Вижте пълната версия : Кой андроид телефон да избера ?

darkrose
21.12.2010г., 23:05
Здрвейте.
Не видях подобна тема, ако има - поправете ме.

Интересува ме към момента как е положението с различните телефони с андроид.
Имах доскоро Motorola Milestone.
Сега съм с обикновен телефон и се оглеждам за някой подходящ.

Изискванията са ми като на повечето потребители.

- Да има добър GPS обхват.
- Да има добра батерия. Това май е най-трудното, споделете реални впечатления от раличните модели. Кой издържа повече при активно ползване. Питам, понеже идеята всеки ден да е в зарядното малко ме дразни.
- Телефонът ще се ползва в Лондон, т.е. задължително навигацията да може да търси по пощенски код.
- Здраво стъкло, устойчиво на надраскване.
- По възможност да се "рутва" лесно, за да може да се слага друга/допълнителна навигация.

Доста ги гледам по различните сайтове, но ме интересуват реални впечатления. Понякога има доста разминаване между това което виждаме като характеристики и "на живо".

Благодаря предварително.

vankogotinoto
21.12.2010г., 23:18
Самсунг Галакси С естествено. Мисля че това е най-коментирания андроид телефон във форума.

grandtech
22.12.2010г., 11:53
Естествено, че HTC DESIRE HD на българския пазар няма по добър телефон имам познат с галаксито, първо е по бавен, второ на HD-то гледам 2 - 3 часа филм или бтв на живо от сайта им без да загрее. Има 1300 мб празно място за инсталиране на програми, т.е. нямаш нужда от руут, МНОГО ГОЛЯМ 4`3 екран, камерата е 8 МП, нов hts sense и др.
HTC Desire също е перфектен но грее и не е толкова бърз.

[Only registered and activated users can see links]

Поздрави
:ipma

darkrose
22.12.2010г., 14:01
Благодаря за мненията, но само двама човека ли ще дадат мнение :)
Пишете и колко ви държат батериите при нормална работа, това ми е много важен критерии
Desire HD издържа ли спокойно цял ден с много ползване на wi-fi/GPS ?

1124
22.12.2010г., 14:38
Естествено, че HTC DESIRE HD на българския пазар няма по добър телефон имам познат с галаксито, първо е по бавен, второ на HD-то гледам 2 - 3 часа филм или бтв на живо от сайта им без да загрее. Има 1300 мб празно място за инсталиране на програми, т.е. нямаш нужда от руут, МНОГО ГОЛЯМ 4`3 екран, камерата е 8 МП, нов hts sense и др.
HTC Desire също е перфектен но грее и не е толкова бърз.

Поздрави

Явно си гледал Галакси с с 2.1,за това ти се е сторил бавен.С 2.2.1телефона е супер бърз,от към батерията Галаксито е фаворита.Дисплея на Галаксито е много по-добър.Също така има 2 гб. място за инсталиране на приложения.HD-то на по- слаба светлина,ако заснемаш виде с 720p насича.Това с рута ти е най малкия проблем,става за 30 секунди.Който и от двата да вземеш,няма да сгрешиш.

ballanar
22.12.2010г., 17:22
Изчакай след нова година за Optimus 2X :)

grandtech
22.12.2010г., 17:30
Официалната информация за LG Optimus 2X е първо в САЩ за мрежата на T-Mobile през април 2011 г., новината е от вчера.

Поздрави

dp4u4umi6ev
22.12.2010г., 18:36
Ако търсиш такъв дето да не го зареждаш всяка вечер, няма да намериш иначе мисля ,че галаксито е добър избор ,ама не виждам Desire сред изброените мисля ,че е доста добър телефон и е по ефтин.

spookhc
22.12.2010г., 18:42
А не беше ли доволен от моторолата,тя е доста добър телефон?

darkrose
22.12.2010г., 19:04
А не беше ли доволен от моторолата,тя е доста добър телефон?

Дадох го на един познат в БГ и сега съжалявам за това.
Тук в Лондон разглеждам офертите на мобилните оператори и единственото на Моторола което виждам е Motorola Defy.

P.S Някой да има преки впечатления този телефон:
Nexus S from Google ?

Axxxel
22.12.2010г., 19:45
Абе точно ПРЕКИ наблюдения няма как да имаме, при положение, че телефона точно днес започна да се продава в uk от carphone warehouse.
Докато стигне до бг ще мине време.
Но все пак притежателите на Galaxy S могат да ти помогнат с някое и друго мнение, щото си е баш същия...с мнооогооо малко промени и разбира се 2.3.
А моторолката все още можеш да си вземеш от ebay, gumtree и някои и други сайтчета. Е ще е sim free и ще трябва да се бръкнеш за кеш.

antonioml
10.01.2011г., 19:42
Motorola Defy.От 1 месец го ползвам няма забележки страшно удобен и лек !

yordaniy
11.01.2011г., 09:57
Малко поостаряла тема, но...

Ако искаш телефон, който по потребителски интерфейс да наподобява по-скоро iPhone, отколкото стандартните Android UI, а и да има един от най-скоростните графични процесори сред конкурентите си, вземи си Samsung Galaxy S.

Ако искаш най-новото от Андроид-перспектива, вземи си Google Nexus S (който пак е Samsung).

Ако искаш класика в жанра, вземи си HTC Desire или Google Nexus One - почти 100% идентични като хардуер, с изключение на леките разлики във външния вид и липсата на външни бутони в Nexus One.

Ако искаш HD-класика в жанра (;-)), вземи си HTC Desire HD.

HTC-тата имат едно предимство пред останалите и то е, че са едни от първите апарати, които получават официални Андроид-обновления, след като последните са пуснати от Google. Изключение от останалите ще бъде Samsung Google Nexus S, тъй като е първият апарат с Android 2.3.

Ако аз бях пред покупката на телефон към настоящия момент, щях да си взема HTC Desire HD.

Успех в избора!

darkrose
17.01.2011г., 03:07
Така, така.
Исках да си взема Nexus S, но тей като от много малко време съм в Лондон, мога само да си мечтая за телефон на договор, евентуално след 6-7-8 месеца, за съжаление.
А 400 паунда аз за телефон няма да дам :)

Та, взех си Orange San Francisco.
Смятам, че за цената от 100 паунда е повече от добър избор, малко подробности тука:
Нов телефон с Android и марката на Orange - iPmart Форум България ([Only registered and activated users can see links])

lennona
17.07.2011г., 03:45
Колеги гледам давате идеи за доста по добри машини и малко плахо но все пак ще се включа с моето мнение за горе споменатия модел на моторола - дефи. Имам го от един месец и съм очарован, на такава цена такава скорост такава голяма памет няма алтернатива според мен. Преди това бях с китайското евтино бижу зте блейд и не знам не съм пробвал вашите машини но знам цените им тук и сори няма смисъл. Пък и колко по бързо може да работи един телефон? Емулира ми псх игрички без ядове, то това ми беше критерия спрямо зте блейт който се наа...ше при опитите ми. Единственият недостатък който имаше в началото преди да опитам опен хоум лончъра докато си мислих че панда лончъра струва е че много се бъгваше докато не е със стандартния хоумскрийн. После се оказа че проблема бил в панда лончъра. Иначе още като го видях ме впечтли с красивия си дизайн, без излишни пространства отстрани. Дисплей направен възможно най голям за размера изцяло. Нещо усещам че много го хваля :D а всъщност да си кажа честно предпочитам да имам телефон който не всички в автобуса с който пътувам ползват. 90 от 100 шведи ползват айфон хора направо се шашнах :D всеки вади айфон 4 от джоба си. Добре че не си падам по епълските изгъзици дори да умирах за такъв телефон щях да се откажа да го купя. Чак един се изръси хвалейки ми го че говорил с всички айфон собственици безплатно. Викам му:
-Ние с андроиди, симбиани и уиндоуси пък говорим безплатно с всички 800 000 000 скайп потребители!

Колеги влязох в раздела за да попитам за една програма която ползвах преди но и забравих името за да я сваля отново. Бях чул за нея ако не се лъжа в резме на спб лончър в което се обясняваше че трябва с въпросната програма да се спре връзката на оригиналния маркет със сървъра им май за да работи 3д спб лончъра. По късно с тази програма спирах доста неща и така предовратявах ако не се лъжа доста ненужни процеси. Ако някой се сеща нека ме подсети!

muteman
17.07.2011г., 07:50
Самсунг Галакси С естествено. Мисля че това е най-коментирания андроид телефон във форума.

Щото е най ефтин :giu

AC Milan 1899
17.07.2011г., 08:30
Офф:
Колега "muteman" да не си някакъв хейтър относно Galaxy S ?!? ... извинявай сега видях,че си с "Dell Streak 5" искрено ти съчувствам...

DHD
17.07.2011г., 09:10
Темата е безкрайна има 6,7 модела дето си заслужават повече от други и така всичко зависи от това кое ти допада на теб :)
Мен лично телефон с андроид ми допада най-много ,цъкал съм на И-фон и на Уин7Фон ,но поне за сега не могат да ме грабнат.
Оначало като ползвах моя DHD непрекаснато зареждах всеки ден та и по често сега като имам много работа и ползвам само скайп,талк и да проверя пощата или някой сайт мога да кажа че и по два дни (ден и половина) ми изкарва ,но все пак имаш джобен компютър с теб 2thumbsup
Аз бих си взел HTC модел от Desire нагоре :ilove:

blackd3vil
17.07.2011г., 09:19
Samsung Galaxy S или HTC Disaer !!! На мене лично по ми харесва HTC но ако погледнем Samsung той работи 3 пъти по бързо с андроид 2.2.1 :)

amanda
17.07.2011г., 13:07
Така е, HTC DESIRE HD e най-добрия избор по отношение цена/качество. От около 5 месеца го имам и нито веднъж не съм го рестартирала.

Axxxel
17.07.2011г., 14:25
Колегата сподели пряко мнение от defy, а вие отново коментирате избор-а на човек, запитал се какъв телефон да си вземе преди...7 месеца :) .

dp4u4umi6ev
17.07.2011г., 14:54
Мммм да не е лошо като се отговаря в дадена тема да се види от кога е и в случая дали пък човека не си е взел това за което пита.:D

DHD
17.07.2011г., 19:06
В пост 14 пише ,но лаф да става и без това след седмица две ще пуснат нова тема какъв андроид телефон да си купя :D:ilove:

dp4u4umi6ev
17.07.2011г., 20:18
Има си раздел във форума ''Съвет при избор на телефон" не е зле там да се пускат такива теми.2thumbsup