:04
Мерси!Нищо особенно не е но като за начинаеш е идеална.Ако стане нещо да не ме е яд... Мазда 323ф,97г,150000км,1.5и бензин,за 1000 евро...

nokiamaniac
18.09.2010г., 20:53
Изчетох цялата тема и тъкмо да дам глас за Нокиа N8, гледам си сменил покупката. :brf Да си я караш със здраве и най-вече безаварийно шофиране.

xaugyk
18.09.2010г., 21:14
Благодаря :) Май доста дълго няма да си купя телефон...

asenna5
23.09.2010г., 11:42
Темата си е очевидно OS wars и като чета ми се струва доста интересна и не мисля, че е изчерпана с покупката на автомобил от автора..:)
Тя ще стане по-конструктивна (вече доказано от един друг форум), ако всеки отговори на следните три въпроса:

1. Какви нужди имате и какво правите с мобилния си телефон :?

2. Коя платформа сте избрали :?

3. Как тя удовлетворява вече споменатите нужди :?

ПП/ А на автора: честито за покупката! :)

bo6o
23.09.2010г., 12:40
1.Разговори, смс, скайп, фейсбук, снимки, навигация, интернет, календар-организатор, поща, новини, вифи рутер и т.н. общо взето всичко без музика, игри и филми
2.Най-добрата в момента - Андроид
3.По много приятен за окото начин, с удобен и лесен за използване интерфейс с невероятни възможности и ефекти

Но, човек, който не е пробвал, сигурно ще каже същото за неговата си платформа, така че не е кой знай колко обективно :)

MegatroniC
23.09.2010г., 12:44
A какво ще кажеш да пуснеш една тема с тези въпроси в Дъра Бъра а тази да я заключим. ;)
Хайде там ще ти отговоря. :)

Ако реши автора да поднови след време търсенето и чуденето, ще му я отключим ако иска. Сега е излишно да се продължава по един или друг начин.