Вижте пълната версия : Въпроси за Desire HD на 1 начинаещ

Страници : [1] 2

DHD
24.12.2010г., 16:15
Здравейте,
понеже имам много ама много въпроси чета и чета ,но някои неща незнам как да ги направя за това тук ще питам за всичко.
Искам да попитам Quick System как се изключва горе вляво има две квадратчета едно зелено и едно синьо и незнам къде да ги махна?

Весели празници

PKPENEV
24.12.2010г., 17:51
Здравейте,
понеже имам много ама много въпроси чета и чета ,но някои неща незнам как да ги направя за това тук ще питам за всичко.
Искам да попитам Quick System как се изключва горе вляво има две квадратчета едно зелено и едно синьо и незнам къде да ги махна?

Весели празници

Махни го това, и като искаш влизаш в маркета пишеш takskiller, и има такива който сами си вършат работата....

DHD
24.12.2010г., 18:22
Махни го това, и като искаш влизаш в маркета пишеш takskiller, и има такива който сами си вършат работата....

Има много takskiller -и в маркета можеш ли да ми кажеш кой е по читав цялото име него да сваля?
И името на някой батери уиджет с проценти,който да стой горе вдясно до часовника?

DeathGuard
24.12.2010г., 18:30
Advanced Task Killer

Inv1nc1bl3
25.12.2010г., 01:09
Да не отварям нова тема, искам да попитам защо в маркета не мога да видя Top Paid игри и програми,а само Top free и Just in.

П.С. Весели празници на всички!

dirtyplay
25.12.2010г., 01:29
Качи си applanet там всичко е безплатно има и top paid :)

Inv1nc1bl3
25.12.2010г., 01:33
Да де,но ме интересува защо изобщо не ми ги показва като опция конкретно за Android Marketa.

Axxxel
25.12.2010г., 02:00
С коя версия на маркета си?

Inv1nc1bl3
25.12.2010г., 02:50
С тази,която идва към телефона 2.2.7

dirtyplay
25.12.2010г., 11:06
Ако става на въпрос и аз съм с последната версия на маркета и имам само top free и just in, но не ми е проблем, ползвам applanet.

yankoa
25.12.2010г., 11:10
Да не отварям нова тема, искам да попитам защо в маркета не мога да видя Top Paid игри и програми,а само Top free и Just in.

П.С. Весели празници на всички!

Използвай програмата Market Enabler, така ще може да виждаш и платените програми. Аз примерно емулирам T-Mobile USA.

Inv1nc1bl3
26.12.2010г., 06:47
Използвай програмата Market Enabler, така ще може да виждаш и платените програми. Аз примерно емулирам T-Mobile USA.

Не трябваше ли root на телефона за тази програма?

DHD
26.12.2010г., 15:54
Искам да прехвърля една папка в картата памет коя от опциите да сложа(излизат като свържа телефона с компа с кабел)-къде да търся картата памет?

Ако може да кажете коя опция за какво е?

Charge only - Charge phone over USB
HTC Sync- Sync contacts and calendar
Disk drive- Mount as disk drive
Usb tethering-Share phone's mobile network with PC
Internet pass-through-Connetct phone to internet via PC

Axxxel
26.12.2010г., 15:59
Е свързваш в режим disk drive и ще намериш мемори картата прикачена в My Computer като Removable Disk. Отваряш, прехвърляш и разкачаш.

Charge only - само зарежда батерията. Не закача картата с памет към телефона.

HTC Sync - необходимо е да закачаш в този режим, когато искаш да синхронизираш с HTC Sync на компютъра.

Disk Drive - Закача мемори картата към компютъра като преносимо устройство. Забележи, че нямаш достъп до картата през телефона, ако си свързана в този режим.

Internet pass - за да използваш интернета на компютъра.

DHD
26.12.2010г., 16:10
Е свързваш в режим disk drive и ще намериш мемори картата прикачена в My Computer като Removable Disk. Отваряш, прехвърляш и разкачаш.

Charge only - само зарежда батерията. Не закача картата с памет към телефона.

HTC Sync - необходимо е да закачаш в този режим, когато искаш да синхронизираш с HTC Sync на компютъра.

Disk Drive - Закача мемори картата към компютъра като преносимо устройство. Забележи, че нямаш достъп до картата през телефона, ако си свързана в този режим.

Internet pass - за да използваш интернета на компютъра.

Като дам режим диск драйв Removable Disk ще е само картата памет а не телефона така ли?
Понеже си свалих навигацията iGOMyWay_8.4.2.139242_800x480_MotoGIS_V1.5 и пише :

Разархивирате и копирате папка iGO на картата памет.(разархивирам на компа и после прехвърлям разархивираната папка Иго нали?)
От папка iGO стартирате iGOMyWay_8.4.2.139242_800x480_MotoGIS_V1.5.apk и сте готови
(Как да стартирам това като от телефона или от компютъра?)

п.п.Usb tethering-Share phone's mobile network with PC това за какво е?

Axxxel
26.12.2010г., 16:16
В конкретния случай трябва да свършеш телефона с компютъра, да избереш disk drive. От My Computer намираш Removable drive, копираш папката, която ти е казано да копираш, разкачаш телефона. Посредством файлов мениджър (Astro, ES File Explorer, AndroZip или някой друг) навигирай през телефона до копираната папка и стартирай посочения файл.

USB Tethering - с това шерваш мобилния си интернет с компютъра. Тоест, ако нямаш нет на pc-то, боцваш кабела, избираш този режим и ще ползваш интернет плана ти от телефона на компютъра.

DHD
26.12.2010г., 16:29
Инсталирах както ми каза ,но пише GSP изключен как се включва и плаща ли се за това?
И примерно ми дава само София по -малките градове ги няма :giu

Axxxel
26.12.2010г., 16:41
По-добре разгледай подробно темите за навигациите в този форум. И наистина ти препоръчвам да грабнеш инструкциите за телефона ти и да им хвърлиш един поглед.

DHD
26.12.2010г., 16:44
По-добре разгледай подробно темите за навигациите в този форум. И наистина ти препоръчвам да грабнеш инструкциите за телефона ти и да им хвърлиш един поглед.

Прочетох книжката която идва с телефона от - до ,но там не пише нищо за функциите на телефона ако има в нета други дай линк да попрочета
я погледани темата за Sigyc Aura 2,0 навигацията и кажи така ли трябва да направя?

bo6o
26.12.2010г., 16:48
Във всяка тема пише как се инсталира, ако има някакви особености, иначе всичко се прави по един и същи начин, след като прочетеш това ([Only registered and activated users can see links]).

Axxxel
26.12.2010г., 16:49
Не вярвам в инструкциите на телефона ти да не е описано от къде се включва gps-a :) .

Споко, когато специалистите в този форум относно навигациите видят запитването ти, ще отговорят.
Аз навигация не ползвам и изключително рядко се навъртам там. Ей така да прочета нещо за обща култура :) .

bo6o
26.12.2010г., 16:54
Е какво толкова сложно има, като всички навигации като ги пуснеш и те подканят да пуснеш ГПС-а. Цъкаш на ОК, пускаш ГПС, бек бутон и си обратно в навигацията. После от Сеттингс, Локейшън и Секюрити си го спираш. То па баси сложния телефон - 3 менюта има у сеттингс, та трябва за всяко, едва ли не, нова тема да се пуска.

DHD
26.12.2010г., 16:57
Във всяка тема пише как се инсталира, ако има някакви особености, иначе всичко се прави по един и същи начин, след като прочетеш това ([Only registered and activated users can see links]).

bo6o Отговори ми на само инсталирах Igo (ако инсталирам нова карта за ИГо как се прави т.е. в коя папка се слага,защото едната папка е Foto другата Foto1) трябва ли да я изтрия ,за да инсталирам Aura или да не я трия?

И да питам искам да си кача .avi филмчета и сериали какво трябва да инсталирам ,за да мога да ги гледам?

bo6o
26.12.2010г., 17:03
Пич, навсякъде пише кое, къде се слага, просто трябва да прочетеш.

DHD
26.12.2010г., 17:11
Пич, навсякъде пише кое, къде се слага, просто трябва да прочетеш.
Може да са ми смешни въпросите ,но ако 1 път ми кажете кое къде да сложа няма да ви питам втори път 2thumbsup
Не пише къде да се сложи този файл с новата карта!?

Който иска може да изтрие POI точките които не му трябват.

Ето и последната карта на TeleAtlas (Bulgaria_83_TA_2010.09_101119) заедно с последните POI на TeleAtlas:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

Промените в тази версия са: изкачащо меню (както се вижда на снимката) за спиране на звука; за бързо търсене на близки POI; показване на картата в 2D+други опции. На допълните POI точки може да се зададе разстояние от което да се показват+иконка( в предните версии след като се направят тези настройки, после се нулираха, а сега се запазват). Менюто за предупреждение за превишена скорост вече е на български език. В менюто за звуци и предупреждение има boost (това не знам за какво е).

На някой ако му трябва старата тема е в архива.

bo6o
26.12.2010г., 17:18
Отваряш с един файлов мениджър и виждаш кое къде отива, не е на китайски.
Картите се слагат в iGo/contet/map, ПОИ-тата, очевидно в iGo/content/poi и т.н.

DHD
26.12.2010г., 18:59
Отваряш с един файлов мениджър и виждаш кое къде отива, не е на китайски.
Картите се слагат в iGo/contet/map, ПОИ-тата, очевидно в iGo/content/poi и т.н.
ПОИ-тата какво е това?

bo6o
26.12.2010г., 19:27
Питай гугъл, безплатно е, но те предупреждавам, че изисква малко четене.

Axxxel
26.12.2010г., 19:57
POI -Points Of Interest.
Тоест - Това са всички важни места по картата - банкомати, банки, магазини, заведения, бензиностанции и все така нататък.

PKPENEV
26.12.2010г., 20:02
Направо ви завиждам на търпението...:vn

bo6o
26.12.2010г., 23:19
То тая тема верно Важна трябва да я направим. Тука се изписа всичко синтезирано, както се е писало в 1000 теми от Май месец насам :D:D:D

dp4u4umi6ev
26.12.2010г., 23:30
Ей дайте го този телефон насам аз му разбирам и няма нищичко да питам.:DМисля ,че човека има проблем с англииския повече от колкото с телефона ,ама Bo6o & Axxxel съм ги признал за най-търпеливите във форума.2thumbsup

D-Wade
26.12.2010г., 23:35
[Only registered and activated users can see links]

Axxxel
26.12.2010г., 23:55
Абе да не забравяме, че веднъж дадох отрицателна репутация и човека се обиди и пожела да му се изтрие акаунта :) .

myankov
27.12.2010г., 01:11
Инсталирах както ми каза ,но пише GSP изключен как се включва и плаща ли се за това?
И примерно ми дава само София по -малките градове ги няма :giu

Картата си е доста подробна. Вземи си увеличи картата и ще видиш и малките градчета, че даже и селата. Навигацията си работи перефектно и сборката която съм направил е много добра. Няма нужда да сменяш карти.

zdravec79
28.12.2010г., 13:39
Здравейте!
За да не пускам нова тема, ще питам и аз тук.
Имам проблем с контактите - как да определя ако някой има повече от един номер кой да му бъде primary?

Axxxel
28.12.2010г., 14:19
Мобилния номер стандартно е primary. Ако искаш друг да е такъв, то натисни и задръж другия номер, докато ти се появи меню и от там избираш "set as primary number".

ilieff
28.12.2010г., 15:42
Off topic:
Пичове, направо Ви завиждам на нервите и търпението. :vn:vn:vn

Весели празници. :ilove:

dp4u4umi6ev
29.12.2010г., 00:29
Е то все някакво търпение трябва да има ,затова е форума да се учим и да си помагаме, но да не забравяме ,че и търпението си има граници а, простотията не.

bob4om
29.12.2010г., 09:35
Весели празници на всички,но тази тема специално за мене навява тъга ? Част от въпросите показват тотална липса на елементарни ( подчертавам елементарни ) технически познания и пълната липса на желание да се прочете упътването към телефона ! Всяка функция на телефона се активира и деактивира обикновено с едно натискане на даден бутон ! Затова са направени уиджетите !

Axxxel
29.12.2010г., 10:46
Всяка функция на телефона се активира и деактивира обикновено с едно натискане на даден бутон ! Затова са направени уиджетите !

Тихуууу...това беше тайнаааа :) .

D-Wade
29.12.2010г., 12:25
A мен ме кара да се запитам защо хората копуват нещо, с което нямат представа как да работя?! Само за гъзария ли? Че то времето на мутрите с подаващите се телефони от горното джобче на ризата или коженото яке отдавна и безвъзвратно отминаха - модела телефон вече не прави никакво впечатление на никой! След като не знаете как да ги използвате, или ги копувате за гъзария без да ползвате и 10 % от възможностите им, взимайте си от ония със зелана и червена слушалка за ало-ало и няма да се налага да питате нищо! С тях няма начин да не се справите ... ;)

Axxxel
29.12.2010г., 12:47
Е, айде сега...някой започваме от средно ниво...други от начално. Важното е, че човека си отваря очите и скоро няма да толко нууб.

bob4om
30.12.2010г., 09:56
Тихуууу...това беше тайнаааа :) .

Какъв съм пък и аз-издадох тайната :sbem

DHD
01.01.2011г., 18:31
1.Как се трият контактите от Phone list? Един по един и всички заедно?

2.И как се трие Call History?

Axxxel
01.01.2011г., 18:40
Всичко това става със задържане върху съответния контакт и избиране на желаната опция от появилото се меню.

DHD
01.01.2011г., 22:44
Всичко това става със задържане върху съответния контакт и избиране на желаната опция от появилото се меню.

Трият се ,но 1 по 1 а цялата Call History как се трие,че няма такава опция като задържа?

Axxxel
01.01.2011г., 23:11
Като си в Call History натискаш menu и избираш delete all.

zdravec79
01.01.2011г., 23:12
B началният екран натискаш phone, после натискаш в дясно иконата сьс слушалка, след това меню и ще ти се появи опцията delete all

DHD
04.01.2011г., 15:57
Искам да попитам когато отварям снимките в галерията се отварят много бавно 120 броя са има 1 филм и 10-12 видеоклипа(заснети с телефона).Това нормално ли е ако не е нормално къде да търся проблема?

bo6o
04.01.2011г., 16:21
Ако до сега не си преглеждал снимките, демек няма създадени thumbnails, е абсолютно нормално. После би трябвало да си е бърза.

D-Wade
04.01.2011г., 16:32
Следвайки логиката и хронологията на събитията очаквам следващият въпрос да бъде нещо от рода на: "1. Батерията ми вече е към края, как да я включа да се зарежда? 2. И ако не я включа, това фатално ли е?" .... :D :D :D

DHD
04.01.2011г., 18:39
Ако до сега не си преглеждал снимките, демек няма създадени thumbnails, е абсолютно нормално. После би трябвало да си е бърза.

Мисълта ми е ,че снимах 2 снимки с Vignette тях пък супер бавно ми ги отваря (като гледам на квадратчета иначе на цял екран по бързо мн странно)да не би настройки да трябва да правя някакви?

Поздрави

п.п. мерси за инфото dp4u4umi6ev ([Only registered and activated users can see links]) жив и здрав да си

dp4u4umi6ev
04.01.2011г., 19:01
Не просто с винетката не ги компресира при мен на 5 мпх ги прави 4-5 мб. ,а при теб на 8мпх сигурно ги прави още по големи и затова трудно ги опреснява.

TheBlueOne
05.01.2011г., 14:56
Ебаси веселата тема, със сутрешното кафе ми дойде супер :D.
Сори за спама....

DHD
07.01.2011г., 22:07
Искам да попитам как да търся във Phone book-а преди да звънна имената по буква ,защото ми дава само по номер да търся а така е доста сложно!

dp4u4umi6ev
07.01.2011г., 22:27
Ами като задържиш в дясно пръст има едно слайдче плъзни с него нагоре/надолу и ти излизат букви по средата на кинескопа.Това в приложението People.

PS:И стига с това мерси ,направо натискай червения бутон под поста ми РЕПУТАЦИЯ.:D

DHD
07.01.2011г., 23:10
Като задържа вдясно се появява Block contact и Send Vcard .
п.п.Появи се и тоя слайдер то с него като и без него :D

Axxxel
08.01.2011г., 01:43
Стига с тоя слайдер :) . Андроида има нааай-лесния начин за търсене на контакт, едновременно по номер и име. Пример: искам искам да намеря контакт Kristian. Натискам на phone, излизат ми последно набраните номера, я след тях започва контакт листата...както и да е, това не е важно. За намирането на контакта използвам диал пад-а (онова с цифрите за набиране). Забележете, че под всеки номер има изписани и буквите...също като нормален телефон с dial pad. Просто натискам числото, което отговаря на дадената буква и контактите започват да изкачат. 5 за K, 7 за r, 4 за i, пак 7 за s...и така нататък. Като през цялото време на въвеждане, излизат резултатите съвпадащи с търсенето както по буква (натискате бутона само веднъж, независимо коя поред буква искате. Тоест ако искам буква S, ще натисна 7 само веднъж, независимо, че е последна в изброените букви под номера), така и по номер.
Намирам всеки един контакт за секунди. Всичко това си го пише и в инструкциите на телефона, ама няма кой да чете. И после андроида бил сложен :D .

bo6o
08.01.2011г., 10:45
Явно има мноооого разлики при различните телефони. Половината неща дето ги обясняваш на хората при мене явно са орязани, въпреки, че ползвам стандартното приложение за набиране. Пр. като цъкна някоя цифра в dial pad-a нищо не се случва. А пък в контактите си има постоянно стояща само лентата с буквите и толкоз :D За това вече не знам дали съм компетентен да давам съвети. :D

dirtyplay
08.01.2011г., 10:53
Да не би това с търсенето от диалпада да е само за 2.2 или се бъркам, при мен си работи де. Всичко е точно както го е обяснил Аксел.

bo6o
08.01.2011г., 10:55
Може и само при 2.2 да е и затуй.

dp4u4umi6ev
08.01.2011г., 16:17
Не не е само в 2,2 защото аз си го имам още от 2,1 ,ама може да го няма на всички телефони ,но колегата е с Desire HD така ,че при него го има със сигурност.

DHD
09.01.2011г., 17:01
Стига с тоя слайдер :) . Андроида има нааай-лесния начин за търсене на контакт .

Мерсиииии супер си :tnx

13. За да изкажете благодарност или неприязън към даден пост (потребител) използвайте бутона РЕПУТАЦИЯ. Постове с една дума (10х, мерси, благодаря и т.н.) са забранени!

dp4u4umi6ev
09.01.2011г., 19:14
Ей bo6o ,лош си ,той е написал също така ''супер си''.:D

DHD
14.01.2011г., 23:05
Искам да задам един от смешните въпроси :D ,получавам ъпдейти от маркета (така мисля) Crazy Snowboard ,ES File Explorer ,Yahoo!Mail,Skype . Да ги инсталирам ли или няма смисъл, като всичко си работи нормално?
Поздрави :vn

bo6o
14.01.2011г., 23:06
Ми виж какво предлага ъпдейтът в инфото и сам прецени. Обикновено си заслужава.

D-Wade
15.01.2011г., 15:04
Искам да задам един от смешните въпроси :D

Ти за това си с титлата Андроид Талисман ... следва Андроид Гуру. :D

DHD
16.01.2011г., 23:12
Искам да попитам понеже съм синхронизирал контактите с профила от фейсбук ,сега как мога да изтрия контактите които са от фейсбук?

rosethief
17.01.2011г., 21:42
Някъде да има скинове за телефона или някакви модификации за отделните бутони?

Axxxel
17.01.2011г., 21:59
@DHD, нямам фейсбуук и даже не съм се доближавал до апликации за фейсбуук. Лично аз не зная как да ти помогна. Зная, ама трябва се ръгам с чужди регистрации и да си чистя телефона после.

@rosethief, слагането на теми или редакцията на бутони зависи от възможностите на лаунчера, който ползваш. Във android-themes можеш да намериш доста скинове, които изискват iHome, aHome и все такива. Launcher Pro май можеше да редактираш икони.

daigaz
17.01.2011г., 22:12
Супер тема :funz

baepe6o
19.01.2011г., 20:06
htc disaire hd2 Моля за помощ за руутване на този телефон,че нещо засега немога да намеря свясно обяснение.Моля за кратко ръководство или линк към такова.Андроид 2.2 благодаря предварително:ops:vn

grandtech
19.01.2011г., 20:40
htc disaire hd2 Моля за помощ за руутване на този телефон,че нещо засега немога да намеря свясно обяснение.Моля за кратко ръководство или линк към такова.Андроид 2.2 благодаря предварително:ops:vn

Първо си отговори на тия два въпроса !!!
Какъв е тоя телефон htc disaire hd2 ?
За какво точно ти е руут достъп ?

Поздрави

baepe6o
19.01.2011г., 21:09
Значи понеже преди имах LG оптимус 540 и зада си кача роот експлорер или по-точно когато се опитвах да си инсталирам кракнато приложение ми искаше руут та за това питам.Ако има начин за инталиране на кракнати игри и приложения който да се инсталират без руут ми кажете какъв е начина моля! :ilove:

ПС : Телефона е HTC Desire HD извинявам се за печатната грешка !

bogomil95
19.01.2011г., 22:21
pichove moje li da mi kajete ot kade da si izteglq skype za htc desire hd ili da mi dadete link shte sam vi mn blagodaren

stef4ogot ([Only registered and activated users can see links]):Писането на кирилица е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!

---------- Предходен коментар публикуван в 04:45 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 04:51 ----------

да,извинявам се,а може ли да ми кажете от каде да си изтегля скайп за HTS desire ? ще сам ви много благодарен.

stef4ogot ([Only registered and activated users can see links]) :Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!

Axxxel
20.01.2011г., 06:29
От андроид маркет, разбира се :) . Или пусни едно търсене тук във форума и ще видиш, че и тук ще го намериш.

NeverOutGunned
24.01.2011г., 04:27
До пича дето питаше за ФБ и нз си кво... Не е моя работа... ама да си синкнеш контактите от ФБ с телефона е тъпо... Както и да е... по въпроса... Влизаш в People, от там даваш бутончето меню, от там View. Махаш всичко отбелязано и оставяш само Facebook for HTC Sense и Facebook. Даваш Done. Сега ти показва само контактите от ФБ. Избираш кои да триеш и воала. После за да си върнеш старите контакти (от телефона и сим-картата) същата процедура и цъкваш SIM и Phone.
А и още нещо... Не се притеснявай да си поиграеш с телефона си... Пипай смело по менютата, пичовете от гуугъл са го измислили така, че да не можеш да го прецакаш... Или поне човек с твоите (и от части моите) познания да не може ;) айде и със здраве да си ползваш играчката ;)

bogomil95
25.01.2011г., 19:47
а този андроид маркет може ли сайта или там както е?плс

Aliken: Започвай изреченията с главна буква, прочети правилата на форума и ги спазвай!

lancer4eto
25.01.2011г., 19:54
Андройд маркет го имаш като приложение в телефона потърси го пише само market след това да се регистрираш там трябва да си направиш е-майл на гоогле (gmail.com) ;) След това там има търсачка и ще напишеш и skype и каквото ти трябва :)

DHD
25.01.2011г., 22:01
До пича дето питаше за ФБ и нз си кво... Не е моя работа... ама да си синкнеш контактите от ФБ с телефона е тъпо... Както и да е... по въпроса... Влизаш в People, от там даваш бутончето меню, от там View. Махаш всичко отбелязано и оставяш само Facebook for HTC Sense и Facebook. Даваш Done. Сега ти показва само контактите от ФБ. Избираш кои да триеш и воала. После за да си върнеш старите контакти (от телефона и сим-картата) същата процедура и цъкваш SIM и Phone.
А и още нещо... Не се притеснявай да си поиграеш с телефона си... Пипай смело по менютата, пичовете от гуугъл са го измислили така, че да не можеш да го прецакаш... Или поне човек с твоите (и от части моите) познания да не може ;) айде и със здраве да си ползваш играчката ;)

Всичко стана както го описа до изречението цитирам:
"Избираш кои да триеш и воала" не мога да ги изтрия,опитвах със задържане и освен Block Caller друго не ми дава.Взлизах в менюто давам Delete пак не става,давам да търся контактите по име и не ми искарва нищо.
Само някой да обясни как се трият контактите от FB плз .

- Ще получи реп веднага ако успея да ги изтрия .

п.п.Забравих да кажа,че Facebook for HTC Sense нямаше като опция има Facebook .

Axxxel
26.01.2011г., 01:34
...след това да се регистрираш там трябва да си направиш е-майл на гоогле (gmail.com)

Всъщност не е задължително да се прави gmail акаунт. Можеш да направиш гугъл регистрация с който и да е мейл. Дори abv,gbg и тем подобните.

DHD, ще ме накараш да си направя фейсбуук, само за да ти покажа, че ще е някаква супер елементарна опция, която не можеш да намериш :) .

DHD
26.01.2011г., 01:37
Нямам търпение да ми я кажеш коя е ,че ще се побъркам :eek:

pipo22
26.01.2011г., 02:26
Искам да попитам понеже съм синхронизирал контактите с профила от фейсбук ,сега как мога да изтрия контактите които са от фейсбук?

Пробвай с това: Влез във Facebook (от уитджета .Излез от новини и влезни в главното меню)->menu(на телефона)->settings->Syng Contacts->Remove Facebook Data.После триеш нормално.

---------- Предходен коментар публикуван в 01:12 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 01:26 ----------

Ръководство и обяснение не ти трябва. Свали си Astro.Когато тръгнеш да инсталираш от картата , ще те попита какво да правиш и т.н и т.н...мисля че продължението е ясно.

DHD
26.01.2011г., 10:27
Мерси pipo22 стана и получи реп+ ,че ме спаси от тези досадни контакти.
Влез във Facebook (от уитджета .Излез от новини и влезни в главното меню)->menu(на телефона)->settings->Syng Contacts->Remove Facebook Data
След това не бе нужно да ги трия те изчезнаха сами 2thumbsup

То тоя телефон само да влезеш някъде и почва контакти от пощата,контакти от скайп ,контакти от фейс и т.н. направили са го да ти улесни живота като отвориш контакт и хоп излиза всичко за човека .

todorakiggg
26.01.2011г., 20:52
Колеги, малко не по темата ама какъв клас е Micro SD картата, с която идва телефона? И SDHC ли се води? Имам в предвид, class 2, 4 или по висок. Днес питах в един магазин ама каката дори не разбра за какво я питам та се наложи да и обяснявам :D .

Axxxel
26.01.2011г., 21:06
HD-тата да казват. Макар, че може да има и разлики. Щото тука пак един колега спомена, че дезайъра му пристигнал с клас 4 карта, като те стандартно са с клас 2.

DHD
26.01.2011г., 21:09
Десире HD идва с клас 4 - 8гб а reading е клас 10 !
Като цяло са клас 4 по 8 гиги 2thumbsup

todorakiggg
27.01.2011г., 17:00
Мерси много, само не ми каза сток картата SDHC ли е?
т.е. какво пише на нея, SDHC или SD?

едит: Трябва да е SDHС, сега прочетох някои спецификации по темата, ама не е лошо да се потвърди де.

DHD
29.01.2011г., 11:41
Добро утро колеги ,искам да си купя блуутут слушалка,в Герма--с ми предложиха за 27лв със зареждаща за батерия .
Мисълта ми е ако някой ползва някой хубава и е доволен от нея да ми каже марка,модел и цена мерси предварително.
Какво трябва да гледам при избора на такава слушалка?

monogamnia
29.01.2011г., 12:18
Извинявам се,че се намесвам в на колегата темата, на hd2 каква е максималната карта памет,която може да се сложи?

bo6o
29.01.2011г., 13:06
В упътването не пише ли?

monogamnia
29.01.2011г., 18:06
Не видях. :(

Axxxel
29.01.2011г., 18:18
Според gsmarena - до 32GB.

coruga
01.02.2011г., 17:09
Здравейте, имам HTC Desire HD, и имам няколко въпроса, на които все още не мога да намеря отговор:
1.) Когато си конектна телефона към компютъра, ми показва само мемори картата. Как мога да видя какво имам на паметта на телефона и как да направя така че да ми го показва на компа (ако може изобщо)?
2.) Записал съм си програмата ASTRO, но доколкото виждам тя ми показва само какво имам на мемори картата. Има ли възможност да ми показва какво имам на паметта на телефона и как става това? Как мога да си прехвърлям най различни неща от паметта на телефона и обратното?
3.) Когато дам на програмата ASTRO да провери съдържанието на мемори картата, тя ми показва, че имам 1.89GB записани файлове в папката sdcard/.data/navigator/data/maps и ми показва файлове (карти) на най различни държави (например: Germany.cmap). За какво ми служат те и как да ги използвам - може би някак си с програмата за GPS.
4.) Записах си iGoMyWay v2.4 и когато я стартирам ми изписва съобщението: "Please insert your SD card containing iGo Content Files". Какво трябва да направя за да я стартирам? Трябва ли телефона да ми е руутнат за да я стартирам?
5.) Ако си руутна телефона, освен че ще мога да използвам и играя кракнати приложение, какви други ползи имам от руутването?

Въпросите са това, ако може някой да ми отговори. Предварително ви благодаря.

bo6o
01.02.2011г., 17:17
Руут права не ти трябват за да инсталираш кракнати игри. Руут ти трябва за първите 2 въпроса, но те съветвам да не си "прехвърляш разни неща", за да не пропищиш. Картите предполагам, че са ти за Гугъл Мапс или нещо от сорта, колкото до IGo - трябва ти истинска СД карта май.

coruga
01.02.2011г., 18:15
Какво ще рече истинска СД карта да ми трябва за iGo.

myankov
02.02.2011г., 01:37
Какво ще рече истинска СД карта да ми трябва за iGo.

Трябва ти външна карта памет.

pipo22
02.02.2011г., 02:46
Здравейте, имам HTC Desire HD, и имам няколко въпроса, на които все още не мога да намеря отговор:
1.) Когато си конектна телефона към компютъра, ми показва само мемори картата. Как мога да видя какво имам на паметта на телефона и как да направя така че да ми го показва на компа (ако може изобщо)?
2.) Записал съм си програмата ASTRO, но доколкото виждам тя ми показва само какво имам на мемори картата. Има ли възможност да ми показва какво имам на паметта на телефона и как става това? Как мога да си прехвърлям най различни неща от паметта на телефона и обратното?
3.) Когато дам на програмата ASTRO да провери съдържанието на мемори картата, тя ми показва, че имам 1.89GB записани файлове в папката sdcard/.data/navigator/data/maps и ми показва файлове (карти) на най различни държави (например: Germany.cmap). За какво ми служат те и как да ги използвам - може би някак си с програмата за GPS.
4.) Записах си iGoMyWay v2.4 и когато я стартирам ми изписва съобщението: "Please insert your SD card containing iGo Content Files". Какво трябва да направя за да я стартирам? Трябва ли телефона да ми е руутнат за да я стартирам?
5.) Ако си руутна телефона, освен че ще мога да използвам и играя кракнати приложение, какви други ползи имам от руутването?

Въпросите са това, ако може някой да ми отговори. Предварително ви благодаря.
С Astro , можеш да видиш и паметта на телефона(инсталираните програми).Което ще рече че можеш да си копираш файловете от тел. на картата(което не е за препоръчване). Картите които имаш "(например: Germany.cmap)" са за вградената навигация на телефона-"за Гугъл Мапс или нещо от сорта".За iGo , провери дали папката на навигацията е в основната директория на картата(не я слагай в някоя папка, следвай точните оказания за инсталиране(май не си свалил кеш папката)). За кракнати приложения и игри руут не ти трябва"Руут права не ти трябват за да инсталираш кракнати игри" - сваляш на картата и стартираш .apk-файла. 2thumbsup

coruga
02.02.2011г., 04:10
Мерси за отговорите, аз смених GPS програмката и от iGo преминах на Sygic и сега всичко е наред.

coruga
02.02.2011г., 23:50
Имам още един въпрос:

Когато правя снимки или клипчета с моя HTC Desire HD, къде се записват те - на паметта на телефона или на мемори картата? Ако е на паметта на телефона, как да ги запиша и прехвърля на компа?

myankov
03.02.2011г., 01:36
Имам още един въпрос:

Когато правя снимки или клипчета с моя HTC Desire HD, къде се записват те - на паметта на телефона или на мемори картата? Ако е на паметта на телефона, как да ги запиша и прехвърля на компа?

Снимките и видеото се записват там където си задал от настройките. За прехвърлянето: свързваш телефона с компютъра чрез USB кабела (трябва да разрешиш връзката да е като външен носител- флашка) и трябва да ти се покаже на компютъра картата памет и паметта на телефона като отделни дялове/дискови устройства.

D-Wade
03.02.2011г., 10:05
Почти всяко приложение си има Settings - когато сте го отворили, натискате Menu бутона и се показва. Хора, моля ви, не се колебайте първо да се поразровите в тези настройки, и след това да задавате въпроси! 11 изписани страници, и по-голяма част от зададените въпроси са повече от елементарни!

DHD
13.02.2011г., 15:36
Здравейте колеги ,трябва ми програма за рар и текстови файлове за телефона .И ако има нещо като пауър поинт за презентации.Ако може дайте линк,че съм на улицата а ми трябва на момента.Мерси предварително.

pipo22
13.02.2011г., 15:44
Здравейте колеги ,трябва ми програма за рар и текстови файлове за телефона .И ако има нещо като пауър поинт за презентации.Ако може дайте линк,че съм на улицата а ми трябва на момента.Мерси предварително.

Търси в маркета "ThinkFree" - за пауър поинт , и "AndroZip" за рар и зип файловете.

DHD
13.02.2011г., 16:11
Мерси много.
А случайно да знаеш свалих една бг клавиатура ,но не се прибира като фабричната ако знаеш как се прибира ще съм ти благораден.

pipo22
ThinkFree отваря word файловете ,но не и презентациите ,стоят ми на черти би ли ми казал как да ги отворя.

п.п.При първа възможност ще ти дам реп+ ;)

rosethief
14.02.2011г., 11:37
Хора, с power amp съм. При слушане на няколко песни плеъра изпатква и казва: too many filed files, playing will stop now на всяка песен, докато не рестартирам тела. Идеи.?

D-Wade
14.02.2011г., 12:05
Ами идеята ми е да я преинсталираш, като сложиш последна версия на програмата.

И това не е тема за обсъждане на програми - да си беше задал въпроса в темата на съответната програма!

rosethief
14.02.2011г., 12:19
С дизайър съм, не е офтопик, успокой се.
Може ли да помоля за линк за последна кракната версия. Мерси предварително.

D-Wade
14.02.2011г., 12:28
Ти май не си чел правилата на форума, а?! Офтопик та дрънка си е! Въпроси за програми, игри се задават в темата на съответните програми, игри!

По молбата ти - форума разполага с отлично работеща търсачка, отиваш в раздел Андроид програми->Търсене и си цар! Ееех как се научихте - всичко наготово ... ама ха!

myankov
14.02.2011г., 22:39
Хора, с power amp съм. При слушане на няколко песни плеъра изпатква и казва: too many filed files, playing will stop now на всяка песен, докато не рестартирам тела. Идеи.?

Когато ползваш плеъра си спри интернета.

rosethief
14.02.2011г., 22:49
Благодаря!

DHD
16.02.2011г., 20:55
Някой може ли да ми каже с коя програма да свалям клипове от vbox7 или yuo tube с телефона?

thesinner
16.02.2011г., 23:14
Някой може ли да ми каже с коя програма да свалям клипове от vbox7 или yuo tube с телефона?
За vbox7 не/знам да има, а за YouTube пробваи JetVideo, на мен ми върши перфектна работа. Даже сваля и HD ако е качен такъв.
:okappa

DHD
16.02.2011г., 23:55
Моя маркет ли е стар, но го няма там на лично един линк ако може и две думи как се сваля клипчето.

pipo22
21.02.2011г., 00:58
Мерси много.
А случайно да знаеш свалих една бг клавиатура ,но не се прибира като фабричната ако знаеш как се прибира ще съм ти благораден.

pipo22
ThinkFree отваря word файловете ,но не и презентациите ,стоят ми на черти би ли ми казал как да ги отворя.

п.п.При първа възможност ще ти дам реп+ ;)

Прибира се с бутона за връщане назад.Като задържиш в полето за писане те пита с коя клавиатура да пишеш ,ползвай фабричната ако не ти е нужна БГ.

dirtyplay
21.02.2011г., 01:03
За vbox7 не/знам да има, а за YouTube пробваи JetVideo, на мен ми върши перфектна работа. Даже сваля и HD ако е качен такъв.
:okappa

За вбокса може да пробвате с vbox handler мисля, че така се казваше програмата, има я в маркета търсете я под име vbox само, приложението няма икона но при отваряне на клип ще се стартира.

DHD
10.03.2011г., 14:12
Днес опитах да пратя снимка от телефона(HTC Desire HD) с текст и не успях ,дайте съвет.

Axxxel
10.03.2011г., 14:33
Тоест опитал си се да изпратиш mms съобщение.
Имаш ли въведени настройки?
Провери в Settings--> Wireless & networks--> Mobile networks--> Access Point Names.
Там трябва да имаш профил за mms.
Ако не, то звъниш на оператора и казваш, че искаш да ти изпратят настройките за ммс за твоя модел телефон.

D-Wade
10.03.2011г., 14:55
Ох майкооо, градския ще ме убие за пореден път .... от смях. :D :D

DHD
10.03.2011г., 17:27
Axxxel я кажи ако се сменят сим картите настройките остават ли или пак трябва да се звъни на оператор?

dirtyplay
10.03.2011г., 17:41
То настройките си ги има за всички оператори, можеш да провериш и сам в мобиле апн неимс.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

bo6o
10.03.2011г., 18:10
Ох майкооо, градския ще ме убие за пореден път .... от смях. :D :D

Ем, хващаш го за ръчичка и в най-яката кръчма на уиски и калмари пане, и така 3 пъти на седмица, докато разбере всичко, или докато опреш до чернодробна трансплантация. Залагам на второто :D

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

D-Wade
10.03.2011г., 18:56
Доколкото го опознах, още на втората седмица ще ми трябва от ония белите ризи, с дълги ракави, дето се закопчават отзад ... :D

dirtyplay
10.03.2011г., 19:08
Доколкото го опознах, още на втората седмица ще ми трябва от ония белите ризи, с дълги ракави, дето се закопчават отзад ... :D
То тези ризи ги предлагат в комплект с блистер валидол. :)

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

DHD
10.03.2011г., 19:46
Aliken имам връзки в психодиспансера,като редовен посетител,мога да дойда направо облечен :lol,но не даваш никакви координати :D :ilove:

D-Wade
10.03.2011г., 20:16
Щото ми е скъпо менталното и душевно здраве ... :D

Axxxel
10.03.2011г., 21:44
Axxxel я кажи ако се сменят сим картите настройките остават ли или пак трябва да се звъни на оператор?

Настройките са различни за всеки оператор (поне сървърите са им различни) и при смяна на сим карта, гледай да си с правилния ммс профил след това.

rosethief
13.03.2011г., 09:49
Здравейте, пиша относно камерата на телефончето. При една вечер с приятели се наложи да снимаме с дизайърчето ми и един hd2. Интересното е, че телефона на тоя приятел снимаше доста по-добре. Бяхме в ресторант. Някакъв съвет за настройки или програма за подобряване на качеството...?

bo6o
13.03.2011г., 09:52
Програмата, която ти трябва е Vignette - Vignette v2010-05-06.5 / update vv2011-02-24.6/ - iPmart Форум България ([Only registered and activated users can see links])

DHD
22.03.2011г., 12:12
Има ли програма за скрийнсейвъри за Desire HD ?

Axxxel
22.03.2011г., 19:51
Няма скрийнсейвъри...има lockscreen wallpaper. Потърси из форума или маркета.

DeathGuard
22.03.2011г., 21:25
Един въпрос само - защо ти е скрийнсейвър? При смартфоните (визирам и дизайър HD) най-голям процент батерия се изразходва от екрана. Представяш ли си при положение, че при средно използване на телефона, 85 % от изхабената батерия е от екрана, ти да му сложиш скрийнсейвър, с който ще седи постоянно включен. Батерията ти едва ли ще издържа и по 5 часа :) Цъкни battery info за повече.. инфо :D

DHD
23.03.2011г., 08:18
Има ли програма , с която да заключа телефона с код ( примерно 1234 ) ,за да не може ако си оставил телефона на бюрото всеки, който го вземе да си рови в него?

bo6o
23.03.2011г., 08:31
Можеш да си направиш слайд-патерн за отключване, има си го вградено в Андроида. Мисля, че и с код можеше.
И пак опираме до въпроса - нормален човек би ли оставил 1000лв на бюрото, достъпни за всички наоколо....

Axxxel
23.03.2011г., 08:36
Menu--> settings--> security--> set up screen lock.

Избираш си между:
pattern - настройваш шаблон/фигура, която да чертаеш на екрана.
PIN - Настройваш цифрова парола.
Password - настройваш ключова дума за парола.
Можеш да използваш само едно от трите.
След като си избрал метод на заключване ще видиш в същото меню "lock phone after". Избираш Immediately и си готов.

DHD
23.03.2011г., 10:24
И пак опираме до въпроса - нормален човек би ли оставил 1000лв на бюрото, достъпни за всички наоколо....

Зависи къде работи ;)

Мерси Axxxel евала ти много си точен :brf

rosethief
25.03.2011г., 22:04
Дейба и телефона,
Power Saver-а като се включи, нали загасва екранчето на 10-15 секунди, не вибрира при натиск на някой от бутончетата, изключва GPS-а, WIFI и пр...
Моят телефон го прави непрекъснато, а пауър сейвъра е изключен.
Пробвах да изтощя телефона и да го заредя - никаква промяна.
Да включа и изключа телефона, да включа и изключа пауър сейвъра - няма промяна. Телефона продължава да си кара на тоя режим, изключва дори на 5тата секунда екрана, заключва го, не вибрира при натиск на бутоните и пр.
Друг е въпросът, че и сензора за светлина е изпаткал, дали ако го върна ще го сменят или оправят, ма проблема е, че ще ме бавят месеци...

inkozi
25.03.2011г., 22:09

Нормален човек ... между нормални хора ... би трябвало да може.

Axxxel
26.03.2011г., 06:21
@rosethief, всяка една от тези функции може да се включва и изключва поотделно. Забележи кои от тях са активирани.

За дисплея провери в settings--> display--> screen timeout.
Провери пак в display--> brightness, дали не си отметнал автоматична настройка.

Ако екрана се заключва веднага и имаш код за отключване, провери в security--> lock phone after, колко време е нагласено.

Дали вибрира при натиск на бутон провери в settings--> sound--> haptic feedback.

За gps провери е settings--> locations. Дори и да имаш отметка за ползване на gps, то той се изключва, докато не бъде извикан от някое приложение.

За wi-fi провери в settings--> wireless & networks--> wi-fi settings--> menu--> advanced--> wi-fi sleep policy.

И дори да го дадеш някъде, то ще му ударят един фактори ресет и ще ти го върнат.

bo6o
26.03.2011г., 07:13
Нормален човек ... между нормални хора ... би трябвало да може.

Не забравяй къде живееш... ;)

rosethief
26.03.2011г., 22:18
@rosethief, всяка една от тези функции може да се включва и изключва поотделно. Забележи кои от тях са активирани.

Безкрайно благодаря! Няма как да се отблагодаря реално, освен... 5 смс-а в дарение за форума. Благодаря отново!
Идеята за даването на някой да го оправи е повече за сензора за светлина. За него настройки дали някъде има?
Отново благодаря, всичко се получи.

DHD
31.03.2011г., 10:42
Има една програма Quick Dial(за бързо набиране до 36 позиции) или нещо такова. Имаше я във форума,но не мога да я намеря, ако може линк за нея .

Axxxel
31.03.2011г., 11:07
QuickDial v2.7.6/up to v2.7.8/ ([Only registered and activated users can see links])

DHD
31.03.2011г., 16:35
Искам да попитам мога ли да променям резолюцията на дисплея и ако може как става?

bo6o
31.03.2011г., 18:00
С Density Changer май беше, но освен да ти брикне телефона, друго няма да стане. И защо по дяволите ще му променяш на ДЧД-то резолюцията?

dp4u4umi6ev
31.03.2011г., 19:19
Е как защо да стане 960*1600 например.:D

DHD
31.03.2011г., 19:27
bо6о , не че искам да променям резолюцията ,но една и съща снимка преди се виждаше с по-голяма дълбочина(ако мога така да се изразя) а сега се вижда по-близо по-едро като ,когато се намали резолюцията на компютър примерно,но не мога да разбера как да го оправя?

bo6o
31.03.2011г., 20:29
Туй е по-скоро бъг на галерията. Изчакай като я отвориш малко повече и би трябвало да се оправи.

DHD
31.03.2011г., 21:14
Като си сваля wallpepar 480 x 800 и после му дам set as wallpepar ми излиза жълт контур за оразмеряване и не мога да го сложа(в пълния му размер 480 x 800). Как да махна тоя контур?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

dp4u4umi6ev
31.03.2011г., 22:13
Какъв контур бе човече за теб тапетите трябва да са 960*800 има цяла тема пълна с такива в раздел тапети!!!!!!

dds
31.03.2011г., 22:18
Може ли да задам един малко глупав въпрос.
Мога ли да се направя офлайн, като при нокиите, само това ми липсва. Да изключа и никой да не ме притеснява докато се ровя из нета или гледам HHL примерно.

DHD
31.03.2011г., 22:41
Какъв контур бе човече за теб тапетите трябва да са 960*800 има цяла тема пълна с такива в раздел тапети!!!!!!

Е как да е 960*800 като в мобиле пише ,че за Desire HD е 480 x 800 пиксела?

myankov
31.03.2011г., 22:45
Е как да е 960*800 като в мобиле пише ,че за Desire HD е 480 x 800 ([Only registered and activated users can see links]) пиксела?

Резолюцията на телефона е такава, но тапета трябва да е 960*800.

Axxxel
31.03.2011г., 22:50
Може ли да задам един малко глупав въпрос.
Мога ли да се направя офлайн, като при нокиите, само това ми липсва. Да изключа и никой да не ме притеснява докато се ровя из нета или гледам HHL примерно.

Най-бързия начин - задържаш power бутона и избираш от появилото се меню Airplane mode. Изключва се по същия начин. Това изключва връзката с мрежата, мобилния интернет и wi-fi, като последното можеш пак да си го включиш.

Е как да е 960*800 като в мобиле пише ,че за Desire HD е 480 x 800 ([Only registered and activated users can see links]) пиксела?

Защото имаш няколко екрана бе човек. Резолюцията на тапета трябва да е два пъти по-голяма в ширина..тоест 480х2=960...значи 960х800.

ЕТО ([Only registered and activated users can see links]) ти хубава тема само с тапети.

dds
01.04.2011г., 00:02
Мерсаж AXXXEL научих още нещо за моя тел.

DHD
01.04.2011г., 10:44
Защото имаш няколко екрана бе човек. Резолюцията на тапета трябва да е два пъти по-голяма в ширина..тоест 480х2=960...значи 960х800.

ЕТО ([Only registered and activated users can see links]) ти хубава тема само с тапети.

Не|знам как да ви го обясня свалих тапет с резолюция 480 x 800 и 960х800 като кликна на него ми се появява квадратен контур ,който може да се разшири ,но само до 50% от тапет с размер 480 x 800 (а иначе тапетите с този размер 480 x 800 като ги пусна на слайд ги разглеждам нормално на цял екран) .Тапетите с размер 960х800 нищо,че контура ги обхваща на 100% като ги сложа на дисплея е все едно съм увеличил резолюцията и се вижда едро и грозно(а на слайд не седят на цял екран)?
Пробвах и с 1 дисплей и с 2 ,пробвах като деинсталирах Ланчер Про ,но и на вградения от HTC ми излиза същия контур :(
п.п. Ако искате да пробвам да снимам контура с тапета,за да е по нагледно?

Axxxel
01.04.2011г., 10:54
Контура ни е ясен.
Направи шот как си сложил 960х800 разпънат на 100% като тапет. И линк към тапета дай, че да го видим. Щото ми е странно това, което го казваш, че изглежда все едно си зуумнал.
Колкото до това защо трябва да е такава резолюцията, надявам се ти стана ясно.

dp4u4umi6ev
01.04.2011г., 18:33
Изглежда все едно си го зумнал, защото не си разпънал ''контура'' с пръстче да ти обхване целия тапет и да го сложи като такъв на сто процента.

kwankwan
22.04.2011г., 22:15
Здравейте от скоро имам HTC desire HD,но имам малък проблем като някои ми звъни и отключа телефона директно му вдигам,а не му затваря или нещо от сорта та знаете ли от каде да го оправя това ?
благодаря предварително ! :vn

niko:16. Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка, както и ползването на препинателни знаци е задължително! Забранено е писането изцяло с главни букви!

mastaeit
22.04.2011г., 22:18
Провери в настройки на разговора.

Sent by swype (dirtyplay mod)

kwankwan
22.04.2011г., 22:21

Колега благодаря ти за бързия отговор,но няма такова нещо в настройките в Call.

Axxxel
22.04.2011г., 22:23
Като отключиш му вдигаш, а като плъзнеш нагоре слайда (вместо надолу) затваряш.
Ако искаш само да спреш звука, натискаш Power бутона.

kwankwan
22.04.2011г., 22:27
Мерси много за отговора,сега като видя колко просто е било направо ме хваща срам,но това са ми първите стъпки в android,а да питам нещо друго за да не правя нова тема ще питам тук.Като вляза в маркета всичко е наред но като трагна да свалям нещо започва да го сваля и след това изписва "download pause" и не го сваля вече знаете ли от каде може да е проблема и благодаря отново :)

Axxxel
22.04.2011г., 22:29
Проблема за сега е в самия маркет. В някои региони имат проблеми на моменти.
А за да игнорираш грешка при теб, то пробвай в друга wireless мрежа или през мобилния интернет.
Ако и там прави проблеми...маркета си е виновен.

kwankwan
22.04.2011г., 22:34
Проблема за сега е в самия маркет. В някои региони имат проблеми на моменти.
А за да игнорираш грешка при теб, то пробвай в друга wireless мрежа или през мобилния интернет.
Ако и там прави проблеми...маркета си е виновен.

Ами през мобилния интернет го свалям,но доста бавно,а проблема го прави когато съм на домашната мрежа пробвах като реснах телефона,но уви без никакъв ефект.

Axxxel
22.04.2011г., 23:03
Пробвай с рестарт на рутера.

kwankwan
23.04.2011г., 05:49
Пробвай с рестарт на рутера.

Ами интересното е,че първия път когато реснах рутера след това си свалих от маркета,но следващото приложение отново отказа след това отново пробвах да ресна рутера,но пак като отначало не се сваляше страна работа ... Утре ще пробвам в някое кафе да видя от моя рутер ли е проблема и ще прави ли така и на друга мрежа.

DHD
23.04.2011г., 12:25
Не е ли по-добре тази тема да се направи "важна" ,вместо всеки да си прави нови теми (като имам 1 въпрос за Desire HD,

Как да затворя телефона ,когато е заключен и не искам да вдигна ? ):D

п.п.Интереса към тази тема е доста голям а и колкото повече нови модели излизат Desire HD ще е още по оферта и ще има още въпроси :ipbest
Поздрави

Axxxel
23.04.2011г., 14:30
Да направим теми за всеки един модел и да ги пльоснем важни тогава? Също като в xda...тъкмо по-важен ще изглежда сайта :) .

DHD
23.04.2011г., 16:41
Моите уважения,но само 1 тема от важните е с повече отговори и разглеждания :)

Предложих,защото HTC Desire HD според мен се използва от доста голяма част от съфорумците в момента (което е факт) . :ilove:

Поздрави и весели празници

Axxxel
23.04.2011г., 16:53
Както и обикновения дезайър, sgs, gt540, p500, chic, milestone...бъкано е у форума с тея модели.

kwankwan
23.04.2011г., 21:16
Здравейте пак :) по-горе споменатия проблем явно е в домашната ми мрежа, защото на друга интернет връзка си свалям всичко без проблем.
Но искам да попитам още няколко неща който не|мога да ги намеря каде да ги коригирам.Значи като ми зване телефона и като го обърна с дисплея на доло директно минава на сайланс режим от каде мога да оправя това.

Axxxel
23.04.2011г., 21:40
Сменяй рутера сега :) .
Колкото до въпроса:
settings--> Sound--> Quiet ring on pickup.
Използва настройка за намаляне на звука като се раздвижи телефона, а като се обърне направо го изключва.

inkozi
24.04.2011г., 01:43
.... а като плъзнеш нагоре слайда (вместо надолу) затваряш.

Човек се учи докато е жив. От три месеца го имам моя DHD и чак сега се светкам и на тази далаверка. Браво. :-)

Sent from my DHD

kwankwan
24.04.2011г., 20:44
Има ли HTC desire HD с български език,защото при мен има само няколко вида дори няма "italiano" и някои други.

Axxxel
24.04.2011г., 20:55
Изтегли "MoreLocale 2" от маркета и промени локейшън-а на България. След рестарт ще е на български. Едни от малкото телефони, на който работи е Desire HD.

kwankwan
24.04.2011г., 21:05
Благодаря ти много за помоща,дано вече да не нахалствам с тъпите ми въпроси. Благодаря ти отново :)

Axxxel
24.04.2011г., 21:16
Бе нали за това е форум :) .
Като попиташ найсли, все някой ще помогне :) .

inkozi
24.04.2011г., 23:42
But you have to ask me nicely !! ... велик филм

peponderat
25.04.2011г., 11:32
За маркета и при мене правеше такъв проблем , но след седмица и нещо от само себе си се оправи и сега винаги свалям от маркета :X

viki7
26.04.2011г., 17:11

Търсих но не намерих!
Може ли някой да изпише стъпките до тази настройка, моля.

expl0de
26.04.2011г., 21:02
Ти прочете ли темата преди да пишеш?

kwankwan
26.04.2011г., 23:47
Търсих но не намерих!
Може ли някой да изпише стъпките до тази настройка, моля.

Прочети хубаво темата по-подробно постовете на "Axxxel" и ще откриеш проблема.

Един въпрос от мен,гледах ревюто на "HTC desire HD" и в галерия-та са направили папки за видео и картинки,но какво ли не пробвах и немога да направя ?

Axxxel
27.04.2011г., 00:27
Я дай линк към ревюто.
Аз самия съм с обикновения дезайър и разликите с dhd в софтуерно ниво са само в новия сенс, който dhd използва.
Дай ми линк да разгледам и ще ти кажа дали е от сенс-а или е 3rd party галерия.

kwankwan
27.04.2011г., 00:53
Я дай линк към ревюто.
Аз самия съм с обикновения дезайър и разликите с dhd в софтуерно ниво са само в новия сенс, който dhd използва.
Дай ми линк да разгледам и ще ти кажа дали е от сенс-а или е 3rd party галерия.

Ето линк 6-то клипче-мултимедия

([Only registered and activated users can see links])

Axxxel
27.04.2011г., 01:03
Това не са папки, а телефона разделя изображенията и видеото в зависимост дали са направени с камерата, дали са свалени и според това какво е видеото. Сложи си няколко различни формата видео и ще видиш как ще ти изглежда галерията.
Също така ако свалиш няколко изображения от интернет ще ги видиш отделени в Download.
Ти самия не можеш да правиш папки по галерията.

viki7
27.04.2011г., 10:57

Ето за това питам къде са му настройките!

Прочети хубаво темата по-подробно постовете на "Axxxel" и ще откриеш проблема

Прочел съм го! Щом питам, значи има нещо неясно! Ти да ми беше отговорил вместо да се правиш на важен!

kwankwan
27.04.2011г., 12:25
Не се правя на важен,не искам да превръщам темата в безмислен спор.
Ти първо не знаеш май за какво питаш,по-напред в темата си питал за "Sent by swype (dirtyplay mod)",а сега питаш къде са настройките от поста на "Axxxel" в по-горния пост.
Както казах "не искам да правя спор".Дано откриеш каквото търсиш.
Поздрави !!

Axxxel
27.04.2011г., 12:39
@viki7, ако питаш за метода на отговаряне и затваряне - няма настройки. Това си е стандартно.

thesinner
27.04.2011г., 13:16
За да не се дразниш на недомисленото вдигане на телефона, просто си инсталирай някоя програма като Full screen caller ID, и готово. Там си има настроики за начина на вдигане.

viki7
27.04.2011г., 13:49
@viki7, ако питаш за метода на отговаряне и затваряне - няма настройки. Това си е стандартно.
Е това е. А това "Sent by swype (dirtyplay mod)" мислех , че е свързано с него.

kwankwan
27.04.2011г., 17:54
Днес пробвах да си кача филми на телефона,Avi-тата тръгват,но без субтитри.Та мисалта ми е кои плеър ще ми препоръчате за да чете и субтитрите или трябва да си свалям с вградени ?.:vn

Axxxel
27.04.2011г., 22:12
RockPlayer Universal ([Only registered and activated users can see links])

Теглиш и инсталираш последната версия. За да чете субтитри, те трябва да са в .srt формат и да са със същото заглавие като видео файла.
След инсталацията, отваряш програмата, отиваш в настройките и ще видиш опция "show subtitle". Слагаш отметка и продължаваш надолу, докато видиш "Select Encode Mode" - избираш windows-1251 и ще си имаш субтитри на кирилица.

kwankwan
29.04.2011г., 20:04
Ясно,мерси отново.Как трябва да ми е свързан телефона за да мога направо да инсталирам приложения от [Only registered and activated users can see links] и изобщо може ли по този начин.Виждам,че под приложенията има "инстал",но като цъкна на него и нищо не става,дали изобщо е възможно да се инсталират направо от там.:vn

DHD
30.04.2011г., 11:06
Много ми харесва този форум затова,защото има дублиращи се теми ,които започват с различен въпрос и после се задават въпроси,които са задавани в теми доста отдавна,но явно на никой не му прави впечетление.И като влезе някой във форума и се чуди къде да търси и какво да чете и си прави нова тема ; ) Забавно нали - продължавайте в същия дух.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

DHD
30.04.2011г., 21:51
[Only registered and activated users can see links] я кажете това какво е ?

martinski:Директни линкове и картинки към и от официални сайтове са забранени! Такива могат да бъдат използвани САМО през безплатни хостове. Всички останали линкове се вмъкват по начинът описанТУК!!! ([Only registered and activated users can see links])

Axxxel
01.05.2011г., 09:41
DHD, доволен ли си?
Само ти казвам, че следваща ирония ще я приема лично, а повярвай ми няма да е много добре...че тогава много ще го заобичаш форума ;) .

DHD
03.05.2011г., 23:03
Как се прави хард ресет/фабрични настройки на Desire HD ?

Axxxel
04.05.2011г., 07:19
Settings--> privacy--> factory data reset.

Може и при изключен телефон да влезеш в hboot чрез задържане на бутона за намаляне + бутона за включване. Ще ти се появи hboot екрана. Навигирай до clear storage, посредством бутоните за усилване и намаляне и затвърди с бутона за включване.

Mikk
04.05.2011г., 08:47
Как се прави хард ресет/фабрични настройки на Desire HD ?

Настройки -> СД карта и памет на телефона -> възтановяване на фабричните настройки.

DHD
10.05.2011г., 22:23
Преди ъпгрейда с надолу и задържане на бутона за изключване се влизаше в едно меню ,сега знаете ли как се влиза във въпросното меню?

DHD
14.05.2011г., 20:28
Я кажете къде да вляза ,за да си настроя роуминга на ръчно търсене а не на автоматично?

Mikk
14.05.2011г., 20:34
Я кажете къде да вляза ,за да си настроя роуминга на ръчно търсене а не на автоматично?

Меню -> Настойки -> Безжични връзки и мрежи -> Мобилни Мрежи -> Мрежови Оператори

DHD
14.05.2011г., 20:58
При мрежови оператори има

Търсене на мрежи
Автоматично избиране ,

но като задържа на което и да е не се променя на ръчно търсене или нещо подобно и меню като натисна пак не става ?

DHD
01.06.2011г., 17:00
Искам да попитам,когато ползвам неограничен мобилен интернет какви са иконките,които се показат отгоре освен H и 3G ?

Novkov
01.06.2011г., 17:56
Принципно са: H, E, 3G

MALOUMEN
02.06.2011г., 15:36
Здравейте колеги ! Моля за жокер - Помощ от публиката ! Как се правеше настройката за автоматичен отговор на входящо повикване , когато съм свързан с Хендс фрии ?

DHD
20.06.2011г., 00:14
Сенс 3.0 читав за Десире ХД има ли и може ли да се сложи ако телефона не е руутнат?
Ако има дайте и линк .

Axxxel
20.06.2011г., 00:30
Няма как да го сложиш, ако нямаш руут.
Desire HD едва получи сенс 2.1 с 2.3.3 ъпдейта.

zna44
21.06.2011г., 14:24
Предложения за ром със сенс 3.0? Нещо тествано?

Axxxel
21.06.2011г., 19:08
Най-пълно портнат сенс 3 съм видал в:

Върви чудесно и без грешки. Но все още не пълен порт.

DHD
14.07.2011г., 10:50
Някой намерил ли е начин на последния ъпдейт за downgrade от 2.50 с цел root ?

DHD
15.07.2011г., 17:55
Как да вялза в bootloader(или както му е точното име ) меню -то?

jordan00
15.07.2011г., 20:35
Изключваш телефона: vol. "-" + power

DHD
15.07.2011г., 21:38
Изключваш телефона: vol. "-" + power

Не става някакъв друг начин има ли? - или да пробвам да изкарам батерията?

Mikk
16.07.2011г., 11:03
Не става някакъв друг начин има ли? - или да пробвам да изкарам батерията?

Изкарваш батерията, слагаш батерията, слагаш капачето, бутона за намаляне на звука натиснат, натискаш и бутона за включване, държиш ги 3-5 секунди заедно и телефона влиза в режим бутлоудер.
Обаче ако тва цялото упражнение ще го правиш с цел рут след ъпдейт на 2.50, забрави, няма начин за момента.

chrisj
02.08.2011г., 19:48
Здравейте! Вчера си поръчах desire hd и утре ще ми го доставят. Имам само някои елементарни питания. 1.Разбрах, че програмите се записват с файлов мениджър, например astro. Понеже изтеглих най - различни програмки от нета, формат - apk, то е ясно че се копират от компа и се слагат съответно на картата на gsm-а, но не ми е ясно как се инсталира astro-то, тъй като файла е exe. Пак с copy-paste ли става от компа на картата на тела и после от телефона инстал?
2.И другия въпрос ми е как се изключва нета на оператора, искам да ползвам само wi-fi и нета от компа. Извинявам се предварително за тъпите въпроси, но не съм ползвал досега тел с ОС android.
3. А и още нещо, може ли да се правят папки с име, напр. папка - player и от там да избирам съответния. Питам защото като се инсталират най - различни програми е трудно човек да запомни коя за какво е.

DHD
02.08.2011г., 21:27
Я кажете софтуер номер 2.42 с ъпдейт 2.3.3 ли дойде?

Кога ще излезе новия официален ъпдейт ?

martinski: Публикуването на няколко поредни поста не се разрешава. Редактирайте първият! Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

Gochev
02.08.2011г., 22:02
Отговорите на въпросите ти са и да и не. Първо да започнем с телефона! Когато го вземеш и го пипнеш с ръце го прегръщаш силно целуваш и се молиш да нямаш ядове с него.:D Втората стъпка е формат на картата или най просто казано фактори дата резет на всички настройки и т.н. След това си правиш акаунт в Google който ще ти е нужен за да имаш достъп до маркета в телефона. От маркета на телефона можеш да дърпаш някой от нещата като файлови мениджъри който не ти е нужно на всяка цена да са кракнати а да имат елементарните функций. Относно интернета, хвърли едно око ТУК! ([Only registered and activated users can see links]) Прочети втори пост. Темата е за друг телефон но има нещо общо с всички телефони за интернета за това ти давам да я прочетеш. После можеш да погледнеш и ТУК! ([Only registered and activated users can see links]) За да ти станат някой неща по ясни. Накратко.. Взимаш телефона -> фактори дата резет -> правиш копие на съдържанието на картата някъде на пц-то си -> правиш в картата с памет каквито си искаш папки и слагаш в телефона (това е метод за хора който притежават (Кард-рейдъри) ако не си от тях след резета директно включваш телефона и си правиш акаунт в Google -> продълажаваш и си правиш настройките и изчакваш зареждането на телефона. След като вече имаш акаунт в Google значи можеш да влизаш в маркет и да теглиш приложения. Първото което аз ти препоръчвам е "AndExplorer" след това търсиш пак там "MoreLocale 2" програмата прави телефона на Български език! Когато я отвориш избираш само български/Румъния, да речем и си гитов излизаш от програмата. Дръпни си и "BG keyboard" също от маркета за да имаш фонетична клавиатура на БГ/ENG. Следвай указанията при инсталация на програмите и няма да имаш ядове при настройките. Това е като за начало, а от там нататък вече фантазията си е твоя. Всичко е възможно само пртеди да зададеш въпрос потърси тук във форума на андроид дали някой преди теб не е задавал същите въпроси. Успех и честито. ;)

chrisj
03.08.2011г., 00:09
Благодаря за отговора. А утре го чакам с нетърпение телефончето.

ninormalen
03.08.2011г., 09:27
Ако телефона е чисто нов не мисля че е нужно да му се прави хард ресет. И колега gochev ([Only registered and activated users can see links]) не карай човека да вади картата и да я слага в карт рийдър. Освен с астро ако си го свърже с компа има опции дали да е за зареждане да се влезе в картата памет или да се свърже с HTC Sync. Не вади картата че после капака се слага много трудно и лесно може да се повреди. Ако имаш други въпроси пиши.

Gochev
03.08.2011г., 10:32
@ninormalen: Напълно съм съгласен с теб, но да не започваме да се оброгаваме защо съм му казал така или иначе. Според мен няма да си счупи телефона ако си махне капака на картата! Според мен човека има достатъчно мозък за да го премахне без щети по телефона после. Ако всички вземем примера ти това значи че не трябва да знаем от къде се слага картата с памет и сим-картата, а и как ще се научи да маха самия капак? Другото което е не мисля че съм му казал нещо което би му навредило! Начина който съм описал си работи без проблем. Хард резет е почти сигурно че трябва да направи за да е сигурен че няма да има евентуален проблем след това. Ако искаш отдели 1ч от времето си и прочети в други теми във форума и виж че всеки човек казва че преди да започне да си оправя телефона е хубаво да направи резет. Пък и това което съм написал горе не мисля че ще загуби нещо ако го направи.

2thumbsup

П/с:
понеже нямах време сутринта да пиша сега ще допълня.
@ninormalen, значи понякога се изумявам от такива коментари.. "не го карай да си маха капака" ами да вземем тогава да му кажем да не си купува изобщо тоя телефон щото все някога ще му се наложи да го отвори и ще го счупи? Аз пък съм на мнение че точно това трябва да направи и както всички тук така и той няма да го счупи. Другото което ми е интересно много защо му е Астро" за да може да свързва телефона към пц, след като самия телефон има таква вградена в Sense програма и го пита автоматично при свързването какво да направи телефона?

chrisj
04.08.2011г., 21:08
Благодаря на всички отговорили, но срам не срам ще питам някои елементарни въпроси. Като включа тела към usb порт на компа, не ми се появява като устройство на PC, но иначе показва, че има връзка. Може да звучи глупаво, но как се търсят телефонните номера, примерно искам да набера някой с име Иван, но не знам как се пишат буквите. Извинявам се за тези въпроси, но за пръв път ползвам телефон с ОС Андроид, а и с тъчскрийн. Фактори дата резет изтрива всички данни от картата, което означава, че трябва преди това да копирам данните на компа, нали?

dp4u4umi6ev
04.08.2011г., 22:27
Има програма за целта и ,ако тела е нов трябва да имаш ексе файл на карта памет мисля ,че програмата беше htc sync или нещо такова.Иначе като включиш тела издърпай бара и от там избери типа на връзката.За набирането имаш смарт дайал като натиснеш иконката Phone и ти излиза клавиатура натискаш даден бутон един път и ти излизат имената с буквата отговаряща на бутона.

Gochev
04.08.2011г., 22:56
Колегата в горния пост ти го е обяснил добре, аз само мога да допълня че за контактите можеш да изпозлваш програмата GO Contacts има я в маркета има я и тук в раздел програми за андроид. Програмата предлага доста възможности и това което ме кара аз да я изпозлвам е че когато отидеш в контакти в дясната част на екрана на телефона има азбука чрез която с плъзгане на пръста намираш лесно контактите по буква. Единствения минус на програмата е че при тази опция можеш да търсиш контакти само написани с английски букви понеже не поддържа български но в контактите се виждат български имена ако имаш записани такива. Когато я инсталираш при натискане на бутона Phone или Тлефон ще ти изкочи прозорец и ще те пита дали искаш да заредиш контактите с Go Contacts или програмата която е вградена в телефона, следователно слагаш отметката по долу и натискаш Go Contacts ако искаш само тя да ти излиза при натискането на бутона Phone или Телефон. Аз съм много доволен от нея затова ти препоръчвам нея.

chrisj
06.08.2011г., 23:41
Здравейте отново! Проблемът ми в момента е със създаването на google account. Като почна да го създавам и като стигна до полето "повтори парола" я пиша същата след което като дам "enter" ми се трие и ме връща обратно към първата.

dp4u4umi6ev
07.08.2011г., 00:16
Създай си го на компютъра и после влез с него от телефона.

chrisj
07.08.2011г., 00:47
Така и направих, влизам в акаунта, намирам astro и като натисна sign in пише "това не е андроид телефона асоцииран с този акаунт".

Mikk
07.08.2011г., 10:26
Вече е време да направиш първия си хард ресет, за да започнеш всичко от начало, не се бой чатат те още много.

Gochev
07.08.2011г., 11:49
Вече е време да направиш първия си хард ресет, за да започнеш всичко от начало, не се бой чатат те още много.
2thumbsup :ssse

Аз бих допълнил: Вземи да направиш регистрацията си в google през компютъра! Така ще имаш реалния шанс да нямаш ядове при влизането в акаунта си през телефона. По време на регистрацията хубаво гледай какви са условията при писането на паролата, защото понякога искат да има цифри,букви,символи или обратното. Първо си направи регистрация в Gmail и пробвай с нея да влезнеш през телефона, понеже до колкото си спомням един направен акаунт в google или в някоя от тяхните услуги може да се изпозлзва за всичките им услуги като универсален акаунт (точно това харесвам аз в google). Вече не се сещам аз като си правих моята как седяха нещата, все едно беше преди 40г.
:D

chrisj
07.08.2011г., 23:40
Благодаря на всички за съветите. Направих си акаунта от компютъра. Грешката ми беше, че от тела влязох в акаунта си и от там написах в google - market.android.com и затва не ставаше. А то било елементарно, само влизаш в Маркета от приложението в тела, ама кой да знае. Абе взех да влизам в час малко по - малко. Още един елем. въпрос: Как се махат и слагат иконите от началния екран?

dp4u4umi6ev
07.08.2011г., 23:55
Задържаш върху иконата ,появява се кошче влачиш до него и готово ,а се добавят като влезеш в менюто задържаш на желаната икона и те извежда на начален екран и я поставяш там.

chrisj
08.08.2011г., 23:40
Здравейте! Инсталирах си песни-MP3, а и видео, но се появи досаден проблем. Като пусна някой видео клип, си върви добре, но сложа ли слушалките изведнъж се включва като звук песента която съм задал като звънене на тела и се смесва с другия звук от видеото.

Gochev
08.08.2011г., 23:48
Mp3-ките не се инсталират а се добавят във външната памет на телефона (SDcard). Преди да пуснеш клип, включваш слушалките и ако започне да свири някоя песен (примерно последната която си слушал в музикалния плеър) влизаш в него и даваш пауза на песента. Излизаш от там и си пускаш клипа.
;)

chrisj
09.08.2011г., 00:00
Мерси! Обърках се като употребих думата "инсталирам", сори, исках да кажа copy-paste. Затова ли няма стоп на плейърите, а само се натиска паузата.

Axxxel
09.08.2011г., 00:34
Влез в опциите на музикалния плеър който използваш. Повечето имат опция да продължат плейването, ако вкараш слушалки. Явно функцията ти е включена.

Gochev
09.08.2011г., 01:54

demetra69
09.08.2011г., 09:15
Използвам темата за да питам: Имам отскоро HTC Desire S и доколкото успях да разбера от постовете във форума моя е:
Device: HTC Desire S saga
System: 2.3.3 alias GRI40
Build: 78999
а въпросът ми е дали мога да си обновя версията на софтуера без да е ROOT.
Другото което ще питам макар и да не е тук мястото е: Мога ли да си реорганизирам иконите в отделни папки за да ми е по подредено а и да не срещам малко използваните от мен приложения без да ги премахвам.
Благодаря Ви за помощта.

speedy22
09.08.2011г., 10:32
По първия въпрос, ако телефона ти не намира ъпдейт чрез менюто Settings/About phone/Software updates, значи няма излязла по-нова версия на софтуера за твоя телефон.
А иконите в app drawer-a (менюто с приложенията) не можеш да ги слагаш в папки, но можеш да изкараш иконите на най-ползваните програми на някой от началните екрани, аз лично процедирам така.

dp4u4umi6ev
09.08.2011г., 18:48
Аз пък не мога да разбера взимате телефон който тепърва ще разучавате ,а първия ви въпрос е ''как мога да го ъпдейтна''.Това ли е най важно?

chrisj
09.08.2011г., 23:01
Здравейте! Може ли да кажете когато говоря с някой, как се включва функцията за слушане на разговора от няколко човека т.е. да оставя тела на масата примерно и да се чува този с когото говоря от всички които са в стаята. Функцията за бързо набиране как става, също ако можете да ми кажете? Благодаря предварително.

demetra69
09.08.2011г., 23:01
Ами аз не сам казал че искам сега да обновявам софтуера а дали става без да е рутнат, и не мисля че някаде или някой дава телефони за обучение, ако ти имаш тази услуга мисля че много хора ще се възползват от това и тогава ще има по-малко въпроси.
Смятам че за това са тези форуми да се обменят опит, знания и да се задават въпроси.

Gochev
09.08.2011г., 23:44
Здравейте! Може ли да кажете когато говоря с някой, как се включва функцията за слушане на разговора от няколко човека т.е. да оставя тела на масата примерно и да се чува този с когото говоря от всички които са в стаята. Функцията за бързо набиране как става, също ако можете да ми кажете? Благодаря предварително.
Първо имам една забележка към теб! Малко се засягам (лично) когато се задава някакъв въпрос който е свързан с ред други неща който преди това трябва да направиш за да не се налага да пиша и това в момента което ще напиша. В инфото на профила ти виждам че имаш телефон Nokia n73, но никъде не виждам че имаш Desire HD? Следователно ако трябва да отговоря на въпроса ти който си задал, ще го напаравя но за nokia-та която притежаваш а не за Desire HD и накрая ще се получи какафонията "ама не става нещо не се получава?". Няма да се получи защото ще съм ти обяснил да направиш това на n73-ката, (нищо че за това което питаш нещата са почти единтични но са на различни места!) а и нали се сещаш че Desire HD и n73 са меко казано доста различни телефони? Ако аз аджеба не помня че си си купил HD-то ще се чудим и двамата що не се получава. Сега директно на въпроса ти! Всеки телефон или почти всеки има функцията за (високоговорител/Speaker). Когато набереш някой от HD-то просто погледни на дисплея има един огромен бутон който изглежда така -> ТУК ([Only registered and activated users can see links]) <-. Натискаш го и веднага телефона ти ще превключи на режим високоговорител/speaker, и си готов! Същото се отнася и когато те търсят и вдигнеш с зелената слушалка, ако искаш да чуват всички около теб какво говориш с отсрешния човек натискаш същия бутон. И си добави в профила Desire HD или както там на теб ти харесва за да знаят хората за какво точно питаш или се интересуваш. Малко ми беше странно докато се сетя да те разгадая как със n73 питаш такива неща в андроид форума.
:ipbest

chrisj
10.08.2011г., 14:01
Благодаря за отговора и приемам забележката. Бях с Nokia N73, но от миналата седмица съм с desire HD, написал съм го на стр.22, а и 23, но ти разбира се не си длъжен, а и не можеш да помниш всичко написано от всички във форума. Недоразумението се получи, защото когато правих профила си още нямах Desire HD, а N73, но бях решил да го взема. Регистрирах се преди закупуването на тела в този форум, за да вляза малко в час относно ОС - Android и след това изключих, че трябва да сменя в профила името на тела. Не че после като го закупих, не зададох хиляда въпроса и сигурно съм ви досадил.

P.S. Ще сменя в профила тела на desire HD.

DHD
13.08.2011г., 22:27
Кой ром на дхд ползвате а кой Ви най-харесва?

chrisj
14.08.2011г., 00:28
Бих искал да попитам, определянето на местоположението - града, температурата и какво е времето, както и слушането на радио точат ли нет. Аз по принцип съм го спрял мобилния интернет от настройките, но необходимо ли е слагането на доп. програма или това е достатъчно.

jorrddan
14.08.2011г., 01:23
Доколкото разбирам нямаш план с интернет, което може да излезе солено.
За да може да ти показва времето, местоположението, email - ите и т.н. телефонът има два варианта:
1. Да хвърля цифров боб.
2. Да се свърже със сървър в интернет.
Когато слушаш ефирно радио, т.е. избираш го на честота еди колко си MHz не би следвало да точи /има си източник, който не е в интернет/, ако слушаш интернет радио - ще точи.

Ако ти работи уиджета за времето, когато не си включил Wi-Fi значи имаш нет, обикновено за да няма не се изключва от натсройките а те се прецакват, мам предвид APN, VPN и кво беше...
Най-чистия вариант е да звъннеш на оператора си и да си спреш GPRS /3G си се изключва през телефона/. Тогава няма да можеш да влезеш в интернет през операторската мрежа /няма да точи/, дори и да искаш.

bo6o
14.08.2011г., 11:27
А при положение, че си дал 1 кофа пари за тоя телефон, можеш да дадеш още 5лв на месец и за интернет, за да има смисъл от самия телефон-приятелски съвет.

chrisj
14.08.2011г., 19:05
Благодаря ви за отговорите. Преди малко от myglobul, активирах услугата GoWeb Unlimited, най евтиното. Само че сега не мога да активирам нета. Отивам на "настройки", "безжични връзки и мрежи" и активирам "мобилна мрежа", но нищо не става. Нямам инсталирани никакви програми за спиране на нета. В my globul прочетох, че нета на тази услуга работи само през APN globul, пратиха ми съответно sms за потвърждение, че услугата е активирана, но нищо не става. Така че помагайте и дайте няккави идеи.