Вижте пълната версия : Калибриране на батерията

Mondiso
29.12.2010г., 20:55
Няма собственик на смартфон, който да не иска батерията му да изкарва колкото се може повече да следващото зареждане. Както е казал класикът: "Колкото повече, толкова повече":D
Определено във Froyo 2.2.1 има някакъв досаден бъг, при който след пълен заряд и изваждане на зарядното, индикаторът отчита веднага 99, 98, а в някои случаи дори 97%.
[Only registered and activated users can see links]
Единственото, което е необходимо като добавка към Андроид системата ви е да имате инсталиран ClockWork Mod Rrecovery.

Правите следните стъпки (подробно описание):
1. Изключвате телефона си.
2. Връзвате го към зарядното (най-добре е към USB на вашия компютър) и го зареждате, докато зелената батерия не се напълни на 100% и не чуете звуковия сигнал.
3. Влизате в Recovery режим (ClockWork Mod Recovery) и изтривате статистиката за батерията - WIPE battery stats. Това е калибрирането на батерията на горната граница - 100%.
4. Вадите зарядното и рестартирате Android-а. Не се притеснявайте, ако видите показатели от рода на 98%, дори 97%.
5. Започнете да експлоатирате телефона си колкото се може по-активно. Включвайте Wi-Fi, GPS, Bluetooth, синхронизации, играйте на някоя игра с най-висока графика и въобще каквото се сетите, което ще изтощи батерията максимално. Не се притеснявайте, ако пада прекалено бързо. Колкото по-бързо, толкова най-бързо:D Когато зарядът падне на 15% телефонът ще ви изписка, извибрира и изреве на умряло да го включите към зарядното. Вие му покажете кой е Боса и продължете да го използвате, докато се изключи автоматично. Това ще се случи, когато батерията падне под 1%. Това е калибрирането на батерията на долната граница - 0%.
6. Включете отново зарядното устройство и Андроида и изчакайте, докато батерията се зареди отново на 100% .
По-добре е, ако не използвате телефона през това зареждане.
7. Изключвате зарядното и вече ползвате телефона си с кеф и вече калибрирана батерия.

Правите следните стъпки (кратко описание):
1. Изключете телефона и го заредете на 100%.
2. В Recovery режим нулирайте статистиката за батерията - WIPE battery stats.
3. Извадете зарядното, включете телефона и го ползвайте, докато се изключи автоматично.
4. Включете зарядното и телефона и заредете отново на 100%.

Препоръчително е да калибрирате батерията си след всяко флашване, смяна на РОМ и въобще 1 път в месеца.

Не забравяйте да споделите вашите впечатления и резултати ;)
Успех!2thumbsup

Mondiso
31.12.2010г., 12:15
Да споделя личните ми впечатления.
Преди това пробвах поне 5-6 други гимнастики, препоръчани от колеги по форумите. Коя от коя по-сигурна и надеждна. И винаги след последната стъпка и изваждане на зарядното, показанието на батерията ми се колебаеше между 97% и 99%, но никога не запазваше стойност 100%.
След като приложих този прост метод, след изключване на зарядното, телефонът ми си остана на 100%:funz
47 минути след това зарядът ми падна на 99%2thumbsup При това телефонът не бе само в стендбай режим, а пусках и Wi-Fi, ъпдейтвах прогнозата за времето и т.н.
Колеги, не се колебайте да пробвате и да споделите и вашите вЧеПетления:D

P.S. Пуснах отделен пост, тъй като това е пряко впечатление от метода, описан в първия пост. Надявам се да не е в разрез в правилата:ilove:

dp4u4umi6ev
31.12.2010г., 12:33
Не знам за кой телефон е това ,но за тези които са с htc май няма да стане защото като руутнеш с Ънревоук и имаше някакъв бъг в рекавърито ,че не може да се зарежда тела когато е изключен.

bo6o
31.12.2010г., 12:44
Не знам, но се чуствам много щастлив с мойта храчка - с около 30-60мин тедър през 3Г, сърфиране в нета на воля(през 3г), дърдорене, снимки, смс-и и ммс-и, обновяване на прогнозата на 2часа, малко игрички и т.н. твърдо си карам към 4 дена. Ако пускам гпс-и или рестартвам - по-малко.

Mondiso
31.12.2010г., 13:13
Ами по принцип НЕ Е само за Галакси С, но пък универсални неща явно няма.

Axxxel
31.12.2010г., 14:38
@dp4u4umi6ev, аз нямам проблем със зареждането, когато е изключен. А съм руутнал с ънревоукд и съм с клокуормод рекавъри.

Когато в рекавърито се зададе да си изтрие battery stats-a, то трие файла batterystats.bin.
Това може да се направи и от телефони с временен руут или просто с руут, но не са сложили рекавъри.
Трие се горепосочения файл, като пътя до него е /data/system/batterystats.bin.
Като разбира се се съобразявате и спазвате всички останали стъпки от първи пост.

carbon
02.01.2011г., 16:31
Mоже да използвате програмата color flashligt за да изхабите батерията по-бързо без да се занимавате цял ден с телефона.Това е програма караща ескрана на тела да свети бяло с цел използване,като фенер.Бялото товари най-много баКтерията :) Нагласяте дисплея на макс яркост и пускате тая програма да си свети няколко часа

Mondiso
02.01.2011г., 18:04
Това е много добър вариант.
Особено ако нямате възможност да цъкате игри, сърфирате в нета или нещо друго, чакайки батерията да падне

ballanar
02.01.2011г., 18:55
Малко ми се губи логиката на цялото упражнение. Като я калибрираш да показва вярно процентите, ти не променяш употребата на заряда от програмите и там другите джаджи ... Ще пробвам де, след фройо моя тел много взе да харчи :(

Mondiso
02.01.2011г., 19:44
В други упражнения, дето на дълго и на широко обясняват каква е логиката ефектът бе нулев. Не само при мен.
Всъщност за какво ни е да търсим логика, стига да ни върши работа.
Но иначе Фройото си дърпа доста заряд, особено междинното 2.2.1, в което има и някакъв досаден бъг на батерията.

bo6o
02.01.2011г., 20:56
Момчета, нека да ви светна малко. Недейте да търсите под вола теле. И да калибрирате и да не - 1500mAh батерийка се зарежда напълно при около 4200мV. Отчитането няма как да е грешно. Може да е грешна формулата за изчисляване на процентите. Ако имате опасения, че батерията ви пада по-бързо от нормалното - пускате ddms и гледате дали някой процес не се рефрешва на всяка минута примерно. В темата за оптимизация бях писал за много подобни неща. Абсурд да ме убедите, че един пръст повече светлинка(по-големия екран, който харчи по-малко от мойто тфт), 200 мегахерца отгоре и някакъв гпу намаляват от 4дена(при мене) на 1 ден(при сгс) времето между 2 цикъла на зареждане. Нито се ограничавам в ползването нито нищо - ползвам си тедър, времето се рефрешва на 1-2 часа(не се отразява разликата), цъкам си в нета, плямпам, снимам, смс-вам.... Само гпс не пускам често.
Вижте кой ви папка, щото нещата не са нормални според мене.

dp4u4umi6ev
02.01.2011г., 21:40
@dp4u4umi6ev, аз нямам проблем със зареждането, когато е изключен. А съм руутнал с ънревоукд и съм с клокуормод рекавъри.
Може при desire да го няма този бъг ,но при wildfire го има и то не само при мен а при всички колеги и в xda аз между другото след като прочетох там и го установих и при мен.:mah55

carbon
02.01.2011г., 22:33
Да споделя,че направих всичко стъпка по стъпка и нищо не стана,щом махнах зарядното батерията падна на 99 и слид още 1-2минути на 97?!

Pusheka
02.01.2011г., 22:43
4. Вадите зарядното и рестартирате Android-а. Не се притеснявайте, ако видите показатели от рода на 98%, дори 97%.Изтощаваш докрай зареждаш и трябва да е добре,не си допрочел явно.:wel

vankogotinoto
02.01.2011г., 22:45
При мен бъга го има с батерията, но това не пречи да си държи 4-5 дена. Зависи от това колко си играя. Наистина не се заигравам когато нямам нужда от телефона. В навечерието на Нова година снимах много клипчета. Заредих го в петък и сега съм на 28%. Смятам че ще ме изкара и утре ако не го бъзикам.

П.С. Забравих да кажа че още не съм правил калибриране. Утре може да пробвам.

petar68
03.01.2011г., 16:57
Аз също имах голям проблем с батерията. Както излезе нов софтуер го качвах веднага и никаква полза. Ако много си играя с телефона не мога да изкарам от сутринта до вечерта. Ако не си играя изкарвам до вечерта и пак в контакта. Като видях за калибрирането на батерията ми светнаха очите. Наравих всичко както е описано, но без никакъв резултат. Вчера вече ми писна и си инсталирах по стар софтуер "FROYO.XXJPO", сложих си и "Voodoo-stable-5.0.1", снощи го включих да се зареди, както всяка вечер до сега.
В МОМЕНТА (16:54) БАТЕРИЯТА МИ Е ОЩЕ ПЪЛНА ДО ГОРЕ.
Ползвал съм го нормално, разговори 15-20, интернет 10-15 минутки, и се похвалих на един приятел за Нова телевизия и БТВ на живо та гледахме 15-20 минутки.
Така че според мен има голям проблем с Андроида 2.2.1

lancer4eto
03.01.2011г., 17:21
А бе да ви кажа на истина с 2.2.1 има нещо странно когато бях и аз с него ( сега пак съм с 2.1 ) зареждах при нормално ползване всяка вечер ... когато ''пестях'' батерията изкарваше 2 дена ... обаче аз трудно оставям телефона ми да падне заряда под 50% ( защото не знам кога ще ми потрябва интензивно ползване ) и с 2.2.1 си го зареждах всеки ден защото стигаше 50 процента с зор го запазвах 70 а сега с 2.1 то изкарвам по 3 дена и е на 40% и си го зареждам ... :)

Mondiso
03.01.2011г., 18:12
Тая сутрин заредих телефона на 100%. От 7.00 часа до сега 18.07 часа е още на 100%. Не съм го ползвал за нищо друго, освен за разговори (около половин час телефония). С 3 различни програми измервам - все 100% отчита и 4095mV (към момента). Сега пък ми е подозрително за цял ден да не падне поне на 99%.
Но пък може да съм открил Перпетум мобиле ;)

lancer4eto
03.01.2011г., 18:13
Хаха вие открихте ключа от палатката дет се вика ще взема да върна 2.2.1 да пробвам :D

Mondiso
03.01.2011г., 19:54
2 часа по-късно -19:52
Ръчкам по телефона, инсталирам, трия, свалям от черния маркет и .... още съм на 100%
Бря:P:nain:kapo

vankogotinoto
03.01.2011г., 20:15
Май ти се е развалил брояча. Да не си му задал да ти трие статистиката на всеки 2 часа. :nain

Mondiso
03.01.2011г., 20:22
НИщо не съм му задавал.
Но определено това не е нормално.
Сигурно ще изцвили изведнъж на умряло?!
Още е на 100%...

63160

И радостта ми бързо се сломи.
Вързах с УСБ-то към компа за да метна скрийншота. Индикатора за бетерията показа че е Фулл.
След около 2-3 минути го извадих и вече показваше 85%.
Което е съвсем нормално.

bo6o
04.01.2011г., 18:37
Я някой да сподели други резултати, че минах на 1%ов отчет на батерията и явно трябва калибровка при подобни промени, а и да знам дали да си играя, или да връщам 5%овия отчет.

martinski
04.01.2011г., 19:54
И аз направих такава калибровка на батерията.... честно казано има разлика,но не очаквайте много.... :)

bo6o
04.01.2011г., 20:04
Аз я зае*ах калибровката, че докато го стопя, ще мине цяла вечност. Едвам с пуснато всичко свалих 30% за около час, без да е гасен екрана :D Сега зареждам на макс, трия пак и си ползвам нормално до откат, пък да видим. Ако ли не - връщам си 5%ното показание :)

vankogotinoto
04.01.2011г., 21:06
Е няма как да оправиш бъга с една калибровка. Аз си мисля да изчакаме по-хубаво ядро с нов Firmware и тогава да се прави калибровка.

Mondiso
05.01.2011г., 14:48
batterystats.bin се трие на изключен телефон, в рековъри
Иначе няма ефект. Чудеса няма как да има.
Освен това, пропускате нещо много важно.
Телефоните ни станаха на по 2-3 месеца. Някой на по 5-6. Съответно и батериите. Нормално е да се разреждат по-бързо - след половин година няма да пада така, както е падала и като нова. Както и да ги калибрираме. Иначе щяха да са вечни.

bo6o
05.01.2011г., 14:52
На 2-3 месеца тамън ти е влезнала в оптимален режим на работа.

Иначе да си кажа - вчера нали тръгнах да калибрирам, изтрих онова от рекавъри, ама не ми се чакаше да падне и т.н., въпроса е че е сега флашнах всичко на ново, на чисто и май, май не знам дали се възстановява предишната калибровка или съм омазал всичко :D

Tasho2255
05.01.2011г., 18:58
Засега мисля да не опитвам това на моя Optimus One.Изкарва по два дена батерията като използвам телефона най-вече за интернет,разговори и офис приложения.Е случвало се е батерията от100% да падне на 15% за 4 часа,но приятелката ми го прави луд с разни нон стоп игри - ферми ,симсове и от тоя род разни.
А иначе при изваждане от зарядното никога не ми е показвал 99% - винаги 100%.Правил съм ескперимент,преди лягане го изключвам и на сутринта без използване е загубил 1%.

vankogotinoto
05.01.2011г., 18:59
batterystats.bin се трие на изключен телефон, в рековъри
Иначе няма ефект. Чудеса няма как да има.
Освен това, пропускате нещо много важно.
Телефоните ни станаха на по 2-3 месеца. Някой на по 5-6. Съответно и батериите. Нормално е да се разреждат по-бързо - след половин година няма да пада така, както е падала и като нова. Както и да ги калибрираме. Иначе щяха да са вечни.
Аз нямам такова меню в рековъри режима. Освен ако не е wipe cache partition. С 3e Recovery mode съм.

Mondiso
05.01.2011г., 22:05
При <3е> няма. Затова се слага <2е>. И ClockWork Mod Recovery - за да се появи WIPE battery stats в рековъри режим.
Wipe cache partition в случая с калибрирането няма отношение и нещо съвсем друго - изтрива кеша в смарта.

Бошо,
Тя добре е влязла в оптимален режим за 3 месеца, ама не е като нова, нали? И няма да се възстанови така, както първия месец. Отделен е въпроса, че си побъркваме телефоните от ползване, а не ги ползваме като старите пръчки само за слушалки. Иначе ще станем като този зевзек, дето писа тук, че батерията на Галаксито му кара по 4-5 дена...

vankogotinoto
05.01.2011г., 22:19
Ами този зевзек :heiработи по цял ден. Не си играе като вас постоянно. Още повече,че цял ден съм зад волана и ще ми е малко трудно да си играя игрички. :P

Pusheka
05.01.2011г., 22:27
5 дни няма шанс и с изключен телефон хахахха:D

vankogotinoto
05.01.2011г., 22:29
Искаш ли да се хванем на бас? :D Ако издържи ми даваш твоя ако не аз ти давам моя.
В понеделник го включих да се зарежда вечерта цяла нощ. Вторник , сряда сме вече 2 пълни дни и ми показва 74%. За 2-та дни сега си преброих разговорите 19 общо за двата дни. Няколко пъти на ден си рефрешвам Fancy-то и съм с жив тапет. Ето:

lancer4eto
05.01.2011г., 22:31
Докато минат 5 дена дайте аз ще ги държа,като рефер ще съм :D

Pusheka
05.01.2011г., 22:36
Ма ша ми го дадеш на мен да видим, ако издържи ден и половина и то не да го скъсвам от ръчкане, долу горе мое нормално ползване щи дам моя.

bo6o
05.01.2011г., 22:41
Mondiso, моя телефон е модел от септември 2009, и го взех втора ръка Май 2010. Батерията само тя си знае кога е произведена, а старее още от преди да са я опаковали. Средно ми държи минимум 4 дена от както е у мене. Снощи след всички галимации я заредих на макс и днеска цял ден си играх да флашвам и настройвам всичко с поне 2часа нет и тедър през ВиФи и ГПРС, поне 10 рестарта, ъпдейти, синхронизации, настройки, иииии, абе направо го изкъртих както никога до сега и свали само 30%. Кажи ми сега, че вече е тръгнала да умира.
То си има и култура на зареждане - ЛиЙон никога не се оставя да пада до мин и е хубаво да се зарежда винаги до край. Очаквам да почне да ми намалява капацитета поне към средата на годината.
Сега питах жената до мене, която ползва старата ми 5800 от преди 2 години и кусур, от както съм във форума, каза че зарежда също толкова често, колкото и когато й я връчих и взех Е52.
Батериите стареят по-бързо, основно от неправилна употреба(най-се радвам някой като даде съвет първите зареждания да са по 48 часа :) )

MegatroniC
06.01.2011г., 00:38
(най-се радвам някой като даде съвет първите зареждания да са по 48 часа :) )

Това е дежурния съвет на продавач консултантите в магазините за телефони и не само. Но баш за 48 часа ... надявам се да се бъзикаш.
Иначе зарядното спира да зарежда в момента щом батерията му "каже", че е заредена, ...... всъщност ако се държи повече от 24 часа то периодично ще я дозарежда, което може да я поразработи ако е нова ...... :amz ама кой ще си купи нов телефон и ще го държи 3-4 дена на зарядно. :D

ivanko021
06.01.2011г., 01:00
Поправете ме, ако греша, но не би ли било по-добре телефонът да се разреди максимално преди първото зареждане, след което да се включи в контакта, докато е изключен и след 6-8 часа в мрежата, да се влезе направо в Клокуъркмод и да се изтрие статса?

Сега бива изпробвано на ZTE Blade, пък да видим какво ще стане...

Mondiso
24.01.2011г., 09:48
Вчера попаднах на нещо наглед просто, но явно доста ефективно според потребителите, за да се избегнет главоболия от рода на "Батерията ми пада с 10 % в час в idle" и т.н.
Особено се препоръчва след флаш на телефона с нов РОМ и/или Кернел.

1. Правите Restart
2. Изчаквате Мedia scanner да свърши напълно работа.
3. Правите нов рестарт или каквото друго сте си наумили,
но не гасете/рестартирайте апарата преди Медия скенерът да си е свършил работата.

Едно е сигурно - ако не помага, то със сигурност не вреди на батерията ;)

ivanko021
26.01.2011г., 16:35
С риск да прозвуча глупаво ще попитам,какво аджеба е това Media Scanner? Някаква опция в някое рикавъри или? Не намирам никаква информация в гуглето!

Mondiso
27.01.2011г., 08:39
Най-просто казано, след стартиране/рестартиране на телефона горе в нотификационната лента изписва "Протича сканиране на мултимедия", "Подготвяне на вътрешната SD памет", "Подготвяне на външната памет" и т.н. Това са действия, извършвани от Медия Скенера. Изчаква се всичко това да приключи и тогава се прави пак рестарт на телефона.

Zvdo
30.01.2011г., 00:36
Да ви кажа, това само променя показанията на батерията. А със сигурност батерията ви си кара същото време, преди и след калибровката. Най-просто казано, триейки статуса на батерията, тя изчислява на ново колко мощност има докато падне до нула. Затова и операцията е зареждане на макс и сваляне до нулата. Обаче карайки по-малко време, съответно изчислява и по-малко мощност от колкото когато е била нова. Съответно ще показва 100 а не 97, но в крайна сметка пак ще си работи по-малко от нова. И също така е особенно вредно батерията да се товари много, както и да пада до нулата.
Тъй че не прекалявайте с тестовете, особенно ако не ви пречи какво показват процентите горе.
Li-ion, Li-Po са доста сходни технологии.

madnight
07.02.2011г., 10:06
Не знам пичове, пробвах да калибрирам 2 пъти и накрая като съм готов пак започва от 96% не смятам повече да я мъча батерийката да не се наложи утре да купувам нова, по-добре да си я товаря нормално, да си я зареждам всяка вечер и след 9 месеца да си купувам нова :D

Mondiso
07.02.2011г., 19:10
В края на краищата никой не трябва да робува на някакви проценти. Ами пусто око, гладно - все натам гледа. Аз за това си махнах процентното показание на батерията и си ползвам стандартното. Няма проценти, няма пъшкане и охкане, че пада на 97 или 96%.
Исках да кажа - ползвайте си батериите както намерите за добре. Като им стане зле, те сами ще се обадят и ще поискат да бъдат заменени с нови.

Pusheka
14.02.2011г., 18:46
Най-лесно е при когото е както трябва да копира batterystats.bin от data/system и да го качи тук. И само го заменяте с вашия.:ilove:

bo6o
14.02.2011г., 19:15
Само да вметна, гледам че темата живна, при Спиката викат за калибрирането само да се зареди на макс и от рекавъри да се делне, без други галимации.

Pusheka
14.02.2011г., 20:22
Е хубаво аз ще помоля някой който му остава на 100% след заряд и държи нормално дълго да копне batterystats.bin от data/system и да го качи.
Ама само на когото му е добре живота на батерията и задържа на 100% след заряд,някой да не си направи гавра тука хаххаха.

bo6o
14.02.2011г., 21:57
Аз като знам ти как го скъсваш твоя, батерията ти сигурно е вече за смяна и тоя файл нема да я спаси :D

Pusheka
14.02.2011г., 22:10
Е не с лошо де:D

gunod
16.02.2011г., 07:06
batterystats.bin.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download ([Only registered and activated users can see links])

Задържа си културно на 100%

madnight
18.02.2011г., 15:02
Добре хора възможно ли е телефона да не го използвам 1 час и батерията да падне от 62% на 49% при положение че съм изключил всичко което не ми трябва за момента :( слочих дарки 9.2 със спийдмод и батерията все едно я няма преди това с 9.1 беше значително по добре.Някой да има идея какво може да съм забравил включено че така да точи ток като ламя. :)

Mondiso
18.02.2011г., 15:38
@gunod, ([Only registered and activated users can see links])

Свалих и заместих моя с твоя файл и след зареждане на 100% и вадене на зарядното ....98%. Явно системата на Прилепа няма да проработи.

Pusheka
18.02.2011г., 15:43
Да не|става със заместване. Сложи си Darky 9.3 beta 1. Speedmod K13B включи всички Tweak без последните 2. Няма БГ 9.3 beta 1

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

gunod
18.02.2011г., 16:13
И като извадя зарядното веднага 99% с дарки 9.3

Mondiso
18.02.2011г., 19:18
Аз за това махнах всякакви показания за батерията в %-ти - Колкото-толкова....
Дано в 2.3 отстранят този проблем

bo6o
01.03.2011г., 22:09
След три дни редовни флашвания на ромове и кърнели и други подобни, установих, че при всеки рестарт на телефона, показанието за заряд на батерия рязко изостава от реално наличния капацитет (волтажа на батерията) и не показва точно, съответно.
При мене се оправя, като заредя докато ливне от гърловината на резервоара. Опция е и другия вариант - да я карате на изпарения докато спре самичък по инерция, но той е по неподходящ, защото резервоара хваща ръжда!!!!!!!!!!!!!!

DaveBG
08.03.2011г., 19:53
А хора, на много места чета че "не е хубаво да се разрежда бетерията до край". Това нещо не го разбирам? Аз досега бях с черно бяла тухла и знам, че батериите се промениха. Но това не се ли нарича short cycling и не е ли вредно?
В смисъл не е ли по добре напълно да се разрежда докато угасне телефона и после пълен заряд до 100%? На много места го засичам казано от различни хора, но някак не|знам дали да вярвам.

Mondiso
08.03.2011г., 20:20
@DaveBG ([Only registered and activated users can see links])

След няколко разреждания докато угаснИ тИлИфонЯ, после може и да не упали ;)
Ползвай си нормално цветното и не се притеснявай да го зареждаш при всеки удобен случай:)
В тая тема, в 59 поста, общо взето си чешаме езиците...

bo6o
08.03.2011г., 22:03
Разреждането до дупка вреди на съвременните батерии със сигурност. А отношението на повечето хора към тях не ми се нрави, най-малко от екологична гледна точка, понеже не вярвам и 5% да си предават батериите за рециклиране, след като ги скапят от неадекватна употреба за 6 месеца. Лития, общо взето го има на 1-2 места на планетата в адекватни количества за добив, силно ограничени, и това разхищение е обидно за мен.

inkozi
08.03.2011г., 22:13
Бо6о, сериозно ли го каза това за лития.
Направи си справка, в Боливия с какво си вадят хляба.
Лития въобще не е рядък елемент.
И не се среща в свободно състояние в природата за да се добива на конкретно място.
А за батериите - прав си .. и ти не ги предаваш за рециклиране.

bo6o
09.03.2011г., 09:18
Опа, извинявам се, объркал съм се нещо с елементите :)
Колкото до срещането в свободно състояние - то и желязото не се среща в такова, но пак се добива от руди, в които присъства в достатъчно количество.
Иначе за рециклирането - напротив, от година насам, всяка една употребена батерийка я предавам за рециклиране :)

Mondiso
09.03.2011г., 10:11
Бошо,
Ти си хвърляш изтощените батерии в специалните контейнери за тях, но дали от там заминават за рециклиране?
То и отпадъците ги изхвърляме разделно в зеления, жълтия и синия контейнер и накрая дойде един камион и изпразни и трите в едно ремарке. Баш 3 в 1.

bo6o
09.03.2011г., 12:20
Това за разделното събиране, общо взето в цял свят е малко бошлав работа, мога много да говоря по въпроса.
Иначе, поне за една от фирмите, които имат контейнери за батерии, имам вътрешна инфо, че се карат в чужбина за рецикъл.
Ама много се отклонихме от темата....

Axxxel
09.03.2011г., 12:51
Ъм...абе за разделно хвърляне и аз мога доста да говоря.
КАто дойдох тука, работех в център за рециклиране докато ми се оформят всички документи.
Всичко се рециклира. Боклука минава две чистения като се отделя всичко възможно на различни страни за рециклиране. Останалото се мели, докато не стане на прах и се изнася в извън населени райони, където се заравя и утъпква. Демек, тукашните сметища не можеш изобщо да разбереш, че са сметища.

bo6o
09.03.2011г., 13:07
Е то зависи и държавата. В Холандия си депонират хладилниците в Африканската пустош. А у нас вече има събираемост, разглобяемост и изнасяне на материала за рециклиране.

Mondiso
09.03.2011г., 13:16
Щом сме се отклонили, тогава да се върнем по темата.
От около 1 седмица съм със стоков ром и кернел Андроид в.2.2.1 JPY
Не съм правил никакво калибриране, не съм трил статуса на батерията...
Първите 2-3 дни, след пълен заряд и вадене на зарядното показанията ми варираха от 96 до 98%. От 2 дни, при пълен заряд и след като изключа зарядното показанието ми си остава 100%. Зареждам само през USB порта, като никога не съм оставял заряда да падне под 40%.
Може би всякакви гимнастики с батерията са излишни и не 100% ефективни, а просто трябва да я оставим спокойно да влезе в ритъм?!

snakebg
15.03.2011г., 22:04
Здравейте, от седмица съм с Optimus One. И искам да попитам, нормално ли е с програмки за батерията да ми изписва 3.3градуса температура и също така 3mV напрежение.

Нов съм, ако някой може да ми каже подоброно как да си инсталирам програмата и от къде да я изтегля и как става цялата процедура с калибрирането.

bo6o
15.03.2011г., 22:10
Не се занимавай с глупости. А като ти гледам мнението - явно не си навътре и нямаш и руут.
За относително точни стойности - systempanel app.
Волтажа варира от 4500-3600mV, но това са екстремни крайни стойности, които не се препоръчват особено за батерията. Температурата обикновено е от 20-30, до 40-50 и т.н. при натоварване (градуса Целзии).
Калибрирането е бошлав работа, предполагам си с оригинален РОМ, така че не го мисли.

snakebg
15.03.2011г., 22:24
Ето виж:ops, знам че батерията ще пада бързо... но без да го пипам за 3 часа 7% са си множко май?

bo6o
15.03.2011г., 22:38
С оригинален РОМ ли си, че показанията ти не са верни?
Иначе всички допълнителни показатели за заряда на батерията, като тоя дето си боцнал на бара, точат допълнително батерията. Уиджети и т.н., които следят системни ресурси - също. Ако не утрепеш и системпанела - също. Виж темата за дълъг живот на батерията, има полезни съвети.

snakebg
15.03.2011г., 22:43
С оригиналния ROM съм, попринцип спирам всичко с Advanced Task Manager. Ще проверя темата. В менюто за използване на батерията винаги на първо място е Клетъчна готовност 30-40%. Система Android 23% Показване 15% Неактивен телефон 12% WiFi 10% и т.н.
Мисля да направя factory reset.

bo6o
15.03.2011г., 22:56
Само ще да е полезно. А и като гледам не го оставяш много на мира телефона, няма какво да очакваш от батерията. И наистина виж тази тема - За дълъг и здравословен живот на батерията - iPmart Форум България ([Only registered and activated users can see links])

dirtyplay
15.03.2011г., 23:19
Здравейте, от седмица съм с Optimus One. И искам да попитам, нормално ли е с програмки за батерията да ми изписва 3.3градуса температура и също така 3mV напрежение.

Нов съм, ако някой може да ми каже подоброно как да си инсталирам програмата и от къде да я изтегля и как става цялата процедура с калибрирането.

При оптимуса е абсолютно нормално да ти показва от 2 до 3 градуса целзи температура, и такова напрежение, това е така защото нито една програма включително и set cpu не може да прочете температурата, всичкия проблем идва от това, че лг са си разработили собствена платка с някакви модификации и ползват друг чип който на е познат на тези програми и не могат да го четат правилно!

bo6o
15.03.2011г., 23:21
Хм, туй го не знаех. Реп.

Axxxel
15.03.2011г., 23:27
Хаха, а изобщо има ли датчик за температурата това lg :) .

dirtyplay
15.03.2011г., 23:35
Хаха, а изобщо има ли датчик за температурата това lg :) .

Има някакъв, поне така съм чел преди време и си е за някакви си негови цели дето явно само тези от лг знаят за какво е и каква му е функцията, темата е обсъждана някъде преди време мисля, че в хда съм я чел, но трябва да проверя.

Реално температурата се мени от 1.9 до около 3 и нещо градуса така, че чете нещо но какво е не се знае.

Axxxel
15.03.2011г., 23:38
При въвеждане на код *#*#4636#*#* има меню за батерията. И там ли не показва правилно температурата? Щото това до колкото знам е код разпознаван от всички андроидци до сега.

snakebg
15.03.2011г., 23:40
И в това меню дава същата информация.

mastaeit
15.03.2011г., 23:42
Честито за придобивката.Относно това,дали е нормално да показва тези стойности-да,предполагам,и при мен показва 3/3.

dirtyplay
15.03.2011г., 23:47
Това е темата от хда.

Това е инфото за батерията!

SeeNoEviL
16.03.2011г., 22:00
Ако имаш някаква идея как да го направя на Sony Ericsson Xperia X8 сподели и ще ти бъда много благодарен

anakondakz75
22.04.2011г., 15:22
Този метод при мен май няма да стане.Със 2.2.1 съм:D

gunod
28.04.2011г., 14:03
Процедурата става най-лесно с програмката BatteryCalibration ... има я в market

nikal
28.04.2011г., 22:01
Един въпрос свързан с батерия - Телефона е LG GT 540,случва се да изписва,че остават 30% и след малко показва 1% и угасва.Това става без да го пипаш.А,между другото,като пипнеш с ръка отзад телефона и той се е нагрял,направо топъл.Все едно съм дал батерията на късо:dbb

anakondakz75
04.05.2011г., 14:48
От къде да изтегля това-Аз съм със recovery-clockwork-2.5.0.1,но нямам статистика за батерията.Преди 1 час смених рома си,може ли да е от това.Имам изтеглен на компа-recovery-clockwork-2.5.0.4,дали мога да го сложа ако във версията е причината.

Axxxel
04.05.2011г., 17:39
Изобщо нищо не ти трябва да теглиш. Препоръчва се при инсталацията на нов ром, да се изтрие battery stats от рекавърито.
Зареждаш тефона до 100% (препоръчително да е изключен)--> влизаш в hboot като включваш телефона с продължително натискане на vol- + Power--> Влизаш в рекавърито--> advanced--> Wipe Battery Stats --> рестарт на телефона и си готов.

Статистика за батерията, ако не намираш в Settings--> About Phone --> Battery.
То въведи в диалера *#*#4636#*#* и от там си избираш Battery Information.

anakondakz75
04.05.2011г., 18:12
Благодаря колега,ще опитам и ще споделя дали съм направил нещо.

---------- Предходен коментар публикуван в 18:07 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 18:12 ----------

Изобщо нищо не ти трябва да теглиш. Препоръчва се при инсталацията на нов ром, да се изтрие battery stats от рекавърито.
Зареждаш тефона до 100% (препоръчително да е изключен)--> влизаш в hboot като включваш телефона с продължително натискане на vol- + Power--> Влизаш в рекавърито--> advanced--> Wipe Battery Stats --> рестарт на телефона и си готов.

Статистика за батерията, ако не намираш в Settings--> About Phone --> Battery.
То въведи в диалера *#*#4636#*#* и от там си избираш Battery Information.Само да попитам как се изтрива статистиката- за батерията - WIPE battery stats.Има ли подменю във-Wipe Battery Stats,или само рестарт като съм го маркирал.

Axxxel
04.05.2011г., 20:41
Като избереш Wipe battery stats, ще трябва да затвърдиш, след което рекавърито ще изтрие статистиката. Връщаш стъпка назад и даваш Reboot now. При пускането, андроид-а ще си създаде файла съдържащ статистиката отново.

anakondakz75
04.05.2011г., 20:53
Като избереш Wipe battery stats, ще трябва да затвърдиш, след което рекавърито ще изтрие статистиката. Връщаш стъпка назад и даваш Reboot now. При пускането, андроид-а ще си създаде файла съдържащ статистиката отново.
Благодаря много колега,ще се научим скоро.:D

paiaka
04.05.2011г., 23:10
Не знам, но се чуствам много щастлив с мойта храчка - с около 30-60мин тедър през 3Г, сърфиране в нета на воля(през 3г), дърдорене, снимки, смс-и и ммс-и, обновяване на прогнозата на 2часа, малко игрички и т.н. твърдо си карам към 4 дена. Ако пускам гпс-и или рестартвам - по-малко.Мондьо , изчезна като старите пари :( . Взех меджик и ще даваш насоки и съвети ( само да те барна на скайпа и ще видиш ти :) :) ) . АЙ Митак , като можеш пиши .

ОПССС объркал съм QUOTEа :) както и да е

anakondakz75
31.05.2011г., 21:12
Може ли да се изтрива статуса на батерията през recovery-clockwork-2.5.0.7-buzz.В смисъл аз съм със ClockworkMod v3.1.0.2,но през него отварям 2.5.0.7.Защото не мога да инсталирам нищо през него.Използвувам го защото с него нямам проблеми със зареждането на телефона в изключен режим.Направих всичко както е описано в темата за калибрирането на батерията,отворих-wipe battery stats и потвърдих със кръглото копче от доло на телефона-wildfire.И не изписва нищо веднага се връща във нормален начален екран на рекавърито.Това означава ли,че съм изтрил статистиката правилно.Благодаря предварително.

Axxxel
01.06.2011г., 09:30
Мда, изтрил си я правилно.

dp4u4umi6ev
01.06.2011г., 17:48
Ами то вече си има и такава програмка в Маркета:Baterry calibration.

odesis
08.01.2013г., 17:55
Дали върши работа, съмнявам се.
А може ли батерията на неруутнат телефон да се калибрира и как?

dirtyplay
08.01.2013г., 18:27
Няма какво да му калибрираш на твоя, след смяната на рома е калибрирана.

Zvdo
09.01.2013г., 19:23
Във всяка батерия има електроника. Обикновенно тази електроника знае колко мА е бат и така смята %, обаче с ползването се обърква. Затова се калибрира. Калибрирането обаче повече вреди. Аз не калибрирам никога. Само ако стане от само себе си, от ползване. На теория с макс зареждане и изхабяване би ттрябвало да се калибрира всяка батерия на всяко устройство. Аз ползвам батери монитор уиджет про, зареждам в диапазона 3800mV-4100mV. Ако е силно зарядното изчаквам да иде към 4200 понеже като го извадиш веднага пада на 4100. В тези граници батерията би трябвало да има най-дълъг живот. Когато ми е нужна я позареждам повечко и разреждам повечко, нормално. И следя само мВ другото може да лъже но това не :)
Успех!

bo6o
09.01.2013г., 19:56
Последната теория твърди, че калибрирането е пълна глупост, защото файла, който всъщност се трие и възстановява от системата, се чисти при рестарт или заряд на батерията(едно от 2те или 2те), така че - не се хабете излишно.