Вижте пълната версия : Проблеми и въпроси свързани с ъпдейт или смяна на версията на Android

bodonance
06.02.2013г., 09:55
Всеки, който има проблем, въпроси, търси помощ относно ъпдейт или смяна на версията на Android да ги сподели тук, за да не се пускат толкова много излишни теми.

ianko79
07.02.2013г., 15:16
моля за помощ ако някой знае как мога да ъпдейтвам това таблетче, то в момента е с андроид 2.2, а има 2.3.6 с самсунг киес, но като зареда да се ъпдеитва, стига до 99% и забива.

D-Wade
07.02.2013г., 15:28
Колега, прочети правилата на форума, че следващият път вместо корекции ще има наказание! :sorv

Axxxel
07.02.2013г., 15:41
Забива? Някаква грешка да дава? И на самото изтегляне ли стига до 99% или инсталацията? Че, ако е последното, то довежда до софтуерен брик.

ianko79
07.02.2013г., 16:33
Забива? Някаква грешка да дава? И на самото изтегляне ли стига до 99% или инсталацията? Че, ако е последното, то довежда до софтуерен брик.

Забива още на тегленето

Axxxel
07.02.2013г., 16:41
Изключи всякакви антивирусни и файъруоли и пробвай отново.
И под забива имаш предвид, че стои на 99% до безкрай? Без грешка за провалено сваляне или нещо такова?

bodonance
07.02.2013г., 16:48
Влизаш в Samfirmware. Сваляш си последния G70XEKP7
[Only registered and activated users can see links]
Odin и забравяш за KIES.

ianko79
07.02.2013г., 17:16
Изключи всякакви антивирусни и файъруоли и пробвай отново.
И под забива имаш предвид, че стои на 99% до безкрай? Без грешка за провалено сваляне или нещо такова?
Да.Стига стига до 99% и така цяла вечер.

---------- Предходен коментар публикуван в 17:15 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 17:16 ----------

Влизаш в Samfirmware. Сваляш си последния G70XEKP7
Odin и забравяш за KIES.
Благодаря ще опитам.

vesko78
08.02.2013г., 00:34
Здравейте,може ли да ми препоръчате някой добър ROM за SAMSUNG ACE PLUS GT S7500.Благодаря предварително.

radnevo
09.02.2013г., 10:02
Колеги, струва ми се, че имам сериозен проблем, за който моля за помощ
Предварително се извинявам, но с търсачката не намерих нищо, затова пиша тук с молба
Имам Галакси С3, пропускам втора автоматична актуализация на фирмуер и андроид.Това го разбрах, защото с жена ми сме с еднакви телефони, а нейния вече е с 4.1.2, аз останах с4.1.1
В интерес на истината, сега се сещам, че по някое време телефона ме пита за актуализация,но бях някъде на път и му дадох "по-късно", но след това той не ме е питал повече за актуализация.
Сега като отида в настройките ми казва че "Телефона е променен, и не са налични актуализации",

Молбата ми е, ако някой се сеща за решение на проблема да ми каже, искам да си се актуализира телефончето.

Daniel77
09.02.2013г., 13:57
Имам един китайски телефон с Андроид 2.3.Молбата ми е как да си го ъпгрейдна до 4.0.?

bodonance
09.02.2013г., 14:17
Китайски телефони колкото искаш. Модел или нещо което да ни насочи ще споделиш ли?.

Daniel77
09.02.2013г., 14:59
Ами уж е Lenovo 3GW100 , ама неофициалната версия.

bodonance
09.02.2013г., 15:10
Това "уж" ме притеснява. Чети тук.

sannde
11.02.2013г., 21:08
Моля помогнете с ъпдеит на htc amaze x715e от 2.3.4 до 4.0.3 ics благодаря

fury
11.02.2013г., 22:03
Здравейте, наскоро си купих HTC One S. Работи в момента с Android 4.0.4, въпреки че има ъпдейт до 4.1.1 от декември месец, а аз все още не мога да го инсталирам. cid HTC__032 валиден е за ъпдейта, не е брандиран и не мога да разбера причината все още да нямам ъпдейт :Х Ако някой може да бъде полезен с решението на проблема ми ще съм много благодарен.

ianko79
11.02.2013г., 23:26
Искам да благодария,успях да ъпдеитвам таблета с киес след изключване на антивиросната програма.

---------- Предходен коментар публикуван в 23:18 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 23:26 ----------

Аз също ползвам htc one s ъпдеитвах го преди 2дни от от меню/настройки/за/софтоерни актуализации

fury
12.02.2013г., 13:01
да, но не ми засича ъпдейта там

bo6o
12.02.2013г., 13:40
Значи чакане му е майката. Специално за твоя цид май се чака още, особено ако е с3.

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

fury
12.02.2013г., 13:53
там е проблема, че не ми излиза нова версия.

да, с3 е процесора.

Koлега, крайно време е да прочетеш правилата на форума, защото следва наказание! :sorv

ssaattyyrr
15.02.2013г., 10:47
Здравейте, току що си поръчах Motorola Defy +. Бихте ли ме посъветвали на коя версия на Андройд да мина и как да го направя. Целта е в последствие инсталация на Гармин пилот (преработения от Асус). Предварително благодаря.

Genadi88
15.02.2013г., 17:58
Здравейте колеги, от доста време имах следния проблем - аз съм със Sony Ericsson Xperia Arc S и след ъпдейт до 4.0.4 постоянно ми забива телефона за по 1-2 мин. или се редуват няколко приложения подред да спират да работят. Излиза ми съобщение, примерно "Приложението Катри спря да работи" и два бутона "Отказ" и "Изчакване". Няма да ви казвам колко е дразнещо през 5-10 мин. да ми се появяват. след като забраня "Карти" започва малко по-рядко да го прави. Вчера го ресетнах до фабричните му настройки и засега още не се е проявил някакъв проблем, но ми е любопитно каква би могла да е причината и ако се появят пак как да процедирам, че не ми се ресетва всеки път.

Благодаря Ви предварително. :)

Dragom1r
15.02.2013г., 22:59
И аз съм с подобен проблем със същия телефон,само че аз съм стигнал до андроид 4.1.1 и все като проверявам за нова актуализация ми казва,че няма .... как да инсталирам 4.1.2 джели беан ?

Genadi88
16.02.2013г., 09:32
Ти пак че до там си я докарал, на мен ми казва че 4.0.4 е актуалната версия на андройд.

sannde
16.02.2013г., 09:35
Моля помогнете с ъпдеит на htc amaze x715e от 2.3.4 до 4.0.3 ics благодаря

колеги,нещо по моя въпрос:mah55:mah55:mah55?

bodonance
16.02.2013г., 12:25
@sannde прегледай това.

@Dragom1r прегледай това
[Only registered and activated users can see links] 0%B8%D1%8F
и това

@ssaattyyrr трябва ти 4,0,3 или 4,0,4. Kaк пише тук.

Dragom1r
16.02.2013г., 20:09

asenna5
17.02.2013г., 09:41
Здравейте колеги, от доста време имах следния проблем - аз съм със Sony Ericsson Xperia Arc S и след ъпдейт до 4.0.4 постоянно ми забива телефона за по 1-2 мин. или се редуват няколко приложения подред да спират да работят. Излиза ми съобщение, примерно "Приложението Катри спря да работи" и два бутона "Отказ" и "Изчакване". Няма да ви казвам колко е дразнещо през 5-10 мин. да ми се появяват. след като забраня "Карти" започва малко по-рядко да го прави. Вчера го ресетнах до фабричните му настройки и засега още не се е проявил някакъв проблем, но ми е любопитно каква би могла да е причината и ако се появят пак как да процедирам, че не ми се ресетва всеки път.

Благодаря Ви предварително. :)

Няма да ти се наложи да правиш често ресети. Проблема си е в Андроид, а решението е точно това, до което сам си стигнал: след ъпгрейд от Андроид 2 до 4 задължително и един мастър-ресет, иначе се почват едни лагове, някои процеси спират да работят и излизат съобщения, че нещо не е наред и системата се е бъгнала. Принципно почти всички модели от който и да е производител, които са излезли out-of-the-box с Андроид 2 работят значително по-добре с него, отколкото с 4-ката, примери много, включително с бестселъри като SGS 2. До сега не съм бил свидетел на обратното с малко изключения от сорта на Нексус-ите. Имах много по-плавна работа на моята Арка с 2.3.5. Видях как се държа Xperia P с 2.3.7 и сега с 4.0.4 - с 2.3.7 работеше по-добре. Познат наскоро ми се оплакваше от проблемите с новите ъпдейти на Самсунг за неговия SGS 2 и ми сподели, че по-добър ром от стоковия не е имал (вер. 2.3.6 на ОС). Това си има своята логика във връзка със самото развитие на ОС-та, нейната мултиплатформеност и къстъмизациите, правени от отделните прозводители за различен хардуер.

marvel
19.02.2013г., 13:35
Здравейте, имам Samsung galaxy S2 с 4.0.3 и ми казва че няма ъпдейт, а гледам че някой обновяват. Къде може да е проблема?

bodonance
19.02.2013г., 21:24

Cotoga
20.02.2013г., 20:40
Търся firmware Jelly Bean за Sony mini st15i

winnerkn
21.02.2013г., 19:52
Виж тук: [Only registered and activated users can see links]

Cotoga
21.02.2013г., 20:55
Не виждам kernel а ром,в toolbox има

mmladen
23.02.2013г., 14:51
След последния ъпдейт 4 1.1 не мога да копирам, нито снимки, нито музика от телефона на компютъра под win xp. Другия проблем, които се получи на някои wifi мрежи се свyрзва, но не мога да вляза в интернет. До преди ъпдеита нямаше такива проблеми. Телефона ми е с s3 процесор, ако някой знае причината и може да помогне ще съм му благодарен :mm .

myankov
23.02.2013г., 15:42
След ъпдейта е желателно да направиш фактори ресет, ако не си направил.

mmladen
23.02.2013г., 16:49
как точно се прави този ресет и нешо като информация ше се загуби ли? благодаря предварително за отговора

---------- Предходен коментар публикуван в 16:16 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 16:49 ----------

маи го намерих, доколкото разбрах всичко ще се изтрие. Тарся сега как да си направя резервно копие и ще опитам, благодаря все пак за отделеното време. Дано се полу4и

Axxxel
23.02.2013г., 16:57
Само да те помоля малко по-прилежно. Правопис и пунктуация. Нарочно съм нашарил последния ти пост.

Колкото до проблема ти - след фактори ресет губиш програми, съобщения, контакти, календарни събития. Всичко по паметта като снимки, музика, филми и разни дата файлове от апликациите ще си остане.
Съвета ми е да не правиш бекъп на нещата, които ще се затрият. Всичко се качва наново за двайсетина минути.

mmladen
23.02.2013г., 18:17
За съжаление и след фактори ресет полжението е все същото,под xp не мога да копирам данни и wifi се връзва,но нямам нет. Опитах с хтц на един колега само дето неговото е x с неговото всичко работи , но моят все така не иска.

accdones
24.02.2013г., 20:49
Много полезна тема 4.0.4 ---> 4.1.2:happy

Cotoga
24.02.2013г., 21:29
Пробвай с flashtool -той може всичко

Genadi88
25.02.2013г., 18:50
Няма да ти се наложи да правиш често ресети. Проблема си е в Андроид, а решението е точно това, до което сам си стигнал: след ъпгрейд от Андроид 2 до 4 задължително и един мастър-ресет, иначе се почват едни лагове, някои процеси спират да работят и излизат съобщения, че нещо не е наред и системата се е бъгнала. Принципно почти всички модели от който и да е производител, които са излезли out-of-the-box с Андроид 2 работят значително по-добре с него, отколкото с 4-ката, примери много, включително с бестселъри като SGS 2. До сега не съм бил свидетел на обратното с малко изключения от сорта на Нексус-ите. Имах много по-плавна работа на моята Арка с 2.3.5. Видях как се държа Xperia P с 2.3.7 и сега с 4.0.4 - с 2.3.7 работеше по-добре. Познат наскоро ми се оплакваше от проблемите с новите ъпдейти на Самсунг за неговия SGS 2 и ми сподели, че по-добър ром от стоковия не е имал (вер. 2.3.6 на ОС). Това си има своята логика във връзка със самото развитие на ОС-та, нейната мултиплатформеност и къстъмизациите, правени от отделните прозводители за различен хардуер.

Благодаря ти приятелю,
и преди съм го чувал това, но бях го забравил и наистина е така, с 2.3.5 си летеше. След като го ъп-дейтнах през месец май 2012 с 4.0.1 бях го ресетнал непосредствено след откачането на кабела, защото го бях срещнал това някъде из форума, но проблемите дойдоха след 4.0.4 а там нямаше ресет.

ssaattyyrr
12.03.2013г., 15:51
@ssaattyyrr трябва ти 4,0,3 или 4,0,4. Kaк пише тук.
[Only registered and activated users can see links][/QUOTE]

Благодаря отново. До сега само съм рутнал телефона. Свалих си инсталационните файлове за въпросния андроид и там(в readme-то) пише следното:
These nightly builds are made for Gingerbread kernels on Defy and Defy+ They doesn't include kernels inside to be compatible with both Defy (2.3.4) and Defy+ (2.3.6)

Та моя телефон е Дефи + с андроид 2.3.6. От така написаното да разбирам ли че тази неофициална версия на андорид 4.0.4 не става за моя телефон? Предварително се извинявам ако въпроса ми е тъп.

antiq
24.03.2013г., 19:44
Някои може ли да ми каже дали може да се сложи андроид 4.1.1 или 4.1.2 на htc sensation xl

Cotoga
24.03.2013г., 20:01
Android 4.2 Jelly Bean CM10 ROM Може
Към страницата ([Only registered and activated users can see links])

sas12
24.03.2013г., 21:03
Здравейте, тази сутрин бях с CyanogenMod 10.1, но имаше бъгове и реших да сложа Stock 2.3.6. Изтеглих го от SamFirmware, и го флашнах с Один, изписа PASS и се рестартира.. След това показа логото на Samsung и извибрира един път и после извибрира два кратки пъти и пак се рестартира и после пак логото и така до безкрайност.. Прeфлашнах пак - без резултат. Сложих и CMW, но не мога да вляза в него, като натисна комбинацията от бутони за да вляза в рековърито нищо не става.. като включа телефона пак така с логото до безкрайност. Мога да вляза в Download режим само. Пробах и да рефлашна CMW, но нищо. Какво да правя ? Телефона е Samsung Galaxy Mini 2 (GT-S6500D)

Cotoga
24.03.2013г., 21:12
Нещо не си издокарал както трябва Gapps и Rom.Флашна го със същото IMG,каквото е на рома или .Виж как се инсталира и дали си объркал нещо,използва ли backup.Рома за твоя телефон ли е.

sas12
24.03.2013г., 21:16
Нещо не си издокарал както трябва Gapps и Rom.Флашна го със същото IMG,каквото е на рома или .Виж как се инсталира и дали си объркал нещо,използва ли backup.Рома за твоя телефон ли е.

Рома е Cyanogenmod 10.1 и го флашнах през CMW Recovery 6.0.2.8. Ако успея да вляза в stock recovery или CMW ще оправя нещата ама не става..

Cotoga
24.03.2013г., 21:22
Пробвай отначало.И аз съм с 10.1,отначало като обърках как става,флашнах на ново и стана,даже един път преинсталирах кернела ,руут и така пак до рома. Цъкаш докато успееш.Само гледай да не си забравил някоя стъпка.

sas12
24.03.2013г., 21:26
Пробвай отначало.И аз съм с 10.1,отначало като обърках как става,флашнах на ново и стана,даже един път преинсталирах кернела ,руут и така пак до рома. Цъкаш докато успееш.Само гледай да не си забравил някоя стъпка.

Какво да пробвам, аз не мога да вляза в recovery за да го префлашна. А ако флашна с ОДИН пак съм в bootloop и не мога да вляза в recovery..

Cotoga
24.03.2013г., 21:28
Извади батерията и пробвай пак,винаги има начин

vladko98
08.04.2013г., 18:07
Ако може някой да ми помогне да ни Update андроида на Samsung galaxy ace duos от версия 2.3.6 до 4.0.4

Genadi88
08.04.2013г., 20:28
Приятели имам един въпрос - по какъв начин мога да докарам тела си Jelly Bean? Преди няколко дни направих запитване до Център за поддръжка на Sony Xperia и от там ми върнаха тоя отговор:
"Уважаеми Г-н Генов,

Благодарим Ви, че се свързахте с Центъра за поддръжка на Sony Xperia.

По повод Вашето запитване,

Бихме искали да Ви информираме, че Вашият телефон Sony Xperia Arc S ще приеме всички последващи ъпдейти на Андроид 4.0 (Ice Cream Sandwich), но няма да приеме Андроид 4.1 (Jelly Bean).

За допълнителна помощ, моля, не се колебайте да се свържете с Центъра за поддръжка на номер 0800 1 8778. За повече информация и поддръжка на нашите продукти можете да посетите нашата интернет страница Xperiaв„ў Smartphones from Sony - Sony Smartphones ([Only registered and activated users can see links]).

Моля, обърнете внимание, че ако не отговорите в течение на 7 дни на това електронно писмо, Вашето запитване ще бъде автоматично приключено. Всички опити за връзка след това няма да бъдат получени от нашия Център за поддръжка и Вие ще трябва да изпратите ново запитване.

С уважение,

Надежда Точева
Център за поддръжка на Sony Xperia"

Един колега си беше дал HTC-то в София да му го барнат с 4.1.2 и сподели че има разлика, сега тела му се държи доста по-добре, работи леко и батерията му държи повече. Та питам дали има начин да и го направя или да си чакам поредния ъпдейт на Ice Cream Sandwich.

Cotoga
08.04.2013г., 20:37
Намираш си code name rom на телефона пример на сони мини е smultron влизаш в[Only registered and activated users can see links] и търсиш най-новата версия,предполагам че ще има 4.2.2 теглиш и флашваш темата е за sony mini st15i [Only registered and activated users can see links] 0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-Rom-4.2.2-Jelly-Bean-%D0%B7%D0%B0-Sony-Xperia-Mini-st15i-root само теглиш рома за твоя телефон и си готов.Предполагаемо би трябвало да стане

Genadi88
08.04.2013г., 20:41
Намираш си code name rom на телефона пример на сони мини е smultron влизаш в[Only registered and activated users can see links] и търсиш най-новата версия,предполагам че ще има 4.2.2 теглиш и флашваш темата е за sony mini st15i [Only registered and activated users can see links] 0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-Rom-4.2.2-Jelly-Bean-%D0%B7%D0%B0-Sony-Xperia-Mini-st15i-root само теглиш рома за твоя телефон и си готов.Предполагаемо би трябвало да стане

Благодаря ти, но ако омажа нещо има ли вариянт да си върна старото сладоледче. И трябва ли ми root или не е задължителен? Доколкото разбрах от намереното в нета codename rom Sony Ericsson Xperia Arc S LT18 / LT18i (SE Ayame)

Cotoga
08.04.2013г., 21:33
Трябва да е рутнат и задължително бекъп-титаниум.Следвай всички стъпки една по една.Ако го омажеш трябва да го преинсталираш,и по точно кернела,намери го изтегли flashtool и няма да имаш проблеми,макар че винаги може да се прецака нещо. А това [Only registered and activated users can see links] мисля че ще е за теб.

Genadi88
08.04.2013г., 21:45
Ами в момента свалям miuiandroid_anzu_jb-3.3.29.zip и miuiandroid_LT18i_ics-3.2.8.zip,но май ще трябва първо да си поиграя с root-ването.

Cotoga
08.04.2013г., 22:02
Titanium Backup е много важен инструмент за flash на ромове,след това виж към рома дали има gapps.A ето и firmware [Only registered and activated users can see links] и root [Only registered and activated users can see links] Ако го изцакаш ще си купиш нов:mus

Genadi88
08.04.2013г., 22:14
Titanium Backup е много важен инструмент за flash на ромове,след това виж към рома дали има gapps.A ето и firmware [Only registered and activated users can see links] и root [Only registered and activated users can see links] Ако го изцакаш ще си купиш нов:mus

Благодаря за помоща, но има неща които не са ми много ясни и засега не искам да прецаквам арката. Първо ще се поровя още известно време докато ми се изясни и тогава ще рискувам. :)

dp4u4umi6ev
08.04.2013г., 22:28
Че има ли изобщо такава версия за телефона ти та искаш да го ъпдейтнеш?

ПС:Мнение 3333!!!:up

PlanetZ
09.04.2013г., 12:53
Здравейте , днес телефона ми се ъпдейтна но така и не разбрах какво по точно се фиксна или добави . Телефона е Galaxy SII plus с 4.1.2 Jelly Bean , а ъпдейта който се изтегли беше в размер на 40 МБ . Така и не намерих инфо в нета какво точно представлява този ъпдейт . Някой с повече опит може ли да сподели

D-Wade
09.04.2013г., 14:24
Най-вероятно е някакъв секюрити ъпдейт - потърси инфо по буквите на версията.

vladko98
09.04.2013г., 16:19
Има не се тревожи щом на сервиз може да се Update може и без да ходи на сервиз

D-Wade
09.04.2013г., 16:25
Аз не виждам никой разтревожен тук, а ти? :dbb

b0n3v
09.04.2013г., 18:03
Чудя се на модераторите как не им писва да четат еднакви теми през седмица...
Първо правиш проверка с някоя търсачка дали има такъв ъпдейт, ако отговора е - официално може, ъпдейтваш през софтуера на апарата, ако отговора е , че официално няма се примиряваш и почваш да търсиш custom rom.
Как се фалшва custom няма да ти описвам има най-малко поне 10 големи теми.

dp4u4umi6ev
09.04.2013г., 18:39
Не знам и не съм чувал да има, има за Ейс2 и той направо скочи от 2.3.6 на 4.1.2 и то някаква незнайно от къде изтекла супер бъгава версия.За серията Ейс няма 4.0.Обаче както каза колегата можеш за къстъм да се разровиш, това вече съм го виждал, но за Ейс.

ПС:Няма ли да ти е по лесно да напишеш ъпдейт или обновяване?

reaper8100
09.04.2013г., 18:43
Може ли някой да ми обясни възможно ли е да се качи въпросната версия на ос-то и по какъв начин.Благодаря предварително.

Axxxel
09.04.2013г., 19:08
Ace 2 и Ace Duos са два различни телефона. За Ace 2 гледам тъкмо е излязъл 4.1. За Ace Duos няма официален. Така че - руут-->cwm-->custom rom.

@reaper8100, дори и да има, то тя ще е неофициална. Тоест ще трябва да минеш през руут--> отключване на буутлоудера (нарушава гаранцията в повечето страни)--> инсталация на custom rom.

reaper8100
10.04.2013г., 23:46
И все пак не разбрах става ли или не?

Cotoga
16.04.2013г., 09:56
До скоро си сменях рома на няколко дни а сега не мога да инсталирам нито един,като стигна до инсталация на zip,започва да инсталира и изписва aborted.Помогнете

"Разбрах проблема,от картата е '

Goche
16.04.2013г., 17:50
Имам един проблем колеги. Телефона е Мото Razr xt910, версията на софт-а е 4.0.4, така го взех втора ръка, дали е дошъл по официален път или "ръчно" нямам представа. Та проблема е в това, че сега ми показа, че мога да ъпдейтна до JB 4.1.2, тегля софт-а набърже през wi-fi на пълна батерия и го пускам да си се инсталне. Рестартира си се телефона, почва да инсталирва новия софт, стига малко преди средата и зеленото човече става в червен триъгълник с !, рестартирва се телефона и ми зарежда със стария софтуер и ми пише software update failed. Място свободно на телефона имам предостатъчно - 7 free от 8 international и 3.2 free от 4 които са предвидени за програми(има още 4, които не знам къде се губят, предполагам са предназначени именно за андроида). Някой да се е сблъсквал с подобен проблем и ако да, как го е разрешил ?

Axxxel
16.04.2013г., 20:33
Намираш софтуера на мото, флашваш на ново от там :) . Също трябва да ти изтегли и флашне новата версия.

animester
25.04.2013г., 19:13
Проблема се състои в това че не мога да си сложа CWM или да инсталирам каквото и да е през recovery-то на телефона тъй като когато стигна до 'install .zip from SD card' просто нищо не ми излиза...
Поставям нещата винаги точно където трябва и следвам всякакви инструкции стриктно стъпка по стъпка но просто телефона ми не намира нищо...
Пробвах с какви ли не ROM-ове(инсталирани чрез ODIN...) и свалях всякакви recovery-та но нищо...
Искам да си сложа Jelly Bean с визията(framework-а...) на стоковия андроид като Cyanogenmod или Nexus и има такива като например
[ROM][JB-XXMB4] KYRILLOSv7B **Fast n' Lite** (01/03/2013) [post #3] - xda-developers ([Only registered and activated users can see links])
който се опитах да сложа и инсталирах почти всичко необходимо но когато ми се наложи да работя с recovery-то и просто не стана тъй като както обясних нищо не ми намира а необходимите файлове си бяха точно на определеното място...
върнах се към стоковия Gingerbread а сега съм с един preroot-нат и се опитах да инсталирам
Update Galaxy Ace 2 I8160 to JellyCream Android 4.2 Jelly Bean Custom Firmware [How To] - Tutorial / Guide ([Only registered and activated users can see links])
но пак нямаше полза...
Не знам какво мога да направя вече...изглежда засега единстения ми вариант е стоков Jelly Bean което не ме устройва а всичко останало за съжаление изисква някакво различно от стоковото recovery...
Някакви идеи?...

Обърни внимание как се поставят външни линкове!

Никой ли не знае нищо по въпроса?...

Axxxel
25.04.2013г., 23:08
Прегледай следния пост:

Варианта е да флашнеш кернел през odin (+ рекавъри) или да следваш инструкцията от линка и да инсталираш cwm през терминала.

amato
04.05.2013г., 00:39
Здравейте,имам един въпрос. Вчера сутринта ми се появи иконката за нов софтуерен ъпдейт и веднага се зарадвах,че най-сетне идва 4.2.2.Но за съжаление е някакъв друг,за който нищо не мога да намеря.Той е 57 мб. както виждате.
Но не мога да намеря какво включва този ъпдейт.
Сега така изглежда информацията на телефона,но пак нищо не мога да намеря. След рестартиране на телефона ми се обнови и Google Play Музика. Ще се радвам някой да ми обясни какво включва и къде мога да чета ,че ми е интересно :) Благодаря предварително :)

amato
05.05.2013г., 12:18
Здравейте,имам един въпрос. Вчера сутринта ми се появи иконката за нов софтуерен ъпдейт и веднага се зарадвах,че най-сетне идва 4.2.2.Но за съжаление е някакъв друг,за който нищо не мога да намеря.Той е 57 мб. както виждате.
Но не мога да намеря какво включва този ъпдейт.
Сега така изглежда информацията на телефона,но пак нищо не мога да намеря. След рестартиране на телефона ми се обнови и Google Play Музика. Ще се радвам някой да ми обясни какво включва и къде мога да чета ,че ми е интересно Благодаря предварително

Axxxel
05.05.2013г., 12:21
Ако някой беше запознат, щеше да отговори на същия ти пост в "Проблеми и въпроси свързани с ъпдейт или смяна на версията на Android".
Тази също я запращам там.

hicaka
06.05.2013г., 16:29
Колеги някои има ли представа дали HTC Sensation Xl ще има официален update Jelly Bean и кога?

man united
07.05.2013г., 23:41
Здравейте,някой има ли представа защо ми я няма опцията за актуализиране на софтуера.Говорим за галакси ейс с 5830 с фройо 2.2.1 внесен от чужбина и отключван тука.Влизам в ,,относно"и там нищо подобно.

bodonance
31.05.2013г., 13:10
А сигурен ли си, че рома е стоков? Тази опция липсва при някои къстъм ромове.

man united
01.06.2013г., 22:04
Не съм сигурен - да като се замисля може това да е проблема.

Presso
08.06.2013г., 17:58
Имам няколко въпроса, че съм още "бос" откъм андроид.
В момента съм с МЕ2 на галакси с4 и ако си руутна телефона така [Only registered and activated users can see links] … ?t=2255190 ([Only registered and activated users can see links]) vse oshte li shte se zadyrji na ME2 ?
Кой е последния ъпдейт и колко са общо след МЕ2?
Can I Update My Android Phone After Rooting? - YouTube ([Only registered and activated users can see links]) в този клип тоя казва, че не може да си го ъпдейтнеш автоматично ако имаш руут и казва че дори и да си го ъпдейтнеш руут-а се маха, и предлага да се ъпдейтне с такава версия която има руут. И въпроса ми е дали тази версия е такава която ви дадох малко по-нагоре ?

Iwosan
28.06.2013г., 22:38
Здравейте, днес си взех Samsung Galaxy S2 GT19100 , а версията е доста стара , и искам да я смена на JellyBean или Sandwich, обаче си нямам и на представа как би могло да стане това , та ако бихте ми обяснили как става това, ще съм ви много благодарен.help)

donMaranzano
29.06.2013г., 09:57
Аз имам въпрос, защо след рут не ми работи ауто ъпдейта на телефона?

kissthebullet
29.06.2013г., 10:09
Аз имам въпрос, защо след рут не ми работи ауто ъпдейта на телефона?
Защото един вид си модифицирал устройството и не може да го ъпдейтваш.

ThrasherBG
29.06.2013г., 23:26
Добър вечер! Имам HTC Sensation XE,руутнал съм го(superuser v2.3.6.3),нямам къстъм ром и е със стария андроид.Често се изключва и забива...как мога да го ъпдейтна до най-новия андроид? Мерси предварително! :)

enchev78
09.07.2013г., 16:19
Привет на всички,
HTC ONE X+,стига до бял екран с логото HTC quietly Brilliant и до там.Във CWM не мога да маунтна вградената памет за да кача ром,пробвах какво ли не и не става.Като вляза във fasboot ми изписва-fail to open master usb mode
,имам инсталирани драйвъри,само MTP Device не може да се инсталира???От една седмица се лутам по форуми и не мога да намеря решение...Вие сте ми надеждата да го върна към живот телефончето...Сега търся стоков RUU за тази модификация,ако някой може да помогне..

version-baseband: 3.1204.168A.32
version-cpld: None
version-microp: None
version-main: 1.17.401.3
serialno: ....................
imei: ..........................
product: enrc2b_u
platform: HBOOT-T30S
modelid: PM3511000
cidnum: HTC__102
battery-status: good
battery-voltage: 3778mV
devpower: 41
partition-layout: None
security: on
build-mode: SHIP
boot-mode: FASTBOOT
commitno-bootloader: None
hbootpreupdate: 2
gencheckpt: 0

Благодаря предварително на всички...

П.П..извинявам се ако темата не е за тук..

jorrddan
11.07.2013г., 23:44
Я пробвай това [Only registered and activated users can see links] .1204.168.32_release_299722_signed.exe

enchev78
12.07.2013г., 22:49
Извинявам се,че влизам рядко,но съм шофьор и нета е лукс по паркигите,сега ще го дръпна и ще пиша дали става..

П.П...Не става,error[131].Пробвах този метод [GUIDE]How to flash a stock rom on branded device - xda-developers ([Only registered and activated users can see links]но) нещо не мога да редактирам mmcblk0p4.

Alexis2
31.08.2013г., 21:31
Здравейте ХАКЕРИ!Взех си нов телефон Allview A4 И опитах да го рутна с програмата one klic root Но нещо не се получава,включил съм на дебъг режим и така на татък но не иска и не иска гадното животно.До сега бях със Сони ериксон и там си имах флащ тул с която всичко си правех на телефона,препоръчайте ми някоя програма за рут само да не е тази по горе и да не е z4root Защото четох че на някакъв му се брикнал телефона.??????????

begleca87
01.09.2013г., 13:34
Ето тази тема е за руут на GingerBread, с какъвто трябва да е твоят телефон. Може да я разгледаш... [Only registered and activated users can see links]

eskinazi
02.09.2013г., 00:49
Търся от известно време читъв ром, за моят samsung galaxy s GT-9003.Телефона си работеше нормално,до фаталната вечер когато се самоизключии не се включи.От тогава се рестартира постояно,пробвах доста ромове но без успех.Моля всеки който е наясно с проблема да удари едно рамо,благодаря предварително.Ако съм сбъркал мястото на публикацията моля за извинение.

Alexis2
02.09.2013г., 21:08
Инсталирах си програмата Superoneklick Но и с нея не става,седи си на стъпка 7 а веднъж ми се рестартира телефона но пак не се получи????????

---------- Предходен коментар публикуван в 20:30 ----------
---------- Последващ коментар добавен в 21:08 ----------

Забравих да кажа,че телефона има фабрична антивирусна програма,която не знам как да изключа.

ma4u35
13.09.2013г., 21:12
Здравейте,приятели,много се моля някой да ми помогне.Закупих си
HTC One X plus,но е бил РООТ-нат и сега не мога да го унроотна,ако има някой в Пловдив да му го занесе да го оправи.umm)
Благодаря предварително!

hemp
14.09.2013г., 22:07
Не знам дали тук е мястото за моя въпрос :) Наскоро си роотнах телефона CAT B15 и имам проблем с Update-а на Firmware-а. Та интересно ми е дали това е варианта за причината?

scorpiona82
19.09.2013г., 09:53
Здравейте, Хакери!!! Имам телефон Samsung Galaxy Ace GT-S5830 Вчера си инсталирах Samsung Galaxy S3 V4 ROM на телефона като по учебник и накрая - Reboot System Now! Но ROM-а е бил за Samsung Galaxy Ace GT-S5830I и сега телефона не включва. Моля, ако някои е имал същия проблем или знае за как може да се оправи да ми помогне.. Благодаря, предварително!!!

viktoresko
21.09.2013г., 09:54
Здравеите интересувам се как да си ъпдеитна тел. HUAWEI U5800 с андроид е 2.2.1 с по нова че нещо се шашка?

boruna82
21.09.2013г., 14:45
Здравейте, Хакери!!! Имам телефон Samsung Galaxy Ace GT-S5830 Вчера си инсталирах Samsung Galaxy S3 V4 ROM на телефона като по учебник и накрая - Reboot System Now! Но ROM-а е бил за Samsung Galaxy Ace GT-S5830I и сега телефона не включва. Моля, ако някои е имал същия проблем или знае за как може да се оправи да ми помогне.. Благодаря, предварително!!!

Напълно ли е умрял или може да се влиза в рекавъри и доунлоад режимите?

dimitar123
26.09.2013г., 14:29
Колеги здравейте телефона ми е SGS3 и е рутнат с CWМ преди да му сложа новата версия на андроит 4.2.2 беше със стоков ром и версия 4.1.2 на андроида. Новият POM който сложих направих чрез CWM recovery. Рома работи много добре но видях , че във вътрешната памет на телефона свободното място значително е намаляло т.е. преди слагането на новият РОМ имаше заета памет 1 gb а сега заетата памет е 5 gb. вътрешната ми памет общо е 12 gb имам и още 800 мв инсталирани приложения и програми , новият РОМ и той е 1 gb. По мои изчисления заетата памет е 2,8 gb Къде ми се губят 2,2 gb. и как мога да открия тези скрити папки.

dani12
26.09.2013г., 18:09
Здравейте!!! От скоро съм собственик и на Sony Xperia GO. Той е с андройд 2.3.7. Някъде четох,че можело да се ъпдейтне до 4.1.2. Може ли да обясните като на идиот как става стъпка по стъпка? Благодаря предварително!

swishsswee7
30.09.2013г., 17:15
Здравейте, значи исках да флаш-на телефона с Один включих го на Downloading Mode както е описано, но стана някаква грешка:
Download Start... <0> Create File... <1> StartThread Detected : 1 <2> StartThread Detected : 0 <3> StartThread Detected : 0 <4> StartThread Detected : 0 <5> StartThread Detected : 0 <6> StartThread Detected : 0 <7> StartThread Detected : 0 <8> StartThread Detected : 0 <1> setup connection... <0> Killed Thread (transfer error),1,1 <1> Download Error (transfer).. <0> Destroy instant.. <0> Killed timer (не знам от какво се получи не съм много на вътре в нещата..;Х)

Ето това пишеше в Massage Box. Сега като включа телефона и ми излиза иконка на телефонче свързано към компютър и по средата удивителна..

Въпроса ми е дали може да се оправи?

n1k3r
02.10.2013г., 18:17
Първо се извинявам ако съм сгрешил мястото на темата си.
Та искам да си ъпдейтва телефончето LG GT540 до най новата версия. В момента ако не се лъжа съм с 2.1. А мисля, че в момента има 2.3 ?
Някой ще може ли да ми обясни как се прави номера. Тъй като за 1-ви път се хващам да правя такова нещо искам колкото се може по упростено да ми кажете начините. Четох, че е било добре да се направи копие на сегашната ми система. Че ако се скапе нещо по време на работата да може да се върна на старата. И това също незнам как се прави.

MafDeT
17.10.2013г., 13:55
Здравейте, купих на жената Samsung Galaxy Ace 2 La Fleur. Проблема е че е със стар андроид 2.х.х Искам да му сложа по нова версия 4.х.х само че като дам да се ъпдейтне ми изписва съобщение, че няма по нова версия. Бих помолил за помощ и съвети как да сложа по нова версия, защото в нета пише че има 4.1.2 за този модел.

bodonance
17.10.2013г., 17:13
Хах. Какво разбираш под дам да се ъпдейтне? Помощ и съвети как да се ъпдейтне самсунг в този и други подобни форуми колкото искаш. Трябва ти само ODIN и ром от самсунг.
Бърза проверка казва следното:
Samsung Galaxy Ace 2 с продуктов код Вивател (VVT) има 4,1,2 XXMF1. Няма La Fleur версия.
Samsung Galaxy Ace 2 с продуктов код Глобул (GBL) има 4,1,2 XXMF1. За La Fleur има даже и по нова версия XXMG2.
На първо четене най новия ми се стори Турския XXMH1.

MafDeT
18.10.2013г., 02:49
Под ъпдейтна разбирам ъпдейтна. Едва ли има хиляда значения думата, а и съм обяснил 2.х.х към 4.1.2 . Оправих се и без Один-и ром-ове и други сложнотии. Ако бях навътре в материята нямаше да питам тук. Благодаря за инфото все пак. Ъпдейтнах го с Kies до 4.1.2 XXMG2. Сега остава да видим как се държи.

bodonance
19.10.2013г., 19:20
Значението на думата е едно, но начините за ъпдейт са няколко, за това и питах...
От написаното сега предполагам, че си имал предвид ота ъпдейт а не киес. Също така се разбира, че телефончето е глобулско.
При подобни въпроси ако се иска коректен отговор подаването на пълна информация е от значение.
Ако инсталация на ром с один ти е сложно, не знам как си се справил с много по сложния и доста по проблемен киес?
Ако не си ресетвал след ъпдейта ти препоръчвам да го направиш. Защо и как също има много писано.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk now Free ('[Only registered and activated users can see links]')

Iv4o1974
22.10.2013г., 21:40
Имам следния проблем опитах чрез бекъп да си ъпдейтна Alcatel OT-995. След като рестора приключи изглежда ми падна батерията. Сложих го да се зарежда но сти всичко 2-3 сек и след това се опитва да включи но стига до логото на Алкател и упражнението се повтаря. Моля помогнете!!!

taner94
22.10.2013г., 22:22
Здравейте колеги пиша ви относно HTC Wild Fire S A510E, скоро няма да си купувам нов телефон, а този ми омръзна, искам да го освежа от андроид 2.3.5 на 4 х х.

Версия на андроид 2.3.5
Версия на ейЧТиси сенсе 2.1
Номер на софтуер 2.26.401.3
Версия на бейсбанда 47.23e.35.3038H_7.57.39.10M
Номер на компилацията 2.26.401.3 cl362953 release-keys
Версия на уеб браузъра WebKit/533.1

***LOCKED***
MARVEL PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.09.0099
MICROP- 0451
RADIO- 7.57.39.10M
FEB 8 2012 18:29:31

Не мога да го рутна
Не мога да отключа буут лодера
Не мога да деактивирам MARVEL PVT SHIP S-ON RL
Съответно не мога да стартирам процедурата по качване на най новият андроид.

Какво трябва да направя за да го рутна?
Какво трябва да направя за да отключа буут лоадера?
Какво трябва да направя за да изключа защитата ship s on?
Кой андроид 4 да използвам? Предпочитам със HTC SENSE.

Защото пробвах много неща и не се получи...............
Мисля си за даунгрейд да понижа версията на софтуера с него и на боот лоадера защото от ейтиси дев отключват старите боот лоадери, за моята версия не открих в поддръжката им за отключване.

Някой да си е решил проблема с огънчето?

От една година търся начин да премина към по висока ос.....
Благодаря за вниманието ви.

Viperat
29.10.2013г., 19:20
Здравейте,преди време купих на жената Samsung Galaxy ACE GT S5830i

Опитах да го ъпдейтна от телефона обнови се ужким.... след това по - прочетох тук там и се оказа че трябва да го рутна първо. Пробвах да го рутна но ми дава грешка с UnlockRoot Pro . След това гледах някакви клипове как се прави и така и не успях да го направя ....

Първо искам да го рутна и после да му кача андроид 4.1.1 . Моля някой да ми прати линк-ове към темите или да обясни тук благодаря предварително.

eckoman
30.10.2013г., 10:22
Здравейте,преди време купих на жената Samsung Galaxy ACE GT S5830i

Опитах да го ъпдейтна от телефона обнови се ужким.... след това по - прочетох тук там и се оказа че трябва да го рутна първо. Пробвах да го рутна но ми дава грешка с UnlockRoot Pro . След това гледах някакви клипове как се прави и така и не успях да го направя ....

Първо искам да го рутна и после да му кача андроид 4.1.1 . Моля някой да ми прати линк-ове към темите или да обясни тук благодаря предварително.

ROOT: Root,Unroot,CWM,and how to Flash Galaxy Ace S5830i - xda-developers ([Only registered and activated users can see links])
ROM's: Galaxy Ace S5830i Android Development - xda-developers ([Only registered and activated users can see links])

Слагай DOWN тагове на външни линкове ! :sorv

shikata6
30.10.2013г., 14:10
Здравейте колеги пиша ви относно HTC Wild Fire S A510E, скоро няма да си купувам нов телефон, а този ми омръзна, искам да го освежа от андроид 2.3.5 на 4 х х.

Версия на андроид 2.3.5...............

За да си отключиш устройството не е нужно да минаваш през сайта на HTC
Един американец направи експлойт за хак на телефона отдавна. Руснаците го събраха в едно exe много удобно, твоя hboot отговаря на изискванията.
Ето ти линк към приложението всичко е много елементарно.

Андроид 4 със сенс няма няма и да има за този телефон просто вътрешното пространство не позволява качване на толкова голяма информация. Има ромове със сенс 3.5. Другото с 4 е само чисти андроиди CyanogenMod и така.
Успех!

waspa
07.11.2013г., 09:43
Здравейте.Някой има ли възможност да ми прати стоково рекавъри на HTC Desire 500 One Sim,защото сложих от двусимов и в момента немога да го ъпдейтна с официалния ъпдейт от HTC.Иначе тел. ми е с откл. буутлоадер и рутнат,ром не съм сменял.По принцип изтеглям ъпдейта,започва да го инсталира и в следващия момент се появява един червен знак и телефона се рестартира.

aft3rsh0k
24.11.2013г., 11:30
Здравейте имам Samsung Galaxy S3 mini (GT-I8190) купен е от Мтел и е разкодиран. В момента е с Андроид 4.1.2 има ли стардартен варянт за ъпдейт на по висока версия? Питам понеже телефона не ми позволява да инсталирам или да местя приложения от телефона на СД картата. Няколко човека ми казаха че това може да се оправи след като ъпдейтна (в което се съмнявам) ? В приложенията няма опция премести на СД Картата. Всичко останало (Снимки, Музика,...) може и е на картата но не и проложенията?
Благодаря предварително ако някой има решение на проблема :)

MMMM
01.12.2013г., 13:09
Здравейте,
От скоро имам Allview A4All. Работи с андроид 2.3.6 и бих искал да го сменя с 4.1. Може ли някой да ми помогне с информация как да направя това (нямам никакъв опит с андроид телефони) и съответно какъв софтуер ще ми е необходим.

ratef
06.12.2013г., 08:24
Здравейте. Имам таблет HUAWEI IDEOS S7 с Андроид 2.2. Проблемът е, че новата версия на програмата която ползувам за работа изисква 2.3 или по-нов. Четох по разни форуми, но не съм достатъчно навътре в нещата. Някой може ли да помогне или да го пенсионирам, така и така плаче за нова батерия?

kunchev82
10.12.2013г., 21:36
Искам да попитам има ли някой неофициален ром Jelly Bean защото официален знам че няма за S5300.Или поне Ice cream.

krissko
15.12.2013г., 19:28
Здравейте!
Ползвам таблет (Asus Memo Pad HD7)ME173X 8GB
Дано някой ми обърне внимание.Изтрих kikat movie maker ([Only registered and activated users can see links]) поне си го спомням как изглеждаше.Тръгвам да инсталирам файла който сам си е изтеглил и дава грешка system/app/VideoEditor.apk, пробвах да го инсталирам , но не става, пак дава грешката.Пробвах с root explorer да сложа това apk в директориято но пак не става(не че read only а сама инсталация после не стана).Възможно ли е апликацията да е друга??Пробвах също да отстраня videoedito.odx и pak с надеждата да се инсталира упдейта , но уви не стана.Двата файла не са изтрити а съм ги преместил.Моля някой който е навътре с нещата да помогне, че съм спечен яко.

Alexis2
29.12.2013г., 13:38
Здравейте хакери,преди няколко месеца си купих телефон Alwie a4All.След дълго лутане най-после успях да го рутна, но сега не мога да намеря нито ром с по висока версия на андроида, нито кернел, нито каквото и да било, ако някой има такъв телефон и му е сложил нов РОМ ще съм много благодарен да сподели опита си????

hinkohinev
31.12.2013г., 19:57
Здравейте колеги! Поръчах си чрез Ebay от Хонк-Конг телефон HTC Sensation,който дойде сAndroid OS v 2.3.4,но няма меню на Български език.Въпросът ми е има ли възможност да му се сложи Българско меню,или по-нова версия на Андроид,например 4.04,или някоя подобна с Български език,и може ли да ми обясните подробно как става това? Благодаря Ви предварително за отговорите! Ппоздрави!!!

viktoresko
05.01.2014г., 11:50
Здравейте колеги имам един китайски телефон Huawei U8500, лошото че е закупен от виваком и му изтече гаранцията. Та проблема му е следният с андроид 2.2 и ми показва, че няма повече ъпдеити, но мисля че трябва да има.Ако някои е запознат как да го ъпдеитна ще му бъда много признателен.

bocko84
23.01.2014г., 21:04
здравейте, искам да си преинстална самсунга gt-s7500 ама не_знам кои ром или кернел да му сложа. ще сам благодарен ако ми помогните. благодарим предварително.

taner94
23.01.2014г., 21:10
Дръпни си стоков ром и си го флашни по указания начин от самсунг.
Къстом ромовете не ми харесват, много рядко ще откриеш перфектен.
Трябва ти мнение на юзър който е с айс и ползва или е ползвал конкретни ромове. :)

bocko84
23.01.2014г., 21:18
стоков ром става ама от каде да го дръпна и как да разбера кои е точно за мене?

Като не ти е кеф да използваш препинателните знаци , поне започвай изречението с ГЛАВНА буква!!!! :sorv

taner94
23.01.2014г., 21:34
Ето ти стоков ром предназначен за друг континент но съпортва мултленгуич, най вероятно има и български.
В зип формат е, инсталира се през рекавъри меню. За да имаш рекавъри меню за слагане на стокови или къстом ромове през рекавъри трябва да ти се рутне телефона и да ти се качи рекавъри меню.
Но не съм сигурен дали е за твоя трябва да си провериш. Аз лично не харесвам този метод, лесен е но е сложен да се постигне самото рекавъри при някои модели и марки иначе сетъпа през него е елементарен.

Ето ти начин указан от производителя. За него ти трябва оригинален фърмуер, заредена батерия до горе, ю-ес-би връзка и флаш туул один.
Фърмуера ти мисля че е точния но провери [Only registered and activated users can see links]

Ето ти източника и литература с обяснения на англииски:
Някои линкове са счупени американските федерални са блокирали пак достъпа в някои облачни услуги, но там имаш имената на всичко което ти трябва ще си ги издириш в мрежата или почакай друго мнение не мога да бъда изчерпателен че уча за изпит утре, успех :)

3aeka996
25.01.2014г., 13:26
Искам да ви помоля, някой ако знае как мога да се върна от 4.1.1 (JB) на 4.0.4 (ICS) Таблета се държи ужасно с Jelly Bean, навсякъде чета, че сладоледа върви мноооооооооого по-добре. Моля ви, някой ако знае, нека да напише за 5-6 минутки, как се прави, какво и от къде да изтегля. Нека напише 1 ръководство стъпка по стъпка, за да не го съсипя. Таблета има много добри х-ки, но просто с тази операционна система е отврат! Благодаря ви предварително, ще следя с нетърпение темата, дано има кой да помогне!

П.С. А руут нужен ли ще е? Искам оригиналния РОМ да бъде, за да не ми падне гаранцията.

iliqn88
25.01.2014г., 14:51
Колеги днес тръгнах да ъпдейтвам телефона на един приятел ( Galaxy S Plus I9001 )Пуснах киес показа,че има ъпдейт пуснах го стигна до 3% и до там чаках повече от час и все си седи на 3%-та.Пуснах Аварийно въстановяване и пак неще.Опитвам се да намеря софт.с 4-те файла да флашна през один но до тук без успех.Нуждая се от вашата помощ.
Файловете трябва да съдържат ( Ops,Boot,Phone,Pda,Csc)Така мисля поне.

3aeka996
25.01.2014г., 15:54
Проблемите при мен са следните - започва добре:
Finding update package...
Opening update package...
Verifying update package...
Istalling update...
assert failed: !less_that_int(1350848300. getprop("ro.build.date.utc"))
Installation aborted.
Formatting /data...
Data wipe failed.
Formatting /media...
Media wipe failed.

П.С. Таблета не е руутван, за да не си изгубя гаранцията.
Дайте идея, моля ви. Пуснах го, форматих пак картата памет, не иска и това е. Няколко пъти го пробвах...Any ideas..

iliqn88
25.01.2014г., 20:06
Колеги днес тръгнах да ъпдейтвам телефона на един приятел ( Galaxy S Plus I9001 )Пуснах киес показа,че има ъпдейт пуснах го стигна до 3% и до там чаках повече от час и все си седи на 3%-та.Пуснах Аварийно въстановяване и пак неще.Опитвам се да намеря софт.с 4-те файла да флашна през один но до тук без успех.Нуждая се от вашата помощ.Като влеза в рековъри ми изписва (RAMDUMO MODE.Cause: Force Upload.
Файловете трябва да съдържат ( Ops,Boot,Phone,Pda,Csc)Така мисля поне.95185

Лелееее оправих се случайно попаднах на една тем в хда в,която пишише,че проблема може да е от usb-кабела аз дори ни най малко повярвах защото си борава с кабела от S3-ката и решх да пробвам с usb-то от S4-ката и вуала стана.
Споделям го,ако някой с подобен проблем си блъска главата,като мен цял ден. :D
Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Adictif
30.01.2014г., 11:56
Здравейте...
Реших да направя ресет на таблета, че много взе да се замисля като прави нещо. Отворих сайта на производителя и видях, че има малко по нова версия и реших да е сложа. Става въпрос за Asus TF300TG. Влязох през fastboot и направо дадох Erase system( и друг път съм правил). Пуснах да инсталира веднага новия файл, но се наложи да изляза и го оставих. Когато се върнах, на командния прозорец пишеше "failed" , а за причина - прекалено дълго време (4000+ сек.). Натиснах копчето на таблета и го рестартирах и до там. Сега няма нищо на екрана . Компютъра го вижда като APX , но fastboot и adb не го виждат и не мога да направя нищо. Не става с vol- and power. Някой някакви идеи какво мога да направя ?

DAMN3D
01.02.2014г., 19:27
Реших да пиша в тази тема за да не създавам нова. Имам проблем с моя Galaxy S GT-I9000. Преди време му сложих чрез ODIN, Firmware 2.3.6, baseband version I9000XWJW3, Build number GINGERBREAD.XWJW9.... в момента телефона полудява от бъгове и крашове...в началото го ползвах близо година така, но от едно известно време се появяват все по-често и по-често бъгове. Бях му правил factory reset, но пак забива и крашва. Дайте ми идея моля какво да правя! Какво да преинсталирам и слагам... Искам да си ползвам нормално телефона...
Мнението ти вече е преместено във правилната тема!

begleca87
01.02.2014г., 21:52
Бих ти казал първо да му смениш кернел-а, но щом казваш, че първоначално всичко си е било наред, значи няма смисъл от това. Според мен единствения вариант, е да си го преинсталираш отново. Направи си един бекъп на приложенията + данните с Titanium Backup, преинсталирай го и отново си на чисто.

aft3rsh0k
08.02.2014г., 15:51
Здравейте :)
Имам следния проблем ако някой може да ми помогне?
Дадоха ми един таблет MP MAN - MP717 , който не иска да се включи. В смисъл екрана светва и си остава така нито надписи нито нищо? Опитах с рестор, но понеже съм нов успях да стигна само до първата стъпка, тоест показа ми се отвореното роботче и после каквото и да натискам не ми излиза никакво меню за да продължа.
Ако някой знае как да го ресторна или как да го оправя нека помогне.
Благодаря предварително :)

jokosta
21.02.2014г., 19:59
Днес пуснаха ъпдейт и след инсталиранете започнаха проблемите.При набиране излиза черен екран,иначе мога да говоря но не се вижда нищо.Направих фактори резет и същото.Някой да се е сблъсквал с подобен проблем и да даде акъл.Забравих да кажа с XPERIA V съм.

aft3rsh0k
21.02.2014г., 20:01
Здравейте има една програма която вероятно я знаете (Mobogenie)!

Въпроса ми е следния в нея има опция &quot;Oneclick Root&quot;. Става ли наистина толкова лесно? И ще има ли поръжения върху текущата информация на телефона (Снимки, музика, приложения, а също и върху мемори картата)?

Става въпрос за Samsung Galaxy S3 mini и Sony Xperia Arc S ?

spellbound
23.02.2014г., 09:13
Здравейте!
Имам от няколко години HTC Desire HD със стоков Андроид ъпдейтнат до последния 2.3.5 и Сенс 3.0. Искам да го сменя с някой нов, харесал съм в xda-developers, но какви са точно стъпките, които трябва да направя за да мога да сложа този ром ? Знам, че има информация във форума, но никъде не намерих точно последователността на действията.
Благодаря!

efocskan
24.02.2014г., 10:46
Здравейте някой ще може ли да опише подробно и качи съответните линкове за ъпдейт до 4.2.2 с Один на галкси таб 2 P3100 защото все още не съм на ти с андроид,и като гледам скоро официален ъпдейт за България едва ли ще има.

tenkoi
24.02.2014г., 23:30
([Only registered and activated users can see links])

hakata123
11.04.2014г., 01:11
Някой може ли да ми обясни по-подробно как да си сложа Android 4.4 на ZTE Blade 3?

nenich78
08.05.2014г., 01:59
За да не отварям нова тема, ще попитам тук, дали някой е слагал къстъм ромове на този телефон и евентуално какви могат ли да се сложат. Информацията в XDA e почти никаква. Както писах телефона е рутнат. Samsung S4 zoom.

blscorpionbg
15.05.2014г., 22:42
Здравейте Колеги.Попаднах на патова ситуация и имам нужда от вашата помощ.На път съм да оправя андройда от loop но за целта трябва да намеря някакъв начин да импортирам sh в /system/bin (не знам защо но там го няма) -- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -От една страна не мога да импортирам файла (failed to copy 'sh' to '/system/bin': Read-only file system),от друга не мога да го пусна понеже го няма (exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -),от трета за да ремаунтвам системата трябва да пиша код именно с този шел,от четвърта за да рестартирам таблета в fastboot пак трябва

Някакви идей как да импортирам файла,при все че всичко е RO

Mondiso
13.06.2014г., 08:10
Привет!

От вчера има системен ъпдейт за таблета ми - ASUS MeMO PAD HD7. Влизам в настройките, стартирам ъпдейта, телефонът се изключва и започва да тегли ъпдейта и след 4-5 секунди спира прогреса на теглене и ми изписва Грешка!. Не ми изписва номер на грешка или каквото и да е друго.
Рестартирах телефона, пуснах втори път процедурата, но отново Грешка. Хубавото е, че забива при свалянето на ъпдейта, а не при самата инсталация, защото тогава сигурно би се брикнал таблета.
Телефоните съм ги ъпдейтвал само през ОДИН и не съм се сблъсквал с подобен проблем.
Не знам има ли връзка с проблема това, че таблетът ми е рутнат с Framaroot и че съм деинсталирал някой системни приложения като ASUS To-Do, Google Play Movies, TalkBack, MyBitCast и други.

ЕДИТ:
Бях изтрил phone.apk от системната директория за да пестя батерията и заради него не минаваше ъпдейта.
Възстанових го от стоков РОМ заедно с phone.odex и след това ъпдейтнах без проблем.
Дори стана с руутнат телефон