Вижте пълната версия : Проблеми и въпроси свързани с Android ,апликации и други...

Страници : 1 [2] 3 4 5 6

Axxxel
30.08.2011г., 00:52
Разбирам те напълно.
Сега просто опитай преди следващия си въпрос.
Всеки един apk пакет сложен там, системата го инсталира. От там можеш и да си го екстрактнеш.

marvel
31.08.2011г., 04:17
Здравейте, имам Samsung Galaxy S2, и когато си пусна интернета от оператора не могат да ме търсят. Дава сигнал все едно съм си изключил телефона. Има ли някаква оправия. Благодаря предварително.

Lotharioss
31.08.2011г., 08:59
Kak го пускаш този интернет oт оператора?

thunder81
31.08.2011г., 10:37
Инсталирах си една тема на Htc sensation,но не знам как да я приложа тъй като не се появява никъде.Да не би да има някакъв трик за инсталиране на теми?Имам файл мениджър.

jorrddan
31.08.2011г., 11:27
Не съм експерт, но ми се струва, че трябва да я търсиш в настройките на лънчъра. Ако си със стоков лънчър, а слагаш тема за Launcher Pro,не виждам как ще стане.

thunder81
31.08.2011г., 12:38
Аз до преди малко не знаех даже за какво е лаунчъра тъй като отскоро съм в андроид раздела,но ти,колега много ме светна-за,което получаваш реп+.

marvel
31.08.2011г., 13:09
Kak го пускаш този интернет oт оператора?
Задържам копчето за изключване и после натискам режим на мрежа за данни. До обхвата се появява буквата "Е" с червена и зелена мигащи стрелки. Къде бъркам.

Axxxel
31.08.2011г., 19:12
Ти не бъркаш никъде. Телефона ти е в режим 2G, което ще рече, че при активна интернет връзка, радиото е заето с него и не могат да те търсят.
Отиди в настройките на телефона си в Mobile network settings (виж, Lotharioss може да каже къде точно се намира) и в Network mode избери "WCDMA". Така няма да минава на 2G сигнал. Но е напълно възможно да имаш по-слаб сигнал на места.

marvel
31.08.2011г., 19:40
Благодаря за съвета. Мисля, че се получи. Сега буквичката се редува между "H'' и ''3G'' и при търсене вече звъни. Благодаря още веднъж. 2thumbsup

bo6o
31.08.2011г., 20:18
Ти не бъркаш никъде. Телефона ти е в режим 2G, което ще рече, че при активна интернет връзка, радиото е заето с него и не могат да те търсят.
Отиди в настройките на телефона си в Mobile network settings (виж, Lotharioss може да каже къде точно се намира) и в Network mode избери "WCDMA". Така няма да минава на 2G сигнал. Но е напълно възможно да имаш по-слаб сигнал на места.

А не би трябвало да е така. На мене си ми спира нета, дори да сърфирам и си ми звъни. А и при него звучи така, сякаш по всяко време като е на 2Г и не могат да го търсят, а не само като е активна връзката.

muteman
03.09.2011г., 22:44
Дава ми грешка there is a problem parsing the package при инсталиране на коя да е програма от BlackMart. Преди си се инсталирваха идеално. Опитах с фабрични... и с смяна на няколко рома , сток и измислени. Все така. Ще ме изненадате ако някой даде полезен съвет, като националите ако не бяха паднали от Англия, но все пак трябва да се играе.:tnx

bodonance
03.09.2011г., 23:06
Това само с програми от BlackMart ли го дава?

muteman
03.09.2011г., 23:16
Да само на тях. И то отскоро. Преди нямаше проблем.

bodonance
03.09.2011г., 23:20
За мен проблема е в BlackMart. Ако някой друг го ползва да каже как е при него.
Успех.

ivailovd
04.09.2011г., 14:03
Здравейте,моят брат си купи "сони ериксон експерия х8" ,опитах да му сложа навигация за андроид ,но като включих телефона към компа,сложих фаиловете в карта памет и след това не мога да открия съдържанието на самата карта ,за да инсталирам навигацията ,може ли да ми дадете някакви идеи.

Axxxel
04.09.2011г., 14:16
Мдам...прочети ТАЗИ ([Only registered and activated users can see links] 1%82%D0%B2%D0%BE) тема.

Kapital4o
10.09.2011г., 17:45
От известно време имам проблем с набирането на номера, след като инсталирам някой лаунчер и при набиране на номер ме изхварля или след 5-10 секунди прекъсва разговора. Като форматирам телефона и всичко е наред. Нямам много програми, 1 лаунчер, ядосаната птичка, програма за заключване, изтриване и прехвърляне на инсталираните неща в картата. Дали някой е имал подобен проблем, да сподели.

D-Wade
10.09.2011г., 17:53
Според мен проблема ти е в програма за заключване, а не в лончера. Предполагам си с 2.3? Когато ъпдейтнах моя Дизайър до 2.3.3 започнаха въпросните проблеми. Или ми прекратява разговора още при набирането, или след разговор не ми дава да затворя - екрана с End Call не се показва. Трябва да дръпна нотификейшън бара надолу, да избера от там слушалката, и чак тогава да приключа обаждането. След много размисъл и ровичкане на принципа проба-грешка, стигнах до извода, че е виновен или GOTO, или WidgetLocker - в зависимост от това кой ползвам в момента. Сложих QQ Launcher, който има вградена функция за заключване и проблемите престанаха. Сега проблемът ми е, че QQ Launcher-а хаби с 20% повече ток от Launcher Pro и GoLauncher, които ползвах преди това ... е, ще го преживея, тъй като предполагам QQ Launcher ще го доразвият, пък и проблемите с обаждането изчезнаха. :wel

Kapital4o
11.09.2011г., 10:21
Ами аз си сложих QQ Launcher-а но когато е на зарядно много трудно реагира отключващия бутон и бутоните от старт менюто, и моя Дизайър е фабрично с 2.3.3, снощи си сложих magic locker i ще видя как се държи.

ves90
30.09.2011г., 17:52
Здравейте :) Дано пиша на правилното място във форума... Имам HTC G1 с Андроид версия 1.6 ,опитах се да сложа 2.2 направих всичко както трябва,направих root,инсталирах 2.2,телефона се ребуутна и изключих го защото му падна батерията.Включих го да се зарежда (с USB-to) и като го включа излиза синьо андроидче с кръгла синя лента около него,отдолу пише cyanogen (mod) и стои така.Не се включва докато не му падне батерията,която не държи кой знае колко и изключва. И сега..пак съм на път без изход...Ааа преди да изключи ми изписа: Sorry ,keyboard нещо си там...

bo6o
30.09.2011г., 19:43
Влизаш у рекавъри (потърси си как се прави) и даваш wipe data & cache и губиш цялото си инфо, но печелиш телефон.

borouu
02.10.2011г., 18:03
Здравейте, разполагам с руутнат ZTE Blade Gen2 Android 2.3.4. Проблема е, че не мога да гледам телевизия с V, BS, Daroon плеари (картината почти не се движи и има значително изоставане от звука), като предполагам, че това се дължи на слаб процесор. Имам инсталирани програми за овърклок на процесора ( No-frills CPU Control и OwerclockWidget ), но и при двете програми не ми се появява стойност по-голяма от 600Мhz (600Mhz е фабрично за ZTE Blade), която да задам, за да не ми насича. Моля за идеи :vn

dp4u4umi6ev
02.10.2011г., 18:41
Здравейте, разполагам с руутнат ZTE Blade Gen2 Android 2.3.4. Проблема е, че не мога да гледам телевизия с V, BS, Daroon плеари (картината почти не се движи и има значително изоставане от звука), като предполагам, че това се дължи на слаб процесор. Имам инсталирани програми за овърклок на процесора ( No-frills CPU Control и OwerclockWidget ), но и при двете програми не ми се появява стойност по-голяма от 600Мhz (600Mhz е фабрично за ZTE Blade), която да задам, за да не ми насича. Моля за идеи :vn
Виж тук какво трябва да направиш за да вдигнеш процесора.
[Only registered and activated users can see links]

begleca87
05.10.2011г., 12:08
Аз искам да попитам следното: Снощи инсталирах една тема на телефона (Privileg SM5), за да пробвам как ще стои, но след като се инсталира успешно, не я намирам никъде в менюто, нито като икона, нито като опция за задаване от някъде. Та въпросът ми е, щом се инсталира темата значи би трябвало да се поддържа като опция, но от къде и как мога да я активирам на телефона? :(

bo6o
05.10.2011г., 12:13
Аз до колкото съм наясно, теми има само при къстъм ромовете, а не вярвам телефона ти да е с такъв. Отделно, теми има и за лончърите - избират си се от тях... Ако поясниш малко с какъв Андро си и каква тема си качил ще е от помощ.

mastaeit
05.10.2011г., 12:17
Ако има theme chooser ще е още по-лесно, но пак зависи с какъв ром е колегата, дали темата въобще е за неговия телефон, etc.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

begleca87
05.10.2011г., 12:23
Ъмм с android 2.2 е телефона,а ако се интересувате от нещо друго ще трябва да погледна допълнително че не е при мен сега, а темата която инсталирах е Littlewormtheme.apk.

mastaeit
05.10.2011г., 14:29
Щом е апк, значи ти трябва theme chooser.

nb061962
06.10.2011г., 07:41
Може ли някой да ми предложи добър видео плеър за този телефон HTC HD2, 4.3 replika.Ще му бъда много благодарен.Пробвах няколко но не стават.

pacoran
08.10.2011г., 16:16
Имам малък проблем с маркета. От вчера изглежда като на снимката и не мога да го върна както си беше.
Мерси.

Имаш по-голям проблем с правописа... Прочети правилата.

dp4u4umi6ev
08.10.2011г., 16:21
Обновил ти се е Маркета.

GalaxySMIUI

Axxxel
09.10.2011г., 17:20
Той че е реплика...добре. Кажи дали наистина ползва андроид, коя версия, какви са спецификациите му, за да знам кой плеър да предложим.

Axxxel
09.10.2011г., 17:34
Можеш да изтриеш последния ъпдейт на апликацията, но при последващо влизане ще се обнови пак. Свиквай с този. По-добър е.

niki96
09.10.2011г., 18:19
Някой може ли да ми помегне,как мога да инсталирам цялото приложение само в сд картата,защото паметта на телефона ми се напълни?

Axxxel
09.10.2011г., 19:36
Това зависи от телефон, ос-а, който ползваш и дали си руутнат.
Обикновено дори да преместиш приложението в сд картата, то винаги има част от него в паметта на телефона, което гарантира безпроблемното му стартиране.

nb061962
09.10.2011г., 20:12
@Axxxel,
Технически спецификации на модела HTC HD2 с две сим карти:
Video: 3GP, MP4, full screen, forward and pause.CPU: MediaTek MTK6516 740MHZ

Axxxel
09.10.2011г., 21:45
Аз така като гледам тоя процесор е или arm9 или arm 11...трудно ще му се намери плеърче, щото всички използват кодеци съвместими с arm6, arm6 vfp или arm7.

nb061962
10.10.2011г., 08:28
Тогава ще измислим ли нещо?

Axxxel
11.10.2011г., 13:38
Единственото, което ти остава е да пробваш различните плеъри. Не се надявай много на тези с divx възможност.
Все пак можеш да пробваш RockPlayer universal.
За mpeg можеш да пробваш Act1 video player. Пишеш тук в търсачката video player и гледаш за резултати...или същото търсене в маркета.

airfan
17.10.2011г., 23:47
Здравейте. Имам едно питане относо акселерометъра на телефона. Samsung Galaxy Gio с фирмуеър 1.3V. мисълта ми е, че можеше преди да го ъпдейтна като го обърна по дисплей да се включи само вибрацията. как мога отново да го направя или трябва да дръпна някоя програма. благодаря предварително.

Axxxel
18.10.2011г., 02:05
Нищо не ти се разбира, човек...кое да ъпдейтнеш като обърнеш по дисплей, че каква вибрация да се включи?

kaisyn83
18.10.2011г., 10:48
Здравейте, имам следният проблем.
Когато някой ме търси мелодията ми сфири около 1-2 секунди и после спира и само свети дисплея.
Все едно е в "тих режим".
Не мога да разбера каква е причината да стане това. Имах инсталирана "FULL SCREEN CALLER ID".
Мислех, че е от нея. Махнах я и пак проблема си остава.
Можете ли да ми кажете дали има някоя настройка която пропускам или трябвав да ресетвам - макар, че не ми се иска много да го правя.
Телефона ми е Sumsung i7500 (Galaxy).

kiko1970
18.10.2011г., 14:32
Здравейте,
отскоро съм собственик на Samsung Galaxy S2, и нямам думи да изразя удоволствието си от този телефон. Това, според мен, е най-доборото, което може да си купите за момента. Като потвърждение на това ви предлагам едим малък тест:
iPhone 4S Gets Demolished in Drop Test, Samsung Galaxy S2 Lives to Android Another Day ([Only registered and activated users can see links])

Имам само един малък проблем, който не мога да разреша. При свързването на телефона ми с PC, постоянно ми иска да преинсталирам драйвера и дисконетва. Използвам Samsung Kies, последна версия, а лаптопа ми е с Windows 7 Home. Има ли някой решение на този проблем?

dp4u4umi6ev
18.10.2011г., 18:32
Има ,да НЕ ползваш Киис ,той е само за инсталиране на драйверите за друго не ти трябва.Намери си драйверите отделно и махни този Киис.

---------- Предходен коментар публикуван в 17:29 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 17:32 ----------

Здравейте. Имам едно питане относо акселерометъра на телефона. Samsung Galaxy Gio с фирмуеър 1.3V. мисълта ми е, че можеше преди да го ъпдейтна като го обърна по дисплей да се включи само вибрацията. как мога отново да го направя или трябва да дръпна някоя програма. благодаря предварително.
Мисля ,че искаш при входящо звънене като го обърнеш звука да спре и само да вибрира?Като отделна програма можеш да пишеш в Маркета Flip to silence и виж какво ще излезе.

airfan
18.10.2011г., 21:17
Няма значение направих го. дръпни си програмката Flip n Shake и ще разбереш ;)

dp4u4umi6ev
18.10.2011г., 22:08
Няма значение направих го. дръпни си програмката Flip n Shake и ще разбереш ;)
Е така ,като няма значение и не искаш да обясниш, не очаквай другия път някой да ти помага.

kiko1970
21.10.2011г., 22:45
[QUOTE=dp4u4umi6ev;323457]Има ,да НЕ ползваш Киис ,той е само за инсталиране на драйверите за друго не ти трябва.Намери си драйверите отделно и махни този Киис.[COLOR="Silver"]

Здравейте, може би от 2 дни инсталирам и преинсталирам драйвери, преинсталирам Windows, и все още не мога да свържа телефона си - Samsung Galaxy S2 с лаптоп...моля за помощ....предварително благодаря!

marvel
26.10.2011г., 23:14
Здравейте, имам проблем с иконите на телефона, подреждам ги и след известно време се разбъркват, и по точно остават празни места по страниците. Мисля си, че това стана като ъпдейтнах от 2.3.3 до 2.3.4. Има ли някакво решение. Благодаря.

kiko1970
29.10.2011г., 17:40
Същото е и при мен...има ли оправия?

mastaeit
30.10.2011г., 01:23
Здравей колега. Приложенията не можеш изцяло да ги преместиш на картата памет, все някаква част от тях остават в паметта на телефона. За преместване на приложения в картата памет трябва да си с версия на андроида 2.2 или по-висока. Ако е така отиди в настройки, приложения, управление на приложенията (Settings, Applications, Manage Applications). Там намери своето приложение, и виж дали имаш опция за преместване на сд картата.

jorrddan
30.10.2011г., 01:36
Като начало, прочети тази тема [Only registered and activated users can see links] Всеки един пост внимателно.
На 1-ви въпрос - При Android 2.1 няма опция за инсталация на програмите на SD картата, освен с root на телефона, отцепен партишън на картата и програмата Link2SD /във форума има тема, а в маркета е безплатна/.
Остава, разбира се вариантът да сложиш къстъм ром с 2.2 или 2.3, но май ти е рано :)

По втория въпрос:
Пак е виновен Android 2.1, в него няма опция за спиране на трафика на мобилните данни. Единственият начин да ги спреш е да прецакаш настройките на APN, т.е. името на мобилния сървър. В маркета има 100 кила уиджети за това/напиши APN и гледай какво става/, но можеш да го направиш и ръчно.
Това Н, дето ти се е появило е знака за високоскоростна връзка при 3G, ако няма да ползваш мобилен интернет, изключи 3G /Влизаш в настройките за мобилни мрежи и слагаш тикче на Use only 2G networks или нещо подобно, но няма да го сбъркаш/така батерията ще ти кара 1 ден повече/.
Data roaming те пита дали да използваш трафик на данни, когато си в роуминг, дръж го изключено.
Различните приложения, когато имат достъп до интернет си проверяват за обновления, крадат ти данни от телефона/това да не те притеснява :)/, като цяло генеорират трафик, поправи ме ако греша, но тарифата на ментел за мобилен интернет е 2.40лв за мегабайт, т.е. дръпнал си 2МБ и край. Но в случая не са виновни те/освен малоумните им цени/.

Моите съвети /или какво направих аз преди 6 месеца, благодарение на знанията придобити в този чудесен форум/:
1. Правиш root на телефона с тази програма [Only registered and activated users can see links] няма страшно, а и в случай на проблем, както натискаш бутона root, така ще натиснеш бутона Unroot/, т.е. махаш root-a.
2. Инсталираш Link2SD [Only registered and activated users can see links] на компютъра си цепиш един партишън на картата и инсталираш на воля.
3. След като имаш root, сваляш от маркета ES Task manager или Optimize Toolbox и използваш Startup manager-а за да спреш стартирането на при включване на телефона на един куп ненужни програми, които ти заемат цене ресурс най-вече от РАМ паметта.
4. Избери си програма от маркета за премахване на системни приложения, която има опция за бекъп, махни Motonav и ще добиеш над 20 МБ памет, махни Quick Office и още 4-5 МБ са твои, махни и гръцката клавиатура, не заема много място, но дразни. На мястото на тези програми инсталирай подобни, но вече ще можеш да ги метнеш на картата.
5. Телефонът е култов, само трябва да го ръчнеш малко за да стане великан /недей да клокваш процесора със стоковия ром, че не бачка добре/.
Успех и дано съм помогнал!

П.П.: След като руутнеш телефона/наистина няма страшно/ избягвай програмата ROM Manager, по принцип е много добра, но на Мотото не се отразява добре.

milepan
01.11.2011г., 21:37
Някой да има играта "Uncle Worm" кракната

Благодаря ....

---------- Предходен коментар публикуван в 20:18 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 20:35 ----------

Аз съм с версия 2,3,4. Можеш ли да ми кажеш след като преместя приложенията на картата, къде да ги търся, че не ги откривам( да си ги сейвна на компа) и като са там това значи ли, че след фабричен рестарт няма нужда да правя RESTORE с някоя BACKUP програмка.

Благодаря за отделеното време !

---------- Предходен коментар публикуван в 20:35 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 20:37 ----------

Аз съм с версия 2,3,4. Можеш ли да ми кажеш след като преместя приложенията на картата, къде да ги търся, че не ги откривам( да си ги сейвна на компа) и като са там това значи ли, че след фабричен рестарт няма нужда да правя RESTORE с някоя BACKUP програмка.

Благодаря за отделеното време !

Axxxel
01.11.2011г., 23:42
Играта ще я потърсим.

Колкото до второто питане. Приложенията инсталирани на картата се намират в .android_secure, но няма да имаш достъп да виждаш файловете. За да екстрактнеш дадено приложение, ще ти се наложи да използваш отделна програма за това (или ако си руутнал, да отидеш в /app директорията и да си я копнеш).
И независимо къде си инсталирал програмите, след хард ресет, няма да има и след от тях (изтрива се съдържанието и на горе описаната папка).

jorrddan
01.11.2011г., 23:45
Трябва да направиш бекъп, прехвърлените в картата програми не могат да се инсталират от там, прехвърля се само част от файловете, които не са достатъчни за нова инсталация на дадената програма.
Можеш просто да си запишеш на 1 лист програмите, които ползваш и след хард ресет или смяна на рома просто си ги инсталираш. Плюс това, ако смениш рома е много вероятно част от програмите, на които си възстановил бекъпа да не работят, щот са на друг ром.

П.П.: За чий ти трябва при 2 ГБ памет за програми да прехвърляш на картата памет???

milepan
02.11.2011г., 13:31
Благодаря за отговорите, имам BACKUP на всичко, но просто се чудех дали няма по елегантен( марзелив) начин след hardReset просто да сложа картата и ГОТОВО... не е болка за умиране.
Ии да паметта е пре достатъчна, аз съм я запълнил само до половината.... Galaxy S2 e супер телефон

Приятен ден на всички !

daillman
07.11.2011г., 14:14
Колеги , здравейте :) Имам следните проблеми :1-во- роотнах си телефона при което всичко беше ок до момента в който се опитах да кача cyanogenmod чрез ром менажера , той се качи но след рибут ми излезе обикновения ром. Въпроса ми е как да го сложа този cyanogenmod ? Другия проблем дойде след ресторването на бекъп-а (който бях направил преди слагането на cyanogenmod-а ) ...сд картата ми изписва че е празна , давам формат , не иска да се форматира ...рестатирам телефона не става.... и т.н. едно и също, моля ако имате решение кажете . Благодаря .

milepan
07.11.2011г., 18:38
Здравейте, искам да питам някой срещал ли е игра за Андроид " Не се сърди човече" , че немога да намеря нищо такова.
Благодаря !

Axxxel
07.11.2011г., 18:47
Пишеш "ludo" в маркета. Има няколко безплатни, а за платените напиши коя в "търся програми" и все някой ще я намери.

dp4u4umi6ev
07.11.2011г., 18:57
Daillman ,пробвай да я форматираш през компа и ,ако успееш после както е рутнат телефона направо през рекавъри инсталирай Цианогена ,зарежи тоя ром мениджър.Преди това направи един ресет през рекавъри.

daillman
07.11.2011г., 19:39
@dp4u4umi6ev, мерси за отговора , но за съжаление и през компа не става да се форматира тая карта ...май е станала само на карта :eek:

salsero
08.11.2011г., 08:00
Алармата не ми се включва когато телефона е изключен. Къде може да е проблема?

bo6o
08.11.2011г., 08:59
Проблема е в това, че когато телефона е изключен, той всъщност не работи. При андроид е така. Имаш самолетен режим, ако се притесняваш някоя мацка, закъсала за мъжка ласка в 3 през нощта да не те събуди.

Sent from my MB526 using Tapatalk

dp4u4umi6ev
08.11.2011г., 18:45
Да ,ако се притесняваш ,прати я на мен моя .......е постоянно включен.bla)

milepan
10.11.2011г., 12:46
Моля, за помощ...!

Имам инсталирана програма за учене на думи "Flash card" на фирмата "Paragon"
Въпроса ми е как да намеря къде се съхраняват създадените уроци.
Преди време случайно бях попаднал на текстовият файл на един от уроците, който мога да си го прехвърлям на компютъра и да го редактирам и съхранявам,ако телефона ми се сбъгяса, но сега не/мога да си спомня, а хамалогията по въвеждането на думи е голяма и ако стане фал... всичко на ново.... ужас.

Като си запиша аудио с произношението на думата то(аудиото) ми се записва във външната карта памет в папка "Sounds", но там текстов файл няма.

В паметта нa телефона имам две папки, но и те са празни:
/sdcard/FlashCards/soundCache и /sdcard/FlashCards/soundRecord

Телефона ми е GS2 и не е root-нат

Благодаря предварително !thx:)

Axxxel
10.11.2011г., 14:03
Понякога текстовите файлове се създават просто в основната директория на картата...и в повечето случаи става таратор от файлове и репортове :) . Провери ли дали не е в основната директория?

popio99
10.11.2011г., 22:36
искам да си кача някоя футболна игра на тела като фифа или пес ,но не мога телефона е Lg optimus me p350 мерси предварително.help) :)

Започвай изреченията с главна буква, прочети правилата на форума! :sorv

milepan
11.11.2011г., 09:29
Да, няма ги там, за там радост се появаяват само по един два системни които, като ги трия няма последствия.
Хубавото е,че програмата си прави папка в паметта на телефона, но в нея няма файлове само споменатите в #316 две папки.
Търсих в програмата експорт на фаиловете(уроците)...но уви.

Axxxel
11.11.2011г., 13:59
А такааа...имаш ли руут права на телефона?
Отваряй папката, която е в паметта на телефона с Root Explorer. Ако има нещо, ще излезе. Иначе повечето браузъри ще покажат папката като празна, ако в нея има файлове, до които нямаме достъп.

irizar
12.11.2011г., 01:22
Имам проблем с Bluetooth-a на xperia ARC...като го включа след няколко минути се изключва...има ли начин да променя това? евентуално и с някоя програмка....

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

dirtyplay
12.11.2011г., 02:22
Имам проблем с Bluetooth-a на xperia ARC...като го включа след няколко минути се изключва...има ли начин да променя това? евентуално и с някоя програмка....

Предполагам, че имаш в предвид че става не откриваем така ли? Ако е това няма как да го промениш.

irizar
12.11.2011г., 03:46
Точно така... и мисля, че това е доста неудобно за ползващите тази марка телефони :ops. Дано скоро да се намери някакво решение на проблема

dirtyplay
12.11.2011г., 04:00
Това не е проблем, при всички андроид устройства е така, целта е да се пести енергия и за защита главно на устройството.

Pusheka
12.11.2011г., 08:59
В настройки на блутута няма ли опция "Срок за изчакване на видимост".?

D-Wade
12.11.2011г., 10:48
Има, но максимума е 120 сек. Доколкото разбрах, човека пита има ли въобще начин това да се махне - е, няма.

mastaeit
12.11.2011г., 14:00
А, при мен има, но съм с къстъм ром.

Enviado desde Swype (dirtyplay)

D-Wade
12.11.2011г., 14:27
Сигурно, но на къстъм, аз говоря за стоковите. ;)

dp4u4umi6ev
12.11.2011г., 15:03
И при мен на МИУИ(голямо хвалене ,а)има да го зададеш от 2 минути до безкрай.Значи има някакъв начин да се премахне това ограничение щом разработчиците могат.nicea)

Axxxel
12.11.2011г., 16:16
Бе то начини има...стига да ги има познанията :) .
То и може да направят записващите разговори апликации да записват директно от чипа, а не от микрофона, ама...глей...от гугъл са казали "сорка, тъй ще бъде!" :) .

asdffdsa
13.11.2011г., 11:12
Здравейте . От няколко дни GPS-сът на телефона ми (LG GT 540) неможе да хване никакъв сателит . Някой да има подобен проблем или идея защо е така ? Не съм променял настройки нито съм изтървал телефона . Активирам GPS от менюто , но не ми се появява горе до обхвата символа за GPS ...

bo6o
13.11.2011г., 11:51
А пускаш ли някоя програма, която изисква ГПС, защото иначе няма да как да ти се свърже :mega

asdffdsa
13.11.2011г., 11:59
Да , пускам навигацията , но не работи без gps-са

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително!Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

mastaeit
13.11.2011г., 12:46
Рестартирай телефона и опитай пак. Ако не стане - wipe data.
Edit: свали от маркета GPS fix.

Enviado desde Swype (dirtyplay)

onage88
13.11.2011г., 14:30
Log out-нах се вчера от facebook приложението и оттогава, всеки път като се опитам да вляза ми дава error ocurred while fletching data /102 the session has been invalidated because the user changed the password и не ме пуска. Не съм сменял нито парола, нито нищо, а интересното е че от други акаунти става, само от моя не. Гледах по форумите на андроид, ама не намерих решение на проблема. :( Мерси предварително.

jorrddan
13.11.2011г., 15:21
Пробвай да изтриеш кеша на фейсбука /програмата/.

onage88
13.11.2011г., 15:38
Пробвах и кеш, и дата трих, reset-нах целия телефон, ъпдейтите реинсталирах- нищо. umm)
някакви идеи? много го използвам приложението и не ми се ще да се занимавам с други клиенти или с браузъра...

m911
17.11.2011г., 03:44
Здравейте. От скоро се появиха няколко проблема та реших да ги споделя с вас. Та първият: не знам какво стана изведнъж ми изчезнаха всичките приложения от маркета в раздела "My apps". Версията на маркета ми е 3.3.11. Вторият е, че когато изключа USB-то от компа обикновенно сканираше за мултимедия около 10-20 секунди, а сега към 1,2 може би и 3 минути. Забелязах че като махна картата няма проблеми,но сложа ли я пак същото. Телефонът ми е руутнат. Надявам се че съм бил изчерпателен. Благодаря за отделеното време.

elflecha
17.11.2011г., 04:17
Здравейте. От скоро се появиха няколко проблема та реших да ги споделя с вас. Та първият: не знам какво стана изведнъж ми изчезнаха всичките приложения от маркета в раздела "My apps". Версията на маркета ми е 3.3.11. Вторият е, че когато изключа USB-то от компа обикновенно сканираше за мултимедия около 10-20 секунди, а сега към 1,2 може би и 3 минути. Забелязах че като махна картата няма проблеми,но сложа ли я пак същото. Телефонът ми е руутнат. Надявам се че съм бил изчерпателен. Благодаря за отделеното време.
По първия въпрос мога да ти кажа от какво се получи при мен.Бях си въвел и втория емайл в ДЖИмайл който имам като акаунт за да го проверявам от андроида и стана както при теб.В настройките в маркета провери с кой е синхронизиран,аз така го оправих моя. На втория ако си понапълнил андроида с игри и програми е нормално според мен. Аз имам антивирусна на Ф-секюрити и при всяко вадене на ЮСБ-то сканира и тя.В началото сканираше за 30 сек около 5000 файла,но след като сложих РЕАЛ ФУТБОЛ,АСФАЛТ6 и СИЖИК навигацията сканира над 10 000 файла и за двойно повече време. За мен това не е проблем,а просто това е необходимото време за подготовка на картата.

m911
17.11.2011г., 04:46
Ето 2 шота на всичките настройки които имам в маркета. Лично не видях такава опция за синхронизация. И другото какво да правя като имам само 1 акаунт. Имам 76 приложения, от които само 3 са игри и то даже не големи. Сега като сложих друга карта с памет всичко се оправи.Явно оная ще пътува към боклука. :okappathx:)8605686057

elflecha
17.11.2011г., 15:39
86061 Ето тук се сменят профилите в маркет-а. Въведи тоз който ползваш на андроид-а и с който си свалял от маркет-а.

m911
17.11.2011г., 16:42
Споменах, че имам само един акаунт в Гуугъл и той е по подразбиране в това меню (със зелена точка).

wwwbg
20.11.2011г., 19:32
Хора, Някой да знае за GALAXY S2 как мога го рутна за да мога да инсталирам приложения които не са от маркета??

m911
20.11.2011г., 19:38
За да инсталираш програми или игри, които не са от Маркета не т трябва руут. Просто отиди в настройки-приложения и разреши функцията "Неизвестни източници". А за какво служи руут можеш да се поинтересуваш в форума. :up:up

wwwbg
20.11.2011г., 19:50
Мерси :) многоо

milovv
28.11.2011г., 01:40
Здравейте, имам сгс2, направих му актуализация и сега като получавам смс и започва да говори "new messege from.... и ми изрежда номера" което е мн дразнещо за мен. Моля ако някой знае как да го спра да каже.

Axxxel
28.11.2011г., 04:11
Пробвай с:
Settings> Voice input and output> Text-to-speech settings> Махни отметката на Driving mode.

kukera
01.12.2011г., 17:53
На телефона ми, преди няколко дни качиха 2.2.1 и оттогава няма икони с google accounty,а само Exchange i facebook.
От e.maila ми идват на тел.,но отваряне на gmail,google talk,marketа е невъзможно.Kато вляза в маркета през skyfire или browser от телефона/от иконата ме изхвърля/,не ми открива този телефон и ме праща да избера друг телефон.Моля за помощ.

Първо си оправи правописа, пък ще видим!!!

bavarec6
01.12.2011г., 19:07
Здравейте
Значи имам едно проблемче,нещо си ровех телефона Самсунг Галакси С и менюто ми стана на лист а беше решетка,някой със съвет как да си го върна пак на решетка?

jorrddan
01.12.2011г., 20:18
Виж в настройките на лънчъра и не е лошо да кажес все пак с кой си.

zovirax
02.12.2011г., 00:12
Здраствуйте братушки!:)Как се пренареждат иконите на приложенията?Явно изпитвам остра липса на сиво вещество и не мога да се справя,а вече са 10-тина страници и искам да ги подредя тематично.Мерси!

Itzo
02.12.2011г., 00:22
Здраствуйте братушки!:)Как се пренареждат иконите на приложенията?Явно изпитвам остра липса на сиво вещество и не мога да се справя,а вече са 10-тина страници и искам да ги подредя тематично.Мерси!

Ами на Galaxy S става като влезеш в приложенията, и натискаш левия бутон(опции), и после от менюто - редактиране и си ги влачиш където искаш. Предполагам и на SII е така.

zovirax
02.12.2011г., 00:29
Да му се не види,колко съм проЗ ,мерси човек :)

irizar
02.12.2011г., 03:11
Някой може ли да ми помогне със информация, как и с какво да root-на experia ARC.

Axxxel
02.12.2011г., 04:02
[Root] Xperia Arc и NEO ([Only registered and activated users can see links])

daillman
02.12.2011г., 17:37
Колеги , имам едно въпросче ... възможно ли е софтуеара да е повлиял на качеството на звука като говоря(понеже хората се оплакват че ме чуват зле ) ?

mastaeit
02.12.2011г., 18:30
Да, възможно е.

Enviado desde swype (dirtyplay)

daillman
02.12.2011г., 19:44
След като написах мнението за слабия пръщящ микрофон си позволих да си сменя рома, всичко добре . Свалих си най новия ром мениджър и си избрах 'дарки ром', след като се свали и инсталира обаче нещо се получи .... т.е. телефончето сега не бачка ... с две думи дайте полезни съвети как да го съживя.....За сведения като го му дадох ристор на бекъпа нищо пак не стана.

myankov
02.12.2011г., 22:45
През Один си инсталираш стоков РОМ (JVT или JVA). Може да почетеш тук:

ZuNinjaz
04.12.2011г., 00:31
Като си прехвърля картинки в телефона с точна резолюция за него 320х480 (htc wildfire) при избиране на картинката за wallpaper ми излиза прозорец в самата снимка за да си отрежа част от нея, не мога да я избера цялата. Единствено от htc gallery на телефона си избира картинка без да излиза маркер за рязане, но не знам как да ги кача там ако е възможно. Ако знае някои някакъв метод...

Благодаря

jorrddan
04.12.2011г., 00:40
Разтваряш с два пръста квадрата до максимален размер на снимката /или колкото ти даде/. При различните телефони не е по един и същи начин, но принципът е този - да разшириш правоъгълника

D-Wade
04.12.2011г., 00:49
Като си прехвърля картинки в телефона с точна резолюция за него 320х480 (htc wildfire) при избиране на картинката за wallpaper ми излиза прозорец в самата снимка за да си отрежа част от нея, не мога да я избера цялата. Единствено от htc gallery на телефона си избира картинка без да излиза маркер за рязане, но не знам как да ги кача там ако е възможно. Ако знае някои някакъв метод...

Благодаря

Всъщност си ограничен от резолюцията - 320х480 е само на един екран, а предполагам ти имаш повече от един хоум скрийн, нали? Ето затова трябва да режеш от нея. За да я хване цялата, без да режеш, шираната (т.е. това 320) трябва да е поне два пъти повече - 640х480.

Това е положението.

Spyke
05.12.2011г., 00:14
Здравейте, мога ли да прехвърля, вече прехвърлени приложения от вградената памет на телефона (която телефона разпознава като Сд карта) на външната СД карта?

milovv
05.12.2011г., 01:55
Здравейте, искам да попитам възможно ли е да се направи ъпдате на сгс 2 до ice cream sandwich!

bo6o
05.12.2011г., 07:09
Да, но още не...

Sent from my MB526 using Tapatalk

daillman
12.12.2011г., 16:18
Колеги, да питам паметните бележки в разширение .smm , как ги отваряте на компютъра ?

satan82
13.12.2011г., 01:05
Здравейте искам да попитам за НТС Sensation XE има ли нужда да се руутва ??? thx:)

dp4u4umi6ev
13.12.2011г., 08:05
Винаги има нужда от рут.

Spyke
14.12.2011г., 18:07
От вчера много бавно ми зарежда маркета, на какво може да се дължи проблема?

jorrddan
14.12.2011г., 21:34
Май проблемът е в маркета, защото много хора се оплакват, ако искаш инсталирай новата 3.4.4, при мен започна да работи нормално.
Просто инсталираш*.арк файла.

86965

ButcheR666
15.12.2011г., 17:26
Има ли начин да накарам робота (НТС Sensation) сам да отговори на повикване когато е на жични или bluetooth слушалки?

Axxxel
18.12.2011г., 15:15
Сам да отговори...не мисля.
Все се иска действие от твоя страна. Ако слушалките имат бутони за управление на плеъра, по принцип става и с тях.

dp4u4umi6ev
18.12.2011г., 16:53
А няма ли auto answer в настройките за обаждане?

barbuk
19.12.2011г., 15:35
Преди време си купих този таблет:
7 Touch Screen TFT LCD Google Android 2.2 (VIA WM8650/800MHz) Tablet PC WiFi/Camera (support Flash 10.1) ([Only registered and activated users can see links])
А проблема е , че при стартирането на Андроид-а , се появява човечето и зависва така . Ако някой е запознат с подобни проблеми , моля да сподели опита си . А също така ме интересува дали и как мога да преинсталирам ОС . Благодаря Ви предварително !

mkarchev
22.12.2011г., 17:36
А аз имам друг проблем... Инсталирам си няколко widget часовници , но изобщо не ги виждам при widget-ите и не мога да ги извадя ?
GingerDX v21

mastaeit
22.12.2011г., 19:21
Виж дали не си ги инсталирал на картата памет.

mkarchev
23.12.2011г., 16:09
Виж дали не си ги инсталирал на картата памет.
Точно това се оказа. :)

frontliner
24.12.2011г., 23:56
Излизат ми напрекъснато реклами от Google. Как може да ги махна?

Axxxel
25.12.2011г., 01:32
Ако са в апликациите, търси за ad blocker в маркета.

jorrddan
25.12.2011г., 01:39
Но доколкото си спомням първо ще трябва сензационен руут.

Честита Коледа!

dirtyplay
25.12.2011г., 01:41
Дам ще трябва руут за ад блокерите.

temida
26.12.2011г., 20:34
Здравейте,моля за малко помощ.До сега не съм имал телефон с android,а само със симбиан.Много искам да си взема телефон с android.Bъпроса ми е тези телефони които се продават в китайските сайтове на който пише,че работят с android на тях може ли да им се инсталират приложенията от android маркета?Моля и за съвет дали да си вземам китайски телефон,с пъти по евтин или марков и да ми обясните за качване на приложения на телефон с android те трябва ли да са подписани или телефонът да е хакнат.Бъркам малко нещата с тези при симбиана.Благодаря предварително за отговорите Ви.

mastaeit
26.12.2011г., 20:44
Относно маркета, някой машини го имат, но някой го нямат. Относно приложенията не ти трябва хак за инсталиране на външни приложения, не трябва и да ги подписваш, този който ги краква ги подписва.

Sent via swype (dirtyplay)

temida
26.12.2011г., 20:51
Благодаря за отговора,моля някой който има китайче нека да драсне два реда и да каже как се държи androida.

jorrddan
26.12.2011г., 21:12
Аз съм фен на евтините, китайски, двисимови телефони с телевизор... но с Джава.
Моето лично мнение е, че китайците с 256 МБ рам и процесор, който няма аналог :) не работят добре с Андроид, поради факта, че хардуерът е създаден по минималнте изисквания на ОС.
Няма 3G поддръжка, камерата е уникално лоша /от личен опит с джава тел./, възможни са ограничения при работата с маркета /Гугъл отрязаха китайците/, нямаш читава гаранция и не можеш да си сигурен, че този, който е портвал Рома-а за телефона изобщо е програмно грамотен.
Моят съвет е, ако искаш по-евтин китаец да се ориентираш към нещо с марка - ZTE или Huawei , които също са на по-ниска цена, но все пак предлагат прилично качество, а и имат фирмена поддръжка все пак /Да не кажем, че в бъдеще може да завладеят пазара/.
Друг вариант е да потърсиш марков телефон 2-ра употреба, но трябва да си сигурен, че не е скапан нещо.

С една дума, аз не бих взел NoName апарат от типа А5000, А 2000 и т.н.

ufer37
26.12.2011г., 21:43
Колеги,телефонът ми е Xperia Arc.Притежавам го от около месец.Проблемът е такъв,че по някога прави сам рестарт.В ръководството пише,че е добре да бъде рестартиран,но аз не му правя рестарт ръчно,а самата машина се рестартира.Преди няколко дни имах някакъв еквалайзер от маркета,и когато работеше плейърът рестарираше през 10-15 мин.След като махнах еквалайзера,спря с честите рестарти,но все пак продължава на ден-два да рестартира.

NikolayM
26.12.2011г., 21:49
Благодаря за отговора,моля някой който има китайче нека да драсне два реда и да каже как се държи androida.

Аз китайче нямам, но съм пипал това-онова... и отговора на въпроса ти е много широк - държи се според това как е направен конкретния модел и как си го натоварил ти. За маркета и приложенията - има си и хакове, а и всеки, абсолютно всеки телефон с андроид, си има една опция която като я включиш ти позволява да инсталираш всякакви приложения, трябва ти само файл мениджър какъвто фабрично инсталиран имат малко телефони. За китайчетата имаше и доста оплаквания от сравнително "маркови" такива като Z3 Globul /ZTE Blade/ че някои губели обхват , wi-fi и съвети къде и каво да натиснеш за да се оправи... но пък от Orange San Francisco което е същото ама ребрандирано за Ориндж не съм чувал... а се внесоха много защото беше на ниска цена а с добри характеристики. Така че всичко е на късмет. Това е лично мнение и не претендира за ичерпателност... пък и една позната смени 3-4 китайски телефона понеже бяха в гаранция и те просто и даваха нов когато се счупеше стария:bo

ickata1984
27.12.2011г., 03:40
Здравейте искам да попитам следното нещо: направих си скоро, ресторе на телефона и като го боотнах ми нямаше смс-те някой може ли да ми помогне, как мога да си ги върна и изобщо има ли начин с някаква програма или нещо подобно .....

dirtyplay
27.12.2011г., 04:02
Щом си го ресторнал, забрави за тях.

n5800XM
30.12.2011г., 12:01
Здравейте, колеги! След дълъг и тежък развод с Нокиа, бях фен на марката почти 10г., най-после и аз мога да пиша във форума за андроид. Вчера се сдобих със първият ми андроид телефон - SE Xperia Neo V. Както се очаква, се сблъсках с нещо ново и непознато. Първото нещо, което направих бе да изчета темите:
Първи досег с Андроид или кратко ръководство ([Only registered and activated users can see links] 1%82%D0%B2%D0%BE)

и

Основни понятия в Android(root, lagfix, kernel, rom и т.н.) ([Only registered and activated users can see links])

От тях разбрах, че първото нещо, което се прави на нов телефон е да се инсталира файл менажер, като затова трябва да се дръпне някакъв менажер от андроид маркет. И тук бе първият ми проблем. Работя от години с поща в Гуугъл и имам профил там, но когато се опитам да влезна в него през телефона ми изписва че не може да установи връзка и да опитам по-късно. Повече от 5 пъти опитвам от вчера до сега и все същото съобщение. Да не би да трябва да направя някакви допълнителни настройки на гуугъл профила ми от компютъра за да получа достъп до маркета? Опитвам се да влезна през домашната WiFi мрежа, уж за по-голяма скорост на връзката, ама... :(

Друг проблем с който се сблъсках бе че не мога да установя връзка между компютър и телефон по Bluetooth. Компютъра ми е Dell Vostro 3750 с мрежови адаптер: Intel WiFi 1030 802.11 b/g/n/ Bluetooth 3.0 Combo. Ето снимка и от телефона, защото там не знам, кое е важно да се гледа, а искам да бъда максимално изчерпателен с инфото:

87542

repsoldiesel
30.12.2011г., 12:19

bo6o
30.12.2011г., 12:33
На твойто телефон, би трябвало да имаш някакъв файл мениджър, който да ти върши работа на първо време. За блутуута забрави - само на слушалка върши работа, иначе ще се отчаяш от живота. За връзка с компа(и прехвърляне на файлове) си се връзваш през Вифи - ако програмите за тая цел на телефона са ти сложни, пробвай Wifi file explorer.
За гугъл акаунта - като си вързан към домашното вифи, първо пробвай да браузнеш тук-там, да видиш дали наистина имаш нет, ако имаш и пак не става - фактори ресет. Друг момент е, че за маркета и т.н. синхронизации, трябва background data-та да ти е активен(от настройки-апликации).

NikolayM
30.12.2011г., 16:27
Здравейте, колеги! След дълъг и тежък развод с Нокиа, бях фен на марката почти 10г., най-после и аз мога да пиша във форума за андроид. Вчера се сдобих със първият ми андроид телефон - SE Xperia Neo V.....
...........
. Да не би да трябва да направя някакви допълнителни настройки на гуугъл профила ми от компютъра за да получа достъп до маркета? Опитвам се да влезна през домашната WiFi мрежа, уж за по-голяма скорост на връзката, ама... :(

Друг проблем с който се сблъсках бе че не мога да установя връзка между компютър и телефон по Bluetooth. Компютъра ми е Dell Vostro 3750 с мрежови адаптер: Intel WiFi 1030 802.11 b/g/n/ Bluetooth 3.0 Combo.

Здравей и добре дошъл... Първо за качването на файлове от компа на телефона - най-лесно става когато си вържеш телефона с USB кабел към настолния... обикновенно пита как да се закачи - зареждане прехвърляне на файлове или връзка със специалния софтуер за синхронизация на контактите.
За безжичния нет... пробвай и ня някой публичен wi-fi да видиш там как ще е... на първо четене което ми хрумва по аналогия с моя Х8, който е доста по-стар и слаб модел, е да се опиташ да изключиш n банда на рутера ти... а ако се опитваш да накараш да накараш лаптопа ти да се върже по безжичен път с телефона... хмм, убеди се че лаптопа поддържа такава функция.
За Гугъл акаунта, не мога нищо да се сетя така на първо четене, аз към един акаунт съм "закачил" два телефона че съм им сменял и ромовете и нямаше проблеми

hakata123
04.01.2012г., 17:13
Пиша ви относно темата за Android 2.2 на XPERIA X8 видях че става да си сложа само че направих всичко както е описано но нещо не се получава моля помогнете !!! :( :(

jorrddan
04.01.2012г., 17:19
Кое не се получи и ти какво направи?

dirtyplay
04.01.2012г., 17:27
Пиша ви относно темата за Android 2.2 на XPERIA X8 видях че става да си сложа само че направих всичко както е описано но нещо не се получава моля помогнете !!! :( :(

И сега не ти се включва телефона ли какво?

Ако е умряла чети тука.

Dead Xperia X8 after new ROM ([Only registered and activated users can see links])

skimmy
05.01.2012г., 00:46
Хора запознати ли сте с HTC Super Tool ? Дали може да руутне Desire s hboot 0.93 ? И ако е възможно , моля да ми кажете как да го използвам ! `10x

nautilus33
05.01.2012г., 21:57
Здравейте. Изтрих няколко програми и в момента като вляза в менюто между иконите на отделните апликации има празно място- където са били иконите на изтритите програми. Как мога да ги пренаредя(без да ползвам програми от рода на folder organizer, ако е възможно)

dirtyplay
05.01.2012г., 22:13
Цъкаш долу на меню бутона и избираш редактиране след това си влачиш иконите, това ако си с тоуч уиза на самсунг де.

jorrddan
05.01.2012г., 23:33
Здравейте. Изтрих няколко програми и в момента като вляза в менюто между иконите на отделните апликации има празно място- където са били иконите на изтритите програми. Как мога да ги пренаредя(без да ползвам програми от рода на folder organizer, ако е възможно)

Опита ли да рестартираш лънчъра или телефона?

nautilus33
06.01.2012г., 00:13
Опита ли да рестартираш лънчъра или телефона?

Рестартирах тел-а, но за лаунчера не знам как...

---------- Предходен коментар публикуван в 22:59 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 23:02 ----------

Цъкаш долу на меню бутона и избираш редактиране след това си влачиш иконите, това ако си с тоуч уиза на самсунг де.
Хм..., стана. Това беше първото, което опитах, но не успях да ги преместя на дрига страница. Сега обаче стана: )

---------- Предходен коментар публикуван в 23:02 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 23:13 ----------

А има ли начин да ги подредя по азбучен ред, без да ги местя едно по едно?

jorrddan
08.01.2012г., 01:30
Опитай AppZorter Lite for TouchWiz

87777

hakata123
11.01.2012г., 19:15
Извинявайте пичове ако може скаипа на някой да се свържеме и така да ми обясни, че съм малко индианец :D

bodonance
11.01.2012г., 19:25

hakata123
11.01.2012г., 19:42
Като го отворих и натиснах sort ми изписва No suitable version of TouchWiz was found on yourdevice

bodonance
11.01.2012г., 19:48
А ти кой TouchWiz ползваш? С кой самсунг си?

hakata123
11.01.2012г., 19:52
Извинявай нещо съм се убаркал аз съм със Sony Ericsson XPERIA X8

bodonance
11.01.2012г., 20:01
TouchWiz е само за Самсунт съответно AppZorter няма как да тръгне. Ще трябва друг да помага. Някой запознат със Sony Ericsson.

hakata123
11.01.2012г., 20:35
Трябва някой да ми обясни всичко дословно за инсталиране на Android 2.3 на моя XPERIA X8, че съм малко зле с инсталираното извинявам се :(

mastaeit
12.01.2012г., 12:58
Какво ще стане, ако замразя alarm manager-а? Часът ще продължи ли да се сменя или и той ще замръзне?

hakata123
12.01.2012г., 16:52
Значи форматирах си картата с памет и се заех на ново да качвам всичко дословно и пак стигам до надписа Sony Ericsson и теолефона ми се рестартира незнам от какво е да не би да е кодиран или да не подаржа андроида !!

mastaeit
12.01.2012г., 17:16
Официален ъпдейт ли е ? Ако да-няма как да не го поддържа, ако не-имаш ли къстъм рикавъри (custom recovery)? Ако да-добре.

hakata123
12.01.2012г., 17:27
Да а сега не мога да си върна и старата версия и с ПС Компанион не става

---------- Предходен коментар публикуван в 16:18 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 16:27 ----------

Закъсах го с този телефон и това си е давам и restore и нищо пак се рестартира :(

mastaeit
12.01.2012г., 17:46
Значи телефона ти не е руутнат? А гаранция има ли ?

hakata123
12.01.2012г., 18:00
Има аз уж го рутнах със superonclick и ми изписа your device has roouted незнам какъв е проблема :(

mastaeit
12.01.2012г., 18:17
Дай си скайпа, по-късно като имам време да погледнем за какво става въпрос. *забранено изпращане на ЛС*

hakata123
13.01.2012г., 22:13
Скайпа ми е е hakata123

Сега стигам само до надписа Sony Ericsson и до там нищо не мога да направя и да влезна някъде :(

Някой да помогне не мога да направя нищо със моята XPERIA X8 само надписа Sony Ericsson ми стой и до там :(

martinski: Публикуването на няколко поредни поста не се разрешава. Редактирайте първият! Прочети правилата!!!

Axxxel
13.01.2012г., 22:25
Еми за това има предупреждения в темите, че който е нов в андроид да не пипа.
Телефона сигурно има хардуерна комбинация за хард ресет. Проверил ли си?
С PC Companion пробвал ли си да преинсталираш с изведена сим и sd.
Гледам Aino го препоръчват повече от pc companion. Пробвай и с него.

hakata123
13.01.2012г., 22:50
Успях да си го оправя софтуера само някой ако може да ми сложи новия че няма да мога да се справя ! :)

n3ponos1m
14.01.2012г., 17:56
Здравейте на всички. От скоро съм с андроид и да попитам, като инсталирам приложение, което не е от маркета като го отворя, приложението се затваря след малко и ми изписва "please un-install,reboot,and re-install android market".Та въпроса ми е защо така се получава?
Благодаря предварително.

Axxxel
14.01.2012г., 18:01
Дай данни за устройството и апликациите, които се опитваш да инсталираш.
Позволил ли си инсталирането на апликации извън маркета?

n3ponos1m
14.01.2012г., 18:11
Samsung galaxy s plus ром 2.3.6 gingerbread.xxkpj ,разрешил съм да се инталират апликациите извън маркета приложението е ip cam viewer.

mastaeit
14.01.2012г., 18:16
Възможно е приложението да разбира, че е инсталирано нелегално, и да иска да си го купиш от маркета.

n3ponos1m
14.01.2012г., 18:19
Аа каква била работата значи ще трябва да го купя благодаря за бързия отговор.

Axxxel
14.01.2012г., 18:32
Не е кракната. Сега проверих.

joromiki
14.01.2012г., 22:09
Имам един въпрос, извинявам се ако някъде е обяснено не можах да го намеря.Мога ли по някакъв начин да изтрия защитените приложения които не ползвам за да не взимат място и рам.благодаря!!!

mastaeit
14.01.2012г., 22:14
Можеш, ако имаш руут достъп.

joromiki
14.01.2012г., 22:21
Благодаря за бързият отговор но това ли е единственият начин защото не ми се иска да пипам там където не ми е работа.

Axxxel
14.01.2012г., 22:23
За съжаление това е единствения начин.

k@izersoze
15.01.2012г., 05:56
Днес си рутнах СГС 2 по описания начин от #myankov и сега компа неиска да ми отвори телефона чрез УСБ кабел и Samsung Kies не го разпознава !
Как да оправя проблема ????
Благодаря предварително

askata92
15.01.2012г., 06:18
Пробвай да го вържеш като Mass storage. И един въпрос който би ми помогнал... Имаш ли сигнал? Въведи *#06# и ми кажи дали ти се показва някакъв номер или е празно?

k@izersoze
15.01.2012г., 17:06
показва IMEI

an4eto91
16.01.2012г., 14:25
Здравейте. Извинете ме предварително ако не е тук правилното място, но не намерих друго подходящо. От 2 дена съм с Xperia Arc и забелязах един много смущаващ ме проблем. Когато провеждам разговор и телефона се намира на ухото ми, сензорът за близост се активира и дисплея изгасва. Отдалечавам телефона и той светва (например за да видя колко е часът в момента). След като продължа с разговора, дисплея изгасва и не се включва отново. Не мога да затворя. Дисплея не се активира по никакъв начин и не мога да боравя по натам с телефона. Налага се да извадя батерията за да го активирам на ново. Някой може ли да ми каже как мога да дезактивирам сензора за близост, за да свети дисплея постоянно или друг начин по който да реша проблема.
Мерси предварително.

Axxxel
16.01.2012г., 15:15
Няма начин да изключиш сензора. А и ако успееш, ще има много забавни ситуации с натиснати бутони :) .
Погледни отблизо сензора да не е полу закрит. Или да има прашинки там. Направи си опит. Звънни на някой...проверка на сметката примерно. Не си слагай телефона на ухото. Като се свърже, закрий и открий сензора с пръст няколко пъти.
Ако виждаш, че сензора не е закрит от нищо и проблема остава, правиш хард ресет. Ако и това не помогне - едно показно в магазина, от където си го взел и да го заменят.

an4eto91
16.01.2012г., 15:39
Тестът със звъненето и със слагане и отдалечаване от ухото го правих многократно и няма ефект. Дисплея светва на първото махане от ухото след приближаване изгасва и стои така докато не бъде изключен централно (с махане на батерията). Вчера форматирах цялата си карта памет, защото мислих че проблемът може да бъде въз основа на някакъв инсталиран от мен допълнителен софтуер. Уви проблемът е все още на лице.

D-Wade
16.01.2012г., 15:42
Форматирай телефона, не картата ... ;)

an4eto91
16.01.2012г., 15:51
Извинявам се за глупавия въпрос но как ?

theja
16.01.2012г., 16:48
Влизаш в настройки -> поверителност и трябва да имаш нулиране (форматиране) на фабричните данни. Хубаво е преди това да си направиш back up на контактите, ако са ти на телефона.

bo6o
16.01.2012г., 16:49
Настройки - privacy - factory reset.

an4eto91
17.01.2012г., 15:53
Форматирах телефона,форматирах картата телефона в момента няма абсолютно нищо качено, но проблема остана umm)

bo6o
17.01.2012г., 15:56
Може сензора нещо да е сдал багажа, щом и след ресет не се оправя. Коя версия ти е фърмуера и пробвай да ъпдейднеш през PC companion, ако има ъпдейт и ако не се оправи - сервиз.

an4eto91
17.01.2012г., 16:43
Версия на Андроид 2.3.3 Версия на компилацията 4.0.А.2.368
Най-странното е че бъгът не се появява всеки път. Понякога се задейства сензора, а понякога не.

irizar
17.01.2012г., 18:06
Искам да попитам има ли начин да премахна всички изскачащи реклами, при отваряне на браузер или приложение...и ако да, то как става това?

Axxxel
17.01.2012г., 19:57
В настройките на браузъра има опция block pop-up windows.

jorrddan
17.01.2012г., 20:07
Според мен говори за рекламките в безплатните приложения.
Ако съм прав, единия вариант е да си купиш програмите/респективно, да инсталираш платените версии/.
Другият вариант е да спираш нета, когато не го ползваш.
Трети вариант е руут и една програма за премахване на рекламите, която не работи с всички реклами, но ограничава доста, ако имаш интерес, ще я потърся.

irizar
17.01.2012г., 22:12
Определено имам интерес за това, но телефона ми не е рутнат, и макар да ми се иска да е, не зная как да го направя

mastaeit
17.01.2012г., 22:36
Трети вариант е руут и една програма за премахване на рекламите, която не работи с всички реклами, но ограничава доста, ако имаш интерес, ще я потърся.
Няма нужда да я търсиш, програмата се казва adfree.

Определено имам интерес за това, но телефона ми не е рутнат, и макар да ми се иска да е, не зная как да го направя
Като гледам отскоро си с този андроид, не бързай да руутваш, ако не знаеш за какво точно става въпрос, да няма после "ТИЛИФОНА МИ СЪ ПРИЦАКА".

GhostRider
18.01.2012г., 00:09
Колеги имам 1 проблемче, значи с MIUI 1.12.30 съм на моето СГС2 и се получава следното като си ползвам нета на Виваком и вляза в маркета, давам на нещо да се сваля и ми излиза нотификация "Downloading size requires wi-fi" и не се тегли, като съм на wifi нямам никакъв проблем. Гледах да не е някаде нещо отметка сложена ама нищо ненамирам, някой някъкав съвет?

Axxxel
18.01.2012г., 03:36
Изключи си data saver-а.

GhostRider
18.01.2012г., 12:55
Изключи си data saver-а.

Къде е това, че него намирам?

Няма значение намерих го каде е завряна отметката на MIUI-то.

androidche
18.01.2012г., 13:53
Здравейте,
имам проблем с micro sd картата. Купих си една 16гб, и като я сложа в телефона почва да работи и от време на време ми изписва "damaged card" или че липсва карта. Смених я в магазина със същия модел и пак същия проблем. Поставям 4гб карта и си работи без проблем.
Какъв може да е проблема с картата?

Axxxel
18.01.2012г., 13:57
Ако си с това китайче (h4300), то те не работят добре с повече от 8GB.

androidche
18.01.2012г., 14:00
Мерси за бързия отговор.
Само това ли може да му е проблема?
Може ли да е от класа на картата или марката?

Axxxel
18.01.2012г., 14:02
При тея китайци, няма и да се учудя. Пробвай някоя карта на приятел и ще разбереш.

androidche
18.01.2012г., 14:04
Ако имаше такива около мен, щях горе-долу да разбера.
Мерси за отговорите, ще видя какво мога да направя още.

repsoldiesel
26.01.2012г., 01:54
Някой има ли идея защо когато се опитам да си обновя фирма през Kies в момента, в който телефона се рестартира и мине в режим Downloading, Kies просто си седи и на 0% и нищо не прави? Чаках го 30 минути и нищо. Нито Cancel бутона е активен нито Х-са и трябва да затварям програмата от Task Manager, а на телефона да махам батерията. През Odin няма проблем с обновяването, но бях решил през Kies.

myankov
26.01.2012г., 08:38
По-добре си ползвай Один.

enforce4o
28.01.2012г., 15:14
Здравейте!
Имам един проблем . Когато си зареждам телефона екрана постоянно стой включен . Търсих из нета и открих от къде се изключва : Settings>aplications>development>stay awake , но не става екрана си стой включен . HTC explorer ;Gingerbread 2.3.5

bo6o
28.01.2012г., 17:32
Това е само за Дебъг режима. Не би трябвало да ти стои включен. Като го заключиш не загасва ли?

dirtyplay
28.01.2012г., 18:13
Това е само за Дебъг режима. Не би трябвало да ти стои включен. Като го заключиш не загасва ли?

Има опция при дебъг режима да остане буден.

bo6o
28.01.2012г., 18:40
E така де, ама той като зарежда не загасва, а аз му викам, че тази опция за незаспиването е само като е плъгнат в дебъг режим, а не като зарежда със зарядно.

enforce4o
29.01.2012г., 01:01
Значи при зареждане , заключвам си го нали, когато трябва да изгасне екрана се появява батерия , която се пълни като натисна бутона за изключване и ми дава екрана за отключване на телефона.

jorrddan
29.01.2012г., 01:18
И какво трябва да прави??? Не искаш да има батерия ли?
Разцъкай настройките, там трябва да има решение, в екран примерно.

hexanova
29.01.2012г., 02:14
Здравейте! Имам следният въпрос, а ето и предисторията.

Днес си купих htc desire HD, rootnat и с custom rom. Въпросът ми е, като ползвам социалните мрежи и вобще като попълвам някъде пароли, те могат ли да бъдат получени на пощата/user-a който е пряко свързан с android-a? Или с две думи, може ли в момента момчето от което купих телефона да се бърника по мойте работи чрез неговият user/mail. ?? Благодаря предварително.

mastaeit
29.01.2012г., 03:25
Не могат, ако не си правил регистрации в сайтове с неговия имейл, или ако не е сложил програма за следене на телефона.

Enviado desde mi OO

hexanova
29.01.2012г., 03:50
Благодаря ти среднощни братко! :)))

mom4ence
29.01.2012г., 14:34
За да не те гони параноята направи един хард ресет.

hexanova
29.01.2012г., 14:46
Ще направя, но още разучавам нещата като цяло, за ромове руутове и т.н. Не съм наясно даже дали след хардресет се запазва руут (реално няма никаква логика да е така), но все още чета. А пък да седя 1 седмица без да правя нищо по телефона не ми се ядва. Умишлено качена програма за следене мисля, че няма. :)

mastaeit
29.01.2012г., 15:22
Дори да има програма, повечето остават след хард ресет, защото приложението най-често се записва в системния дял.

jorrddan
29.01.2012г., 20:05
Ще направя, но още разучавам нещата като цяло, за ромове руутове и т.н. Не съм наясно даже дали след хардресет се запазва руут (реално няма никаква логика да е така), но все още чета. А пък да седя 1 седмица без да правя нищо по телефона не ми се ядва. Умишлено качена програма за следене мисля, че няма. :)

Има логика руут-а да се запазва след хард ресет, поради простата причина, че хард ресета изтрива САМО потребителските данни, докато руут e промяна на системно ниво и Super User се инсталира, като системна програма, по твоята логика след хард ресет Андроид трябва да се самоизтрие целия... Хард ресет не пипа папка system, дори и да е ровено там.

hexanova
29.01.2012г., 22:18
Това е прекрасно в такъв случай. Само ромовете трябва да доразгледам. :) Много благодаря на всички.

ThrasherBG
01.02.2012г., 01:17
Хора имам проблем със свързването към мобилната мрежа...когато я включа телефона не реагира..възможно ли е някое приложение да я блокира? телефона е HTC Sensation XE! Мерси предварително! (:

Axxxel
01.02.2012г., 01:40
Поясни това "не реагира". Телефона не реагира на команди или не се свързва към мобилния нет?

nautilus33
01.02.2012г., 01:50
Имам пробшем с youtube. Като пусна някое клипче, започва да зарежда и продължава така до безкрай. След около минута го спира. Актуализирах и пак същото. Мислех, че е от нета, но всичко останало си зарежда нормално. Става дума за youtube апликацията. Иначе през браузера няма проблем. С фройо 2.2 съм.

Axxxel
01.02.2012г., 02:03
Изтрий data-информацията на youtube. Деинсталирай, ако има инсталиран ъпдейт и за проверка за зареждане по-бързо, махни тикчето на HQ.

ThrasherBG
01.02.2012г., 02:54
Не се свързва към нета..

Axxxel
01.02.2012г., 02:59
Значи слагаш отметката и нищо? Появява ли се иконката за мобилен интернет до часовника горе? И имай предвид, че приоритет на системата е wifi. Докато си свързан към wifi, няма да мине на мобилен нет.
Самата опция става ли неактивна в първите секунди след като сложиш отметката?
Пробвай да рестартираш радиото като (след слагането на отметката за мобилния нет) активираш самолетния режим, изчакаш 2-3 секунди и го деактивираш.

ThrasherBG
01.02.2012г., 03:04
Да,човек това за wifi-а ми е ясно.Точно така,иконката горе до часовника не излиза...това със самолетния режим го пробвах и нищо не се случи :/

Axxxel
01.02.2012г., 03:14
Понякога трябва да пробваш доста пъти :) . Аз лично с калпаво радио ги имам тея проблеми и разбирам кога ще се свърже, ако тикна на mobile network и опцията стане неактивна, значи ще ми пусне нета. Ако само сложи тикче без да стане неактивно, то или трябва да го изчакам няколко секунди да захапе или да рестартирам радио-то.
Поиграй си. Също така пусни телефона само в gsm режим или в wcdma и пробвай пак.

ThrasherBG
01.02.2012г., 03:17
Oк,ще се блъска няма как,че без нет е гадно.Може да прозвучи много индианско,но преди като сложех тикчето на mobile network-а мислеше 1,2 секунди и се пускаше,докато сега не е така.. :ban2 Meрси много за бързите отговори (:

Axxxel
01.02.2012г., 03:28
Това имам предвид...дали мисли (дали става неактивна функцията за секунди).
Не помня сега къде точно и как се наименоваше настройката за gsm/wsdma (някъде в Wireless & network--> mobile network). Направо набирай *#*#4636#*#*, избери phone information и най-отдолу има опция за смяна на режимите. Възможно е, ако е само wcdma, то да не намира 3g мрежа. Сложи го на ауто (или само на gsm, ако вече е нагласено на ауто...само за тест). Телефона ще загуби обхват, докато смени режима и се закачи към клетките.

ThrasherBG
01.02.2012г., 03:32
Те режимите с аутото са няколко GSM auto,CDMA auto нагласено беше на WCDMA preferred... кое е по-добре да избера от тия да не стане някой фал. :D

Axxxel
01.02.2012г., 03:41
Стандартно трябва да е на тази, която е. Може да тестваш на gsm auto prl (ще минава към 2g, ако 3g сигнала е слаб).

ThrasherBG
01.02.2012г., 03:44
Точно това направих и не се получава нищо,пак не мисли като слагам тикчето на mobile connection..пробвах и на gsm only същата работа. Утре ще ходя до глобул да ги питам да не би да са ми спряли нета..

Axxxel
01.02.2012г., 03:49
Ако са ти спряли нета, при опит за активиране, ще ти върне грешка, че не можеда се свърже. Ако отметката се появява, но нета не се пуска, това за мене си е кофти радио.

Я погледни в APN настройките дали е отметнат правилния.

enforce4o
01.02.2012г., 20:38
Търсих навсякъде из телефона за това изключване на дисплея , няма . Дали хард ресет ще помогне или е някакъв бъг .

mastaeit
01.02.2012г., 21:01
Отиди в настройки на дисплея-време на изчакване.

zovirax
01.02.2012г., 21:22
Как да излъжа телефункена камерата му да снима и под 15% батерия?Тел-а е рутнат,но предполагам не е достатъчно и ще трябва да се прибягва до някой ром:)

dirtyplay
01.02.2012г., 21:39
Ми той си снима при мен и под 15% но не може да снима със светкавица сигурно това имаш в предвид?

zovirax
02.02.2012г., 10:28
Тъй де,как да се отстрани това ограничение,също и повишаващият се звук при звънене? :)

ThrasherBG
03.02.2012г., 01:12
Какво трябва да е отметнато при APN-а,че не разбрах? (:

ПС: Оправих го...при APN настройките намерих как да го reset-на и нета тръгна! Axxxel мерси много и сори,че те измъчих! :D :D

Pcheliu
03.02.2012г., 20:16
Да попитам, инсталирах си блакмаркет-а и ми изтегля само иконите на игрите. После, като ги кликна за инсталция ми пише, че не може да се кънектне за сървъра. Да не би защото не ми е руутнат телефона ?

martiman94
03.02.2012г., 20:25
И при мен има същия проблем! :S Може би има някакъв проблем при тях! :)

ПС: Някой ако знае как да избегнем този проблем нека сподели. :)

razhgev
05.02.2012г., 18:32
inam tablet,arnova 10 sas androit 2.1 ispisvami the process android,process.acore has stopet unexpectedly.please again. :mm nqkoi mojeli da mi dade savet kak dago popravq

ivailovd
06.02.2012г., 00:57
Абе ,приятел,ако пишеш на български,може и да ти помогне някои!На мен ми се счупи капака на лаптопа да го кривя на-горе ,на-долу докато разчета какво си написал!Де четете тия правила във форума!

martossss
09.02.2012г., 16:02
Здравейте Имам проблем със Skype на Galaxy s +
Доста теми изчетох за пускането на камерата и различни Skype инсталирах но камерата като тръгна да я пускам неми дава просто давам да проведа видео разговор докато звъни камера ми я показва работи нормално но вдигнат ли ми камерата я затваря и не може да се пусне

tonybuls
19.02.2012г., 23:08
Здравейте.

Имам запитване относно телефон gsmart g1310.
Исках да изтрия всички стари телефонни номера от телефона. Защото купувам телефона от друг човек. Но нямам опция за изтриване на всичко. Опитах няколко пъти да свържа телефона с кабела към лаптопа, показва ми, че се инсталират някакви драйвери за синхронизация с компютъра и телефона. Но в крайна сметка резултата е нулев. Не се отваря никакво меню на екрана на компютъра. Целта ми е да мога през компютъра да мога да редактирам телефонните номера в телефона. Съответно да изтрия старите, и да въведа нови телефонни номера с имена.
Моля за съвет, предварително благодаря.

mastaeit
19.02.2012г., 23:24
Това през ПСто не знам как ще стане, но можеш да си дръпнеш програмата contact remover. Чрез нея можеш от телефона да ги триеш.

tonybuls
20.02.2012г., 01:32
Благодаря за предоставената информация. Програмата е изтеглена благодарение на вашата помощ. :up
Всичко стана за половин минута. Така спестих много време, благодаря Ви отново. cool)

lanets
20.02.2012г., 20:01
Някой знае ли след като съм root-нал андроида на Galaxy S2, как мога да прочета (разкодирам) един .dat файл от историята на скайп.Стигам до него чрез root explorer,давам му отвори в текстов вариант,но...всичко излиза само в символи .Има ли някаква програма или някакъв вариант... ?

amdasus
20.02.2012г., 20:30
Здр., дали може да стане на български htc T-Mobile myTouch 3G ??

scatopusta
23.02.2012г., 17:49
Здравейте. Имам въпрос относно ROOT-ването на HTC Desire Z. След много четени из форумите достигнах до извода, че за да може да се Root-не трябва да се махне нещо на което му казват "S-OFF". Моля да ми помогнете с някакво обяснение как точно да се направи Root-ването на този телефон. Предварително благодаря.