Вижте пълната версия : iGO Primo

Страници : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

icu
02.08.2012г., 11:21
Дайте сборка за HTC ONE X,че всичко,което пробвах не тръгна,
а виждам,че има колеги със същия телефон,които са се оправили!

При мен тръгна с ето това: ([Only registered and activated users can see links] 1%8F-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-800x480&p=405072&viewfull=1#post405072)[Only registered and activated users can see links]за-резолюция-над-800x480&p=405072&viewfull=1#post405072 ([Only registered and activated users can see links] 1%8F-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-800x480&p=405072&viewfull=1#post405072)

---------- Предходен коментар публикуван в 09:14 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 09:21 ----------

Колеги, дайте малко акъл.
Една от разликите на тази версия с предишната е, че тази показва следващата команда на екрана само ако тя ще се случи след съвсем кратко време. Ето пример:

При нормална навигация се показва само командата, която трябва непосредствено да се извърши, в този случай завой наляво след 120м

[Only registered and activated users can see links]

Ако обаче след тази команда веднага идва друга, тогава показва и втората команда точно под първата. В този случай, завой наляво след завоя надясно. Това изглежда така:

Въпросът ми е, има ли как винаги да ми показва следващата команда, както е на втората снимка? Независимо от това, дали е веднага след това или не. На старото myway беше така и много ми харесваше, че винаги знам и следващата команда.

Има ли някаква настройка или евентуално някакъв скин с тази опция?

bga
02.08.2012г., 13:04
При тебе не става,защото не си с тънката версия която чете sys-файла от сд-картата( thin_v1.0 има я в шапката на темата).

Благодаря ти, тръгна с малка корекция на sys.txt.
Реп+, малко по късно, че сега не мога.

juso
02.08.2012г., 14:14
При мен тръгна с ето това: ([Only registered and activated users can see links] 1%8F-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-800x480&p=405072&viewfull=1#post405072)[Only registered and activated users can see links]за-резолюция-над-800x480&p=405072&viewfull=1#post405072 ([Only registered and activated users can see links] 1%8F-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-800x480&p=405072&viewfull=1#post405072)
[COLOR=Silver]

Пробвал съм и от този пост,но пак не се получи.Деинсталиране и изчистване на кеша,после инсталиране и в момента,който пусна навигацията,зарежда и се затваря.Има ли някоя друга "хватка",която трябва да знам?

vesiko
02.08.2012г., 14:25
Няма как да не тръгне,дал съм цяла сборка,изтриваш твоита заедно с папка иго,слагаш мойта и това е.

karofatsa
02.08.2012г., 15:49
pab, дай ми скайп да ти пратя - не мога да кача линк
Може ли и на мене да пратиш тази сборка

koko_loni

juso
02.08.2012г., 18:11
Няма как да не тръгне,дал съм цяла сборка,изтриваш твоита заедно с папка иго,слагаш мойта и това е.

Явно има как да не тръгне.Направил съм точно така и не тръгна,иначе нямаше да пиша.

ccc
02.08.2012г., 22:20
Благодаря много, най-сетне истинско примо.
Върви идеално (854х480)

vesiko
02.08.2012г., 23:29
Явно има как да не тръгне.Направил съм точно така и не тръгна,иначе нямаше да пиша.

Имаш някаква папка примо или нещо друго пробвай с чиста сд-карта.
p.s. Преди да деинсталираш игото трябва да му дадеш изчистване на данни(clear data).

juso
03.08.2012г., 00:53
Задължително преди да деинсталирам каквато и да е програма първо изчиствам данните.После деинсталирам,трия кеш и даже рестартирам.Не знам защо,но на два пъти не ми се получи.Инсталира се,зарежда ми началният screen и после сама се изключва.Това упражнение го направих може би седем пъти с (различни сборки) и не се получи.Май ще си карам на Navigon и Aura-та,докато се появи читава версия.Благодаря ти за помощта,все пак!2thumbsup

valkilos
03.08.2012г., 13:05
Сега ми дава че не може да се инсталира приложението.

Здравей , много ти благодаря подкарах го оказа се , че проблемът е в инсталацията като инсталираш арк файла дава че променя всичко старо и слага новото отгоре , но уви не е така деинсталирах изтрих всичко рестарт на телефона и сложих новата сборка - тръгна от раз. Пробвах след това и с другите папки от старата сборка , проблемът се оказа само в арк файла другото си работи без проблеми(карти , спеед камери пои-та). Сега ще я тествам с другата навигация на колата и тя е ИГО.

jfreeman
03.08.2012г., 13:10
Здравейте,
някой качвал ли е iGO на HTC ONE S ? С други .apk съм пробвал и винаги търси нещата на SD картата ( която не съществува в този телефон ). С този .apk просто излиза, без да извади никакво съобщение. Благодаря за помощта предварително.

Някой, който е успял с HTC ONE S, моля да помогне. Продължавам да не мога да подкарам навигацията.

gaffer
03.08.2012г., 21:20
Обнових брандинга за използване на програмата без скин за резолюция 320/240

IGO Primo ver.9.6.7.235654 ([Only registered and activated users can see links])

bga
04.08.2012г., 02:33
Добър вечер на всички, ако може някой да помогне. Инсталирал съм тънката версия thin_v1.0 и всичко работи, но имам един проблем.
Като вляза в Настройки/Звуци и предупреждения, опцията Степен на многословие не е активна.Преди да инсталирам тънката версия, бях сiGO Primo 9.6.7.235654 и там тази опция беше активна и можеше да се променя.
Също така забелязах, че в thin_v1.0 в Настройки на трафик има само една опция История на трафика за маркиране, докато вiGO Primo 9.6.7.235654 имаше още две,
но не си ги спомням. Молбата ми е, къде и кой файл да пипна за да ми се активират тези опции.
Ще съм много благодарен на всеки, който ми отговори..

tomny
04.08.2012г., 05:42
Забелязах нещо много странно. Със старата версия 8.4.3, ако задам например, маршрут до Милано, ме прекарва по нормалния път през Белград, Сараево, Любляна, Триест. Примото, при същите настройки ми казва да мина през цялото Адриатическо крайбрежие - Белград, после през Косово (от където май дори границата е затворена), Албания, Черна гора, Босна и Херцеговина, Хърватска, има-няма 500 км и 12 часа отгоре. Настройките са едни и същи - метод Fast, картите са от другата версия в съседната папка. Да не се окаже бъгаво това Примо?

Bay Gudjan
04.08.2012г., 06:15
Един въпрос към Vami и Dido123, които събраха брандинга и дата-та с предупрежденията за камерите. Имам таблет с резолюция 1024х600. Свалих си сборката за тази резолюция и я подкарах. След това сложих Вашите преработени архиви, като в data.zip сложих multimode.ini от работещата сборка. След това при стартиране на иГО-то ми изписва, че не поддържа такава резолюция. Като върна "оригиналната дата.зип си тръгва без грешка. Та въпроса ми е, освен в multimode.ini файла, трябва ли да се прави и някъде другаде промяна, за да тръгне Вашия data.zip на друга резолюция?

P.S. Надявам се, че съм се оправил. Вкарах папката audio от преработената дата в работещата и за сега всичко е наред. Ще видя в реални условия как е.

rumol
04.08.2012г., 17:47
Здравейте,
някой качвал ли е iGO на HTC ONE S ? С други .apk съм пробвал и винаги търси нещата на SD картата ( която не съществува в този телефон ). С този .apk просто излиза, без да извади никакво съобщение. Благодаря за помощта предварително.

Здравейте,
Сблъсках се със същия проблем с HTC ONE S: инсталирах готовата сборка за резолюция 960*540 от шапката (thin_v0.5.apk) - инсталира се без проблеми, с "OPEN" в края на инсталацията се стартира, заработи без проблеми, откри сателитите и местоположението си и всичко останало беше наред. НО... след излизане от прорамата (по нормалния начин с Exit бутона), при всеки следващ опит за стартирането му отново, вече от иконата IGO при инсталираните приложения, просто не тръгва - за кратко дисплея става черен и процеса приключва... Връща се в обратно менюто с приложенията...
Ще бъда много бладодарен ако някой може да даде решение на проблема.

lavazza
04.08.2012г., 20:57
Примо-то от сборката ми дава грешка - global_cfg not found, идея как да го оправя ?

Няма ли кой да помогне по проблема ?

Bat Sande
05.08.2012г., 09:56
Липсва ти въпросния файл в папка content. Добави си го и трябва да стане работата. CONTENT/GLOBAL_CFG/GLOBAL_CFG.ZIP

sppmaster
06.08.2012г., 03:16
Задължително преди да деинсталирам каквато и да е програма първо изчиствам данните.После деинсталирам,трия кеш и даже рестартирам.Не знам защо,но на два пъти не ми се получи.Инсталира се,зарежда ми началният screen и после сама се изключва.Това упражнение го направих може би седем пъти с (различни сборки) и не се получи.Май ще си карам на Navigon и Aura-та,докато се появи читава версия.Благодаря ти за помощта,все пак!2thumbsup
И аз съм в същата ситуация. Програмата стартира за 3-4 секунди, след което се затваря. Преди това карах с iGo MyWay, като го махнах и изчистих данните, а след това и кеша. Според мен проблемът е свързан с наличието на тази версия преди Primo-то. Инстарлирах на същия модел телефон със същата версия на софтуера, обаче преди това на него нямаше iGo MyWay и всичко си върви ОК.

Да разбра се че проблемът е с файлове в папката DCIM, ако се преименува програмата си работи нормално. Остава да се намери начин да се разбере кои файлове в тази папка пречат на програмата.

daimi
06.08.2012г., 09:21
За екрани 320/480
([Only registered and activated users can see links])
Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Flyora
06.08.2012г., 16:27
Колега daimi, нов съм със Primo-то. В момента съм с My way и доста папки и подпапки има вътре. Не можеш ли, ако обичаш разбира се да сглобиш някаква готова сборка за тази резолюция. Или поне да напишеш какво се слага още, или там каквото се сетиш за начинаещи като мен ?! thx:)

daimi
07.08.2012г., 00:14
Най-лесният начин... слагаш си някоя сборка от шапката и презаписваш файловете от линка който съм дал върху папката от сборката. Инсталираш апк-то и си готов.

doctor4eto
07.08.2012г., 12:23
Инсталирах iGo на таблет Privileg MID-97 с екран 1024x768. Успях да го подкарам на пълен екран. Ето как:

- инсталирах "сборка за iGO Primo 9.6.7.235654 за резолюция 800X480" от първия пост
- промениx файла sys.txt , който се намира в /data/data/com.navngo.igo.javaclient/ :

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="800_480:1024x720/768x976:fullscreen"
- във архива data.zip (sdcard/iGO/) промених файла data.zip\ui_android\multimode.ini ето така:
m3=800..1024,400..768,"800_480"
m4=480..768,700..1024,"800_480"
m5=1024..1280,552..800,"1024_768"
m6=600..800,976..1280,"1024_768"
*използвах вградените в Windows начини за работа с zip, защото WinZIP променя (поврежда) архива
Таблета е без GPS, но може да се свърже с външен. За целта използвам програмката Bluetooth GPS (в маркета пише че не е съвместима изтеглих я от друго място и работи без проблеми).
Bluetooth-а не работи с купешкия firmware. Тук ([Only registered and activated users can see links]) съм дал линкове от където може да се прочете как може да flash-не с нов.

gaffer
07.08.2012г., 21:38
Измених си сборката на Galaxy S5500 с резолюция 320/240
Промених:
Добавих Потребителски профили за избор в бързото меню.
Като използвах инструкциите на колетите от 4pda направих папки за карти и POI на tomtom и MMCN
Преработих ръчно папка save и сега си работи смяната на карти чрез смяна на профил.
Малко ми идва в повече да обясня как точно... затова готова сборка само с карти на България по доставчици.

Работи само ако картата ви се разпознава като external_sd

320/240 ([Only registered and activated users can see links])

Ако вече сте инсталирали предните за тази резолюция може само да замените sys.txt, save, папките с карти и POI....
Повече информация как да го направите сами: 4pda ([Only registered and activated users can see links])

bga
08.08.2012г., 01:13
При мен тръгна с ето това: [Only registered and activated users can see links]за-резолюция-над-800x480&p=405072&viewfull=1#post405072 ([Only registered and activated users can see links] 1%8F-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-800x480&p=405072&viewfull=1#post405072)

Колеги, дайте малко акъл.
Една от разликите на тази версия с предишната е, че тази показва следващата команда на екрана само ако тя ще се случи след съвсем кратко време. Ето пример:

При нормална навигация се показва само командата, която трябва непосредствено да се извърши, в този случай завой наляво след 120м

Ако обаче след тази команда веднага идва друга, тогава показва и втората команда точно под първата. В този случай, завой наляво след завоя надясно. Това изглежда така:

Въпросът ми е, има ли как винаги да ми показва следващата команда, както е на втората снимка? Независимо от това, дали е веднага след това или не. На старото myway беше така и много ми харесваше, че винаги знам и следващата команда.

Има ли някаква настройка или евентуално някакъв скин с тази опция?

Колега, това ли търсиш, ако не е късно?

91926

Fixa
08.08.2012г., 01:55
Има ли някакво решение за звука при, Samsung Galaxy Nexus със Android 4.1.1 Jelly Bean, че нямам време да търся решения в тези дни.

Благодаря на отзовалите се!

lavazza
08.08.2012г., 16:19
Липсва ти въпросния файл в папка content. Добави си го и трябва да стане работата. CONTENT/GLOBAL_CFG/GLOBAL_CFG.ZIP

Може ли да ми пуснеш линк за него на лично, когато ти е удобно. Благодаря предварително.

sunyfilipov
09.08.2012г., 12:41
Аз сложих готова сглобка 960-540 на моя ево 3,но като влезна отваря първата страница,втората и ме изхвърля. Пробвах няколко пъти,зарежда 1-2 до 3 най-много и ме изхвърля. После пробвах с готовата сглобка 480-800 като сменям само апк файла,пак същата работа,изхвърля ме. Дайте съвет!!!!

Bay Gudjan
09.08.2012г., 12:47
Съвета ми е да прочетеш първия пост отново ;).:

..........................
Евентуални проблеми и решения:

Ако при стартиране навигацията Ви крашва опитайте с преименуване на папката DCIM примерно на DCIM1 или нещо друго.

............................

sunyfilipov
09.08.2012г., 13:03
Да сменя DCIM на DCIM1- Това ли е?

troi4o
09.08.2012г., 13:19
Да сменя DCIM на DCIM1- Това ли е?

Или опитай да добавиш това в sys.txt файла:

[poi]
picturepoi_show_all_containers=0
picturepoi_has_mypicturepoi=0

sunyfilipov
09.08.2012г., 13:32
А в коя папка да търся DCIM,че не мога да я намеря?

---------- Предходен коментар публикуван в 12:28 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 12:32 ----------

Копирах го това,но пак не става.

Kavalera
09.08.2012г., 23:15
Как мога да си добавя карти на други страни?

verybad
09.08.2012г., 23:57
Ето карти [Only registered and activated users can see links] и ги слагаш в IGO/CONTENT/MAP

dido123
10.08.2012г., 23:23
Смяна на картите от потребителските профили на програмата

1. Архивирайте си папка save!
2. Копирайте папка 01 от iGO/save/profiles и я преименувайте 02, 03 ,04!
3. Сложете това в sys.txt!

[interface]
save_checksum=0
4. Преименувайте си профилите!

5. Направете си папки за картите и пой файловете в iGO/content

6. Копирайте това в iGO/save/profiles/system.ini!

01

[folders]
content="/mnt/sdcard/iGO/content"
has_secondary_root="0"
maps="../../iGO/content/map"
poi="../../iGO/content/poi"

02

[folders]
has_secondary_root="0"
maps="../../iGO/content/map_tt"
poi="../../iGO/content/poi_tt"

03

[folders]
has_secondary_root="0"
maps="../../iGO/content/map_mmcn"
poi="../../iGO/content/poi_mmcn"

04

[folders]
has_secondary_root="0"
maps="../../iGO/content/map_osm"
poi="../../iGO/content/poi"

Необходими файлове:

Изпробвано и работи!
По идея от 4pda

bga
11.08.2012г., 00:02
А в коя папка да търся DCIM,че не мога да я намеря?

---------- Предходен коментар публикуван в 12:28 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 12:32 ----------

Копирах го това,но пак не става.

Качи си SYS.txt да го види ме.
С тънката версия ли си?

floyd
11.08.2012г., 11:35
Пичове, с кой архиватор редактирате igo9_android.ini в архива data.zip на Vami и verybad за закъснението на репликите?
Правя го със 7-Zip (директно в архива), запазвам, той си се ъпдейтва, след което Примото гърми с грешка за неподдържана резолюция 480x800. Задал съм му твърда резолюция 800/480 - когато е на автоматична също гърми с тази грешка още преди да го редактирам. Променям единствено skin_speed_sound_delay=100 на 105, а се бъгва резолюцията :mm

juso
11.08.2012г., 11:52
Някой ще помогне ли и аз да подкарам това Primo на HTC One X?
Направих много опити (поне десет),все безуспешни...:dp

bga
11.08.2012г., 12:53
Някой ще помогне ли и аз да подкарам това Primo на HTC One X?
Направих много опити (поне десет),все безуспешни...:dp

Аз съм с тази сборка има всичко в нея, работи перфектно.
При първото пускане, ако табовете в главното меню не се виждат целите:
1. Затвори програмата
2. Влез в папка Igo
3. Отвори SIS.txt /непипай вътре нищо/ дай сейф и го затвори.
4. Пускаш навигацията и си готов.

verybad
11.08.2012г., 14:18
Пичове, с кой архиватор редактирате igo9_android.ini в архива data.zip на Vami и verybad за закъснението на репликите?
Правя го със 7-Zip (директно в архива), запазвам, той си се ъпдейтва, след което Примото гърми с грешка за неподдържана резолюция 480x800. Задал съм му твърда резолюция 800/480 - когато е на автоматична също гърми с тази грешка още преди да го редактирам. Променям единствено skin_speed_sound_delay=100 на 105, а се бъгва резолюцията :mmПробвай с Total Commander Аз с него ги направих можеш и да промениш от 105 на 110 .

floyd
11.08.2012г., 15:00
Ееее, от здраве да не се отървеш! Стана, и то на телефона. А на компютъра и WinRAR пробвах, и с него не става. thx:) thx:) thx:)

juso
11.08.2012г., 15:26
Аз съм с тази сборка има всичко в нея, работи перфектно.
При първото пускане, ако табовете в главното меню не се виждат целите:
1. Затвори програмата
2. Влез в папка Igo
3. Отвори SIS.txt /непипай вътре нищо/ дай сейф и го затвори.
4. Пускаш навигацията и си готов.

Тц,направих всичко стъпка по стъпка.Зареди ми синия екран с"No" и "Yes",след което ме изхвърля!:dp:sh:sh:sh
Започвам да се примирявам,че НЯМА да стане на моята пръчка!

bga
11.08.2012г., 17:05
Тц,направих всичко стъпка по стъпка.Зареди ми синия екран с"No" и "Yes",след което ме изхвърля!:dp:sh:sh:sh
Започвам да се примирявам,че НЯМА да стане на моята пръчка!

Аз съм със същата пръчка и става. Преименувай папка DCIM в DCIM1. След това влез в папка Igo изтрии папка save и пусни програмата. Ако не стане пак, пиши как правиш цялата инсталация/подробно/.

juso
11.08.2012г., 17:27
Аз съм със същата пръчка и става. Преименувай папка DCIM в DCIM1. След това влез в папка Igo изтрии папка save и пусни програмата. Ако не стане пак, пиши как правиш цялата инсталация/подробно/.

:up:dan:thx
Стана след като преименувах папка DCIM в DCIM1.После изтрих папка save и всичко беше ОК!Репичка по-късно,щото сега не мога.Благодаря ти!

myankov
11.08.2012г., 17:57
Всичко го пише в първи пост, но трябва да се чете.

---------- Предходен коментар публикуван в 16:53 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 16:57 ----------

iGO Primo 2 Thin 1.1-luboz

[Only registered and activated users can see links] - password: luboz

Basic content of iGO folder- можете да изтриете ненужните неща като езици и гласове.
[Only registered and activated users can see links] -password: luboz

data.zip-800x480 and more (up to 1280x800)

oddi
13.08.2012г., 12:03
Моята сборка за 1024х600, тествано на Acer Iconia A100, с тънката 1.0, който пожелае може да си сложи 1.1 от шапката:

bga
13.08.2012г., 18:29
Моля за малко помощ. Искам да махна POI-тата, които са със син балон и на тяхно място да си сложа такива с икони.
Въпроса ми е откъде да изтрия старите и къде да поставя новите с иконите. Четох на няколко места, но не намерих нищо конкретно.
Благодаря предварително.

shanto
13.08.2012г., 21:39
@oddi,
Благодаря! Стана! Перфектна е!cool)

defender359
13.08.2012г., 22:52
За екрани 320/480
([Only registered and activated users can see links])

Перфектна сборка ако може дай една с iGO Primo 2 Thin 1.1 че няма никъде качествена с такава резолюция просто всичко е перфектно знаци,букви и т.н..
мерси за сборката и ще чакам новата

myankov
13.08.2012г., 22:59
Моля за малко помощ. Искам да махна POI-тата, които са със син балон и на тяхно място да си сложа такива с икони.
Въпроса ми е откъде да изтрия старите и къде да поставя новите с иконите. Четох на няколко места, но не намерих нищо конкретно.
Благодаря предварително.

Тези ПОИ се намират в content/userdata/poi.

bga
13.08.2012г., 23:20
Тези ПОИ се намират в content/userdata/poi.

Благодаря. Значи старите изтривам от content/userdata/poi и на тяхно място да поставя папка Poi и папка Usericon. Правилно ли съм разбрал?
В Sys.txt трябва ли нещо да се коригира?

dido123
13.08.2012г., 23:34
Сборка Primo2 Android 480x320

defender359
14.08.2012г., 00:07
@dido123 твоята сборка е знам ,но намирам за много селско да си напишеш името и за това не е искам
извинявай ако съм те обидил,но по тая логика и Б.Б. ли трябваше да си издълбае името в асфалта на м.Тракия :(

dido123
14.08.2012г., 00:09
:gboyАко много държиш ще го махна! Благодаря за забележката!

ПП: Правил съм ги за мен за това съм си сложил името, за вас ще го махна!
И като не си от село се научи да пишеш малко по грамотно!

Flyora
14.08.2012г., 10:11
Здравей dido123, според мен правилно си си сложил името, все пак това е авторска сборка. Та въпросчето ми е дали тая сборка ще тръгне ли и на моето Hero със Андроид 2.1 ? В момента съм със My way, и всичко си е на пушка, дори и телефончето. Предварително ти благодаря !

Редакция : Не, не поиска да тръгне. Инсталва малко по бавно от нормалното, пише че е инсталирано успешно и след това при стартиране на програмата иска форс клоуз. Ами все пак благодарско за труда.

dido123
14.08.2012г., 10:54
По принцип не става за 2.1, но пробвай с поседната тънка версия (има я в сборката)

dshekerdjiev
14.08.2012г., 11:39
Здравейте, наскоро от май уей и аз преминах на примото.
Едно голямо благодаря на ъплоудърите за труда който са положили!
Горе долу се ориентирах в новия интерфейс, но не успях да намеря менюто
в което се въвежда разстоянието (в метри) преди да бъдеш известен за камери и стоянки.
Също така не можах да открия от къде да настроя звуковото известяване да е еднократно,
а не нон стоп, защото е доста досадно.
Предварително Ви благодаря!

verybad
14.08.2012г., 12:00
Здравейте, наскоро от май уей и аз преминах на примото.
Едно голямо благодаря на ъплоудърите за труда който са положили!
Горе долу се ориентирах в новия интерфейс, но не успях да намеря менюто
в което се въвежда разстоянието (в метри) преди да бъдеш известен за камери и стоянки.
Също така не можах да открия от къде да настроя звуковото известяване да е еднократно,
а не нон стоп, защото е доста досадно.
Предварително Ви благодаря! Ето тук пише как става камерите да ги казва еди, два пъти само iGO Primo 9.6.7.235654 за резолюция над 800x480 - Страница 16 ([Only registered and activated users can see links] 1%8F-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-800x480/page16) пост 154

shanto
14.08.2012г., 13:03
Може ли да ми кажете как мога да си запаметя маршрут, който в последствие да си зареждам директно? има ли ограничение в броя запаметени маршрути?
ПП Оправих се.Със скролиране надолу в менюто имало допълнителни опции. Сега имам друг въпрос - как може един маршрут, например Русе-Плевен да го ползвам на връщане, само че в обратна посока, т.е. Плевен-Русе, без да създавам нов маршрут?

Krizz
14.08.2012г., 17:04
С Готова сборкаiGO Primo 9.6.7.235654 за резолюция над 800x480на HTC ONE S с първото стартиране тръгва и работи нормално . След излизане и повторно стартиране забива (черен екран) и трябва с принудително спиране и изчистване на кеша за да тръгне с ново стартиране. В какво е проблема.

blagoy
14.08.2012г., 20:39
Ето тук съм обобщил и качил всичко подредено и поправено за резолюция 1280/720.
Сваляш архива, разархивираш на компа и копираш в SD картата, стартираш apk файла и инсталираш, IGO-то.
Успех.

Благодаря за сборката!

vsv
14.08.2012г., 22:08
Здравейте. Бос съм малко с Андроид, защото едва от няколко дена съм с тази операционна система. Харесах си тази навигация, но не знам какво точно трябва да инсталирам и ще ви помоля за помощ. С Xperia Arc S съм, с най-новата версия за телефона 4.0.4.

vsv
15.08.2012г., 02:25
Едно ОГРОМНО благодаря на dshekerdjiev!!! Всичко инсталирах и тръгна страхотно. Искам само да ви попитам дали трябва да си инсталирам отделно карти или, защото директно ме локализира, в смисъл трябва ли аз да актуализирам нещо или само се ъпдейтва? Също така има ли като в Гармина A-GPS откъдето да го пускам и спирам или тука няма такова нещо? Мерси предварително, програмата е супер.

troi4o
15.08.2012г., 10:09
Някои да е успявал да подкара нормално iGO-то с външен Bluetooth GPS приемник?
При мен с HOLUX M-1000 и приложението Bluetooth GPS нещо не се получават съвсем нещата. Курсорът за позицията стои прозрачен (Ghost режим), а отгоре непрекъснато седи "Търсене на сателити...". Така като задам маршрут и не иска да дава напътствия. Все едно няма GPS координати, а като се движа си обновява позицията ама все в този Ghost режим.

baimile30
15.08.2012г., 12:50
Здравейте искам да попитам дали има аудио опция да казва след колко метра да завия. Понеже при мен не говори , единствено предупреждава за камери и пешеходни пътеки .

tenekiqta
15.08.2012г., 14:17
Здравейте,подкарах IGO на XOOM държи се перфектно. Само едно нещо не ми работи. Гласовите напътствия.Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил. Чакам вашето съдействие.

tzaneff
15.08.2012г., 14:33
Колеги, извинавйате, това в sys.txt имате ли го?

[sound]
csv_voice_enabled=1.
Ако не - слагате го, препоръката е да изтриете папка save, пускате навигацията и би трябвало да имате звукови напътствия. Поздрави.

myankov
15.08.2012г., 14:51
Едно ОГРОМНО благодаря на dshekerdjiev!!! Всичко инсталирах и тръгна страхотно. Искам само да ви попитам дали трябва да си инсталирам отделно карти или, защото директно ме локализира, в смисъл трябва ли аз да актуализирам нещо или само се ъпдейтва? Също така има ли като в Гармина A-GPS откъдето да го пускам и спирам или тука няма такова нещо? Мерси предварително, програмата е супер.

Картите ти си ги ъпдейтваш. Теглиш от някъде последната карта на България и я слагаш в папка map, като преди това изтриваш старата карта. По-добре кажи какви карти имаш в тази папка. Има A-GPS и се активира не от програмата, а от настройките на телефона.

При мен с HOLUX M-1000 и приложението Bluetooth GPS нещо не се получават съвсем нещата. Курсорът за позицията стои прозрачен (Ghost режим), а отгоре непрекъснато седи "Търсене на сателити...". Така като задам маршрут и не иска да дава напътствия. Все едно няма GPS координати, а като се движа си обновява позицията ама все в този Ghost режим.

Трябва от настройките на телефона да разрешиш недействителни местоположения.

shanto
15.08.2012г., 15:08
От къде да изтегля последната карта за България?

baimile30
15.08.2012г., 16:01
А къде се намира този sys.txt ?

Колеги, извинавйате, това в sys.txt имате ли го?

[sound]
csv_voice_enabled=1.
Ако не - слагате го, препоръката е да изтриете папка save, пускате навигацията и би трябвало да имате звукови напътствия. Поздрави.

dshekerdjiev
15.08.2012г., 16:14
Дали е необходимо да актуализирам спиид камерите в сборката 800х480 от първата страница или за момента е актуална?
Благодаря предварително!

tzaneff
15.08.2012г., 16:21
Колега baimile30, предполагам телефона ти не е руутнат. Sys.txt при неруутнати устройства се намира в:
/data/data/com.navngo.igo.javaclient/ във вътрешната памет на устройството.
Ако е руутнат и/или инсталационния файл на навигацията е thin_v1.1, thin_v1.0, thin_v0.5 то би следвало sys.txt да е папката iGO на SD картата. Поздрави.

doctor4eto
15.08.2012г., 16:39

Да с програмата Bluetooth GPS Mouse. Маркета ми "каза" че не е съвместима с устройството ми. Дръпнах си .apk файл от някъде. Инсталирах и всичко е ОК.
(За Bluetooth GPS Transmitter ползвам Nokia 5800 с ExtGPS и ZTE Blade с GPS over BT.)
Смятам и аз да си купя отделен външен BТ GPS. Пиши имаш ли успех.

vsv
15.08.2012г., 17:03
myankov, картата с която съм сега е Bulgaria_R3_NQ_2012.Q1_120618.fbl, която е 12,4 мб, в папка мапс има още Basemap.fbl, която е 7,26 мб и трети файл същия като първия само че накрая е (DA).fda. Как да разбера дали толкова трябва да са файловете и дали са най-новите. Откъде мога да следя за нови карти и да те питам като гуру в тази тема това карта само на България ли е и ако не е мога ли да си сложа и на Еввопа да кажем и да ги ползвам едновременно?

troi4o
15.08.2012г., 17:18
Трябва от настройките на телефона да разрешиш недействителни местоположения.

Това е направено, даже ако не съм включил тази функция, приложението Bluetooth GPS няма да стартира.
Проблемът е другаде явно.

Да с програмата Bluetooth GPS Mouse. Маркета ми "каза" че не е съвместима с устройството ми. Дръпнах си .apk файл от някъде. Инсталирах и всичко е ОК.
(За Bluetooth GPS Transmitter ползвам Nokia 5800 с ExtGPS и ZTE Blade с GPS over BT.)
Смятам и аз да си купя отделен външен BТ GPS. Пиши имаш ли успех.

С Bluetooth GPS Mouse се получиха нещата. Благодаря ти! Явно Bluetooth GPS и iGO-то не се разбират.

verybad
15.08.2012г., 18:03
От къде да изтегля последната карта за България?Ето тук #892 Нови карти за ИГО 8.3 - Страница 90 ([Only registered and activated users can see links])

myankov
15.08.2012г., 18:32
Дали е необходимо да актуализирам спиид камерите в сборката 800х480 от първата страница или за момента е актуална?
Благодаря предварително!

Актуални са.....

---------- Предходен коментар публикуван в 17:30 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 17:32 ----------

myankov, картата с която съм сега е Bulgaria_R3_NQ_2012.Q1_120618.fbl, която е 12,4 мб, в папка мапс има още Basemap.fbl, която е 7,26 мб и трети файл същия като първия само че накрая е (DA).fda. Как да разбера дали толкова трябва да са файловете и дали са най-новите. Откъде мога да следя за нови карти и да те питам като гуру в тази тема това карта само на България ли е и ако не е мога ли да си сложа и на Еввопа да кажем и да ги ползвам едновременно?

Толкова са файловете, а за карта колегата е дал линк. Това е само карта на България. За Европа няма цяла карта. Всичко е по-държави.

vsv
15.08.2012г., 18:59
Супер, благодаря много. Навигацията е лудница, не съм имал толкова плавно вървяща досега навигация.

kaskadiora
15.08.2012г., 19:22
Здравейте, успешно инсталирах на SONY XPERIA S работи ПЕРФЕКТНО. Страхотна работа, похвали за труда.
thx:)

PGM
15.08.2012г., 22:37
Знам, че може би не е за тук питането, но да не правя цяла тема, каква е разликата с iGO My Way ?

jankoller
16.08.2012г., 00:35
И аз нов потребител на Android, все още не мога да се справям, моля за ЛС с обяснение, как да се справя с инсталацията. Предварително благодаря!

hghristov
16.08.2012г., 16:05
Изтеглих готовата сборка за 800x480 като я разархивирам и отвора папката IGO освем арк файла има още 2 архива , трябва ли и тях да ги разархивирвам , или направа както са архивирани да ги слагам. Защото засега нещо не ми се получава след като ги разархивирам , единия път не намира някакъв лиценз а втория пък не намира резолюцията за арк файла :(

myankov
16.08.2012г., 18:25
Другите два архива не ги пипаш. Копираш папка iGO на външната карта памет и инсталираш.

ednorukiq
17.08.2012г., 15:02
Здравейте :) Инсталирах я на Сензацията и искам да отбележа ,че върви перфектно :) Благодарности към колегите :) thx:)

doko
17.08.2012г., 16:15
Здравейте,на това IGO тръгватли картите за камион.Ако тръгват, някой да даде линк на актуални карти.:3apo

PGM
17.08.2012г., 16:27
Здравейте, би ли могъл някой да обясни с думи прости разликите между двете версии ?
Благодаря.

pavel945
17.08.2012г., 16:28
Отскоро съм с андроид, пробвах няколко други навигации, но тази е най-добрата.

269
17.08.2012г., 20:29
Моля някой който е с 5.08inch I9220 MTK6575 A9 1GHz Smartphone Android Note модел N9000 Операционна система:4.0.3 да сподели дали му тръгва igo след като го копира на micro sd картата и от там го инсталира че при мен нещо не се получава а пробвах със всички резолюции и нестава сигурно не правя нещо както трябва .Ако може някой да даде сборка или линк който ще работят на този смартфон ще съм ви Благодарен Благодаря

PGM
17.08.2012г., 21:49
Врътнах из София някой километър, е не безцелно, с iGO Primo и общо взето добре е.Е малко по-шаренка и малко по-повече глезотийки, ама добре е.Не лъже много.
П.П.Най се смях, пуснах да мисли маршрут за камион с радиоактивни отпадъци до Нови хан и той взе, че ме прекара през центъра на София и на всеки град пътьом :haha

kaskadiora
17.08.2012г., 22:42
Здравейте,на това IGO тръгватли картите за камион.Ако тръгват, някой да даде линк на актуални карти.:3apo

Да, има всички опции за камион, дори и ADR. И работи добре. Инсталирай.:3apo

djakiw
18.08.2012г., 01:46
Моля някой който е с 5.08inch I9220 MTK6575 A9 1GHz Smartphone Android Note модел N9000 Операционна система:4.0.3 да сподели дали му тръгва igo след като го копира на micro sd картата и от там го инсталира че при мен нещо не се получава а пробвах със всички резолюции и нестава сигурно не правя нещо както трябва .Ако може някой да даде сборка или линк който ще работят на този смартфон ще съм ви Благодарен Благодаря

Ето ти линк за Галакси Ноте.

shanto
18.08.2012г., 10:58
Здравейте,
забелязах следния проблем - ако оставя навигацията включена за ден-два,без да има какъвто и да е зареден маршрут, ми сваля някакви данни в размер на около 500МБ на денонощие.Тези данни не виждам къде ги записва, но са в системната памет, където нямам достъп.Къде може да е проблема?

Vami
18.08.2012г., 13:30
А защо ти е да разрешаваш Primo-то да ползва нет? И без това Google търсенето не работи, няма TMC по http в България...

Alien vs Predator
18.08.2012г., 14:51
Колеги, като стана дума за трафик и тази навигация - трябва ли изрично да забраняваме данните от някъде в настройките или по дифолд са забранени?

shanto
18.08.2012г., 14:53
Откъде да забраня да ползва интернет?

olele39
18.08.2012г., 16:18
Откъде да забраня да ползва интернет?
Опитай тези записи в sys.txt:

[network]
available=0

[tmc-http]
enabled=0

Vami
18.08.2012г., 16:35
Може освен горните, да добавиш и това:

[http]
enabled=0

saskos
18.08.2012г., 16:55
имам проблем с igo primo, на камерите само визуално сигнализира, без никакъв глас или сигнал, а в настройките е визоално и глас? къде ще да е проблема? копирах папка аудио от my wai,но пак не се получава!

myankov
18.08.2012г., 17:39
Погледни първи пост където пише:
Аудио за камерите благодарение на Vami и dido123 (Копирайте и двата архива на мястото на старите в папка iGO)

shanto
18.08.2012г., 18:08
Може освен горните, да добавиш и това:

[http]
enabled=0

Ок.Ще пробвам настройките.

269
18.08.2012г., 18:11
Ето ти линк за Галакси Ноте.

Благодаря за линка успях да го инсталирам но като цъкна на иконата се появява черен екран с надпис Loading IGO за около 2 до 5 секунди и излиза от програмата като вляза в приложения виждам че работи показва 1 процес и 2 услуги товари батерията но не ще да тръгне някой да има идея какво да правя

olele39
18.08.2012г., 19:46
Погледни първи пост където пише:
Аудио за камерите благодарение на Vami и dido123 (Копирайте и двата архива на мястото на старите в папка iGO)
Който го е направил вече и се интересува от файла с "Пешеходна пътека", може да изтегли актуалния от тук:

dido123
18.08.2012г., 20:30

252 3D_Cars
Добвен скин arimi_skin_1.1_1280 (преработен за 960x540 и добавени икони за пешеходни пътеки)
junctionview (преоразмерени изображенията)
Смяна на картите от потребителските профили
Добавен скин GjAk_v0.7 (добавени икони за пешеходни пътеки)

lesen
18.08.2012г., 23:57
Инсталирах на Samsung Galaxy tab 7.0 IGO 800х480 . Но се започна едно че не открива лицензи, после уж тръгна до момента след първите настройки при първоначално пускане и се изключваше програмата. След няколко опита минах на IGO 960х540 готова сборка от Saнта 123. Там отново не намираше папката с лицензи, но след корекция в сис.тхт ги намери. Странно е ,че тръгна програмата и след около 30-50 секунди изчезваше сама(особено при задаване за маршрут) проста все едно не е била стартирана , а си тръгваше програмата. Някой да има идея защо изхвърляше от програмата ,без да казва нищо, а в същото време тръгва без никакви забележки. Оправи се едва като копирах папка IGO в апарата и инсталациа отново. А на СД картата и инсталация от там изключваше от раз,просто изчезваше от екран и от паметта. Някой да има идея на какво се дължи. Благодарности на колегите потрудили се да качат готовата сборка,та да не се блъска човек да събира от тук от там.
Извинявам се за пропуска, с главните букви

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително! Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

c1v2e3t4i5
19.08.2012г., 17:18
Искам да попитам за HTC One V може ли да я подкарам тази навигация ?

myankov
19.08.2012г., 17:20
Кажи каква ти е резолюцията на дисплея. Сега няма да влизаме в google, за да проверяваме.

c1v2e3t4i5
19.08.2012г., 17:22
Резолюция 480 x 800 пиксела

myankov
19.08.2012г., 18:51
Виж какво съм написал в първи пост:
Ето готова сборка за iGO Primo 9.6.7.235654 за резолюция 800X480

mitko088
20.08.2012г., 00:25
Инсталирах на моя Samsung Galaxy Tab 8.9 версията за Huawey MediaPad (1280x800) от sanor и си сработи добре. Единственият проблем е, че не се скрива долната лента на андроида и част от бутоните на IGo не се виждат. Как мога да отстраня този проблем?

j90
20.08.2012г., 10:08
Колеги помагайте не мога да подкарам програмата на Samsung Galaxy Y S5360 pink,ползвах няколко варянта все за неговата резолюция и изписва все едно и също 'не намира скин за резолюция 240/301),много странно на Неото литна от първия път по описания начин.МОже ли и да ми кажете кои неща трябваше да спра за да не се свързва с интернет?Четох из темата един колега беше писал но сега не намирам поста,иначе спрях статистиката за трафика и тем подобните ектри мисля че се справих но все пак за да съм сигорен ако може да дадете едно рамо и по този въпрос.

mmecho
20.08.2012г., 17:41
myankov ([Only registered and activated users can see links]),
С Х-10 съм инсталирах я и тръгна !!!
Резолюцията ми е 854_480, но като сменя branding.zip и data.zip (Аудио за камерите) от първи пост
всичко се скапва :mmНякакви идеи ????

Bay Gudjan
20.08.2012г., 17:58
Отвори работещата при теб data.zip и вътре в папка ui_android ще намериш файл с името multimode.ini. Копирай го и го сложи в data.zip с БГ аудиото от първия пост ;). Не разархивирай самите дати, а само ги отваряй и си направи промените.

myankov
20.08.2012г., 18:00
Или може да копира текста. Което му е по-лесно.

mmecho
20.08.2012г., 18:12
Интересно,
Текстовете и в двата файла са напълно еднакви ??????
Какъв е смисала ????

martinbvbvbv
20.08.2012г., 18:27
Здравейте искам да попитам имали някакво друго решение на проблема със забиването освен промяна на DCIM папката и редактиране на sys.txt да не търси снимки. При мен и двата начина не работят.
Също с тънката версия имаше начин (мярнах го някъде) да се показват цели бутоните за първоначална настройка на програмата но не мога да го намеря в темата.
Линкът за Basic content of iGO folder не работи и ползвам папките от Ето готова сборка за iGO Primo 9.6.7.235654 за резолюция 800X480: с тънкия apk от thin_v1.0

mmecho
20.08.2012г., 18:31
Или може да копира текста. Което му е по-лесно.

Текстовете и в двата файла са напълно еднакви ??????
Какъв е смисъла ????
Или ГРЕША ????

Е ???
Ще ми обясните ли ???

bga
20.08.2012г., 19:52
Здравейте искам да попитам имали някакво друго решение на проблема със забиването освен промяна на DCIM папката и редактиране на sys.txt да не търси снимки. При мен и двата начина не работят.
Също с тънката версия имаше начин (мярнах го някъде) да се показват цели бутоните за първоначална настройка на програмата но не мога да го намеря в темата.
Линкът за Basic content of iGO folder не работи и ползвам папките от Ето готова сборка за iGO Primo 9.6.7.235654 за резолюция 800X480: с тънкия apk от thin_v1.0

Колега при мен работи без проблеми със следните настройки без да преименувам папки и без да инсталирам допълнителни приложения.
Влизаш в папка IGO и си създаваш папка capture.
Изтегляш този файл и го поставяш в папка capture:

[Only registered and activated users can see links] 0B.dox02

След това отваряш Sys.txt и правиш тези корекции/тези които са в черно/:

[debug]
skip_eula=1
show_battery_percent=1
experimental_features=1
screenshotsavecameraini=0
screenshotfilename="android_linked_root\capture\img_%02d.jpg"
imei=000000000000000

След тези корекции даваш сейв на файла.
Накрая изтриваш папка save/ако имаш такава/, която се намира в папка IGO.
И вече можеш да пуснеш програмата.
Всички корекции се правят от телефона!
Изтегли си тънката версия iGO Primo 2 Thin 1.1-luboz от шапката.
Успех.

olele39
20.08.2012г., 22:17
Актуален превод на български език за Примо2.
Версия 25 включва и "MiniSkin raf04 1.3.1 800x480 for Primo v2.0.1 Android". Направен е с помощта на dido123.

martinbvbvbv
20.08.2012г., 23:10
iGO Primo 2 Thin 1.1-luboz лиинкът от шапката не работи

---------- Предходен коментар публикуван в 22:00 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 22:10 ----------

IGO и си създаваш папка capture.

[debug]
skip_eula=1
show_battery_percent=1
experimental_features=1
screenshotfilename="android_linked_root\capture\im g_%02d.jpg"
imei=000000000000000

Благодаря за бързия отговор, но линка който си ми дал за файл който да сложа в папка capture не работи, също и линка от шапката за тънката версия iGO Primo 2 Thin 1.1-luboz не работи!

dido123
20.08.2012г., 23:57
myankov ([Only registered and activated users can see links]),
С Х-10 съм инсталирах я и тръгна !!!
Резолюцията ми е 854_480, но като сменя branding.zip и data.zip (Аудио за камерите) от първи пост
всичко се скапва :mmНякакви идеи ????

Пробвай това!
Сборка Primo2 Android 854x480 (с камери, БГаудио, пешеходни пътеки, бензиностанции)

Добавени преработени скинове за камерите и пешеходните пътеки!
arimi_skin_1.1_1280
GjAk_v0.7_big_res_ed
GjAk_v0.7
MiniSkin_v1.3

blackorchid
21.08.2012г., 03:55
Здравейте,
Цял ден се опитвам да инсталирам iGO Primo 800х480 (първата сборка) без резултат. При стартиране на приложението излиза съобщение:"Missing or incomplete folder/data/data/com.navngo.igo.javaclient/content/lang". В основната директория на апарата съществува "/data/data/com.navngo.igo.javaclient/content, но наистина липсва lang.Телефона е STAR i9220PAD и е рутнат. Ако някой има идея какъв е проблема, моля да помогне. Пробвах и с thin 1.0 - резултата е същият.

djakiw
21.08.2012г., 04:13
Има друга тема само за резолюция 800х480 пробвай сборката оттам при мен върви без проблем на същата резолюция.

dshekerdjiev
21.08.2012г., 10:34
Пробвай това!
Сборка Primo2 Android 854x480 (с камери, БГаудио, пешеходни пътеки, бензиностанции)

arimi_skin_1.1_1280
GjAk_v0.7_big_res_ed
GjAk_v0.7
MiniSkin_v1.3

Здравейте,
пробвах тази сборка и много ми допадна, заради допълнителните благинки в нея.
Единствено сложих апк за 800х480. Всичко върви перфектно с изключение на това, че не ми
показва бензиностанциите по картата. Във меню търсене ги има бензиностанциите барабар с логотата им.
Моля за съдействие, и предварително благодаря!

mmecho
21.08.2012г., 10:49
Пробвай това!

arimi_skin_1.1_1280
GjAk_v0.7_big_res_ed
GjAk_v0.7
MiniSkin_v1.3

Благодаря ти много :3apo
Инсталирах го,работи,остава да го пробвам в движение !
Трябват ли някакви други настройки ??:mm

c1v2e3t4i5
21.08.2012г., 11:10
Не мога да се оправя с инсталирането , за първи път ползвам Андроид и ми доста трудно :(

mmecho
21.08.2012г., 11:46
Не мога да се оправя с инсталирането , за първи път ползвам Андроид и ми доста трудно :(
Няма нищо трудно !
Какъв е проблема ?
Питай и ще ти се отговори !
Тук сме за да си помагаме !:3apo

c1v2e3t4i5
21.08.2012г., 12:04
Ми качвам го на картата с памет и после нито ми излиза нито нищо , искам и да попитам друго като нямам интернет ще работи ли ?

mmecho
21.08.2012г., 12:11
Ще работи без нет !
След като го качиш на картата инсталира ли го ?

Ако не си :
Свали си някой файл мениджър(ES File Menager) от маркета и инсталирай .apk файла (първо се увери ,че си си свалил
сборката и .арк файла за твоята резолюция )
Успех !

c1v2e3t4i5
21.08.2012г., 12:17
Инсталирах го благодаря !

А може ли карта на цяла Европа или има само на България ?

mafozi
21.08.2012г., 13:31
Карти има в секция гпс устройства / иго
Има важна тема за последните карти

dido123
21.08.2012г., 13:59
Здравейте,
пробвах тази сборка и много ми допадна, заради допълнителните благинки в нея.
Единствено сложих апк за 800х480. Всичко върви перфектно с изключение на това, че не ми
показва бензиностанциите по картата. Във меню търсене ги има бензиностанциите барабар с логотата им.
Моля за съдействие, и предварително благодаря!

Бензиностанциите се виждат, изпробвано е! Изрий данните на програмата и папка save!

c1v2e3t4i5
21.08.2012г., 14:25
Качвам картите слагам ги в папка ,,map '' и не ми излизат трябва ли нещо друго да направя ?

martinbvbvbv
21.08.2012г., 15:07
Колега при мен работи без проблеми със следните настройки без да преименувам папки и без да инсталирам допълнителни приложения.
Влизаш в папка IGO и си създаваш папка capture.

[Only registered and activated users can see links] 0B.dox02

[debug]
skip_eula=1
show_battery_percent=1
experimental_features=1
screenshotfilename="android_linked_root\capture\img_%02d.jpg"
imei=000000000000000

Успех.
Някой има ли файла който се слага в папка capture? Линкът който е дал колегата не работи.

Vami
21.08.2012г., 16:52
Файла .nomedia може да си го създадеш сам. Той не е свързан с проблема със стартиране на Primo-то, а просто указва на повечето Android приложения да не търсят и индексират мултимедийните файловете в папката в която е поставен. В случая, ако този файл е поставен там, няма да виждаш в мултимедийните приложения картинките на екрана, които си направил. Не съм сигурен обаче, ако го поставиш в папка DCIM дали Primo-то ще се съобразява и няма да чете файловете там, тъй като при мен този проблем го няма.

File stored on an Android mobile device, or on an external storage card connected to an Android device; marks its enclosing folder as having no multimedia data so that the folder should not be scanned and indexed by multimedia players; has no filename prefix and is named .nomedia.

The use of NOMEDIA files helps boost performance by excluding folders that do not need to be scanned. For example, a folder that has thousands of songs or images can be excluded. Many Android audio and video players as well as image browsers (Gallery, MP3 Player, Video Player, etc.) recognize NOMEDIA files.

NOTE: NOMEDIA files can be managed by utilities such as StudioKUMA .nomedia Manager or Nomedia.

На някой устройства си тръгва нормално и без да се правят каквито и да е гимнастики и без да се сменя името на папка DCIM. В същност не името е виновно, а някои от файловете вътре. Ако изтриеш снимките в папката, Primo-то си тръгва без никакви проблеми. Ако не иска да тръгва поради горната причина, до момента най-доброто решение е, да се смени името на папката и да се свали софтуер за камерата, който позволява смяна на папката, в която се запазват снимките.

Редактирането на sys.txt файла в повечето случаи го правя на компютъра, без след това да имам никакви проблеми. Когато нямам в мен PC, тогава се принуждавам да редактирам от телефона.

bga
21.08.2012г., 21:16
Някой има ли файла който се слага в папка capture? Линкът който е дал колегата не работи.

Заповядай:

samakit
21.08.2012г., 22:15
Здравейте, моля за помощ от по-разбиращите :( Изчетох всички страници от темата и изтеглих почти всички линкове... ама не ми се получава. Само първото 800*480 работи ама е завряно в единия ъгъл и едвам се вижда. Ползвам Glaxy Tab 2 10.1 с ICS 4.0.3 и е руутнато. Ако имате лек за това - моля за помощ и обясняване като на 98 годишна баба със склероза.

gerlata
21.08.2012г., 23:19
Имам регистрации на всякъде. Благодаря ти ! Това ми беше убегнало в онзи форум.

myankov
22.08.2012г., 17:15
Нови камери за Примо от Vami:

dshekerdjiev
22.08.2012г., 18:35
Бензиностанциите се виждат, изпробвано е! Изрий данните на програмата и папка save!

Благодаря ти много, стана :3apo

vsv
23.08.2012г., 00:17
Колеги, мога ли да търся по квартали и номера на блокове? За момента ми дава да търся само по улици.

Vami
23.08.2012г., 00:59
Можеш - [Only registered and activated users can see links]Блоковете-в-БГ&p=403782&viewfull=1#post403782

sppmaster
23.08.2012г., 02:58
Вероятно глупави въпроси, но как точно се търсят блокове. Какво се избира. Защото, като задам жилищен комплекс и после номер на блока на картата на навтек ме праща на някаква улица, ако ползвам картата на ТомТом всичко е ок със същия блок.
Как става и смяната на скиновете, не откривам такава опция в менютата.

pandox
23.08.2012г., 08:56
Здравейте, поръчах си един таблет с тези характеристики...
Google Android 4.0 ICS
CPU Telechips TCC8923, 1.2GHz, Cortex-A5 Dual Core;
RAM DDR3 1GB
Nand Flash 8GB
Screen 7 inch Capacitive 5-Point Touch Screen, Resolution: 800x480Pixels.
Wireless WiFi 802.11b/g/n.
Webcam Dual Cameras, Front 0.3MP/Rear 2MP
G-sensor 3 Way G-sensor
GPS YES

Моля за съвет дали ще е може да се инсталира тази версия за GPS или друга .. по скоро коя е най -подходяща ... когато пристигне ще се започна с инсталирането и с въпросите по- подробно ...но преди това исках да се информирам и да намеря във ваше лице помощ ако срещам трудности ..:) Като за начало може ли да ми кажете какво точно трябва да направя и какво готово като сборка да изтегля , заедно с аудио и там всечъзможни карти, камери блокове ... (или е още рано).... и възможно ли е да работи с вградената 8ГБ памет или задължително трябва да си купя допълнително Микро СД карта... Поздрави .. очаквам съвети и приятен ден..!!

myankov
23.08.2012г., 10:00
Инсталираш си сборката от първи пост най-горе, където пише:

pandox
23.08.2012г., 10:08
Инсталираш си сборката от първи пост най-горе, където пише:

Благодаря ти .!! А това ли е най подходящата навигация за таблета и достатъчни ли са параметрите му..?Трябва ли да купувам външна карта и как се инсталира и къде на вътрешната ...абе като пристигне ще му мислим... ПОЗДРАВИ..:))

myankov
23.08.2012г., 10:14
Параметрите се предостатъчни. Купи си карта памет, защото така или иначе тези 8GB едва ли ще ти стигнат за музика, филми, навигации, снимки....

Vami
23.08.2012г., 10:26
sppmaster, търсиш като POI. A файла се слага в папка iGO\Content\UserData\POI. По втрория въпрос първо трябва да имаш подходящ скин в папка iGO\Content\skin и тогава се сменя от "Още", "Настройки", "Дисплей", "Дневна тема" избираш скина, същото правиш и за "Нощна тема".

vsv
23.08.2012г., 10:28
Можеш - [Only registered and activated users can see links]Блоковете-в-БГ&p=403782&viewfull=1#post403782

Супер, мерси много.

myankov
23.08.2012г., 11:15
Ето готова сборка за резолюция 800X480 от dido123 и малко допълнение от мен:

sppmaster
23.08.2012г., 12:54
sppmaster, търсиш като POI. A файла се слага в папка iGO\Content\UserData\POI. По втрория въпрос първо трябва да имаш подходящ скин в папка iGO\Content\skin и тогава се сменя от "Още", "Настройки", "Дисплей", "Дневна тема" избираш скина, същото правиш и за "Нощна тема".
Много благодаря. Сега вече се ориентирах как става. Тъй като не съм ползвал досега навигация и макар да четох доста по форумите нещо ми бягаше логиката, а на места имаше и неточности в написаното. Възникват обаче още няколко неясноти поне за мен. Много сборки има и не винаги е ясно кой и какво е правил по тях. Знам, че те са за улеснение на незнаещите да стартират лесно. Понякога е описано какви са промените, но в повечето случаи ми се струва че трябва досещане или проби, като няма гаранция че начинаещите ще се оправят. Имам предвид, че в определени сборки по усмотрение на съставящите ги има или няма карти, POI - били те потребителски или от официалните карти, сгради, терени, различни добавки /гласове, звуци, скинове, data.zip, branding.zip, фикснати, моднати и др. подобни/. Как по-лесно биха могли начинаещите да се ориентират в тази ситуация. Как лесно може да следи за новите промени. Например камерите - при обновяване, защото доколкото се ориентирах има различни версии в зависимост от конкретния скин и използваното в него кодиране и т.н.
Например мен ме интересува, дали има смисъл ако сложа всички POI-та от Навтек, ТомТом, и ММСН, или трябва да ги ползвам само със съответната им карта. За потребителските POI-та съм сложил всички които мен ме интересуват. Смених скиновете за проба, но видимо не видях да има някаква разлика на екрана. Явно ще трябва да потърся повече информация за конкретния скин.
Благодаря предварително за съветите от ваша страна.

Vami
23.08.2012г., 13:39
Как лесно може да следи за новите промени. Например камерите - при обновяване, защото доколкото се ориентирах има различни версии в зависимост от конкретния скин и използваното в него кодиране и т.н.
Например мен ме интересува, дали има смисъл ако сложа всички POI-та от Навтек, ТомТом, и ММСН, или трябва да ги ползвам само със съответната им карта.

За промените и новите неща най-добре е да се следи и тази тема, защото повечето са еднакви - [Only registered and activated users can see links]
Няма проблем да се сложат и трите poi файла, но при търсене повечето точки ще излизат по три пъти, ако присъстват и в трите файла, което е малко гадничко за мен.

radibg2
23.08.2012г., 15:12
Когато инсталирам и стартирам iGO Primo на моя телефон ми се появява това:
([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links]
Как да го оправя?

dido123
23.08.2012г., 20:01
Скин GjAk_v0.7_big_res_ed_1280x800 (става и за други от по големите резолюции)
Добавени бензиностанции и пешеходни пътеки!
Активирате от Настройки/Дисплей и рестартирате!

GjAk+v1.0_BigRes_1280x800_1280х720 (става и за други резолюции)

olele39
23.08.2012г., 20:03
radibg2 ([Only registered and activated users can see links]), аз не мога да отворя линка ти, и на трите места, където си се оплакъл.

radibg2
23.08.2012г., 20:26
Преинсталирах телефона и то зе, че тръгна :D. Нещо картината се мести надоло и се скриват някои бутони. Как да го оправя? За 2012 или 2011 има ли карти Q3 или Q4?

Flyora
23.08.2012г., 23:01
Преинсталирах телефона и то зе, че тръгна :D. Нещо картината се мести надоло и се скриват някои бутони. Как да го оправя? За 2012 или 2011 има ли карти Q3 или Q4?

Има дори и 2012 Q1. Днес си изтеглих за цяла Европа от "Пиратския". Има си вътре всички файлчета.

radibg2
23.08.2012г., 23:42
Знам, че има ама е не пълна.

myankov
23.08.2012г., 23:47
Какво означава не е пълна и за коя карта става въпрос, че има няколко производители.

Flyora
23.08.2012г., 23:56
Знам, че има ама е не пълна.

Колега, не знам по какво разбираш дали е не пълна или не. Твое право е. Аз изтеглих най-новите файлове за кажи-речи целия свят. Аз съм фен на Навтекските карти и си дръпнах и ФТР, ФБЛ, ФДА, ФПА и ХНР. И всичко е 2012 Q1. Сборката беше почти 10 GB. Имаше и други производители. След яко триене, в момента на компа си имам 2,5 GB Навтекски файлове и всичките са с релийза 2012 Q1. За цяла Европа. Даже и Ватикана. Така, че ако все пак решиш, тегли си от там. Успех !!!

radibg2
23.08.2012г., 23:58
Бутоните отдоло са ми отрязани може би защото се вижда task bar-а на андроид как да скрия таск бара за да се покажат бутоните?

dido123
24.08.2012г., 00:14
Активира се от менюто с колбичката!

Брандинга не е за сборки с WinCE и WinMobile !

merita
24.08.2012г., 10:12
Здравейте, може ли някой да ми прати за резолюция 1280x800 . Пробвах да сваля от посочените линкове, но при unzip ми повредени файлове

vasilevs3979
24.08.2012г., 11:19
А за 320х240 няма ли?

kunchev82
24.08.2012г., 11:59
Ето ти за резолюция 1280х800

Galaxy Tab
24.08.2012г., 16:45
Скин GjAk_v0.7_big_res_ed_1280x800 (става и за други от по големите резолюции)

GjAk+v1.0_BigRes_1280x800_1280х720 (става и за други резолюции)

Кaде се слага този зип,направих папка skin в папка content,но не се появява в менюто.

dido123
24.08.2012г., 18:50
Резолюцията ти от sys.txt трябва да е както в info.ini в скина!

supported_resolutions="1280_800,800_1280,1280_720,720_1280,1280_670,720_1 230,1200_670,720_1134,960_
540,540_960,854_480,480_854,480_762,800_442,480_80 0,800_480,800_448,480_768"

radibg2
24.08.2012г., 19:02
Оправих го вече. Имам един въпрос - кои карти са най-добри? На navteq, teatlas, MMCN?

vasilevs3979
24.08.2012г., 19:54
Оправих го вече. Имам един въпрос - кои карти са най-добри? На navteq, teatlas, MMCN?
На Навтек са по-подробни и за българия са по удачния избор !!!

---------- Предходен коментар публикуван в 18:30 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 18:54 ----------

Ee няма ли го тоя за резолюция 320х240 или там само скина на димка действа. брандинга как е?

radibg2
24.08.2012г., 19:57
Има го за тая резолюция. Теглиш второто за тая резолюция от "шапката" на темата. Щом на Навтек са най-добри защо моята улица (Жеко Спиридонов) в Шумен я няма, но когато я избера да ме заведе там я пише улицата. Как да направя да излизат и при търсенето на улицата?

Flyora
24.08.2012г., 21:31
Има го за тая резолюция. Теглиш второто за тая резолюция от "шапката" на темата. Щом на Навтек са най-добри защо моята улица (Жеко Спиридонов) в Шумен я няма, но когато я избера да ме заведе там я пише улицата. Как да направя да излизат и при търсенето на улицата?
Здравей radibg2, стана ми интересно твоето твърдение. Пробвах, всичко си излиза за улица Жеко Спиридонов, даже номерата. Какво точно искаш да постигнеш ?

todor
24.08.2012г., 22:29
Здравейте, може ли някой да ми прати за резолюция 540x940, но да се виждат и иконите на бензиностанциите.Става въпрос за motorola razr xt 910.Благодаря предварително.:up

radibg2
25.08.2012г., 00:17
Аз съм я писал Zeko улицата па навигацията Zheko. :D OMG

Galaxy Tab
25.08.2012г., 11:03
Резолюцията ти от sys.txt трябва да е както в info.ini в скина!

supported_resolutions="1280_800,800_1280,1280_720,720_1280,1280_670,720_1 230,1200_670,720_1134,960_
540,540_960,854_480,480_854,480_762,800_442,480_80 0,800_480,800_448,480_768"

Изтеглих 1024 600 за мен от 4пда това пише в инфо.ини ,а ми от сега нататък ,благодаря.

[theme]
name="GjAk v1.0"
needs_restart=0
default_night_skin_dir=skin_night
supported_resolutions="480_800,800_480,800,1024_552,600_976"

maystor
25.08.2012г., 13:26
Аз съм я писал Zeko улицата па навигацията Zheko. :D OMG
На кирилица със сигурност няма начин да се напише Зеко, с "Ж" си я намира веднага.

Vami
25.08.2012г., 17:01
За любителите на скина GjAk v1.08 BG за Windows CE съм направил една сборка за Android за резолюция 800x480. Първо се чисти кеша и се маха старата версия, ако не е thin-v1.1. След това инсталирате първо iGOprimo_v9.6.7.235654_thin-v1.1.apk, от мениджъра на програмите местите всичко на SD картата. Копирате в корена на SD картата папка iGO и чак тогава стартирате Primo. При първото пускане бутоните долу ще са закрити, но предполагам ще се справите, въпреки че не се виждат много. След това настройки и след рестарт на програмата, всичко ще е наред. След това си активирате скина от "Още", "Настройки", "Дисплей", "Дневна тема" изберете GjAk v1.08 BG, същото направете и за "Нощна тема". След това назад и рестартирайте. Това е...

Линк към Primo_Android_800x480_gjak_1.08_BG.zip ([Only registered and activated users can see links])

ReDFiRe
25.08.2012г., 17:35
Отностно "Готова сборка за iGO Primo 9.6.7.235654 за резолюция 1280x720(пишете дали работи)" Тествана на Galaxy S3 ! Без никакви забележки работи супер :) Реп от мен cool)

todor
25.08.2012г., 19:12
Няма ли кой да помогне?:bo

verybad
25.08.2012г., 19:21
Дай скаип да ги пратя.

dido123
25.08.2012г., 19:26
Здравейте, може ли някой да ми прати за резолюция 540x940, но да се виждат и иконите на бензиностанциите.Става въпрос за motorola razr xt 910.Благодаря предварително.:up

Сборката е в шапката!
Готова сборка 960x540

vasilevs3979
25.08.2012г., 19:26
Здравейте някой може ли да пусне за 320х240 Самсунг галакси янг. Благодаря предварително!

radibg2
25.08.2012г., 20:09
Нещо когато ме упътва навигацията леко закаснява. Как да направя да не закъснява?

todor
25.08.2012г., 20:22
skype-todor.todorov478

vasilevs3979
25.08.2012г., 20:29
Моля дайте за 320х240 ако има!

mstef
25.08.2012г., 20:43
Има, само трябва малко да разгледа човек- ползвам я на Галакси Покет без грижи...

vasilevs3979
25.08.2012г., 20:52
благодаря колега но питах за сборки с другите скинове закоито идеше реч тези с анимираните полицаи!

dido123
26.08.2012г., 00:12
Обновена сборката в шапката за резолюция (960x540) (25-08-2012)

252 3D_Cars
Скинове с добавени камери и пешеходни пътеки!
arimi_skin_1.1_1280
GjAk_v0.7_big_res_ed
GjAk_v0.7
MiniSkin_v1.3
GjAk+v1.0_BigRes
Анимиран полицай

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ccc
26.08.2012г., 00:39
На Xperia Ray не иска да се свърже с сателитите. Трябва ли да дописвам в сис файла някакъв порт или нещо друго?

j90
26.08.2012г., 02:03
Има, само трябва малко да разгледа човек- ползвам я на Галакси Покет без грижи...

Добре де на моя Янг що не тръгват тези хави какво ли не тетствах и не ще да захапе,все ми изписва някаква грешка че не намира скин за моята резолюция,виж на Неото литна на секундата,ама ме е яд че не ще на малкия бръмбър да тръгне.?!?

Е браво колеги тази версия тръгна,кога е направихте не знам обаче работата стана,малко избързах с поста но после видях че тази версия не съм е тествам.
Огромни благодарности за труда.

pandox
26.08.2012г., 09:37

252 3D_Cars
arimi_skin_1.1_1280
GjAk_v0.7_big_res_ed
GjAk_v0.7
MiniSkin_v1.3
GjAk+v1.0_BigRes
Анимиран полицай

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

А готова сборка за резолюция 800X480 с всички тези новости ще има ли ..? Благодаря :)

atanas1981
26.08.2012г., 12:46
пуснете някакви работещи линкове ако може

martinski: Писането с ГЛАВНА буква в началото на всяко изречение и след точка и ползването на препинателни знаци е задължително! Прочети правилата ([Only registered and activated users can see links])!!!

Petar
26.08.2012г., 14:58
На Xperia Ray не иска да се свърже с сателитите. Трябва ли да дописвам в сис файла някакъв порт или нещо друго?

Здравейте,инсталирах сборката от 37 страница,без проблеми тръгна.Обаче ми дава постоянно,че търси сигнал.Като вляза да видя инфо за спътниците всичко е в зелено и курсора се движи по пътя,по който се движа и аз.Обаче си пише,че търси сигнал това е.Някой да знае защо е така?Ако някой се чуди връзка за данни активна няма.Апаратът е Самсунг Галакси У с резолюция 320/240.

Отвори си SYS файла през телефона и го сейфай от там. Това се получава, след като си правил промени от компютъра и е сейфан от там. Можеш да го сейфаш и на компютъра, но трябва да е в ANSI encoding. Аз се побърках докато намеря решение на този проблем.
Мисля, че това е много важно и се получава при много колеги, така че ако искате го сложете в шапката.

radibg2
26.08.2012г., 17:49
Нещо когато ме упътва навигацията леко закаснява. Как да направя да не закъснява?
Някой може ли да ми отговори? След като добавя POI как да направя да се показват?

vasilevs3979
26.08.2012г., 18:00
Има ли сборка за 320х240 при която да работи завъртането на екрана?

todor
26.08.2012г., 19:18
Някой може ли да ми каже, защо при приближаване на камера за скорост или полицейски пост се чува само едно динг.Сборка Primo2 Android 854x480.

Vami
26.08.2012г., 19:20
Уточни как да става завъртането? Автоматично или от менюто? Ако е от менюто има, но автоматично не. Сборките с ръчното завъртане все още имат много повече екстри отколкото другите, защото са взети от Windows CE, и по тях се работи от няколко години...

vasilevs3979
26.08.2012г., 19:23
Имаше и автоматично преди е бях теглил ама не помня откъде сега я търся ама кел файда. Ами дай да видим и ръчно опитах една ама като дам завъртане и екрана не е цял и не са активни бутоните

ccc
26.08.2012г., 19:37
Отвори си SYS файла през телефона и го сейфай от там. Това се получава, след като си правил промени от компютъра и е сейфан от там. Можеш да го сейфаш и на компютъра, но трябва да е в ANSI encoding. Аз се побърках докато намеря решение на този проблем.
Мисля, че това е много важно и се получава при много колеги, така че ако искате го сложете в шапката.
Колега, май ще се окажеш прав. Като отворих повторно сис файла, беше доста объркан, редовете бяха се слели. Направих промените на компютъра и го замених с нов. Сега вече лови сателитите много бързо. Буквално за секунди, както е при другите навигации.

stef4ogot
26.08.2012г., 19:47
А да има нещо за 480х320 различно от пост #174 ?

vasilevs3979
26.08.2012г., 19:50
Колега пусни някоя за ръчно!Тела ми е Самсунг Галакси янг

gaffer
26.08.2012г., 19:54
Ново

Нов apk файл от arimi - би трябвало да работи на Jelly Bean

сваляне thin v.1.1+jb ([Only registered and activated users can see links])

vasilevs3979 за резолюция 320/240 съм качил две data.zip, едната от WinCe, другата от WinMobile. Завъртане на екрана, не автоматично, а ръчно или както ти е екрана в момента на стартиране на програмата има при WinMobile. Има обаче разлика в sys.txt за определяне на резолюцията. И още една голяма разлика, на тази от WinMobile работи само скин diMkaWA_P153_pt_ls в двете му версии. На другата, от WinCE работят всички скинове, които поддържат резолюция 320/240 - Decent_skin, GjAk v1.07 (не съм намерил 1.08 за нашата резолюция), diMka WA P 1.5.3, не съм пробвал Seb_&_DreamTeam_EUR+_V2.2b и dt_sk_Primo_2.0_dtsb13_2.0a_EUR но очаквам да работят.
а разликата в sys.txt e:

WinMobile

screen_xy="320_240:320x240/240x320:fullscreen"

WinCE

screen_xy="320_240:320x240/0x0:fullscreen"

Vami
26.08.2012г., 20:07
За любителите на скина diMkaWA_P153_pt_ls за Windows CE съм направил една сборка за Android за резолюция 320x240. Първо се чисти кеша и се маха старата версия, ако не е thin-v1.1. След това инсталирате първо iGOprimo_v9.6.7.235654_thin-v1.1.apk, от мениджъра на програмите местите всичко на SD картата. Копирате в корена на SD картата папка iGO и чак тогава стартирате Primo. При първото пускане бутоните долу ще са закрити, но предполагам ще се справите, въпреки че не се виждат много. След това настройки и след рестарт на програмата, всичко ще е наред. След това си активирате скина от "Още", "Настройки", "Дисплей", "Дневна тема" изберете diMkaWA_P153_pt_ls или diMkaWA_P153_pt_ls_default, същото направете и за "Нощна тема". След това назад и рестартирайте. Това е...

Primo_Android_320x240_diMkaWA_BG.zip ([Only registered and activated users can see links])

Само добавете растерни карти и релеф...

dshekerdjiev
26.08.2012г., 20:21
По какъв начин мога настроя гласовото предупреждение /например за засада или камера/ да се включва само веднъж, а не да се повтаря многократно до отминаване на препядствието? Ако това е невъзможно ще се задоволя и със звуково предупреждение, както беше при първата сборка на примото. Благодаря предварително!

Vami
26.08.2012г., 20:23
Когато задавате въпроси пишете с коя сборка сте, защото има значение...

todor
26.08.2012г., 20:29
Защо не мога да изтегля ,аудио за камерите на Vami и dido123.

dshekerdjiev
26.08.2012г., 20:31

252 3D_Cars
arimi_skin_1.1_1280
GjAk_v0.7_big_res_ed
GjAk_v0.7
MiniSkin_v1.3
GjAk+v1.0_BigRes
Анимиран полицай

С тази версия съм.

todor
26.08.2012г., 20:45
И data и branding ли да заместя в моята сборка.

myankov
26.08.2012г., 21:42
Да........

Vami
26.08.2012г., 21:43
dshekerdjiev, редактирай секция [warning] на файла data.zip\project_config\igo9_android.ini като махнеш знака ";" от долните редове.

от

;overspeed_min_speech_repeat_delay=-1 ;do not repeat
;overspeed_min_tone_repeat_delay=-1 ;do not repeat

на

overspeed_min_speech_repeat_delay=-1 ;do not repeat
overspeed_min_tone_repeat_delay=-1 ;do not repeat

Гледам в сборката има и файлчета в папка ux, но не работят, защото са за сборки с data.zip за Windows CE. Трябва да се редактират, като се смени името в архива на папка ui_igo9 на ui_android.

myankov
26.08.2012г., 21:44
Някой може ли да ми отговори? След като добавя POI как да направя да се показват?

От настройките на картата. Скролваш надолу и ще видиш менюто за POI. Там даваш отметка на тези, които искаш да ти се показват.

gaffer
26.08.2012г., 22:33
За последно докато излезе официална data.zip за андроид резолюция 320/240:
Две сборки, на основата на WinCE с добавени в папката скинове gjak 1.08bg, diMkaWA_P153., decent и промени в branding за работа без скин - променен старт бутон да показва скоростта и добавено в бързо меню показване на Потребителски профили за смяна на карти. Работи само в пейзажен режим.
И на основата на WinMobile с добавени в папката скинове diMkaWA_P153_pt_ls_default и diMkaWA_P153_pt_ls и промени в branding за работа без скин - променен старт бутон да показва скоростта и добавено в бързо меню показване на Потребителски профили за смяна на карти. Работи в портрет и пейзаж с ръчна смяна от ..... това е безсмислено, защото смяната става след рестарт, а изгледа се сменя в зависимост в каква позиция е телефона по време на стартиране.
И двете сборки са със смяна карти чрез смяна профили, включват само карти на България от трите доставчика (без ОСМ). Обаче не на всички скинове в бързото меню е зададено показване на Потребителски профили, ще трябва от Настройка на Бързо меню да го изберете.
Евентуален проблем - нужда от редакция на sys.txt в частта content="/mnt/sdcard/external_sd/iGO/content" трябва да замените external_sd с името на вашата памет.

сваляне от дата.бг ([Only registered and activated users can see links])

Благодарности на rummar за аудиото, на Vami за точките за предупреждения, на olele39 за превода и за скина на gjak

radibg2
26.08.2012г., 22:34
Там е за фабричните POI. Аз питам след като добавя POI как да направя да се показват?

myankov
26.08.2012г., 22:37
Там е за всички ПОИ- фабрични и добавени. Ти в коя папка ги слагаш, като ги добавяш?

dido123
26.08.2012г., 22:44
Гледам в сборката има и файлчета в папка ux, но не работят, защото са за сборки с data.zip за Windows CE. Трябва да се редактират, като се смени името в архива на папка ui_igo9 на ui_android.

Не работят даже и да се смени на ui_android трябва да се вкарат в Branding.zip, но вече в скиновете ги има. В следващото обновяване на сборката ще ги махна.

radibg2
26.08.2012г., 22:46
Слагам ги в content/userdata/poi. Сложил съм отметка на blocks, но нищо не се появява. POI те са в klm формат.

dido123
26.08.2012г., 23:23
Скин GjAk_v1.0_arimi_mod+bg (800_480) (добавена категория пешеходни пътеки)

Vami
27.08.2012г., 00:39
Не работят даже и да се смени на ui_android трябва да се вкарат в Branding.zip, но вече в скиновете ги има. В следващото обновяване на сборката ще ги махна.

Да, не работят, защото е станало мазало и написаното в инфото за thin_v1.1, че ux е на SD картата не е вярно за всички устройства. В такъв случай за да работи ти трябва рут и ползваш Root Explorer за да създадеш линк към папка ux на SD картата. В branding.zip e ясно, че ще работят, там са с приоритет пред скина, но там освен папка ui_android трябва да се сложи и папката ux. Ако ютилитито е интелигентно направено, при наличието в скина няма да работи, но няма и да пречи. Има обаче такива, който пречат и водят до грешки. Затова когато се прави branding.zip трябва да се съобразяват някои неща, а не сляпо да се копира в него. Също така е задължително преди да се сменя от скин на скин да се изтрие папка save, защото отново става мазало. Затова би било добре, да се качват чисти сборки или такива с един скин. Другите скинове да се качват отделно, като за тях се дават пояснения.

Дано да съм помогнал с този пост на колегите тук...

п.с. Написаното е вярно за Primo с data.zip и сборки от Android, а за сборки с data.zip от Windows CE, на ui_android съответсва на ui_igo9.

myankov
27.08.2012г., 11:08
Линковете вече си работят.

stef4ogot
27.08.2012г., 11:21
А да има нещо за 480х320 различно от пост #174 ?

Мaй ще си джарам с IGO MyWay :D

stef4ogot
27.08.2012г., 15:58
iGO Primo за резолюция 480х320

Готова сборка,включваща: БГ език,камери,карта+POI точки (Bulgaria_R3_NQ_2012.Q1) и 18 превозни средства.

Забележка: Някои от опциите в менюто се нуждаят от завъртане на екрана за по-добра видимост!

Тествано на LG GT540 Optimus

DOWNLOAD:

nacional
27.08.2012г., 17:18
Благодаря за новата тънка версия 1.1 - наистина оправя звука на Android 4.1 Jelly Bean! Само трябваше да се променят настройките в sys файла, понеже на резолюция 800х480 показваше менюто с известията и скриваше част от бутоните в долния край.

dido123
27.08.2012г., 19:36
Сборка Primo2 Android 480x320 ( с всичко необходимо с два Branding.zip, изберете си един от тях, по подразбиране е с добавени пой икони от 4pda) 28.08.2012г.
Добавен скин GjAk_v1.1

mafozi
27.08.2012г., 20:20
Разлика с версията от предната страница ?
И трябва ли и тази да се завърта за да се виждат някои неща.

dido123
27.08.2012г., 20:39
@mafozi , Ако въпроса е към мен не знам нищо за версията от предната страница. Тази си работи нормално!

mafozi
27.08.2012г., 21:04
За теб беше :)
Да дадеш малко инфо за брандинг зипа.
Единия си обяснил с какво е ,а другия ?

dido123
27.08.2012г., 21:09
Другия е стандартния с БГаудио, бензиностанции камери и пешеходни пътеки.

stef4ogot
27.08.2012г., 21:37
Сборка Primo2 Android 480x320 ( с всичко необходимо с два Branding.zip, изберете си един от тях, по подразбиране е с добавени пой икони от 4pda) 26.08.2012г.

Това вече е качествена версия :)
Току що я тествах и съм повече от очарован.Никакви проблеми с изгледа из опциите.
Поздравления и реп+ :brf

radibg2
27.08.2012г., 23:34
Пак относно поите. Как се import-ват забога? Слагам ги в userdata/poi, но при търсенето на POI ми излизат само фабричните.

dido123
27.08.2012г., 23:48
Пак относно поите. Как се import-ват забога? Слагам ги в userdata/poi, но при търсенето на POI ми излизат само фабричните.

Активирай ги от Настройки на карта/Маркери за места

Fixa
28.08.2012г., 03:12
Ново

Нов apk файл от arimi - би трябвало да работи на Jelly Bean

сваляне thin v.1.1+jb ([Only registered and activated users can see links])

Оправен ли е проблема със звука, при Samsung Galaxy Nexus със; Android 4.1.1 Jelly Bean.

И ако е възможно, някой ако е тествал, нека да качи готова сборка със всички нужни файлове.

Благодаря на отзовалите се.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

nacional
28.08.2012г., 11:21
Оправен ли е проблема със звука, при Samsung Galaxy Nexus със; Android 4.1.1 Jelly Bean.

И ако е възможно, някой ако е тествал, нека да качи готова сборка със всички нужни файлове.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Аз съм с него на Nexus S с Jelly Bean и си работи на 6 - гласовата навигация е екстра. Само, че при мен не разпъваше на цял екран и скриваше бутоните отдолу. Трябва да се пипне sys файла - на [rawdisplay], screen_xy= беше auto и го заложих ръчно. Коментира се реда с auto - то и се откоментира някой от тези с възможните резолюции по-надолу. В моя случай резолюцията е 800x480 и изглежда нещо подобно: screen_xy="800_480:800x480/480x800:fullscreen". Надявам се да съм помогнал.

radibg2
28.08.2012г., 11:43
На кое трябва да сложа тикче? Моите POI ги няма като имена там.

Vami
28.08.2012г., 13:05
А в какъв формат са файловете, които слагаш? Трябва да са *.kml, за да се покажат. Да не слагаш zip-пове?

radibg2
28.08.2012г., 13:30
Проблема е бил при компилирането. Как да компилирам файловете от .upi в . kml? Ползвам POI Editor - Extra POI Edit ([Only registered and activated users can see links]), но след като ги конвертирам и ги отворя файла е празен. С какво да ги конвертирам? ПОИ-те са на български.

Vami
28.08.2012г., 13:48
Ето ти програмка за конвертиране - [Only registered and activated users can see links]
Предполагам ще се справиш с руския, защото интерфейса е само на руски...

radibg2
28.08.2012г., 14:05
Тая програма може да конвертира от .upoi, .kml и .poi. На мен ми трябва от .upi или .gpx в .kml

Vami
28.08.2012г., 14:16
Че ползва ли го все още някой тоя Sygic? Аз май повече от година и половина не съм го поглеждал... Не бях обърнал внимание на формата... Ще погледна и ще кача друга програмка.

Fixa
28.08.2012г., 14:41
Аз съм с него на Nexus S с Jelly Bean и си работи на 6 - гласовата навигация е екстра. Само, че при мен не разпъваше на цял екран и скриваше бутоните отдолу. Трябва да се пипне sys файла - на [rawdisplay], screen_xy= беше auto и го заложих ръчно. Коментира се реда с auto - то и се откоментира някой от тези с възможните резолюции по-надолу. В моя случай резолюцията е 800x480 и изглежда нещо подобно: screen_xy="800_480:800x480/480x800:fullscreen". Надявам се да съм помогнал.

Жив и здрав да си колега, но, аз не съм със ROOT-нат телефон, така че нямам достъп до редактирането на sys файла (до колкото знам), така че, ако е тествал някой, със Samsung Galaxy Nexus с Android 4.1.1 Jelly Bean, нека да сподели готова сборка със нужните файлове и т.н.

Sent from my Galaxy Nexus

Vami
28.08.2012г., 15:05
В този случай лошото е, че нямаш слот за карти и сигурно няма да стане с thin_v1.1_JellyBean.apk, защото е за SD карта. В този случай може да пробваш [Only registered and activated users can see links], като предварително редактираш sys.txt файла в apk-то. Обаче няма да имаш звук. Мисля, че в скоро време ще се реши проблема...

nacional
28.08.2012г., 15:57
Жив и здрав да си колега, но, аз не съм със ROOT-нат телефон, така че нямам достъп до редактирането на sys файла (до колкото знам), така че, ако е тествал някой, със Samsung Galaxy Nexus с Android 4.1.1 Jelly Bean, нека да сподели готова сборка със нужните файлове и т.н.

Sent from my Galaxy Nexus

Спокойно и аз не съм с root -нат телефон. Nexus-а е с разделена памет - internal и external - като втората служи за sd. След инсталация, тънката версия качва sys.txt в папката на iGO в sdcard и там можеш да си го променяш както си искаш. Vami е прав за SD картата, но тя при нас е виртуална един вид и е налична за използване от различните приложения. Така, че тествай - при мен работи, не виждам причина и при теб да не се получи.

radibg2
28.08.2012г., 16:16
Експортирах ги с един сайт, но щом ги сложих да се показват се показват само едни сини балончета на мястото на местата а не иконките на POI-те. От къде се добавят иконките на POI-те?

todor
28.08.2012г., 19:04
Здравейте, как да изкарам кола на мястото на стрелката, IGO Primo2 854x480.

dosini
28.08.2012г., 20:17
Колеги, приятели, моля за помощ!!!Спешно!!!Тръгвам за Гърция и не мога да се оправя без навигация. За жалост, инсталирах това IGo, но не тръгва. Дава съобщение за грешка което е определено като Content error и е "global_cfg not found". Инсталацията направих по следния начин: От първия пост свалих готовата сборка за 800х480(което е моя случай, тъй като съм със Самсунг Галакси S2).Записах всичко на външна SD карта в папка с името Igo. Стартирах apk файла и инсталирах приложението.Но.... не става.

Моля, ако някой може да помогне!!!

Васил

mafozi
28.08.2012г., 20:21
Аз съм с тази зглобка на С и бачка без проблем.
Нещо си объркал.
Името трябва да е iGO

dosini
28.08.2012г., 20:28
Да, благодаря. Името си е iGO.Както си е свален файла от линка. Нищо не съм променял. Но не става.

mafozi
28.08.2012г., 20:39
global_cfg not found :nvg
Това ми изписва на мен :( Някакви идеи ?

В sys.txt си оправи пътя.
[folders]
app="\Storage Card\Primo"
sdcardpath="\Storage Card\Primo"
content="\Storage Card\Primo\Content"

Можеш и да изтриеш написаното заедно с [folders].

Виж в гугъл колко теми има по тоя проблем докато някой пише какво да направиш ;)

Тук също е описано как да си го оправиш

pocketbulgaria.com Виж темата - IGO Primo 1.x, 2.x ([Only registered and activated users can see links] Bprimo%26start%3D2520+&cd=6&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&lr=lang_bg)

barutchiev
28.08.2012г., 21:05
Здравей колега dosini ,пробвай да свалиш архива от колегата myankov от линка над който пише"Ето готова сборка за резолюция 800X480 от dido123 и малко допълнение от мен".
Днес я изпробвах и работи супер на HTC Desire S.Само един недостатък намирам в нея.Когато искам да ме навигира до нас,намира ми името на улицата,но когато искам да напиша номера,ми го дава неактивен.Живея в блок започващ с вход 36 и завършващ на 52.Не мога да набера 48.Дава ми само до 36.
А аз искам да попитам каква е разликата от branding архива от горе споменатия линк и branding архива даден по-долу към "ДОПЪЛНЕНИЯ".Разликата е голяма.Втория е доста по-малък.Трябва директно да се замени с първия,или трябва да се разархивира и да се допълнат,след което пак архив?

dido123
28.08.2012г., 21:20
Скин GjAk_v1.1_bg (800х480,480x320) (Добавил съм категория пешеходни пътеки, анимиран полицай, мини тунел и кръстовища. За сборки Android (ui_android)
Поддържани резолюции: ("480_800,800_480,800_448,480_768,320_480,480_320,48 0_295,320_455")

Оригинален скин: GjAk (800х480, 480х800, 480x320, 320x480) gurjon & arkoko

Парола: Titanic@

dosini
28.08.2012г., 21:22
Благодаря Ви много за помощта. Честно казано, представа нямам как точно щях да открия, вляза и редактирам евентуално този sys.txt файл:) Истината е, че деинсталирах приложението, инсталирах го повторно със същите стъпки и дори, ползвайки същите предварително свалени папки. И опа, чудо, огря ме късмета на идиота. Всичко тръгна този път без проблем, без да променям път и прочее.Как ли е станало? Не е важно. Все пак, благодаря Ви още веднъж. Поздрави.

dido123
28.08.2012г., 21:45
А аз искам да попитам каква е разликата от branding архива от горе споменатия линк и branding архива даден по-долу към "ДОПЪЛНЕНИЯ".Разликата е голяма.Втория е доста по-малък.Трябва директно да се замени с първия,или трябва да се разархивира и да се допълнат,след което пак архив?

Разликата е, че в сборката съм вкарал аудиопредупрежденията в Branding.zip.

radibg2
28.08.2012г., 21:57
dido123 ([Only registered and activated users can see links]) как да импортна изображения към поите които съм си добавил? Сложих изображенията в userdata/poi, но не стана. POI-те седят с сини "балончета".