Вижте пълната версия : Как да "съживим" телефона си с PHOENIX

Страници : 1 [2]

iPmart
15.11.2010г., 10:24
Чакаш да излезе по-висока версия за твоя телефон или просто вземаш БГ-то от другия и го импортираш на този който няма.

spec2
16.11.2010г., 19:32
Здравейте! Помогнете :vn след проведени тук процедури с PHOENIX върху Нокиа N 85 които протекоха нормално телефона ми не иска да стартира и започна да ми изписва следното::: Phone start-up failed.Contakt the retailer. Някой може ли да ми обясни какво е станало и как да го оправя?

Koyar
18.11.2010г., 12:08
Някой може ли да ми каже нещо по този въпрос?

prduct flashing succeeded PS! phoenix`s status-bar may contain wrong information about product`s SW version. you caneither choose from file menu csan product or press ... to force phoenix rescan the product and update its status-bar.

Това ми пише след флаш,преди това всичко си ми излиза както е описано при флашването,стига до локал мод,след което си пише,че е флшнат и телефона пак не се включва.Махам батерията,изчаквам малко,пробвам с хард ресет и пак нищо.Само вибрира за малко,уж 4е ще тръгне,ама нищо.

Телефона е 5800

dilqnps
18.11.2010г., 12:21
Опитайте с друг продукт код....колегата горе с н85 ползвай този продукт и няма да имаш проблеми Nokia N85 -> 0560504 - Български, Англииски, Немски, Украйнски, Руски, Унгарски и Румънски

spec2
19.11.2010г., 18:40
Опитах и с този продукт код и други но уви без резултат.

driushi
25.11.2010г., 16:58
Здравейте!
Преди няколко дни нещо ми се бъгна Nokia E55 (не иска да се пусне), екранът си стои черен и затова реших да пробвам да я подкарам с JAF,обаче имам следния проблем:

JAF version 1.98.62
Detected PKEY: 9000D75A
Card life counter: 99.99%
P-key nokia module version 01.02
FBUS INTERFACE NOT CONNECTED!!!
USB Cable Driver version: 7.1.17.0
Changing mode...Done!
FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: NONE
PPM Flash file: NONE
CNT Flash file: NONE
APE Variant file: NONE
Searching for JAF saved location of ini...
Checking path: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-482\

Searching for default location of ini...
Checking path: \Products\RM-482\
Scanning ini files...
Checking path: \Products\RM-482\
FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-482\rm482_021.013_prd.core.fpsx
PPM Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-482\rm482_021.013_05.01_Russian_prd.rofs2.fpsx
CNT Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-482\rm482_021.013_C00.01_DEFAULT_prd.rofs3.fpsx
APE Variant file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-482\rm482_021.013_U001.000_prd.uda.fpsx
Languages in ppm: English,German,Russian,Bulgarian,Romanian,Ukrainia n
Detected P-KEY: 9000D75A
Init usb communication...
PRESS POWER ON NOW!
Searching for phone...Found
Error reading phone init data...

Прочетох темата, от navifirm си свалих софт... не става... някакви съвети?

А при инсталацията на Phoenix ми дава:
Unable to execute ..... fixer.exe
Файловете за инсталацията съм ги свалял от тази тема....
:)

iPmart
25.11.2010г., 17:50
Ето ти последната версия на Phoenix:

[Only registered and activated users can see links]

С нея би трябвало да стане.
Свали си и файловете от Навифърм.

spigmata
25.11.2010г., 18:49
Преинсталирах една Nokia 6288 RM-78 и когато почна да инсталира софтуера в телефона NSU заби и телефона умря, изтеглих phoenix и другите програми които са необходими.

Някой може ли да помогне, като почна update-а ми показва това:

The flashing failed. Do you like to retry the flashing?
HRESULT 0x8401f141 (-2080247487)
Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing.

driushi
25.11.2010г., 20:24
Ето ти последната версия на Phoenix:

С нея би трябвало да стане.
Свали си и файловете от Навифърм.

Пише ми, че трябва да инсталирам Nokia donge... ще съм ти благодарен, ако ми кажеш какво да правя...

iPmart
25.11.2010г., 20:39
Идея си нямам какво си направил.
Лично го тествах преди малко и се инсталира и стартира без проблеми (Win7 x86).
По време на инсталацията пита да инсталира ли някакви драйвери и е нормално да му дадеш yes/install.

driushi
26.11.2010г., 04:51
Идея си нямам какво си направил.
Лично го тествах преди малко и се инсталира и стартира без проблеми (Win7 x86).
По време на инсталацията пита да инсталира ли някакви драйвери и е нормално да му дадеш yes/install.

Инсталирам го на Виста 32 бита и да, повреме на исталацията давам да си инсталира драйварите...

valdo34
12.12.2010г., 19:27
Здравейте! Снощи умря и моята Нокия 5800! Бях я флашнал с фърма на Ц6 и си работеше повече от месец-два без проблеми. Снощи забелязах, че телефона си работи, но не свети никой от хардуерните бутони и въпреки това и те си работят. Затова реших да рестартирам телефона, при което телефона угасна и повече по никакъв начин не успях да го включа.Само извибрира за кратко, без да светва нищо по него. Пробвах какво ли не-флашнах го през JAF с фърма от НАВИ за CIS RED,по време на флашването дисплея светеше целия в бяло и накрая когато трябваше вече да е готов ми излязоха някви черти на няколко пъти и тела пак си угасна и ми изписа , че флашаването е неуспешно. Пробвах и с Феникс-дори изтеглих оригиналния му фърм (МТЕЛ-ския), всичко започна добре, стига до 98% и от там губи връзката с телефона(на дисплея на тела пак излизат тия черти, след което пак изгасва). Мога ли да направя още нещо в домашни условия за да го съживя или да го нося в сервиза, че той още е в гаранция (а след тия флашове дали ще я признаят не знам).

Имах абсолютно същия проблем, писах няколко страници по-назад.. носих го в сервиз, където ми го флашнаха, но не ми казаха какво точно му е станало.. след няколко седмици употреба с оригиналния нокиа FW, не издържах и го флашнах отново с CFW, с който работи точно 2 седмици и отново същите симптоми.. отново флашвах с Jaf и Phoenix, но без резултат.. до 98% и губи връзка.. за мое щастие (макар и случайно) намерих решение:

В един от поредните ми опити да го флашна с Phoenix, батерията ми се изтощи някъде към 45-50% на процеса.. при което вече съвсем се ядосах и го зарязах в чекмеджето.. след седмица-две заредих батерията при един колега, сложих я в телефона и го включих, като реакцията беше постоянна вибрация без да запали (държах го така около 3-4 секунди и извадих батерията).. това ме обнадежди и го боднах отново на Phoenix-a.. и.. воала.. стана.. сега аз имам работещ телефон (вече v.52.07), а жената нов парфюм от спестените за ремонт пари..:]

Дано да успея да помогна на някой отчаян колега, който търси решение на този проблем (преди да са го издоили в някой сервиз, защото получавах цени в порядъка от 40-200 лв. за ремонт - пълно е с шарлатани), а аз продължавам да търся отговор на причината за това странно поведение.. повечето CFW които съм слагал управляват честотата на процесора, за да пестят батерията, вероятно през напрежението и си мисля дали не забива процесора и след това да не може да се рестартира?!

Още веднъж благодарности за Phoenix-a, при мен наистина свърши добра работа

Поздрави,
Владо

dedicha
13.12.2010г., 14:22
Здравейте, имам следния проблем :
Следвах инструкциите и успях да преинсталирам с феникс една нова версия firmware на нокиа 6220класик, обаче не бях проучил като хората още нещата и се оказа че няма бг език. Та смених кода и се опитвам да върна стария фирм, но безуспешно. Става дума за уиндоус 7. Изписва ми че започва флашване, излиза бял екран на телефона, след което на уиндоуса ми изписва че търси драйвери, след което феникса казва flashing failed. После рестарт на тела и си стои стария фърм. Какво ли не пробвах, различни cable drivers, с драйверите от ови сюит, без ови сюит, обаче не успявам да върна версията, вече си мисля за принстал на уиндоуса, ама все пак да питам няма ли някакъв друг вариант или дали не бъркам нещо.
Поздрави!

iPmart
13.12.2010г., 14:26
Стар фърм (по-ниска версия) не можеш да флашнеш.
Не се опитва защото ще си умъртиш тела.

dedicha
13.12.2010г., 14:44
Как така да не мога, аз ако искам да си слагам само нава версия то това го може nokia updater? Защо да не мога, не виждам причина...

dilqnps
13.12.2010г., 15:01
Разгледай тази тема,но не съм сигурен дали става и за твоя телефон работи и при др модели,но за твоя не открих нищо....:)[Only registered and activated users can see links]

iPmart
13.12.2010г., 18:00
Ако тела не е SL3, може да се даунгрейдва.
Не помня 6220с какъв беше.

majo79
13.12.2010г., 18:24
Здравейте, имам следния проблем :
Следвах инструкциите и успях да преинсталирам с феникс една нова версия firmware на нокиа 6220класик, обаче не бях проучил като хората още нещата и се оказа че няма бг език. Та смених кода и се опитвам да върна стария фирм, но безуспешно. Става дума за уиндоус 7. Изписва ми че започва флашване, излиза бял екран на телефона, след което на уиндоуса ми изписва че търси драйвери, след което феникса казва flashing failed. После рестарт на тела и си стои стария фърм. Какво ли не пробвах, различни cable drivers, с драйверите от ови сюит, без ови сюит, обаче не успявам да върна версията, вече си мисля за принстал на уиндоуса, ама все пак да питам няма ли някакъв друг вариант или дали не бъркам нещо.
Поздрави!
Колега , не се мъчи няма да стане в домашни условия. За да даунгрейднеш фирмуеъра , трябва да занесеш телефона в сервиз , да го закачат на Бокс у-во , и чак тогава може да се понижи версията . Повярвай ми , аз съм пробвал всичко , и не става , колега от форума , също опита с Джаф и с Феникс , резултата беше същия , неуспешен , в случая става въпрос за нокия Е52 , но предполагам , че и при теб е същото. Все пак ти желая успех в начинанието !

iPmart
13.12.2010г., 18:43
Ако може да се вярва на този сайт:
List/description sl1, sl2, sl3 ([Only registered and activated users can see links])

6220с е SL2, т.е. можеш да го даунгрейднеш сам.

PaLMaL
12.01.2011г., 19:55
Линковете не работят

PAV3L
12.01.2011г., 23:07
Линковете не работят

Извинявай, но би ли уточнил кои точно линкове не работят?

PaLMaL
15.01.2011г., 00:03
Извинявай, но би ли уточнил кои точно линкове не работят?

Ами ето тези :
1.Install Nokia_Connectivity_Cable_Driver.msi ([Only registered and activated users can see links])
2. Install Nokia_Service_Tool_Drivers.msi ([Only registered and activated users can see links])
3. Install Phoenix_Service_Software.ms ([Only registered and activated users can see links])

dilqnps
15.01.2011г., 11:34
Утиди на 24 страница и си изтегли програмата от моя линк(моето мнение)Успех!!!

PaLMaL
15.01.2011г., 18:32
Аз вече се оправих , благодаря все пак ! :)

modelsbg
22.01.2011г., 02:48
zdraveite imam golqm problem dokato preinstalirah nokia n93 mi ogasna telefona i sega e samo bql ekran ,probvah s tazi programa ama nemoga da q instaliram ...moje li malko pomosht blagodarq !

martinski: Писането на кирилица е задължително. Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

dilqnps
22.01.2011г., 10:41
Дръпни си моята версия от 24-а страница тя е кракната и лесно се инсталира другото е въпрос на настройки за това трябва да седнеш и да почетеш малкко темата....:)

modelsbg
23.01.2011г., 03:14
благодарч ти ! изтеглих я ,но когато посоча какав е телефона ми и до последната стапка е ок с порграмата,но не ми показва Firmware за моя телефон ...
ще ми помогнеш ли ? от каде да си сваля Firmware за моя телефон ? благодарч ти !

PAV3L
23.01.2011г., 13:29
Благодаря ти! Изтеглих я, но когато посоча какъв е телефона ми и до последната стъпка е ок с програмата,но не ми показва Firmware за моя телефон ...
Ще ми помогнеш ли? От къде да си сваля Firmware за моя телефон? Благодаря ти !

В тази тема ще ви опиша подробно как да съживите телефона си с помощта на Phoenix....

4. Теглите и инсталирате желания от вас софтуер от тук ([Only registered and activated users can see links])

Само някой трябва да прочете всички редове, но явно си го пропуснал...

modelsbg
23.01.2011г., 14:06
благодаря приятел ,но когато изпалня всичко виж какво ми показва ...

neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product ,or the product cannot be identidied.

p.s. как да кача снимкте тук за да ти покажа :D

мерси !!!

polkovnika2
28.01.2011г., 22:10
Здравейте,дадоха ми да се опитам да оправя gsm нокиа 6700c,проблема е че pc то не го разпознава и не мога да му кача софтуер,имате ли идея какво може да се направи,gsma не се включва,когато сложиш батерията светва леко екрана за малко и угасва,не всеки път става това със батерията когато се прави един след друг,трябва да се изчака малко,гледам че много хора имат проблеми със този модел gsma но никой не е написал решение на проблема, [Only registered and activated users can see links] Aко някои се сети нещо да каже,и още нещо да питам,мисля да си взема "MT BOX" със това устройство до колкото разбрах може да се оправят и флашват умряли gsma,дали би помогнало във този случай.

stankovraca
29.01.2011г., 10:26
Опитай с phoenix, преди време имах подобен проблем с моята н95,ама направо не даваше признаци на живот,дори не светваше както ти казваш и мислех че е свършена обаче с тази програма се оправи.Опитай, по зле няма да стане.

polkovnika2
29.01.2011г., 21:55
Пробвах,но когато ми пише да натисна копчето за пускане нищо не става,аз мисля че е заради това че pc то не засича gsma.

dilqnps
30.01.2011г., 11:36
Има си настройки за да засече телефона ти гледай хубаво,че съм позабравил как се задаваше.....

polkovnika2
30.01.2011г., 15:47
Моля те ако се сетиш как се правеха тези настройки да ми пишеш,никoй които питам не знае как се работи със тази програма,а от клиповете които изгледах не става ясно какво се прави да засече gsma,и изобщо този gsma може ли изобщо да се флашне през USB-то

Големи благодарности на ''dilqnps'' за помощта

ellepero
12.02.2011г., 15:44
Всичките линкове от пост 1 не работят, ако мога да помоля някой да ги качи.

dilqnps
12.02.2011г., 16:43
Не се научихте да четете виж моето мнение на 24 страница.......

ellepero
12.02.2011г., 19:21
Всичко ок изтеглих хакнатия феникс.. ама нищо, защото е различен от този в първият пост. Няма ''Manage connection'' опция от менюто както е обяснено в първия пост.

Ако може да ме светните малко по въпроса.

dilqnps
12.02.2011г., 19:35
Защото е кракнат.....

PaLMaL
12.02.2011г., 19:36
И аз се мъчих като теб с тоя ама нестана.Свалих най-новия (2010) и готово.Телефона се оправи и работи перфектно :)

martinski: Директни линкове и картинки към и от официални сайтове са забранени! Такива могат да бъдат използвани САМО през безплатни хостове. Всички останали линкове се вмъкват по начинът описан ТУК!!! ([Only registered and activated users can see links])

ellepero
12.02.2011г., 19:48
Иска ми рег за да го дръпна .
Какво да направя?

PaLMaL
12.02.2011г., 19:51
Извинявай , ето друг -> Phoenix_Service_Software_2010.08.004.41526.exe ([Only registered and activated users can see links])

ellepero
13.02.2011г., 20:03
Когато избера първото ( restore user product ) ми изписва:
Saving of User setting failed

HRESULT 0x80004005 (-2147467259)
This means:
Unspecified error

Cannot save User Data, Product Serial Number is unspecified;AmsFlashFN=0x80004005

А когато натисна второто ( refurbish ) ми изписва:
Product flashing failed.

HRESULT 0x84212007 (-2078203897)

None of supported Programming Devices were detect or the connection is not opened

Ако някой знае как се оправя да пише, моля ви се ?
Изпълнявам стъпка по стъпка всичко и всеки път нищо не става.

PaLMaL
13.02.2011г., 22:57
Това с коя версия е ?

ellepero
13.02.2011г., 23:17
Тази която ти ми даде.

PaLMaL
14.02.2011г., 00:20
Странно....На мен ми стана безпорлбемно.Ето още един линк -> [Only registered and activated users can see links] rar

martinski: Директни линкове и картинки към и от официални сайтове са забранени! Такива могат да бъдат използвани САМО през безплатни хостове. Всички останали линкове се вмъкват по начинът описан ТУК!!! ([Only registered and activated users can see links])

ellepero
14.02.2011г., 00:25
Благодаря, ще пробвам пак и ако не стане ще се отакжа.

PaLMaL
14.02.2011г., 00:46
И аз се отказах по едно време като теб , но си казах " я чакай да пробвам пак , пък каквото стане" и хоп , взе че се оправи :)

tutkamaina
14.02.2011г., 09:59
Здравейте, имам Нокия N73 и при ъпдейт с Nokia Software Updater компютърът ми се бъгна, последва ресет посредата на ъпдейта и нокията "умря". Реших, че PHOENIX ще свърши работа, скрипта уж тръгва нормално, но в един момент иска да натисна бутона за стартиране на телефона - добре ама той изобщо не иска да "светне" даже, и скрипта съответно не може да продължи. Някой може ли да ми каже дали вече трябва да го нося на сервиз или има начин и софтуер да си го направя сам този абсолютно мъртъв телефон? Благодаря

ellepero
14.02.2011г., 10:56
До сега смених 6-7 феникса и всеки път се получава като от пост 292.
Питам как да оправя проблема обаче всички ми казват да изтегля друга версия, но явно това не е проблема. Някой може ли да ми как каже как да оправя проблема, не коя версия да си изтегля?

polkovnika2
15.02.2011г., 23:53
Какъв gsm се опитваш да flash..

PAV3L
16.02.2011г., 00:23
Здравейте, имам Нокия N73 и при ъпдейт с Nokia Software Updater компютърът ми се бъгна, последва ресет посредата на ъпдейта и нокията "умря". Реших, че PHOENIX ще свърши работа, скрипта уж тръгва нормално, но в един момент иска да натисна бутона за стартиране на телефона - добре ама той изобщо не иска да "светне" даже, и скрипта съответно не може да продължи. Някой може ли да ми каже дали вече трябва да го нося на сервиз или има начин и софтуер да си го направя сам този абсолютно мъртъв телефон? Благодаря

Опитай с J.A.F. - веднъж така умъртвих N97-цата и то точно с Феникса... После само с ДЖАФ успях да го събудя!

tutkamaina
17.02.2011г., 00:23
Опитай с J.A.F. - веднъж така умъртвих N97-цата и то точно с Феникса... После само с ДЖАФ успях да го събудя!
Може ли някой да постне линк на тема ДЖАФ с инструкции? Може и на лично...
Благодаря предварително

hanygpeh
19.03.2011г., 03:48
Момчета, имам проблем.
Имам една Е71-ца, която, както си говорих един ден и спря. Пускам я и в момента, в който натисна някой бутон се гаси. Флашнах я успешно през Phoneix с последния firm. Пусна се телефона написах пин кода попитаме за държава, избрах българия и като дадох ОК отново същия проблем.
Можем ли да намерим заедно някакво решение или ще е нужен сервиз?
Благодаря ви предварително!

iPmart
19.03.2011г., 10:59
Сервиз.
Звучи ми като прегряло крайно стъпало на антеннитят усилвател.

hanygpeh
19.03.2011г., 17:14
Много лошо... :) дали мога да разбера, как изглежда това и къде се намира... Извинявам се за отклонението от темата!

iPmart
19.03.2011г., 22:22
Дори и да разбереш къде е, нищо не можеш да направиш.

bahfullfen
26.03.2011г., 16:08
Когато се опитам да стартирам Phoenix ми дава тази грешка:
The following errors occurred during the loading and initialisation
of TSS Product API. Phoenix will not be fully functional.
Please reinstall Phoenix to fix the problem.
Could not start Security Check feature.
Could not set Product Detection mode.
Communication Stream: TSS Communication Stream Dll Loading failed.
И след като дам ok ми изписва и това:
Coult not initialise product polling
HRESULT 0x8400a005 (-2080333819)
Communication Stream: TSS Communication Stream Dll Loading failed.

Явно не съм инсталирал правилно програмата ,някой би ли ми обяснил каква ми е грешката?

sheih
27.03.2011г., 21:13
В тази тема ще ви опиша подробно как да съживите телеофна си с помоща на Phoenix.
Започнете с деинсталирането на всички файлове и приложения свързани с Nokia както и драйвери за свързване и т.н.

Изтеглете тази ([Only registered and activated users can see links]) програма с помоща на която може да деинсталирате
приложенията.
Рестартирайте компютъра...

След това започнете с инсталацията на следните програми :

1.Install Nokia_Connectivity_Cable_Driver.msi ([Only registered and activated users can see links])
2. Install Nokia_Service_Tool_Drivers.msi ([Only registered and activated users can see links])
3. Install Phoenix_Service_Software.ms ([Only registered and activated users can see links])
4. Теглите и инсталирате желания от вас софтуер от тук ([Only registered and activated users can see links])
Инсталацията на феникса е малко по-сложна .Разархивирате инсталирате приложението : Задължително в главната директория след което стартирате фикса който е в архива. След това стартирате Dongle.exe и вече сте готови с програмата.

След това стартирайте Phoenix(3).Изберете Open product и изберете устройството си.После отидете на Manage Connections и изберете No Connection.
Следващата стъпка е да отидете на опция Flashing от менюто и да изберете Firmware Update след като го направите зачерквате графа Dead flashing и избирате продуктов код и версия на софтуера с която искате да подкарате телефона си . Скрипта тръгва и инсталацията започва !!! Наблюдавайте скрипта защото на мести иска да натиснете бутона за стартиране на телефона !!! Направете го .
По този начин вие може да съживите телефона си ако разбирасе телефона ви поддържа опцията посредством usb.

Даунгрейда става по същия начин до момента в който заредите софтуера след това (след като сте във Firmware update графата ) избирате опций и задавате даунгрейд функцията ( не работи на всички телефони ) тествано на 6120 N95 5700 и по - късно на N73 и Е65
Не нося отговорност за телефони докарани до неизправност !!! Всичко е на ваша отговорност!!
Надявам се да съм бил полезен ако имате въпроси питайте !!!
Здрасти колега много съм ти благодарен за правилните указания.Аз лично ползвам феникса със твоя помощ.Но имам един проблем със нокиа н93 като и качвах правех бг меню през феникса инсталацията стигна до средата и спря даде някаква грешка.И като се опитвам да го свържа с феникса наново за да го оправя защото сега телефона само свети външния екран и ми дава че няма връзка .Някои ако може да помогне ще съм благодарен.:(:(:(

m1len
02.04.2011г., 17:30
Може ли малко помощ?
След като си флашнах на телефона (nokia E71) с Phoenix ми изписа SIM card not valid. Firmware е [Only registered and activated users can see links]с който го флашнах

hameleona200
13.04.2011г., 21:52
здравейте имам една нокия 6300 с РМ- 217 свалям най-новия софтуер от нави фирм и като дам всичко и стигна до пауър бутона след това ми дава това
Flashing phone
Initializing
Scanning image files...
Waiting for USB device...
--- Press phone's power button! ---
ERROR: Failed to set phone to flashmode

има ли начин да се подкара.

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

m0m43
29.05.2011г., 21:19
Здравейте!
Вчера "убих" Nokia N95 :( Пуснах да ъпдейтвам софтуера и чрез NSU и по средата на ъпдейта програмата даде грешка.... Сега не|мога да включа телефона (изписва само Nokia и до там..) Някой може ли да ме посъветва как да я съживя?

Пробвах със Phoenix, но тей и не успях.. Изписва ми
"The flashing failed. Do you like to retry the flashing?

Unable to get error message.."

mmjm
29.05.2011г., 21:48
Опитай с ДЖАФ, в предишните постове колега с н 97 споделя, че е успял само с Джаф, аз лично не съм я ползвал(ползвал съм феникс на ц6 без проблем) но съм сигурен, че ако не успееш сам, тук ще ти помогнат.
Успех!

m0m43
29.05.2011г., 23:44
При мен е същото като в пост #93, след това направих това от пост #94 и стана това като пост #95 :) хаха (как звучи само)

Сега ще се мъча с ДЖАФ ...

//

Някой може ли да ми удари едно рамо с ДЖАФ... че 4-5 часа търся някаква тема за флаш на "умрял" телефон с ДЖАФ и така и не намерих... :|

mmjm
30.05.2011г., 19:24
Виж при хаковете, там имаше тема за джаф!

evrokoma
30.05.2011г., 19:39
Колеги прочетете цялата тема някъде назад съм писал как да се справите с този проблем,и аз се сблъсках с него но с една нокия 5310
Мнението е на пост 125 ако връските не са активни пишете на ЛС да дам нови

m0m43
01.06.2011г., 00:44
Колеги оправих Нокията!

Така проблеме беше, че телефона е останал във flash mode след като NSU крашна :) ... Напреди малко изтеглих Phoenix 2010 и драйварите, които колегата "evrokoma" е дал от пост 125 и забелязах че на Connections, освен No connection имам и USB1 - Product in flash mode... като цъкнах на него и магията се получи :)

п.п: със win7 съм
п.п2: Мерси за помощта и най-вече на колегата "еvrokoma"

vaskokl
08.06.2011г., 17:23
и аз имам същият проблем, но при мен не се получава. аз съм със XP
телефона е 6500 слайд, започва да инсталира изпише ми да натисна бутона за вкл. и после ми даде някаква грешка
ето това пише

Unable to get error message
незнам как е стигнал до това положение телефона, един познам ми го даде уж за лентов кабел, но никакви признаци на живот няма, и зарядното като му включа нищо.

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

evrokoma
08.06.2011г., 21:36
Щом няма никакви признаци телефона е за ремонт.Възможно е именно лентовия да ти прави номера.На коя част от телефона е бутона за включване на долната с батерията или на слайда,ако е на слайда и ти е прекъснат кабела няма да тръгне докато кабела не се подмени:wel

vaskokl
09.06.2011г., 18:53
кабела е подменен, и с новият кабел си е същата работа, нито звук нито картина като се пусне на зарядно, освен и новият кабел да е прецакан не виждам какво друго може да е.

evrokoma
09.06.2011г., 19:20
Колега а пробва ли да го оставиш за 15-20мин включен в зарядното ,понеже ако батерията е прекалено изтощена зареждането тръгва по късно ,имал съм случай да започне заряд след 25мин на зарядно.И не забравяй че за да флашнеш трябва батерията да е напълно заредена

vaskokl
09.06.2011г., 19:38
Батерията я слагах цяла нощ да седи включена, и не е това проблема.

boiko1
11.06.2011г., 21:39
Здравейте немога да съживя една нокиа н73, по никакъв начин нито със PHOENIX-a нито със J.A.F защото е умряла напълно даже не се включва ,ъпдейтвах я и ми заби компа ,имам нужните драйвъри и пак когато се стига до момента да натисна копчето за включване за да започне флашването се стига до това:

и заради това неиска да започне флашването

emofilew
11.06.2011г., 23:52
Абсолютно същия проблем.Дори съобщението е същото :)
Само ОС е Windows 7 64 bit.Имам чувството, че довърших телефона си.Не пали изобщо-Nokia N73 ME.A всичко започна по нормалния начин с ъпдейт на firmware през Nokia Ovi Suite.

evrokoma
12.06.2011г., 09:01
Пробвай с друг USB порт, провери дали си инсталирал всички драйвери, прочети цялата тема.Не се отказвай това съобщение се появява при скапан драйвер,прочети и пост125 там е описано как да процедираш при подобен проблем:wel

emofilew
12.06.2011г., 09:15
От 5 часа съм почнал, сега пък при опита да инсталирам Nokia Service tools drivers ми казва-for 32 bit OS only.Както се досещате, моята е 64 бита Windows 7 Ultimate....Няма ли да стане ако инсталирам Nokia Ovi suite и после да оставя само нейните драйвери, а програмата да махна?
Изписва след започването на инсталацията им The wizard was interupted before installation finished.Your system not be modifi...и така нататък...
JAF Пък не поддържа изобщо 64 битовата.Каквото и да правя, не тръгва.Чак ми иде да го пусна на виртуална, но знам че няма да стане.

boiko1
12.06.2011г., 10:00
Пробвах и с друг порт и с друг компютър-пак същата работа :mah55 и темата цялата съм изчел и не само тази............

---------- Предходен коментар публикуван в 08:54 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 08:58 ----------

От 5 часа съм почнал, сега пък при опита да инсталирам Nokia Service tools drivers ми казва-for 32 bit OS only.Както се досещате, моята е 64 бита Windows 7 Ultimate..............

Такаааа-проблема е разрешен проблема е бил в операцоонната система DOX.bg - Файл организатор Р·Р° лесно споделяне Рё съхранение РЅР° файлове ([Only registered and activated users can see links]) с този файл феникса работи под уиндоус 7 процедурата е следната инсталирате файла и рестартирате компютъра телефона трябва да е с откачено зарядно и той да е с извадена батерия правите всичко както е описано в началото на темата и преди да натиснете бутона "refurbish" поставяте батерията но не включвате телефона натискате бутона за ъпдеътване и веднага натискате бутона за включване на телефона за няколко секунди 3-4секунди внимание ако телефона не се разпознае трябва да повторите процедурата с батерията и включването на телефона след приключване на ъпдейта накрая телефона остава в тестмод за да го изключа аз използвах JAF но може и с феникса от оперейтинг моде давате нормал

Пробвай по начина от 125 пост-дано се получи при теб.При мен няма значение с кой порт и с каква операционна система съм-едно и също ми изписва..............

evrokoma
12.06.2011г., 10:23
Не забравяйте да сложите и отметка на "dead USB" ,защото ако нямате там отметка програмата се опитва да открие работещ телефон.Ако и това не проработи опитайте с "J.A.F" ръчно да промените режима на телефона във "Lokal mode" и тогава да флашвате.Свалете си предварително и фирмуеъра който е за вашия продуктов код.
boiko1 ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links]След като телефона ти се е повредил след опит за ъпдейт през "Нокиа суит" по всяка вероятност е останал в "тест моде" включи го към компютъра и със "J.A.F" му промени статуса на "нормал" 2thumbsupи тогава флашвай както е описано

emofilew
12.06.2011г., 11:56
Благодаря за вниманието Ви към проблема ми.А може ли линк откъде да изтегля работещ J.A.F за 7-64 бита?И ако променя статуса на NORMAL ще работи ли или ще се наложи флаш непременно?

boiko1
12.06.2011г., 11:59
Телефона изгасна докато го флашвах с Феникса-значи 1-я път го флашнах с една версия,която беше само на английски и китайски,реших след тов да върна старата и след,като почна флашването стигна до средата и компа ми заби.........................След това неще и неще-сложил съм отметката за dead phone..................Не мисля че телефона е останал в тест моде-изписваше друго(след малко ще кача снимка какво точно изписваше),след този надпис давам ретри и изписва да си проверя usb връзката

emofilew
12.06.2011г., 12:08
Ето това мисля да изтегля...може да се справя по описания в тази тема начин...иначе все неуспех...

boiko1
12.06.2011г., 13:16
The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing

Това изписва

---------- Предходен коментар публикуван в 12:05 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 12:16 ----------

Не забравяйте да сложите и отметка на "dead USB" ,защото ако нямате там отметка програмата се опитва да открие работещ телефон.Ако и това не проработи опитайте с "J.A.F" ръчно да промените режима на телефона във "Lokal mode" и тогава да флашвате.Свалете си предварително и фирмуеъра който е за вашия продуктов код.
boiko1 ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links]След като телефона ти се е повредил след опит за ъпдейт през "Нокиа суит" по всяка вероятност е останал в "тест моде" включи го към компютъра и със "J.A.F" му промени статуса на "нормал" 2thumbsupи тогава флашвай както е описано

С JAF не ми намира файловете от RM-133-отваря фолдера,а файловете ги няма...................

evrokoma
12.06.2011г., 14:15
Изтегли си J.A.F за 32битова ОС и преди да инсталираш му промени съвместимоста с десен бутон на мишката->свойства->съвместимост слагаш отметка на изпълни в съвместимост с и от падащото меню избираш Win XP SP2 32bit ->приложи и после OK.След това не забравяй да приложиш същата процедура и със стартирашия файл както и с емулатора2thumbsup
Файлове за твоя RM изтегли с Navifirm.
Като не забравяй да ги поставиш в C->program files->Nokia->Phoniex->products.
Пробвай и да зададеш ръчно файловете за флашване

80390

DimBog
04.07.2011г., 16:51
Поздравявам всички, които успешно са си възтановили телефона с феникс и моля за помощ или съвет. След неуспешен ъпдейт пре PC Suite телефона ми умря. Опитах да го съживя с посочената програма и стъпки, но вече втора седмица и тонове изчетени теми телефонът ми Nokia Е52 е все още в отвъдното. Телефонът е в пълна кома, реагира само на натискане на бутона за включване с вибрация и дотам. Инсталирах всичко необходимо, което е посочено, дори деинсталирах и внимателно инсталирах наново програмите-няма резултат. Така че сега съм в положение с напълно умрял телефон, който не се поддава на рефърбиш или някакъв ресет. Моля ви дайте съвет, идея, насока какво да опитам. Благодая Ви и продължавам да крепя надеждата в себе си да спася телефона.

kaloian1
04.07.2011г., 18:25
DimBog ,
имах същия проблем като теб.Пробвах няколко пъти да го съживя - неуспешно.При мен след всичко направено както е описано в темата, накрая не можеше да стане тестването- дава някаква грешка,че липсва връзка с GSM.Пробва ли с hard reset клавишната комбинация?Ако телефона ти е гаранционен носи го в сервиз.На моя му смениха платката.Това ти го казвам като информация ,дано успееш да го възстановиш.Успех!

DimBog
05.07.2011г., 01:38
И аз вече имам подозрения за хардуерен проблем. Опитах *#7370#, *#7780# и *+start button+3 key+cal button, но няма резултат. Каква платка Ви смениха kaloian1 и колко струваше? Сега машинката работи ли нормално?

gunod
05.07.2011г., 09:30
То в телефона има само една платка.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

kaloian1
05.07.2011г., 11:58
Платката е една както по-горе е казано.Не съм плащал нищо.Телефона е гаранционен и сервизиран в Германос.За момента работи както преди и всичко е О.к.Надявам се някоя сутрин след зареждане и рестарт да не умре отново.При мен така се получи.

oppaaa
05.07.2011г., 12:52
Как да се справя с тази грешка или този проблем (Noither DP1.0 nor DP2.0 was found for the product,or the product connot be identified)това ми го дава след като опитам да задам продуктов код.
Телефона чи е Нокия Х6 RM-559 операцията по съжевяване е под win 7
Телефона умря след неуспешен упдейт с pc suite

dilqnps
05.07.2011г., 13:33
A свалил ли си софта от руснаците или от навифирм???Поставил ли си го в папката,която трябва на компютъра....?

oppaaa
05.07.2011г., 14:40
Свалих го от руския сайт и го поставих тук C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products

dilqnps
05.07.2011г., 14:55
Ако си го свалил от руския сайт,то не се поставя,а се инсталира и нужните файлове автоматично се инсталират в папките,които трябва...:D Ако си го свалил от навифирм тогава се поставя в тази папка...

oppaaa
05.07.2011г., 15:47
това го инсталирах и отново грешка след като избера 0595385: RM-559 CTR 16GB RUSSIAN BLACK_RED CIS и натисна на Refurbish изписва това ImageShack - Online Photo and Video Hosting ([Only registered and activated users can see links])

Steels
05.07.2011г., 20:07
Телефонът е на пълно умрял като натискам бутона за стартиране нищо не става нито вибрира нищо като се пробвам да го флашна стига до тук и край. Телефона е Е52 RM-469 от руският сайт съм изтеглил тази 071.004 версия
Flashing started
Creating product data items list
Product data items list created
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Scanning image files...
1. Make sure USB cable, Battery and charger are removed from device.
2. Insert USB cable to device
3. Insert Battery to device
4. Insert Charger to device
--- Press phone's power button! ---
Loading secondary boot code: 14912 bytes
Secondary boot loaded
Starting to recover the phone
Recoverying phone
Initializing
Scanning image files...
Unable to set the phone to flash mode. Unable to flash.

oppaaa
09.07.2011г., 03:48
Още един върнал се от мъртвите но чак след като преинсталирах компа от W7 на XP
Благодаря за помоща

bar9111
11.07.2011г., 02:58
На 5800 не става просто зацикля на едно положение както с JAF след преинсталацията просто не ще да тръгне и тва си е :(

makaveli93
13.07.2011г., 09:04
Момчета, инсталирах всички горе посочени програми, направих всички настройки, но явно пропискам нещо, защото след като ми изпише да натисна power бутона на телефона и съответно го направя, не след дълго ми излиза ERORR. Някакви идеи ?:dbb:dbb:dbb Когато кликах върху ленковете от първия пост ми даваше "грешка при свързване" и си ги набавих от другаде. Не съм сигурен само версиата на феникса дали не е по-нова. Телефона е Nokia 6500c.Също така не знам колко заряд има в батерията и дали това може да оказва влияние...

don baro
17.07.2011г., 23:38
Първите линкове не работят на първа сраница добавям кракнат Феникс просто инсталирате и си работите по телефона.....:ipbest

Това да го разбирам ли,че процедурата с първите стъпки за драйверите я пропускаме и само инсталираме програмата от твоя пост
Благодаря

vlatkata
19.07.2011г., 00:51
Реве ми се! Моля ви помагайте!
До един месец бях с Photon C6 Fastest Firmware от темата. Всичко беше ок.
За какъв дявол реших да качвам друга версия, но не съм обърнал внимание, че качвам RM-356_52.0.006
а преди бях с 007.
Накрая точно на флашването ми написа, че не може да намери телефона. Сега не иска да се пусне, само вибрира.
С хард ресет същото.
Помогнете... Със обясненията от първия пост ще стане ли? Какво да правя?

Banderas
19.07.2011г., 01:12
Флашни отново с нова версия и вероятно ще си решиш проблема.

vlatkata
19.07.2011г., 01:31
Сигурен ли си? Защото телефона не се пуска въобще, само вибрира като натисна бутона за пускане. И с хард ресет е така...

Banderas
19.07.2011г., 02:22
Да съм сигурен? Че той по-зле няма да стане. Вероятно ще го съживиш, както един приятел направи с неговия телефон и подобен проблем.

Под "нова версия" имам предвид примерно поне като тази с която си бил, или по-нова. Примерно флашни с минимум 52.0.007 която в момента е актуална, или изчакай тази която скоро ще излезе и направо с нея.

vlatkata
19.07.2011г., 11:38
Ок, ще пробвам и ще пиша какъв е резултатът.
Едит: оффффф отдъхнах си! Качих му пак Photon-a и тръгна...
Мерси за съвета!

toncata
19.07.2011г., 16:24
Здравейте! Имам следния проблем. Един приятел искаше да си ъпдейтне Nokia N96 с последния софтуер, тъй като беше с версия 10, вместо версия 30. Пусна Nokia Ovi Suite и ъпдейтна. Нямало е проблем при ъпдейтването, но при качването на музика телефона забил и повече не се пуснал. Така стигна до моите ръце. Правя всичко възможно с Phoenix да оправя тела. Следвам всичко стъпка по стъпка както в описаното. След като във Phoenix ми изписва да натисна копчето за пускане почва да работи програмата и ми изписва:
FUR Failed to add Asic CMT as client 0x01
Error initializing Algorithm
ERROR Failed to set phone to flashmode.
Моля ви, помогнете. Не знам какво да правя, а искам да помогна на тоя приятел :)
Благодаря предварително

dilqnps
19.07.2011г., 16:30
Oпитай да форматираш телефона с бутоните * 3 и зелената слушалка след това натискаш бутона за вкл. и държиш така докато не пита за час страна дата и тн...

toncata
19.07.2011г., 16:44
Пробвах на другия ми компютър. На него почна да флашва уж и накрая изписа:
Waiting for communication response: 1
Error 0x84009427 communicating to phone. Unable to verify comm.
Warning: Unable to communicate to product after flashing

Banderas
19.07.2011г., 20:18
Човече, твоя пост ме изуми честно. Телефона е блокирал при качване на музика и ти си се хванал директно към генералното решение с рефлаш. Пробвай да флашнеш с джаф-а и задължително опитаи на друг USB порт, като например тези отзад на компютъра.

straho
24.07.2011г., 00:23
Здравейте! Много ще се радвам, ако някой ми помогне!
Аз имам следния проблем с Нокия 6300:
При префлашване с джафа токът спря и от тогава не може да се включи, а сините светодиоди от двете страни светят постоянно докато не сваля батерията. Пробвах пак да префлашна с джафа, но ми изписва Phone failed to boot in flash mode CMT... Пробвах и с Phoenix и пак не успях, като ми изписа ERROR: Failed to set phone to flashmode.
Предполагам, че съм инсталирал Phoenix, както трябва. Признавам си, че не бях работил до сега с нея.
Предварително благодаря!!!

increadible
31.07.2011г., 01:32
трябва ли да е вкл за да го съживя?

Banderas
31.07.2011г., 10:52
Опита ли в Dead режим ? Мисля че телефона ти е брик-нат и е за сервиз.

increadible
31.07.2011г., 14:57
Това е много полезна тема.За една вечер оправих 3 телефона нокиа с проблем като този
@Banderas Правил съм го ама със USB Connection не със No Connection...което си е почти същото :)

beks
03.08.2011г., 23:50
Здравейте колеги,може ли малко внимание и помощ относно феникс-а, beko_9 ми е скайпа.

BOBSISF
09.09.2011г., 08:30
Здравейте,
Нокия N80 вчера след неуспешен флаш умря. Пробвах да я съживя с Феникс, но не се получава връзката с телефона(инсталирал съм всички драйвъри). Не го разпознава. Показва ми ето това :[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Има ли начин да го оправя или да го хвърлям на кофата(по сервизи да го нося и 50лв за ремонт да дам просто не си заслужава)
Кабела е CA-53,ако има значение. Да не би да трябва специален кабел?

BOBSISF
10.09.2011г., 21:35
Толкова ли да е замрел този форум?
Помагайте хора, не иска да пали, излиза надпис нокия и веднага гасне, Феникса не го разпознава. Мъчих се два дена безрезултатно.
Според мен проблема е , че не може да инсталира драйверите, когато включа юсб-то. Пробвах със Е66, няма проблем, веднага си инсталира драйвери и всичко, а тоя не може да го открие и това си е..

mmjm
10.09.2011г., 22:47
Пробвай с JAF имаше подробна тема за него, май при хаковете!

BOBSISF
10.09.2011г., 23:35
Пробвах с него също, пробвах и с различни ОС- XP, windows 7. Не ще и не ще да намери тела.

evrokoma
11.09.2011г., 08:00
В пост 125 съм дал подробности как се процедира при подобен случай,както и драйвер за уиндоус72thumbsup
За хората които не им се търси ето

Такаааа-проблема е разрешен проблема е бил в операцоонната система [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) с този файл феникса работи под уиндоус 7 процедурата е следната инсталирате файла и рестартирате компютъра телефона трябва да е с откачено зарядно и той да е с извадена батерия правите всичко както е описано в началото на темата и преди да натиснете бутона "refurbish" поставяте батерията но не включвате телефона натискате бутона за ъпдеътване и веднага натискате бутона за включване на телефона за няколко секунди 3-4секунди внимание ако телефона не се разпознае трябва да повторите процедурата с батерията и включването на телефона след приключване на ъпдейта накрая телефона остава в тестмод за да го изключа аз използвах JAF но може и с феникса от оперейтинг моде давате нормал
Не се отчайвайте ако не успеете от първия път упорство му е майката:ilove::okappa
За да|се застраховам извадих сим картата и картата памет и ъпдейта си мина без грешки, така че не е необходимо да са в телефона.

BOBSISF
11.09.2011г., 08:52
Прочетох цялата тема, всички мнения и проблеми, но при мен не намира въпросния телефон. Инсталирах и твоите файлове след чиста инсталация на уин7, и пак не става. При мен не започва да инсталира никакви драйвери като мушна юсб, пише неразпознато юсб и толкова.
Вече започвам да мисля, че е изпушил телефона.

PS:Всъщност този файл, който ти е решил проблема на теб драйвер за телефона ли ти е?
Да не би за Н80 да трябва друг такъв?

dilqnps
11.09.2011г., 09:05
Щом не ти намира телефона започни отначало,премахни всички програми свързани с нокия на компа след това инсталирай първо Nokia PC Suite не OVI след това инсталирай Феникс като изтеглиш от 24 страница моя пост...След това свали от руснаците избрания софт за твоя телефон и го инсталирай на компа и чак тогава се заемай с флашването няма как да не намери телефона.....2thumbsup

BOBSISF
11.09.2011г., 10:08
Не става, пак пробвах на чиста инсталация всичко- не се получава, не може да открие тоя телефон и това си е.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Правя абсолютно всичко, както трябва, пробвах и ръчно да добавя драйвери, но не го намира.
Явно тела е мъртъв.

Ето и клипче как се държи телефона при включване, излиза за кратко надписа нокия и плавно гасне.

martinski: Пише се главно в черен цвят. Другите цветове се използват за наблягане на някоя дума или израз. Забранено е да се употребява червено. Само модератор и админ имат право да го използват. Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

dilqnps
11.09.2011г., 11:39
Aко телефона ти е н80 носи го в сервиз срещу 15-20 лв. ще ти го оправят,просто телефона ти е старичък и не може да се флашва...

promote
11.09.2011г., 16:28
tuka gi ima nqkade nz kade

martinski: Писането на кирилица е задължително. Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

nasky
13.09.2011г., 14:48
Някъде другаде има ли ги тези файлове,че линковете не работят?

nasky
16.09.2011г., 01:50
Нещо по въпроса?

ligo4ev
23.09.2011г., 16:32
Здравейте Пичове !!!!
Преди няколко дни си ъпдеитнах телефона Нокия C 7 -00
Сега съм със новият СИМБИАН АННА ,ако някой преди да си го е причинил все още
съветвам да не го прави никога ! Не ми стига грозното меню а и проблеми с Ovi Store ми се появяват
Повявайте ми не мога да си гледам телефона така! Моля ако някой знае как да му върна първоначалният вид
Да ми сподели подробно ! Обещавам никога и при никакви условия да не го ъпдейтвам !!2thumbsup

jony171
27.09.2011г., 12:15
Здравеи аз имам голчм проблем след Флаш с JAF телефона неиска да трагне само светва дисплея пробвах с PHOENIH но пак неиска 24h се занимавам и немога да го сажишя става вапрос за 5800 моля за поощ

toncata
07.10.2011г., 14:54
Здравейте! Имам при мен един телефон Nokia X6 (16GB) заключен към испанския Vodafone. Пробвах доста начини, но да се отключи не става. От един приятел разбрах, че разкодирането му струва 70-80 лв. Няма ли начин за безплатно, без да се ходи в сервиз и да се дават пари.

etgecatqa
22.10.2011г., 19:53
Много съм доволен от тази програма. За трети път съживявам телефона си с нея.

BOMBMASTAH
07.11.2011г., 00:48
Здравейте много ви моля за помощ. Опитвам се с една нокия Н73 не мога да го съживя ото какво ми изписва

Flashing started
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Scanning image files...
Flashing phone
Initializing
Scanning image files...

Не съм сигурен дали правя всичко както трябва, никъде не намерих упътване което да работи на сто процента за това налучквах от тук от там инсталирах Phoenix Service Software 2011.38.003.46817 и си свалих софтуер с navifirm-0.1. Операционната ми система е уиндолс 64 битов. Моля ако някой може да ми помогне на лично или тук в темата. Благодаря ви предварително

JohnieBGN
07.11.2011г., 01:33
Правиш ли всичко внимателно премахване на батерията, усб кабела и натискане на POWER BUTTON?

dlgeorgiev
07.11.2011г., 10:41
Опитах с JAF да върна версията от 6.01 на 5.11 на нокия 6120с. Процеса протече успешно според JAF. След това обаче телефона отказа да се включи. Свети само бял екран. Загубих връзка с компа чрез USB. Опитах с Феникса да го събудя. Целият процес протича нормално. На края ми изписа, че всичко е приключило и тела ми е готов за употреба. Отново при включване бял екран и не зарежда софта. Ако имате идеи споделете! Търся вариант да форматирам изцяло диска, но не мога да се справя.

evrokoma
07.11.2011г., 10:51
@Dlgeorgiev - слагаш ли отметка на "dead USB" :sorv
@BOMBMASTHAN - прочети цялата тема и намери пост 125 там съм описал подобен проблем виж си и съвместимоста на програмата от опции и промени на съвместимо с уиндоус ХР 32битова ,защото имам някакви спомени че Феникса не работеше добре с 64 битова ОС

dlgeorgiev
07.11.2011г., 13:23
Слагам отметка "dead USB". Изненадан съм, че всичко върви нормално. Феникса приема файловете, зарежда ги, прави всичко както трябва, дори накрая изписва, че всичко е Ok. Вярно е че съм на Win7 x64, но ако проблема е от това, то би следвало феникса въобще да не работи или да изписва някаква грешка. Ще проверя и пост 125. Има ли някой идея как да се форматира без JAF и Феникс хард диска на телефона за да се направи напълно "чиста" инсталация на ОС?

evrokoma
07.11.2011г., 14:04
Пробвай с хард ресет на телефона преди флаша,пробвай и да го оставиш известно време без батерия преди да го флашнеш може нещо да е забил диска.Принципно при успешен флаш телефона трябва сам да се включи освен ако не е останал като при мен във флаш режим :sorv тогава през джаф го оправи на нормал независимо какво дава слагаш нормал моде и си готов (ако е в това проблема де).Ако и това не помогне съжалявам ,но ще се наложи да го закараш на сервиз. И не на последно място виж дали си изтеглил правилния фирмуеър а и за тези телефони флаш файловете не са 3 а 4 така че изтегли си фирма през "нави фирм 1.3"cheers:)успех

dlgeorgiev
07.11.2011г., 16:24
Не помага! Според мен има boot сектори, които са секюрити. Не могат да се изтрият от старата версия. При мен изтрива само:
Erasing cmt zone 00040000 - 00082FFF ... Erase result: 0000
Erasing cmt zone 00083400 - 0087FFFF ... Erase result: 0000
Erasing cmt zone 00B80000 - 04DFFFFF ... Erase result: 0000
Partition result: 0014
Слез това започва да зарежда новата версия.
Processing C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-243\rm243_06.01_prd_vB05_01_russian.fpsx...
Erasing cmt zone 03300000 - 04DFFFFF ... Erase result: 0000
Processing C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-243\rm243_06.01_prd_UDA_Classic_Blue.fpsx...
Erasing cmt zone 04E00000 - 07B3FFFF ... Erase result: 0000
Send CMT CFG...

Writing cmt...
Processing C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-243\rm243_06.01_prd_core.C0R...

Banderas
07.11.2011г., 17:07
А обърна ли внимание на предупреждението че даунгрейд-а на устройството ще го убие? Пробвай с феникса или с джаф но с отметка даунгрейд (ако така или иначе си го брик-нал).

JohnieBGN
07.11.2011г., 18:24
Не помага! Според мен има boot сектори, които са секюрити. Не могат да се изтрият от старата версия. При мен изтрива само:
Erasing cmt zone 00040000 - 00082FFF ... Erase result: 0000
Erasing cmt zone 00083400 - 0087FFFF ... Erase result: 0000
Erasing cmt zone 00B80000 - 04DFFFFF ... Erase result: 0000
Partition result: 0014
Слез това започва да зарежда новата версия.
Processing C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-243\rm243_06.01_prd_vB05_01_russian.fpsx...
Erasing cmt zone 03300000 - 04DFFFFF ... Erase result: 0000
Processing C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-243\rm243_06.01_prd_UDA_Classic_Blue.fpsx...
Erasing cmt zone 04E00000 - 07B3FFFF ... Erase result: 0000
Send CMT CFG...

Writing cmt...
Processing C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-243\rm243_06.01_prd_core.C0R...

Пробвай като упдейтнеш с по нов софт от този на 6.01 примерно с 7

dlgeorgiev
07.11.2011г., 19:37
Ако е така в коша!!!

---------- Предходен коментар публикуван в 20:27 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 20:37 ----------

Има нещо "гнило" във файловете. При мен изписва този ред: CMT blocks: 503, APE blocks: 0. Не е нормално APE blocks да е нула. Може би не намира правилния файл за APE Variant. Файловете общо са 6. Три са - .fpsx, един - .dcp, един - .vpl и един - .bin.

evrokoma
07.11.2011г., 21:09
Колега прочети тази тема може да ти е от помощ отнася се за 5230 но принципа и дефекта май са еднакви
Умряла Nokia 5230, PHOENIX не помага ([Only registered and activated users can see links])

Към всички с проблеми при инсталацията на фирмуеър за нокия 5230
1.Свалете и инсталирайте J.A.F 1.98.62
2.Чрез NaviFirm свалете нужните ви флаш файлове и поставете в C:\program files\nokia\phoniex\products папката трябва да е с името на вашия RM (в случая с моя телефон C:\program files\nokia\phoniex\products\RM-588)
3.Стартирайте J.A.F и включете телефона си чрез USB кабела към компютъра
4.Щракнете на таба BB5 и чрез цъкане по зелените точки заредете файловете които сте изтеглили както следва
4.1.Цъкнете на бутона MCU и заредете файла RM-ххх_50.0.001_prd.core.C00 (където на мястото на ххх е номера на вашия RM)
4.2.Цъкнете на бутона PPM и заредете файла RM-ххх_50.0.001_prd.rofs2.V05 (където на мястото на ххх е номера на вашия RM)
4.3.Цъкнете на бутона CNT и заредете файла RM-ххх_50.0.001_C02_prd.rofs3.fpsx (където на мястото на ххх е номера на вашия RM)
4.4.Цъкнете на бутона АРЕ и заредете файла RMххх_50.0.001_000_000_U001.uda.fpsx (където на мястото на ххх е номера на вашия RM)
5.Маркирайте опциите "manual Flash" , "dead USB" и "normal mode"
6.Натиснете бутона FLASH който се намира в дясната част на програмата ще получите въпрос дали сте сигурни че това са верните файлове както и предупреждение че може да убиете телефона си потвърдете с ОК
7.Следете статуса в долната част на програмата и когато програмата ви прикани да натиснете бутона за включване на устройството го направете чрез натискане на бутона за 1сек

Ако всичко е наред ще започне флашването следете статуса и когато флаша приключи телефона ще се стартира,въведете дата и час без да откачате телефона от компютъра ако всичко е наред изключете телефона и се радвайте на съживената машинка.Ако все пак получите съобщение за грешка повреме на флашването не се отказвайте веднага го стартирайте пак в повечето случаи помага повтарят се единствено точки 6 и 7

Aко телефона ви е с продуктов код за друга държава и искате да го промените използвайте програмата Nokia Service Suite потърсете във форума има описано как се борави с нея

dlgeorgiev
08.11.2011г., 07:42
Приятели, благодаря на всички за ценните съвети. Явно телефончето има някакъв хардуерен проблем, защото нищо не му помага. Реших да "тренирам" върху него за да не изпортя другия си телефон N97 mini. Сега съм силно разколебан и бих посъветвал всеки на когото не му се налага да не експериментира с JAF и Phoenix.

dlgeorgiev
08.11.2011г., 16:31
Ура! Феникса събуди 6120с. При много инсталации и преинсталации на софта са изчезнали драйверите на телефона. Инсталирах драйвера FCD (Flashing Cable Driver) последна версия. След това свързах телефона с кабела и чрез натискане за кратко (2-3 секунди) бутона за включване на телефона. Windows (Win7 x64) намери две нови устройства на NOKIA, които ще изчезнат слез 3-4 секунди. След това феникса си свърши работата, както е описано в темата.

burllaka
09.11.2011г., 17:32
направих всичко да Dead flashing но не ми дава да избера нисхто след това ....какво да правя?

dlgeorgiev
09.11.2011г., 18:14
Сложи ли отметка пред Dead flashing?

notfreeusername
12.11.2011г., 15:49
Линковете не работят.

xmen222
13.11.2011г., 01:27
Интересува ме задължително ли е след като съм направил Refurbish,на Nokia-та после да правя Hard reset (*#7370#)?

Fixa
13.11.2011г., 01:45
Интересува ме задължително ли е след като съм направил Refurbish,на Nokia-та после да правя Hard reset (*#7370#)?
Препоръчва се, но, не съм чувал да е задължително. Например аз не го правя.

mmaker1234
15.11.2011г., 02:51
Здравейте,

При опит да обновя firmware на моя 5800 XM до 60.0.003 чрез Ovi Suite, процеса нещо се смахна и телефона "увисна".

Благодаря за темата и съветите. Изчетох всичко, порових и още малко из нета.

За моят експеримент реших да използвам последната версия на Phoenix от тук: [Only registered and activated users can see links] При мен това беше версия 2011.38.003.46817. Интересното в нея е, че инсталацията носи всички необходими драйвери и не е нужно да се главоболите с предварителни инсталации. Пак в този сайт си намерих и подходящ firmware, който е във вид на изпълним файл. Инсталирах Phoenix-а, а след това и дистрибутива на firmware.

Процеса на работа с Phoenix-а (макар и за по-стара версия) е добре описан тук: [Only registered and activated users can see links] (като пропускате стъпките с инсталацията на драйверите).

Ами това е - вече съм с "нов" телефон! cool)

dimitrio
20.11.2011г., 20:23
Здравейте висчки :).Изчетох цялата тема и неможах да намеря проблем като моя.Свалях няколко фърма за моя телефон и на всичките изкарва една и съща грешка и въпроса ми е дали някои знае какъв е проблема.Благодаря на всички темата е много хубава ;)
ImageShack - Online Photo and Video Hosting ([Only registered and activated users can see links])

Banderas
20.11.2011г., 20:55
То си пише грешката, не намира файла.

Fixa
20.11.2011г., 21:01
Колега сваляй NaviFirm Plus, избирай Nokia Care Suite а не Product External, и избирай си фирмуера който ти нужен, и давай отметки на всички файлове, Mark All, и ги сваляй, след това флашвай. Успех колега.

dimitrio
21.11.2011г., 04:28
Така този проблем точно като свалих всички файлове,сега излезна друг :) boot rom was not detected....знам че некаде по назад в темата го четох ама сега не се сещам какво беше решението и пак ще прочета.Ако някой се сеща може да редложи нещо благодаря ви много :)

Banderas
21.11.2011г., 12:19
Колега, принципно съм отзивчив и разбран, но виж сега, достатъчно добре е обяснено кое как да се направи за да се справиш сам в домашни условия. Не е редно да питаш отново за всяко едно нещо само заради това, че те мързи да потърсиш нужната информация.

xmen222
21.11.2011г., 12:50
Така този проблем точно като свалих всички файлове,сега излезна друг :) boot rom was not detected....знам че некаде по назад в темата го четох ама сега не се сещам какво беше решението и пак ще прочета.Ако някой се сеща може да редложи нещо благодаря ви много :)

Просто задържаш он/офф бутона за 10 секунди или докато не извибрира 3 пъти, и опитваш пак ...:gboy

dimitrio
21.11.2011г., 18:40
Не, принципно изобщо не ме марзи - ще прочета цялата тема пак, ако трябва - просто нямах време до сега и ако някой знаеше щеше да е по лесно. Благодаря все пак на отзовалите се ;)

Fixa
21.11.2011г., 19:00
Колега виж във, C/Program files/Nokia/Phoenix/Products/RM-***/ виж да няма папка вътре със номера на продуктовият ти код, и ако има, премести файловете във самата папка RM-***, и изтрий папката която има номера на продуктовия код, пробвай смело. Успех колега.

fityla
28.11.2011г., 10:05
С помоща на phoenix и navfirm ще мога ли да си откодирам телефона, телефона е нокия c5?

Fixa
28.11.2011г., 11:10
С помоща на phoenix и navfirm ще мога ли да си откодирам телефона, телефона е нокия c5?
За съжаление, не!

dlgeorgiev
28.11.2011г., 11:50
Опитай с JAF, след като смениш продуктовия код и изтеглиш RM, най малко равна версия на твоята и флашнеш в режим на "умряла" нокиа. Как става това е описано в други теми.

Fixa
28.11.2011г., 12:08
Колега това съм го пробвал най малко 10 пъти, но все е тая, телефона пак е кодирана след флаш към даден оператор, но колегата да пробва и да сподели ако се получава нещо, при неговия кодиран телефон. Успех и му стискам палци.

zotev
08.01.2012г., 12:59
Здравейте,бих искал да попитам от къде да дръпна коректни файлове,понеже някои от посочените горе линкове не се свързват?

tonus76
11.01.2012г., 13:05
До сега проблеми с Phoenix-a не бях имал, но с една Нокиа 5800 ударих на камък. Искам да и сложа последния фърм но Phoenix-a ми дава че има грешка в rofs2 файла. Пробвах и с портнатите фърмуери за С6 от форума и пак същия проблем.

kikooo
13.02.2012г., 22:11
NokiaUser,
Господ здраве да ти дава :)

elefteros
25.02.2012г., 01:32
Приятели имам въпрос : Пуснах моята Нокия Х7 да ъпдейтва някакви социални приложения и други през Ovi Suite компа ми обаче нещо заби и аз дръпнах USB-то от телефона естествено телефона ми угасна и непожела да се включи.Та въпроса ми е следния ще може ли да се съживи с Феникса и как по точно да махна батерията или да не се занимавам с глупости и да го занеса на сервиз гаранцията ми е валидна все още но сам патил държат телефоните по един месец и ги връщат надраскани.

pepihm
25.02.2012г., 15:43
Извади батерията за 5 мин,и пробвай да го пуснеш.Ако не тръгва-сега е момента да се научиш да работиш с феникса,ако не успееш или не ти се занимава,тогава го носи в сервиза,те няма да разберат че си пробвал с феникса,а пък ако ги почерпиш ще ти го флашнат с бокса за 10-15 мин и си го взимаш,щом нама други проблеми!!!

elefteros
25.02.2012г., 16:37
Проблема е че немога да махна батерията !?

dreben23
25.02.2012г., 17:54
Здравейте, колеги, опитвам се да помогна на едно момче да си съживи телефона 5800, но проблема е, че опитахме всичко възможно, но компютъра така и не го разпознава. Той казва, че е работил и изведнъж нещо е станало. Опитвахме и с джаф, и с феникс не ще да го разпознае компютъра. Телефонът единствено вибрира и се изключва. Моля, ако има някой някаква идея, да я сподели. Последното, което ме навежда мисълта е, че проблема не е със софтуера, а нещо хардуерно, но все пак решихме да се допитаме до вас, защото тук има доста хора, които притежават по-аналитично мислене за някои неща. Аз вече нямам никаква идея и ще сме благодарни за всяко едно предложение. Благодаря! :)

dilqnps
25.02.2012г., 18:37
Пробвай с друга батерия дали ще запали ако не е от батерията...сервиз!!

dreben23
25.02.2012г., 21:16
Добре, ще кажа на момчето да пробва. Мерси!

tpolis
26.02.2012г., 04:14
Приятели имам въпрос : Пуснах моята Нокия Х7 да ъпдейтва някакви социални приложения и други през Ovi Suite компа ми обаче нещо заби и аз дръпнах USB-то от телефона естествено телефона ми угасна и непожела да се включи.Та въпроса ми е следния ще може ли да се съживи с Феникса и как по точно да махна батерията или да не се занимавам с глупости и да го занеса на сервиз гаранцията ми е валидна все още но сам патил държат телефоните по един месец и ги връщат надраскани.
Пробай да намериш в ОВИ СУИТ ,,Having problems with software?, reinstall now'' или подобна.

tpolis
26.02.2012г., 04:15
До сега проблеми с Phoenix-a не бях имал, но с една Нокиа 5800 ударих на камък. Искам да и сложа последния фърм но Phoenix-a ми дава че има грешка в rofs2 файла. Пробвах и с портнатите фърмуери за С6 от форума и пак същия проблем.
Не е само Феникс. Има и Джаф Флашер.

Banderas
26.02.2012г., 11:55
Как може да сте в този форум и да препоръчвате като обучени маймуни това Ovi лайно ?

elefteros
26.02.2012г., 13:35
След като няколко дена Х7-цата неизкаше да запали днес пак пробвах да я включа към компютъра за да потърся в овито Having problems with software?, reinstall now както ме посъветва tpolis и тя светна и почна да се зарежда а преди това не тръгваше странна работа.Много благодаря на всички за съветите

Zaxy
03.03.2012г., 22:02
Здравейте успях да си прецакам телефона, докато се опитвах да му кача belle lite с pheonix. Проблемът е, че се флашваше, приключи качването и телефонът трябваше да се ребоотне. Да ама не го направи и прекъсна връзката с компютъра и от там всичко отиде по дяволите. Сега като натисна power бутона само вибрира и нищо не прави. Става въпрос за С5-03. Ако някой може да помогне да го върна към живот, ще съм му много благодарен.

xmen222
03.03.2012г., 22:22
Здравейте успях да си прецакам телефона, докато се опитвах да му кача belle lite с pheonix. Проблемът е, че се флашваше, приключи качването и телефонът трябваше да се ребоотне. Да ама не го направи и прекъсна връзката с компютъра и от там всичко отиде по дяволите. Сега като натисна power бутона само вибрира и нищо не прави. Става въпрос за С5-03. Ако някой може да помогне да го върна към живот, ще съм му много благодарен.

Belle,за този модел няма.Сваляте си оригиналните файлове от Нави-то,за модела и флашвате в режим dead USB.

P.S. Намерих въпросните фаЙлове,но пише че след като трЪгне да стартира,трябва веднага да се извади кабела.

Step 11:
Wait until a pop-up message appears saying that flashing is complete, look at your phone, if it is already booting up at the nokia spash screen, quickly remove the USB Cable. Done!

Флашнете наново пак с въпросните файлове,ако не стане ми пишете съобщение в профила ми.

Zaxy
03.03.2012г., 22:49
Благодаря много, но като ми мина началния шок и се взех в ръце се поразрових и успях да си го оправя(поне така ми изглежда за сега). Въпреки това благодаря отново за светкавичната реакция :D

xmen222
03.03.2012г., 23:01
Благодаря много, но като ми мина началния шок и се взех в ръце се поразрових и успях да си го оправя(поне така ми изглежда за сега). Въпреки това благодаря отново за светкавичната реакция :D

Важното е че е тръгнал:up

SanyoL
03.04.2012г., 00:56
Здравейте, много добра и полезна тема!
Аз имам една полу-жива полу-умряла N80 (светва бял екран, понякога го окарва и до надписа Нокиа и до там) дето се пробвах да я съживя, ама без успех до момента. Пробвах и с Фникс, пробвах и с ДжАФ.
С Феникс се получава следното (пробвах ги всичките от 2009 до 2011:nfa):

Flashing started
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Scanning image files...

Като пробвам с ДжАФ 1.98.62 се получава следното:

JAF version 1.98.62
Detected PKEY: 90009699
USB Cable Driver version: 6.85.10.0
Changing mode...Done!
FILES SET FOR FLASHING:
Checking path: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-92\

Checking path: \Products\RM-92\
Scanning ini files...
Checking path: \Products\RM-92\
FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-92\n80_5.0719.0.2-prd_western_c00_cc.fpsx
PPM Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-92\N80_rofx_5.0719.0.2-prd.V05
CNT Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-92\N80_userarea_5.0719.0.2-prd.U02
Backing up CRT...
Detected P-KEY: 90009699
Failed to backup CRT...
PRESS POWER ON NOW!
Searching for phone...Not found!!!

Като дойде момента за натискане на копчето за включване и като го натисна от Ундоуса (Екс Пи СП3) ми дава съобщение за неразпознато УСБ у-во. Което до колкото разбирам не трябва да е така, щото това значи, че телефона не може да направи връзка с компа. Пробвах с всякакви УСБ драйвери и Nokia_Connectivity_Cable_Driver има инсталиран и Nokia_Flashing_Cable_Driver има инсталиран и в крайна сметка нищо. Нито ДжАФ-а нито Феникс-а успяват да се свържат към телефона. Пробвах и с СА-53 пробвах и с DKU-2 - никакъв резултат. Също имам и работеща N80 - пробвах и с нея та да видя да не би другата да е "прекалено умряла" за съживяване, ама дори и здравата не може да се върже в режим Dead USB.

Четох някъде, че N70 и N80 не поддържат dead phone flashing. Или поне не чрез обикновените УСБ кабели. Вярно ли е това? Някой успявал ли е да съживи N80 чрез този метод?
Всякаква помощ и идеи са добре дошли високо оценени!

BOBSISF
03.04.2012г., 09:40
И аз имах същия проблем със старата ми N80, изчетох доста форуми, пробвах всички предложение, така и не успях сам да се справя и го занесох на сервиз, за 20лв ми го оправиха.

djovaniii
03.04.2012г., 12:17
Вижте дали флашвате с последния възможен фирм... или сложете отметката allow downgrade. Така би трябвало да стане.

SanyoL
03.04.2012г., 16:31
Вижте дали флашвате с последния възможен фирм... или сложете отметката allow downgrade. Така би трябвало да стане.
Благодаря за предложенията. Фърмуера с който пробвам е последния за България: CIS, BULGARIA Pearl Black Internet Edition^0542811^5.0719.0.2^001
Има само един по-нов и той е Тайвански:lol Пробвах и с Allow Downgrade и пак същия резултат - нито Феникс, нито ДжАФ разпознават изключения телфон през УСБ кабела. При положение, че и двете програми се свързват с работещата Никиа Н80, когато е включена и не успяват да се свържат с нея, когато е изключена ме кара да мисля или че нещо съм омотал Нокиа Флаш Кабел драйветите, което е по-малко вероятно, защото пробвах какви ли не драйвери и варианти за свързване, или че за N80 дед флаш фоун процедурата наистина е неприложима :(
Ако имате още идеи са добре дошли, още не мисля да се предавам, поне не за днес:lol
@BOBSISF Ти обърна ли внимание товите познати от сервиза какъв кабел ползваха?

spass
03.04.2012г., 20:58
За драйверите си прав.Аз Е52-то като го прецаках с феникс-а го пробвах после на друг комп. който беше абсолютно празен,защото на настолният ми не се разпознаваше като умрял телефон.Свалих си фирм от руснаците с различен продуктов код.Сега съм с украински код вече година.Обаче тогава свалих последният фирм.И всичко това го направих,защото го бях отписал и като чух звукът на Нокиа на 4-ри бири неможах да повярвам,а както всички знаят Е52 са с доста дефектни фирмове.Ако имаш чист комп пробвай и така.В крайна сметка нищо не губиш.Аз моя го убих с Феникс-а и го върнах с него.

BOBSISF
04.04.2012г., 10:22
@SanyoL в сервиза, ползваха специален хардуер, jaf box или нещо подобно се казва: изглежда така ([Only registered and activated users can see links]) Кабела не съм обърнал внимание какъв е.

SanyoL
04.04.2012г., 14:52
Работата е ясна към къде върви, значи и моя е за сервиза...

vnm9
29.05.2012г., 06:27

ndp007
05.06.2012г., 22:25
Здравейте, искам да попитам тично преди края на флашването ми изписва това съобщение и всичко приклучва. някои може ли да помогне и да каже каде греша?

Flashing finalization failed. Do you like to retry the finalizing?
HRESULT 0x8421001c (-2078212068)
Firmware: Cannot verify communication to phone after flashing. Make sure that phone booted up correctly and retry.

vnm9
05.06.2012г., 23:29
изтегли друга версия, явно с тази не става, няма и да стане

ndp007
05.06.2012г., 23:36
Друга версия на PHOENIX ли? ако може да ми подскажете къде има работещ линк много ще съм благодарен. Ида попитам може ли да има проблем в кабела. Аз ползвам оригиналния на N8 а флашвам Е5. благодаря предварително .

Fixa
06.06.2012г., 00:21
Друга версия на PHOENIX ли? ако може да ми подскажете къде има работещ линк много ще съм благодарен. Ида попитам може ли да има проблем в кабела. Аз ползвам оригиналния на N8 а флашвам Е5. благодаря предварително .

Най новата версия на Phoenix-а, можеш да сваляш от тук: [Only registered and activated users can see links]

Sent from my LG-P500 using Tapatalk 2

vnm9
06.06.2012г., 17:54

друга версия на firmware за въпросния Е5, s FHOENIX ИЛИ JAF,
не е от кабела щом го разпознава

ndp007
06.06.2012г., 20:35
Точно това правя сега свалям друга версия на firmware дано да стане. Ще пи6а до къде сам я докарал

---------- Предходен коментар публикуван в 18:03 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 19:35 ----------

Телефона тръгна. Благодаря на всички които ми помогнаха.:up

krasidiesel
09.06.2012г., 13:31
Някой знае ли как се оправя това "install a Nokia dongle and try to start the application again" ? мерси предварително :)

ndp007
09.06.2012г., 18:37
Искам да сменя продуктовия код на една Н8 с Феникса но нещо не мога. Някои да знае как става?

ku4eto36
22.06.2012г., 14:48
Точно това правя сега свалям друга версия на firmware дано да стане. Ще пи6а до къде сам я докарал

---------- Предходен коментар публикуван в 18:03 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 19:35 ----------

Телефона тръгна. Благодаря на всички които ми помогнаха.:up

колега коя версия на фирм. използва че успя да го подкараш аз се мъча вече 3 месеца

straho
22.06.2012г., 16:00
Става ли процедурата за брикната нокиа 6300?

blahblah123
24.06.2012г., 15:10
Какъв е проблема,че постоянно ми дава грешка в което и да е USB.. правя всичко което е описано в темата.. ?
изписва ми: "USB Device not Recoginized
One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it.
For assistance in solving this problem, click message" след което като цъкна върху него и ми излизат портовете..

straho
24.06.2012г., 18:30
Пробва ли да рестартираш компютъра след всички инсталации?!

kr1s0
25.06.2012г., 22:15

откъде да дръпна това,защото 4сторинг вече не става,а и в гугъл пробвах,но не мога да намеря откъде да го сваля без да ми изскочат 100адвъртайза и някакви такива глупости..

Fixa
25.06.2012г., 22:27
откъде да дръпна това,защото 4сторинг вече не става,а и в гугъл пробвах,но не мога да намеря откъде да го сваля без да ми изскочат 100адвъртайза и някакви такива глупости..

Ето ти работещ линк: [Only registered and activated users can see links]

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

kr1s0
25.06.2012г., 23:08
съжалявам ,но не мога да достигна до свалянето от този сайт,одеве пак опитвах,излизат ми 100прозореца download,но на всичките иска да ми инсталира някакво etype setup.стигам до mirrorcreator и там вече където и да натисна ,получавам един и същ резултат

xmen222
26.06.2012г., 00:30
съжалявам ,но не мога да достигна до свалянето от този сайт,одеве пак опитвах,излизат ми 100прозореца download,но на всичките иска да ми инсталира някакво etype setup.стигам до mirrorcreator и там вече където и да натисна ,получавам един и същ резултат

Ето ви друг линк за Феникса

kr1s0
26.06.2012г., 01:50
Благодаря много!
Ще опитам утре да съживя една нокиа 5310,която дава бял екран,надпис Нокиа и се изключва ! :) Ако имам други питания ще пиша,поне тук хората отговарят :)

kr1s0
26.06.2012г., 11:56
така.инсталирах всичко по стъпките,след инсталирането на phoenix-a ми се отвори папка Nokia в Program files,къде точно в нея трябва да намеря фикса,след това и dongle.exe ?

blahblah123
27.06.2012г., 13:16
Рестартирах компа и същото... кой Феникс точно да инсталирам, пробвах поне 10-тина.. все едно и също.На някой дори не може да ми намери Firmware.. тея остарелите линкове който са дадени, не ми вършат никаква работа, ако е възможно направо няколко линка и на драйверите и така нататък.. Става въпрос за Н73 МЕ. Ако някой се е справил с нея нека пише 1 писмо, кои точно Феникс и драйвери е ползвал..За да не спамя темата !! :|

liubaka7447
27.06.2012г., 15:33
Здравейте колеги.Тъй като вече 2 седмици се мъча като грешник реших да попитам.Значи на нокиа Е52 през нокиа сиут,сложих новия софтуер 91.003 и тел не го ползвах около месец.От тогава няма включване.Само вибрира и черен екран.свалих няколко версий на пфеникса и какво ли не,но не става и не става.тръгва флашването и пише waiting for usb device..... и излиза прозорче което казва да махна usb-то после батерията,после слагам пак батерията и излиза product flashing aborted.Четох,гледах,прелиствах и незнам и незнам.Има ли решение или в коша?

longmen
29.06.2012г., 20:40
Незнам дали въпросът ми е за тази тема но ще попитам.
Имам една Нокиа Е71, на която под батерията пише че е RM-638, а като напиша *#0000# ми казва че е NOKIA E71-1 RM-346.
Проблема ми е че нито Нокия сюит нито Немезис нито Феникс я разпознава. Търси драйвер MT6225 и ми я разпознава единственно като преносима памет. Някой запознат ли е що за животно е това.help)

mitkosaxa
12.07.2012г., 01:44
---------- Предходен коментар публикуван в 00:42 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 00:44 ----------

Здравейте колеги.Тъй като вече 2 седмици се мъча като грешник реших да попитам.Значи на нокиа Е52 през нокиа сиут,сложих новия софтуер 91.003 и тел не го ползвах около месец.От тогава няма включване.Само вибрира и черен екран.свалих няколко версий на пфеникса и какво ли не,но не става и не става.тръгва флашването и пише waiting for usb device..... и излиза прозорче което казва да махна usb-то после батерията,после слагам пак батерията и излиза product flashing aborted.Четох,гледах,прелиствах и незнам и незнам.Има ли решение или в коша?
Колега и аз имам същия проблем чудя се какво да правя, пробвах го на различни компютри и пак същото изписва. Телефона си работеше перфектно вече две години съм с него и изведнъж угасна и аз съм със най - новия фирм. Моля някой да помогне !!!

oska
21.07.2012г., 18:54
а с тази програмка дали ще може да се смени само продуктовия ключ?

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително! Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

tosch
30.09.2012г., 11:22
Тези линкове в първия пост не рaботят

VanioBoy
10.10.2012г., 00:58
Здравейте, поздравления за темата, не знам дали в тази тема трябва да задам въпроса, но имам един проблем с моя телефон (E71).

Преди около седмица си флашнах телефона с последния firmware. Всичко изглеждаше ок, работеше си нормално, но сега батерията ми държи 1-2 дена, а преди това издържаше от 4 до 7 дена. Дразнещо е да го зареждам толкова често, затова реших да си върна стария Firmware. Изтеглих си съответната версия с NaviFirm, но имам проблем с флашването. Когато започне процедурата, на 2-3-тата минута ми изскача прозорец в който пише, че в телефона е инсталирана по-нова версия от тази, която се опитвам да инсталирам. И не ми дава възможност да продължи инсталацията. Дайте ми съвет какво да правя, че не издържам с това всекидневно зареждане :sh

Предварително Ви благодаря. :)

djovaniii
10.10.2012г., 01:14
До колкото знам не е възможен downgrade на фирмуера, така че се съмнявам да успееш. Пробвай да видиш дали някое приложение не ти точи батерията, защо единственият вариант за който се сещам се съмнявам да е по възможностите ти... Трябва да запазиш core и да редактораш рофс1,2 ,т.е да ги замениш, но чрез препакетиране. Като цяло да си сготвиш нов фирм!
Ако се стигне до там ми пиши по скайп да ти обясня как да го направиш!

А в отговор на предишните проблеми, не видях никъде да е уточнено ,че батерията трябва да е заредена за да можете да флашнете, може това да е причината за аборта, а и задължително флашвайте с последния фирм

VanioBoy
10.10.2012г., 02:28
Не е от приложенията. Четох в други форуми за тази версия firmware, има много хора, които се оплакват от същия проблем след ъпдейта. А и не съм инсталирал по-различни приложения от преди. Съмненията ти са правилни, до сега не съм се занимавал с подобни неща... ок, ако не намеря решение на проблема, ще ти пиша по скайп.

VanioBoy
22.10.2012г., 19:26
Не е от приложенията. Четох в други форуми за тази версия firmware, има много хора, които се оплакват от същия проблем след ъпдейта. А и не съм инсталирал по-различни приложения от преди. Съмненията ти са правилни, до сега не съм се занимавал с подобни неща... ок, ако не намеря решение на проблема, ще ти пиша по скайп.

Здравейте отново, искам само да отбележа, че успях да си сменя фирма с по-стара версия. Ако някой има запитване как съм го направил да ми пише... ще помагам 2thumbsup

saliw
29.10.2012г., 07:34
искам да си съживя телефона ама не знам как ако няой знае моля да помогне предварително благодаря*телефонат мие самсунг с 5620 monte:okappa:okappa

talantito
06.11.2012г., 10:16
Пичове не става, не може да намери нокията! Феникса дава ерор и неще да полети!!! :( :(

talantito
06.11.2012г., 18:30
Телефоны которые НЕ шьются в мертвом режиме (Dead mode - Phoenix, J.A.F.)
N70,N71,N72,N73,N73ME,N80,N82,N90,N91,N92,N93,N95, N958Gb,E65...

Еми....... :(

---------- Предходен коментар публикуван в 16:42 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 17:30 ----------

Не става и не става! Драивери ли липсват какво ли... но ето какво казва феникса:
Saving of User setting failed

HRESULT 0x80004005 (-2147467259)
This means:
Unspecified error

Cannot save User Data, Product Serial Number is unspecified;AmsFlashFN=0x80004005

Firmware updating failed.

HRESULT 0x84212007 (-2078203897)

Firmware: None of supported Programming Devices were detect or the connection is not opened

:nema:sh

djefrikula
07.11.2012г., 00:36
Програмата работи съживих умрял телефон нокиа 5800 .:up:up:up

talantito
07.11.2012г., 01:45
Use Box(JAF*UFSxHWK*MT-Box)+Fbus cable. Една от тези програми + КАБЕЛА = НА успех :P Преди това изглежда, че е невъзможно да се флашне(съживи), нокиа н80!! Това е от мен по темата за сега :P

Между другото, не е лесно всичкото това, и доста трябва човек да си поблъска главата! И за това аз лично се радвам, че в сервизите взимат само 20/30 лв!!

И МОЖЕ у Дома да си го оправи човек! Стига да порови и да почете! И благодаря, че го има този форум и вас, защото иначе, доста неща нямаше да знам!!! Лек ден от мен :P

А ето на мен какво ми казва:

HRESULT 0x84210027 (-2078212057)

Firmware updating failed. Error 0x8401F148 - Flash: Internal connection error. Check USB connection to phone and/or application's installation.

Това е с феникса

А с JaF :

JAF version 1.98.62
Detected PKEY: 90009699
USB Cable Driver version: 7.1.23.0
Changing mode...Done!
FILES SET FOR FLASHING:
Scanning for ini files...
INI file .ini is missing. Continue searching for second ini type...
Changing flashing settings...
FILES SET FOR FLASHING:
MCU Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-92\N80_5.0719.0.2-prd_western_C00_cc.fpsx
PPM Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-92\N80_rofx_5.0719.0.2-prd.V05
CNT Flash file: C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-92\N80_userarea_5.0719.0.2-prd.U01
APE Variant file: ?
Backing up CRT...
Failed to backup CRT...
Backing up CRT...
Failed to backup CRT...
Backing up CRT...
Failed to backup CRT...

И.... та.... стигам до извода, че сам май няма да мога успея :D а и ми се спи вече :D
И според мен, поне за този модел нокиа (n80), си трябва някакво специално кабелче с драиверче, което току така не се намира! Ако пък се намери, няма да е от сорта на 50лв!!
Лека и спокойна нощ :) :) :) :)

pj4e
15.01.2013г., 23:20
Линковете не работят. Включих една 6500 слайд към ови-то да се ъпдейтва, но сигурно нещо кабела е бъгав и умря. Сега се опитвам да я съживя. Нов съм.

noodlle
08.03.2013г., 19:53
Освен Нокиа, други телефони стават ли да се оправят с тази програма. LG ми трябва. Или ако някой случайно знае друга програма която да прави същата процедура нека сподели, благодаря предварително много е спешно help)

teyefon
08.03.2013г., 23:18
Използвайте jaf, само с него си управих бъкиите по нокиите, тоя феникс е мъртва птичка, не става нищо с него

Sent from my GT-P6200 using Tapatalk HD

danikrustev
13.03.2013г., 12:52
хора моля помагаите с е 52 сам и се вклучва и по някое време се изклучва кажете какво да правя защото нищо неразбирам

dilqnps
13.03.2013г., 13:01
хора моля помагаите с е 52 сам и се вклучва и по някое време се изклучва кажете какво да правя защото нищо неразбирам
Tърсачката...

Bobeca
29.03.2013г., 12:50
Ето линк за версия 2012.50.000.49146:

Или

[Only registered and activated users can see links] racked.zip

mitko8610
12.04.2013г., 15:11
Помагайте колеги!
имам една нокиа ц6 00, правя всичко стъпка по стъпка и когато стигна до момента, в който трябва да избера моя модел телефон, го няма в списъка на феникса.....какво да правя?
Моля за помощ :(

Fixa
12.04.2013г., 17:00
Помагайте колеги!
имам една нокиа ц6 00, правя всичко стъпка по стъпка и когато стигна до момента, в който трябва да избера моя модел телефон, го няма в списъка на феникса.....какво да правя?
Моля за помощ :(

Ето от ТУК ([Only registered and activated users can see links] .zip.html) сваляй последната версия на Феникса, тя трябва да поддържа твоя модел.

mitko8610
12.04.2013г., 20:55
Ето от ТУК ([Only registered and activated users can see links] .zip.html) сваляй последната версия на Феникса, тя трябва да поддържа твоя модел.

да, тук го има моя модел :) обаче сега имам друг проблем , натискам бутон Refurbish, тръгва и изписва
Initializing
Scanning image files...
All operations completed
Firmware updating failed.

а грешката, която дава е:

това е резултатът.... :( някакви идеи?
той телефона се включва само за секунди, дори драйверът му не може да се инсталира.....нормално ли е?

mitko8610
19.04.2013г., 22:25
Някой може ли да ми помогне ?

dilqnps
20.04.2013г., 11:50
Намери ме на скайп Dilqn2003 да ти оправим телефона..

horsepower
22.04.2013г., 23:42
Здравейте колеги имам едно питане относно моят 5530, от както е закупен и като река да му направя софт ресет и отивам до момента в който трябва да вкарам 12345 е да ама не променен е кода и не иска да се вкара някакви идеи как да рефлашна целият телефон с тази програма ще стане ли ?????:nerv

djovaniii
23.04.2013г., 01:30
Колега пробвай това, може да ти се размине и без преинсталация.
ools Required :
• Nemesis Service suite (NSS)
• Nokia PC Suite
• Data cable

Steps :

1. Connect your phone in PC Suite mode
2. Open Nemesis Service suite (NSS)
3. Then click on scan for new devices button (top right hand side)
4. Click on phone info button.
5. Now Click on Scan.
6. Select Permanent Memory.
7. Click on Read.

8. It will read the permanent memory file and save it on the disk at following path.
C:\Program Files\NSS\Backup\pm\<IMEI>.pm

9. Open the .pm file using Notepad.
10. Now scroll until field [308], and on the 5th Record (5=) your security code is saved at there.
11. Like 5=31313131310000000000
12. Remove all “3” digit and it will be 31313131310000000000
13. 11111 is your security code.

pavloto23
05.06.2013г., 00:21
Здравейте! Благодаря на всички, които си правят труда да пишат по нещо полезно за другите, не толкова знаещи хора.
Сега по същество. Вчера реших да преинсталирам Nokia N73 чрез Nokia Suite (не Nokia PC Suite) и, естествено, не завърши успешно. Сега телефончето е напълно умряло, ни светва, ни вибрира - нищо. От мнооого часове чета всичко, което намеря в нета по този проблем. Изядох тази тема с кориците и се извинявам, ако повторя някого - много коментари са, не помня всички.
Деинсталирах драйвъри и програми на Nokia, след това сложих пакета от първия пост на Nokiauser, дръпнах си и фирмуеъра на руски език, всичко е 6 дотук. Следвам инструкциите за работа с Феникс, но щом започне флашването и поиска да натисна бутона на захранването - натискам го, Уиндоус отчита unrecognized device, а Феникс си стои така. След известно време ми дава следната грешка:

Пробвам и с продължително натискане на бутона, пак същият резултат. Някакви идеи какво става? Или просто само сервиз ще го оправи... А беше хубава машинка. Благодаря ви предварително, ако има някакво развитие, ще пиша!

dilqnps
05.06.2013г., 00:32
По начало телефона го дават да не може да се флашва,но ако искаш пиши ми на Сакайп да го пробваме Dilqn2003

pavloto23
08.06.2013г., 03:11
Пак съм аз, с прецаканата N73. Няма да го бъде. Ще ми бъдат от полза съвети на ЛС или имейл откъде да си закупя нов телефон от морално остарял модел (примерно 2007 година) :)

Извинете ме за офтопика.

FallenBlq
23.06.2013г., 21:27
Имам Нокия 6303i класик и без да исках го Ерейс флаш и замина всичко може ли да се върне с Phoenix да работи телефона ?

avramoff
27.07.2013г., 21:12
Привет. Някой случайно да разполага с моднат файл за хак на Е52 RM-469 firmware 091.003. Благодаря.

wilow
30.07.2013г., 12:50
Здравейте, мъча се с една Nokia x6 (CODE:059D7Z9 TYPE:RM-559 8GB). Специално сложих Win XP и изпълних всички стъпки за инсталирането на Phoenix, но не мога да разбера дали телефона се свързва с програмата. Като го включа в USB се чува характерния за XP звук и веднага след това звука за disconected device, ако няма батерия в телефона го прави непрекъснато все едно включвам и изключвам кабела. Като сложа батерията го прави веднъж като последния звук е за disconected. Въпроса е подлежи ли на флашване тъй като щом го засича значи има живот в него.
Също така намерих тези ([Only registered and activated users can see links]) файлове, които къде трябва да сложа за да ги засича Phoenix-a?

ПС: Сложих ги, но ми изписва, че не може да флашнaт тъй като е по-стара версия firmware-a, въпреки че слагам отметка за downgrade. Като дам да флашна с тези руските версии започва, стига 100%, но после пропада на comunication with device. Задължително ли е кода (CODE:059D7Z9) да е същият?

VenciTT
26.08.2013г., 03:06
Благодаря за подробното описание.. Като за първи път се справих и телефона ми живна :-)

keyman69
10.10.2013г., 18:49
Здравейте. Имам следния проблем. Притежавам nokia е52 която е в Dead mode(при натискане на power бутона не се включва, а само вибрира). Ползвам Windows 7 ultimate. Премахнах всички драйвъри и програми свързани с Nokia, спрях антивирусната и firewall-a и след рестарт качих Nokia firmware Nokia E52 RM-469_Gr_Rus_sw_091.003 и Phoenix_Service_Software_2012.04.003.47798_Cracked .След стартиране на Phoenix(as administrator) и спазвайки инструкциите: 1.No connection, 2.File-Open product,3.избирам RM469,4.Flashing-firmware update, 5.Product code...избирам BULGARIA black al 2.0, 6.Options и натискам delete на реда с червено,7.кликвам на dead phone USB flasning, 8 Refurbish. 9.Стриктно изпълнявам инструкциите на Phoenix ,но не започва флашването а излиза следната грешка The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

Моля дайте варианти за решаване на проблема.

dilqnps
10.10.2013г., 19:57
Свали си по стара версия на Феникс тази която ползваш е за симбиан беле ...За тази машинка не трябва да те кара да триеш нищо ...Все пак си със симбиан 9.3...

keyman69
10.10.2013г., 22:05
Пробвах с Phoenix-Service-Software-2011.14.004.45945 където пак ми даде: boot rom was not detected.....
пробвах и с Phoenix_Service_Software_2010.12.11.42838_Cracked и пак нестава.

FallenBlq
11.10.2013г., 01:06
Аз с Phoenix си сменям само фирмуеъра :) Иначе не можах да го съживя телефона дадох го на ремонт сложиха мин якакъв софтуер който тела се рестартира през 15 мин и камерата пише като я пусна "Фотоапарата е в готовност" :)

tanichkaaa
29.11.2013г., 18:40
Здравейте, едва ли точно тук е мястото за проблема, който имам, но ще се пробвам да попитам! Имам един телефон Nokia 6500 slide, която стои вече една година в шкафа, защото за пореден път спря да работи, копчето, което е за прекратяване на разговор, оттам се и вкючва и изключва.. Нямам намерения отново да го нося на ремонт, защото не си заслужава, всеки път ми казваха, че е лентов кабел и отлитаха по 50 лв., зорът ми е само, ако има някакъв начин един път да го вкюча без това копче, всички останали работят. Ще се радвам ако някой има идея как да го направя! Мерси за вниманието!

jimwest
09.09.2014г., 16:43
Защо не мога да видя линковете.

vasko717
21.10.2014г., 21:44
Май от нокиа са спрели сървъра за ъпдейт на нокии със симбиан. Симбианите умряха !!! :sn