Вижте пълната версия : Инсталиране на къстъм ром на htc Wildfire

dp4u4umi6ev
07.11.2010г., 14:01
Така ето ,че се наканих да направя една кратка инструкция как да качим къстъм ром на Wildfire за тези който не знаят как и да не се блъскат по чуждите форуми.Сигурен съм ,че ако съм пропуснал нещо Axxxel ще го добави.

1.Първа стъпка рутване на Widfire (без което не е възможно да качите къстъм ром).Подробни инструкции тук #24 ([Only registered and activated users can see links]) от Axxel.

2.Nandroid backup прави се през новото рекавъри ,което имате след рута.
ClockworkMod така се казва и с него си правите бекъп на всички файлове той се запаметява на карта памет.За по сигурно си го копирайте някъде на компа в случай ,че решите да форматирате картата.

а) Включвате телефона като задържате бутона за намаляване на звука и бутон за включване за да влезете в рекавъри

б)Избирате Recovery от менюто (можете да навигирате в менюто с бутони намаляване /увеличаване на звука и да избирате дадено меню с оптичния пад).

в)Избирате Nandroid след това Backup.
57380

3.Инсталиране на новия ROM.
a)Сваляте си рома който сте избрали да качите на компа.

б)Прехвърляте .zip файла на карта памет.Запомнете къде сте го поставили.

c)Рестартирате телефона в Recovery.

d)Изберете Wipe/Reset Factory Settings.Това ще изтрие паметта на текущия ром.Това се прави за да няма конфликти от текущи настройки и приложения от оригиналния ром и за да се избегнат бъгове.Направете го това е важна стъпка!!!!

е)Изберете Install zip from SD card и навигирайте до мястото където сте поставили файла.Внимаваите ,не избирайте подобното apply sdcard:update.zip.След това трябва да потвърдите като изберете точно файла ,който ви трябва.

f)Избирате файла и се въоражавате с търпение ,това може да отнеме 10-на минути ,наблюдавайте прогреса на дисплея.

g)Накрая трябва да изпише Update from ......Complete и избирате reboot и пак изчаквате ,пиите едно кафе или бира защото първото включване може да отнеме време.

Ами това е ,ако сте следвали инструкциите внимателно би трябвало всичко да е наред.Ако ви притеснява нещо винаги можете да включите тела в рекавъри и да възтановите всичко с Nandroid backup.2thumbsup
ПС:Качвам и кернелите за овърклок поради интерес.
Овърклокнат:
61941
81081
Стандартен:
61942
Флашват се през рекавъри.

Axxxel
07.11.2010г., 16:33
Браво за темата.
Та това упътване може да се ползва за всеки един андроид htc продукт.
Таа, самото рутване трябва да предлага и S-off (Security off), за да не се проверява CID-a (custom id) от hboot.
[Only registered and activated users can see links]

Tonispz
11.11.2010г., 10:38
Някой пробвал ли е да си сложи къстъм ром? Кой е най-читавия за момента, като се има в предвид, че не искам да правя компромис за нито една не работеща функция.

Axxxel
11.11.2010г., 11:45

И не се е оплакал. Ако искаш го разпитай за повечко подробности.

dp4u4umi6ev
11.11.2010г., 19:05
Да ползвам горе посочения и съм доволен всичко си работи има и доста версии на Фройо ,но като четох имат доста неща ,които не работят и то важни.

Tonispz
12.11.2010г., 09:06
Супер ! :) Ще го пробвам. А ако искам да си върна оригиналния, с който съм в момента, ще стане ли с бекъп-а от нандбекъп ?

dp4u4umi6ev
12.11.2010г., 19:24
Супер ! :) Ще го пробвам. А ако искам да си върна оригиналния, с който съм в момента, ще стане ли с бекъп-а от нандбекъп ?
Да точно така се връщаш към оригиналния с бекъпа или пък,ако нещо се омаже.

ballanar
28.11.2010г., 21:22
Направих бек ъп, по указания начин. Сложих Cyanogen Mod 6.1 на моя Wildfire, но се оказа супер тъп ром, и сега не мога да варна нищо. Отивам на Рекавъри, изтривам сичко от Wipe/Reset Factory Settings, отивам на бакуп и после се инсталират разни работи и след Рестарт трагва отново Cyanogen mod, че и даже тръгва с Google Apps инсталирани ... Помогнете плс.

Axxxel
28.11.2010г., 21:29
Как ги правите нещата без да четете...удивен съм на възможностите ви :) .

Сам каза...сложил си ROM. Той не се изтрива. Можеш само да го заместиш с друг или оригинален такъв, ако има оригинално ruu от HTC.
Поглени няколко теми по-нагоре...има друг ром.

ballanar
28.11.2010г., 21:35
Ти Декстър не си ли гледал ? Дийди като види Голям Червен Бутон - Натиска го ! :)

Axxxel
28.11.2010г., 22:03
Все пак не е хубаво да се учим от нея :) .

babati123
03.12.2010г., 15:13
Здравейте.
Искам да споделя че аз съм ги пробвал всичките ром-чета които ги има в xda за уаилдфайър. И за сега съм с WildPuzzleROM 2.2 Froyo но май WildPuzzle 2.1 е по добре защото има флаш за JIT-on. Само с този ром успях да направя в линпак над 5 MFLOPS. WildPuzzle 2.2 е малко по муден и от време на време лагва. Досадно е и за това мисля да се върна на 2.1. OpenFire също става . но него не го държах много. Предпочитам WildPuzzleROM 2.1. Моето мнение е който иска да сменя ром-а на уайлдфайъра да сложи WildPuzzleROM 2.1 за начало :D . Пък ще чакаме официалния ъпдейт по коледа дай боже.
Наздраве!

Може да разгледате линка и да си изберете най удачния за вас.

martinski: Публикуването на няколко поредни поста не се разрешава. Редактирайте първият! Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

alex77777
06.12.2010г., 01:57
Здравейте, Wildfire-ра поддържа ли Live Wallpapers, нещо не мога да ги подкарам

Axxxel
06.12.2010г., 02:04
Става с руутване и инсталиране на къстъм ром, поддържащ живи тапети.

alex77777
06.12.2010г., 02:27
Мерси, колега, с руутването се справих, сега и къстъм ром май трябва да си прявя,ако успея

Има си тема за тези въпроси в трикове и модификации. След малко разчиствам темата.:sorv
Инсталиране на къстъм ром на htc Wildfire - iPmart Форум България ([Only registered and activated users can see links])

Axxxel
06.12.2010г., 02:49
Не е нужно да правиш, а просто да избереш вече готов с подръжка на тапетите.
Иии...надявам се разбираш какво правиш, щото е малко необмислено да руутваш само заради тапетите, които ще спреш да ползваш след 2-3 дни.

alex77777
06.12.2010г., 03:04
Руутването го направих отдавна, да направиш леко напътствие за "а просто да избереш вече готов с подръжка на тапетите", мерси

Axxxel
06.12.2010г., 03:44
Е, преместиха ни мненията в правилната тема. Остава само да я прочетеш и да погледнеш предложените ромчета.

babati123
06.12.2010г., 11:17
Аз ти предлагам WildPuzzleROM_2.1 . На всеки го предлагам :) Това според мен е най удачния за момента за уайлдфайър. Има си и живи тапети. Но първо трябва да си сигурен че знаеш какво правиш. Има си туториали. Прочети първо малко преди да започнеш да питаш. Какво стана заби ми на първия боот и не мога да си включа телефона. Успех!

ето рома

alex77777
06.12.2010г., 12:45
Мерси, колеги, ще видя дали ще се справя, извинявам се, че писах в грешната тема, ама то беше за едно, излезе друго

maxsim9
06.12.2010г., 14:24
Да попитам има ли някаква вероятност да се умаже тела и да се наложи да ходи на сервиз. Примерно да умре както оптимусите умират. Или тук няма такава опасност. Доколкото разбрах трябва да си направя бакъп и сичко е ок. Винаги може да се върне назад всичко.
И много лошо че има само двама човека който са споделили кой РОМ да ползваме. Няма ли и други който са опитвали вече.

Axxxel
06.12.2010г., 15:39
Нещата винаги могат да се омажат. Дори и да имаш бекъп, представи си, че се омаже и не разпознае sd картата. Няма как да върнеш бекъпа тогава.
За това...3 пъти мери, веднъж режи.

maxsim9
06.12.2010г., 15:58
Е кое да меря, гледам стъпките от първия пост и ги следвам. Какво повече може да зависи от мен. И да попитам ще има ли БГ меню с този ром 0001_WildPuzzleROM_2.1_v1.0.1
Другото което да питам е ако нещо не ми хареса на новия ром давам бекъп и всичко си идва както си е сега така ли да разбирам от писаното по горе.

Axxxel
06.12.2010г., 16:02
Да мериш, докато разбереш сериозността. По-добре да знаеш какво правиш, отколкото да пускаш теми със заглавие "Помощ" ;) .
И не, на htc няма бг меню.
Бях чел за cyanogenmod, че са почнали да вкарват и бг, но още е в процес на разработка.

maxsim9
06.12.2010г., 18:46
А какво точно ще получа с тоз РОМ, ако си сложа. Доколкото рабрах в нета пише, че ще стане по бърз тела и главно затова искам да го сменя. Но невидях друго конкретно.

Axxxel
06.12.2010г., 19:31
Във всеки ром са портнати различни неща. За това и и се пише какво имат - jit, live walpapers, със или без sense, с поддръжка на a2sd или не...и все такива ;) .

maxsim9
09.12.2010г., 15:21
Да попитам в ютубата има толкова клипчета със 2.2. Е няма ли нито едно официално дет да е излязло. И на едното имаше, че бил овърклокнат на 768 MHz. Това дали е вярно и дали е здравословно да се прави. И ще има ли ефект от клокване.

dp4u4umi6ev
09.12.2010г., 18:43
Мое лично мнение е ,че няма читав къстъм с 2.2 тоест всичко да работи както трябва.Аз съм с къстъм 2.1 и съм доволен и процесора ми е овърклокнат на 768мх ,но съм го намалил на 614 за всеки случай според мен не е опасно а е полезно иначе на фабрична честота живите тапети са доста лагави и по принцип се позабързва с вдигната честота.

maxsim9
09.12.2010г., 20:33
С кой ром си ти и прави ли некви грешки нещо. Може би този- 0001_WildPuzzleROM_2.1_v1.0.1
и това с клокването става със setcpu нали. По точно само с него си го задаваш и това е.
И след слагането на къстъм рома има ли възможност да си останат сегашните ми програми или всички ще трябва на нова да инсталвам и настройвам.

dp4u4umi6ev
09.12.2010г., 20:59
Точно със този съм Axxxel е дал линк към него напред в темата.Препоръчително е да направиш ресет преди да го качиш така ,че ще се наложи да инсталираш на ново и това с клокването става с флашване на къстъм кернел и после със Сет цпу си регулираш честотата на процесора.Грешки за сега няма с него съм от месец почти.

maxsim9
10.12.2010г., 01:39
Да и сега след като вече съм с нов къстъм рум телефона стана супер бавен, а да не говорим да си сложа лайв уалл. Помогнете

Axxxel
10.12.2010г., 01:47
Даде ли wipe на всичко преди да сложиш ром-а?
Ако не ти харесва...търсиш друг...четеш отзиви за него и слагаш, ако те удовлетворяват.

maxsim9
10.12.2010г., 02:12
Да дадох Вайп дата фактори ресет натиснах.

---------- Предходен коментар публикуван в 00:55 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 01:12 ----------

Как да флашна кернела за да мога да регулирам честотата на процесора понеже сега ми дава само до 528мх
Айде систем рестор най-добре. Със стария телефончето е в ПЪТИ по бърз от тоз РОМ

Tonispz
10.12.2010г., 12:28
Някой не е ли разбрал кога ще излезе официален ъпдейт до 2.2 версия на Wildfire?

maxsim9
10.12.2010г., 18:33
13.12.2010, което ще рече Понеделник

Tonispz
10.12.2010г., 18:49
Супер :) дано не се забави

dp4u4umi6ev
10.12.2010г., 19:16
Да дадох Вайп дата фактори ресет натиснах.

---------- Предходен коментар публикуван в 00:55 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 01:12 ----------

Как да флашна кернела за да мога да регулирам честотата на процесора понеже сега ми дава само до 528мх
Айде систем рестор най добре. Със стария телефончето е в ПЪТИ по бърз от тоз РОМ
Ами Кернела се флашва като рома през рекавъри.

13.12.2010, което ще рече Понеделник
Това и аз го четох ,но там пише ,че за Легендата е ноември ,а те се радват от ден два ,така ,че не бързайте да се радвате.

dp4u4umi6ev
10.12.2010г., 21:58
Попаднах на интересен къстъм ром в xda базиран е на оригиналния Фройо за Европа и е сготвен от Пол О Брайан от Модако.Има добри отзиви за него във форума има си и възможност за a2sd това ,което си е във Фройо.Работи също със овърклокнатия кернел.Сега нямам време да го пробвам ,а и ще изчакам 13 за официялния Фройо.:DПък и сега си поиграх да кача оригиналното RUU за да видя дали мога и тела ми е като нов та даже и ънруутнат.Ето линк към рома ,налазвайте и споделете как е.
[ROM] 10/Dec 2.22.405.1 r1 - MoDaCo Custom ROM (Froyo 2.2.1) with Online Kitchen ([Only registered and activated users can see links])

Axxxel
10.12.2010г., 22:49
Те всички ромчета от Пол са яки. Все пак и той открива дупките в htc-тата :) .
Репче за ром-а.

crush
11.12.2010г., 16:23
Има ли възможност да се промени честотата на процесора и след това да се използва оригинален ром?

maxsim9
11.12.2010г., 16:29
Аз я смених. През рекавъри флашнах кернела и после от цпу си я смених честотата. Ето видео за цпу-то [Only registered and activated users can see links]

dp4u4umi6ev
11.12.2010г., 17:53
Има ли възможност да се промени честотата на процесора и след това да се използва оригинален ром?
Е със оригиналния ром мисля ,че няма да се получи да вдигнеш честотата на процесора мисля ,че работи само с къстъм ром(не съм сигурен).Можеш да пробваш при рутнат телефон да флашнеш кернела с оверклока и да споделиш дали става.

maxsim9
11.12.2010г., 18:13
Става аз съм с оригиналния ром

dp4u4umi6ev
11.12.2010г., 18:45
Аааа ок щом става.

Така не издържах и флашнах 2.2 от Модако.Ромчето е добро и се държи прилично няма бъгове има си доста ''екстри'' една от тях е ,че завърта екрана във всяка посока (там където си завърта по принцип) има възможност да се избере Български език ,но има превод само на места в Мапс например.Няма живи тапети ,но лесно се активират с флашване на този зип 61300.Работят с Лънчър про и не работят тези вградените трябва да си качите други.Този ,който е качил файла твърдеше ,че работят и със Сенс ,но уви не е така.За сега толкова по късно мога да споделя още впечатления ,ако до тогава не пуснат официялния Фройо.:DЗабравих да спомена ,че могат да се местят програмите на карта памет(тези ,който позволяват това),обаче има едно неприятно след рестарт явление ,докато опресни картата и се появят иконите.

martinski: Публикуването на няколко поредни поста не се разрешава. Редактирайте първият! Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

maxsim9
12.12.2010г., 13:27
Е супер, теб доста те посърбява да експериментираш явно :) Хихи мен пък ме досърбя да пробвам на оригиналния ром този файл за лайфа и вче че проработи. Само на про лаунчера обаче. И като имаш време я кажи това за мегехерците при мен след всеки рестарт трябва да ги дигам на ново и при теб ли е така
Чак сега разбрах, че при про лаючера се върти десктопа на тела. Без да влизам в смс примерно.

dp4u4umi6ev
12.12.2010г., 16:54
А даде ли чек на set on boot.Е значи пича се е объркал ,че живите тапети работят на Сенс.А за Лънчър про можеш да го направиш и да не ти завърта екрана.

Turboto
12.12.2010г., 22:24
А как се държат живите тапети... смисъл има ли някав лаг или нещо,щото аз кат бях с Cyanogen и сложих live wallpaper и на места лагваше..

dp4u4umi6ev
12.12.2010г., 23:25
А как се държат живите тапети... смисъл има ли някав лаг или нещо,щото аз кат бях с Cyanogen и сложих live wallpaper и на места лагваше..
Ами някой не стават заради резолюцията ,но с някой се справя добре аз правя така слагам ,пробвам и ако ми хареса го оставям ,ако не го махам.Най добре си работят ако е вдигната честотата на процесора и за сега най ми харесва този Nexus revamped pro.

maxsim9
13.12.2010г., 00:05
Лаг си има на някой съвсем малко на други доста повече. Просто пробваш и така. И аз съм със вдигната честота.

Axxxel
13.12.2010г., 00:08
А може да промените и резолюцията на изображенията в зип-а. Би трябвало да намали лаг-а.

maxsim9
13.12.2010г., 00:27
Как се променя има ли някаде инфо щот не|знам как да го задам на търсачката или пък го няма никаде

dp4u4umi6ev
13.12.2010г., 00:37
Ами промени разширението на файла от .apk на .zip и виж вътре какво има ,но са доста картинки и са в различен формат ,та не знам кои трябва да се променят.

maxsim9
14.12.2010г., 02:59
Аз току що пробвах Модакото и не ми хареса ама въобще как се държи. Тела стана доста бавен. Има лаг, бъгове. Иначе ми хареса като идея е направен добре и новите неща ще са от полза, но дано оригиналния РОМ да е по читав защото иначе ще си седя със оригиналния РОМ от магазина както ми го дадоха.Досега това е вторият ром който слагам и никой не може да се равнява със оригиналния по бързина, а това е да не кажа и най важното нещо за тела ми. То кат ще чакаш по 15-20 сек за всичко. Така в момента съм го ресторнал и телефона е перфектен. Всичко е супер бързо и нищо не ми забила. Това си е мое мнение и наблюдения от моя телефон. При вас не знам как е скоростта, но предполагам, че трябва да е същото положение. И съм го пуснал на 710Mhz и при двата рома.

Tonispz
14.12.2010г., 09:42
Какво стана с официалния 2.2 за нашите машинки?
Уж щеше да излезе на 13-ти, което беше вчера...
Някой може ли да ми каже кой сайт трябва да следя за да ми е достоверна информацията?

Axxxel
14.12.2010г., 09:57
Home страницата на htc, разбира се :) . И така и не се научихте, че ъпдейтите никога не идват на официално казаната дата...НИКОГА.

dp4u4umi6ev
14.12.2010г., 18:46
Е то това 13 дойде така от една картинка на някакъв френски оператор само да подлъже хората.Така ,че не ми се струва като официялна информация ,не е от htc.

CLNIKI
14.12.2010г., 20:29
А БГ rom има ли вече?

Axxxel
14.12.2010г., 20:55
Под бг ром, имаш предвид с български език ли? Ако е така - Не, все още няма.

CLNIKI
14.12.2010г., 21:49
Даа - това мислех но....
Здраве да е - дано скоро някой направи.

dp4u4umi6ev
16.12.2010г., 23:11
Ба**ти Фройото кво стана с него загуби се по трасето ,а вече го пуснаха и за Меджик ,който е по старичък от Дивия огън(искрица).Е чесно заклевам се повече никога да не си копувам среден да не кажа нисък клас Андройд и да чакам някой да се смили да му пусне версия която я има сготвена от месеци ,ама да е ''официялна''.Ба***и тъпотията.

Axxxel
16.12.2010г., 23:23
Ооо, не се разочаровай...ще свикнеш :)

bo6o
16.12.2010г., 23:55
Ба**ти Фройото кво стана с него загуби се по трасето ,а вече го пуснаха и за Меджик ,който е по старичък от Дивия огън(искрица).Е чесно заклевам се повече никога да не си копувам среден да не кажа нисък клас Андройд и да чакам някой да се смили да му пусне версия която я има сготвена от месеци ,ама да е ''официялна''.Ба***и тъпотията.

ШШШШ, я без нерви, ти поне ще получиш... Аз от половин година чакам поне бета версия, и то неофициална. Вече сериозно обмислям да мина на обикновен телефон :)

dp4u4umi6ev
17.12.2010г., 00:05
ШШШШ,я не се предавай така лесно ,а кой ще напътства заблудените андройд овчици ,които тепърва влизат в стадото.Иначе си ме е яд на мен за ''покупката'',че не изчаках да събера някоя стотинка повече ,ама сам съм си виновен.Те хората са казали мерак с пари се гаси.

bo6o
17.12.2010г., 00:23
Само Altek Leo може да ми върне вярата, ако е до 500лв :D

dp4u4umi6ev
17.12.2010г., 19:44
Altek Leo к'во е т'ва жувотно???

myankov
17.12.2010г., 23:08
Altek Leo к'во е т'ва жувотно???

Смартфонът Altek Leo е с 14MP камера - iPmart Форум България ([Only registered and activated users can see links])

dp4u4umi6ev
19.12.2010г., 21:49
В първия пост съм добавил кернел за овърклок и друг ,стандартен в случай ,че овърклока не ви хареса.Флашват се през рекавъри.

maxsim9
20.12.2010г., 13:08
Честито на всички със огънчето. Имаме си оригинален ъпдейт.
Ако може някой супер бързо да ми каже как да пусна ъпдейта. Сега ме пита инстал сега или после. Как да го пусна от това или през рекавъри. И няма ли нужда да се изтрие всичко или то си го прави само.
Аксел гледам си на линия незнаеш ли нещо по въпроса. И нещо извън темата имаше един аксел в травиана нещо общо :)

Axxxel
20.12.2010г., 14:24
Травиан? Това пък какво е?
Както и да е...ако телефона ти не е руутнат, пускай да си го сваля и инсталира само. То си знае :) .
Ако обаче си руутнат, ще се наложи да изтеглиш ъпдейта, да рестартираш в рекавъри, да изключиш проверката на сертификация и да ъпдейтнеш през рекавърито.
Можеш да ъпдейтнеш и през pc-то като изтеглиш оригинално Ruu. Но не зная дали са пуснали официално.

maxsim9
20.12.2010г., 18:55
+1 Успях и аз да инсталирам пустото фройо. С огромната помощ от страна на Axxxel. за тези който са с рутнати телефони, а вярвам че има много теглите това "[Only registered and activated users can see links]" и действате през самия компютър. Пускате го от самия компютър, включвате телефона с кабела в режим charger onli и от там next-next.

kamto
20.12.2010г., 19:46
А телефона остава ли руутнат?

maxsim9
20.12.2010г., 19:51
Дръжки остава

kamto
20.12.2010г., 19:59
Има ли начин за руут или ще чакаме ?

maxsim9
20.12.2010г., 20:08
Дръжки руут
Да бе страхотно се получи. Досега пет пъти съм слагал нов РОМ и сега на фройото не|мога да си възстановя контактите, защото ги няма. Досега как ставеше. Имам бакъп дали по някакъв начин мога да ги изкарам от него и да си ги пратя на телефона.

Axxxel
21.12.2010г., 00:26
Къде ги няма? Контактите най-добре е да се държат в папка на sd картата. В vcf формат, така че лесно да могат да се импортнат в телефона.
Съвсем нормално е след ruu да ти ги няма контактите.

maxsim9
21.12.2010г., 18:10
YES Намерих си една старакарта памет и там ги има контактите. Направо съм супер ей.

dp4u4umi6ev
22.12.2010г., 19:42
А някой да е пробвал да рутне с Ънревоукд и да сподели дали става или няма смелчаци.Имам в предвид след ъпдейта.

Axxxel
22.12.2010г., 19:59
Не става за сега, понеже с ъпдейта се ъпдейтва и bootloader-a.

dp4u4umi6ev
22.12.2010г., 20:56
Е не е болка за умиране ,аз още си карам с къстъмчета на 2.2 рутнати и съм доволен.

Mokata
22.12.2010г., 22:28
Axxxel, искам да те попитам в момента съм с 8.0.11 РОМ 2.2 и partition SD card 512 mb. При положение,че заместя стария с нов ROM трябва ли отново partition SD card ? Благодаря предварително и весели празници!

Tonispz
23.12.2010г., 00:57
Колеги, вече има официален ъпдейт за 2.2. Не успях да го видя преди да си ресторна телефона към официалния 2.1 с който беше в началото.
След като го направих това телефона сам си намери ъпдейта и ме попита дали да го инсталирам, всичко беше ок докато не стигна момента на инсталацията (свали се нормално, влезе в системен режим).
Започна самата инсталация и докато се пълнеше прогрес бар-а на около 25-тия процент от началото спря, и показа един триъгълник с удивителна, и андроидчето до него.
Така няколко пъти... опитах и чрез wipe data/factory reset - пак не стана.
Какво да правя?
Трябва ли да махна руут-а на телефона.

Axxxel
23.12.2010г., 01:28
@Mokata, не ми е ясен тоя ром. Също както и не ми е ясно защо използваш още партишъни като си с 2.2?

@Tonispz, не можеш да ъпдейтнеш по нормален начин на руутнато устройство. Погледни пост 70 за решение.

dp4u4umi6ev
23.12.2010г., 08:13
Рома е Уайлд пъзел на Дани Джо ,ама май има нужда от патишън щом дани продължава да слага ап2сд в ромовете си предния ми ром нямаше и с местенето на картата пак бях останал с 45 мб свободна памет.

Mokata
23.12.2010г., 14:42
Axxxel,извини ме може би не се изразих правилно. Искам от WildPuzzleROM_2.2 Froyo v8.0.11 да върна на WildPuzzleROM_2.1 Eclair v1.0.1, за това питам дали трябва отново да правя дял на СД картата. Доста работи научих,но все пак дай си мнението,държа на него.

Tonispz
23.12.2010г., 23:38
@Axxxel благодаря за инфото. Успях да го обновя :) Сега е много добре :)

Axxxel
24.12.2010г., 05:07
Ако вече имаш такъв дял на картата, няма да се наложи да правиш пак. Рекавърито ще го намери. Възможно е обаче да се наложи да дадеш wipe на партишъна през рекавъри, след инсталацията на ром-а.

dp4u4umi6ev
29.12.2010г., 19:32
Така за тези, които ги интересува и тези ,които не са ъпдейтнали официялно до 2.2 има нов къстъм ром за нас със живи тапети работещи със Сенс.Сега ще го пробвам ,ето и линк.

maxsim9
30.12.2010г., 18:00
Само не разбрах как и дали може да се се сложи нещо друго след като съм сега със 2.2 официалното и няма как да е рутнат тела.

Axxxel
30.12.2010г., 18:11
Ноуп...седиш и чакаш метод за руутване.
Няма как да инсталираш къстъм ром без руут и къстъм рекавъри.

dp4u4umi6ev
30.12.2010г., 22:23
Иначе ромчето е доста добро и доживях да видя живи тапети на Сенс-а и противно на очакванията ми ,че ще се мъчи (нали сенса бил тежък) си вървят добре.

Mokata
08.01.2011г., 10:50
Какви ли не ромове слагах на моя телефон. Все лагваше,това не работи ,онова не работи. Вече не инсталирам такива неща. С офциалните 2.1 и 2.2 работи най-добре. Мнение,до което ще достигнат всички,рано или късно.

dp4u4umi6ev
08.01.2011г., 16:35
Не знам какви ромове си слагал ,аз слагам предимно на Dani Jo и съм много доволен ,нямам никакви лагове с клокнат процесор съм ,а и тези стокови ромове много ме ограничават откъм действие защото обичам даа ръчкам и да експериментирам.Единственото ,което ме мъчи е ш******а резолюция и липсата на графичен ускорител и това ще е единствената причина да го сменя.Иначе тела за парите си е перфектен и точно с тези къстъм ромове се свалят много от ограниченията ,които от htc са му сложили и заради тях тела изглежда от още по нисък клас.

kpbchuka
11.01.2011г., 21:14
Имам меко казано проблем по скоро проблеми.Още със взимането на телефона ми лагваше супер много.Руутнах го,инсталирах 4 РОМ-а и пак лаг,къде повече-къде по-малко.Опитах се и да овърклокна инсталирах 0055_oc_kernel_2.6.32_HCDR_v4 но в менюто не ми излиза SetCPU за да дам желаната от мен стойност и най-вече си остава проблема с лагването.Какво бихте ме посъветвали все съм виждал лаг но това при мен се не търпи.Щях да пропусна не ми се свързва със мобилният интернет пускам го през ГСМ-онли и се свързва за малко,пускам го през WCDMA и пак за малко и после спира.:giu:giu:giu:giu:giu:giu:giu:giu

dp4u4umi6ev
11.01.2011г., 21:19
unrevoked

Maybe good news for people with HTC Wildfire. We're looking at it. (Also maybe good news for people with EVO Shift 4G sooner or later.)

На това попаднах сега и може би скоро всички с официялния ъпдейт към 2.2 ще могат да рутнат.
За колегата по горе сет цпу не е в менюто ,а е отделна програма ,потърси я в раздела с програми.2thumbsup

maxsim9
12.01.2011г., 18:40
unrevoked

Maybe good news for people with HTC Wildfire. We're looking at it. (Also maybe good news for people with EVO Shift 4G sooner or later.)

На това попаднах сега и може би скоро всички с официялния ъпдейт към 2.2 ще могат да рутнат.
За колегата по горе сет цпу не е в менюто ,а е отделна програма ,потърси я в раздела с програми.2thumbsup
Еми дано да е скоро наистина 2thumbsup2thumbsup2thumbsup

dp4u4umi6ev
20.01.2011г., 23:08
Ето ,че излезе Цианоген ром (то и преди си имаше)версия Джинджър бред.Аз сега съм с него и за сега се държи добре.Ето и линк за тези които искат да го пробват.Рома е без сенс.

[ROM][NIGHTLY] CyanogenMod 7 Nightly Builds || This is the ROM you're looking for. ([Only registered and activated users can see links])

ПС:Даже си има гъзарииката с заключването и отключването на Джинджър.Е кофти ми е без сенса (не ,че го ползвах) ,но знам ,че като ми потрябва и е там.

maxsim9
15.03.2011г., 12:52
Какво става с рутването на телефона. Още никъде не виждам новини. Писна ми да стоя със официалното 2.2.1. Нищо не мога да ръчкам. От месец ползвам телефона само за ТЕЛЕФОН :).

dp4u4umi6ev
15.03.2011г., 23:02
Ами можеш да проверяваш на саита на Ънревоук за евентуални ъпдейти аз гледах там всеки ден докато бях с Огънчето не,че бях с 2,2 просто от любопитство.

ПС;Добавям линк към сайта за тези които не го знаят за да си проверяват.

Axxxel
15.03.2011г., 23:31
Все още няма руут. Не и от unrevoked. Може да се руутне с хардуерна машинка за сега.

anakondakz75
01.04.2011г., 11:36
От къде мога да дръпна-htc driver installer.Търсих навсякъде и никъде нищичко не намирам.:ops

Axxxel
01.04.2011г., 16:14
Инсталират се с инсталацията на HTC Sync.

anakondakz75
06.04.2011г., 18:54
Инсталират се с инсталацията на HTC Sync.Ами и него търсих,намерих го,но няма теглене.Ако има някой линк към HTC Sync,ще съм мн.благодарен.От 2 дни съм горд собственик на HTC Wildfire,и все още не съм наясно с някои неща,затова питам.

dp4u4umi6ev
06.04.2011г., 18:56
На сайта на HTC трябва да го има.

Axxxel
06.04.2011г., 23:10
@anakondakz75, щом си от два дни, предполагам не си пипал много по мемори картата.
Там ще намериш и HTC Sync-a ;) .
Ако не, послушай колегата и дърпаш от сайта на htc.

anakondakz75
10.04.2011г., 08:52
Четох в друг форум,че ако примерно съм със ром 2.2.1 мога да мина на по-нисък,примерно на-WildPuzzleROM_2.1.Можете ли да обясните подробно как да направя това.:vn

dp4u4umi6ev
10.04.2011г., 12:22
Можеш да минеш ,но на стоков 2.1 ,а не на Уайлд пъзел защото той е къстъм ром и се връщаме на проблема с рута.Връщането към 2.1 не знам точно как става ,а и не виждам смисъл.

Tonispz
10.04.2011г., 12:51
@anakondakz75 препоръчвам ти ако не си много навътре в нещата да не го правиш, защото downgrade е може би една от най-трудните операции които съм правил на HTC-то ми.
Бях с 2.1 стоков, рутнах и минах на какви ли не къстъм ромове докато излезе 2.2.1 официалния, сложих него и трябва да ти кажа че е най-стабилен от всички. Root за сега няма, но и вече не ми трябва, защото единственото заради, което го ползвах е да мога да си сложа App2SD.

anakondakz75
10.04.2011г., 15:33
Преди малко пробвах със тази програма-reflash_package.И вижте на снимката какво ми изписа.Преди 2-3- дни направих същата процедура поне 3-пъти и винаги пишеше-ERROR на края след рестарта на тела.Сега друго ми показва но не разбирам,дали съм го руутнал или не.Как мога да разбера.

Забравих да кача снимката,но мисля че нищо не се е получило.

dp4u4umi6ev
10.04.2011г., 21:52
За съжаление от снимката не се разбира нищо за да ти кажа какво си направил ,но съм сигурен ,че не е станало защото както казах и преди 2.2.1 не се рутва.

Axxxel
10.04.2011г., 22:09
Аз ще ти кажа какво е направил.
Ако е следвал всички стъпки, телефона е влязал в hboot, опитал се е да вкара къстъм рекавъри, рестартирва се, програмата изписва "waiting for root" и после нещо от рода на "Error. Is it your firmware too new?"
Тоест не може да го руутнеш все още с unrevoked, ако си ъпнал към официално 2.2

techobg
10.04.2011г., 22:11
Преди малко пробвах със тази програма-reflash_package.И вижте на снимката какво ми изписа.Преди 2-3- дни направих същата процедура поне 3-пъти и винаги пишеше-ERROR на края след рестарта на тела.Сега друго ми показва но не разбирам,дали съм го руутнал или не.Как мога да разбера.

Забравих да кача снимката,но мисля че нищо не се е получило.
Здравей,колегата по горе е прав,няма смисъл да се опитваш,защото само,ще си загубиш времето и не дай си боже може да си брикнеш тела.
Аз,също минах по този път и успях единствено да го сваля на 2.1 стоков.
Бях приятно изненадан,как се държеше телефона след това,осезаемо стана доста пъргав и много приложения които лагваха преди,работят прилично.

Поздрави!

anakondakz75
01.05.2011г., 19:20
Днес ми отключваха тела със htc clip,в рекавърито пише S-OFF,и до там.Това означава ли сега че мога да сменям рома защото съм с 2.2.1,който не подлежи на рутване.Много съм бос с тия андроиди,затова може и да ви е смешно но как да сменя рома си точно.Имам един ром с име-WildPuzzleROM_v0.8.Кое точно се копира на картата с памет за инсталация.След разхивиранрто на архива има няколко файла-data,META-INF,system,boot,check_data_app,installbusybox.Файл а -BOOT e само 2,42мб.Това ли се копира на картата или всичко.И как да инсталирам нов ром като ракавърито ми няма тази опция,защото буквално не съм преминал стандартния рут който правите със UNREVOKED 3.Сигурно ме разбирате за какво ви говоря.Извинете ме.:D

dp4u4umi6ev
01.05.2011г., 19:38
Рома не се разархивира, а се слага така като зип ,но мисля ,че първо трябва да си качиш къстъм рекавъри през което да имаш опция install from sd или нещо такова ,а ти сега като си С ОФФ не можеш ли да руутнеш с Ънревоук???

anakondakz75
01.05.2011г., 20:20
Рома не се разархивира, а се слага така като зип ,но мисля ,че първо трябва да си качиш къстъм рекавъри през което да имаш опция install from sd или нещо такова ,а ти сега като си С ОФФ не можеш ли да руутнеш с Ънревоук???
Ами какво да кажа и аз не знам вече,пробвах няколко пъти да рутна тела със UNREVOKED 3,и след последния рестарт на програмата пише-error:failed to get root.Is yuor firmware too new.Моля помагайте какво да се направи.Явно и с това устройство-HTC clip,е същата работа.:vn

Axxxel
01.05.2011г., 20:50
Можеш да пробваш да флашнеш рекавъри през ROM Manager ([Only registered and activated users can see links]). Но мисля той си искаше руут достъп.
Сега като си с s-off можеш да инсталираш някое официално 2.1 RUU, след което да руутнеш с unrevoked 3.2, като така ще си имаш и рекавъри. След това просто инсталираш който си поискаш ром.
А...ох, отдавна не съм бил със стоково рекавъри...като влезеш в стоковото рекавъри и натиснеш бутона за усилване + бутона за включване, мисля, че излизаше опция да инсталира zip от sd.
Можеш да пробваш да сложиш рекавъри на картата и да го флашнеш по този начин.

anakondakz75
01.05.2011г., 23:18
Можеш да пробваш да флашнеш рекавъри през ROM Manager ([Only registered and activated users can see links]). Но мисля той си искаше руут достъп.
Сега като си с s-off можеш да инсталираш някое официално 2.1 RUU, след което да руутнеш с unrevoked 3.2, като така ще си имаш и рекавъри. След това просто инсталираш който си поискаш ром.
А...ох, отдавна не съм бил със стоково рекавъри...като влезеш в стоковото рекавъри и натиснеш бутона за усилване + бутона за включване, мисля, че излизаше опция да инсталира zip от sd.
Можеш да пробваш да сложиш рекавъри на картата и да го флашнеш по този начин.Пробвах какви ли не варианти,не става.От къде да дръпна официално 2.1 RUU, след което да руутна с unrevoked 3.2.Това колега не става,опитах вече-А...ох, отдавна не съм бил със стоково рекавъри...като влезеш в стоковото рекавъри и натиснеш бутона за усилване + бутона за включване, мисля, че излизаше опция да инсталира zip от sd.Или от къде да дръпна това рекавъри на картата и да го флашна по този начин.Благодаря ви много за помощта:ipma

dp4u4umi6ev
01.05.2011г., 23:38
От тук си дръпни официален ром 2,1 и после го рутни.

anakondakz75
02.05.2011г., 19:08
Изтеглих от линка ром-RUU_Buzz_H3G_UK_1.16.771.2_Radio_13.45.55.24_3.35. 15.31_release_131501_signed.Инсталирах през компа,сега ще видя дали ще мога да го руутна.Много ви благодаря за помощта до тук.Опитах да го руутна и накрая ми изписа това-validation error-beckup CID is missing.Някой ако знае къде греша,нека помогне.Аз не разбирам много,но след като този ми оправя тела със това устройство htc clip,дали е трябвало да направи следното и там да ми е проблема с руутването--CID Lock (и въвеждане на Super CID).Защото след като се опитвам да руутна,може би на последния рестарт ми пише това за-error-beckup CID is missing

Axxxel
02.05.2011г., 23:50
Иии...не слагай такива ромове бе човек.
Тегли някой wwe ром (гледай само да не е фройо). И след смяната на ром-а все още трябва да си s-off, тоест с изключена защита и да не се проверява cid-a при инсталация.

anakondakz75
03.05.2011г., 00:14
Иии...не слагай такива ромове бе човек.
Тегли някой wwe ром (гледай само да не е фройо). И след смяната на ром-а все още трябва да си s-off, тоест с изключена защита и да не се проверява cid-a при инсталация.Благодаря много колега,само,сега тегля ето този само,че утре след бачкане ще го инстална и пак ще пиша -
RUU_Buzz_HTC_WWE_1.14.405.2_R_C_Radio_13.45.55.24_ 3.35.
15.19_release_141106_signed.exe...

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 00:26
Ето ти ново линкче тук има такива каквито каза Аксел изтегли 4-тия подред WWE 1.37.405.1 аз с него си махах рута и мазаниците.
И пиши до къде си стигнал.:wel

markata
03.05.2011г., 00:30
Страшно мерси за линка

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 13:18
За колегата анакондаз довечера ще ти дам рекавърито през което се флашва рутнат къстъм ром така става номера.

anakondakz75
03.05.2011г., 18:34
За колегата анакондаз довечера ще ти дам рекавърито през което се флашва рутнат къстъм ром така става номера.
Точно тоя ром сложих-WWE 1.37.405.1,ама пак същата гадост за руутването-error-beckup CID is missing.Проверих,тела ми е на S-OFF.Започвам да се отчайвам вече,май няма да ме огрее слънцето.Към колегата-dp4u4umi6ev,ако можеш дай да пробвам и този вариант със рекавърито.Само напиши стъпка по-стъпка как да процедирам с него.Благодаря.

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 19:19
Ами ето ти рекавърито :
Поставяш го на карта памет ,поставяш Wildpuzzle рома на картата.След това рекавърито се отваря не се флашва и през него флашваш рутнатия ром.Така ми го обясниха така ти казвам и аз.Пробвай и сподели.

ПС:Я кажи коя версия ти е Hboot????

ПС2:Намерих тема точно как става след отключването ,но трябва да ти е добър Англииския.На мен ми се стори сложничко или може би защото нямам Огънчето под ръка иначе щях да го обезкостя.

ПС3;Мисля ,че разбрах къде ти е проблема,намерих тема в която пише ,че не трябва да руутваш с Ънревоук 3.32 ,а с 3.2 защото новата версия не работела със стария Hboot и дава грешката която ти казваш.Ето ти линк към темата там е обясненя.

anakondakz75
03.05.2011г., 20:27
Ами ето ти рекавърито :
Поставяш го на карта памет ,поставяш Wildpuzzle рома на картата.След това рекавърито се отваря не се флашва и през него флашваш рутнатия ром.Така ми го обясниха така ти казвам и аз.Пробвай и сподели.

ПС:Я кажи коя версия ти е Hboot????

ПС2:Намерих тема точно как става след отключването ,но трябва да ти е добър Англииския.На мен ми се стори сложничко или може би защото нямам Огънчето под ръка иначе щях да го обезкостя.

ПС3;Мисля ,че разбрах къде ти е проблема,намерих тема в която пише ,че не трябва да руутваш с Ънревоук 3.32 ,а с 3.2 защото новата версия не работела със стария Hboot и дава грешката която ти казваш.Ето ти линк към темата там е обясненя.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])Сега трябва да тегля друг ром ли,нали ?-Wildpuzzle.Версията на HBOOT ми е-0.80.007.Сега тегля ето този ром-WildPuzzleROM_2.2 Froyo v8.0.11

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 20:42
Прочети ми последния ПС!!!! Първо рутни успешно и после теглиш WildPuzzleROM_2.2 Froyo v8.0.11 това вече ще е лесната част.

anakondakz75
03.05.2011г., 20:53
Сега трябва да тегля друг ром ли,нали ?-Wildpuzzle.Версията на HBOOT ми е-0.80.007.Сега тегля ето този ром-WildPuzzleROM_2.2 Froyo v8.0.11
Как се отваря това рекавъри не мога да разбера,да инсталирам ли нещо от сорта на File Explorer за да мога да го отворя,и не се разхивира нали,така се слага на картата както е архива.Извинявайте за тъпите ми въпроси на още съм нов собстваник на андроид.

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 20:58
Прочети само последния ми ПС3 и другото го остави!!!!!!!!!!!!!!!Връщаме се към рутването с Ънревоук ,но да е версия 3.2 ,а не 3.32.Ти с коя пробва да рутнеш?????

anakondakz75
03.05.2011г., 22:15
Прочети само последния ми ПС3 и другото го остави!!!!!!!!!!!!!!!Връщаме се към рутването с Ънревоук ,но да е версия 3.2 ,а не 3.32.Ти с коя пробва да рутнеш?????
Значи трябва да следвам написаното от 3-тия линк,само че съм мнооого зле със английския,и няма да се справя без помощ.Ако някой може да го преведа с точност,ще бъде страхотно.Ако трябва да направя това по описанието от последния линк,до точка 3 мисля че ще се оправя и без превод.Започнах действието,сега следя телефона от руутването.Още стои в един режим на-Waiting for ruut.

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 22:37
Човек ,ама ти сериозно ли?Ти всичко си направил само трябва да руутнеш с Ънревоук ,но версията трябва да е 3.2 ,а не последната 3.32 има я в линка с темата за теглене.Изтегли я ,рутни телефона и след това се обади тук да продължим.

anakondakz75
03.05.2011г., 22:55
Значи трябва да следвам написаното от 3-тия линк,само че съм мнооого зле със английския,и няма да се справя без помощ.Ако някой може да го преведа с точност,ще бъде страхотно.Ако трябва да направя това по описанието от последния линк,до точка 3 мисля че ще се оправя и без превод.Започнах действието,сега следя телефона от руутването.Още стои в един режим на-Waiting for ruut.
Станааааааааааааааааа:sbemрутнах си го,даже си имам ново ракавъри вече.Доживях да го видя най-после.Следвах 3-тия линк и рутнах със версия
Unrevoked 3.2.Там е описан подробно моя проблем.Не съм изпълнявал по-надоло другите подточки.Само до руутването.Сега може ли да ми кажете къде беше темата за овърклока на процесора и какъв ром да си сложа през новото рекавъри.Много благодаря на колегата от форума dr4u4umi6ev,ще те уредя на работа в Кипър само да искаш:))

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 23:06
Честито ,сега за да влезеш в рекавъри се натискат три бутона едновременно бутон за включване/бутон за намаляване/бутон оптичен тракпад(този долу в средата) и това се прави при изключен телефон.Преди да правиш каквото и да било влез в рекавъри и потърси едно под меню NANDROID влез в него и намери подменю backup навигирането в рекавъри става с бутони увеличаване /намаляване а за избор бутон включване или трак пад.Така след като направиш този бекъп той ти е нужен за да си застрахован ,ако омажеш нещо и пак от рекавъри си го връщаш с restore.

anakondakz75
03.05.2011г., 23:18
Човек ,ама ти сериозно ли?Ти всичко си направил само трябва да руутнеш с Ънревоук ,но версията трябва да е 3.2 ,а не последната 3.32 има я в линка с темата за теглене.Изтегли я ,рутни телефона и след това се обади тук да продължим.
Давай да продължаваме :D

---------- Предходен коментар публикуван в 22:06 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 22:18 ----------

Честито ,сега за да влезеш в рекавъри се натискат три бутона едновременно бутон за включване/бутон за намаляване/бутон оптичен тракпад(този долу в средата) и това се прави при изключен телефон.Преди да правиш каквото и да било влез в рекавъри и потърси едно под меню NANDROID влез в него и намери подменю backup навигирането в рекавъри става с бутони увеличаване /намаляване а за избор бутон включване или трак пад.Така след като направиш този бекъп той ти е нужен за да си застрахован ,ако омажеш нещо и пак от рекавъри си го връщаш с restore.Готов е бекъпа,направих го:)

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 23:19
Давай да продължаваме :D
Много бързаш първо прочети горното ми мнение ,ако си го прочел и си го разбрал тогава продължаваме.
Чети тук всичко съм описал как се прави подробно:Инсталиране на къстъм ром на htc Wildfire ([Only registered and activated users can see links] 0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BC-%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-htc-Wildfire&p=186134&viewfull=1#post186134)

anakondakz75
03.05.2011г., 23:27
Много бързаш първо прочети горното ми мнение ,ако си го прочел и си го разбрал тогава продължаваме.
Чети тук всичко съм описал как се прави подробно:Инсталиране на къстъм ром на htc Wildfire ([Only registered and activated users can see links] 0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BC-%D1%80%D0%BE%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-htc-Wildfire&p=186134&viewfull=1#post186134)Сега тегля това CyanogenMod 6.1.0 (Stable) ([Only registered and activated users can see links]).Следва да го инсталирам нали..Чета че трябва да дръпна и Google Apps, ако искам да имам Market-а на телефона си.Някакъв линк моля,май ставам нахален.Готов съм с новия къстъм ром.Сега още зарежда.

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 23:31
По добре изтегли това по ново е [ROM] CyanogenMod-7 for HTC Wildfire (Buzz) :: V7.0.2 (25/04/2011) - xda-developers ([Only registered and activated users can see links])
и как да не пише даже има картинка на рекавърито и там си пише на двата реда един под друг 3 и 4ред.

ПС:Е как пък избра най трудния за инсталиране ром на него да се учиш ,а уж теглеше Wildpuzzle.

Качи си този ром по добър е и ще си имаш Маркет и всички ДЖи аппс.
,а като се ошлайфаш качвай каквото искаш.

anakondakz75
03.05.2011г., 23:39
Пречи ли че не инсталирах твоя от линка?Аз сега следвам това за овърклока от този линк тук-[Only registered and activated users can see links]само не знам как да флашна това-Изтеглете HCDR.Kernel v4.2 ([Only registered and activated users can see links]) и го флашнете през Recovery.какво трябва да се направи по-точно.

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 23:47
Пречи ли че не инсталирах твоя от линка?
Човече не пречи ,но много бързаш!!!Какво инсталира в крайна сметка аз ти дадох последния Cyanogen ,а ти си качил стара версия.За къде бързаш??????

anakondakz75
03.05.2011г., 23:51
Сега ще го направя отново с по новия ром,не видях линка,сори.Готов съм,сега инсталирам 0001_WildPuzzleROM_v0.8.Като тръгне пак ще пиша.Само не разбрах едно,как да флашна това нещо-Изтеглете HCDR.Kernel v4.2 ([Only registered and activated users can see links]) и го флашнете през Recovery.Какво трябва да се направи по-точно.

dp4u4umi6ev
03.05.2011г., 23:51
Пречи ли че не инсталирах твоя от линка?Аз сега следвам това за овърклока от този линк тук-[Only registered and activated users can see links]само не знам как да флашна това-Изтеглете HCDR.Kernel v4.2 ([Only registered and activated users can see links]) и го флашнете през Recovery.какво трябва да се направи по-точно.
Казах ,че БЪРЗАШ МНОГО това се флашва по същия начин като рома ,но ти трябва и програмката SetCpu за да регулираш честотата на процесора.

Ееее не мога да ти смогна докато отговоря на един въпрос и ти вече си задал друг.

anakondakz75
04.05.2011г., 00:13
Казах ,че БЪРЗАШ МНОГО това се флашва по същия начин като рома ,но ти трябва и програмката SetCpu за да регулираш честотата на процесора.

Ееее не мога да ти смогна докато отговоря на един въпрос и ти вече си задал друг.
Готов е новия ром.Ами аз имам тази програмка SetCpu,тя е със разширение ark,ще я инсталирам после през телефона.Все пак колега без теб нямаше да се оправя честно.Едва ли на някой щеше да му се занимава толкова с мен както теб.:ipma

---------- Предходен коментар публикуван в 23:03 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 23:13 ----------

Малееееееееееееее,че сега имам и живи тапети.Браво колега супер си,нямаш равен.:D:D:D

dp4u4umi6ev
04.05.2011г., 00:27
Е радвам се ,че всичко завърши добре.Хайде сега карай лекичко да не омажеш нещата и пак честито за ''новия'' телефон.:D

anakondakz75
04.05.2011г., 15:02
Омажа ли го,наблизо е варела,пък и се замислям да си поръчвам ХД2,пък тоя за жената:D

Ромчето се държи страхотно,поне като нов собственник на него.Но трябва да се етвори един нов раздел за проблеми с огънчето,защото има някакъв досаден бъг на батерията,не се зарежда правилно в изключен телефон,лампичката си свето червено и не спира,т.е.не става зелена.Като махна зарядното от телефона пак си свети червено и не иска да тръгне.Трябва да махна батерията и да го пусна.Мисля,че при всички е така.

maxsim9
07.06.2011г., 11:08
Писах на НТС производителите да пуснат някой ъпдейт в който да има с-офф и то не след 6 месеца а след седмица, не вярвам това да им е проблем просто да пуснат последният който си беше и да коригират проблема. Ако всички напишем по едно писмо на тея хора дали няма да има резултат.

Axxxel
07.06.2011г., 23:28
Ти май идея си нямаш какво си поискал от HTC, нали :D .

myankov
07.06.2011г., 23:43
Писах на НТС производителите да пуснат някой ъпдейт в който да има с-офф и то не след 6 месеца а след седмица, не вярвам това да им е проблем просто да пуснат последният който си беше и да коригират проблема. Ако всички напишем по едно писмо на тея хора дали няма да има резултат.

Това което искаш никога няма да стане.

maxsim9
08.06.2011г., 04:29
ХИХИХИ просто да се намирам на приказка им писах че неска ми беше нервно и несках да ги псувам:ops

cinizam
19.06.2011г., 14:37
Това което искаш никога няма да стане.

2thumbsup:vn

Понеже пиша от телефона, нямам голяма възможност да направя титориъл, как става.
В общи линии, смъквате си, .exe файла. Стартирате го. Пишете си серийния номер на телефона, когато ви го поиска. От сайта в менюто генерирате ключ, после го въвеждате в програмата на РС-то и сте готови!
Честит ви S=off
Ако, някой се наеме да го обясни по-подробно и ясно - ще е супер!
=======
Ето и стъпка по стъпка, какво да направите след като използвате AlphaRev за S=off (root)
На английски е - някой, ако му се занимава да преведе, че пиша от телефона :)
========

Преди малко завърших руутването, имам си инсталиран РОМ и т.н. - самата процедура по S=off е много, много опростена!!! Самото флашване на РОМ, също. Нямах абсолютно никакъв проблем!

myankov
20.06.2011г., 02:40
Само ми е чудно, защо си ме цитирал. Тук не става въпрос, че не става. Става въпрос, че няма как да стане НТС производителите да пуснат някой ъпдейт в който да има с-офф. Явно не четеш предните постове.:ops

Bay Yvan
26.06.2011г., 01:59
Здравейте! Предварително се извинявам ако дублирам стар пост, но има ли вариант да си сложа клокнат кернел и да си ползвам стоковото фройо? Телефонът е руутнат. Ако става кой кернел да ползвам? В първия пост има някакви, но редакцията е доста стара.
Мерси!

Axxxel
26.06.2011г., 02:58
Същия кернел, който е предоставил колегата. Версия 4 е подходящ за всякакъв ром.

Bay Yvan
26.06.2011г., 12:27
Добре, а как да си backup-на оригиналния, който сега е на телефона, след инсталация на кернел налага ли се инсталация на рома наново, затриват ли се настройките и инсталираните програми на телефона, ще се промени ли нещо в рома - в начина му на работа...
Пак ще кажа че искам да си запазя стоковото фройо на телефона, целта ми е само и единствено да вдигна честотата на процесора.
Мерси!

dp4u4umi6ev
26.06.2011г., 12:58
При инсталиране на кернела не се губи/променя нищо освен възможноста да вдигнеш честотата на процесора ,което става с програмката Сет ЦПУ има я във форума.За по сигурно си направи един Нандроид бекъп през рекавъри в случай ,че нещо стане.

maxsim9
26.06.2011г., 16:15
Zdr pisha ot tela si poneje nqmam komp sega. Iskam da vi pitam moga li da si rutna rela,da si smenq kernela,da klokna i da si sloja custome rom obache prez samiq telefon da si drapna sichko i da go napravq.samnqva me samo za roota dali shte stane ostanaloto bi trqbvalo da stane.pomognete.

Пиши на Кирилица!

dp4u4umi6ev
26.06.2011г., 16:28
Няма как да стане с рута защото приложението е за комп иначе другите неща май можеш да ги дръпнеш през тела и да си ги инсталираш през рекавъри тоест рома и кернела.

maxsim9
26.06.2011г., 16:35
Ok shte namrq samo za ruta kak da go napravq obache. Shte moje li nqkoi da dade link kato v parviq post s nai dobriq kernel i custom rom poneje ne moga da se rovq o5 tela che e mn trudno.desi teneva ot dr forum ako e i tuk shte sam mn blagodaren i tq da spodeli che tq e nai prqsna maicehe.shte vi se doverq poneje namam drug izbor za kernela i roma.i imashe neshto _a kernela s zarejdaneto mai. Takache linka da e kam raboteshtiq.mersi mn.

Пиши на Кирилица!

Axxxel
26.06.2011г., 17:16
Добавил съм версия 4.1 в първи пост. Има и 4.2, но има репортнати проблеми с wi-fi и за сега най-стабилния си остава 4-4.1 ;) .

maxsim9
26.06.2011г., 19:35
Ще ви помоля още веднъж да ми дадете линк, от където да си смъкна кернел, с който да го няма проблема със зареждането и къстъм рома който е най малко бъгав доверявам ви се изцяло на вас понеже не|мога да бутам от телефона и да търся. Мерси
И някой да има някаква идея защо не ми се рутна телефона, изписа че фирмуера ми е нов и даде грешка точно на края на рутването. Иначе С-ОФФ съм направил вече успях. Но пак не стана с рутването. Някакви идеи?

Axxxel
26.06.2011г., 20:13
Щом си направил S-off, то погледни:
hTC Wildfire 2.2.1 S-OFF,Recovery,Root and Rom by AlphaRev ([Only registered and activated users can see links])
След S-off, флашваш къстъм рекавъри през adb. А след това пък флашваш superuser през вече къстъм рекавърито.
Всичко това си го пише в инструкцията по-горе.
Както написах, сложил съм къстъм кернел версия 4.1 (последната стабилна за сега). Можеш да флашнеш през рекавърито.
Ром-а вече си е изцяло по твой избор. Можеш да си останеш и със стоковия.

maxsim9
26.06.2011г., 22:40
Е не, не може да е толкава сложно това нещо. Не иска да ми го изпише това като ресна и надолу и пауъра не го пише там С-офф, а пише си го се едно и също. И тоз скапания лаптоп направо ми скъса нервичките. Явно ще трябва да чакам да се прибера в къщи след 100 месеца че да си го направя на моя комп. Наистина много се изнервих с тези хиляда стъпки.

Axxxel
26.06.2011г., 22:46
Прекалено е лесно даже. Щом не ти изписва S-off, значи не си минал даже първата стъпка ;) .
Въвеждаш ли си правилно серийния номер? Активирал ли си USB debugging?

И започвай изреченията с главна буква. Писна ми да ходя да ти оправям грозотиите.

Bay Yvan
27.06.2011г., 00:57
Последен въпрос: преди да сменя кернела, може ли по някакъв начин да запася оригиналния?
Сори за глупавите въпроси, но предпочитам да питам за глупости пред това да правя глупости.

Axxxel
27.06.2011г., 01:59
Не е необходимо. Можеш да си флашнеш друг, ако нещо оплескаш.
КАжи с коя kerenel версия си, за да можем да ти намерим същата, че да си върнеш към сток, ако нещо не те кефи.
А и при флаш на каквото и да било...винаги е препоръчително да правиш nandroid backup. За всеки случай.

Bay Yvan
27.06.2011г., 02:18
А сега де:
2.6.32.21-g0f9e9b5
Ааа, туй достатъчно ли е? :)

MegatroniC
27.06.2011г., 10:43
OC-Kernel-2.6.32.zip

OC-Kernel-2.6.32_v2.zip

Bay Yvan
27.06.2011г., 11:27
Е това е стоковия, така ли? Каква е тая 2-ра версия?

MegatroniC
27.06.2011г., 11:31
Не знам каква е разликата между двете. Там от където ги взех няма информация. Но и двата са стокови.

malak007
28.06.2011г., 15:20
Въпросът ми е: с CyanogenMod-7.1 (V7.1-RC1) , 2.6.32.21-hcdr jacob , защо телефона не се връзва с комютъра ? Няма в Settings--> Connect to PC .

Axxxel
28.06.2011г., 16:06
Отговорил съм ти ТУК ([Only registered and activated users can see links] 0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8...&p=292442#post292442).

Не си пускай постовете навсякъде, че да не се наказваме.

Bay Yvan
29.06.2011г., 11:30
Здравейте отново! Престраших се и ъпдейтнах кернела с версия 4.1, който колегата е дал. Много благодаря за помощта, колеги, пратил съм няколко репи:vn
Възможно ли е новия кернел да изтощава по-бързо батерията? Снощи заредих напълно батерията, а тази сутрин като се събудих, погледнах телефона беше на 60%. Направил съм профили в SetCPU единият от който е Screen off - min 160, max 240 MHz, но при изключен дисплей не знам дали работи :lol Сега му дадох приоритет, а дано хване

MegatroniC
29.06.2011г., 14:53
Възможно ли е новия кернел да изтощава по-бързо батерията?

На мен ми се е случвало с предния телефон. Така, че не е изключено това да ти е проблема.
Но все пак провери дрейна с Widget Battery Monitor Widget Pro 1.0 RC1 /up to 1.6.5 Pro/ ([Only registered and activated users can see links])

Bay Yvan
30.06.2011г., 02:50
Ми върти се около 200-250mА по време на работа. Много ли е? Клокнат е до 690mHZ.
Инсталирах 4-та версия на кернела и сега ще видя колко ще изкара. Иначе програмата вика 38 mА в стендбай, което пак ми се вижда много.

maxsim9
06.08.2011г., 01:13
myankov:Писането на кирилица е задължително. Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!! Правилата важат за всички.

ndlee
24.01.2012г., 02:56
За да не пускам нова тема, днес ми изтича гаранцията на телефона, което значи, че ще опитам да руутна за първи път андроид .:dan Все пак преди да започна, бих искал няколко насоки към кой къстъм ром, кернел да избера или най-накратко, кои ще са най-подходящи за htc wildfire s.umm) Пък ряпите ще бъдат от мен:mega:mega

Axxxel
25.01.2012г., 01:33
Ъм, темата е за wildfire, не са по-новия му брат.
Ще трябва да минеш през s-off, за да руутнеш. Влизаш в сайта на htcdev, избираш си модела, следваш инструкциите, за да s-off-неш. Чак след това минаваш към unlock root.
За ромове, прегледай линка долу:

ndlee
25.01.2012г., 18:07
Последно въпросче и спирам.:sht През htcdev направих unlock bootloader, а това какво ми позволява? Смисъл след като направих процедурата, все още ми пише s-on.umm)

dp4u4umi6ev
25.01.2012г., 18:35
Виж тук може да има нещо по въпроса: