Вижте пълната версия : Избор на лаптоп.

1124
02.12.2010г., 17:09
Дойде време да взема още едно лаптопче,и искам да се консултирам с вас за избора си.

Имам ACER ASPIRE 5542G,и съм много доволен от него.Сега съм се спрял пак на Acer,по-точно на този модел ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) ,въпросът ми е,може ли да намеря нещо по-добро за тези пари?Най-вече ми трябва за игри,не че играя много де:nq.

smarttiger
02.12.2010г., 19:15
Предлагам ти отлична машина: Dell Inspiron N5010-Intel Core i3-370/4GB/500GB/ATI M.R. HD5470-1GB.Идеален е за всичко!Ако нямаш достатъчно средства към момента, по-добрия вариант,е да изчакаш,тази машина определено си заслужава парите, и е дяволски добра!

1124
02.12.2010г., 19:22
Че то Аcera със същите параметри,само видеото на дела е 5470,а на Acera e 5650.Също и това е много важно (CineCrystal (лъскав) с икономична LED технология за по-реалистично изглеждащи цветове)слагал съм го до Тошиби,и да ти кажа доста бледнеят от към цветовете.

Е коя видео карта е по-добра?Според мене и двете са еднакво добри.

Ето тоя модел е малко по-добър май от Acera Dell Inspiron N5010 Core i5-430M 2.26GHz 4GB 500GB 15.6.

([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links]
([Only registered and activated users can see links])

smarttiger
02.12.2010г., 21:37
Нали се сещаш, че в тези трудни времена не е препоръчително да се харчат излишни средства(ако ги имаш).Предложих ти идеалния вариант: качество-цена-функционалност!Решението е твое.

1124
02.12.2010г., 22:08
За сега се спрях на този ([Only registered and activated users can see links]с-черен-капак-1097)дето ми предложи,наистина е добър,а и е същите пари 1249лв.Също има и технологията за по-добри цветове,което е от голямо значение!Нещо като TFT и AMOLED.

bombev
02.12.2010г., 22:10
Dell XPS 15 Това мисля да ми е следващия лаптоп :)
Огледай този : Dell XPS 15 Laptop Details | Dell ([Only registered and activated users can see links])
([Only registered and activated users can see links])
Иначе сега съм със dell inspiron 15R и съм доволен :) и по възможност си го вземи със 9 целна бетерия цепи мрака :) с моя си дъня по 5 часа

1124
02.12.2010г., 22:23
Някой може ли да каже,коя от двете карти е по-добра ATI 5650 1GB. vs ATI 5470 1GB.

besriworld
02.12.2010г., 22:32
Предлагам ти отлична машина: Dell Inspiron N5010-Intel Core i3-370/4GB/500GB/ATI M.R. HD5470-1GB.Идеален е за всичко!Ако нямаш достатъчно средства към момента, по-добрия вариант,е да изчакаш,тази машина определено си заслужава парите, и е дяволски добра!

Според мен нещата стоят така, ако искаш да заложиш на качеството(добра марка) би следвало да заложиш на DELL .Няма спор че модела който си избрал е "по-мощна машина" от предложения вариянт на делл .

Избора си е изцяло твой. :D

Някой може ли да каже,коя от двете карти е по-добра ATI 5650 1GB. vs ATI 5470 1GB.

Изводите може да си направиш сам:
[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]

1124
02.12.2010г., 22:44
Брат,ако ми кажеш на кратко за какво става дума,ще съм ти много благодарен.

Не съм добре с Английския.

Еdit:По моите наблюдениа 5650 е доста по-добра от 5470.:D

besriworld
02.12.2010г., 23:06
Брат,ако ми кажеш на кратко за какво става дума,ще съм ти много благодарен.

Не съм добре с Английския.

Еdit:По моите наблюдениа 5650 е доста по-добра от 5470.:D

"Човече" въпроса ти беше малко глупав, 5650 е по-мощна от 5470 .Аз просто ти бях оставил двата линка да се убедиш сам ,че 5650 се справя по-добре с игрите.

:ipbest:ipbest

georgi44
02.12.2010г., 23:24
Като си говорим за компютри-една мечта...

nolimit71
03.12.2010г., 01:59
Освен че 5650 е несравнимо по-добра от 5470, отдавна вече понятието "по-добрата марка" не съществува.Има добри / сполучливи/ модели от Acer , както има и не особено качествено изпълнени DELL/няма да конкретизирам/ . Това важи за повечето марки.Определено робуващите на марки "сектанти" в повечето случаи си го начукват яката. Съвета ми е, гледай съотношението цена - производителност. За около 1300 - 1400 лв. можеш да си вземеш добра машина, която да е актуална поне 2-3 години.Е зависи за какво искаш да я използваш. Ако ще играеш игри 5650. Другата карта е доста по-куца.Ако няма да ползваш супер тежки приложения /аутокад-ове, разни обработки/, не си давай парите за скъпи процесори. Един coreI-3, AMD Phenom II X3 Triple-Core N830/ефтини са/ ще ти върши чудесна работа. I5 вече оскъпява машината доста а надали някога ще ти се наложи да използваш възможностите му на макс.Макар , че има модели с core i5 на 1300лв.Абе наблегни на РАМ и карта.
Абсолютно съм съгласен с теб за Ейсър-а. Предлага точно това :цена -производителност. Дел отдавна вече се прави от китайците, и специално 5010 си е бюджетна серия , която може да има плюсове, но в никакъв случай не качествено направен. Е, за тези пари толкова де. + е, че някои модели можеш да си намериш с 3 години гаранция, което за пиклива машина каквито са лаптопите си е предимство. Не те агитирам за конкретен модел и марка, но каквото и да си решиш ти желая късмет с покупката!2thumbsup
И друго, не слушай много този и онзи.Ние българите , като леко тесногръдо племе , хвалим това, което сме си купили и всичко по-различно е шитня/има и изключения де/. От 20 човека ще чуеш двайсет акъла , и в повечето случаи все тъпи.Айде аз да съм първия от 20-те.:)

1124
03.12.2010г., 12:00
Мерси за инфото!
Сигорно ще взема Ейсъра.
Колкото,дали ще го ползвам за игри,ще го ползвам естествено когато имам време.Колкото до това си много прав,че всичко се прави в Китай(в едни и същи гаражи)
Но в едно вече съм сигорен,че ще взема с 5650 видео карта.2thumbsup

nolimit71
03.12.2010г., 15:33
Абсолютно, може веднъж в месеца да играеш, но да знаеш , че ще го направиш с кеф.Желая ти много късмет с покупката, и не , че някой ме е питал, но и аз утре чакам да ми дойде едно Ейсърче.;)Да ми е честито!2thumbsup

1124
03.12.2010г., 15:54
Да ти е честито,надявам се да останеш доволен като мене от Ейсър.

smarttiger
03.12.2010г., 23:20
Мерси за инфото!
Сигорно ще взема Ейсъра.
Колкото,дали ще го ползвам за игри,ще го ползвам естествено когато имам време.Колкото до това си много прав,че всичко се прави в Китай(в едни и същи гаражи)
Но в едно вече съм сигорен,че ще взема с 5650 видео карта.2thumbsup

В интерес на истината, налага се да внеса малко яснота по темата,с изричната уговорка, че не съм вътре в "кухнята" на никои от производителите на лаптопи.
Големите фирми определено са се доказали в бранша, но това е крайно недостатъчно във времето.Не можеш да залагаш на изградено добро име и авторитет, непрекъснато трябва да се развиваш,да се усъвършенстваш, за да "изсмукваш" почтено клиенти от конкуренцията.Това е пътя!Вярно е, че огромна част от световното производство е изнесено в Китай, но това с нищо не променя факта, че добрата фирма трябва непрекъснато да подържа репутацията си.Сериозните клиенти са "чувствителни" и претенциозни, да не говорим за големите фирми и корпорации,които искат качество на приемлива цена!Dell прекрасно знаят всичко това, и им го дават!
Някой беше казал, че има "китайско", и "китайско",и е абсолютно прав!

1124
03.12.2010г., 23:49
Ейсър или Дел все ми е едно брат,аз гледам параметрите.За тези пари не мога да намеря Дел,поне аз не намерих.Не си заслужава да давам повече пари за същите параметри,примерно ако дам повече,то пък ще е по-добре да взема пак Ейсър,защото ще е по-добър пак като параметри.

smarttiger
04.12.2010г., 10:30
Ейсър или Дел все ми е едно брат,аз гледам параметрите.За тези пари не мога да намеря Дел,поне аз не намерих.Не си заслужава да давам повече пари за същите параметри,примерно ако дам повече,то пък ще е по-добре да взема пак Ейсър,защото ще е по-добър пак като параметри.

Това е поредното доказателство, за огромното разнообразие от индивидуалисти!Както и потвърждение на добрата стара истина, че за всеки влак си има пътници!

nolimit71
04.12.2010г., 13:05
Ами аз току що се "почерпих" с едно 5551G , да ми е живо и здраво:), може и да е от по-кофтито китайско, ко да прайм?! хард 640гб , 6гб Рам, Феномче триядрено/не грее/ , АТИ 5650 Видео - ЦЕНА 1199лв. Ще си доплатя 90 лв за още една година гаранция, че да станат 3. След три години да се чупи колкото си иска;). Успех на всички издирващи ДЕЛ /от качествените/ за тези пари с тези параметри.Нищо , че като натиснеш бутон на клавиатурата, цялата потъва/ инспайръна/, и , че преди още да си помислиш да го пипнеш с ръка добива вид на мазен тиган.Не искам да обиждам притежателите на ДЕЛ , не всички дел са кофти изпълнени.Хубавият Дел е скъп. Казвам това, защото ми се стори ми се , че колегата се е ориентира към по-бюджетен лаптоп , а там Ейсър за сега поне предлага по добри оферти.Не само Ейсър разбира се.Иначе, и аз ако съм решил да затворя 2-2500 лв за лаптоп определено бих погледнал и други предложения. Със здраве

1124
04.12.2010г., 13:16
Честити да ти е!
Само едно въпросче,каква е разликата от твоя процесор и i370?

georgi44
04.12.2010г., 14:17
Ами аз току що се "почерпих" с едно 5551G , да ми е живо и здраво:), може и да е от по-кофтито китайско, ко да прайм?! хард 640гб , 6гб Рам, Феномче триядрено/не грее/ , АТИ 5650 Видео - ЦЕНА 1199лв. Ще си доплатя 90 лв за още една година гаранция, че да станат 3. След три години да се чупи колкото си иска;). Успех на всички издирващи ДЕЛ /от качествените/ за тези пари с тези параметри.Нищо , че като натиснеш бутон на клавиатурата, цялата потъва/ инспайръна/, и , че преди още да си помислиш да го пипнеш с ръка добива вид на мазен тиган.Не искам да обиждам притежателите на ДЕЛ , не всички дел са кофти изпълнени.Хубавият Дел е скъп. Казвам това, защото ми се стори ми се , че колегата се е ориентира към по-бюджетен лаптоп , а там Ейсър за сега поне предлага по добри оферти.Не само Ейсър разбира се.Иначе, и аз ако съм решил да затворя 2-2500 лв за лаптоп определено бих погледнал и други предложения. Със здраве
Какво значи "Хубавия Делл е скъп",зависи от къде го купуваш.Аз имам Делл Студио с всички екстри,вкл Блу реѝ дисково устроѝство и сензор за пръстови отпечатъци и това струва 450 паунда в Uk,което е около 1000 лева.И не е китаѝска сглобка а произведен в Ирландия.Явно в България надуват яко цените.Да не говорим,че за 2000 лева можеш да купиш Alienware.

1124
04.12.2010г., 15:20
По мои наблюдения,ако са с еднакви параметри,то определено Дел ще е по-скъпия.
Това е мое мнение.

Niksavoy
04.12.2010г., 16:21
Винаги съм се забавлявал когато се търси лаптоп за игра за под 1500 лв :)

Има спецялно за тази цел произведени модели - на АСУС имаше едно зверско решение - което по спомен беше над 2000 лв.

За всичко останало по-добре налей парите в НАСТОЛЕН !
Понетърпи ъпгрейт - можеш да махнеш видеото и да сложиш по-мощно ( ако и захр. се наложи също )

1124
04.12.2010г., 16:46
Брат,нямам място за куфари в нас,а и не съм запален геймър.

Niksavoy
04.12.2010г., 17:21
Брат,нямам място за куфари в нас,а и не съм запален геймър.

Ами тогава защо толкова живо ги сравнявате - и двата модела стават за Word и Exel :)

Ако ще избираш препоръчвам ти DELL-a

Ако ти дефектира нещо на следващият ден си ОК - случайно ги сервизирам гаранционно :)

А за Acer-a 15 - 20 дни дали ще ти стигнат незнам ...... при всички случаи до 29 ден ще си готов или ще си искаш парите :)

И за двата ти препоръчвам застраховка към Застрахователна компания - срещу скромна сума ще си върнеш 80 - 85 % от стойността на лаптопа при заливане , счупване и всичко останало което стандартната гаранция НЕ покрива.

Дано съм помогнал :)

1124
04.12.2010г., 17:33
Имам Ейсър от една година и да ти кажа,ако искаш ми вярвай не ми е забивал още(куче марка)!Мога да кажа само хубави неща за Ейсър,но за Дел нищо не мога да кажа.Не знам защо си останал с такова впечатление за Ейсър.

Niksavoy
04.12.2010г., 18:07
Имам Ейсър от една година и да ти кажа,ако искаш ми вярвай не ми е забивал още(куче марка)!Мога да кажа само хубави неща за Ейсър,но за Дел нищо не мога да кажа.Не знам защо си останал с такова впечатление за Ейсър.

"Човек не вижда по-надалеч от избора който вече е направил " от филма Матрицата но е много вярно :)

Явно си взел решението преди да пуснеш темата :)

Не съм казал нищо срещу марката а просто че едва ли ще намериш сервиз в България на ACER който да ти отремонтира лаптопа още на другия ден - както е при DELL !

Рано или късно всичко се разваля без значение на марката - поне от тези които аз ремонтирам а те са около 8-9 с такова мнение съм останал !

majo79
05.12.2010г., 18:12
Колега , взимай Ейсъра без да се замисляш . Ако искаш ще ти постна тема , с ревюто на този който ти си харесал . За тези пари не можеш да намериш по добро , повярвай ми. Аз съм с Аспайър 5740 , с същата видео карта , като на травълмейта , няма игра която да ми се е опънала за сега. Относно дисплея всичко под 1800 лв . , без значение от марката , е почти едно и също . Относно дела , който предлага колегата , на него видеокртата е почти 2 пъти по слаба от 5650 , дела е по - добър , заради гаранцията и нищо друго . Относно сервиза на Ейсъра , вярно не като при Дела , обаче можеш да го вземеш от фирма , която предлага същата гаранция като при дела , отремонтират го за 1 ден , това е от мен дано да съм ти помогнал в избора !

1124
10.12.2010г., 15:28
Meрси на всички за напътствията!Твърдо съм се спрял на Ейсъра в първия пост.:ipma